Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39001) -NoVa- válasza FőDudu (#38999) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha nem iszol eleget, te leszel a menyasszony.

(#39002) FőDudu válasza Samott (#38993) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondtuk elore, hogy ez igy nem elet, most le lehet vonni a konzekvenciakat a jovot illetoen.

8 ora munka (vagy kevesebb, es hetvegen szabad) - nem 16 vagy tobb es hetvegen is melodia - akinek nem tetszik az legyen szingli.
Senki nem fog megmaradni mellette ilyen munkamania mellett, ha csak aludni (se) jar haza.
Meg az allat is tobbet igenyel.... Egy kapcsolat torodest igenyel - egymas mellett eles az nem igazan kapcsolat.

Nem bantasbol irom, ilyen az elet.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#39003) FőDudu válasza -NoVa- (#39001) üzenetére


FőDudu
addikt

Valami iszonyat nagy lagzi lesz, szallodai szobat foglalnak 3 napra, stb...

FőDudu

(#39004) Samott válasza FőDudu (#39002) üzenetére


Samott
addikt

Semmi "en megmondtam" szandek nem volt az irasomban, plane igyekszem tavol tartani magam az ilyen maganeleti szalaktol itt. Csak ez ugrott be a fel evrol, meg arrol amit irt hogy milyen nagy a hajtas a meloban.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#39005) BobaHWSW válasza FőDudu (#39002) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Aprilis ota nem dolgoztam 8am-6pmen kivul es egyetlen egy hetveget se csinaltam.

Cserebe voltunk Ausztraliaban meg Deli szigeten 2*2 hetet meg sielni parszor hosszu hrtvegeket es 2 hetet Magyarorszagon. Nemtudom elmult ket ev elott mikor toltottunk ennyi idot mint most.

Amiota ujzelandon vagyok messze legkevesebbet dolgozok.

Ha fingod sincs a dolgokrol akkor nem bantasbol se ird. Bocs de kevesebb belevau kene plane amikor az infoid rohadtul elavultak. Az oraberem duplazodott, 3szorozodott a ledolgozott oraim mennyisege meg mondjuk 20-30%al kevesebb lett. Szerintem ez annyira nem rossz.

Ki az a topicban aki napi 9 oranal kevesebbet dolgozik folyamatosan?

Parom munkahelyen viszont kemeny tulorak voltak, O tolt napi 10-12 orakat es hetvegezett es vegul tobb idot toltott el munkahelyen mint otthon vagy velem. El is buktak projecteket majd most bedol a ceg.

Amit nem vettem eszre betudtam a stressznek valamint azt hittem, hogy javulnak a dolgok ha az eszetlen jogi hercehurcak eltunnek.

Plusz a munka mennyisegnek hol van koze ahhoz, hogy valakibe beleszeretsz amugyis?

Kulonbsen se az a bajom ossze jott massal. Az megesik, ilyen az elet. A baj az, hogy egeszen addig nem mondta meg amig biztosra nem ment es ugyveddel le nem ellenoriztette, hogy maradhat az orszagban.

Es amugyse en legyekar lebaszva mert a hatam mogott gerinctelen modon felrekurt az exem. Megismetlem. Nem az uj partner a bajom. Az, hogy iszonyat szamito es tudatos modon vegigtolatta az 5+ millio forintba kerulo residencyt, meg iden kifizettetett 4 millio forint hitelt a szuleinek, mar egyutt volt az uj pasijaval es lazan 5-8 millio forintot elutazgattunj es udultunk es ezt mind vegig engedte es elvezte.

Jah ez a hab a tortan, hogy nyilvan ketten toltuk egyszerre a lyukjat. Ezzel se volt problemaja.

Eddig nekem annyi jott le, hogy Novan kivul senki nem erti.

(#39006) Jahno válasza FőDudu (#38999) üzenetére


Jahno
őstag

Attól függ melyik fele.

(#39007) BobaHWSW válasza Samott (#39004) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Bocs, legyszives olvasd el az utolso posztom.

Elmult ket es fel evem az elmult 15 ev legkonnyebb idoszaka volt a legkevesebb meloval.

Volt par het hajtas, de elozo munkahelyeken az par honap hajtas volt.

A fel evben pedig parom reeeendkivul jol megoldotta ne tunjenek fel a dolgok (penteki ceges beer o clock... Utana tudtam meg nuk nincs is beer o clock...). Nem hulye, nagyon jol csinalta.

