Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118251) Phülöp válasza ezittketto (#118250) üzenetére


Phülöp
addikt

Ugyanez a kérdés valid a részvények, az ingatlan, a kriptovaluta esetében is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118252) ezittketto válasza Phülöp (#118251) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Igen. Nehéz kérdéskör ez.. :(
Ilyenkor megint dörzsölheti a tenyerét az, aki csak a mának élt és sose voltak megtakarításai..

(#118253) Jahno válasza ezittketto (#118250) üzenetére


Jahno
őstag

"mi alapján választja meg, hogy mikor fogja eladni?!"

Ami alapján a devizát, kriptovackokat, ingatlant, aranytartalékot és hasonlókat.

De nekem jó fel ismerőseim vannak, tegnap egyik ezt írta "Meg lehet nyugodni, most váltottam át a havi megtakarításomat €-ba, innentől csak erősödni fog a forint. Szívesen."

És hasonlók.

(#118254) Jahno válasza Phülöp (#118251) üzenetére


Jahno
őstag

Kripto tök egyszerű, mert veszel és bezuhan. Vagy veszel, kicsit emelkedik, akkor iszol egy fröccsöt, hogy talán jó lesz valamire, majd jó nagyot zuhan. Pár ismerős nekiesett ezeknek az ismeretlen kriptóknak és másnak is. Hááááát, majd meglátjuk.

(#118255) npera


npera
újonc

Top komment.... :C

(#118256) Jahno válasza npera (#118255) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, mentek a fosik tőlünk Brüsszel és egyebek :C Kezdem bírni az ipari trollokat, itt már úgyis csak elröhögcsélni lehet mindent.

(#118257) npera válasza blueboi69 (#118241) üzenetére


npera
újonc

(#118258) ezittketto válasza Jahno (#118253) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Ez jó :D

(#118259) ezittketto válasza npera (#118255) üzenetére


ezittketto
csendes tag

És ez is :D

(#118260) npera


npera
újonc

(#118261) Samott


Samott
addikt

Volt ma (is) kerekparverseny, az uccso kilometer... es az igazan hegyes szakaszok meg csak most jonnek majd. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118262) Phülöp válasza Samott (#118261) üzenetére


Phülöp
addikt

csórikám,...
rendesen megsajnáltam

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118263) Phülöp válasza npera (#118260) üzenetére


Phülöp
addikt

helyesek a meglátásaid, Májkl

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118264) Samott válasza Phülöp (#118263) üzenetére


Samott
addikt

Te, ezek jok. Miert nem hallottam meg roluk?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118265) npera válasza Phülöp (#118263) üzenetére


npera
újonc

Elég intenzív volt, de megnéztem :C

(#118266) Phülöp válasza Samott (#118264) üzenetére


Phülöp
addikt

mostanra értél meg a művészetükhöz

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118267) Phülöp válasza npera (#118265) üzenetére


Phülöp
addikt

örülök, ha

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118268) Samott válasza Phülöp (#118266) üzenetére


Samott
addikt

Ahogy nezem inkabb az lehet az ok hogy csak 249 feliratkozojuk van... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118270) Phülöp válasza Samott (#118268) üzenetére


Phülöp
addikt

+ legalább négyen a koncerteken is meg szoktak jelenni

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118271) Jahno válasza Phülöp (#118270) üzenetére


Jahno
őstag

Faterkilleren volt úgy, hogy többen is megjelentek a koncerten aztán kiderült, hogy eltévedtek mert a másik teremben fellépő bandát keresték :-D

(#118272) npera


npera
újonc

(#118273) -NoVa- válasza npera (#118269) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sokkal több ilyet az utakra!

(#118274) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118275) npera


npera
újonc

Kicseréltem a ventit a Totoyában.

Igazából nem is volt nehéz. A netes tutoriálból semmi nem stimmelt, azóta már minden picit máshogy van (mondjuk egy régebbi Corolla példáját néztem meg).

