Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58001) Jahno válasza qnadam (#57999) üzenetére


Jahno
őstag

Sosem tudni, lehet kell a kompozícióhoz, de akkor tuti elveszti a varázsát. Lyuknak még nem volt merszem nekilátni, de háááááát, végén még szemben házakkal kísérletezem. Van egy marok fotópapírom, aztán Oly kiadott egy hajtsd össze magadnak díszfotómasinát karantén idejére, az most megmozgatta a fantáziám.

(#58002) Jahno válasza eattila (#58000) üzenetére


Jahno
őstag

Klasszikus LomoHolga világ. Nem teljesen értem, de biztos jó. Elég nagy a masina is, és tényleg 60ezer pénz? +nyersanyag. Inkább várok a képekre és 15ezresért már minőségi gépet lehet venni. Majd 1ezer körül a film és 2500 a hívásszkennelés.

(#58003) npera


npera
újonc

(#58004) eattila válasza Jahno (#58002) üzenetére


eattila
csendes tag

En mostansag jatszanek valami polaroid geppel. Instax mondjuk nem jon be. De valami regebbivel jo lenne.
De lehet csak Nick Carver jol adja elo :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#58005) Jahno válasza eattila (#58004) üzenetére


Jahno
őstag

Ősszel gyere errefelé és buzulunk a dobozmasinákkal egy napot.

(#58006) Phülöp


Phülöp
addikt

#vicces videók

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#58007) zetor2000 válasza Phülöp (#58006) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez jópofa. Főleg a klotyós jelenet... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#58008) blueboi69 válasza Phülöp (#58006) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nice.
Az elmúlt 4napban kb nem is ültem gép elé, úgyhogy nem olvasok vissza. Utolsó emlékem, hogy cyberde ubunturól nyomja :))

(#58009) Jahno válasza Phülöp (#58006) üzenetére


Jahno
őstag

Még pár ilyen és kész is:

[link]

(#58010) Jahno válasza blueboi69 (#58008) üzenetére


Jahno
őstag

Csütörtöki levelek alapján cégnél valami mozgolódás volt hétvégén, azzal holnap reggel szembesülök.

(#58011) qnadam válasza eattila (#58000) üzenetére


qnadam
veterán

áh, nem is lyuk.
mondjuk nem egészen értem, az instax mini azért jóval nagyobb, mint egy leica kocka, arra mi értelme m42-es obikat tekerni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58012) qnadam válasza Jahno (#58001) üzenetére


qnadam
veterán

nekem volt gyufaskatulya lyukkamerám. az nem volt tükrös :D
az slr-nek lyukkameránál nincs értelme, a lyuk miatt úgyse látnál benne semmit.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58013) Jahno válasza qnadam (#58011) üzenetére


Jahno
őstag

Néztem a videón is, hogy eleve az Instax nem túl nagy méretére még ez is képes kört rajzolni.

(#58014) Jahno válasza qnadam (#58012) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet tesómmal megépíttetem. Én ehhez béna vagyok és két percen belül vágnám földhöz az egész miskulanciát.

(#58015) hobizoli


hobizoli
nagyúr

[link]

:DDD

több drón kell ;P

(#58016) Sipi-


Sipi-
tag

Új routert beüzemeltem (most jutott csak rá rendesen idő). Gondoltam, hogy ha már hozzányúlok, akkor a lakás összes falialjzatának a router felőli végére rakok csatlakozót meg egy switchet is. Meg is csináltam, minden ment tök jól. A switchet kb. 2 óra múlva kivettem, mert baromi meleg lett a szekrényben.
Van egy eladó TP-Link TLSG1024D (v2.5) 24 portos, gigabites switchem :) Nem managelhető, viszont rackbe is szerelhető.

