Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#119651) npera


npera
újonc

Németeknél a gázárak szállnak el hamarosan. 3-7x-es emelkedésre saccolnak. Az orosz függőség igen erősnek tűnik gáz tekintetében.

Benzin/dízel tekintetében vesznek még a fritzek finomítandó nyersolajat a ruszkiktól? Vagy már sourcoltak máshonnan?

(#119652) Samott válasza npera (#119651) üzenetére


Samott
addikt

Ja, nalunk a mai nappal ment fel hetszeresere a gazar.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119653) Jahno válasza npera (#119651) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk német ismerősökből elég nehéz volt kihúzni bármit, sokan meg azt sem tudják mire mit fizetnek. Ez lesz most a nagyobb meglepetés. És fűtenek még olajjal is....

(#119654) WiZARD


WiZARD
addikt

Anyám ma mondja, hogy nem is tudja mi lesz, és a mostani kéménybe be lehet-e kötni vegyestüzelésű kazánt, ha fával fűtenének.
Kérdem mégis miért fűtene fával, amikor ebben a házban laknak 35+ éve és mindig is gázzal fűtöttek, modern kondenzációs kazánnal, pár éve le is szigetelték, gázszámla se sok.
Hát mert mi van ha nem lesz gáz? :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119655) -NoVa- válasza Samott (#119652) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem most rezsicsökkentés van, ledöglött a vezérelt ág, az óra sem kap áramot, és nem pazarlunk épp melegvízre energiát. Van helyette hideg. Ilyenkor úgyis könnyű villanyszerelőt találni, aki úrjaépíti az egész szarkupacot.

(#119656) Samott válasza WiZARD (#119654) üzenetére


Samott
addikt

Az mondjuk engem is megnyugtat hogy van vegyestuzelesu is es van fa is hozza. Mert tenyleg mi van ha nem lesz gaz?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119657) Jahno válasza Samott (#119656) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap dumáltam tesómmal, éppen tavaly hümmögtek, hogy felújítsák-e a gázkazánt meg hasonlók. Mondjuk sosem voltak jóban a gázzal, de hát ja. Most megnézte, legalább 3 évre elég fa van a pinyóban, aztán csókolom. Neki bejött.

(#119658) Jahno válasza WiZARD (#119654) üzenetére


Jahno
őstag

Bármi is lehet, addig sokan gerjesztik a pánikot és kész, de elég nehéz okosnak lenni. Azért XXI. században ilyen energia meg egyéb hiány az elég erős.

(#119659) WiZARD válasza Samott (#119656) üzenetére


WiZARD
addikt

Na de nekik most sincs, és elmúlt 40+ évben nem is volt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119660) zetor2000 válasza WiZARD (#119638) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha megbízol egy ingatlanost, akkor az képes aláiratni egy olyan pappírt, hogy neked ne legyen jó nem rajta keresztül eladni az ingatlant. Azaz védi magát. Kellően.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119661) -NoVa- válasza Jahno (#119658) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hiány mindig akadhat mindenből, aztán megoldjuk, arra jó a globális minden. Csak hazudozás helyett irányítva fokozatosan átterelni a népet alternatív fenntarthatóbb dolgok felé, azon nincs mit ellopni. Mit shortolsz ha nincs pánik? Meg kit ugrasztasz kinek, ha béke van? Kinek lenne az jó?

(#119662) zetor2000 válasza WiZARD (#119654) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha nem lesz gáz, akkor lesz olcsó(bb) áram, és olajradiátort szerintem még lehet majd kapni. Vagy hősugárzót. Vagy 2 hőlégfúvót...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119663) WiZARD válasza zetor2000 (#119660) üzenetére


WiZARD
addikt

Én először megbízni se akartam senkit, de nem volt jelentkező, csak ingatlanosok hívogattak, hogy ők majd eladják. Végül úgy voltam hajrá, nézzük meg mivel tudja jobban eladni mint én.
Megmondtam nekik, hogy ilyesmit nem írok alá. Vagy árulja e nélkül vagy nem árulja sehogy.
Így az ingatlanos hirdette velem szimultán, szerencsére nélküle adtam el. Azóta is nonszensz nekem, hogy arra fizessek brutál jutalékot, hogy feltesz az ingatlan.comra egy olyan hirdetést, amit én is fel tudok tölteni párezer forintért.

