Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Phülöp válasza BobaHWSW (#3996) üzenetére


Phülöp
addikt

A sok hárombetűsből OCD-re tippelek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4002) sutszi válasza ncc1701 (#4000) üzenetére


sutszi
veterán

Mi egy jól szigetelt téglaépületben lakunk és így volt 29 fok estére. Minden zárva, sötétítve. Amúgy éjszaka minden nyitva és ventilátor keveri a levegőt így 27-re lement.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4003) Gabibácsi válasza ncc1701 (#4000) üzenetére


Gabibácsi
tag

ugyanezzel a stratégiával nekem 29.8 fok volt bent a lakásban

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4004) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Ezek a szamok mar nem feher embernek valok.

(#4005) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#4004) üzenetére


Gabibácsi
tag

Prágában a házban 32 volt
és ott valamiért nem divat a klíma, elég ritka a magánházakban

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4006) FőDudu válasza ncc1701 (#4000) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk van 15cm szigeteles a hazon - ami erre fele igen ritka - igy nem menne fel a hofok, ha a kutyak es a gyerek nem jarkalnanak nonstop ki es be.
Ugy meg nehez bent tartani a hideget :)

Igy megy a klima nap kozben, este 8 utan meg lehet ablakot nyitni.
Ma ejjel 20 fok volt (a homero ilyen min/max meros es naptari nap szerint nullazodik).
Azaz a minimum 20 fok volt ma ejjel.

Itt a melohelynel 26 volt reggel het korul - auto szerint.
Bejottem, ugyis van dolgom, aztan hamarabb elhuzok.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#4007) FőDudu válasza Gabibácsi (#4005) üzenetére


FőDudu
addikt

Az mar eleg embertelen szint. Mondjuk tegnap direkt neztem mennyire megy fel nalunk az emeleten a hofok ahogy gyerek es kutyak jarkaltak kint. 27.4 utan mar nem neztem. Az meg elfogadhato volt a szekben netezve.

FőDudu

(#4008) FőDudu válasza BobaHWSW (#3996) üzenetére


FőDudu
addikt

ICO-ra jatszo kritpovaluta buzi? :)

Nalunk volt egy urge aki azert panaszkodott, mert lemeradt valami ICO-rol.
Bocsi, senki nem garantal adott oldalhoz valo hozzaferest - ilyen az internet :)

FőDudu

(#4009) Jahno válasza npera (#3975) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is drága, nálam lassan kinyúvad a Philips, valamit néznem kell.

(#4010) FőDudu válasza Jahno (#4009) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem van egy Philips - HS905 (akkus, forgofejes), jo regi mar. Sajnos nem birja a borom a villany borotvat.
Probaltam kurvadraga Braunt is, detto.

Marad a sima borotvalkozas.

FőDudu

(#4011) Gabibácsi válasza FőDudu (#4007) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az, durva aludni ilyen melegben.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4012) Samott


Samott
addikt

Ha mar borotva: Philips OneBlade

Kb. egy honapja vettem, tescoban volt mindenfele kuponos dologgal egy tizes alatt. Nem birja a borom a hagyomanyos borotvat es a villanyborotvakat se, eddig szakalvagoval trimmeltem milimeteresre a szort a kepemen. Ez szinte teljesen sima eredmenyt ad es a pofam se pattog ki tole. Csak ajanlani tudom.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4013) Samott


Samott
addikt

Néhány részlet kiderült a villanyos Porschéről - "a Porsche 800 voltos rendszerből is képes lesz áramot felvenni, ami lehetővé teszi, hogy 400 km-re elegendő energiát 15 perc alatt vegyen fel az akkumulátor." - akkor ezzel messzebbre is el lehet indulni, 400 kilometerenkent negyedorat ki lehet birni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4014) #09908736 válasza npera (#3975) üzenetére


#09908736
törölt tag

Nekem Braun Series 9 van, előtte pengét használtam. Ezzel viszont vannak olyan pontok a képemen, amit egyszerűen nem tudok simára vágni, akármilyen irányból tolom. Érdekes. És nem tudod vásárlás előtt kipróbálni, hogy vajon jó lesz-e.

(#4015) Jahno válasza Samott (#4012) üzenetére


Jahno
őstag

Eléggé játékszernek néz ki :-O Bírja is erővel?

(#4016) #09908736


#09908736
törölt tag

Enyém ilyen
Akkuról működik, kábelt lehet közvetlenül a készülékbe is dugni, meg a tisztítóba is.

