Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102001) Samott válasza zetor2000 (#102000) üzenetére


Samott
addikt

Ahhoz kepest hogy kozel 20x annyiba kerul nem is megy annyival gyorsabban. :)

A csaladi limuzint Doug is kiprobalta... :) (es bakker, 10 eve gyartjak de a fenyezes meg mindig szar, es egy kilincs mar akadozik)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102002) zetor2000 válasza Samott (#102001) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a Horvát(h) Rimac se gyenge, mert beleszállt a VW csoport, hogy a Bugatti elektronyos hasjtáshoz jusson... Ez úgy tűnik, most jobb, mint a VW sajátja.

A Tesla meg olyan, hogy a nulláról indultak, és azért eléggé róluk szól a villanyautózás. Az más kérdés, hogy a minőség hol van más márkákhoz képest. De mostanra talán ezzel se lesz több gond, mint másoknál. A "pénteki" meg a "hétfői" autók talán elmúlnak... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#102003) Jahno válasza zetor2000 (#102002) üzenetére


Jahno
őstag

Meglátjuk, Teslánál megint gyűlnek a pontok, csak sok esetben érdekes a telemetria. Néhány hatóságnak megint szemet szúrt, hogy eddig jól modellezte az önvezető cucc a sofőrt, mert ugyanolyan balfasz bír lenni, mint a humán erő, csak most már annál is balfaszabbak és hümmögni kellene rajt:

[link]

(#102004) zetor2000 válasza Jahno (#102003) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mondjuk a Rijmac nem fog eladni szerintem annyi autót, mint a Tesla. Persze nem is cél, mert vannak, akikből élnek, azoknak készül a verda.
Az önvezetés elég érdekes terület, sok a kérdőjel és a szürke rész, amin gondolkodni kell.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#102005) hobizoli válasza zetor2000 (#102002) üzenetére


hobizoli
nagyúr

aze' ha megnezed azt az "minosegi" uzemmod valto kapcsolot a Rimac-ban szerenytelen 2.4millio USD-ert, kb ugy kattog, mint a felultoltos Energomat mosogep programvalasztoja :DDD

egy erintokepernyos megoldas nem fert volna bele?
Model3 Trackpack-nel a elso-hatso hajtast is azon allitod....meg mindent IS

több drón kell ;P

(#102006) Phülöp válasza qnadam (#101999) üzenetére


Phülöp
addikt

Igazabol a maradek brikettel.
Tegnap ujolag rendeltunk 3 tonnat, menjunk biztosra

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#102007) hobizoli válasza zetor2000 (#102004) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en eleve nem is ertem minek vetik ossze barmivel
150db keszul belole csak, azaz ehhez kepest meg egy Ferrari F50 is egy tomegmodell, es azt se latsz sehol

utcan ilyennel halando ember kb nem fog talakozni... max MonteCarlo-ban pozerkodaskor, de igazabol meg ott se

na meg kijon maaaajd egyszer a Tesla Roadster es rakoszon erre egy tized ekkora arcedulaval, akkor be is csukhatjak a boltot, mert abbol volumen is lesz


1/4-n 9.2-t megy a szeria Pokróc, kipakolva az uleseket belole 9.0-t is tud, a Roadster meg annal is 3-400kg-val konnyebb lesz
ergo ha nem csinalnak semmi extrat a hajtaslanccal, akkor csak a kisebb sulya miatt is tudja az is a 8.5-8.6sec-s idot 1/4-n
csak ehhez kb tized annyiba fog kerulni, mint a Rimac cucca

több drón kell ;P

(#102008) Jahno válasza zetor2000 (#102004) üzenetére


Jahno
őstag

No ez az, tesztelne már legalább rendesen 3as szintet, de ezt sem. Miközben alternatív cégeknek már kereskedelmi engedélye van és azok még robottaxit sem ígértek? Egyszerűen csak csinálják és műxik :-D Sok a kínos téma, de ja, menő és sok autót ad el. Oszt még a sávtartás sem megy rendesen. Meg kell néznem, legalább 5+ éve ígéri az önvezetést és a robottaxit, de jól terel, mindig "majd jövőre" lesz, aztán legfeljebb bedob valami újabb állatságot. Ezeket a lehetetlen és szemfényvesztő dolgokat ha lefaragnánk, akkor egész jó arc lenne, csak pont azt tudta megfogni, hogy ettől működik az egész és zabálják.

