Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) npera válasza eattila (#11000) üzenetére


npera
újonc

Igen, végülis apám lemezjátszóját én is sokat használtam. Aztán kaptam egy Grundig walkman koppintást keresztanyámtól.

(#11002) Atti777 válasza Sipi- (#10992) üzenetére


Atti777
senior tag

Az első kettőre jó a GPU-Z

Путин, иди нахуй!

(#11003) BobaHWSW válasza qnadam (#10980) üzenetére


BobaHWSW
újonc

2 het rawra 14biten 24megapixelen.:(

En most veszek 64est enyimbe, a 32es megy paromeba mavicba meg alulmereteztem a 64est. 128as megy bele, a mavicbol a 64es meg megy a goproba mert oda is keves volt a 16 gigas kartya.

(#11004) npera


npera
újonc

Nova, ha a kis úton levő Tarot vázra menne a 3S 450 mAh akksi akkor az túlságosan sakál lesz? Valami emlék feljött, hogy 2S beltérre és 3S kívülre? Vagy teljesen elkalibrálódtam?

Nézem, hogy az kis 3"-os EVO cuccra milyen akksit vegyek. Van többféle:

- Gens ACE 3S 800 mAh JST-csatival. Ez plug and play lenne. 40C (80C) és 72 gramm.
- Tattu 3S 850 mAh XT60-csatival. Erre akkor át kellene forrasztani a quadot. 75C (150C) és 86 gramm.
- Tattu 3S 1000 mAh XT60-csatival. 45C (90C) és 98 gramm.

Az Avant oldalán 500-1000 mAh között ajánlanak akksit hozzá. Nekem most 450 mAh van és kábé szinte azonnal beesek 11V alá, aztán elkezdem mélymeríteni az akksit. Túl nehezet sem akarok. Ha át kell forrasztani az quadot XT30-ra vagy XT60-ra az nem gond.

Ha teljesen megőrülök, akkor van Tattu 4S 1050 mAh is 75C (150C) változatban is. Akkor a kis quadtól is jönne a brown alert.

(#11005) sutszi válasza BobaHWSW (#10964) üzenetére


sutszi
veterán

:DDD Viszont eléggé bírjuk a LOTR-et. Párszor már megnéztük...meg a Hobbitot is. Szóval ha egyszer arra járnánk, vagy élnénk, akkor tuti bebarangolnánk ezeket a helyszíneket. :D

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11006) sutszi válasza Gabibácsi (#10967) üzenetére


sutszi
veterán

Másol is meg tud ölni a természet...NZ azért annyira nem durva mint mondjuk AU.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11007) Frawly válasza npera (#10999) üzenetére


Frawly
veterán

Azt le×4rom, hogy svéd, tőlem lehet észak-koreai is, csak legyen normális választék, rendelkezésre állás, és ne húzzanak le. A jenkiknél is minden drága, összességében még drágább ország is, mint a svédek, és komplett mozistream belefér kevesebb havidíjba.

A bakelittel semmi baj nincsen. Még ma sem hülyeség lemezjátszót tartani, ha valakinek sok olyan régi lemeze van, amit azóta sem adtak ki digitális formában. Plusz a régi bakelites albumok még nem szétkompresszált loudness war-osak, emiatt a zenék dinamikatartománya jobb, és szebben szól. Nem azért, mert a digitális nem lenne képes erre, de a mai modern anyagokat már stúdióba szétkompresszálják, loudness warosítják, emiatt egy torz, túlvezérelt, lapos, fos hangzás jön ki belőle, amit tovább vékonyít a népszerű lossy tömörítés, amire ráadásul a bitrátát is sajnálják. Írom ezt úgy, hogy világ életemben digitális zene pártján voltam, már csak azért is, mert analóg formátumoknál elég rossz a jel/zaj arány, nagy a wow/flutter/jitter (nem biztosítható a lejátszás egyenletes sebessége a mechanikus alkatrészek miatt). De bármikor szívesebben hallgatnék egy zajos, de normális, régi keverésű bakelitet, mint a mai modern fosokat.

Sajnos a modern bakelit kiadásokra is a loudness waros mastert teszik rá, így új lemezt venni nincs értelme.

