Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118152) Jahno válasza Sipi- (#118148) üzenetére


Jahno
őstag

Na, megkaptam a várva várt választ:

"Vannak olyan magyar EU-s képviselők, akik éveket dolgoztak az EU Parlamentvben azért, hogy bizonyos EU-s forrásokat vonjanak meg az országtól, aminek -- elvileg -- az érdekében lettek odaküldve. Most azért a 420 ft-os euróért nekik köszönetet lehet mondani..."

(#118153) Phülöp válasza blueboi69 (#118147) üzenetére


Phülöp
addikt

Én ezért adtam el eurót tegnap 416.2-ért.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118154) -NoVa- válasza Jahno (#118149) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az a helyzet, hogy a hívő kifejezés fájóan preciz. Az észérvek és tények értelmetlenek, minden lepattan.

(#118155) Samott válasza Jahno (#118152) üzenetére


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118156) Jahno válasza Sipi- (#118151) üzenetére


Jahno
őstag

Kíváncsi lennék a gondolataira.

(#118157) Jahno válasza -NoVa- (#118154) üzenetére


Jahno
őstag

Meg is jött a másik. Jelentem több hívőt nem várok:

"A devizák egymáshoz való viszonyát mindenkor a "piac" (és hogy ki/kik valójában a harmadik személyben megnevezett piac az mindig is titok volt/van/lesz->viszont éppen ezért tök jól lehet hivatkozni rá) határozza meg és nem a jegybankok. Ha gazdagabb geopolitikai helyről beszélünk akkor a nemzeti bankok jobban (lásd Svájc), ha pedig szegényebbről (lásd Magyarország) akkor kevésbé tudnak beavatkozni ezekbe a folyamatokba. Mindannyian tudjuk (hiszen nem csak folyton a járdakövét nézzük), hogy Ukrajna pillanatnyilag (egycsapásra?) az USA szerelme lett. Persze nem azért mert a regnáló elnök pedofil és nem is titkoltan bűnöző fia valamint a soros hálózat gazdaságilag ott kiemelten érdekelt, hanem azért mert az ukrán demokrácia állapota teljességgel makulátlan. 😛 ..és ez jön át a Hrivnya árfolymában, nem pedig az hogy szarrá vannak bombázva a közlekedési utak, gyakorlatilag nincsnek kikötőik (vagyis nulla az export) vagy éppen annektálták az oroszok az ásványkincsekben gazdag ipari területeket (ezért nincs gyakorlatilag ipar). Gondolom a mondanivalómból jól értehetőek a pillanatnyilag zajló folyamatok és a legvéresebb szájú agymosott liberóknek is tiszta lassan az ok-okozati összefüggés."

(#118158) -NoVa- válasza Jahno (#118157) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azt nem értem, hogy ha ilyen határtalan bölcsességgel látnak át ilyen összefüggéseket, akkor az extraprofitadó - áremelés - mi pénztárcánkra terhelés összefüggést miért nem? Vagy az Orbán veje lop - EU vizsgálja - EU büntet esetében ugye levezetik, hogy az ellenzék hibája.

Amúgy bámulatosan szépen betanulják a kulcsszavakat és használatukt, nekem nincs általában ilyen jó és pontos memóriám, így nem tudnék homogén módon propagandát szajkózni. Ügyes szolgák.

(#118159) blueboi69 válasza -NoVa- (#118158) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pontosan. De végül ők is a boltban többet fizetnek, ez nem fáj nekik? Vagy ezzel semmi problémájuk nincsen?

(#118160) Grillo


Grillo
senior tag

Na, képek a kerékpárokról, a nem messziről rikító az enyém.

