Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118351) Samott válasza Phülöp (#118347) üzenetére


Samott
addikt

Nalatok nincs szaldo? Milyen gyakori az elszamolas, napi?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118352) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#118348) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Mivel úgyis itthon vagyok HOban ezért átvettem a hatalmat sok dolog felett. Mosogatógép csak napsütésben indul, este a legritkábban. Csináltam a kertbe egy konyhapultot és kiköltöztettem a fritőzt és egy indukciós főzőlapot, a gáztűzhelyt lehetőleg nem használom.

Persze nem az én főzési szokásaim fogják csődbevinni Oroszországot vagy megmenteni a Földet, de az életembe ennyi változás belefér :)

A következő projekt a solar stove lesz.

(#118353) Phülöp válasza Samott (#118351) üzenetére


Phülöp
addikt

Fogalmam sincs, pénteken kapcsoltam be a rendszert.
Igazából a kérdést sem értem. Havonta jön számla a fogyasztásról és kéthavonta az elektromos rendszer használatáról (az infrastruktúrát nem feltétlenül ugyanaz adja, mint a rajta átfolyó áramot).
Kapjuk 0.059eur/kWh áron a delejt, és elszámolnak 0.6 centet (0.006 eur) a visszatáplált energiáért. Gondolom, levonják a havi számla összegéből. Majd.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118354) blueboi69 válasza Samott (#118349) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ó az már picivel nagyobb (16x370), de alakul :) azért az jelentősen több termelés, gyakorlatilag olyan mintha 2panellel több lenne neked. 1 tetősíkon van mind? Milyen tájolással?
Most megnéztem 937kWh volt a max, előző havi termelés. Még csak 4hónapja van meg, szóval majd igazán végleteket kb 1év múlva fogok tudni mondani.
Viszont pont igazolja magát a két tetősík, hogy hiába nincs napi maximum termelés, elosztottabban termel, de kisebb csúcsteljesítménnyel. Kb reggel 6tól este 7ig van értelmes termelés (kb 200W), így ha délelőtt felhős, akkor azt délután még behozza a másik tetősíkon, havi összetettben alig marad el az enyém.

(#118355) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#118352) üzenetére


blueboi69
csendes tag

" Csináltam a kertbe egy konyhapultot és kiköltöztettem a fritőzt és egy indukciós főzőlapot, a gáztűzhelyt lehetőleg nem használom."

Háháhá
itt ugyanez :)

Szintén fritőz és indukciós lap ami sütök, minek melegítsem a házat nyáron :)
A munkalapot, csapteleppel együtt használtan vettem 20pénzért, csak fel kellett újítani, mert eléggé elcseszték.
Alja még nincs, vettem pár zsalukövet, arra raktam fel, cserébe jó magasan van, végre nem kell görnyednem ha vágok valamit.
A végében nem látszik, de ott a grill is.

(#118356) blueboi69 válasza Phülöp (#118353) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Eleve olyan volt az óra, ami számolja a visszatáplálást is? Vagy nálatok ezt cserélte az a cég aki szerelte a napelemeket?

Itt nekem valami 3hetet kellett várni, mire a szerelés után be lehetett kapcsolni a rendszert egyáltalán, különben a termelést is fogyasztásnak nézte.

(#118357) Samott válasza blueboi69 (#118354) üzenetére


Samott
addikt

Junius volt a legerosebb honap nekem is, egy sik, delnyugati tajolas, 40 fokos doles. Nem ugyanott van a ket rendszer, lehetett feletek felhosebb az ido.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118358) Phülöp válasza blueboi69 (#118356) üzenetére


Phülöp
addikt

Az óra ugyanaz, mint volt, fogalmam sincs, mit tud. Nálunk is kellett várni pár hetet, mire jött az elmü-től az engedély, hogy bekapcsolhatjuk a rendszert. Az installálás és a bekapcsolás között senki nem járt itt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118359) blueboi69 válasza Samott (#118357) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én azt vettem észre, hogy a DK-i tetősík (a másik DNY), sokkal többet tud maxon menni. Valszeg délutánra már annyira felmelegszik az idő és a panelek, hogy romlik a teljesítmény.
Szeles időben sokkal jobban termel, amikor hűti a paneleket! Szóval majd meglátjuk ősszel mi lesz.
Nálunk a DK-i oldalt jobban süti a nap télen az alacsonyabb napjárás miatt. Itt egyelőre 6db panel van, majd szerintem itt fogok még bővíteni, de meglátjuk, itt már van ablak, kémény, teraszfedés, szóval nem egyszerű.

