Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94001) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na, első idei Covid áldozat kolléga megvan, 51 évesen egy honap alatt elvitte. Nem volt egyéb baja.

(#94002) eattila válasza -NoVa- (#94001) üzenetére


eattila
csendes tag

:( :( :(

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94003) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#93998) üzenetére


Jahno
őstag

Dunakeszin is ilyesmiket mondtak a sirályokról, szombatra át is alakult valami párhuzamos univerzummá (:-

(#94004) blueboi69 válasza Sipi- (#93941) üzenetére


blueboi69
csendes tag

" Fiestába befér a babakocsi?"

Be. Meg a futóbringa is. Nem esernyőrecsukható, de sportbabakocsi. Quinny vagy micsoda. A két hátsó kerekét le kell szedni, de gyakorlatilag 1sec/kerék. Sportrész levehető, az befér keresztbe, rá a kisbicó.

(#94005) hobizoli válasza -NoVa- (#94001) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:(

itt muter kijott a korhazbol mar csutortokon, pont egy hete volt bent
eszik rendesen bar inkabb kevesebbet tobbszor, meg sok folyadekot kell innia
vettem neki iziotonias (sport)italokat, hogy a ionok meg asvanyi anyagok potolodjanak, meg napi NICS 2x 4000NE D vitamin meg Multivitamin kapszula is beugrik
de egyertelmuen javult mar a kiengedese ota is

o kortermukben ket olyan is volt bent, akik januar vegen meg februar elejen kaptak az elso szurit

több drón kell ;P

(#94006) blueboi69 válasza npera (#93963) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi, hogy megnézted! JST csati van az akksikon. De az egyik felét helyettesítenem kellett mással. Viszont ez a feszkós probléma ez kezdetek óta fennáll!
Csak eddig nem láttam rendesen a szemüvegben. Most úgy voltam vele, hogy tuti valamit szarul mér, mert ennyire nem lehet alacsony ésmég után simán repülök percekig vele.
Meg ott az érdekes, amikor menet közben 9ről leesik 6ra a fesz. Aztán meg a kvad is :(

Belső ellenállást nem tudok mondani.
Rendeltem múlthéten jst csatikat és XT60at is. XT30 nem volt a hestore-ban.

(#94007) blueboi69 válasza -NoVa- (#94001) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:(
Ma reggeli meetingen mondja a szomszédos csapat TL,hogy náluk az egyik kolléga 30körüli és coviddal fekszik a kórházban lélegeztetőn és nem jókat jósolnak...

(#94008) Bujdy81 válasza Sipi- (#93933) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ez konkrétan az Ingókövek alatt van, ha jól sejtem. Idén még nem jártam arra... :(

(#94009) blueboi69 válasza blueboi69 (#94006) üzenetére


blueboi69
csendes tag

#drone

Ja még egy érdekes info. Az akksikat szoktam repülés után is lemérni (néha csak másnap). 3.8 szokott lenni általában cellánként, talán egyszer sikerült 3.7-re merítenem egyet.
Legutóbbi repüléskor a kvad nem bírt magával és kitépte magából a kamerából jövő egyik vezetéket és a vtx csatiját a helyéről. Úgyhogy most megint szerelgetés lesz.

(#94010) -NoVa- válasza blueboi69 (#94009) üzenetére


-NoVa-
őstag

Még az is esélyes, hogy csak elmászott a kamera feszmérő kalibrációja, apróságok. A pofon után még biztosabb :)
A piros csatlakozó ezeknél a motoroknál nem volt akkora tényező, hogy csatlakozókat forrasszak. Pláne, hogy az összes emberi erővel széthúzható XT30-amat az 5" gép kapta.

(#94011) zetor2000


zetor2000
senior tag

Csak összejött...
Biztos segített ez is:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94012) Jahno válasza zetor2000 (#94011) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdezni is akartam, mert ide és tesómhoz is beesett 2 tonnányi Alis csomag.

