Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74001) WiZARD


WiZARD
addikt

#építkezés

Ma végre aláírtuk kivitelezővel a szerződést, reggel 8kor kezdődik a móka.
9-re már jön is az egyik szomszéd problémázni. (képen a jobboldali telek) A ház a telekhatárra épül, így az ő kerítését onnan el kell bontani. De hát ő azt pár hónapja csináltatta, meg különben se tetszik neki, hogy telekhatáron lesz a ház. (eddig csak telefonon beszéltünk vele tegnap)

Másik szomszéd már szólt, hogy a Pannonvíz gépe nyomott hagyott az ő frissen aszfaltozott bejáróján. Ezt a vizesek majd javítják...

A felső gazréteget már pár napja letolták.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74002) hobizoli válasza WiZARD (#74001) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jol kezdodik....

több drón kell ;P

(#74003) BobaHWSW válasza qnadam (#73997) üzenetére


BobaHWSW
újonc

JJ Lensflare Abramsnek dedikalva.

(#74004) Phülöp válasza WiZARD (#74001) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálunk azt hiszem 4m a minimum távolság a telekhatártól. Persze nem mindenki tartja be... Meg vannak házak a szabály előtti időkből is, azokat se kell elbontani.
Valami nyugtatót írass fel a dokival, nem lesz egyszerű mutatvány az építkezés.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74005) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Epitesi tervet szomszedoknak nem kell elfogadni? Nemtom... itt ujzelandon szomszed siman torpedozhat meg haz epitest illetve a telkeket legtobb esetben is ugy adjak el, hogy hova mekkora milyen haz mehet mert csak.

(#74006) WiZARD válasza Phülöp (#74004) üzenetére


WiZARD
addikt

Elvileg minden szabályosan van tervezve, önkormányzati főépítész által jóváhagyva.
Szóval max késleltetni tud, persze ez se lenne jó.
Telefonban nagyon meglepett volt, hogy mi az hogy oldalhatárra épül a ház. Mintha az utcában nem úgy lenne a házak 90%-a... (és még eresz át is lóghatna 50 centit hozzá, bár nekünk nem fog 1 centit se)

Reggel kiderül mennyire gondolja komolyan.
Valami nyugdíjas korú tanár, akinek ez csak nyaraló. Ráadásul neki dupla hosszúságú telke van, aminek a másik végén van a ház, másik utcából van a bejárat is. Felesége mondta hogy ő el se szokott jönni a teleknek ebbe a végébe.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74007) WiZARD válasza BobaHWSW (#74005) üzenetére


WiZARD
addikt

Önkormányzathoz kell beadni, ha 14 napig nem szól ellene senki akkor elfogadják. Vagy valami ilyesmi, tervező intézte.
Van településképi konzultáció jegyzőkönyv, amit a főépítész írt alá.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74008) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Hobbiszo*pato. :((

(#74009) qnadam válasza BobaHWSW (#74003) üzenetére


qnadam
veterán

neem, ő anamorfban utazik, azzal születnek a vízszintes kék vonalak :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#74010) Samott válasza WiZARD (#74006) üzenetére


Samott
addikt

Elvileg atloghat, de ugy szokas hogy fel meterrel beljebb van a falad ilyenkor. Az hogy telekhatarra epul normalis, nalunk minden haz kotelezoen ugy epult. Viszont mind ugyanarra az oldalara epul a teleknek. Es ez mar 40 eve volt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74011) Samott


Samott
addikt

Ha kicsit ra kell segiteni a tabortuzre... ne igy. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#74012) Gabibácsi válasza Samott (#74011) üzenetére


Gabibácsi
tag

amatőr orosz
vártam hogy a fát meg a kocsit is felgyújtsa

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#74013) Sipi- válasza Gabibácsi (#74012) üzenetére


Sipi-
tag

Lehet, hogy azt is sikerült neki végül. :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74014) Bujdy81 válasza WiZARD (#74001) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én mondjuk odatoltam a búrám a szomszédokhoz és beszéltem is velük, MIELŐTT megvettük a telket, mert ki tudja...

