Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#105001) blueboi69 válasza Grillo (#104993) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szobabringa sok helyet foglal és azzal bent kéne tekerni a házban, ami lehet hangos is. Egyszerűen nincs hova rakni, másrészt gyerekek rámásznak +leesnek -> balesetveszély!

Görgő sokkal kisebb, elfér a garázsban, úgyis ott tervezek tekerni.
Nekem bringát is nehéz volt találni (mármint, marhára nem mindegy a méret), ehhez képest szobabiciklik vázgeometriája az nagyon elbaszott.

(#105002) blueboi69 válasza Phülöp (#104991) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez szép és jó, de egyet nem értek csak.
Szobabringát értem, meg a görgőt is, hogy lehet nehézséget állítani, mondjuk, hogy ilyenen már ültem, mivel szobabringát már próbáltam régen. Nade a szabadonfutó az olyan, mintha a levegőben tekernék? Mitől ad pluszt?

Nekem az tetszik benne, hogy oda kell figyelni az egyensúlyozásra és emiatt nem annyira unalmas rajta tekerni.

Cikk szerint
"szabadgörgőn a koncentrálás szükségességével párosítva csak kevesen tudják órákon át végezni. Kiegészítő sportok mellett viszont elég lehet egy ilyen eszköz átmozgatni az izmokat, felrázni egy kicsit a keringést vagy az ügyességet fejleszteni, vagy egyszerűen „forgásban tartani a lábakat”."

Igazából, pont erre kéne :) Szóval csak az a kérdés, hogy mennyire tud fárasztó lenni a szabadongörgőzés. Ha olyan, mint sima sík közúton tekerni, akkor oké.

[ Szerkesztve ]

(#105003) eattila válasza blueboi69 (#105002) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyilván van egy alap ellenállása. Nem hiszem, hogy csak egy capágyon fordó cucc lenne.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105004) Jahno válasza blueboi69 (#105001) üzenetére


Jahno
őstag

Hátőőő, szerintem nem hangos, meg kellene nézni valóban több helyet foglal-e, de amúgy meg mobilis és rakod, ahova szeretnéd de van rá egy söröm, hogy akad összecsukhatós zsebszobabicaj is. Tudom, az meg biztos béna :-D

(#105005) blueboi69 válasza Jahno (#105004) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mind béna :D

(#105006) Samott válasza Jahno (#104997) üzenetére


Samott
addikt

Ja, csak azon nem az megy amit nezni akarok.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105007) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Régi cimborám, nemgyengén nyomja a görgőzést....
https://www.facebook.com/fixedxhungary/videos/2155770934649978/

(#105008) cyberde válasza blueboi69 (#105007) üzenetére


cyberde
csendes tag

Jó nagy szar élete lehet! :O

Gondolom dugás közben fészbúkozik, a családi nyaralás alatt pedig a brókerének adja az utasításokat, hogy mibe fektesse a milliárdjait! :K

(#105009) npera válasza blueboi69 (#104970) üzenetére


npera
újonc

Mindenképpen videózd magad, ha szabadgörgőt veszel és tedd fel az első pár zakózást. Vannak ilyen kompilációk is, érdemes nézni :C

Én úgy gondolkodom, hogy a szabadgörgő (első kerék is forog) nem gyepálja úgy szét a vázat, mivel gyakorlatilag szabadon gurul rajta a gép. Ha olyat veszel, amibe bele kell rögzíteni a hátsó részét a bringának, akkor tekerési stílustól függően durván tudod hajlítgatni a vázat. Vannak vázgyártók, akik nem is tekintik garanciálisnak a váztörést, ha fixen befogott cuccban nyektetted.

Bujdy majd azt is megmondja, hogy melyikkel lehet a legjobban virtuális versenyen menni, mert olyan is van.

