Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#119451) Samott


Samott
addikt

Egyaltalan nem kapcsolodva a mai tematikahoz:

#enkerekelnezest

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119452) Phülöp válasza Samott (#119451) üzenetére


Phülöp
addikt

Lyaly

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119453) eattila válasza Samott (#119451) üzenetére


eattila
csendes tag

Dzsízösz!!!!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119454) eattila


eattila
csendes tag

Nekem mondjuk mazlim van alapvetoen, mert anyosommal is kikovok. Meg a felesegem is anyammal (es a csaladommal is alapvetoen).

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119455) Sipi-


Sipi-
tag

Már előre félek: holnap lesz kormányinfó

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119456) Sipi- válasza eattila (#119454) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem is, feleségem szüleivel jól kijövök és az én szüleim is szeretik a feleségem. Szüleim nem szólnak bele semmilyen ügyünkbe már régóta (kérdeznek, tanácsolnak, de nem tűznek ki szerintük alapvető tényeket). Feleségem szüleinek ez utóbbi nem mindig szokott sikerülni, de Ők is fejlődnek (vagy csak már eldöntött/megtörtént tényként kapnak meg infókat).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119457) Sipi- válasza Sipi- (#119455) üzenetére


Sipi-
tag

Tegnap volt céges nagy tájékoztatás. Ott azt mondta a nagyfőnök, hogy már 3 helyről is kapott infót tegnap, hogy hamarosan ismét korlátozások lesznek Covid miatt, maszkhasználat, stb.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119458) eattila válasza Sipi- (#119457) üzenetére


eattila
csendes tag

Define hamarosan. Mert 2 het mulva mennenk bulikazni par napra haverokkal.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119459) eattila válasza Sipi- (#119456) üzenetére


eattila
csendes tag

Mi is igy vagyunk. Anyu meg anyosom is javasol neha zt azt, de mostanra inkabb en adok tanacsot, mint kapok. Mindenkinfelnott ember, azt csinal es ugy ahogy akar.

Mondjuk nekem eddig is mondhatott barki barmit, ugy csinaltam ahogy en gondoltam. Osztjovan.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119460) qnadam válasza Sipi- (#119457) üzenetére


qnadam
veterán

mondjuk ideje is lenne lassan.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119461) A. Crowley válasza Sipi- (#119385) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Ma csak 38 fok volt. Szerencsére csak FP2re mentünk ki. Nem fehér embernek való.

(#119462) Grillo válasza Sipi- (#119449) üzenetére


Grillo
senior tag

Igen, épp ezért írtam. Vannak szép hegyek Tata/Tatabánya felé is, meg Vértes, ahol 1052-ben...blabla, de mégsem mondhatnánk, hogy bazi nagy turizmus van, meg ebből élnek egész falvak.

(#119463) Sipi- válasza qnadam (#119460) üzenetére


Sipi-
tag

Nem tudni miről lesz, lehet, hogy rezsis dolgokról. Majd kiderül...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119464) Grillo válasza eattila (#119459) üzenetére


Grillo
senior tag

Nálunk anyám kissé elment spirituálisba, de mivel messze lakik, nem is találkozunk sokat, nem zavar. Meghallgatom, aztán kész, hugaimmal kevésbé jó a viszonya, de én velük is jóban vagyok. Apámmal is, bár nem teljes az összhang a szülőkkel, de mondjuk megmondani nem akarják, mit csinálok, már gimiben sem akarták nagyon.
Asszony felén kissé más a helyzet, egyrészt közel vannak, másrészt akkor is jobban ismerik a világot, ha ki sem mozdulnak otthonról. Főleg após. Meg a sógornőm, aki a kárier helyett a családot választotta. És mivel van kormányoldali rokonság erről az oldalról, a kormánymédia mindig igazat mond. Szerencsére velem már rég óta nem vitáznak erről, meg igazából soha nem is volt ezzel gond, mert rólam simán lepergett, ha hülyeséget beszéltek, meg igazából ha beleállok a témában, akkor gyorsan elfogynak az érvek. De asszonyban azért néha bele tudnak szállni.

Kitartás mindenkinek, ez van. Én sem írnék ilyet senkimről, mint npera, de egyrészt neki ez most épp nagyon friss élmény/fáradt, másrészt gondolni azért lehet én is gondolok hasonlóakat. Néha.