Azon én is ágaskodnék, hogy már régóta megvetted a telket, ha tényleg most rakott oda kerítést és most derül ki számára, hogy oldalhatáros lesz a ház (ami egyébként nem telekhatár elvileg, hanem kb. fél méterrel a telekhatár mellett ásod az alapot -> nem KELL lebontani a kerítést), ott azért Te is sáros vagy kicsit.

Kommunikálni kell, érezzék a törődést, mert 20-30-40 évig fogtok egymás mellett lakni!

(amúgy hány méter széles az utcafront? Kocsi mérete alapján nem tűnik túl soknak. A szomszédnak dupla telke van?)

(#74015) blueboi69 válasza qnadam (#73997) üzenetére


blueboi69
csendes tag

hinnye :Y

(#74016) blueboi69 válasza WiZARD (#74006) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Alakul. Amúgy, hogyhogy nem lóg át az eresz? Nem lesz a tetőnek túllógása vagy nem lesz ereszcsatorna? :)

(#74017) WiZARD válasza Bujdy81 (#74014) üzenetére


WiZARD
addikt

14.5 méter széles, a szomszédé is kb ekkora, ami házat látsz az már következő telek.
Neki hosszában dupla(~180 méter) és a túl végén van van a háza.

Már volt itt, végül kerítés is marad, elférnek mellette, mert nem a földmérő által kimért valós telekhatáron van a kerítése, hanem beljebb, az ő telkén. Kapott papírt hogy helyre lesz állítva ha mégis sérülne. Nem problémázott semmit.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74018) WiZARD válasza blueboi69 (#74016) üzenetére


WiZARD
addikt

Lapos tető és eresz is rejte lesz.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74019) blueboi69 válasza WiZARD (#74018) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja akkor ez ilyen modern valami lesz? Nem rossz dolog pedig, ha nem ázik a fal vagy nem égeti a nap nyáron. Kiváncsi leszek a végeredményre, xanax tényleg legyen bekészítve :)

(#74020) FőDudu válasza blueboi69 (#74019) üzenetére


FőDudu
addikt

Kis gyerekkel haz epitesbe belevagni, ugy hogy munkasokkal kell csinaltatni (azaz nem ert hozza) - nos ez minimum a bator kategoria.

En tuti nem vagtam volna ilyesmibe, lehet gyava vagyok.

FőDudu

(#74021) Sipi- válasza FőDudu (#74020) üzenetére


Sipi-
tag

Ha megvan/meglesz rá a pénz és költözni akar, akkor mire várjon? Még drágább legyen az anyag és munkaerő? Inkább ilyenkor, mint amikor már a gyerek ovis, mert az sokkal nagyobb kötöttség (vinni kell, hozni kell, sokat beteg és mindkét szülő dolgozik).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74022) blueboi69 válasza Sipi- (#74021) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sztem nem az időzítésre gondol, hanem eleve az építkezéssel járó nyűgökre.

(#74023) npera válasza WiZARD (#74001) üzenetére


npera
újonc

Jól értem, hogy az egyik szomszéd gyakorlatilag a megvett telek határán túl rakta a kerítést, ezzel kisajátítva önkényesen más területéből és utána elkezd problémázni? Mert az álomszép.

(#74024) Bujdy81 válasza WiZARD (#74018) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Izgalmas! :)

Mutatsz esetleg egy tervet, hogy hogyan fog kinézni? Privátban is jó!

Köszi

(#74025) Bujdy81 válasza npera (#74023) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem jól érted. A szomszéd a saját telkéből "adott" át egy vékony csíkot, mert rossz helyre tette a kerítést. Azaz ha Wizard pont a telekhatárra épít, akkor a kerítés és a ház között lesz egy vékony csík, amit álomszép lesz gaztalanítani, de Wizard ezt leszarja, mert neki - gondolom - az északi homlokzat, nem jár arra, nem nézi, nem zavarja. Ilyenkor én az építkezés után lebontanám a kerítést, hogy a ház vonaláig tudjon járni a fűnyíró. Persze, ha a szomszédnak van pl. kutyája, az bonyodalom, hogy ne gányolja össze a falat.

