Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Gabibácsi válasza Phülöp (#1999) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, meg kell osztanod a router felületén, melyik könyvtárat akarod, kinek, mi legyen a user/psw hozzá, milyen jogosultsággal. Egyszerű amúgy, pár paraméter.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2002) Phülöp válasza Gabibácsi (#2001) üzenetére


Phülöp
addikt

köszike

user/pw nélkül nem megyen?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2003) -NoVa- válasza hobizoli (#2000) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az én szakmámban ha jó ötleted van, senkinek nem mondod el. Csinálsz egy prototípust, ha úgy is jónak tűnik, akkor mérlegelsz. Vagy megmutatod a főnöködnek, vagy független pár hozzáértő előtt demózod, és ha akkor is jónak tűnik, az észrevételekkel pontosítva továbbfejleszted, majd felmondasz, és piacra viszed saját céggel. Nincs az a Magyar munkáltató, még ha multi is, ami piaci áron díjaz ötletet.

(#2004) Gabibácsi válasza Phülöp (#2002) üzenetére


Gabibácsi
tag

Dehigynem, nekem is úgy volt. Csak akkoe azt pipálod be

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2005) Phülöp válasza Gabibácsi (#2004) üzenetére


Phülöp
addikt

köszike

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2006) hobizoli válasza -NoVa- (#2003) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat amit en beadtam otletet az arrol szolt vala, hogy a froccsszerszamban a tuskeben levo vizforgato cso ki tudott mozdulni a helyerol
egy db O gyuru rogzitette a helyen, en meg mondtam vala, hogy miert nem ketto rogziti ugy, hogy a 2. az kicsivel nagyobb atmeron van, igy az szorosabban fogja a feszekben azt a csovet
tényleg nem fogja ezen kivul semmi gyarilag sem, csak bedugod a helyre kicsit erosebben, es annyi
es csak az egyik szerszammal fordul elo ez a hiba, a tobbivel nem

ennel az egy szeszamnal CNC-vel az osszes vizforgato csore lett csinálva egy masodik O gyuru horony is, 0.2mm-l nagyobb atmeron, uj O gyurukkel osszerak, kesz
azóta is jo
nem szamoltam, mereteztem semmit, csak mondtam egy megoldasi lehetoseget

masik otlet egy Kaizen-n volt meg korabban
akkor a 1.0 Cappy palacknal az volt, hogy a fujogep 39k-val gyartja, a tolto meg csak 19k-val tolti, igy a ket gep kozotti puffer hol feltelik, hol lefogy
amikor feltelik a palya kijarat a fujogep egy fotocellara es standby-ba rakja a futest, amikor a "ures a palya" fotocella lat, akkor ujra felfut es beengedi a preformokat az infrakemenecebe, de az is ido amig azok ott vegighaladnak, es nem mind1 mennyi fokot kell visszamelegiteni, ami szinten ido, es ezert volt olyan, hogy a tolto "ures a palya" fotocellaja is bejelzett mar
erre megallt a tolto is, felpufferelni a palackokat... igy az effektiv sorsebesseg csokkent

na az otlet abbol allt, hogy a 1.5 Nestea palacknal eleve ugy megy a fujogep, hogy csak minden masodik szerszam fuj, egy olyan beadagolokerekkel, ami minden masodik kalyhaszemre enged felvenni eloformat a kialakitasa miatt
igy lefelezodott a fujogep sebessege, es 39k-nal 19.5k valos sebessegel megy, miközben a tolto 19k-val megy
beraktuk azt, kis receptkorrekcio, es lon jo
kb szinkronban megy a ket gep, nem pufferelget fel-le, kicsit gyorsabb csak a fujogep a toltonel igy
az uj 0.8 CappyPlus is ezzel a megoldassal megy amugy