(#11008) qnadam


qnadam
veterán

az volt már, hogy vegyetek autópályára való gépsárkányt?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11009) Jahno válasza npera (#10986) üzenetére


Jahno
őstag

És annó mennyire durva volt, hogy a C64 is kevés volt saját magához. És a magyar piac kilóra megette a világot...

(#11010) Jahno válasza Frawly (#11007) üzenetére


Jahno
őstag

A tömörítéses kompresszoros rinyával alapban egyet is értek, de az újabb vinylek biza szintén jól meg vannak csinálva és sok CD is. Igényesség, stúdió és mastering kérdése.

És ott van még a Blind Myself. Mst toltak az arcomba egy ~2 órás pillanatnyi atomvillanást és élőben. Takkra, összerakva, kiszámolva, megoldva. Hát.

(#11011) Jahno válasza eattila (#10985) üzenetére


Jahno
őstag

Deminek. Ha el nem feledem, akkor a memkártyához majd hozzászólok.

(#11012) hobizoli válasza Sipi- (#10992) üzenetére


hobizoli
nagyúr

MSI Afterburner

több drón kell ;P

(#11013) Sipi- válasza hobizoli (#11012) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi. Végül a gpu-z elég volt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#11014) Jahno válasza BobaHWSW (#11003) üzenetére


Jahno
őstag

Én így vagyok a táskában és akkor a málnákban, kiskamerában, digit rögzítőkben van kártya meg gépben és kölcsön havernál is:

Mondanám, hogy olcsó volt, de így egyben már nem ennyire.

(#11015) Frawly válasza Jahno (#11014) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, a CF kártyák drágák, főleg ekkora méretben, lassan már egy 120 gigás SATA3 SSD is olcsóbb náluk. De aki fényképez, annak nem sok más választása van.

(#11016) Jahno válasza Frawly (#11015) üzenetére


Jahno
őstag

CF kártyás gépek a ritkábbak, újabb vasak a magukat profinak tartó vonalnak is inkább dupla SD-vel jönnek ki. Nekem meg mindegy, de legyen SD-s (:-

(#11017) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#11018) qnadam


qnadam
veterán

a régi chip magazinok elérhetők elektronikus formában? mert akkor kidobnám az enyémeket.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11019) zetor2000 válasza qnadam (#11018) üzenetére


zetor2000
senior tag

nkóron pár év kieseéssel megvan 1990től. A kétezres évek eleje-közepe hiányzik. Azt tartsd meg, vagy szkenneld be (és oszd meg :) ).

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#11020) JonesC válasza qnadam (#11018) üzenetére


JonesC
csendes tag

Magon fenn van elvben.

(#11021) qnadam válasza zetor2000 (#11019) üzenetére


qnadam
veterán

nekem pont az van, adagolós szkennerem viszont nincs:)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11022) Gabibácsi válasza Frawly (#11015) üzenetére


Gabibácsi
tag

Meg aki amigázik. Bár 4 gigás már elég nekünk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11023) -NoVa- válasza Jahno (#11016) üzenetére


-NoVa-
őstag

CF-SD átalakítóm van, abba szoktam rakni az SD-MicroSD átalakítót, abba az olcsó 32-es kártyát. 50D-be jó az, a nagyobbikhoz meg van pár 32-es kártyám.

(#11024) npera válasza -NoVa- (#11023) üzenetére


npera
újonc

EOS-10D az 1 gigás CF-kártyával mekkora vicc a mai számok mellett. 6 megapixel, ISO400-nál már grízesedő szenzor...

De azért pár jó képet sikerült lőni vele. Alighanem szerencsém volt és jókor nyomtam és tekertem rajta a nyomókát és a tekerőt :Y :C

(#11025) npera válasza Frawly (#11007) üzenetére


npera
újonc

Hát... a norvég kollégám az vesz még új bakelitet és nem panaszkodik. Pedig elég durva rendszere van. Csak a kábelek többe kerülnek új áron, mint egy szép használtautó. Egyszer meghallgattam a rendszert és ott éreztem, hogy mit is jelent amikor van komoly dinamikatartomány. Egy dobszoló volt, a csóka kézzel (tenyérrel) dobolt és eléggé transzba került, mert a légzését is jól lehetett hallani. Megvolt az a finom surrogás, amikor csak érinti a membránt a bőre, a légzése is, de utána a dob hangjától viszont éreztem a mellkasomban a nyomáshullámokat. Aztán berakott valami norvég vokált, ami mondjuk zeneileg állatira nem az én világom volt, de a hang minősége az lúdbőröztetett. Sajnos a Metallica S&M album nem volt meg neki lossless, pedig abból az Ecstasy of Gold elég jó benchmark lett volna. Utána berakta az Interstellart valami Dolby Athmos kiadásban, aztán a fejem is majdnem leszállt tőle.

