Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118951) zetor2000 válasza Jahno (#118950) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Az adat légnemű. Kitölti a rendelkezésre álló teret." - előbb-utóbb. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118952) Phülöp válasza zetor2000 (#118951) üzenetére


Phülöp
addikt

A macska meg folyékony. Mind.

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118953) qnadam válasza Phülöp (#118936) üzenetére


qnadam
veterán

jó pár évvel ezelőtt ajándékozni akartam valaki születésnapjára egy negyed százforintost, akkor utánajártam: már nincs ilyen törvény.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#118954) Phülöp válasza qnadam (#118953) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor szedem is elő a szerszámokat :)
Jah, pénzem nincs :(

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118955) Samott


Samott
addikt

Szulinapi ajandek...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118956) Phülöp


Phülöp
addikt

#keresek és segítek

Urak, gondom van. A probléma egyik vége a Hajó, Toyota Avensis, a másik vége egy hűtőláda, aminek van 12V-os szivargyújtó csatlakozója. A középkonzolban a könyöklőbe építve van aljzat, amibe nem tudom a dugót beleszuszakolni. Hülye helyen is van, meg átmérőben se passzol. Sógorom szerint ez egy "kemping csatlakozó", ugyanúgy 12V, mint a szivargyújtó, csak valami stabilabb delej jön belőle.
Google nem sokat mond erre, nekem viszont jól jönne, ha tudnék áramot küldeni a ládához. Egy hosszabbító kellene, lehetőleg olyan, amit Tallinnban meg is lehet venni. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118957) Samott válasza Phülöp (#118956) üzenetére


Samott
addikt

Fura, igy googlizgatva elvileg a hutolada csatija az pont a szivargyujtoba passzol. Letezik a termek amit keresel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118958) qnadam válasza Phülöp (#118956) üzenetére


qnadam
veterán

csomagtartóban nincs csatlakozó?
elvileg a szivargyújtócsatlakozó egységes, de tudtommal tényleges szabvány nem igazán van rá. amúgy bármilyen autósbolti hosszító jó lehet a célra.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#118959) hokuszpk válasza Phülöp (#118952) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

sajna nemcsinaltam felvetelt, de nemviccelek.
ma az egyik macsi kinyitotta a hutoajtot ( eddig nemkunszt, sok elodje megcsinalta mar ) ; a melyhutobol szedtem elo, amit valahogy sikeresen magarazart...
-- na erre még nemjöttem rá, hogyan sikerült --

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#118960) Samott válasza hokuszpk (#118959) üzenetére


Samott
addikt

Ha a huto kicsi hatrafele dol akkor az ajto becsukja magat, es a hideg levego szepen be is huzza legmentesre. Nyugtass meg hogy meguszta a macsek...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118961) hokuszpk válasza Samott (#118960) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a meguszassal nincs gond ; de a melyhuto azert csak a hűtő felső részében van , valahogy azt is ki kell nyitni...
jaigen kérsz egy macskát ? van 20+ 1+ éves és 9 ( ez a szám pontos, mert miatttuk egy időre ki kellett tiltani az "öregeket" ) ~3-5 hónap közötti...

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#118962) Samott válasza hokuszpk (#118961) üzenetére


Samott
addikt

Koszi, de a mienk meg jol birja. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118963) hokuszpk válasza Samott (#118962) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mindenképpen értesíts, ha nembírt el a hűtővel !
harcedzett kulcsrakész macsekok ingyen és bérmentve ! :)

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#118964) eattila válasza hokuszpk (#118961) üzenetére


eattila
csendes tag

Mondjuk ha fagyasztod oket, tovabb elallnak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118965) zetor2000


zetor2000
senior tag

#nemannyiravicceskép:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118966) Phülöp válasza Samott (#118957) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, elöl, a szivargyújtó rendes helyén passzol is a láda dugója. A gond a könyöklőbrn lévő aljzat, az kicsi. A Quashqai-ban nem volt ilyen gond, ott passzolt minden szépen.

Adam: ez a két csatlakozó van csak. Műszerfal (de oda a gps van dugva, 0 perces akksiidővel megáldva), és a könyöklő.

Holnap tesztelek egy olyat, hogy gps a könyöklőbr, hűtőláda a műszerfalba, hátha.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118967) hokuszpk válasza eattila (#118964) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

épp Félix vagymireklámot láttam ;]
"oly klassz a cicaélet"

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#118968) Samott válasza Phülöp (#118966) üzenetére


Samott
addikt

Ja hogy a kocsiban kulonboznek az aljzatok? Az szep. Autosbolt, eloszto a konyoklobe.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118969) Samott


Samott
addikt

Átlátszó rezsikalkulátora

Nem a kormany altal bedobott remiszto szamokkal dolgoznak, hanem a valos piaci arral. Szoval meg ez se tuti.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118970) qnadam válasza Phülöp (#118966) üzenetére


qnadam
veterán

jahogyja. elvileg ugyanaz a dugó megy mindenhova, gyakorlatilag meg látjuk...
a 87-es renault 5-ömben némelyik usb töltő nem igazán akart érintkezni, de minden újabb autóban eddig mindent passzolni láttam.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#118971) Jahno válasza Samott (#118969) üzenetére


Jahno
őstag

Itt is keverednek, hogy a "nem lakossági" az piaci. Nem, piacit kb. sosem fizettünk és ráadásul percenként változik a tőzsdén. Máshol sem az alapján fizetnek, meg eleve a hétfői ár kb. duplája szokott lenni a vasárnapinak, ebből még engednek, hozzátoldanak és kavarnak.