ezt a nácik ugy probaltak megoldani, hogy a mindent toltos beadagolokerek mellett levettek a fujogep sebesseget 24k-ra, de kemencet nem allitottak hozza, úgyhogy a eloforma bement a kemencekbe, de kijonni semmi nem jott belole, mert lefolyt, annyira meleg lett... azt egy laza 5-6oran keresztul banysztak ki belole
aztán amikor levettek utana a kemence teljesitmenyt is, akkor meg a palack aljaval volt a gond egyfolytaban, mert a nyujtas az a forgasi sebessegbol van származtatva egy nyujto kenyszerpalyaval, ami egy bizonyos szögben all, es a forgasbol adódik a nyujtas sebessege is
csak az nem lesz idealis, mert a levego ugyanolyan gyorsan jon be kozben, amikor a szelep nyit, es megelozi a nyujtast
erre jott az otletuk, hogy vegyen a ceg egy masik kenyszerpalyat ehhez jopenzert (8-10kEUR), ami mas szögben all, es azt cserélgessük (aha, de....)
biztos ki lehetne pöcsölni amúgy ezzel a jelenlegivel is talan, hogy jo legyen vhogy idozitesekkel, de biztos nem lenne stabil
azzal a megoldassal, amit mondtam ugy viszont a jo a nyujtas is, meg a fujas is, es a puffereles is
meg nem kellet hozza semmi, csak berakni egy mar eleve meg levo alkatreszt
igazabol 15perc alatt meg volt az egesz "csinálva" egyik szerszamcsere utan, amig a tolto még CIP-lt

azóta ez is lett az u.n. standard

több drón kell ;P

(#2007) npera


npera
újonc

Bruce Lee miatt volt az egész.....

[link]

(#2008) Phülöp válasza npera (#2007) üzenetére


Phülöp
addikt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2009) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Az a kockasing, rövidgatyával :wub:

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2010) npera válasza Gabibácsi (#2009) üzenetére


npera
újonc

Otthonkában vagyok. Ez a nadrág már sokat látott, ebben nem aggódom, ha a fiam iszonyatos szutykosan odarohan és végigken éppen azzal amit le akar törölni magáról... :)

(#2011) eattila válasza npera (#2007) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezt majdnem be lehetne tolni az apukak egyedul video valogatasba:D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#2012) didyman válasza -NoVa- (#1972) üzenetére


didyman
őstag

Automatikus tárgyeset. :wub:

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2013) didyman


didyman
őstag

Emmeg mai szerzemény.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2014) Grillo válasza npera (#1992) üzenetére


Grillo
senior tag

Előző is fasza terepen, csak az 1.3 8v/16v kicsit gyenge a terepre eljutáshoz. Nálunk szó szerint széthajtotta a kolléga a 8 szelepest, sok autópálya 130-150 között. Mondjuk nem is értem, hogy nem süketült meg.

(#2015) didyman válasza Grillo (#2014) üzenetére


didyman
őstag

Jóisten. Olajnyomás 6 bar alatt nemigen lehetett :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2016) Grillo válasza didyman (#2015) üzenetére


Grillo
senior tag

A másiknak a hosszmerevítő tört el. Mondjuk mindkettő használtan lett véve, ki tudja, mit kaptak korábban is.
Ennek tetszik a beltere, meg az az 1,5 benzin nem hangzik annyira rosszul, ezek a turbós kisbenzinesek nem tudom, mennyire fogják szeretni a terepet.

Ja, közben vettem egy sáomi robotporszívót, kicit használt, de fasza. Gyerekek nagyon élvezték nézni telefonon, hol tart. Mondjuk asszony is.

(#2017) Phülöp válasza didyman (#2012) üzenetére


Phülöp
addikt

az nagy T, nem?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2018) BobaHWSW válasza Grillo (#2016) üzenetére


BobaHWSW
újonc

"az az 1,5 benzin nem hangzik annyira rosszul, ezek a turbós kisbenzinesek nem tudom, mennyire fogják szeretni a terepet."

Ez engem is kulonosen erdekelne. A kovetkexo autonk valoszinuleg kiskobcentis turbos terepjaro lesz.:( Honda hrv, crv. Sajnos mar nem kaphato a crv szivo motorral csak a pilot, de az meg 7 szemelyes.

(#2019) npera


npera
újonc

Na, fent van a hirdetés, most élesedett be. Kíváncsi leszek mennyi félkegyelmű telefonál/küld SMS-t, hogy a feléért odaadom-e. Vagy, hogy beszámítok-e kézi kötésű repülőszőnyeget....