Most a tanácsomra beszerezte a Vangelis 1492-t bakeliten és azzal élvezkedik.

(#11027) npera


npera
újonc

Nova, érteni vélem a helyzetet a neteddel kapcsolatban.

Most a ComHem szolgáltatónál vagyok, mivel csak az szolgáltat itt. Az ősrégi városi TV-hálózaton át jön a jel. Elvileg maximum 10 megabit, de ez kábé olyan, mint a PMPO a hagszórókon vagy a maximális nyomaték az elektromos autókon.

Tehát a házba bejövő jel is silány, de utána tovább szívatom magamat egy WLAN USB-s vevővel, ami dobálja a jelet. Először azt hittem, hogy a ComHem ennyi silány, de amikor a NAS-on sem értem el a zenéket, akkor leesett az ejtőernyős tantusz. Most a következő lépés az lesz, hogy a nyomtató érdekében felhozott hálózati ág (Dudu és Jahno javaslatára konnektoron utazó net) kap egy switchet és abból kapja majd a gépem a jelet. Ez elvileg valami 0,65 gigabit per másodpercet tud, tehát bár a gigabites nettől távol van, de a pár percenként megszakadó wifitől azért jobb.

Valahol elraktam egy korábbi szolgáltató Netgear routerét, valamint egy 1043-as TPLink router is van valahol. Vagy veszek még egy kis 5-portos switchet. A médiaszekrényben ez van és eddig oké.

(#11028) npera


npera
újonc

Subaru BRZ-nek ez kellett volna legyen a kiindulási alapja. LS3 benne és recseg-ropog. Aztán innen lehet tuningolni.

(#11029) zetor2000 válasza npera (#11026) üzenetére


zetor2000
senior tag

Olyan asztalod nincs, ami nem inog? :)) Ez az Ingó asztal, meg a 4 Ivar szék...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#11030) zetor2000 válasza npera (#11027) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez fain switch. Nem is drága, sőt.
Bár nekem a műanyagházas változata van, de pár éve megállás nélkül teszi a dolgát.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#11031) zetor2000 válasza qnadam (#11021) üzenetére


zetor2000
senior tag

bH-n is néztem, de ott szegényesebb a felhozatal.
Adagolós most nekem sincs a közelben, de néha akad. 2-3 évente egyszer, akkor is csak próbára, hogy mit tud még, meg mi a baja.Akkor pár napig maradni szokott.

Irodai multi sincs a közeledben? Azok néha tudnak adagolva másolni/szkennelni. Hátha.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#11032) Bujdy81 válasza npera (#10931) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ártani nem árt az a kép… ;)

(#11033) npera válasza zetor2000 (#11029) üzenetére


npera
újonc

Szerinted miért adom el? :C

(#11034) npera válasza Bujdy81 (#11032) üzenetére


npera
újonc

E! Melóba járni megfelel?

(#11035) -NoVa- válasza npera (#11027) üzenetére


-NoVa-
őstag

Amikor a sávszélesség szó indokolatlanul túlzó kifejezésnek tűnik.
Ezt csak azok érzik át rendesen, ahol A szolgáltató van, és a kéred meg a nem kéred a lehetőség.

(#11036) qnadam válasza zetor2000 (#11031) üzenetére


qnadam
veterán

az irodai lesz a megfejtés, csak nem tudom, mit kezdenek a vékony papírral. de majd kiderül :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11037) Jahno válasza npera (#11025) üzenetére


Jahno
őstag

No de kap még olyan első nyomású Vangelist, amit nem hallgattak szarrá?

És itt a megmondás egy hifista szájából. Aki majdnem gyűjtó is. Vagy ki tudja már...

https://audiolife.blog.hu/2014/04/12/fetis_vagy_minoseg_a_vinyl

(#11038) Jahno válasza -NoVa- (#11035) üzenetére


Jahno
őstag

Egyik maradék júzerem meg anyázik, hogy gigabites netet vett és csak pár 100 megabit jön, meg a weboldalak is lassabban rakják ki a képeket, mint gondolná. Mondom jahh, csak mire a sok száz beágyazott vackot összerakja a gép, addig mire gondolunk? A világ másik végéről. És honnan töltögetne le gigabittel, meg mit?