Kíváncsi leszek nekünk kinél miképpen alakul a nem lakossági, de lassan kibökhetnék. Azt nem is merem mondani, hogy ha eddig az iparon keresték meg a lakossági különbözetet, akkor a csökkentés emelése után most visszakpják-e az alacsonyabb árat?

(#118972) eattila válasza hokuszpk (#118967) üzenetére


eattila
csendes tag

:D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118973) blueboi69 válasza Bujdy81 (#118943) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Akkor ennyi :)

(#118974) Samott válasza Grillo (#118928) üzenetére


Samott
addikt

Ma jott szembe: "Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős főispán" :DDD

Ennyire gondoltak at ezt is...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118975) Sipi- válasza Samott (#118974) üzenetére


Sipi-
tag

Egy "méltóságos" jelzőt még beszúrhattak volna a "felelős" szó után :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118976) Samott


Samott
addikt

Ez de jopofa, most volt a radioban: a csoka a csaladjaval berlinben volt vonattal, jottek volna haza es a vonat ket oraval korabban eljott. Es a mav beleallt hogy igazuk van, miert nem nezegette a vaganyzar infokat a hazaindulas elott. :) Azt mar megszoktam hogy szivatnak a kesesekkel, de ez uj volt nekem is. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118977) Phülöp válasza Samott (#118974) üzenetére


Phülöp
addikt

Ahhahhahha

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118978) WiZARD


WiZARD
addikt

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118979) blueboi69 válasza WiZARD (#118978) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD

(#118980) eattila válasza Sipi- (#118975) üzenetére


eattila
csendes tag

Tekintetest nem?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118981) Sipi- válasza WiZARD (#118978) üzenetére


Sipi-
tag

A leköszönő Áder a taxiban

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118982) blueboi69 válasza Sipi- (#118981) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem érzem viccesnek.

(#118983) WiZARD


WiZARD
addikt

Most mi a bajotok? Elfogadták a jövő évi költségvetést, csak 5.2% lesz az infláció, és lesz 4.1% növekedés.
Ezt csinálja utánuk a baloldal. :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118984) blueboi69 válasza WiZARD (#118983) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Ha az árfolyam nagyon elszabadul, akkor a vármegyék Főispánjai átváltják a forintot pengőre."

(#118985) Grillo válasza blueboi69 (#118984) üzenetére


Grillo
senior tag

Aztán milpengőre.

Várj, olyan ismerős ez nekem.... :U

(#118986) zetor2000 válasza Grillo (#118985) üzenetére


zetor2000
senior tag

Na, az egy rendes infláció volt, de olyan nem kéne mégegyszer...
Nagymuter mesélte, délelőtt kapott fizetést, délután nem tudott belőle venni egy csomag gyufát se, annyit inflálódott. Ismerős mutogatott korabeli pénzeket, ilyen bélyegekkel volt teli, hogy nem X millpengő, hanem X+Z+N, mert felül volt ragasztva Z és N bélyegekkel. Ezek növelték az "értékét". :) Megtervezni és legyárta(t)ni se lehetett egyszerű, amennyire inflálódott.
Gondolom reggel a tervező megrajzolta, délre elkészült a nyomóforma, délután lehetett újracsinálni, mert tré lett a pénz értéke, kellett nagyobb címlet. A végén ezt kellett volna redukálni órás ciklusra, de az még most se menne. Pláne, hogy némi biztonsági elemet is bele kéne építeni, mégiscsak pénz. Bár, ilyen mértékben romlót szvsz senki se hamisítana.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#118987) eattila válasza blueboi69 (#118984) üzenetére


eattila
csendes tag

És majd a fideath hívők szerint az is jó lesz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118988) eattila válasza Grillo (#118985) üzenetére


eattila
csendes tag

A cycplus-os mennyi idővel a reptérre érkezés után érkezett meg? DPD vitte? Szólt előtte?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118989) Grillo válasza eattila (#118988) üzenetére


Grillo
senior tag

4-én rendeltem, ha minden igaz 7-én adták fel, és 13-án hozta ki az ExpressOne. Talán 2-3 nap volt a magyar részen.
Egyébként tegnap mentem egy 10 km-es kört, bármennyire szégyen, de szerintem nem mentem egybe ennyit vagy 15 éve. Mentem volna még, de nem nagyon volt időm, meg este volt, de ma megpróbálok többet, bár ebben a melegben nem tudom, mennyire lesz indíttatásom.
El is mentettem a mérést, mutatja szépen a saját alkalmazésban/honlapon, meg a Stravaval össze van kötve.