(#118360) Samott válasza Phülöp (#118353) üzenetére


Samott
addikt

Nalunk eves elszamolas van, merik a hasznalatot es a betaplalast, egy ev utan megnezik a szamokat es a kulonbozetet vagy ki kell fizetni nekik rendes aram aron (38 forint talan?) vagy megveszik olcsoert (13 huf). Ertelemszeruen ha kevesebbet termeltel mit fogyasztottal fizetsz, vagy tobbet termeltel mint fogyott fizetnek neked.

Nalatok meg mindig nem tiszta hogy hogy meg ez, de majd kiderul. A havi elszamolas is jobb mint a napi, de meg ez se egyertelmu a leirasod alapjan.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118361) blueboi69 válasza Phülöp (#118358) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ahha! Akkor lehet központilag állítottak valamit.
Nekünk azóta 0ft-os számlák jönnek, majd ha letelik az 1év, jövő április környékén, majd akkor elszámolunk. De jelentős túltermelésre számítok.

(#118362) Phülöp válasza blueboi69 (#118361) üzenetére


Phülöp
addikt

Idővel kiderül majd.
Amea intézi a rezsit, én nem is láttam még villanyszámlát.
Azt tudom, hogy az első teljes évre volt ~11500 kWh fogyasztás (ekkora kertes házra 16e kWh fölött van az átlag a statisztika szerint).

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118363) Jahno válasza blueboi69 (#118343) üzenetére


Jahno
őstag

HW működik, cucc működik, megvonják a vállukat, hogy herélni kell, indítsd újra és végy Huawei telefont. De az, hogy a gyártótól kell mailban egy apk-t kérni a felélesztéséhez, aztán utána a droid folyamatosan le akarja tiltani mert veszélyes, azzal azért nehéz mit kezdeni. Meg újabb áruház, újabb aktiválás, regisztráció, hol ezt kell frissíteni hol azt. Agyrém az egész.

(#118364) Samott válasza blueboi69 (#118361) üzenetére


Samott
addikt

Miert nem hivod fel oket es altok at eves szamlakra? En marciusban kaptam utoljara szamlat, akkor van az evfordulonk. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118365) blueboi69 válasza Samott (#118364) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mert eddig jobb volt havonta fizetgetni, de majd ha már 1évet üzemelt a dolog, akkor lehet áttérünk erre. Sőt ,amúgy lehet nem is küldenek 0ftos számlát csak az egyenleg annyi, és azzal keverem. Az biztos, hogy eddig havonta fizettük és azóta nem kellett fizetni, amióta kicserélték az órát.

(#118366) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#118355) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Én nem raktam csapot, nálam az a menetrend, amíg a család alszik én felszelek, pucolok, előkészítek. Csak megfelelő időben le kell gyártani a dologokat.
Mosogatni meg majdnem mindent géppel mosunk, a vágódeszka és társai ilyenkor már rég tiszták.
Maga pult meg bontott faanyag, azt könnyen pótolható ha bármi éri.

(#118367) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#118366) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én sem terveztem volna csapot, de így vettem. A munkapult kb 40kg, bár nem mértem le, de brutál súlya van, 4-5centis tömörfa, a mosogatótálca és a csaptelep is ikeás, 20pénz volt mindenestül, szóval ha már van, akkor megoldottam, hogy slagot lehet rádugni és a fűre van vezetve a lefolyó egy kpe csővel a grill alá. Ebből adódóan itt mosogatószeres mosás nincs, de a kertből szedett gyümölcsöket, vagy a grillezéshez a cuccokat előkészíteni simán lehet. Annyi a hátránya, hogy rá kell dugni a slagot a földbesüllyesztett golyóscsapra, mert ha állandóan nyomás alatt van, akkor elkezd itt-ott csöpögni és egyébként is ritkán használjuk.

