Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#133001) npera


npera
újonc

(#133002) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, itt egy tréler (!!!) a készülő videómról. AOS 3.5 és a fakorona :U
Most judo tábor és bowling party a gyerekeknek, de ha kitaxiztam a családot, akkor folytatom az editet....

:C

(#133003) zetor2000 válasza npera (#133002) üzenetére


zetor2000
senior tag

Még egy olyan jelenet hiányzik, ami a Spongyabob-ban van, hogy "one eternity later" vagy ilyesmi :D Esetleg a táncoló koporsószállítós afrikai dal... :DDD

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#133004) npera válasza zetor2000 (#133003) üzenetére


npera
újonc

Igen, az összes mémet belerakni :C

(#133005) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, itt a teljes videó. Van lessons learned, legközelebb nem pont ugyanígy fogom belerakni a fába :C

(#133006) Samott válasza zetor2000 (#133003) üzenetére


Samott
addikt

Errol jut eszembe az uj kedvenc fozos csatornam: Following Instructions from Babish (Deep Dish Pizza)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#133007) zetor2000 válasza Samott (#133006) üzenetére


zetor2000
senior tag

:)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#133008) eattila


eattila
csendes tag

Itt ma akkora szel volt, hogy na. Erre a lanyom kitalalta, hogy bringazzunk. 3 km utan mar nek tartotta ennyire jo otletnek :D de majd 6-ot letoltunk. Volt benne fagyizos ut is szoval volt motivacio :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#133009) Phülöp


Phülöp
addikt

A Villám hátsó féke nem túl acélos - kitaláltam, hogy akkor csere. Cimbora egyből jött, hogy csak rendeljük meg az alkatrészeket, mi (ő) megoldjuk otthon.
Nos, a mai nap végére van jó hátsó féke a Villámnak, de aki azt mondja nekem, hogy az autószerelés a hobbija, az vagy hazudik, vagy szimplán csak hülye bzui.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#133010) blueboi69 válasza npera (#132999) üzenetére


blueboi69
csendes tag

" Ha nincs horizont, akkor nem kell várni rá, hogy legyen, "

ezen is felröhögtem :D mekkora igazság

(#133011) zetor2000 válasza Phülöp (#132976) üzenetére


zetor2000
senior tag

[link]
Telex infó arról, hogy miamerre.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#133012) Phülöp válasza zetor2000 (#133011) üzenetére


Phülöp
addikt

Ugyanúgy nem jön be az oldal.
Reggel láttam VPN alól egy cikket arról, hogy támadták őket.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#133013) npera válasza blueboi69 (#133010) üzenetére


npera
újonc

Mondjuk sokat nem is kellett várni, hogy tele legyen faágakkal a kép :Y

(#133014) zetor2000 válasza Phülöp (#133012) üzenetére


zetor2000
senior tag

Bocs, azt hittem, már kitisztult a kép. Akkor íme:
"'A Telex szolgáltatásaiban időszakos kimaradások érzékelhetők. Az oldalt támadás érte, ezért lehetnek fennakadások az elérésében. Információink szerint több magyar, kormánytól független kiadványt is hasonló támadás ért a napokban. A kollégáink dolgoznak a helyzet elhárításán, addig is az olvasóink türelmét szeretnénk kérni, ha éppen úgy érkeznek a Telexre, hogy nem érik el.
Idén áprilisban tucatnyi ellenzéki és független online magyar médiaterméket ért sorozatos túlterheléses támadás, többek között a 444 és a HVG is leállt. Az eset után a pécsi önkormányzati tulajdonú PécsMa.hu mutatta be lapunknak, hogy egy ilyen támadással a hekkerek milyen járulékos veszteséget tudnak okozni.
Bő egy éve, 2022 márciusában egy napon érte terheléses támadás a Telex és a 444 oldalait – az eset akkori előzménye, hogy pár nappal korábban az Anonymous nemzetközi hekkercsoport több kormányközeli online portált is elérhetetlenné tett.
A magyarországi terheléses támadások helyzete a Freedom House 2022. októberi jelentésben is szerepelt: a szervezet által „részben szabad” kategóriába sorolt magyar internet helyzetével kapcsolatban a 2021. szeptemberi, előválasztási rendszert ért támadás példáját is felhozták."