(#102009) hobizoli válasza blueboi69 (#101976) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert ez elegge bagatell hiba egy tizensokeves autonal... :U
ezzel kellett volna kezdeni, mert ilyen idos korukra ezek a gyari csovek elrepedeznek
minden, ami a vakuum koron van, az csere, meg a fekszervo csove is
ezt sajat magad is megtudod rajta csinalni, es ha ez megvan es akkor is szar, akkor kell a szerelo

147-nel is kb elso huzas volt a 3 turbocso csereje alakhelyes 3 retegu szilikonosra (fekete)

a digo autoszerelohoz is vittek egy autot, behoztak egy "motorhibas" dizel 147-t, hogy fuuu injektorhibas, meg dol az olaj belole, elso korben ranezve 2 turbocso volt lukas azon is a 3-bol...
gyari cso kit kerul hozza szumma 25k-ba, a szilkonos kb 35k
kicserel es nahat megjavult a motor
resolajcso is elrepedve az injektoroknal, kicserel, fektisztitolval lemos es jééé porszaraz
igy kell 300EUR-ert autot venni :DDD
ugy hivta vissza tulajt vicceskedve, hogy van egy jo, meg egy rossz hirem
a jo hir, hogy nem injektor hibas, a turbocso volt a lukas, a rossz meg az, hogy a resolajcsovezes is cseres volt
abbol egy 1 meter kb 1000Ft, es par centis darabok kellenek csak

ezen kivul szo szerint SEMMI baja nem volt, csont nelkul kapott magyar rendszamot, nulla rozsda, tok jo teli-nyari gumik kulon-kulon felnin, 1 eve cserelt fekek... 300EUR-ert


Punto-nal is mindig azt mondtam, hogy a gyari turbocsovezes tizen- (igazabol mar) huszonevesen alapbol automatikus csere a vakuumcsovezessel egyutt kerdes nelkul
mindenbol van 3 retegu alakhelyes szilikon megoldasu, meg a teljes hutoviz rendszerhez is, frutti aron

több drón kell ;P

(#102010) zetor2000 válasza Jahno (#102008) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fene tudja, mi megy ott a háttérben.
Musk elég nagy arc, néha (?) fasságokat nyilatkozik, akkor meginog az árfolyam... :) de lehet, hogy azért az önvezetés következő lépcsője nem annyira egyszerű, hogy simán leprogramozzák.
A mikor lesz kész kicsit olyan, mint anno (?) a Blizzard játékok, hogy majd kész lesz, ha elkészül. Asszem most is van egy ilyesmi játékuk, talán valamelyik Diablo... :)

A robottaxi meg talán pár másik cégnél megy is már, lehet, hogy csak 1-1 állam 1-1 falujában, de asszem már van 1-2 cég, akinek van némi bevétele ebből. Itt gondolom a hangfelismerés is közrejátszik, akinek ez jobban megy, annak előnye lehet. Alphabet (Google anyacége) foglalkozik ilyennel, talán a Waymo az övék, mintha róluk olvastam volna, hogy megy nekik.

Kínos témákon én olyasmit értettem, hogy az önvezető verda veszélyhelyzetben mit csináljon. Volt régebben egy honlap, amin lehetett pöttyözni, hogy macska, kutya, öregnéni, kisgyerek, terhesnő, színesbőrű, fehérbőrű, mittudomén ki szenvedjen balesetet, ha ez-meg-ez van. És kénytelen voltál dönteni, mert az volt a kérdés. Kikerülni nem lehetett a kocsival a helyzetet, erre ment ki az oldal, hogy ki melyik közúti szereplőt "hagyná" veszni....

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#102011) eattila válasza hobizoli (#102005) üzenetére


eattila
csendes tag

Vezetés közben nem biztos, hogy jobb az érintő, mint a fizikai tekerentyű akár határozott kattanásokkal. Legalább nem tekeri túl véletlenül menet közben.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102012) npera válasza Phülöp (#101998) üzenetére


npera
újonc

Itt még nyitott ablaknál alszunk, mert délutánra felszorul a meleg a felső szintre. Most már csak 9 fok van reggel, így a rövidnadrág még teljesen oké a bringán. De pár hét és itt is vége lesz a mókának, már érzem a beleimmel...

Látjátok beleim szümtükhel.....