A lakás 10 falialjzatából kettő biztosan rossz, egyiknél 1, másiknál 2 ér nem megy át. Router felől dugó jó, a falialjzatnál van a gond.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#58017) Jahno válasza Sipi- (#58016) üzenetére


Jahno
őstag

Én is összekapartam vagy 10+ TPLink routert. Reset, frissít, tesztel, el leszek vele, hogy aztán olcsón kiszórjam. Reggeli melóra leszek kíváncsi. De nincs kedvem hozzá, oszt az baj. Nem nekem való ez a rinya és vergődés.

(#58018) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#58016) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Engem érdekelne, mibe fájna?

(#58019) eattila válasza Jahno (#58005) üzenetére


eattila
csendes tag

Majd osszebeszelunk :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#58020) qnadam válasza Jahno (#58017) üzenetére


qnadam
veterán

típusuk van-e?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58021) Jahno válasza qnadam (#58020) üzenetére


Jahno
őstag

340, 741, 743, akármik.

(#58022) Sipi- válasza NauTiLUS_HUN (#58018) üzenetére


Sipi-
tag

Írtam privátot.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#58023) Jahno válasza Sipi- (#58022) üzenetére


Jahno
őstag

De durva:

(#58024) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

lesz ami lesz, megrendeltem asszonynak a bringát

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58025) npera


npera
újonc

Nova, nézem a motorokat.

Az Avant X3-on EMAX RS1306 van.

A Tarotra nem kell feltétlenül 6 mm-es, nem? A GEPRC Phantomon van 1103-as. Más toothpick gépeken még 1102-es is előfordul, de azoknak nincs elég nyomatéka.

Találtam következőket:

- GEPRC SpeedX 1103 8000 kv, ilyen van a Phantomon is. Van rajta csavarnak furat.
- iFlight XING 1103 nagyon szép haranggal, de ezen nincs csavarnak hely. Csak press fit.
- XING 1104 már csavarral.
- GEPRC 1105 6000 kv, ezen is van furat.
- EMAX RS1106 4500 kv

Az áruk 112-160 SEK között változik, igazából az ár tökmindegy ilyen szinten.

Ha 2S 300 és 3S 450 akksikkal menne a cucc, akkor a legtöbb motor oké, mert 2S-3S körül vannak tipikusan. Némelyik tud 4S-t is, de azt nem erőltetném egy ilyen könnyű modellen még a nindzsa-reflexeim ellenére sem...

Ha a főbb profil az lenne, hogy lebegek ide-oda és felfedezgetek a terepen és nagyritkán tolok egy nagyobb gázt, aztán majd sok-sok idő múlva könnyebb acro, akkor 1103 vagy 1104 motor elég lesz, nem?

Te mit raktál a Tarot vázra? Már nem emlékszem.

(#58026) npera


npera
újonc

Tegnap voltunk egy szülinapi bulin a közeli lovastanyán. A gyerekek simogathattak kecskét, birkát és disznót is. A birkák bégettek dulván, amit jól felvettem és most a lényeget kivágva felszinkronizáltam a mobilra csengőhangnak. Van 5 db különféle, még SMS-hangnak is jó lesz.

Ha újra lesz meló az irodában, akkor ez nagy királyság lesz majd :C

(#58027) -NoVa- válasza npera (#58025) üzenetére


-NoVa-
őstag

1106 már csak azért sem túl jó ötlet rá, mert a 3" propeller a tetőlapot karmolná, túl magas az oda, meg energiaigényes. Én 1104 4000KV-val repülök vele, és 300-450mAh 2S, meg 450mAh 3S akkukkal repül. Utólag lehet rágódni, hogy elég volt-e a 4000KV, jobb lett volna talán 5-6000 környéke, de igazából nem gyenge, és sokkal tovább repül ezzel, szóval az én kikönnyített gépemre megfelelő, nem akartam lecserélni évek óta.
A repülési időn meg bármennyit tudhat rontani vagy javítani egy újabb generációs FC is, meg más ESC-ek, simán kifogtam valami jobb együttállást.

(#58028) npera válasza -NoVa- (#58027) üzenetére


npera
újonc

Köszi!