(#105010) npera válasza blueboi69 (#104976) üzenetére


npera
újonc

(#105011) Phülöp válasza npera (#105009) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerelő ember is mondta nyáron, hogy ne használjam az outit fix görgőn, mert szétb.szom vele a karbon villát.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105012) blueboi69 válasza cyberde (#105008) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Miert?

(#105013) blueboi69 válasza npera (#105009) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lattam :C

Helyi havernak van gorgoje, a napokban kolcson is tudja adni.

(#105014) Phülöp válasza blueboi69 (#105013) üzenetére


Phülöp
addikt

Épp akartam mondani, hogy próbáld ki, ha van rá lehetőséged.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105015) Phülöp


Phülöp
addikt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105016) Jahno


Jahno
őstag

Na, beüzemeltem a mobilgrillt. Nem egy Weber, de célnak tán megfelel. És akkor most mondja a tesóm, hogy amit adtak gesztenyét, az már 2 hete is úgy ki volt száradva (házi bio és minden), hogy nem működött. Én meg szórakoztam itt, hogy normális parázs legyen, blááááá:

(#105017) Samott


Samott
addikt

Ez milyen jo mar: Egy hónap alatt elsöprő siker lett a barcelonai biciklis „iskolabusz”

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105018) Jahno válasza Samott (#105017) üzenetére


Jahno
őstag

Azt kellene kideríteni, hogy a múltbéli hasonló akciókból mi lett, mennyire sikeres, az folyamatosan megy azóta?

(#105019) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, ez igen jó.

Freedom spec racsing kwad. Megszabott motor, prop, 3S akármekkora akksi és minimum 460 gramm kell legyen.

6S kwadot futtatnak gyakorlatilag azonos teljesítményű hajtáslánccal a bajnokságban, de 3S konfigban. Tehát jó gyenge, viszont mindenki azonos teljesítményű géppel megy. Tehát a pilóta a szűk keresztmetszet.

Ez tanulni is jó, mert olcsó az akksi, nem megy túl gyorsan, de úgy mozog, mint egy racsingos gép.

(#105020) Samott válasza Jahno (#105018) üzenetére


Samott
addikt

Hajra, nekem ez ujdonsag volt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105021) Jahno válasza Samott (#105020) üzenetére


Jahno
őstag

Nyilván ezt a nehezebb, de a csikk is írja, hogy nem újkeletű a dolog (:-

(#105022) Jahno


Jahno
őstag

Dobtam mellé cuccot, ha már parázs van:

(#105023) Samott válasza Jahno (#105021) üzenetére


Samott
addikt

Ki ir mit ir?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105024) eattila válasza Phülöp (#105015) üzenetére


eattila
csendes tag

:C :C :C

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105025) eattila válasza Phülöp (#105015) üzenetére


eattila
csendes tag

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#105026) hobizoli válasza Samott (#105017) üzenetére


hobizoli
nagyúr

itt ez se mukodne

:DDD

amugy minap neztem, hogy Ulloi-n befele haladva a FTC palyanal a feluljaro elott milyen atalakitasok vannak folyamatban a kezis stadion miatt, igazabol mar vagy egy eve szogelik, de magyaroschan alig halad vmi szokas szerint
mondjuk ebben a Pato Pal uram tempoban lehet 2024-re kesz is kesz
2 savbol 1 sav lesz a feluljaro melle sorolva, mert az egyik canga savva fajult
afkorz bringas nem volt benne, mert miert is lenne :DDD