(#94013) WiZARD


WiZARD
addikt

#építkezés

Gépészeti kérdéseket próbálom megfejteni, elsődlegesen azt kellene kitalálnom, hogy milyen teljesítményű hőszivattyúra, illetve szellőztetőre van szükség, a márka az már részletkérdés.
A gépészeti terveken lerajzolt, kiszámolt mindent a mérnök, ezek alapján 14 kW-s hőszivattyút javasolt.
Ezen páran eléggé meglepődtek, így elkezdtem alaposabban átnézni a dokumentumokat.
A hűtés/fűtés energia igénye elvileg 9kW a számítások szerint. HMVhez kell szerinte 14 kW (ami kicsit túlzásnak tűnik).
Gyakorlatilag nálam hozzáértőbb azt mondta, hogy ez egy lakatlan házra igaz, ha ott lakunk és van csomó hulladékhő akkor eleve csökken, nyáron pedig ott a zsalúzia az ablakokon, amivel nem számolt.
Utána tovább nézegetve feltűnt, hogy mindent a ház teljes alapterületével számolt, a 21%-nyi garázzsal együtt. Oda hűtés be sincs csövezve, padlófűtés is csak ritkább, ami a temperáláshoz kell.

Szóval ott tartok, hogy 7kW körüli hőszivattyú elég lehet szerintem, de a szakember valamiért dupla ekkorát talált ki. :F
Persze a nagyobb felárát nem ő fizeti, és ha túlméretezi akkor utólag tuti senki se panaszkodik, hogy ő ajánlott túl kicsit.

(A szellőztetés is hasonló, 400 m^3/h kapacitású gépet ajánlott. Persze gyanús hogy itt is számolt a garázzsal. Másik gépész szerint 300as is bőven elég)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#94014) blueboi69 válasza WiZARD (#94013) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én ehhez nem értek, annyit tudok csak hozzászólni, hogy a gázkazánunk 24kW.

Az nem lehet - de tényleg csak találgatok - hogy 14kW megadása az egy összeg? Tehát a fűtési és hűtési teljesítmény összeadódik, mert nem ugyanolyan hatékonyságú?
Tényleg csak kérdezem, lövésem sincs.

(#94015) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Na, valami s11 hibaval az 1teras kingston ssdm elkoszont. Elt garancia utan 5 hetet. :D holnao inkabb biztosra megyek es egy samu 970et veszek.

Megeri a 980? Videovagas, photoshop, kis blender meg jatekok mennek. Remote desktopnak gondolom nem kell sok.

(#94016) qnadam válasza BobaHWSW (#94015) üzenetére


qnadam
veterán

ezekre szerintem mind elég a kisebbik. az én megfigyelésem az, hogy az olcsóbb ssd-k inkább a sok gb-nyi egyszerre írás közben lassulnak (ahogy megtelik az slc cache), olvasásra már a 970 evo is nevetségesen gyors nálam.
gondolom nem 6k raw anyagot vágsz :) konzumer világban 100 megabit/s anyagnál durvábbal úgyse nagyon fogsz találkozni, az meg igazán nem sok.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#94017) zetor2000 válasza BobaHWSW (#94015) üzenetére


zetor2000
senior tag

Találtam valami összehasonlításfélét, ahol az a konzekvencia, hogy a 980 Pro olcsóbb és egy upgradelt rendszerben is adja a maxot.
Forrás
Ha nincs PCIe 4.0 a gépben, mert mondjuk intel, akkor a 970 Pro is megfelelő. Ilyen esetben a felhasználó szemszögéből a 2 meghajtó nagyjából azonos nívót képvisel. Ezek Pro modelleket hasonlítgattak, ami azért más árfekvés / piaci szegmens, mint ahová az EVO modellek árazódnak, de szvsz a minőség / sebesség / ár aránya cca. ugyanaz.
Itt van a 970 Evo vs 980 összehasonlítás, ebben a 980 a jobb, szerintük.

Nekem kábé mindegy lenne, mert ilyen jellegű meghajtókat egyelőre nem fogad az alaplapom :D De ha lehet, akkor PCIe 4.0ra savaznék, lévén AMD oldalon már van és lesz, Intel oldalon meg még nincs, de majd egyszer lesz támogatás. Azaz időtállóbb, mint a sima PCIe 3.0-t tudó modellek. A garancia mindegyikre 5 év Samsung, szóval ennyit cirka ezek is bírni fognak.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94018) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Koszkosz!