(#102013) blueboi69 válasza hobizoli (#102009) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hiába bagatell hiba, felülről persze nagyon is szépnek látszódott, szerelő sem gyanakodott elsőre. Főleg, hogy egyébként 4ezer alatt tök szépen járt a motor. Gondolom nagyobb szívóerőnél már kezdett ott is szívni....
És igen, én is megcsinálhattam volna, csakhát nem van időm ilyenekre...
Ráadásul vamelyik nap realizáltam, hogy az smaxhoz nincs is pótkerék.

(#102014) blueboi69 válasza zetor2000 (#101994) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na majd megnézzük valamikor, mert itt felénk vannak jó fagyizók de 300-350 körül és ahol Siófokon ettünk fagyit, ott majd 400ft éshát nem is volt nagy sem.

Viszont Gárdonyban és Velencén is van istenkirály fagyizó.

Fenti wc tartályt sztem vagy 10éve nem láttam már :Y Múltkor nagyobbik gyerek (4) megjegyezte, hogy a két nagymamának ugyanolyan a wc tartálya. Mindkettő panellakás, a wc csésze mögött van. Máshol mindenhol beépített van, neki az a szokatlan, ha látszik valami.

(#102015) blueboi69 válasza Phülöp (#102006) üzenetére


blueboi69
csendes tag

3tonna? Van hova rakni ennyi brikettet?

Én még nem is eresztettem le a medencét, bízom benne, hogy szeptemberben lesz még meleg.

(#102016) A. Crowley válasza blueboi69 (#102015) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Én már azon sakkozom, hogy mikor és hogyan eresszem le, hogy azonnal ki tudjam törölni és mosni, majd bedobozolni, mielőtt jön az esős időszak.
Szeptemberben költözés, most kezdek el gondolkozni azon, mennyi cuccunk is van.
És még mindig nem tudjuk, pontosan mikor lesz, mert a tulajdonos nem tud még kiköltözni, nekünk meg szept30-án vége az albérletnek. Vicces lesz.

(#102017) Samott válasza Jahno (#102008) üzenetére


Samott
addikt

Nincsenek alternativ cegek, senki nem csinal meg csak hasonlot sem. Ott a waymo, google tulajdona, annyit tudnak hogy arizonaban korozgetnek a szenzorokkal telipakolt kisbuszaik. Centire felmert kornyezetben, csigalassusaggal.

Par napja volt itt egy link a merci hasonlo rendszererol, ami az autopalyan tud kovetni egy masik autot kismillio korlatozassal. Ne csinaljunk mar ugy hogy ez alternativa vagy akar osszehasonlithato lenne azzal amit a tesla csinal.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102018) A. Crowley válasza blueboi69 (#102013) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Volt már kép az SMaxról?

(#102019) blueboi69 válasza A. Crowley (#102016) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Uhh, akkor az is eléggé ki lett számolva.... ha tulaj nem költözik ki, akkor nincs kötbér, ami fedezi az albérletet? Akár egy másikat? Mi annak idején ilyet akartunk iratni, de végül nem volt rá szükség.

(#102020) Samott válasza zetor2000 (#102002) üzenetére


Samott
addikt

A Rimac csinalta a Taycan hajtaslacat. Es mar egy ideje a porsche az egyik tulaj (+hyundai +az alapito). De ugye ez egy szupersportkocsi, minden korlatjaval.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102021) Sipi-


Sipi-
tag

Hyundai IONIQ 5
Nekem egyértelműen kellene. Nekem tetszik kívül-belül és megfelelő töltővel 5 perc alatt 100 km-t tud tölteni. :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#102022) A. Crowley válasza blueboi69 (#102019) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Az a mókás, hogy azt hittem, mi leszünk a neccesebbek, aztán kiderült, hogy még ha csak éppenhogy, beférünk a határidőkbe.
Nem tudom hogy lesz, holnap beszéljük meg a stratégiát.

(#102023) blueboi69 válasza A. Crowley (#102018) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem :) Azóta is koszos :D Majd csinálok, meg beszéltük asszonnyal, hogy most még megvan a 3autó, csináljunk csoportképet....

A bmw-t megveszik a barátaink. Hétvégi kölcsönadás bevált nekik is. Nem gondolnám, hogy egy idegentől vagy egy neppertől egy próbakörön kívül megkaphatták volna. Viszont így volt 3-4napjuk átnézegetni, kipróbálni hogyan férnek el, stb.