(#11039) Jahno válasza npera (#11027) üzenetére


Jahno
őstag

Ez jó. De a kis műanyag 5 portos 100as is.

(#11040) Frawly válasza Jahno (#11038) üzenetére


Frawly
veterán

Az otthoni, konzumer szegmensben nem sok értelme van a gigabites internetnek. Ezt a szolgáltatók is tudják, ezért is vállalják be. Eleve a legtöbb háztartásban a router, kábelek, kliensek eleve nem tudják, elég csak egy gyenge láncszem és máris komoly bottleneck miatt nem lehet kihasználni. Ha ki is lehet, akkor is csak közeli szerveren vagy peerekkel, amik épp nem túlterheltek.

A gigabit még sokszor LAN-ban sem aknázható ki teljesen, elég hozzá, hogy egy NAS vagy SAMBA megosztást nem az ideális OS (nem a legjobb hálózati stack implementációja) alól érünk el, máris töredékére tud visszaesni a sebesség.

De még gigabit sem kell ehhez, sokszor már a 100 mbitből sem paszírozható ki az elvi 11,6 MiB/s-os maximum, már a 10 megának is örülni kell.

Plusz még gigabitnél előjön egy másik korlát is, nekiül a jóember letölteni az egész netet, húzza lefelé torrentről a BD lemezképeket, arra csak későn jön rá, hogy ezt tárhellyel nem fogja bírni, mert így is annyit tölt, amit nincs ideje megnézni, ha meg betárazza későbbre több terás háttértárra, NAS-ra, akkor előbb-utóbb az is betelik, és már úgy kell törölnie az anyagokból, hogy még el sem fogyasztotta a tartalmukat, és akkor még ott vannak az online streamanyagok is, amit nincs ideje megnézni, meghallgatni, mert egy napnak csak 24 órája van, és végül csak fuldoklás megy a nagy adattömegben.

(#11041) qnadam válasza Frawly (#11040) üzenetére


qnadam
veterán

én is szégyellem, hogy 800-850 megabitnél többet semmiképp nem tudok internet felől produkálni.

de hogy szolidarítsak a másodlagos korszerűségű internetkapcsolattal rendelkezőkkel, épp cédét írok. újraírhatót, 4x sebességgel... mintha Kádár idejében lennénk.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11042) Jahno


Jahno
őstag

Azigen: https://www.flightradar24.com/data/aircraft/p4-kcj#1e84fc24

(#11043) qnadam válasza Jahno (#11042) üzenetére


qnadam
veterán

eltévedt?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11044) Jahno válasza qnadam (#11043) üzenetére


Jahno
őstag

Javítás utáni műszaki probléma. Most olvasom, hogy már tengerbe akarták csapni a gépet, hogy nagyobb baj ne legyen végül sikerült úttá lenni a mindenen is. Magassági adatok alapján ez már kemény 3D hullámvasút, amin rendesen lehet parázni.

(#11045) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

gondolkozom egy nintendo switchen, zeldaval

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#11046) -NoVa- válasza Gabibácsi (#11045) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ne gondolkozz, vedd.

(#11047) chris-77 válasza qnadam (#10980) üzenetére


chris-77
újonc

Autós/biciklis kamera felvételek ideiglenes tárolására. Ráadásul csak 720p-ben.
De így is hamar betelik..

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#11048) chris-77 válasza eattila (#10994) üzenetére


chris-77
újonc

Baromi jók lettek (mint mindig..) :up:

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#11049) FőDudu válasza Gabibácsi (#11045) üzenetére


FőDudu
addikt

Szomszed olasz kiskolyok egesz nap kepes ulni a padon es nyomkodni...
Fiam szerencsere nem kapott ra, o meg szivesen biciklizik/bunkert epit/setal/ugral/stb...

De azert egymastol tanuljak a hulyeseget.
Tegnap epp olyan jatekot talaltak az iPaden aminel az a cel, hogy egy manot olj meg mindenfele modon... :F

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#11050) qnadam válasza chris-77 (#11047) üzenetére


qnadam
veterán

hány óra anyag az, amit tárolni kell? :Y

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.