(#94019) qnadam válasza zetor2000 (#94017) üzenetére


qnadam
veterán

m2 csatlakozó nincs a gépemben, de azt egy pcie adapter megoldotta könnyen. randa gányolás csak ahhoz kellett, hogy bootolni is tudjon róla :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#94020) zetor2000 válasza qnadam (#94019) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, valami kártyával ez enyém is fogadna PCIe 3.0ás valamit. De nem szeretnék ebbe a gépbe már zsebpénzt önteni. Inkább egy másikba. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94021) npera válasza -NoVa- (#94001) üzenetére


npera
újonc

Sajnálom.

(#94022) eattila


eattila
csendes tag

Megvolt életem első covid tesztje. Antigén gyorsteszt. Minden mentes vagyok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94023) zetor2000 válasza Jahno (#94012) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, lehet ez az oka :D
Mondjuk, ami ezen van, szerintem még vagy 3 hét, mire ideér. Ahol elakadt, onnan ~1 hét Rotterdam, ahova tervezte hozni a cuccot, onnan 1 hét kishazánk, itt meg a Pósta tuti szöttyög vele 1-2 hetet, hogy átadja, amit rendeltünk. Ésakkor nincs benne a vámáfa szopófaktor.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#94024) Phülöp


Phülöp
addikt

sajnálom

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#94025) npera válasza eattila (#94022) üzenetére


npera
újonc

Én paleo vagyok. Úgy is nézek ki, mint egy ősember. Jahno tudja, mert látott.

(#94026) npera válasza blueboi69 (#94009) üzenetére


npera
újonc

Ha ténylegesen 3,7V körül szokott lenni nyugalmi állapotban repülés után az igazából eszményi az akksiknak.

Akkor így vannak:

(#94027) Jahno válasza npera (#94025) üzenetére


Jahno
őstag

Haver azt mondja, hogy tud ilyet szerezni és úgy kell kimenni a pusztába:

Idézem a főnöke utasítását: "csak úgy mehetek el megkóstolni hogy viszek váltó ruhát, a kóstolós ruhámat meg átcserélem, és egy Bubblesben kimosom"

Meddig kell fokozni az óvatosságot? Légvonalban kinéztünk a lakástól 25 kilométerre egy helyet, ahol elvileg senkit nem zavarhatunk magunkon kívül.

(#94028) Phülöp válasza Jahno (#94027) üzenetére


Phülöp
addikt

július óta ilyenből van a minimal szendvicsem reggelire

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#94029) Samott


Samott
addikt

Jahno bakker ahova te beteszed a labad: Volt Digi nincs Digi

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#94030) npera válasza Jahno (#94027) üzenetére


npera
újonc

IKEA-ban van. Ja, ha kimentek, akkor vigyetek főtt krumplit, lilahagymát, tejfölt, sajtot és tojást. És majonézt. Meg valami Élet Vizét, sima pálinka is jó.

Ne hajoljatok a konzerv fölé, amikor nyitjátok. Van benne nyomás. Úgy értem az atmoszferikusnál nagyobb.

Kíváncsi vagyok a benyomásokra :C

(#94031) npera válasza Phülöp (#94028) üzenetére


npera
újonc

Reggelire rohadt heringet nyomsz????? :Y

(#94032) npera válasza Samott (#94029) üzenetére


npera
újonc

Ettől csak jobb lesz, nem? Tutira vannak ötletek, hogy miként tegyék jobbá. Máskülönben minek vették volna meg? Hmmmm? Hmmmm?

(#94033) Jahno válasza npera (#94030) üzenetére


Jahno
őstag

Benyomást még szervezni kell, de mivel megrögzött Volvos félhülye és most kapott tőlem egy gimbalt, hát még ebből bármi is lehet.

Főtt krumplit hidegen? Vagy pattintsuk össze ott és melegen jó? Tejföl, meg izé, sok lesz ez már, de kiadom alvállalkozásba a logisztikáját. Szerintem május felé ezt össze is kell szervezni. Már eléggé süt a nap, no meg ha nem is süt, meleg lesz a helyzet mindenképp.