De jó lesz...

Amikor az előző kocsit adtam el akkor is olyan kérdésekkel jöttek, hogy a hajam égnek állt. Pedig nincs sok hajam.

(#2020) Phülöp válasza npera (#2019) üzenetére


Phülöp
addikt

"Na, fent van a hirdetés, most élesedett be."

Húzva volt?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#2021) eattila válasza npera (#2019) üzenetére


eattila
csendes tag

Na kiváncsi leszek :)

Anno a suzukit 250-re tettem fel, hogy úgyis szeretnek alkudni. Látatlanban egy 100-assal kevesebbet kínáltak érte telefonban. Meg volt aki vitte volna, de csak üzembentartóival, mert hogy akkor íratja át, ha eladta. Megint na persze.

Igaz a pályahaszálat miatt bebuktam volna végül a dolgokat, ha nem jelentem le azonnal az eladást. :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#2022) npera válasza Phülöp (#2020) üzenetére


npera
újonc

A jármű, úgy érted? Nincs meghúzva. Egy fűkaszás vágott fel egy kavicsot a bal-első ajtóra közvetlenül az üveg alá, azt gyári kis ecsetes színhelyes festékkel lekezeltem.

Azt nem mondom, hogy bejáratós, mert majdnem 23k km van benne. Mivel a japán rízskályhák hamar szétperegnek, ezért már nincs sok ideje hátra :P

(#2023) npera válasza eattila (#2021) üzenetére


npera
újonc

Itt bármi lehetséges. Amikor lemosattam, akkor odajött egy szerecsen és kérdezősködött. Nagy nehezen megértette, hogy nincs 2 db ilyen autóm (1 benzin és 1 dízel), hanem azt próbálom elmagyarázni neki, hogy ez benzines, de létezett 1.6-literes BMW dízel is.

Amikor hallotta a 8-literes vegyes fogyasztást, akkor nagyon szomorú volt. És amikor az árat hallotta akkor sem vígasztalódott meg. Mondtam neki, hogy figyelje a hirdetést és aludjon rá egyet.

Szerintem következő sztereotípiák lesznek:

- beszámítok-e egy régebbi dízelt
- beszámítok-e játékkonzolt
- akarok-e hitelezni én neki
- miért nem dízel
- miért nem fele ennyiért
- tutira nem hibás az autó?
- adjak garanciát én

És a fentiek lineáris kombinációja. Esetleg egy 1-soros SMS, amiben bár csak 4-5 szó van, de abban elrejtett az illető 5 helyesírási hibát.

(#2024) eattila válasza BobaHWSW (#2018) üzenetére


eattila
csendes tag

Turbós kisdízellel van tapasztalatom. PUG 1.3 / 1.4 turbósokkal. Az 1.4 kaszni/pakolás/kerékméret függően tudja szedni a lábát a bipperekben. 207 sw van-ban meg kimondottan virgonc. Az 1.3 -as az sima 207 van-ban nem rossz, de a toyota után lomhának éreztem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#2025) eattila válasza npera (#2023) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem irigyellek. :)

Eleve utálok alkudozni. Ha veszek, akkor nem szeretek pofátlannak tűnni, ha eladok, akkor meg gecinek.

Ha nagyon kell faragni az árából valaminek, vagy nagyon nem füllik a fogam hozzá, de mégis kell, akkor vagy aput, vagy öcsémet elhívom. Kupec félék. Én nem :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#2026) BobaHWSW válasza eattila (#2024) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem is annyira menetdinamika erdekel inkabb tartossag.

Tudom, nagyon scifi de ha legkozelebb autot veszek azt 10+ evre szeretnem.

Aztan persze Boba tervez es randomnumbergenerator vegez.

(#2027) -NoVa- válasza eattila (#2024) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha már lomhaság, megmozgattam a Hondát. Azt hiszem az akku halott, a Volvoról beindul, aztán leállításig elmegy vidáman, majd egy másodpercnyi önindítóra tellett fél órányi körözés után. Insert coin.