Mikozben mi mentunk kirandilni meg utazni es a khm, agyas hazas elet is megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#39008) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Jah, es bonusz.

Elmult evben mar gyerek vallalasrol volt szo es hazakat kezdtunk nezni. Ez nekem nem annak a jele, hogy alapvetoen valami baj lenne.

Aki ismeri parom soksok eve szemelyesen es itteni baratnoje o is azt mondta ledobbent, hpgy ez tortent es sose nezte volna ko belole. Teljesen megfordult emberileg.

Beszeltem valakivel a munkahelyen is. Azt mondta, hogy sokst valtozott es mintha nem is ugyan az a szemelyiseg lenne.

Nem tartom kizartnak valami bennr zakkant meg vagy csak a hirtelen jott szerelem elvette az eszet es tolem meg felt.
Meg attol, hogy ha osszebalhezunk akkor kidobathatom az orszagbol es a cegbe bejutasat is nehezithetem.

[ Szerkesztve ]

(#39009) Sipi- válasza BobaHWSW (#39005) üzenetére


Sipi-
tag

:Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#39010) Sipi-


Sipi-
tag

Aegon nehezen kezeli a fővárosiakat. Vidék --> Budapest címváltozás esetén a KGFB-m 23ezerrel lenne több évente. Azt hiszem ideje biztosítót váltanom, nem akarnak megtartani.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#39011) Samott válasza BobaHWSW (#39007) üzenetére


Samott
addikt

Bocsanat, nem kovetem ennyire hogy ki mit csinal, nalam azon a polcon voltal mint aki tul sokat dolgozik. Orulok neki, hogy ez jo iranyba valtozott.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#39012) BobaHWSW válasza Samott (#39011) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nincs problema es koszonom. :R

Extra bonus, hogy az itteni 50 oras munkahetemben fizetve van napi 1 ora ebedido, heti 1 ora self training, 1 ora beer o clock. Szoval gyak 42 oras munkahetem van 50 ora fizetessel.

Komolyan mondom ennyire laza melohelyem eletemben nem volt. Mindenki profi, rolam is valamiert azt hiszik, hogy profi vagyok... Napkozben akkor lepek le annyi idore szinte amikor akarok.

Macskaval baj volt, reggel szoltam, hogy aznap delutan 2 elott ne varjanak. Nulla ellenvetes, kifogas, barmi. Hawaii ez lazasag. Egeszen elkepeszto.

Jah es az 50 oras munkahet alapbol fentrol limitalt. Multheten 32 orat csinaltam a macsek miatt. Senkinek nem volt baj.

Van aki a gyerek miatt pl 30 orazik es delutan 3kor lelep mert fel 4kor megy az oviba erte. Szerintem keves ennyire alkalmazkodo hely van.

Plusz fizetnek most nekem pszichologust jo kis 60ezer forintos oraberen addig amig szeretnem. Ilyenek.

[ Szerkesztve ]

(#39013) Jahno válasza Samott (#39011) üzenetére


Jahno
őstag

Fele topiknál igen, csak nekem sem jöttek össze az arányok, én a fényképezős/kirándulós izéket olvastam, ott valami 2 hétre is elmentek a sziget másik felére kanna üzemanyaggal kirándulni, satöbbik, csak lehet átlagban jó volt de nem arányosan. Tudja a fene, part széléről meg aztán végképp marha okosak bírunk lenni.

Mondjuk csóka profiljára ismerőssel pár év múlva rá kell nézetni, általában az ilyen lelépős csajok eléggé be szokták szívni aztán úgy maradnak.

(#39014) Jahno válasza BobaHWSW (#39012) üzenetére


Jahno
őstag

"Napkozben akkor lepek le annyi idore szinte amikor akarok."

Mi hivatalosan nem, de úgy néz ki elkezdtük. Régebben kimentem 10 percre és már hívogattak, ment a fröcsögés és a hülyeség, senkinek semmi nem volt jó, most mindent elintézünk napközben a környéken amit csak lehet. Vagy nem túl környéken.

Úgyis mindegy, ha valaki pár napnál hosszabbat szabadságol, akkor a másik kb. megdöglik, aránytalan és értelmetlen fejetlenség van.

(#39015) BobaHWSW válasza Jahno (#39013) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Jah, az spec eleg allat volt.

Node... Gyerekek... Ezt kapjatok ki.