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#133015) Jahno válasza Phülöp (#133009) üzenetére


Jahno
őstag

Havernak hobbija volt és jól is csinálta. Mondjuk másik közös haverunk elbaszta, mert mikor először vitte oda a verdáját, akkor sört kértek cserébe míg szerelik és volt pofája valami 4 vagy 6 darabbal beállítani, ami éppen csak arra volt elég, hogy a garázsig eljutottak :-D

Kérdés még a doksik, típusismeret, egyéb taplraesettség és szerszámozottság is.

(#133016) Phülöp válasza zetor2000 (#133014) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszönöm.
Gyász ez az egész.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#133017) npera


npera
újonc

Nem tudom emlékeztek-e, egy kollégámat elvittem trélerrel december 25-én egy garázsba, miután lerobbant az Audi A3-as gépkocsija.

2.0T, az olajleválasztó gyűrűk gyártási hibásak, zabálja az olajat a kocsi. Elkezdte szétszedni az egészet, múlt hétvégén kivette a motort a kocsiból, most hétvégén pedig levette a hengerfejet és átnézte a dugókat és a szelepeket is.

Háááát... volt több hiba is. A vezérműlánc feszítője bekrepált, egy darab le is tört belőle és beleesett a motorba. A lánc átugrott pár szemet, a szelepek csókolóztak a dugókkal és mindegyik elgörbült (a szára).

A dugók gyászosak, a hengerfej lehet menthető, lehet nem. A katalizátor vélhetően kuka a brutális olajégetés miatt.

Ma beszélgettünk, most akkor elengedi a járművet, megy bontóba. Mivel teszter a srác és van 100 napja (!) gépjárművet tesztelni évente, így kábé minden hétvégén tud kocsit kölcsönözni (teli tank vagy akksi induláskor péntek 3-tól hétfő 9-ig), szóval nem azonnal pusztul bele a dologba, de az Audi már csak tréleren megy tovább a végső nyughelyére. Vagy pedig valami tuningolós illető lecsap rá és meg lesz swappolva. Ki tudja.

Hát így.

(#133018) zetor2000 válasza npera (#133017) üzenetére


zetor2000
senior tag

Emlékszem, ja. Még én javallottam, hogy ne vontasd, hanem tréler, mert van vonóhorog... Asszem ez már az új verdáddal volt.

Én nem sokat konyítok a gépkocsikhoz, csak amit a YTról összelesek, meg elmeséltek. Innen nézve siralmas...

Ha bontóba megy, vágja ki a katalizátort, és adja le színesfémátvevőnél, ott nem érdekes, milyen állapotban van. Annyival is több a pénze. Idehaza elég jól átveszik, de a híreket hallgatva/nézve az USAnka államokban is divat, hogy lopják. Az meg innen már erősen nyugat...

Gondolom másik motor és a csere felejtős...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#133019) eattila válasza npera (#133017) üzenetére


eattila
csendes tag

Ilyen motor volt apu audijában is. Most locsoltak rá 1.6 millát úgy tudom motorfelújításra. (tudták, hogy mi a baja, úgy vették meg.) Hasonló baj. Ette az olajat. A katalizátort sikerült menteni 2 éve.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#133020) hobizoli válasza npera (#133017) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kovidugo profilos hajtokar... ;]
arra a feszitore meg regebben volt vmi visszahivas is amugy :U


amugy rohejes, hogy ilyen hibak mellett ezeket mennyivel jobb autonak tartjak ezeekt a VAG csoportos jarmuveket megis, mint vmi franszoa vagy digo kotlat

cegnel is munkatarsnak is 1.4TSI olajzaba, turbo cserelve 380k-ert, ettol az nem szunt meg, motor felujitasra az arajanlat 1+ misi volt (tavaly nyaron, azota mar tuti nem allna meg csak annyibol)...meg ami kozbe jon
jaaa OK
hideginditaskor 3-4sec-g zakatolva jar, "okoskerek" keri a cseret a vezerlessel egyutt, bar az motorfelujitasnal amugyis uj lenne hozza