(#102024) Samott válasza eattila (#102011) üzenetére


Samott
addikt

Igen, ez szepen elo is jott az uj kormannyal, ahol mar indexkar sincs, gombokat kell nyomogatni hozza. Tultoltak a tapicskolast. Van nehany funkcio amit nem erdemes touchscreenre tenni. Legkondi homerseklet szabalyozas, radio hangero, index, ablaktorlo... de itt mar a kesztutarto nyitas is csak menubol elerheto. Fullba toljak. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102025) eattila válasza Samott (#102024) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy nem tolták túl, csak öregszünk :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102026) Bujdy81 válasza blueboi69 (#102015) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Tegnap este verettünk egy "komoly", hat kilométeres kocogást* utána beültünk a medencébe Már nem volt annyira kellemes, kellett benne kicsit mozogni is, hogy me legyen hűs. Hiába, ha kint 18 fok van, a víz meg csak 31, akkor már nem termál! :)

Még picit hűl a levegő és kezdődik az úszószezon! :D

*: szombatra kitaláltuk, hogy menjünk el a Sunset instant terep maratonra. Fasza volt, még jobb lett volna, ha hoz a komám még egy kulacsot, mert így az utolsó kaptatón úgy kellett felmenni, hogy már port köptem (utolsó kulacs vizem elfeleztük). A savasodásnak nyilván nem tesz jót a kiszáradás -> két nappal a menet után is még óvatosan tudtam csak lépcsőzni. Na, erre toltunk rá este egy hatost. :D

[ Szerkesztve ]

(#102027) Bujdy81 válasza blueboi69 (#102023) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Koszos? A 407 olyan tiszta, mint a patyolat. Annyi eső volt az utóbbi időben, még szerencse, hogy nincsen garázsunk érdemben már...

(#102028) qnadam válasza blueboi69 (#102015) üzenetére


qnadam
veterán

a medencébe. amikor brikett kell, akkor medence nem, és fordítva.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#102029) Phülöp válasza blueboi69 (#102015) üzenetére


Phülöp
addikt

tavaly 2 tonna volt, és maradt még hely a 2. számú búslakodóban

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#102030) blueboi69 válasza Bujdy81 (#102027) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az eső nálam összekoszolja az autót, nem lemossa...

(#102031) blueboi69 válasza Phülöp (#102029) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jaaaa én valamiért a szenes brikettre gondoltam, az nem ilyen igényesen kezelhető :)
Korrekt!

(#102032) blueboi69 válasza Bujdy81 (#102026) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálunk egyszer érte el a 30fokot.... gyorsan tölöttem is rá párszázlitert, hogy lehűtsem :C
Elnézve az időképet, lehet tényleg nem lesz már pancsolós idő...

(#102033) blueboi69 válasza qnadam (#102028) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez jó ötlet! Viszont olyankor hasznos, ha leengedi a vizet belőle, mielőtt belepakol és akkor meg is van a koripálya.

(#102034) qnadam válasza blueboi69 (#102030) üzenetére


qnadam
veterán

kiindulási állapot kérdése csak :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#102035) Jahno válasza Phülöp (#102006) üzenetére


Jahno
őstag

Azon nagyon sok szarvast lehet sütni.

(#102036) Jahno válasza Samott (#102017) üzenetére


Jahno
őstag

Hát várgyá, egyik körözget és csinálja a másik meg még nem, csak évek óta beszél róla.

(#102037) Samott válasza Jahno (#102036) üzenetére


Samott
addikt

Kozel egy milio tesla korozget a vilag minden reszen. A masik meg egy kihalt varos szeles utjain "tesztel".

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102038) Phülöp


Phülöp
addikt

gugli főoldalon van most game

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#102039) Jahno válasza Samott (#102037) üzenetére


Jahno
őstag

Másról beszélünk. Én arról, hogy teljes önvezetést ígért, de kb. ott sem tart, ahol a Toyota/VW meg a többi kb. 5 éve. Azok nem ígérnek robottaxit, egyszerűen csak csinálják a sávtartást meg a többit :-) Aztán jön a másik szint, hogy más cucc jobban önvezet, mint a nem létező robottaxi.