Nálatok más a napi rutin, én örülök ha 7-8közt magamhoztérek mostanában, cserébe van, hogy 1 körül fekszem le.

(#118368) qnadam válasza Phülöp (#118328) üzenetére


qnadam
veterán

jó, de arrafelé a mobiltelefont is radiopuhelinnek hívják.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#118369) qnadam válasza Phülöp (#118244) üzenetére


qnadam
veterán

elszívtad a napot

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#118370) Phülöp válasza qnadam (#118368) üzenetére


Phülöp
addikt

Csak simán puhelin, mert rövidítenek mindent.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118371) Samott


Samott
addikt

Egy kis Teslarajongas Karottatol: Így falna fel a Tesla apránként... mindent

A Tesla tehát keres az autógyártáson, méghozzá mostanra súlyos mértékben. Összevetésként a BMW autógyártó üzletágának nyereséghányada 10,3% volt az idei első negyedévben, a Tesláé 26,8% . Már a gyártási darabszámok sincsenek komikus távolságban egymástól: BMW-ből 520 ezer készült az idei első negyedévben, Teslából 305 ezer, és még most kezd fokozatosan termelni két új óriásgyáruk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118372) Jahno válasza Samott (#118371) üzenetére


Jahno
őstag

Meglátjuk. Twittert mondjuk nem akarja felfalni, emlegettem én, hogy csak a szája nagy :DD

(#118373) WiZARD


WiZARD
addikt

#építkezés
A gipszkartonos szakember 2 óra hümmögés után feladta a lépcső körbekartonozását.
Szerinte nem lehet, nem lesz jó, el fog állni, üreges lesz, tegyek rá inkább fát, stb.
Szerintem csak akarni kellene, a kifogás keresés helyett.

Délután jön a másik :D

Meglett végre a hiányzó padlószőnyeg is, remélem jó méret. Másik szobába megjött a +1 csomag SPC, ami persze más kicsit más árnyalat mint a többi.
Az egész csomagból csak 1 kocka kell, amit akár 3 leeső régiből ki lehetett volna rakni, de maximalista vagyok, gondoltam legyen inkább hibátlan. Hát ez rosszabb, úgyhogy délután lerakják a kis darabokból.
A boltos (tőle volt a rossz méretű szőnyeg, ez az SPC, és a laminált parketta amiből 2 csomag hibás) mondta, hogy nem hiszi el hogy nálam minden hiba előjön ami lehet.

A falfüleket végre nagyjából megcsinálta az ember. Persze az egyiket nem, mert ő oda nem tud ytongot ragasztani, csak XPS-t. Ő nem kőműves.
Majd én odaragasztom (bár én még annyira se vagyok kőműves), nem hiszem hogy akkora mutatvány.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118374) WiZARD válasza Samott (#118371) üzenetére


WiZARD
addikt

Tesla Model3 Performance vs BMW i4 M50

A 2 autó között van ~5 év a BMW javára, a 2 gyártó között van 87 év, a BMW javára, az M-nek van mindenféle verseny tapasztalata.
+A BMW többet fogyaszt, lassabban tölt, szarabb a töltőhálózata, kicsit drágább.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118375) Jahno válasza WiZARD (#118374) üzenetére


Jahno
őstag

Ez így elég szarul hangzik az biztos. Meg teljesen más kategóriák, nehéz szerintem így összehasonlítani, bár szerintem az összes villanyos a Tesla alatt maradna bármiben.

Max. annyi, hogy BMWnek van szervízhálózata. Sovány vegasz. Viszont Tesla idén már teljesen önvezető robottaxi lesz. Míg odahaza iszogatod a koccintós fröccsöt egy rendes karórával a csuklódon, ez majd jön-megy, magától viszi az utasokat és pénzt termel.