Nyomás az látszik kívülről is. Bizalomgerjesztő nagyon :-D

(#94034) npera válasza Jahno (#94033) üzenetére


npera
újonc

A krumpli lehet hideg. Nem az lesz a fő kihívás, hanem a szag és az íz különválasztása. Filét küldtem, le kell majd kapirgálni a húst a bőrről és azt felkenni a szendóra. Tegyetek rá rendesen hagymát és készüljetek fel rá, hogy sós eléggé. Szóval extra só vélhetően nem kell rá.

Ha kábé ilyen eloszlásban teszitek rá, akkor elég jó lesz.

(#94035) Jahno válasza npera (#94034) üzenetére


Jahno
őstag

Kapirgálni, ez komoly? Pfúúúú.

(#94036) WiZARD válasza npera (#94034) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem nagyon nehéz szétválasztani az íztől a szagot.
Próbáltam pár jobbfajta anaerob fermentált kávét. Elsőre tök finom volt, aztán megcsapott a szaga és a rohadás szagon nem tudtam túltenni magam többé, pedig az ehhez képest még egész visszafogott lehet ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#94037) npera


npera
újonc

Amikor még volt időm helikopteres szimulátorokkal múlatni az időt, akkor nem így néztek ki a játékok......

DCS Hind.

(#94038) eattila válasza Samott (#94029) üzenetére


eattila
csendes tag

Tenyleg valtanom kell szolgaltatot....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94039) Jahno válasza eattila (#94038) üzenetére


Jahno
őstag

Haverom már tapsol neki, hogy csak így tovább, fejlődik az ország. És nem elvakult., ááááá, picit se...

(#94040) -NoVa- válasza Jahno (#94039) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fogtam a fejem... Az adónkból versenyképesen tartott cég törvényhozási hátszéllel, tuti recept. Ahhoz hogy valami tengerparton adózzunk oda.

(#94041) npera válasza Jahno (#94035) üzenetére


npera
újonc

Hát a bőrön rajta van a hús. A bőrt nem akarod megenni, a hús a lényeg.
A másik variáció, amikor "egész" halat rothasztanak, akkor óvatosan ketté kell választani, a beleket kihúzni, aztán le tudod kapirgálni a húst, a bőrről. Az bonyolultabb, de állítólag még "jobb". Ennyi még nem lettem expert a témában, hogy ezt meg tudjam különböztetni... :B

A videó tutorial a nem filéről itt található.

Angol tutorial.

[ Szerkesztve ]

(#94042) Samott válasza npera (#94032) üzenetére


Samott
addikt

Ezek ilyen forditott midasz kiralyok, amihez nyulnak szarra valik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#94043) Phülöp válasza npera (#94031) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem, arra a kenyérhelyettesítő gecvajra utaltam

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#94044) blueboi69 válasza npera (#94037) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye, ez eléggé rendben van :Y

(#94045) blueboi69 válasza Jahno (#94027) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pár hete diétázunk. Többnyire ilyen wasa-t eszek. Sztem teljesen jó!

(#94046) npera


npera
újonc

(#94047) Jahno válasza -NoVa- (#94040) üzenetére


Jahno
őstag

Legalább Humansoftot már szétbarmolták.

(#94048) npera


npera
újonc

Ezek tényleg nekiálltak makettkodni 4 tolóhajóval?????

Ide valami autóipari menedzser kellett volna, az lehívta volna a devlát is az égből, valamint széteszkalálta volna az egészet.

Édes istenem... :U

(#94049) eattila válasza npera (#94048) üzenetére


eattila
csendes tag

Hat, volt valami doku musor. Abba mondtak, hogy igen nagy kraft van ezekben.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#94050) npera


npera
újonc

Nova, elindult az akció, benyomtam a gombot.

Yinyoo 8 Core 7N Single Crystal Copper Upgraded Cable

2,5 mm MMCX. Sejted, hogy miért 2,5 mm, remélem :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.