(#102040) eattila válasza Phülöp (#102038) üzenetére


eattila
csendes tag

Jó pofa :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#102041) Jahno válasza Samott (#102037) üzenetére


Jahno
őstag

És közben jön a Tesla robot. Annak vajon mi lesz a vége és ahhoz képest hol tart a Honda, egyéb nevenincs Japán gyártók vagy netán a Boston Dynamics érdekes vergődése? Ez utóbbit kezdetek óta követem, már akkor voltak trükkös cuccaik és legalább egy bétát felmutattak mikor kiálltak a népek elé. Gondolom majd erre is várunk "majd jövőre", mint a Semire. Bár a robot az reálisabb, abban nem látni egyelőre semmi olyat, amit ne lehetne megcsinálni. Tud valamit ez a csávó az biztos.

(#102042) Samott válasza Jahno (#102039) üzenetére


Samott
addikt

Igen masrol beszelnuk. Peldaul arrol hogy a toyota/vw nem hogy ot eve de ma se tart sehol ebben a temakorben. Tele van a youtube videokkal hogy onvezet a tesla, senki meg a kozelukben se jar. Egyre nagyobb a szakadek koztuk meg mindenki mas kozt. Tok mindegy milyen szintnek hivod. Hogy ul-e benne valaki.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#102043) Jahno válasza Samott (#102042) üzenetére


Jahno
őstag

A szint nagyon nem mindegy, nem véletlenül vannak műszaki kategóriák. És az nem önvezetés ha tartja a sávot, a rendőrautóba meg időnként belemegy. Nem túl gyakran nahh, még lehet, hogy belefér. Ott volt Carma autója, az már önvezetett ugye, láttuk.

(#102044) WiZARD válasza Samott (#102017) üzenetére


WiZARD
addikt

Arra a Mercire gondolsz, amit én linkeltem? 60 km/h alatt lehet aktiválni, de azt is csak meghatározott (ismert, előre programozott) autópálya szakaszokon :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#102045) WiZARD válasza Sipi- (#102021) üzenetére


WiZARD
addikt

Csak az ára...
Meghát megfelelő töltőt is kell találni.
olcsóbb Tesla Model 3 SR+ lassabban tölt, de annyival kevesebbet fogyaszt hogy így gyorsabb hoszú távon ;)

Jönnek a nagy zöld, környezetvédő szöveggel, aztán lesz*rják a fogyasztást. Inkább tesznek nagyobb (nehezebb) akkut, meg küzdenek a még gyorsabb töltővel.
Ahol M3 SR+ eszik 185 Wh/km körül, ott Audi, Hyundai, Mercedes stb 230-290 Wh/km körül.
Ioniq5-nél a 261 Wh/Km az +41% fogyasztást energia pazarlást jelent :F

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#102046) WiZARD válasza Samott (#102042) üzenetére


WiZARD
addikt

Jah, átlag vw "önvezetése" az semmi, valami lepkefing gyenge sávtartás van. Ahhoz képest még a Leaf-em Pro-Pilotja is csúcs önvezetés. Papíron mindkettő level2, gyakorlatban meg ég és föld.
Nagyon kiváncsi vagyok használatban milyen lesz a Tesla a Nissanhoz képest.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#102047) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Gyereknek kell mobilt venni.

Milyen szülői felügyeteli megoldást ajánlanátok? Family link elég, vagy valami fizetős cuccot is kellene venni?

(#102048) Jahno válasza Bujdy81 (#102047) üzenetére


Jahno
őstag

Family link ja. Inkább fordítva van vele baj, néha szigorú és nagyon gépészkedni kell, ha valami játékot / videót át akarsz engedni. Haverokkal mi is csak hümmögünk alternatíván. Esetleg tesztelhetnéd :DD Bark és Norton csomag a kiszemelt, pedig én ez utóbbit erősen utálom....

(#102049) Jahno válasza WiZARD (#102046) üzenetére


Jahno
őstag

Majd elmondod. Legfeljebb mondjuk mit kellene kipróbálni. Elsőre egy körforgalom jut eszembe, csak szerintem ilyesmi itt a jogi korlátok miatt nem fog menni. Meg most azt sem tudom van-e felára vagy az mennyi, mert pár ismerős már dühöng aki régebben vette.

(#102050) eattila válasza Jahno (#102048) üzenetére


eattila
csendes tag

A tippet én is köszönöm, mert a gyerek idén már kapni fog sim-es telót (most is van neki egy régebbi, de sim nélkül, wifi only és nem hordja magával.). És kontrollálni kell majd.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.