------

masik, szerdan jottem az Arpad hidtol az Ulloi fele a Vaci-n, a Westend-g tok fainul lehetett menni, az elott ~60-l gurultam el a zoldhullamban, at a feluljaron is -amit le akarnak bontani....- aztan ott annak az aljan allt a sor a lampanal
Bajcsy-n a korabbi 3 savbol most 1 sav lett, mert ket(!!) BUSZ sav van egymas mellett az Astoria fele
de visszafele csak 1 busz sav van
na elaraszolgattam a Andrassy-g, kozben haaat volt idom szamolgatni delutan fel negy korul arra halado a bringasokat
nem viccelek, 9, azaz kilenc egyseget sikerult latni kb 25perc alatt
abbol 5 ilyen Foodpanda Wolt-s etelfutar volt, a maradek 4 volt az, aki egyeb okbol hasznalta a cangat
wow
maris megerte :DDD

pedig kozel 20 fok volt sutott a nap kora delutan
ennel tobb auto ment ott el egy-egy lampavaltasra is a dugoban
mondjuk a ket buszsavot aztota sem ertem miert kellett, mert 2 savon nyilvan ez a dugo se alakult volna ki, hiszen az Astoria utantol meg megint felgyorsult a haladas a ket savon a Kalvin fele meg az Ulloi-n

több drón kell ;P

(#105027) vkp válasza Jahno (#105022) üzenetére


vkp
aktív tag

Kecske-e vagy-e? :DD Parázson húst kéne sütni...

(#105028) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#smax kálvária

Sipi által ajánlott emberrel diagoltunk az előbb.
Az arc nagyon penge, eléggé ismer mindent.

Kiderült, hogy hát az a 4xxezer km a valós, ami a motorvezérlőben van, a többi 2xxezer helyett.
A 6.ban nem megy a tempomat issue-ra nem tudott tutit mondani, de szerinte nagy valószínűséggel cseréltek váltót és facelift előtti 2.2-es váltója ment rá, aminek az áttétele más lehet, emiatt "tilt le" a tempomat, mert a vezérlő tudja, hogy adott fordulaton adott sebességben mennyivel kell mennie az autónak és ha nem annyit megy, akkor nem múkod.
Aszondja, hogy DPF az rendben van és működik, turbonyomást azt menet közben lehet mérni, de ha nem lenne jó, akkor már jelezne a gép.

Szóval most nem tudom mi legyen, mert nem nagyon van ilyen smax. Az övé is ilyen felszereltségű, viszont a tempomatot ő rakta bele és 4M kürül vette fél év keresgélés után, tehát a piac az siralmas.
Szóval vagy használjuk, amíg megy és utána kuka sok pénz, vagy eladjuk most és akkor nemtudom mi lesz helyette vagy megpróbálom az eladóval visszavetetni és akkor sem tudom mi lesz helyette... Sehogy sem jó.
Az a fő gond, hogy szerinte ilyen motor nem nagyon van eladó, ha van is, horror pénzekért (legutóbb 800ezerért vett valami ismerőse).
Azt mondta még, hogy érdemes lenne a szívósori részt kitakarítani, mert ott képződik kokszréteg, ami később letöredezhet és akkor az odaver a szelepnek, dugattyúknak stb.
Facelift előtti 2.2-es motorkból van több, de az más, ebben erősebb minden, a hajtókarok, dugók, csapszegek, stb.

Szóval most perpill nem vagyok túl vidám emiatt, de lehet holnapra kialszom ezt és máshogy látom a dolgot.

(#105029) hobizoli válasza blueboi69 (#105028) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mikor volt a facelift?

több drón kell ;P

(#105030) Phülöp válasza blueboi69 (#105028) üzenetére


Phülöp
addikt

Tudok egy eladó Subarut.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#105031) blueboi69 válasza hobizoli (#105029) üzenetére


blueboi69
csendes tag

2006-2010 a prefacelift
2010-2014 facelift
az enyém 2013as

(#105032) blueboi69 válasza Phülöp (#105030) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem :D
Na majd megmatekozzuk, hogy mi legyen. Lehet kap most egy kisebb generált, hogy még elmenjen 100ezret, aztán meglátjuk. Végülis évente megyünk kb 20-30ezret, nemhiszem, hogy többet, az akkoris pár év, addigra az újabb smax-ok ára leesik, vagy lesz vmi hibrid megoldás.
Asszony jobban felhúzta magát, szerinte szokatlanul nyugodt vagyok.