Előtte se értettem, azóta se értem, hogy ő mivel tudná jobban eladni. Mivel jobb az ő hirdetése mint az enyém.
Persze tudom, ez a saját korlátoltságom, hogy a saját racionalitásomból indulok ki és nem tudok úgy gondolkodni ahogy mások. Hiába tudom hogy van más út, nekem az annyira irracionális...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119664) Phülöp válasza Samott (#119656) üzenetére


Phülöp
addikt

a 1.5 literes pillepalackot 40 centért viszem vissza
nem érdemes elégetni

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119665) Samott válasza Phülöp (#119664) üzenetére


Samott
addikt

Mi meg nem tartunk itt. Felenk az a szokas hogy az allami vallalat az utcan rohasztja hetekig a szelektiv hulladekot. Es persze ezert is mi fizetunk. De hat Helsinki az mar nyugat... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119666) npera válasza -NoVa- (#119655) üzenetére


npera
újonc

Ezt mi (vagyis a család) eljátszotta az apartmanban Pulában. Mire odaértem nem volt melegvíz. Mondjuk nekem tökmindegy, letusoltam hideggel, viking life, a mellbimbóimmal üveget lehetett karcolni... :U

Még aznap este megnéztem, hogy a bojler be van kapcsolva, a kismegszakító a hallban fenn van szépen. Másnap reggel elkezdtem behatóbban vizsgálni a hallban a kapcsolókat. Volt egy 4-es csoport a fürdő előtt. Kis kapcsolgatás után induktív módon (érted, induktív, tekercs, vasmag, elektromos, jááááááj!!!!) levezettem, hogy a két középső közül az egyik a bojlert táplálja. A másik meg valamit csinál, amit nem vizsgáltam tovább. A gyerekeknek ki lett adva, hogy középső kettőt nem piszkálni, aztán lett melegvíz. Profit.

A két szélső a páraelszívó és a világítás volt, ha valakit nem hagyna nyugodni a kérdés. Nem hagyok egy cliffhangert, jó ember vagyok :B :C

(#119667) npera válasza Phülöp (#119664) üzenetére


npera
újonc

Itt 2 SEK asszem. Én is szortírozok mindent, meg bringával járok melózni, hogy Gréta nehogy felhúzza magát. Komolyan kibalanszírozom Afrika, Közel-Kelet, Távol-Kelet és Óceánia szennyezését ezzel :B

Mindegy, sok kicsi sokra megy, a saját minimál szintemen megteszem amit lehet.

[ Szerkesztve ]

(#119668) WiZARD válasza WiZARD (#119663) üzenetére


WiZARD
addikt

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy npera édesanyjának saját magának kellene hirdetni, vagy nperanak kellene a messzi nyugatról a hirdetéssel foglalkozni és telefonon beszélni az érdeklődőkkel. Nyilván ez olyan eset, amire megfelelő egy ingatlanos.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119669) npera válasza WiZARD (#119668) üzenetére


npera
újonc

Ja-ja, értem. Én amennyire tudom próbálom facilitálni a folyamatot, de egyszerűen nincs időm és lehetőségem ugyanolyan hatékonysággal csinálni, mint egy minden erőforrással lokálisan rendelkező ingatlanos.

Anyám egy külön komplikáció az egészben, a szerződés részben tőle is véd engem és öcsémet. Ezt így leírni is furcsa, de sajnos ez van a családomban... :(

Ismét mondom, hogy nem sajnáltatni akarom magam, csak leírom a premisszákat, hogy jobban értsétek miért történik ami történik.....

(#119670) npera válasza zetor2000 (#119662) üzenetére


npera
újonc

Ha két klímát szembefordítasz egymással akkor az perpetuum mobile lesz, nem? Onnantól kezdve örök energia van, mint az alábbi video tutorial is mutatja.