de az arc akkora melle, mintha 8 ev alatt egy izzo sem egett volna ki benne, meg mintha az lenne sikk, hogy mennyit tud eltapsolni a javitasokra

de ugyanakkor ugyano, ha nekem a 147-ben ki kell cserelni lassan a kuplungot, akkor mééé nem adod mar el...
baze, az egy kopo alkatresz
a motorod meg qrvara nem az
kerdeztem tole, hogy elotte mit kellett javittatni szerinted nekem ebben 3-400k-ert?
nemtom, de...
jaaa de mi de?
latatlanban tudatlanul is aaa az ennel csak szarabb lehet, aaa arra ennel tuti tobbet kell rakolteni

ezek kajakra azt hiszik, hogyha neki a nemet lomjat 3-4 havonta szervizbe kell hordania tobbszazezreket ottfelejtve, akkor nekem a digot tuti 1-2 havonta kell, mert az nem lehet hogy nem kell...
meg menozik is vele, hogy ez meg az volt a baja, es kifizettem a 212k-t erre
es azt hiszi vagy hiteti magaval, hogy o kevesebbet kolt az autora, mint en

egesz 2022-ben semmiert nem voltam szerelonel...kiegett a tompittot izzo, azt kicsereltem en :DDD
2021 legvegen is olajcsere + muszaki vizsga... kellett hozza elol fektarcsa + betetet cserelni es egy hatso lengokart cserelni a 2019-s muszakija ota
lengokar kerul hozza 7k-ba
fektarcsa meg megint kopocucc
ez olyan nagy koltes?

meg egy kuplungcsere az nem kerul 1.5+ millioba
DMF hibatlan, mindig kuplungolva inditom es allitom le is

több drón kell ;P

(#133021) Jahno válasza Jahno (#132906) üzenetére


Jahno
őstag

Végül így adta ki. 90 perc, éppen a reggel/délután vonat és HÉV, ami a tömegköz egy részét is hátráltatta volna. Tán hatékony lett:

(#133022) zetor2000 válasza hobizoli (#132943) üzenetére


zetor2000
senior tag

Úgy tűnik, van vevő, 30K a lap+proci+PK. :) 2 menet lesz, mert nincs egyben ennyi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#133023) -NoVa- válasza hobizoli (#133020) üzenetére


-NoVa-
őstag

Félreérted. Nem a szervizköltségről szól ez, hanem az anyagokról, formákról, érintés érzetekről, hangokról. Hogy egy zökkenőn átmenve mennyire tompán jut el hozzád az érzet, vagy a szélzaj/hiánya, stb. És persze ezt a luxust üldözi még a maradék szétfoszló illúziójáért az is, aki 20 évesen veszi meg a lekotlott romot, aztán kapaszkodik az álmai foszlányába.

(#133024) npera válasza hobizoli (#133020) üzenetére


npera
újonc

A srác nem felvágós fajta, de kedvelte a gépjárművet. Befért a golftáska, tudott vele hurcolászni dolgokat. 30-éves fiatal srác, teljesen két lábbal áll a földön. A gépkocsival eléggé beszopta, mert a hajtáslánc egy kalap sz@r. A DSG is problémás, a motor pedig eleve rossz konstrukció.

Most házra gyűjt, de ha beleugranak a házas témába, akkor úgyis kell kocsi, szóval lehet Toyota lesz ott is :B

Norvégiában béreltek 4-en egy Corollát amikor síelni voltak és 5 liter alatt evett, mert ugye az átlagsebességes mérések miatt nagyon száguldozni nem ajánlott. Dögunalom a hajtáslánc, de eléggé stabil.

(#133025) npera válasza -NoVa- (#133023) üzenetére


npera
újonc

Pont így. A legtöbb nagy Audi ezt a mintát követi, amikor lefingatta már pár tulaj és valami rajongóhoz kerül.