[ Szerkesztve ]

(#4017) Samott válasza Jahno (#4015) üzenetére


Samott
addikt

Elvileg 45/60 percet birnak, es a hetvegen felcentis borostat szedett le a kepemrol. Percek alatt. Nekem nagyon bevalt. A penget cserelni kell 4 havonta heti ket borotvalkozassal szamolva.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4018) Bujdy81 válasza ncc1701 (#3932) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A pályarajz a 27. oldalon van.

Elég laza pálya, 650 méter szintemelkedéssel szummában. Nekem 156W átlag és 168W normalizált teljesítményem volt, 1,08-as VI (variancia index) mellett. Az országútisok simán tudnak 1,01-es VI-t, nekem eddig egy tókörön, amikor csak azt figyeltem, hogy homogén teljesítményt adjak le, 1,03 sikerült...

Még egy érdekesség: nekem ez 1,46 W/kg volt. Váltóban vannak olyanok, akik 4 W/kg-mal letolják csak a kerót. Frodeno olyan 3,8 W/kg-ot tud, de azért csak annyit, mert közben rápihen egy 2:45 körüli maratonra... :D

(#4019) Sipi- válasza -NoVa- (#3944) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk asszony pakol, de már emlegettem neki, hogy repülővel fogunk nyaralni menni és nem kocsival. Repülőnél legalább van egy bőröndlimit és nem öntenek el a mindenféle szatyrok és ilyen-olyan táskák.
Tudom (de szerintem Ő is), hogy mindenféle felesleges marhaságot elpakol. 9 napos Balatoni nyaralás után (berendezett nyaralóban, mosógéppel, mosogatógéppel, stb.) a Picasso-ba (550 liter csomagtér) alig fért be a cuccunk, a gyerekek melletti ülés is teli volt. Fogalmam sincs mivel...

Tavaly nyáron fennragadtunk elázva a Tátrában és egy ott lévő hotel szerű helyen szálltunk meg. A gyerekeknek volt csereruhája (szárazan, mert mondtam, hogy ha már ruhát viszünk, akkor zacskóba rakja, ha esőre számítunk). Viszont a durva, hogy még kisolló is volt nálunk az egyik gyerek beszakadt körmét levágni!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#4020) Jahno válasza Sipi- (#4019) üzenetére


Jahno
őstag

Kisollóban mi a durva? Mikor autóval mentünk akkor max. olyan különbségek voltak a repülőshöz képest, hogy pakk víz, sör, ilyesmit is beraktam. Én előbb viszek feleslegesen valami lapost, mert azt hiszem, hogy majd tudok vele foglalkozni aztán mégsem... Hajszárító és kisolló az ehhez képest tényleg alap.

(#4021) -NoVa- válasza Sipi- (#4019) üzenetére


-NoVa-
őstag

Körömcsipeszt be szoktam dobni, az 0 méret és tömeg, de a reszelőjével gyümölcsöt is tudok bontani meg hámozni. Az autóban meg egy Leatherman Skeletool van, az jól tud jönni bármire. Főleg friss kókuszt bontani pár másodperc vele. A késsel a zöld és fehér rostos külső héját lekapom felül, körbekarcolom a keményebb részt, majd a lapos csavarhúzóval egy ponton beütöm, és már nyílik is szabályos körben. Szívószálak bele, és a 2 gyerek kiüríti 5 másodpercen belül vidáman, next.

De amúgy tipikusan egy Karimor meg egy Mammut zip-off nadrág megoldja a rövid-hosszúnadrág kérdést, a szellőző gyorsan száradó technikai pólók sem foglalnak túl nagy helyet, 2 merino gyapjú hosszúujjú póló, ha hűvös van, egy vékony pulcsi ha tényleg hideg, meg egy Mammut Masao Light esőkabát is kb pénztárca méretűre hajtható. Zokni, alsógatya, fürdőgatya, és kész. Nem szoktam strandpapucsot és egyéb fölösleges hülyeséget vinni, egy nagyon bőven wizzair kompatibilis hátizsákba még elfér a gyerekek ágyneműje kispárnástól, 2 telefontöltő, meg egy iPad mini sok mesekönyvvel betárazva, de legtöbbször az is fölösleges. Eddig 4 6+ órás repülésből egyszer vettem elő.
10-40 fok közé belőve ez a standard utazócsomagom. A gyerekek hátizsákjaiban még pár homokozólapát meg úszógumi mellé egy-egy vékony és vastag szörfruha megy, 16 fokos vízben 20 perc után is meleg a hátuk a vastagabbikban, ott már inkább mi vagyunk a szűk keresztmetszet.