Lényeg a lényeg, megbeszélték, megegyeztek, alakul! :)

(#74026) -NoVa- válasza Bujdy81 (#74024) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#74027) -NoVa- válasza Bujdy81 (#74025) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van a gaz ellen egy tuti máltai módszer :DDD

(#74028) Bujdy81 válasza FőDudu (#74020) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Azt nem tudom, hogy milyen kisgyerekkel házat építtetni generál kivitelezővel, csak azt, hogy milyen KÉT kisgyerekkel ugyanez! ;)

No para, kell egy műszaki ellenőr, egy leinformált, nem a legolcsóbb generálkivitelező és hajrá! Jobban zavart, hogy az építkezés alatt volt két full-time projektem közben...

(nekem pl. bátorságot adott, hogy a kivitelező le volt informálva + a cégnek akkor 11 éve volt azonos az adószáma. És egyébként azóta is azonos. És volt pár apró garanciális gond, ugrottak, jöttek.)

(#74029) Bujdy81 válasza -NoVa- (#74027) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Kérdés, van-e hozzá elég műanyag szék? :D

(#74030) npera válasza Bujdy81 (#74029) üzenetére


npera
újonc

Igazából a máltai módszer nem teljesen rossz. Mert gondolj bele. Ha lebetonozod a gyerekek kedvenc kerti játékait (a kert full beton eleve, ugye), akkor mindig tudod hogy merre játszanak, mert ott a játék a betonban. El sem lopják, meg nem kell keresni. Fixen ott van.

(#74031) Sipi- válasza npera (#74030) üzenetére


Sipi-
tag

És összepakolni sem kell, nem lesz útban a kocsinak. Csak nyereség van vele. :R

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#74032) -NoVa- válasza npera (#74030) üzenetére


-NoVa-
őstag

Amíg ArchiCAD-et fejlesztettem, rendszeresen jöttek építészektől betonozós sztorik jól.Amikor a munkások büszkén mondják, hogy baromi nehéz meló volt kizsaluzni a kertbe azt a szoboralapzatot, akkor általában már tudják, hogy az alaprajz sarkából az iránytűt megtekinthetik betonból elkészítve az udvaron. Rosszabb esetben a véletlenül kiexportált látványtervi elemeket, kanapét, billiárdasztalt is megtalálják a szobában kiöntve.

(#74033) JonesC válasza -NoVa- (#74032) üzenetére


JonesC
csendes tag

Meg persze Kőhalmi is előadta ugyanezeket :)

(#74034) WiZARD válasza FőDudu (#74020) üzenetére


WiZARD
addikt

Két lehetőség közül kellett választani, mint mindenkinek:
-építkezés, vele együtt minden szopás 1 évig és remélhetőleg olyan lesz a ház, amilyet akarok, de legalábbis saját tervek az irányadóak
-valami készet megvenni, ami kb minden szempontból kompromisszum és jó esetben 5-10-20 évig élni benne, rossz esetben halálunkig.

Generálkivitelező megcsinál mindent, műszaki ellenőr van (akit az eddig látott munkások ismernek és utálnak mert túl szigorú). Reményeim szerint azért túl sok általam megoldandó probléma nem lesz, aztán majd kiderül.
Kivitelező ismert, cége 15 éve ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74035) WiZARD válasza Bujdy81 (#74025) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen, ahogy írod.
Ha lesz esze lebontja a kerítést, főleg hogy valamennyi kerítést én is építek a ház elé, így tök fölösleges a dupla.

Én végül nem is beszéltem vele, mert épp a kocsinál beszéltem a műszaki ellenőrrel, mire visszamentem addigra mondták hogy már volt is itt az ember, megbeszélték, normális volt.

látványterv:
[kép]

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74036) -NoVa- válasza WiZARD (#74035) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jó az a kisablak, már nem is kérdés, hol lesz a szomszéd komposztja/disznóóla/trágyatároló ládája 1-2 éven belül :)

(#74037) WiZARD válasza -NoVa- (#74036) üzenetére


WiZARD
addikt

mosókonyha/gépészeti szoba ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74038) blueboi69 válasza WiZARD (#74035) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egész pofás! Viszont ide vagy 2-3x ilyen széles telek kéne. Mármint ha addig tart a telek ameddig a látványterven a frontoldali kerítés van és oda is felhúznak egy ilyet pár éven belül, akkor ott elég zsúfolt lesz. De csak fotelszakértek a kép alapján.