(#2028) eattila válasza BobaHWSW (#2026) üzenetére


eattila
csendes tag

Mondom, dieselek vanna itt. De a bipperekben 400+, meg 500+ K km -van. A 207 meg 207 sw-ben meg 200K körül.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#2029) eattila válasza -NoVa- (#2027) üzenetére


eattila
csendes tag

Az annak tűnik ja :D
Fél óra szerintem karcsú. Bár nekem a suzuki életre kelt 15km után, igaz nem város volt, hanem települések között 100-110-es tempónál.

Főnök skorpiója eszi az akksikat :D 1 hét alatt azt hiszem lemerül a pi_ba. Ha járatja néha, ha nem. Aztán volt, hogy már fel se lehetett tölteni. 3 hónapos akksi volt..

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#2030) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Carbo I pár nap utáni review. Ma rendes 24/96 DAC-ról kapott kontentot, és máris előjött minden előnye. Vivalditól Mick Gordonon át Radioheadig mindenfe anyagon jobb, mint a Tenore, és pár dologra a QC35-nél is. Kicsit soknak tűnt a magas elsőre, de klasszikus zene élő felvételeken hallatszik, hogy inkább a tőbbi volt kevés.

Asztalnál és kávégépig elmászkálásnál nincs kábelzaj, utcán már könnyebben kicsúszik a fülemből, arra marad a BT cucc. Olyankor úgyis inkább podcasteket hallgatok, arra jó a SoudMagic.

(#2031) -NoVa- válasza eattila (#2029) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fél óra után egy fordulatnál azért több önindítózást várnék el leállítás után azonnal, pláne hogy lámpa, szellőzés és rádió nélkül mentem. Műszaki hibára gyanakszom. Igazából gyanús, hogy valami Nyugat-Római birodalmi akkumlátor van benne még a bukás előttről, klasszikus lelet.

(#2032) eattila válasza -NoVa- (#2031) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha olyan az akku, akkor eselyes. Es nem meglepo. Suzukiban a gyari akksi 8 evet birt. Az utana kovetkezo lada akksi benne meg kb 6-7 evet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#2033) BobaHWSW válasza eattila (#2028) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Aaaahhh...ok. agyam ignoralta a dizel szot. :D

Nem, dizelt nem akarnek venni. Par belvarosi kuton nem is kapni csak benzint. Eszakamerika jo hely.

(#2034) Frawly válasza Samott (#1959) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz a visszajelzést neked is, meg hogy megpróbáltad. Ezek szerint teljesen letiltották ezeket a videókat, amcsiknak is. Viszont akkor privátnak kellett volna jelölniük a videókat. Kicsit fura, hogy így teszik hozzáférhetetlenné, amikor másik oldalról meg továbbra is elérhető.

Azt az esetet nem tudom elképzelni, hogy magyarban, angolhonban, jenkiföldön nem elérhető, de Szomáliában vagy Üzbegisztánban igen.

(#2035) Frawly válasza didyman (#2013) üzenetére


Frawly
veterán

Remélem ciciember egyházi kórusműveket hallgat csak rajta, szép halkan, hogy se a comcédokat, se a makkát ne zavarja, de semmi esetre sem Justin Biebert bömböltet.

(#2036) chris-77 válasza npera (#2007) üzenetére


chris-77
újonc

Tudom, hogy nem voltak túl ideálisak a fényviszonyok se, de az a kamerakép.. :(

HWSW Fórumra Csatlakozott:2002. szept. 13.

(#2037) didyman válasza Frawly (#2035) üzenetére


didyman
őstag

:DDD

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#2038) qnadam válasza npera (#2023) üzenetére


qnadam
veterán

egy fotel eladásánál faq-t írtam a hirdetésbe a sok baromnak. ideadod ötezerért? nem. félreteszed nekem a jövő hétig? nem. el tudod nekem hozni? nem.
nem mondom, hogy megszűntek a hülye kérdések, de segített a dolgon. különösen tetszett, volt valami balfasz nőszemély még a faq előtt, megkérdezte, hogy elviszem-e neki(elég jó állapotú, elég régi, 8-ért nagyon olcsón adott fotel, azzal a megjegyzéssel, ha vasárnapig nem viszik el, megy a lomtalanításra), mondtam hogy nem viszem sehova. de neki nincs autója. nem tudom, milyen választ várt erre :)
de volt, aki szinte lebaszott azért, hogy miért nem adom oda ötért valakinek, ha úgyis kidobnám, így legalább segítenék valakinek. meg persze azok, akik mnodták, hogy ingyen azért kellene... asszem nem szeretem az embereket eléggé.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2039) qnadam válasza -NoVa- (#2027) üzenetére