(#4022) Samott


Samott
addikt

BMW-gyár épül Debrecenben :C

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4023) Sipi- válasza Jahno (#4020) üzenetére


Sipi-
tag

Az, hogy ez a szállástól 20-30 km-re volt, szintben meg 6-800 méterrel felette, a hegyen, kb. 7-8 óra túrázás után.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#4024) Sipi- válasza -NoVa- (#4021) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk pl. 5 napra a következők kerülnek be a táskákba a gyerekeknek:
- 7-10 rövid ujjú póló/gyerek
- 4-6 ujjatlan póló/gyerek
- kb. 2 hosszú ujjú póló/gyerek
- 4-5 rövidgatya/gyerek
- zoknik-alsók (kb. 8/gyerek)
- szabadidőnadrág, felsővel
- túranadrág
- esőkabát, kabát
- sapkák
- cipő vagy szandál (attól függ melyikben jön, a másik megy a kocsiba)

Ezen felül jön a mi cuccunk, meg a szokásos gyerek mellett elengedhetetlen dolgok (betadine, sebtapasz, gyógyszerek, zseblámpa, alvóállat, mosogató a kulacsokhoz, stb.)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#4025) Jahno válasza Sipi- (#4023) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyen körülményeknél meg aztán pláne. Én is bármikor előveszek minimum 2-3-X fényképezőt, Evosoft malacot, videójátékot... Bár a szintemelkedést nem annyira bírom.

(#4026) Jahno válasza Sipi- (#4024) üzenetére


Jahno
őstag

Attl függ merre megyünk és mi a koncepció. Igunak az ilyen "hozzál már némi kacsazsírt" típusú kéréseit is szívesen megoldom, azért vettem nagyobb bőröndöt :-D

(#4027) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Kimozdult a rövid távos hideg motoros napi ingázós zónából az átlagfogyasztásom. Kicsit sem spórolósan, lendületes kigyorsításokkal, haladós dinamikus közlekedés történt:

(#4028) FőDudu válasza -NoVa- (#4027) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem 8.4 korul eszik az Alfa rovid tavokon - hosszu tavon meg olyan 7.5
Hosszu uton nem voltam vele vagy 2 eve - igy holnap azzal megyunk Budapestre.

Legalabb meg lesz hajtva meg a szelepek is rendesen ki lesznek oblitve a palyazas soran.
A variatornak sem art a tartos 3500 feletti fordulatszam, nehogy ellustuljon :)
Katalizatornak sem art egy rendes kiegetes - a napi 12-12km arra pont nem eleg.

Gumikat mar mult heten felfujtam, olajszintet megnezem (bar 2 honapja volt szerelonel atnezesen es olajcseren - de az alfa az falank joszag), toltunk bele nemi ablakmosot es mehet a menet.

Nekem meg csak 215e korul van benne.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#4029) -NoVa- válasza FőDudu (#4028) üzenetére


-NoVa-
őstag

Alfaügyben simán bármikor befogadnék egy 4C-t. Vagy jelentős kompromisszumként egy Giulia-t. Vagy további jelentős kompromisszumként egy Giuliettát. De hasonló elborult pillanataimban megnézem, hogy épp hogyért mérik a 2005 körüli Maserati Quattroporte FC-t, alig várom a midlife crisist :D

(#4030) WiZARD válasza -NoVa- (#4027) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem a budapesti 10 körüli fogyasztásból vidékre költözve 8.8 környéke lett.
Persze csalóka, mert itt városban keveset megyek, viszont helyben semmit se kapni, így ha bármi kell akkor irány az autópálya és Bécs vagy Bp. (vagy hozza a futár)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4031) eattila


eattila
csendes tag

Mennyire bonyolult megoldani debian, exim, dovecot trióval, hogy csak autentikálva és csak helyileg létező e-mail címről lehessen leveelet küldeni egy smtp-n keresztül?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4032) eattila válasza -NoVa- (#4027) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem 7.8-ról ment le immár 5.6-ra. Ugyan úgy járok rövid távon, de eddig majd minden hétvégén volt egy 3-400km-es karika dinamikusan. Előzésnél meg húzattam tiltásig 3-ban. Úgy látszik szereti a toyota.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4033) FőDudu válasza -NoVa- (#4029) üzenetére


FőDudu
addikt

Egy ilyen vasvillas akarmi volt lerohadva az ut szelen szombaton - de szerintem az regebbi model volt mivel emlekeim szerint a 'digomagyar buveszgyereknek' volt olyan.