Ennyi volt:

- venti alatti NVH-covert leszedni, 3 fül tartja.
- kivenni a lámpácskát a takaróból, aztán félre lehet rakni
- egy kis fém konzolt lecsavarni, ami 2 csatit tart és blokkolja a venti egyik csavarját a 3-ból
- kesztyűtartót igazából ki sem kellett venni, de jobban látni nélküle
- alulról 3 db T20-as torx fogja a ventit
- egy kis bepattintós füles csatin kapja a delejt, a földet, meg a vezérlés jelét
- simán kijön lefelé
- újat feltolni a helyére, csavarokat behajtani kézzel
- csati vissza
- csavarokat meghúzni érzéssel
- fém konzol helyére
- kesztyűtartó helyére
- NVH-cover vissza

Szépen csendben súg.

Német Topran venti ment bele, az OEM Denso tojt be. Igazából ment még, de cincogott a csapágy és az új finomabban is fut.

Japán minőség... :U

(#118276) WiZARD válasza blueboi69 (#118240) üzenetére


WiZARD
addikt

Vajon akik olvasták ezt, azok közül hányan mentek el tegnap/ma feliratkozni, vagy tervezték be jövőhétre. Persze tudom, van akinek ez játékpénz és nem mozdul rá, meg az órások között is van aki elvből nem csinál ilyet.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118277) Phülöp válasza WiZARD (#118276) üzenetére


Phülöp
addikt

meg van olyan is, akinek nincs ekkora mozgatható tőkéje

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118278) Jahno válasza WiZARD (#118276) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem játékpénz és ilyen kicsiben nem érdekel, meg különben sem értek hozzá, inkább az a nagyobb baj :DD

(#118279) Jahno válasza Phülöp (#118277) üzenetére


Jahno
őstag

Na majd ismerőst megkérdezem, még értelmes áron váltott 5 millió környékén Eurót, azzal azért már lehet mit akasztani, de szerintem nem adja el, tartogatni fogja számlán, mert "nyerni" lehet rajta, aztán nézegesse a forintot, ha éppen nincs mire költeni?

(#118280) blueboi69 válasza WiZARD (#118276) üzenetére


blueboi69
csendes tag

4M forint, nincs is ennyi játékpénz, ráadásul nem is értek hozzá, olyanba nem ugrok bele egy elolvasott post után.
Ez olyan, mint amikor régen mondtam, hogy autóban motor szétborítás, meg ilyen olyan szerelések az szinte rutin és minek viszi el Jahno szerelőhöz, hogy lehúzzák, mikor otthon is meg lehet csinálni.
Vagy mondhatnám hogy a céges levelezésed, weblapot miért van szolgáltatónál, mikor lehetne saját szerveren is, mert az jó, nem fogsz azonnal beleugrani. Arról nem is beszélve, hogy szombat van, ráadául pesti random címekre nem is járkálok el feliratkozni olyan cuccokra, amikre nincs is pénzem :D
Szóval sok sebből vérzik ez, marad a riszpekt feléd, hogy ebben láttál lehetőséget és éltél vele. :R

(#118281) blueboi69


blueboi69
csendes tag

May be an image of standing and text that says "BIZARRO.COM Facebook.com/ ook.com Ezt nem hiszem el! Ezek a fura nagy szemű faszik a repülÅ‘ micsodáikkal a múlt éjjel megint ideb...tak ideb... egy csúcsos vackot az udvarra...!"

(#118282) Jahno válasza blueboi69 (#118280) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk a céges levelezés meg web máshol olcsóbb is, mint odahaza. Haver is addig matekozott, hogy esetleg feléleszti a NAS-t emailszervernek, míg sikerült lebeszélnem róla. Most egy otthoni mindig változó IPtartomány mellé a Google amúgy is olyan hülye mindennel, hogy szó nélkül csuk ki címeket és tartományokat aztán meglátja, hogy ilyen-olyan NASról érkezett a fejléc alapján, hát tudja a fene, meg benyel egy adag spamot, majd megpróbálják törni, túlterhelni, az nekem nem hiányozna. Kicsit más a műszaki tartalom.

Egy poszt meg olyan, mint annó a biogiliszta, tulipán és ki tudja még mik amit nem tudunk, vagy már el is felejtettem. Annyi ilyen-olyan értékpapír, arany, gyémántbányás pilótajáték meg mindenféle volt, hogy ihajj.