(#118161) hobizoli válasza Jahno (#118152) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nyilvan nem az a hibas, aki miatt ezek a szankciok jottek.... aaaaaadeeeehoooooogy

ugyanezek szerint az orosz-ukran haboruban is a oroszok az aldozatok igazabol

csajk fura modon ezen ket halmaz metszespontjaban mindig ugyanaz a feleszu, zakkant, ostoba, demens reteg van.... :U

több drón kell ;P

(#118162) Samott válasza Jahno (#118157) üzenetére


Samott
addikt

Nem kell ezt tulbonyolitani:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118163) Jahno válasza -NoVa- (#118158) üzenetére


Jahno
őstag

Én egyiknek sem írok, meg most egy átlag Inderigós cikk alatt mit keménykedjek olyanról, amiről tényleg fogalmam sincs? Max. 1-2 mondatot lehet kiszedni, ahol pld. azt írják, hogy USA féltékeny EUra és direkt bomlassza, vagy februárban állítólag a hrivnya a dollárhoz lett igazítva, de akkor az USD-UAH grafikon miért nem vízszintes?

Meg folyton munkahelyeket teremtenek, de a szomzéd gyárban már elindult az úthenger, 20-30%os leépítések, kavarások mennek. Mellé ha nincs pénz és extraprofitadót kell beszedni, akkor kell hirtelen átalakítani az összes minisztériumot meg vármegyeföldbirtokost, mert ezek az eljárások nyilván olcsók és hozzák a pénzt. A "majd" hozza meg már 10 éve működő kidumálás, mindig van mire kenni.

EU Parlamentbe is lehet valaki bomlasztani ment, de ha ennyire szükségünk van rá és más baszta el, akkor én lehet nem szidnám ennyire Brüsszelt, hanem van az a pénz amiért korpásodik és nyalnék oda rendesen. Itteni oldala simán lehet színészkedés is, ide ugatunk és mondjuk a kemény dumákat, Brüsszelbe meg nem harcolni megyünk, hanem nyalni, csak ezt már nem említik a Híradóban.

Félelmetes megmondások mennek mindenféle téren, ebből az orosz-ukrán balhéból is látszik, hogy ki miképpen látja majdnem ugyanazt, vagy mit tud köré szőni.

Tegnap elméláztam azon is, mikor okmányirodában olyan volt mellettem aki nem tudta hol vannak az iratai, nem értette, hogy ha valahova be szeretne jelentkezni akkor arról papír kell. De legalább dolgozni akart. Ahhoz meg lakcímkártya kell. És itt megakadt a folyamat. Hova, honnna, miért? Végül kiderült, van bejelentett címe, azt ki tudják nyomtatni, az elég. Vajon X-elt valamerre, vagy X-eltek a nevében, vagy egyáltalán mi mást tud még a világról ha a saját világát sem? Mondjuk legalább a munka miatt kellett, az is valami, de szidhatja sarki kocsmában az ukránokat, hogy jó lenne ha végre nem provokálnák az oroszokat és tegyék már le a fegyvert azzal a gonosz USÁval együtt? Nagyságrendileg tudja térképen merre vannak ezek az országok, vagy csak mondja a mantrát?

(#118164) Jahno válasza blueboi69 (#118159) üzenetére


Jahno
őstag

Az is azért van, mert...

És kész is. Néhánynak amúgy nem is biztos, hogy fáj, el van a maga világában, kannásbor occsó, ésvagy ki is bírja fizetni.

Ennél sokkal jobb volt az ex-cégem, ahol Euróban mentek a szerződések és bevételek, majd azt forintra átszámolva kitalálták, hogy nem lett gazdaságos az év :C

Boltra visszatérve meg látod, év elején olyan párt is volt aki a nagyobb élelmiszerláncok ellen akadékoskodtak, mert "tiltsuk ki és majd megoldjuk saját magunknak, a..." Ott is akadtak bólogatók bőven, mint ha csak a vas és acél országa lennénk.

(#118165) Jahno válasza Samott (#118162) üzenetére


Jahno
őstag

Én márt nem mindig tudom, hogy mikor kamu hír vagy kép és mikor nem, de azt sosem gondoltam volna, hogy a való élet magasan lekörözi a Hírcsárdát.

(#118166) eattila válasza Jahno (#118157) üzenetére


eattila
csendes tag

És megkapta már a Best MLM Agent plecsnit is? Mert ez kb olyan szintű agymosás.