qnadam
veterán

vatkájndof honda?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2040) -NoVa- válasza qnadam (#2039) üzenetére


-NoVa-
őstag

Természetesen NSX, mi mást tűrnék meg a ház előtt...

Jazz 1.4i ES CVT. Plug-in hibrid, mert most rá kell dugni egy másik autóra beindításhoz.

(#2041) eattila válasza qnadam (#2038) üzenetére


eattila
csendes tag

Asszony mostansag hirdet es adott el par butort. Ott is az volt szinte mindig, hogy el tudjuk e vinni neki... Es a vegen hiaba jottek erte tobben, nekem kellett segiteni lecipelni. Ha kell, jojjon mar erte valahigy es vigye is le.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#2042) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Ja, és a Volvo is ledöglött. A nyári gumikra fejcsóválva nézett a gumis, hogy ezt nem rakja fel. Műszaki hibára gyanakszom, avagy kopó alkatrész. Mondjuk ha nem kapok defekt, még szerintem húztam volna amúgy is az időt, mielőtt rászánom, hogy lecseréljem a télit. Nagyon ideális célközönsége leszek valami négyévszakosnak.

(#2043) -NoVa- válasza eattila (#2041) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ágymatracra lomtalanítás előtt komoly érdeklődés volt, utána meg komoly sajnálkozás, hogy jajj, de kár, hogy kiraktuk, úgy elvitték volna. De valahogy előtte senki sem jött.

(#2044) qnadam válasza -NoVa- (#2040) üzenetére


qnadam
veterán

áh.
jó cucc élőben a cvt?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2045) qnadam válasza eattila (#2041) üzenetére


qnadam
veterán

le szoktam írni, hogy a szállításban nem segítek. még nem volt rá szükség, de tartok tőle, hogy egyszer bekövetkezik, hogy elhajtom a picsába a kedves vevőt, ha nem tudja egyedül levinni a vett holmit.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2046) Gabibácsi válasza qnadam (#2045) üzenetére


Gabibácsi
tag

amúgy kb két hete hétvégén szerintem asszonyodat láttuk a kutyával a téren, csak nem akartam óbégatni, meg lehet fel sem ismer,meg nem is ő volt az :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2047) eattila válasza qnadam (#2045) üzenetére


eattila
csendes tag

Az itt nem ér semmit :D Törölt hirdetés után is érdeklődnek basszus! :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#2048) -NoVa- válasza qnadam (#2044) üzenetére


-NoVa-
őstag

Városban kevesebbet fogyaszt, mint ugyanabból a kézi, vagy a nemCVT. Autópályán meg többet, 140 körüli utazónál 11-12 liter beleesik. Városban meg 5.6-7 között távfüggően.

A Clio sokkal erősebb, kevesebbet eszik városon kívül, sokkal többet városban, és sokkal autószerűbb érzés a hagyományos automataváltó, a Jazznél inkább robogóra emlékeztet a motorhang. Gázra magasabb fix hangmagasság, aztán utazósebesség elérésekor kicsit lejjebb megy.

Félmi nem kell tőle, egy régebbi CVT-s Jazzel simán körbeautóztam Európa nagy részét, síkba hajtott hátsó ülésekkel a bringák + csomagok nagyon kényelmesen elfértek.

(#2049) qnadam válasza Gabibácsi (#2046) üzenetére


qnadam
veterán

világos :D melyik téren?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2050) qnadam válasza -NoVa- (#2048) üzenetére


qnadam
veterán

nem hangzik rosszul, nekem az autóban manapság az az élmény, ha minél kényelmesebben elvisz egyik helyről a másikra :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.