(#119671) npera


npera
újonc

(#119672) zetor2000 válasza npera (#119670) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja-ja. Valahogy úgy.
Csak még a másik klímát nem találtam meg. Egy már van a szobám falán. A másik típusát még keresem, de ha megvan, akkor meg nem fogom elárulni :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119673) zetor2000 válasza Phülöp (#119664) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt valamikor tavaly vagy ez év elején felmerült - legalábbis hallottam róla itt-ott - hogy vissza kéne hozni a betétdíjas rendszert.
Igazából az van, hogy a sörös üveget - ha árul a bolt olyan sört - akkor visszaveszik, asszem 25 Ft. A borost is, ha az olyan üveg. Aldi-Lidl tévedésből se árul olyan bort, ami visszaváltós üvegben van. Pezsgős már régen se volt visszaváltós, kólát-fantát-tonikot-szprájtot-gyömbért-vizet nagyon nem kapsz boltban üvegest, ha mégis, akkor az nem visszaváltós, vagy nem feltétlen éri meg. Befőttes üveg nem betétes, de vehetsz ~130Ft körül 0.7 dl-st, meg rá ~20-30Ftért fedőt.

Szóval a nagyja göngyöleg megy kukába.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119674) Samott válasza zetor2000 (#119673) üzenetére


Samott
addikt

Juteszembe, erre emlekeztek?

"Magyarországon egy titkos palackgyárban tömegesen állítanak elő hamisított vonalkóddal ellátott műanyag palackokat, amelyekkel müncheni szupermarketek üvegvisszaváltó automatáit etetik a magyar PET-palack maffiózók" - Magyar "PET-palack maffiózók": megszólalt a német betétdíjas cég

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119675) Jahno válasza WiZARD (#119663) üzenetére


Jahno
őstag

"arra fizessek brutál jutalékot, hogy feltesz az ingatlan.comra egy olyan hirdetést, amit én is fel tudok tölteni párezer forintért."

A jobbak mondjuk nem csak ennyit csinálnak ugye. Főleg olyanokat, amire lehet csak pislognál és hisztikéznél :-D

(#119676) Jahno válasza npera (#119666) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, vidéken amúgy jellemző az is, hogy a bojler nincs folyamatosan áram alatt. Fürdés előtt kb. 20 perccel kapcsold fel és kész, aztán fürdés előtt már le.

(#119677) Jahno válasza Samott (#119674) üzenetére


Jahno
őstag

Ez ment sörösdobozzal is, nem kellett hamisítani hanem idehaza összekaptam egy kamionnal és kivitték beváltani. Azért van az, hogy az automaták laposan nem veszik vissza és így már gazdaságtalan szállítani. Amúgy meg az összes visszaváltó és automata bekaphassa.

(#119678) Jahno


Jahno
őstag

Szomszéd falu, itt tartunk de sok más városból olvasni hasonlót, hogy Valami-Valamni szakos tanár kellene, de az sem baj ha nem tanár, az is jó ha jönni tud, majd beletanul:

Erős.

(#119679) Samott válasza Jahno (#119678) üzenetére


Samott
addikt

Tudom fokozni:

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119680) Jahno válasza Samott (#119679) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, de ez egyelőre poén a fenti meg nem.

(#119681) Phülöp válasza Samott (#119679) üzenetére


Phülöp
addikt

Kémia-rőzsegyűjtő esetleg?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119682) zetor2000 válasza Samott (#119674) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jaja, volt ilyen is anno. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119683) npera


npera
újonc

Kis demó arról, hogy milyen kraft van egy 5"-os gépben. Levett propellerekkel és tengelyekre ragasztott kis szigszalag csíkokkal mozgattam a gépet úgy, hogy aktív volt a PID-loop (AIR-mode) és a flight controller megpróbált kontrázni mindenfajta külső behatást.

Ez propokkal úgy nézett volna ki, hogy a gép kitépi magát a kezemből a másodperc törtrésze alatt, aztán úgy összekarmol, mint egy felpörgött vadmacska. Jó esetben az ujjamat nem vágja le, de alighanem sebész kell összevarja a mély sebeket, mert ilyen esetben a Peppa Pig ragtapasz már kevés.....