(#118283) blueboi69 válasza Jahno (#118282) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem saját levelezés vanik, virtuális szervert bérelek, már vagy 2-3éve, teljesen jól működik és nem törték még fel :D

(#118284) Sipi- válasza blueboi69 (#118283) üzenetére


Sipi-
tag

És a virtuális szerverre mennyi pénzt locsoltál már el, mikor a gmail ingyen adja a levelezést (is)? :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118285) Sipi- válasza WiZARD (#118276) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem kevesen. Nekem 10k eur sok egy olyan dologra amihez nem is értek, lehet, hogy bizonytalan (és 10k eur sincs meg hozza :( )

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118286) Jahno


Jahno
őstag

Ejjj, ráérek, fotós riport :-P

Vasárnapi kiállításunk az olyan lett, amilyen.

Galériatulaj hozta a formáját amit sejtettem előre. Kő bunkó volt, mindenkivel durcizott meg a saját embereit is összevissza hülyézte, aztán mi fapofával inkább kibírtuk, meg elhülyéskedtük. Igazából ha valaki kicsit pisszen az elindítja a dominót, haversrác már nézegette, hogy beviszi a budiba és bucira veri a fejét, de éppen foglalt volt.

Nyitás előtt előtérben szédölögtek a haverok, meg persze dumáltunk és szocializálódtunk, erre egyik havernak így szólt, hogy "be kellene már takarodni mert idő van" Az meg visszanézett és mivel egyszerű vidéki jó arc ennyit kérdezett "Nekem ugrálsz kisköcsög?" Itt már éreztem, hogy megalapozódott a kommunikációs történet :-D

Ráadásul a csoda megnyitót kicsit eltúlozta, egyenként bevonulás "mert így szoktuk" meg összevonta két festővel amit előre nem nagyon tudtunk :W Azokról beszélt egy jó fél órát, ott kezdve, hogy felnőttek meg milyen iskolába jártak.

Közben a kirendelt fotós havernak is megmagyarázta, hogy itt szabályok vannak, senki nem fotózhat. Lenémította a gépét és úgy rakta össze az albumot, Ő is fél életét azzal töltötte, hogy hülyékkel foglalkozott, hamar levette, hogy nem érdemes semmit mondani, mert reménytelen eset. Elején trollkodtam is, hogy hozzam a formám, akit érdekel és belelapozna, annak képek:

[link]

Család, ismerősök összegyűltek, nekem egyetemista osztálytársam is beköszönt meg egyik haversrácnak az általános iskolás osztályfőnöke, meg egyéb teljesen jó és lehetetlen arcok, akikre nem számítottunk semmilyen formában.

Volt bor, sok fröccs és pogácsa, mert az kell. Én már nyitás előtti rendezkedésre úgy mentem, hogy 2x1.5 liter hideg cuccot bekevertem :DD

Többit meglátjuk, valami kisebbet majd rendezünk, most egy ideig csendben maradunk, aztán kisebb helyen vagy tematikusat összepakolászunk. Persze tárlatvezetést vállalunk, megnézhető, még akkor is ha nem annyira galéria csak egy hotelnek a KGST kinézetű konferenciaterme, ami erre pont alkalmatlan. De legalább drága lett :-D

Én most pár képem kinézem és valami kisebb méretben különböző technikával kinyomtatom, azon látni melyik mire képes. Nem kell feltétlen ekkora fejhajtás, bár többieknél akadtak olyan képek amik így kicsiben a monitoron nem annyira tetszettek, nagyban keretezve meg tök jól néz ki.

Utána még beültünk egységbe, stílusosan lukkamerával filmre készült rólunk egy csoportkép, haversrác fürdőszobában előhívta, megtettük amit meglehet. Bemutatkoztunk, kicsit kuszák lettünk, lehet gondolkozni, hogy merre tovább az előre. De ez egy másik poszt lesz ha igényli a társaság :U

(#118287) Jahno válasza Sipi- (#118284) üzenetére


Jahno
őstag

Saját domainnal nincs ingyen, virtuális meg másra is jó, de ne szaladjunk ennyire előre :-P

(#118288) npera


npera
újonc

A mai nap igen jó volt.