(#133026) Phülöp válasza npera (#133024) üzenetére


Phülöp
addikt

Épp a napokban beszélgettünk Amea-val, hogy mennyire unalmas és megbízható az Avensis. Minden téren igaz mindkét állítás másfél év tapasztalata alapján (11 éves a vas, tegnap csont nélkül ment at a műszakin).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#133027) npera válasza Phülöp (#133026) üzenetére


npera
újonc

Dögunalom, ha valaki sportos és izgalmas kocsira vágyik. De közúton forgalomban hova "sportoljak"? Ha csak egy töredékét kihasználom a tesztpályás vezetésnek közúton, akkor az már közúti veszélyeztetés vagy még rosszabb. Ha egy 200 lovas kocsit "leforgatok" első pár fokozatban, akkor az már autópályás tempó kábé a harmadik fokozattól.

Ahogy Karotta mondta a Priusra ez egy vízszintes lift, benyomod a gombot, búg egy picit, aztán ott vagy.

A vicc az, hogy engem igazából szórakoztat, hogy lehet optimalizálni a kigurulással és fékezéssel, a hibrid akksit meglepően sokáig lehet tölteni és aztán kicsorgatni belőle a kulombot.

(#133028) npera


npera
újonc

Augusztusban lejár a Pixel 4a támogatása, onnantól kezdve nincs SW-frissítés.

Megnéztem a kínálatot, van 7a, 7 és 7 Pro. Ebből szerintem 7a lesz, már az is bőven sok nekem. Szép kis 2k SEK-es ugrások vannak árban, meg picit nagyobb a kijelző.

Komparizáció.

50 grammal nehezebb az új :Y

(#133029) Tim82 válasza npera (#133028) üzenetére


Tim82
nagyúr

Gondolom, nincs kedved "mókolni", de van rá hivatalos LineageOS: Pixel 4a

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#133030) Jahno válasza npera (#133028) üzenetére


Jahno
őstag

Ha a támogatást nézem, akkor a végén még szifont kellene vennem... Lesem már vagy jó fél éve a piacot, de fogalmam sincs merre vagy mit lenne érdemes.

(#133031) Phülöp válasza Jahno (#133030) üzenetére


Phülöp
addikt

3 és fél éve vagyok így, eddig semmi olyan nem jött szembe, ami miatt lecserélném a Galaxy Note9-et. Nem mintha azt szeretném, de a többi se jobb számomra.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#133032) npera válasza Tim82 (#133029) üzenetére


npera
újonc

Ez valami alternatív ROM cucc?

(#133033) npera válasza Jahno (#133030) üzenetére


npera
újonc

Nem vagyok egy szIfon fanboy, de azt el kell ismerjem, hogy piszok sokáig támogatnak bizonyos modelleket.

A Pixelt megkedveltem, mert nincs rajta semmi csicsa, csak sima Android. Az alap appok mennek, kábé ennyi elég is a boldogsághoz. A kamerája piszok jó, egyszerűen bejön a képe, pedig egy ősöreg 12M-ás valami gyösz szenzor van benne. Csak aztán a teljes big data agytrösztöt ráeresztik a post processben.

Ja és végtelen a Google Photos tár, ami szintén egy jó érv mellette.

(#133034) Jahno válasza npera (#133033) üzenetére


Jahno
őstag

Sokáig, kérdés, hogy ár-értékben annyi idő alatt hány jóval olcsóbb droidot veszek vagy abban ha kinyírom a kijelzőt, akkor mennyivel fájdalommentesebb a megoldás. Lehet enyémben is cseréltetek még érintőpanelt, aztán használom egy darabig... Asszonynak kellene vennem valami jófélét, hogy fussanak az újabb alkalmazások.

(#133035) npera válasza Jahno (#133034) üzenetére


npera
újonc

A mai cuccok árait nézve én is ráncolom a homlokom erősen. Elképesztően drága lett minden.

14-es szIfon 12k SEK. Ha direkt az elavuló 13-ast nézem, akkor az 10,5k SEK. Azért már kapok egy autót is...

Még egy tank benzin is kijön a maradékból.

Volvo 850 2.5 20V GLT
9 500 kr

:Y :C

(#133036) Sipi- válasza zetor2000 (#132575) üzenetére


Sipi-
tag

Végül megrendeltem június 1-én és az előbb a kezembe nyomta az expressone futár a csomagot. Pedig 30 napos szállítási határidőt jósoltak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#133037) Samott válasza Sipi- (#133036) üzenetére


Samott
addikt

Melyiket rendelted vegul? Adsz egy linket kerlek?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#133038) Sipi- válasza Samott (#133037) üzenetére


Sipi-
tag

2 darabosat, 7ezer forint alatt volt akkor kicsivel.