Különösen szép, hogy a pedofil amerikai elnök okozza sorossal a forint zuhanását. A magasfényű vezír meg csak áll tátott szájjal miatta... Mindenki hibás csak mi nem.... fel kéne nőni már.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118167) eattila válasza Grillo (#118160) üzenetére


eattila
csendes tag

Faszajó! sok balesetmentest!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118168) blueboi69


blueboi69
csendes tag

No description available.

(#118169) -NoVa-


-NoVa-
őstag

"Az árfolyamban a forint teljesít a leggyengébben, míg inflációban Magyarország áll a legkedvezőbben a visegrádi országok közül – mondta Gulyás a Telex kérdésére.
A miniszter szerint nincs összefüggés az árfolyam és az infláció között. Megismételte, hogy a forint gyengüléséhez az államadósság mérete és az energiakitettség mértéke."

"Bámulatos hol tart már a tudomány. Mondd csak el még egyszer, hogy lehet birkavesével földrengést megelőzni?"

(#118170) Jahno válasza eattila (#118166) üzenetére


Jahno
őstag

Á, még csak a beugró fokozat, másik ismerősünk jobban nyomja.

(#118171) Sipi- válasza Jahno (#118164) üzenetére


Sipi-
tag

Lázár tiltakozik a külföldi kiskereskedelmi láncok ellen, Ő pedig ismét ott ül a kondér mellett. Lesznek még itt különadók a 4 vagy 5 betűből álló kereskedelmi láncok ellen (csak, hogy a CBA kimaradjon, de Aldi/Lidl/Tesco beleessen).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118172) Sipi- válasza Jahno (#118165) üzenetére


Sipi-
tag

Én már felvetettem, hogy valaki a Hírcsárdától bekerült magas pozícióba a kormánynál. Egyre biztosabb is vagyok benne!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118173) Sipi- válasza Grillo (#118160) üzenetére


Sipi-
tag

Jónak tűnik, jó tekerést! :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118174) Jahno válasza Grillo (#118160) üzenetére


Jahno
őstag

Enyémen lenne hátsó csomagtartó meg doboz a sörnek és Pajtásnak, de nem vagyunk egyformák (:-

(#118175) Samott


Samott
addikt

Na ezert vagyunk szarban: EU should freeze all EU funds to Hungary, says study

Kezd beerni az illiberalizmus meg a bot a kullok koze mentalitas eredmenye. EU penz nelkul itt meg fu se no, es ezt arazza be a piac.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118176) Jahno válasza Samott (#118175) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul abba belefutottam, hogy törvény is van rá, ha kapott EU-s pénzzel nem bánunk jól és visszakérik meg bünti lesz belőle, akkor ezt külön adóként ránk verhetik. Itt is kicsit pislogtam, oszt ez van....

(#118177) Phülöp válasza Grillo (#118160) üzenetére


Phülöp
addikt

Állandó hátszelet!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118178) Grillo válasza Phülöp (#118177) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, az jó lenne. Elővettem a régi, talán 99-ben vett montit is, azt hiszem a csomagtartót lementem róla asszonynak, aztán valakinek odaadom pár sörért/túrórudiért. Valakit nem tudtok, aki örülne neki?
Van 3 gyerekbicikli is, azokkal is kezdeni kell valamit.

(#118179) Phülöp


Phülöp
addikt

#sarki kopkodo

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118180) Jahno válasza Grillo (#118178) üzenetére


Jahno
őstag

Gyerekbicajt ki kell rakni a helyi adokveszek csoportokba és kész is. Vagy lesznek hülyék, vagy nem (:-

(#118181) Samott


Samott
addikt

Szorpkerdes: malnabol van jo tapasztalat valamelyikkel? Nem vagyunk sznobok/igenyesek, eddig a Pennyi fele Bino szorpoket vettuk, jo arban volt es 33% malnalevet tartalmazott. De egy ideje mar nem talalom. Megneztem, kostoltam a kinalatot, de gyalazat amit manaszorp neven arulnak. Rairja hogy 25-33% gyumolcsbol, de abbol 24-30% almale es 1-3% malnale... Poloskei, Piroska de kb. az osszes ilyen. Van valami ami nektek bevallt?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118182) Grillo válasza Jahno (#118180) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, az lesz, csak gondoltam hátha van itt is valaki, aki ismer valakit...