Amire rájöttem, hogy meg kell ismernem, merre vannak a bicikliutak, mert állandóan abba futottam bele, hogy mentem az úton, párhuzamosan meg futott a bicikliút. Másrészt ahol mentem bicikliúton, ott nem tudtam menni, főleg lent a Duna-parton, mert a sok lézengő gyalog, akik a 2 méterre lévő, legalább olyan széles gyalogos sávot nem tudják megkülönböztetni, mindig útban volt.
De majd megszokom.

Most az a terv, hogy hetente legalább 2-3-4 alkalommal menjek el tekerni, ha nem többet, mint ezt a fél óra/10 km-es távot, de akkor is mozogjak. Aztán meglátjuk.

Kell vennem sisakot, zárat, meg lehet kéne valami korményszarv, mert jól esne néha kicsit máshogy támasztani.

(#118990) Jahno válasza Grillo (#118989) üzenetére


Jahno
őstag

"akik a 2 méterre lévő, legalább olyan széles gyalogos sávot nem tudják megkülönböztetni"

Én is gondolkoztam, hogy ha lenne valami 12 voltos értelmesebb kürt akkor néha bevetném.

(#118991) Grillo válasza zetor2000 (#118986) üzenetére


Grillo
senior tag

Nagyapám ezen bazi nagyot bukott, volt megtakarítása szépen, aztán elinflálódott az egész a francba. Jó lenne ezt most megúszni, lehet veszek sok cigit és pálinkát, arra mindig van igény, és meg sem romlik.

(#118992) eattila válasza Grillo (#118989) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem tegnap érte be, és tegnap lett kész a vámkezelés. Elvileg. Jó lenne, ha péntek este tudnék menni már vele.

Én általában ilyen 20-23km-eket tolok legalább heti 1x. Legutóbb megdöntöttem az átlagsebességem, 26km/h jött ki. Ennyi még sosem volt. Bringa úton megyek, igaz nem túl jó minőség, de autók között nem szeretek, meg kötelező is a bringautat használni.

Amerre én járok, ott gyalogos nem sok van, de éppen a bringaút közepén andalgó, pihenő, beszélgető főleg idősebb bringás van. Meg olyan is, aki középen megy, nem figyel, nem is hall, hiába csengetek.

A kormányszarv is jó, szintén van. A durva, hogy én főleg ott fogom a kormányt.

A sok bringázáshoz meg kitartást, jó dolog szerintem. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118993) eattila válasza Jahno (#118990) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt most elég sok bringautat festettek fel, adtak át. Bár a sok balfék akkor is az autóúton teker. Aztán meg visszaszól, mikor a kereszteződésben elmegy mellettem, és megsértődik/visszaszól mikor ledudálom. Közben ott a bringás átkelő is. Meg a bringaút is. Idióták.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118994) Grillo válasza eattila (#118992) üzenetére


Grillo
senior tag

Kell valamit mozogni, és a derekam miatt úgy tűnik a teljesítménytúrázás, meg a futás is kevésbé ideális. Még meg kéne néznem a helyi uszodát, de nem igazán szeretem, nekem nagyon monoton, de aztán lehet azt is elkezdem.
Mondjuk amúgy is van rajtam egy 10-15 kg felesleg, abból is olvadhatna.

(#118995) Jahno válasza eattila (#118993) üzenetére


Jahno
őstag

Mert bicajúton biztos akadályozzák a mazsolák!

(#118996) eattila válasza Grillo (#118994) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem a derekam nem fáj, de a zsír olvasztás meg a mozgás az nálam is elvárás (magammal szemben).
Futástól néha fájt a térdem, azt porc vitamin megoldotta. De abból is max 1-2 alkalommal megyek egy héten.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118997) eattila válasza Jahno (#118995) üzenetére


eattila
csendes tag

Az üres bicajúton? Kétlem. Ok, útszélére festett bringaút van ott, de az átjáró az szépen el van vezetve a zebra mellé. És ott az autóútról is le van vezetve a bringasáv. Szóval ezt semmi nem indokolja azon kívül, hogy nem tud közlekedni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#118998) -NoVa- válasza Grillo (#118991) üzenetére


-NoVa-
őstag

Euro? $? A HUF erősebben borul, a világ többi része azért a covid + háború + chiphiány + konténerhiány + támadnakapomogácsok dolgok után azért magára szokott találni.

(#118999) Bujdy81 válasza eattila (#118993) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A bringás mindig ott megy, ahol a legkevésbé fél!
A bringás átkelők 95%-a kész baleseti gócpont, mert jönnek az olyanok, mint Te és jobbra kanyarodva elcsapják a holttérből 20 km/h-val érkező kerékpárost. Aztán nekiálltok anyázni egymást, miközben azt kellene lámpavasra húzni, aki tervezte/építette/nem tartotta karban...

(#119000) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.