(#105033) npera válasza blueboi69 (#105028) üzenetére


npera
újonc

Erre most nehéz okosat mondani. Ha az ember visszaveszi és pénz visszaad, akkor szerintem az a legtisztább. A gumit és amit vettél rá simán nyeld le, mert még úgy is jobb, mint az ismeretlen mennyiségű kendács feltárása és kijavítása.

Ha a másik oldalát nézed, akkor nem futásteljesítményt nézünk, hanem állapotot. És elvileg (!) jó állapotban van. A gond ezzel az, hogy a jó állapotban hittél eddig és sorban derülnek ki a disznóságok, tehát a jó állapot addig igaz, amíg a mélyebbre rejtett hamisságok ki nem derülnek.

A motor kopott vagy egyéb gond van?

(#105034) Bujdy81 válasza Samott (#104992) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ugyanaz a nyereg és testtartás, mint az utcán.
Tavasszal nem töri fel a seggem a nyereg, ha görgőztem télen.

Plusz nekem okos görgőm van, szabályozza az ellenállást -> edzésprogramot lehet csinálni vele, nem csak tekerni a vakvilágba.

(#105035) Samott válasza Bujdy81 (#105034) üzenetére


Samott
addikt

A magnesfek is szabalyozhato, igaz nekem kell allitani, de megoldhato.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105036) hobizoli válasza blueboi69 (#105032) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem hisezm hogy nagyon varialtak volna valtoval
mert erre a 140lojjos 2.0 TDCi-re is ugyanazt az attetelsort irjak itt

[link]

több drón kell ;P

(#105037) JonesC válasza hobizoli (#105026) üzenetére


JonesC
csendes tag

Egy buszsáv, csak trükkös. A szélső az jobbra kanyargáló, de azt mondtam, hogy dilo módszer.

(#105038) Jahno válasza blueboi69 (#105028) üzenetére


Jahno
őstag

Az is lehet, hogy állapotot veszünk, de egy autónál azért a futott kilométer sem mindegy, most ha ez 2x szorzóval 200ezerrel nem stimmel, akkor nem lennék boldog. Ha mellétoldom a többi sallangot a rada, akku, tempomat, mindenféléről, akkor úgy igazából bassza meg. Azon kívül, hogy legtöbb autónál a motor szokott legkevésbé zűrös lenni és elmegy akár 400-500ezer kilométert is, nomost ez meg pont ott van határon. Többit majd a márkaspecifikus arcok megfejtik.

(#105039) Samott


Samott
addikt

Hamiltonnak nincs DRS-e?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105040) Samott


Samott
addikt

Na szep, rossz topic. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#105041) Jahno


Jahno
őstag

Nyilvános béta. Autóban. Mert:

(#105042) qnadam válasza Sipi- (#104920) üzenetére


qnadam
veterán

a qp jobb első lámpájában egész kényelmes izzót cserélni, a bal oldali tompítottnak viszont nagyon útban az akksi. de a felette lévő műanyag izé lejön 3 csavarral, és a lámpatest is 3 (kivéve nálam, ahol az egyik tartó el van törve, így már kettővel is kijön...)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105043) qnadam válasza Jahno (#104937) üzenetére


qnadam
veterán

a fáramászás még jó lehet, ha nem medvéről van szó.
meg egyébként se kell nagyon gyorsan futni, pont elég, ha nem te vagy a leglassabb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105044) qnadam válasza Bujdy81 (#104984) üzenetére


qnadam
veterán

gondolkoztam erősen, hogy görgő, de valószínűleg kevéssé kompatibilis az alattam lakóval, szóval sál, sapka.
vagy rosszul érzem?

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105045) blueboi69 válasza npera (#105033) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát nézd, eddig amit költöttem rá, az az akksi (40), felni (120), gumi(50 (beszámítás miatt)), tükörlap (8).