(#118183) Grillo válasza Samott (#118181) üzenetére


Grillo
senior tag

Én Pölöskeit veszek, mondjuk jó ideje a Jaffa megy. Nem nagyon nézegettem összetételt, ez ízlik. Meg mégiscsak zalai :)

(#118184) Phülöp válasza Samott (#118181) üzenetére


Phülöp
addikt

Sok éve mi Tamás szörpöket vettünk, Budán volt egy kis bolt, ahol lehetett kapni. Ketszidrága, de igazi gyümölcsből csinálták.

link

Manapság meg már Amea főzi a szörpöket a háztáji gyümölcsöket felhasználva.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118185) Samott válasza Phülöp (#118184) üzenetére


Samott
addikt

Ma neztem ezek a izu, meg leginkabb almabol keszult cuccok is egy ezresbe kerulnek. Lehet hogy nalunk is sajat fozes lesz, de most pont malnabol nem vagyunk tul erosek. Az par ev mire lesz eleg malnank. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118186) qnadam


qnadam
veterán

mmmbop, egész finom első refrénre váltással

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#118187) Jahno válasza Phülöp (#118184) üzenetére


Jahno
őstag

Ez tényleg nem occsó, főleg ha lefelélapozok. Lidlis 300 forintos ellenben egész jól bejött, többivel is csak az a bajom, hogy gyorsan fogy. Mondjuk most a melegben egész jól tolom az alkoholmentes fröccsöt is :-D

(#118188) eattila válasza Samott (#118181) üzenetére


eattila
csendes tag

A karcagi szörp az finom, cserébe nem sok helyen kapható szerintem. Hogy az miből mennyi van benne, passz.

https://nagykunsagiizhaz.hu/karcagi-izek-kistermeloi-szorpok/

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118189) Sipi-


Sipi-
tag

Revoluton most 403 alatt van kicsivel az euro. Megy még lentebb vagy váltsak most?

Ezt meg nem értem. Idén is lesz tűzijáték augusztus 20-án, és már operatív törzs is alakult a szervezésre. Európa legnagyobb, 32 perces tűzijátéka lesz, és nagyszabású programsorozattal készül a kormány.
Kilóg a se@@ünk a gatyából, de kell a rongyrázás, magamutogatás.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118190) Jahno válasza Sipi- (#118189) üzenetére


Jahno
őstag

Ok, ne maradjon el, de kell nekünk a legnagyobb, legszebb, leglegleg? Nem jó mondjuk 16 percben egy kicsitoccsóbb? Tudom, nem.

(#118191) Samott


Samott
addikt

#enkerekelnezest

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118192) zetor2000 válasza Samott (#118181) üzenetére


zetor2000
senior tag

Márton és lányai féle "szörp" nekem bejött, de asszem az 100% gyümölcs. De 98%+. Igaz, párolva, és eléggé drága mára. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118193) zetor2000 válasza Sipi- (#118189) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én ma Újpesten vettem 419ért Exclusive Changeban, meg kicsit később a Deákon 415ért. Ez 2 pénzváltó.
Személy szerint nem gondolnám, hogy lesz megint 400Ft alatti euró árfolyam a közeljövőben. Mások év végére a 450-500Ft-os euró árfolyamot árazzák / gondolják. Ha megnézed messziról a földgömböt, a mellettünk lévő villámháború nem jött össze. Elhúzódik. Ez pár félnek jó, másoknak mégjobb, de sokaknak rossz, és asszem mi megint ehhez a sokhoz fogunk tartozni.
Azaz ha most 403ért tudsz venni, akkor vegyél, szerintem, minél többet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118194) WiZARD válasza Sipi- (#118189) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért ne lenne tüzijáték mert soros/brüsszel szívatni próbál minket?
Dehát itt minden a legnagyobb rendben, nincs és nem is kell megszorítás. Akkor meg miért maradna el?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118195) Grillo válasza Sipi- (#118189) üzenetére


Grillo
senior tag

Pénzügyi nonszensz vagyok. Ez úgy működik, hogy megtolom a revolut számlámat forinttal (mert az már van), és appon belül váltok?
Ha utalok onnan tovább, akkor az euróban megy majd, és ha forintnak kéne lennie, akkor meg visszavált?