(#119465) Grillo válasza Sipi- (#119457) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, arra leszek kiváncsi, hogy most ezzel a szerezzünk pénzt mert kell dolgot hogyan ötvözik a kovidos dolgokkal. Mert ha csak picit is tudnak rajta szerezni, fognak.
Most állítottak le olyan beruházásokat is, ahol 50-100 milliókat tudnak fogni a régészeten. Egyfelől ez sok pénz, másfelől meg nagyon nem sok. Ha már így szedegetik az aprót, akkor tényleg nagy a baj.

(#119466) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Verstappen

(#119467) eattila válasza Grillo (#119464) üzenetére


eattila
csendes tag

Tesoimmal en mikor hogy allapotban vagyok. Reszemrol a keresztszuleim igen kozelinek szamitanak. Ott keresztapam kicsit sajatos politikai velemenyu de idonkent belefer, hogy elmondja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119468) Jahno válasza Grillo (#119465) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, aprót szedegetik, de persze haver szerint a megye átrendezés, tüzijátékok és egyéb az még belefér, mert az már tényleg csak nagyon apró.

(#119469) Jahno válasza Sipi- (#119457) üzenetére


Jahno
őstag

Nem lehet, mert megmondták, hogy nem lesz több és legyőztük :C

Mondjuk ha ez is olyan infó lehet, mint a plakát rendelések meg a fene tudja még mik terjedtek a világban tuti infóként....

(#119470) qnadam válasza Sipi- (#119463) üzenetére


qnadam
veterán

egyik helyi csoportban valamelyik kretén már elkezdte kelteni a pánikot, hogy mekkora sor van a közeli kúton (semekkora), a másik barom meg már mondta is, hogy a kutas szerint holnaptól 700 forint lesz a hatósági ár. többszörös arcpálma.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119471) zetor2000 válasza qnadam (#119470) üzenetére


zetor2000
senior tag

Októberig vagy hogy tart a jóáras üzemanyag a kutakon, nem?
Addig mindegy, tulképp, hogy mennyi lenne, de most nem annyi, hanem 480/litér. Vagy hogy.
Kár rágódni, majd az ősszel felül lesz vizsgálva.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119472) zetor2000 válasza eattila (#119458) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elvileg ilyenkor szokott lenni mindenféle "kormányzati szünet". A nagy dolgok lementek, most elmegy mindenki nyaralni. Ősszel folyt. köv.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119473) eattila válasza zetor2000 (#119471) üzenetére


eattila
csendes tag

Teljesen mindegy mit mondtak. bármikor mondhatják az ellenkezőjét.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119474) qnadam válasza Phülöp (#119450) üzenetére


qnadam
veterán

én meg tudom érteni, ha így érez valaki. ahhoz meg úgyse látok bele a dolgokba, hogy meg tudjam mondani, jogos-e.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119475) qnadam válasza zetor2000 (#119471) üzenetére


qnadam
veterán

vagy igen, vagy nem.
októberig szerettük volna, de brüsszel meg háború meg soros megy gyurcsány.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119476) WiZARD válasza Sipi- (#119455) üzenetére


WiZARD
addikt

Lesz 13. havi rezsi.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119477) eattila válasza WiZARD (#119476) üzenetére


eattila
csendes tag

En iden nem lesz karacsony.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119478) hobizoli válasza qnadam (#119470) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nekem pont ugyis tankolni kellett ugyhogy... de nem volt sor, 1 auto allt a ~10-12 kutfejnel rajtam kivul

viszont a penztarnal nem volt eleg felmutatni a forgalmit, el is kertek es megneztek a kameran a rendszammal egyezik-e :U

több drón kell ;P

(#119479) Phülöp


Phülöp
addikt

Urak,

Kellene nekem egy adásvételi szerződés minta, amit google bármivel ki lehet tölteni.
Angol vagy német nyelven kellene, egyszeri vásárláshoz. Magánemberek közötti, határokon átívelő üzlet. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119480) Sipi- válasza qnadam (#119475) üzenetére


Sipi-
tag

Azt belengették már a rezsicsökkentés-csökkentéskor, hogy a benzin hatósági ár marad, de ha nagyon változik a helyzet, akkor felülbírálják majd...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119481) Samott