(#119684) zetor2000


zetor2000
senior tag

#nemvicces kép

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119685) Sipi- válasza WiZARD (#119654) üzenetére


Sipi-
tag

Mindmegfagyunk. Mi fűtünk klímával ha nincs gáz. Szüleimnek van vegyes tüzelésű kazánja, hozzá szén és fa is. Tesóméknak klímájuk, anyósoméknak is klímájuk van. Csak áram legyen...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119686) hobizoli válasza Sipi- (#119685) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ha nincs aram, a gazos akarmi vezerloje se muxik :DDD

több drón kell ;P

(#119687) npera válasza hobizoli (#119686) üzenetére


npera
újonc

Bezzeg a jó kis békebeli adagolós Mercedes W123 dízel. Azzal kellene fűteni. Szerintem a kisipar lassan rááll arra is.

(#119688) npera


npera
újonc

Ma jól indult a nap. Asszony elküldött a gyerekekkel, hogy adjam le őket a napközibe. Volt valami hatodik érzékem, hogy ez még korainak tűnik, de nem feszegettem a témát. Minden tartalék ruhát és esőruhát meg lábbelit összecsomagoltam, felcuccoltunk reggeli után a bringára és odahajtottunk. Meglepően nagy volt a csend. És meglepően be volt zárva minden ajtó az épületen. És meglepően üzenetrögzítőn volt minden telefon...

Asszonynak küldtem SMS-t hogy szerintem jövő héttől van csak napközi, aztán irány haza.

Mai program:

- LIDL vásárlás, aztán kell grillezzek kaját, mert a kölykök felzabáltak mindent. Kezdenek egyre többet enni (főleg a lányom), de ez még sehol nincs ahhoz hogy mi lesz ha majd tizenévesek lesznek...
- kocsit le kell mosni, még tele van bogárral
- megint 50 km benzin van hátra, kell locsolni bele. Most pont "lenn" van a benzin, tegnap 20,49 SEK-ért vesztegették... Nova mondaná, hogy profit....
- le kell mossam a követ és a fa dekket
- már bekészítettem a kövezethez való finom "réshomokot", amivel fel kell töltsem a réseket mosás után, hogy ne süllyedjen meg az egész

A hét tovább részére még jön a kerti bútor lecsiszolása és újra olajozása. Meg a sövényt is le kell vágni.

Aztán körbe kell fotózzam a kocsit és megy fel eladásra. Pár hétig majd lehet kerékpárral menni midenhova, az építi a karaktert.

Elkezdett erősen deteriorálódni a mosogatógép állapota. 12 éves cucc, a hibakód alapján a hőpatron vagy a vezérlés makkant meg. A hőpatron tutira nem, mert pont az a hiba, hogy a takarékos mosás során "beragad" egy fűtési lépésben és annyira felfűti magát, hogy forró lesz a pult is felette, aztán vészüzemmódban lekapcsol, hogy ne csináljon tüzet. A félórás gyors program még megy rajta, de az valami miatt a becsült 30 percről felment 32 percre. Szóval az is kezd megmihálylani.

Asszonytól kaptam ajándékba egy új mosogatót, jövő hétfőn küldik. Jól sejtem, hogy a betáp és kifolyó oldalon érdemes a tömítéseket is cserélni? Meg friss csöpögésvédő tálca kell alá. És a lábain levő tekerőkkel szintezem és állítom be olyan magasságba, hogy a díszléc felett elférjen az ajtó, de még érjen bele a felette levő pultba?

60 cm-es pult alatti cucc, nincs előtte bútorlap, tehát elölről a gép fedele látható.

(#119689) A. Crowley válasza blueboi69 (#119603) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nem, oda január 22én nem volt már jegy. :) Ez a Club tribün, a Red Bull tribün felett van fizikailag.

(#119690) Bujdy81 válasza Jahno (#119633) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Microserverem nekem is eladó, ha kell valakinek... ;)

(#119691) Jahno válasza Bujdy81 (#119690) üzenetére


Jahno
őstag

Melyik generáció? Olyan olcsón úgysem adod :DD

(#119692) Jahno válasza npera (#119688) üzenetére


Jahno
őstag

Mosógép nem csak rondán vízköves? Az produkál ilyesmit. Kocsit mire cseréled :Y

Nekem már nincs tervem és bevásárlólistám, egy 12-40 pro obi még lett volna, de ennyiért most inkább nem, meg igazából elmúlt 1 évben elég kevés indok lett volna a használatára. Dolgozni jó lenne, ára megy felfelé, nem is dolgozunk, ha nem költök az profit :-D

Ellenben a kis lópikula Fuji gépemen gondolkozom, idő közben abból valami kihalt kultuszmasina lett. Múltkor valaki már 50-70ezrest akart érte adni, azt lehülyéztem, hogy ennyiért nem csak 10+ éves taknyot kap, hanem használhatóbb bármit ami meg is éri, erre most 100ezer fölé árazzák. És akkor már csak 4-5 évig kellene gyűjtenem Sonyra, hogy felmenjen rá a Canon obim :DD Legjobb ha maradok a seggemen.