(#118196) Phülöp válasza npera (#118138) üzenetére


Phülöp
addikt

Ma délután sikerült eljutmom a Larry vs Harry boltba, enkezemmel tapodtam meg a világbajnok Bullitt cargo bike-ot. Nem mosok kezet ezen a héten már.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118197) npera válasza Phülöp (#118196) üzenetére


npera
újonc

Ugye hogy????

Finn kollégám most épít egyet. A "plató" alatt lesznek egy alu dobozban az 18650 cellák, ő építi a pakkot saját maga. Ha jól emlékszem "csak" 3,5 kW-os motor lesz rajta, mert nem kell túl erősre csinálni (neki volt a 14 kW-os bringája)....

(#118198) Sipi- válasza Grillo (#118195) üzenetére


Sipi-
tag

Igen, app-on belül először csinálsz EUR számlát. Utána átváltás és akkor az EUR számlán is lesz pénzed (EUR-ban természetesen). Ha EUR-t fizetsz (online, vagy kártyával külföldön), akkor alapból erről a számláról fog levonódni a pénz. Ha nincs annyi rajta az adott pénznemben, akkor fizetéskor vált. De arra figyelj, hogy ha pl. van 100 EUR a számládon, de 110-et fizetnél, akkor a 110 EUR összeget forintból fogja átváltani (tehát nem 100 EUR, plusz 10 EUR forintból váltva). És ez másik irányba is működik (forintot fizetnél, de nincs annyi forint rajta).
Havonta 350ezer forintot lehet díjmentesen váltani.
Úgy vettem észre, hogy már nem középárfolyamon vált, mert az app-ban a kedvencekbe beraktam az EUF/HUF -t és ott 402,7x Ft/EUR-t ír, de venni 403,52-n tudtam.
Jah, és hétvégén van valami felára a váltásnak.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118199) npera


npera
újonc

Ma majdnem lecsukták a transzport kocsit.... :Y

Jöttem haza a tesztpályáról, a gyorsforgalmi bevisz egy alagúton át a város északi felén levő sziget közepére gyakorlatilag. 70-es út, 2-sávos. Óra szerint 75-80 körül mentem, hogy ne legyek leggyorsabb, de ne is mindenki engem kerülgessen. Vannak leágazások különféle ipartelepekre, meg a nagy bevásárlóközpontos telepre.

Onnan "kanyarodott fel" egy bokorugró kartárs egy kék Honda Civic gépkocsival úgy, hogy az utolsó pillanatban a forgalom számára elzárt területen keresztülrántotta a kocsit közvetlenül be elém. Kinyomtam a fékpedált 1500 N erővel, miközben behúztam picit a belső sáv felé a kocsit. Időm sem volt belenézni a tükörbe, de kábé emlékeztem, hogy nincs mellettem senki, mert szoktam nézni a tükröt is gyakran és fejben van egy képem arról, hogy ne legyen közvetlenül mellettem valaki.

Szerintem fél méter se volt a két kocsi között, a jóember kábé 45-fokos szögben volt a gyorsforgalmihoz képest, az utolsó pillanatban akart sávot váltani. Kábé 15 másodpercig dudáltam, mire lenyugodtam, utána integetett, hogy bocsánatot kér...

Ha egy picit is nem figyelek, akkor lebontottuk volna a két kocsit teljesen, szerintem a futómű is kitört volna.... :Y

Jó néha ilyet átélni, hogy az ember közelebb kerüljön a valósághoz, de túl gyakran sem szeretném ezt próbálgatni...

(#118200) Samott válasza zetor2000 (#118193) üzenetére


Samott
addikt

Ez most nem a haboru miatt van, akkor ugyanigy zuhanna az osszes tobbi szomszedunk penze is.

Ahol rendben van a gazdasag es nem kemenykednek az EU-val ott nagyjabol rendben vannak a dolgok.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.