Nov10re van asszem időpontom az elektromos szerelődzsonihoz, aki az embere, meglátjuk az mit tud ebből kihozni. Mert utána mondhatom, hogy tessék az embered sem tud mit kezdeni az autóval és nincsenek megoldva a gondok.
Merugye a motorvezérlős km-t, mondtam neki, arra mondta, hogy nemtudja, valszeg azt cserélték kint és ő nem tud semmit.
De a srác meg állítja, hogy ezekben nem lehet házilag motorvezérlőt cserélni, a gyári ford gépek és szoftverek kellenek hozzá az immo miatt. Szerinte ezek az autók alapból sokat mennek, a beltéren, külsején ritkán látni azt, hogy mennyit mennek, mert nem az a jellemző, hogy lepusztulnak.
Szerinte ezek 4-500ezret simán elmennek, utána ajándék minden.... Hát most nemtudom, más az, hogy 200e és tudom, hogy elmegy 400ig, meg más az, hogy most tudom, hogy ennyi van benne és kitudja mennyit mehet.
Na meg egy futárcég furgonja lehet ennek a dupláját ledarálja simán, ugyanilyen tdci motorral. Fene sem tudja...
Most perpill úgy gondolom, hogy ezzel a km-rel nem fogom tudni megfogni, mert állítani fogja, hogy az autóban kevesebb van és csak mondja a magáét. A nemműködő dolgokkal esetleg meg tudom szorongatni, mert úgy összeségében nem mondott semmit ezekre.

Ugyanakkor meg fájna a szívem, ha meg kéne válni az autótól.
Ja egyébként a már említett hibákon kívül az autónak nincs baja. Mármint motorikusan, meg futóműileg, tehát ha nem ásom bele magam a dolgokba, lehet az egész akkor derül ki, ha megkotlik a motor, mert nincs rá panaszom.

(#105046) qnadam válasza blueboi69 (#105032) üzenetére


qnadam
veterán

Nem :D

de, tényleg tud!
egyébként tudok én is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#105047) Jahno válasza qnadam (#105046) üzenetére


Jahno
őstag

Igazából tudok egy eladó Subarut.

(#105048) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Az nem ér, közvetlen tulajdonostól karbantartott működő autót valódi km-el, amatőr módon?
Én legalább a Nagykőrösi úti sóderesről vettem a Volvo-t, de még mielőtt a nepperrel beszéltem volna, a márkaszerviz rendszám alapján pontosan elmondta, hogy mi áll előttem, milyen előélettel, és tényleg. Azóta a GDPR szerintem ezt kicsit kinyírta, már nem mernek ilyeneket elmondani a szervizek tulaj nélkül.

(#105049) Sipi- válasza blueboi69 (#105028) üzenetére


Sipi-
tag

Bazz, ez szopó. Tudom, hogy állapot, meg minden, de én megpróbálnék ebből kiszállni.
2 ok miatt is: ha tönkremegy, akkor sok pénzed úszik és még asszonnyal is össze fogtok veszni.
De nagy lutri, lehet, hogy 200ezret is még elmegy, ha 10ezrenként cseréled az olajat és szűrőket.
De mi itt csak fotelszakértünk, nem a mi pénzünk/autónk/helyzetünk.
Ford márkaszervízbe menj be a forgalmival és kérd el a digitális szervízkönyvet. Ingyen kinyomtatják pár perc alatt. Legalább kiderül hordták-e márkaszervízbe és milyen km értékeket rögzítettek.

Jah, én meg tudok egy eladó Hyundai Tucson-t :)

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#105050) hobizoli válasza JonesC (#105037) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vmi nagyon trukkos lehet akkor ott, mert mindenki csak a belsot hasznalta es oda keredzkedtek be azok is, akik jobbrol jottek be lampavaltaskor, hiaba van ott 3 sav is, csak belsoben voltak szgk-k

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.