Akkor lehet egy 1103-as 8000 kv GEPRC brandelt motor lesz. Az 1-3S feszültséget fogad.

ESC-ből semmit nem találok 10A alatt már, abból lehet 20A-es Spedix lesz. Ilyen van az 5"-os quadon is, csak 30A-es verzió. A 20A totál overkill, de semmit nem találok 6-8A körül.

(#58029) -NoVa- válasza npera (#58028) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az a jó, hogy az újabb 10-20A ESC-ek nem nagyobbak, és nem nehezebbek, mint a régi 6A-k. Szóval méret és tömeg alapján lehet nézelődni, és még a hőtermelés is alacsonyabb lesz. Túlhűti majd a kart, és a túlhűtött dolgok ugye jobban mennek.

(#58030) Gabibácsi válasza -NoVa- (#58029) üzenetére


Gabibácsi
tag

Kérdésem van. Van az RC ZIL-hez egy nicd aa700mAh 6V pack, 5ceruzaelem méretű akkuból áll, persze gúla alakban, hogy mindentől különbözzön

gondoltam amíg vírus van, építek egy erősebbet mellé , 5db ceruzaakkuból, mondjuk 1800-as vagy amilyen akkut találok rendes boltban, szépen összeforrasztgatva, az működhet? Akkor elvileg 6V lesz, csak tovább bírja, meg gondolom kb egy napig kell majd tölteni.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58031) Jahno válasza Gabibácsi (#58030) üzenetére


Jahno
őstag

Ha AA a méret, akkor ja, Ikeás Ladda vagy bármi és haccójjon. Én mondjuk egyben pakkot sosem szerettem tölteni, de ha nincs más akkor sokáig bírja. E ahol mondod, kb. 3* annyi menetidőt kiveszel belőle.

(#58032) npera válasza -NoVa- (#58029) üzenetére


npera
újonc

Igen, 3.6 gramm a 20A-es ami röhej. Régen a helikopteren volt egy piros Turnigy 40A, az volt kábé akkora, mint egy Snickers szelet. És az még bőven a DSHOT előtti időkben volt.

Az lesz a durva. Úgy lehűti a kart, hogy az továbbadja a hűvösséget a motoroknak, aztán a végén még jégtelenítenem kell a propellereket a nagy hűtésben.

Arra gondoltam, hogy az ESC-t majd csak bedugom a motor pólusai alá, aztán akkor nem is kell kábel, csak jól ráhúzatom a csavarokkal. Megspórolok egy forrasztást, csak "összedugom" és utána túlhűtöm az ESC-vel.

Ha az ESC megdönti a motort kifelé a karok mentén, akkor lesz ugyan egy kis camber, ami a camembert óta tudjatóan jó dolog. Ha a motorsportban vagy a Tatra teherautókon működött, akkor egy freestyle quadon is működni fog.

Igazából ennek a quadnak az építését jól jellemzi, hogy mire elkészülök egy már-már végleges verzióval az Excel táblázatban addigra kiavulnak az alkatrészek a táblázat alól és csinálhatom újra az egészet.

Ha a hónap végi fizuval megkapom a tavalyi bónuszt, akkor viszont nem lacafacázok többet, hanem egy menetben berakok mindent a kosárba és einstand. Aztán őszre meg is jön a csomag.

(#58033) Gabibácsi válasza Jahno (#58031) üzenetére


Gabibácsi
tag

köszcsi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58034) npera válasza Gabibácsi (#58030) üzenetére


npera
újonc

Ha elfér egy lapos tálca a modellben, akkor kapható elemtálca készen. Láttam 5-cellásat is.

Mindenképpen külön cellánkként tölteném. VAn IKEA töltő, 8-cellás, abból van otthon 2 db egymás mellett a polcon.

Arra figyelj, hogy kétféle LADDA akksi van. A bézs színű az alacsony áramú applikációba való (távirányító mondjuk), míg a fehér az magas áramúba (mondjuk RC kisautó). Belül Eneloop és Eneloop Pro cellák.