(#118376) vkp


vkp
aktív tag

Ha már Tesla.... ma reggeli saját:

[ Szerkesztve ]

(#118377) NauTiLUS_HUN válasza Jahno (#118375) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Elírtad, mindig jövőre lesz robottaxi!

(#118378) Samott válasza Jahno (#118375) üzenetére


Samott
addikt

Jo, a BMW-nek annyival nem kisebb a tengelytavja, hogy kulon kategoriaba szamoljuk. Nagyjabol pont ugyanakkorak. Leszamitva azt, hogy a Tesla harom mazsaval konnyebb.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118379) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#118377) üzenetére


Jahno
őstag

Azért mondom, hogy idén, mert tavaly még azt mondták, hogy jövőre. Addig még van kb. jó 2 hónap, míg bejelentik, hogy majd jövőre.

(#118380) Bujdy81 válasza NauTiLUS_HUN (#118345) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

És abba belegondoltál, hogy a szén moláris tömege 12, gramm, az oxigéné 16, tehát a CO2 az 44 g/mol?

Tehát VAGY 6667 kg szenet nem használtál el, VAGY 16617 kg CO2 nem termelődött, de 6667 kg szénből 24446 kg CO2 lesz. :F

(vagy már felejtem a kémia alapokat :D )

(#118381) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

napelem:

22x275W-os panelek, 6 kW-os inverter, kettő tetősík:
legjobb hónap: 2022.06: 1102,5 kWh
legjobb nap: passz, nem lapozom végig, de 2022.07.08: 47,8 kWh

(#118382) Sipi- válasza Phülöp (#118370) üzenetére


Sipi-
tag

Ahogy látom a nadrágot is: finn vs. magyar miniszerelnőki nadrág.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118383) eattila válasza Sipi- (#118382) üzenetére


eattila
csendes tag

Simán szavaznék rá, mert vagány.

Más: Szépen kinyírták a másodállású katát... Hát drakulálok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118384) Jahno válasza Sipi- (#118382) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, napok óta ezen csámcsog mindenki. Ki így, ki így.

Nálunk ugye megcsinálták ezt a két csajt, akik már előtte is zavarosban halásztak, már akkor nem tudtam név alapján, hogy ki kicsoda, de van egy különbség. Kiscsaj itt tényleg lemegy a fesztiválra és pattint egy fröccsöt, meg odakint ezek elő szoktak fordulni. Nálunk ez a majom csinál 1-2 kirakatképet, megnézi a disznóvágást, egyszeri paraszt annak is örül, hogy ennyire lealacsonyodott, meg ültet fát olyan sírós körülmények közt, mint szürke szamár Jeruzsálemtől.

Akikről meg nem tudtam, hogy kicsoda, abból most gyorsan miniszter lett és szóvivő, posztolnak instára "olyan átlag dolgokat, amit átlagos jó nők szoktak csinálni". Közben semmi átlag nincs benne, megcsinált marketinges behányós pillanatkép. A finn kiscsaj csinálja, mi csak mutogatjuk.

(#118385) WiZARD válasza NauTiLUS_HUN (#118377) üzenetére


WiZARD
addikt

De a BMWben jövőre se :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118386) Jahno válasza eattila (#118383) üzenetére


Jahno
őstag

Csak megvédték Brüsszeltől na.

De bammeg, nem követem a kormányinfós oldalakat. Majom haverom mondja, hogy ha igaz megmondást és nem balfake meg sajtó ferdítést szeretnék halla, akkor onnan tájékozódok.

Ok, kb. KÉT napja mondtam Neki, hogy akkor meglesem a Pacalos csávó oldalát és tuti fel tudok írni egy olyan mondatot az elmúlt pár hétből, amit pillanat alatt keresztül basznak, vagy nem így van, nem így volt. Azon kívül, hogy megy a fényezés valami olyan volt visszalapozva a vállalkozásokról, hogy tervezhetőség, kiszámíthatóság. Akkormostjónapot. Ki a hülye?

Egyre jobban figyelmen kívül hagyja, ha nagy ritkán írok valamit. Jó eséllyel igazam van, mert amúgy minden hülye nyugdíjassal leáll fröcsögni.