FőDudu

(#4034) FőDudu


FőDudu
addikt

Hasznal valaki HP/Aruba Clearpasst?

FőDudu

(#4035) -NoVa- válasza FőDudu (#4033) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jó, de trailerre várva inkább ezt nézegeti az ember, mint egy Ssangyongot :)

(#4036) FőDudu válasza -NoVa- (#4035) üzenetére


FőDudu
addikt

Az a baj, hogy a Giulia Quadrifoglio az mar tul van az 1 eves fizumon - annal dragab autot nem akarok venni :)
A sima beleferne, de az meg 'csirke' :)

FőDudu

(#4037) -NoVa- válasza FőDudu (#4036) üzenetére


-NoVa-
őstag

Maradok a max 2-3 havi nettós kocsiknál, és megvárom, amig összeér a kereslet a kínálattal. Én ráérek, az meg nem cél, hogy féltsem a túl drága autót a világtól.

(#4038) FőDudu válasza -NoVa- (#4037) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha igy szamolunk, akkor mindig 5-6 eves autokat veszunk :)
Igaz a Zafira utan en is megfogadtam, hogy ujat soha nem veszek.

Letet ott van az a hatar ami mar ar/ertek aranyban megfelelo.

FőDudu

(#4039) sutszi válasza FőDudu (#4036) üzenetére


sutszi
veterán

Told meg a fizud...utána már belefér. ;) :DD

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4040) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Fogyasztasrol en nem is merek beszelni... Pf... Orulnek 10 liter/100kmnek. :D

Jah es 2*12km nem is rovidtav.

[ Szerkesztve ]

(#4041) FőDudu válasza sutszi (#4039) üzenetére


FőDudu
addikt

meglatjuk mennyi bonuszt kapok iden :)

FőDudu

(#4042) qnadam válasza Phülöp (#3946) üzenetére


qnadam
veterán

az előszobába csak közvetve megy a hideg, megvan a pufferzóna, lehet minden más 24-25.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4043) Gabibácsi válasza Sipi- (#4019) üzenetére


Gabibácsi
tag

kisolló KELL , mert a gyerek körmét hetente vágni kell - igaz barátnőm vágta le, én nem vállalkozom ilyenekre
szóval nem értem mi benne a durva
meg mindenféle gyógyszert is vittünk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4044) Gabibácsi válasza eattila (#4032) üzenetére


Gabibácsi
tag

nekem most nagyon lement, 9.3 , vegyesben

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#4045) FőDudu válasza Gabibácsi (#4044) üzenetére


FőDudu
addikt

mar a fogyasztas se a regi :)

FőDudu

(#4046) eattila válasza Gabibácsi (#4044) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez is eléggé lent van. Gyanúsan lent. Azért egy ekkora benzinesnél fura az 5.6 nem?

Megkérdeztem a szerelőt, azt mondja, hogy reális. Én meg azt hittem, hogy valami bibi van :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#4047) FőDudu válasza BobaHWSW (#4040) üzenetére


FőDudu
addikt

Kollegam kevesebbet megy - kb 1.5 KM.
4x4 150 loeros dizel. Never ever gets warm :)

FőDudu

(#4048) Phülöp válasza Jahno (#4026) üzenetére


Phülöp
addikt

Évekig emlegettük azt a "kacsazsírt". Tudom, hogy a jó szándék vezetett.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#4049) qnadam válasza -NoVa- (#3928) üzenetére


qnadam
veterán

alapjárat ez nálam. nőm ilyenkor szolidan bazmegol nekem vagy kicsit belém rúg.
nem adtak semmit, ez valami nulladik vagy nem természetes számadik nap volt csak, de lehet megpróbálok kunyerálni még egy napijegyet magamnak valamikorra.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#4050) ncc1701 válasza FőDudu (#4038) üzenetére


ncc1701
veterán

Nincs az új kocsival sem probléma. És megindokolható abban az esetben, ha egy jó konstrukciót veszel, és megtartod tizen éves koráig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.