Samott
addikt

Oda a gigacastinghoz: Giga Castings with Sandy | Evolution of Tesla Bodies In White

Szakmai szemmel nezve, npera, mi a velemenyed errol? Az OEM-ek is ebbe az iranyba mennek? Vagy tul van ez lihegve?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119482) qnadam válasza hobizoli (#119478) üzenetére


qnadam
veterán

helyfüggő lehet, tegnapelőtt azzal is megelégedtek, hogy a kezemben van valami forgalmiszerű tárgy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119483) hobizoli válasza qnadam (#119482) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tolem masik kuton el sem kertek, a penztaros az ablakbol ranezett a kutfejekre es onnan latta a magyar rendszamot
masik kuton csak felmutatni kellett, mert ott nem latni ra
itt sem latni ra, ezert a kameran neztek meg

de gondolom mar volt aki kolcsonkert egy felmutatni valo magyar forgalmit, amig pl a nemet rendszamu autot megtankolta

több drón kell ;P

(#119484) Phülöp válasza hobizoli (#119483) üzenetére


Phülöp
addikt

Tegnap tankoltam, automata kút, nem kért senki semmilyen papírt. Örültem nagyon, mert 2.18-ért már régen tankoltam itthon.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119485) Jahno válasza qnadam (#119482) üzenetére


Jahno
őstag

OMVnél azt mondták, hogy kamerákkal a kasszákat is belső ellenőrzik, hogy ne legyen okoskodás.

(#119486) Sipi- válasza Jahno (#119485) üzenetére


Sipi-
tag

1-2 hete előttem egy idősebb férfi tankolt (OMV kúton). Kétszer is rákérdeztek, hogy nem magyar a rendszám. Mondta, hogy nem. A kutas: akkor sajnálom, 37ezer valamennyi forint lesz. A másik utána kérdezte, hogy miért nem ütötted be? Mert Ő beütötte volna kedvezményesre.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119487) Jahno válasza blueboi69 (#119438) üzenetére


Jahno
őstag

Ha már mindenki megborult...

Anyóssal teljesen jóban voltunk, aztán öregszik is, megy el az agya, mellékesen engem egyre jobban csipked meg beszól és még úgy is csinálja a baszogatást, hogy asszony ne hallja.

Elmúlt 20 évben rajtunk kívül rendesebben senki nem foglalkozott Vele, azt a néhány névnapot meg ilyesmit leszámítva. Gyerekek közül néha évente 1-1 beesett, nem is nagyon fogták a dolgokat, hogy mi merre irányba megy. Mi intéztük amit kell, vásároltunk, nem azt mondom, hogy feltétlen a ház körül mindent megfejtettem, de nem is az én házam és nem is lesz, de kb. többet lógtunk ott, mint idehaza.

Mostanában meg minden szaron összevesztünk, hogy mi van a sufniban, minek van értéke minek nem, sógor néha rendezkedett amiből csak a baj lett, pár értéktelen szarját istenként kell tisztelni én meg szopok. Most lomtalanításnál is egy ázott rozsdás varrógépet kellett kerülgetni, vagy 30-40 éves rozsdás, fénycsöves világításokat, "valamire jó lesz" csapot, amit 10 éve dobtunk ki mert elrepedt és folyik meg szorul... Anyós kitalálta, hogy van ott egy szőnyeg ami pár éve ázik, kicsit penészes és beleköltöztek a poloskák azt most akkor majd berakja a kisszobába mert attól 5 fokkal melegebb lesz. Itt már kb. üvöltözésig fajult a történet. Én kidobtam a romok közé, sógorral meg visszarakatta, persze pont rábaszva a grillsütőre, had görbüljön a lába. Van néhány húzása, akaratos és feledékeny, aztán nekem ez annyira nem újdonság, családban láttam már sok mindent, asszony változékonyan idegbeteg az egész szitutól, hogy jajj mi lesz és majd magára gyújtja a házat meg ez meg amaz meg avagy valami.

Sógor közben tömi anyós fejét és ellenünk uszítja, meg gondolom gyúr a házra, vagy mittomén, de hirtelen csinálnak dolgokat és ott legyeskednek körülötte csak nem azzal amivel kellene, mellé még túl sokba is fog egyszerre.