(#118387) blueboi69 válasza eattila (#118383) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja, én is olvastam. Mondjuk ez kb év eleje óta várható volt. Az átalányadózás nem játszik?
Bt alapítás?

(#118388) eattila válasza Jahno (#118386) üzenetére


eattila
csendes tag

Lenne erre frappáns válaszom, de nem merem leírni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118389) eattila válasza blueboi69 (#118387) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tudom. Nem gondoltam még ilyesmire, majd megkérdezem asszonyt, ha már végzett könyvelő, hogy nézze át, hogy az mi és hogy isszák. Bt-t nem akarok. Könyvelőt sem szeretnék fizetni.

Amúgy szigorítsák, mit bánom én. Még azt is lenyelném, ha többet kéne fizetni. Nade hogy főállású vállalkozó only, meg csak magánszemélynek értékesíthet... Lehet közgazdaságilag/akárhogy indokolható, de nekem fáj attól. És hülyék ezek, mint szódás a lovát.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118390) blueboi69 válasza eattila (#118389) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egyetértek. Majd írd meg mire jutottál, rokonnak is kéne info.

(#118391) eattila válasza blueboi69 (#118390) üzenetére


eattila
csendes tag

Elvileg egyszerűsítik az átalányadós dolgot, beleolvastam, de lóf_szt se értek én ebből a költséghányados dologból. Majd Szandi megnézi és megmondja a tutit.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118392) eattila


eattila
csendes tag

Franc, lehet 2 macskánk lesz.... Ma reggel találtunk egy picike cicát a bolt parkolójában. Egy kedves ember épp kaját adott neki, meg vizet. (párizsit, amit magának vett)
Nem igazán tudjuk befogadni, mert a szeme csipás, vagyis beteg. Megosztottuk facsén, írtam a helyi állatmentőknek, Szandinak meg írta valaki, hogy délután érte mennek és megmentik, de még ott van. Ettől független még mehetnek érte.
Szandi kerített állatorvost, és kijelentette, hogy ha holnap reggel is ott lesz még a cicc, akkor 2 macskánk lesz.
Féltem a mostanit, hogy nehogy beteg legyen az is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118393) Phülöp válasza eattila (#118392) üzenetére


Phülöp
addikt

A szemét ügyesen meg lehet gyógyítani, nem is tart sokáig.
2 macska meg öröm a háznál - bár most egy sincs itthon, és fura.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118394) eattila válasza Phülöp (#118393) üzenetére


eattila
csendes tag

Dokival mar lebeszeltuk. Ha ma nem mentik meg akkor megmentjuk. Panelban 2 macsek szerintem sok(k), de majd kiderul.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118395) Jahno válasza blueboi69 (#118390) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem estére mindenhol megírják. Azért zenész, színész, technikus és mindenféle átlag rendezvényes ismerős is csak pislog.

(#118396) eattila válasza Phülöp (#118393) üzenetére


eattila
csendes tag

Megmentettek ;) Nekunk mar nem kell. Igy jo helyre megy mert kuldtek kepet is, hogy meg van mentve.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118397) Bujdy81 válasza eattila (#118389) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Szimplán hülyék. Ebből nem lesz több bevétel, mert a melóid egy részét át fogod terelni svarcba, másik részét pedig nem vállalod el. Harmadik részéből pedig százalékosan több adót fizetsz, de abszolútban nem.

(#118398) WiZARD válasza Jahno (#118372) üzenetére


WiZARD
addikt

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118399) Jahno válasza WiZARD (#118398) üzenetére


Jahno
őstag

Sebajja, múltkori húzása után a mittoménmelyik pénzügyi felügyeletnek is a látókörébe került, aztán mentsék csak a posztokat, majd 1 évet rágódnak rajt a jogi osztályon és valami lesz

(#118400) eattila válasza Bujdy81 (#118397) üzenetére


eattila
csendes tag

En se ertem miert nem lehet ilyen egyszeru adonemet meghagyni. Nem kell konyvelo meg semmi. Ember dolgozik, adozik, win-win.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.