(#74039) blueboi69 válasza WiZARD (#74035) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hátsó rész hogy néz ki egyébként? A nappali/terasz miért nem a kert felé néz? Kifekszik az asszony napozni az utcafelé? Nem kötözködöm, keresem a koncepiót.

(#74040) -NoVa- válasza WiZARD (#74037) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nálunk is van egy ilyen a szomszédtól, 180 centi magasságban egy kis 30 centis szellőzőablak. Mostanában erős dohszagot szellőztet ki onnan, úgyhogy az a tervem, hogy "elétolom" a faházat. Bujdyéktól már tudom, hogy kell faházat tologatni, szóval elméleti rutinom van a témában. Nem takar be az ablaknál, pont úgy lejt a tető, hogy fényt, enged, hagyok is bő méteres szakaszt, hogy ne verje fel oda az esőt, meg a kerítésen néha átnövő borostyánt ki tudjuk irtani, de azért szeparáljon el vavlami, ne a kertbe jöjjön a szag.

(#74041) WiZARD válasza blueboi69 (#74038) üzenetére


WiZARD
addikt

kb addig tart, 4.5 m van a ház mellett, elég szűk a telek, hátra fele van még ~60 m.

(kéne nyerni a lottón és megvenni a mellettünk lévő telket, amíg üres. Bár jelenleg nem is árulják elvileg. Velük még nem tudtam beszélni, mert másik oldalról szomszéd nem elérhetőséget, csak annyit hogy "Géza bácsi" telke, aki nagy ritkán kimegy. Tulajdoni lap alapján megvan a lakcíme, 3x voltam már ott, de sose volt otthon.)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74042) WiZARD válasza blueboi69 (#74039) üzenetére


WiZARD
addikt

Elöl felül az a fürdőszoba+hálószoba, arra van valamennyi kilátás, és ha már ott volt a garázs teteje akkor ki lehessen menni rá. Hátul lent van a nappali+konyha meg onnan terasz/kert.

[kép]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74043) Jahno válasza WiZARD (#74041) üzenetére


Jahno
őstag

60 méter szerintem baromi sok, ha füvet kell nyírni :-D

(#74044) WiZARD válasza Jahno (#74043) üzenetére


WiZARD
addikt

jah, bár először fű kéne :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74045) Jahno válasza WiZARD (#74044) üzenetére


Jahno
őstag

Jön az majd magától, nem kell aggódni. Bár értelmetlen ilyesmin gondolkoznom, hogy mi lenne ha, de szerintem én a max. 20 méteres hátsó kerttel bőven kiegyeznék, de jó eséllyel kisebb is elég lenne. Nem tudom.

(#74046) WiZARD válasza Jahno (#74045) üzenetére


WiZARD
addikt

Magától egyelőre csak brutál gaz van :U
Amúgy meg szar homokos/agyagos föld, szóval gondolom kell majd rá valami rendes fekete, amiben megmarad a fű, de ehhez se értek... (abba meg belegondolni se akarok egyelőre, hogy arra a 800+ nm-re mennyi kell, honnan lesz és mennyiért)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#74047) JonesC válasza WiZARD (#74046) üzenetére


JonesC
csendes tag

Megtetted volna egy millával tegnap a magyar győzelmet :)

(#74048) Grillo válasza WiZARD (#74046) üzenetére


Grillo
senior tag

Sógornak kb. 800 nm-re volt 1 millka a talajcsere, locsolórendszer és a füvesítés. 2 éve.
Mára több benne a lóhere, mint a fű, de végülis zöld.

(#74049) Phülöp válasza npera (#74030) üzenetére


Phülöp
addikt

Erősen félreértitek a máltai módszert. Abban az esetben emberünk közterületen betonozta le a műanyag székeket, így onnantól az elvesztette közterület jellegét, mert a székeket csak az ő családja használatta.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#74050) FőDudu válasza Sipi- (#74021) üzenetére


FőDudu
addikt

Vegulis, kis gyerekkel is el lehet valni ;)

Persze csak belevau, eleg sok esetben tonk szelere sodrodott a hazassag egy elhuzodo epitkezes miatt.

Es egy ilyenen kb minden (is) csuszhat.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.