Most igyekszünk nem túl sokat lent lenni, hordom haza a cuccaim, lomtalanítok, meglátjuk mire jutunk. Előző hónapokban levittem egy csomó PS2est és maradék retró laptopot, hogy szép lassan rendbeteszem ott ráérek, aztán eladom/elrakom nyugger éveimre, mostminden jön vissza és borult a terv.

(#119488) Jahno válasza npera (#119439) üzenetére


Jahno
őstag

Van pár ingatlanos haver, ki lehet adni megfejtésnek, hogy mutassanak felhozatalt :-P

Igazából érdekes, mert haveromnál is egy szülő maradt, kicsit hümmögött, hogy mi legyen, félt is az együtt lakástól de teljesen önként belátta, hogy feladja a XI. kerben lévő nagy kertes házát és még itt Csepelen is nézegetett magának kis panelt, garzont. Végül maradt a gyerekekkel unokákkal összeköltözve, előző házban saját szobájának kertre volt külön kijárata, most meg Budaörsre költöztek nagy kecóba (vakaróznak is a rezsi miatt) és ahogy nézem ott is egész jól el van, nem feszkóznak pedig nagyon olyan volt a szitu és menekült is volna. Én meg visszaraktam win10re a beépített XP-s passziánsz meg egyéb játékait és főleg megérkezett a világbéke.

(#119489) Jahno válasza zetor2000 (#119445) üzenetére


Jahno
őstag

És ha kocsival vagyok akkor nagyon csúnyán meg tudnám rakni a csomagtartót, de pont ezt meséltem, hogy ilyennel nehéz összefutni meg néha tartok az árfekvéstől is. Cég mellett mérik a 3 literes Lovassyt 3ezresért, csókolom. De azért ha Zsüllel összejön az Elkamínó, akkor lehet szólok Neked is, mert érzem benne a karmát. Majd szeptemberben lehúzok Fehérvárra a lecsó fesztiválra és ki tudja még mit művelek, ezek teljesen jók.

(#119490) Jahno válasza Sipi- (#119449) üzenetére


Jahno
őstag

Tátrában mi szerintem megütöttük az eutektikumot :-D És vettem sok pénzért hűtőmágnest. Pár Tátra tea, hogy autentikus legyen, sör, KV, meg ebben a hónapban elég rendesen túltoltam az energiaitalt is.

(#119491) NauTiLUS_HUN


NauTiLUS_HUN
újonc

Offtopic a családi körben, új rekordom, de még van egy napom javítani rajta :)

331407 lépés, 70 óra 59 perc és 252,9 km, 20936 kcal gyaloglás.

[ Szerkesztve ]

(#119492) Phülöp válasza NauTiLUS_HUN (#119491) üzenetére


Phülöp
addikt

Erősen gratulálok :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119493) NauTiLUS_HUN válasza Phülöp (#119492) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Most már lett mihez :D Eddig 238 km volt a rekord.

[ Szerkesztve ]

(#119494) Sipi- válasza NauTiLUS_HUN (#119491) üzenetére


Sipi-
tag

Cool :DD
Ezek csak a fogyás-séta(kocogás) adatai vagy benne vannak a "kimegyek a konyhába" lépések is?
Nekem tavaly június-júlis volt erős 259 és 258,2 km-rel. Most csak 235,9 km ebben a hónapban, de ebben a normál napi lépések is benne vannak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119495) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#119494) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ebben minden van, mondjuk nálam egy főzés mióta a kertben főzök, emeleten melózok és 3 gyerekre vigyázok, olyan 1-2 km szokott lenni :)

(#119496) Sipi- válasza NauTiLUS_HUN (#119495) üzenetére


Sipi-
tag

:DD
Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy mielőtt nekiálltál a tudatos életmódváltásnak, mennyi napi lépésed jött össze?
Most látom 11ezer feletti átlag van.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119497) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#119496) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

6000-8000 lépés között.

(#119498) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#119491) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat! De ez nem egy nap igaz? :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119499) Phülöp válasza eattila (#119498) üzenetére


Phülöp
addikt

Főleg, hogy korán kellett kelni hozzá :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119500) Grillo


Grillo
senior tag

Na bakker, sor van a benzinkúton, szerintem mindenki várja, hogy 11 után drágul majd a benzin...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.