(#119693) Bujdy81 válasza hobizoli (#119686) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az igazán fain vegyes tüzelés gravitációs elven megy, nem kell hozzá szivattyú sem! :)

(#119694) eattila válasza Bujdy81 (#119693) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem, de ha van, akkor csak hamarabb indul meg a meleg.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119695) eattila válasza npera (#119688) üzenetére


eattila
csendes tag

Én ma hambit fogok sütni. Még nem tudom, hogy grillen e. De előtte elmegyek egyet tekerni.
Már nagyon rám fog férni a szabadság jövő péntektől (haverokkal 4 nap siófok), mert bármihez alig van energiám.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119696) Bujdy81 válasza Jahno (#119691) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Passz, 9-10 éves lehet kb. Adnál érte pénzt? Adok mellé három tekercs filmet is grátisz! ;)

Apropó, fekete fehér fotóelőhíváshoz való cuccok kellenek?
Filmhívó tank, nagyító, szárító, teljes vertikum...

(#119697) Vodike


Vodike
tag

Mi is elkezdtuk csokkenteni a rezsijuket szuleimnek. Lejottunk a nyaraloba fogyasztani a kvotat, a hazuk addig standby mode-ban. Tegnap vegre atszamoltuk nekik is az eves fogyasztast es hiaba van beszigetelve a hazuk, mint atom, a regi kazan fogyaszt gazt rendesen, a regi bojlert ugyan lecsereltuk mult heten egy faszara (azzal egybol felezodott a napi, de igy is magas. Nem baj, legalabb tobbet lesznek lent a Balatonnal rezsicsokkentes cimszoval. Ugyis alig lehet oket kirobbantani otthonrol.

Nekunk megjelent az MVM appban az eves bacsult gazfogyasztas, hat nem mi fogjuk kiuriteni a gaztarozokat az evi 800m3-el. Napelem egyelore a 3x-osat termeli a szuksegletnek, ugy hogy toltjuk vele a plug-int is es a klima nem igazan van kikapcsolva (szelloztet, hut, paratlanit igeny alapjan). Azert meg felbovitem max kapacitasra az invertert + napelem tablakkal.

exTiga

(#119698) blueboi69 válasza npera (#119632) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Volt kollégám aki jóbarátom, a felesége ügyvéd. Nekünk is ő csinálta a papírt. Tett azért bele melót, de szoktam mondani a férjének és megkapják mástól is, hogy azért erősen copy paste egy adásvételi, hiába magyarázzák. Nálunk spéci eset volt, tett hozzá erősen.

Viszont, az ügyvédet a vevő fizeti! Nem az eladó.

(#119699) blueboi69 válasza Vodike (#119697) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye bakker, nemtudom hogy csináljátok, hogy ilyen takarékosak vagytok. Mekkora is az a ház? Mindig elfelejtem, de vmi 90m2 rémlik. Friss építés, jó szigetelés. Ja meg földszintes, ugye? Akkor nincs tetőtéri veszteség.

Viszont milyen bojlert vettetek? Csak hátha megérné azt felrakni a fűtőszál helyett (gyanítom nem, de érdekel)

(#119700) blueboi69 válasza Vodike (#119697) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja ilyenkor minimál a fogyasztás, télen kell majd lemenni. Mivel nyáron hőmérséklet alapú a támogatás. Ilyenkor nyáron nekünk 20-30m3 gáz megy el, csak a melegvízgyártásra....

És július olyan száraz volt, hogy 29m3 vizet öntöztem (nincs kút) el és kb arra elég, hogy ne pusztuljon ki a fű. Kb 3hete nyírtam utoljára....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.