ON TOPIC

Milyen autot vegyek? Parom lelepett CRVvel legjobb havetom viszont jon 1 honapra hamarosan. Mivel maaarha sokat dolgozok igy szabadagon leszek dec 17tol jan15ig. Megyunk le deli szigetre satrazni a vadonba meg eszakom mordorba, stb. 3an mentunk volna de valtozott a terv...

Lenyeg a lenyeg. Kell uj kocsi. Elozo gen honda crv, mazda cx5, subaru forrester, nissan dualis (quasqai vagy hogy irjak otthon), nissan xtrail, toyota rav4 ilyesmik jarnak a fejemben.

Otletek? Marka buzikent erosen hajlok egy crvre.

(#39016) eattila válasza BobaHWSW (#39005) üzenetére


eattila
csendes tag

Én értettem. Sőt, már az elején gondoltam, hogy van valami más is a háttérben, főleg az időzítés miatt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#39017) eattila válasza BobaHWSW (#39008) üzenetére


eattila
csendes tag

A nehezítésen nem kéne meglepődni, ha ilyet összehozott.... Sőt, totál érthető is lenne. Ha nem teszed, akkor az nagy önuralomra vall részedről.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#39018) BobaHWSW válasza eattila (#39016) üzenetére


BobaHWSW
újonc

:R koszonom.

Es nem, nyilvan abszolute senkitol nem el, hogy a nyamvadt eletem/napjaim tudja barmennyire is.

Csak picit felhuztam magam, hogy ilyen 5 eves info alapjan vagyok osztva.

Amiota Kanadaba mentunk kevesebbet dolgoztam, tobbet kerestem es sokkal tobb idot toltottunk egyutt.

(#39019) eattila válasza BobaHWSW (#39018) üzenetére


eattila
csendes tag

Idővel jobb lesz. Tényleg. Az idő mennyége tőled függ. Nyilván az ilyen háttér infók befolyásolhatják vérmérséklet függően.

De amit nekem mondtak, hogy ki kell izzadni, mint a náthát. Aztán ez vagy beválik vagy nem :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#39020) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#39008) üzenetére


Gabibácsi
tag

Durva :(

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39021) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#39015) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nyilvánvalóan holden monaro, vxr, még mindig :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39022) -NoVa- válasza BobaHWSW (#39015) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem márkabuziként is CRV +1 szavazat.

A Forester 2.5XT 14 literes fogyasztása, és Dacia Duster érzetű beltere engem legalábbis nem győzött meg róla, hogy én olyat akarjak. Plusz terepen fennakadt hassal olyan helyen, ahol én a Honda Jazzel elmentem. A Mazdákat errefelé megeszi a rozsda, a Nissanból a 2018+ kiadásoknál látszik a Renault-Nissan közös munka, én onnantól tartanám autónak, de gondolom te sem akarsz kidobni 1 éves/új kocsira pénzt.
Enpera nevében gondolom a RAV4-re jöhet egy plusz szavazat, de igazából menj csak el full kreténbe, és egy ilyen Hiluxot vegyél:

(#39023) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#39018) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerintem senki nem akar osztani téged, még dudu sem, csak ilyen mindenhez IS értő a stílusa, de ne vedd bántásnak. Melletted vagyunk, de így messziről sok okosat nem tudunk mondani... meg nem is tudunk sokmindent. Az infok amiket csepegtetsz, egyre durvábbak.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39024) BobaHWSW válasza Gabibácsi (#39020) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Lehet, hogy belemagyarazas es csak magamat akarom vedeni de lehet a csoka kiforditotta.

Nagybatyammal tortent olyan, hogy osszejott valakivel, kitagadta a lanyait, megmergezte a feleseget, atiratta a hazat az uj no fiara.

Na, hat ehhez is tehetseg kell, hogy valaki egy addig ertelmesen elo embert igy megforgasson. Lehet exemmel is ez tortent.

(#39025) Gabibácsi válasza eattila (#39019) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tudok szingli orosz lányokat, ha kell vígasztalódni :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39026) BobaHWSW válasza Gabibácsi (#39021) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Az accorddal az uszoda parkolobol kijovet is fennakadok. :D kell valami awd dolog.