10 percenként (nem 10 másodpercenként!) logol, grafikont rajzol, stb. Lehet kalibrálni a hőmérőt és a páratartalmat is (+/- 0,1 fokonként a hőmérsékletet).

Egyiket túrázás közben akarom használni, másikat meg berakom a nyaralóba, hogy utólag lássam, hogy milyen hőmérsékletek voltak. Ha megbízhatóan működik, akkor veszek még párat.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#133039) Jahno válasza Sipi- (#133038) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk azt nem teljesen értem, hogy miképpen lehet ezeket házi körülmények közt kalibrálni, de annyit már egyik sem bír tévedni, hogy mérvadó legyen.

Én csak az appoktól tartok. Nincs áruházban, nem megy, nem kompatibilis, régi verzió, új verzió, BT kapcsolattal szívja az akkut. Csak a baj van minden ilyennel.

(#133040) Grillo


Grillo
senior tag


Itt meg alakul a kerti izé. mondjuk azt, hogy jól áll neki a távolság, de legközelebb már nem követek el pár hibát. Pl. nem kell trapézlemezt vennem, mert a meglévő cseréppel nem tudom fedni, mert kicsi lett az esése a tetőnek. Na mindegy, ez is egy tanúlság.

(#133041) Sipi- válasza Jahno (#133039) üzenetére


Sipi-
tag

Kötözködni lehet, de ez nem laborműszer :)
Kalibrálás: fogsz egy olyat amiben megbízol,, egymás mellé rakod a kettőt és fél óra múlva beállítod, hogy ez is annyit mérjen.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#133042) blueboi69 válasza Grillo (#133040) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mekkora az áthidalt táv? Milyen méretű gerendákat használtál?

(#133043) Samott válasza Sipi- (#133038) üzenetére


Samott
addikt

Koszi a tippet!

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#133044) Jahno válasza Sipi- (#133041) üzenetére


Jahno
őstag

És szélső értékeket. Párából még lehet, mert becsavarod egy vizes rongyba. Na majd meglátjuk.

(#133045) npera


npera
újonc

Nova, Phülöp, a finn kollégám vett egy erősítőt. Használtan, de csak 250 óra van a csövekben. Van benne pár cső, ha megnézed a képeket. És a tömege is vicces, 225 kg :Y

(#133046) Phülöp válasza npera (#133045) üzenetére


Phülöp
addikt

csinos kis gyösz
a 225 kilót nem igazán értem, a 600-as monoblokk valami 80 kiló körül volt per darab

amúgy ez-e az?

Nyugodtan alkudjon ám belőle...

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#133047) npera válasza Phülöp (#133046) üzenetére


npera
újonc

Mk III-at vett, már ki is fizette.

(#133048) Phülöp válasza npera (#133047) üzenetére


Phülöp
addikt

kicsit irigy

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#133049) npera válasza Phülöp (#133046) üzenetére


npera
újonc

MSRP (US NEW RETAIL)
REFERENCE 600: $29,990/pair
REFERENCE 600 MKII: $34,990/pair. Later increased to $39,990/pair.
REFERENCE 600 MKIII: $39,990/pair

WEIGHT170 lbs. (77.2 kg) Net; Shipped in pairs, 495 lbs. (225 kg) per pair

(#133050) npera válasza Phülöp (#133048) üzenetére


npera
újonc

Horvát(h)ban épít egy házat, ami alatt van egy "mozi" szoba 30 m2 és egy "gépészeti" szoba 15 m2.

Tömör beton minden, nagyon durva hangszigetelés és csillapítás, külön felügyelt elektronikus zár, bekamerázva, beriasztózva. A kisebb szoba a mancave "labor" is, ott tud majd prütykörészni a projektjeivel.

Klipsch La Scala hangszórók lesznek hozzá.


De ez csak a sztereó cucc, mert lesz házimozi is. Az még alakul....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.