(#58035) Samott


Samott
addikt

Az IKEA itthon most be van zarva, nem? Szallitanak ki ertelmes aron?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#58036) eattila válasza Samott (#58035) üzenetére


eattila
csendes tag

Szállítanak. Legalábbis nekünk múlt héten jött meg onnan bútor.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#58037) eattila


eattila
csendes tag

Na a gyerek 6 éves oltása megvan. Volt némi zúgolódás, hogy mi hamarabb bementünk, mint totyogós/csecsemős anyukák, dehát az időpontkérés előnye. Rájöttek hogy ez lehet a titok nyitja.
Amúgy belépésnél kézfertőtlenítés, rendelőnként max 4 beteg. Rendelőbe csak 1 szülő mehetett be. A hátrány, hogy egyesek fosnak a távolságtartásra. Valami ***** a ****-val simán leült a kisbaba mellé közvetlen.....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#58038) Gabibácsi válasza npera (#58034) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem fér el, a ZIL motorházteteje magas keskeny, szóval három elfér alul, és kettő felül, vagy kivezetem a platóra és ott lesz egy elemtartó
köszi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58039) qnadam válasza Samott (#58035) üzenetére


qnadam
veterán

szállítanak, nem annyira olcsón. de átvenni lehet személyesen is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58040) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

illetve van egy 4-es aaa akkutartóm, az még belefér ha ráteszek egy egyest is, de nem tudom hogy az AAA jó ötlet-e

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58041) Samott válasza qnadam (#58039) üzenetére


Samott
addikt

Na igen, erre gondoltam. Bar abba a max 30 kilos 1500-asba eleg sok minden belefer, ha nem butort vesz az ember.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#58042) Gabibácsi válasza npera (#58034) üzenetére


Gabibácsi
tag

https://www.batteryspace.com/nicd-battery-pack-6v-700mah-5xaa-hump-with-tabs.aspx
ilyen van most bent
lehet építek egyet ér rendelek pár laposat és átalakítom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58043) Sipi- válasza qnadam (#58039) üzenetére


Sipi-
tag

Lehet kérni budaörsi és soroksári csomagautomatába is, 1490 forintért.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#58044) FőDudu válasza Sipi- (#58043) üzenetére


FőDudu
addikt

Gabibacsinak mindketto kozel van...
Jah, nem. :DD

FőDudu

(#58045) npera


npera
újonc

Ez gyorsabban ment, mint gondoltam volna. A februárban rendelt 18500-as cellák megjöttek. A korona vélhetően ledöglött róla mostanra, de a biztonság kedvéért nem nyalogattam a cellákat. Viszont 3,53V-on volt mindegyik. Ez jó.

(#58046) npera válasza Samott (#58035) üzenetére


npera
újonc

Be van zárva??? De hát miért? A svéd nyitva van.

(#58047) Jahno válasza Gabibácsi (#58033) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul tele vagy szerelhető akkutartókkal is...

(#58048) npera válasza Gabibácsi (#58042) üzenetére


npera
újonc

Nagyon durva, hogy ekkora térfogatból és tömegből 700 mAh-t hoznak ki.

Ha nem bánt, hogy a platón van az akksi, akkor ott simán lehet. Végső soron teherautó, viszi a saját akksiját teher helyett. Mint egy Tesla Semi vagy hasonló BEV kamion.

(#58049) Gabibácsi válasza Jahno (#58047) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem vagyok, egy AA-s volt nekem csak, azt már elhasználtam :(
egy kettest találtam még

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58050) Gabibácsi válasza npera (#58048) üzenetére


Gabibácsi
tag

igen, fura, de ahogy nézem ezt tök általános teljesítmény valamiért ezekbe.

[link] Ilyen cucc (csak én majdnem dupla áron vettem magyar boltból)
szerintem a fülke mögé simán építhetek egy dobozkát az akkunak akár ha kell

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.