(#39027) -NoVa- válasza Gabibácsi (#39021) üzenetére


-NoVa-
őstag

Holden UTE ss-v Redline azért még szóba jöhet! :D

(#39028) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#39024) üzenetére


Gabibácsi
tag

Bonyolult dolgok ezek. Rám is mondhatná az exfeleség (meg terjeszti is) hogy egy kurvapecér vagyok, meg otthagytam a családot. Aztán kicsit árnyaltabb a dolog, aki ismer egy kicsit is...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39029) BobaHWSW válasza -NoVa- (#39022) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Holnap megyek megnezni egy 2010es 40k kilometert futott fullextras crv-t haverral. A helyet ismerem, eleg sokan veszunk a cegbol onnan autot. Alapbol egy mazda+ford kereskedez de a hasznalt auto reszlege az elegge mindenes de foleg japan verdakkal van tele. 17k nzd ar is boven elfogadhatonak tunik. Accordot realisan nezve sztem 12-13kert talan beszamitja.

(#39030) -NoVa- válasza BobaHWSW (#39026) üzenetére


-NoVa-
őstag

Reálisan amúgy ha magamnak nézelődnék, akkor amúgy a Volvo V60 és a Subaru Outback között próbálnék érmefeldobással dönteni. A SUV-ok csak fogyasztásban és homlokfelületben tudnak többet, terepképességben nem.

(#39031) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#39026) üzenetére


Gabibácsi
tag

jah, vegyél egy f astrát, az elég magas, árulták ott holden névvel is :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39032) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Egyik supervisoromnak van egy kompresszoros v8as holden monaro pickupja. Azthiszem. Holden az biztos. Igencsak szep hangja van amikor odalep neki es a kompresszor szallag csiszitasa fincsi.

(#39033) BobaHWSW válasza -NoVa- (#39030) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Europao autot itt venni eleg tokonloves, a subaru sajna nem tetszik.

(#39034) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#39032) üzenetére


Gabibácsi
tag

na, olyan kéne neked, a platón meg sátorozhatnál

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39035) qnadam válasza BobaHWSW (#39018) üzenetére


qnadam
veterán

Grillot kell megkérdezni, neki vannak ilyesmi céges autói :)

nekem is úgy maradt meg, hogy nagyon sokat dolgozol.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#39036) eattila válasza BobaHWSW (#39024) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy valami más fordította ki, eleve azért ment félre. De lehet a csóka is. Ehhez tudni kéne, hogy mi zajlott a lelkében.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#39037) eattila válasza Gabibácsi (#39025) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem nem kell :D Amikor kellett volna, akkor meg megoldottam hazai áruval :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#39038) eattila válasza BobaHWSW (#39026) üzenetére


eattila
csendes tag

Kell az accord alá egy magasított futómű. Osztjóvan :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#39039) -NoVa- válasza eattila (#39038) üzenetére


-NoVa-
őstag

Itt a megoldás:

(#39040) eattila válasza -NoVa- (#39039) üzenetére


eattila
csendes tag

Kb. :D Én is most kerestem egy ilyen képet :D Mondjuk a felni az elég b_zis :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#39041) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39042) Gabibácsi válasza eattila (#39040) üzenetére


Gabibácsi
tag

az nem gond, le kell festeni szivárványosra, és kész

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#39043) eattila válasza Gabibácsi (#39042) üzenetére


eattila
csendes tag

Igaz, úgy kevésbé b_zis :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#39044) -NoVa- válasza eattila (#39043) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mondjuk egy ilyen átállás eléggé az ex nő önérzetébe tud gázolni, de kicsit drága bosszú :D

(#39045) eattila válasza -NoVa- (#39044) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, onnantól hogy ex a ki nem f_ssa telibe kategória, de az ára tényleg nem kicsi :D
A megfelelő bosszú max egy kabrió, teletömve leendő exekkel alig ruhában.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#39046) Jahno válasza BobaHWSW (#39015) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor CRV. Előző bejött? Be. Akkor meg?

(#39047) -NoVa- válasza eattila (#39045) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egy jó Smart Roadster tényleg kéne :D

(#39048) Jahno válasza BobaHWSW (#39018) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem a mostani helynél is az jött le, hogy karriert szerettél volna építeni, az meg sokunk fejében úgy állt össze, hogy ebben a világban még több melóval jár. És akkor most új Oly szettet is nézned kell? Nálam most már 2.5 gép döglött meg, de haver még bátran odaadja a cuccait. Azt mondja, legalább még gariidő alatt kiderül minden.

(#39049) BobaHWSW válasza Jahno (#39046) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ja valahogy igy gondolkodok enis.

De a 2004es crv jobban terepjaro mint a 2010es szoval... De valoszinuleg amennyire nekem kell terepjaro annyira ez is jo.

(#39050) eattila válasza -NoVa- (#39047) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt könnyű telepakolni :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.