Reggel elkezdtem "mohátlanítani" az udvart és a dekket. Persze megint alulbecsültem a szükséges mennyiséget a koncentrátumból, így ebéd helyett elmentem venni még mohairtót. Lefújtam kézi pumpálós permetezővel a szomszéd sufnijának a felém eső falát, a kövezetet a bejárat előtt. Aztán jött a hátsó udvar és a fa dekk.

Lekezeltem még ebéd előtt a napellenzőket is a hátsó oldalon. Az emeletről le tudtam fújni a terasz feletti nagy napellenző tetejét is, most akkor az is szép csillogó lesz.

Utána nekiálltam a kocsi kabin ventijének, arról írtam korábban.

Ekkor már erősen kezdett korogni a gyomrom, de persze kaja nem volt. Bedurrantottam a grillt és éppen felraktam a lazacot, amikor kopogott az ajtón a dízeles magasnyomású cimborám (telós bandi és vmax zsolti), szerencsére éppen meghallottam.

Beinvitáltam, aztán rögtön beállította nekem a grillt egy jobb beállításra. Szerencsére börgert is akartam grillezni, így pont kapóra jött, hogy jött (érted???), mivel az egyiket meg tudta enni ő.

Pirítottam szalonnát, annak a zsírján megy felszecskázott hagymát. Volt uborka, meg paradicsom és sajt is. Meg dizsoni mustár. Most tormát nem raktunk bele.

Jót beszélgettünk, aztán 9 előtt hazament a cimbora. Ekkor még fenn volt a Nap, így éppen kapóra jött, hogy volt pár 1-cellás akksi feltöltve, mert akkor előkaptam a legkönnyebb ötvenvalahány grammos 3"-os cuccot és körbelebegtem picit a naplementében a ház mögött a parkban. Semmi ACRO, csak amolyan whoopos lebegés. Valami eszetlen jó volt. A gépnek kábé semmi hangja nincsen, senki oda sem bagózott. A nappaliban ültem a szófán és a nyitott teraszajtón keresztül "mentem ki" vele, aztán a dekk felett kommandóztam és a kis háromszög alakú susnyás felett a fák koronája alatt tekeregtem. Kegyetlen jó naplementés fények, minden IS zöld és madárcsicsergés...

(meg az angyalok mezítlábas nevetése)

Majd linkelek is, ha letöltöttem a futidzsot.....

(#118289) Jahno válasza blueboi69 (#118283) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem egyiket azért nem nagyon törik, mert már túl régi :DD

(#118290) Phülöp válasza Jahno (#118286) üzenetére


Phülöp
addikt

mondanám, hogy viszem háttérképnek, de ez nem a te fotód, legalábbis nem úgy, mint a legutóbbi

[link]

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118291) -NoVa- válasza WiZARD (#118276) üzenetére


-NoVa-
őstag

Euro akadna párra, érdekes is, de gyanús, hogy új accounttal utcáról beesve nem éppen azt az árrést fognám meg rajta, nagyon távol áll tőlem a kereskedelem. Elismerően bólogatok meg ránézegetek egy ideig a marketplace árakra és a mozgásokra, idegenebb szubkultúrába teljes lelkesedéssel védőernyő nélkül nem ugrálok.

(#118292) Phülöp válasza npera (#118288) üzenetére


Phülöp
addikt

ez így elég kellemes napnak tűnik innen nézve

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118293) npera


npera
újonc

Egy Mini, ami tetszik...

(#118294) Jahno válasza Phülöp (#118290) üzenetére


Jahno
őstag

Nos szerintem látszik pár képen a tevékenység, mert elfogyott a bekevert fröccs és ilyen 1-2 decis poharakkal nem szórakozunk, jó lesz az flakonból nekem is meg havercsajnak. Csak úgy igényesen :DD

Messziről kiszúrtam mikor a hideg bubisból már pont annyit öntöttek, hogy kb. 6 deci maradt benne, ami kiváló vice alap. Gondnok csávó ott aggódott, hogy jajj ha nem a mosogató felett csinálom akkor legalább hoz tölcsért, de mire kettőt pislantott arra legyőzte a szakértelmem és már meg is kóstoltuk a frissen kavart fröccsöt. Egy csepp sem ment mellé :C

(#118295) Phülöp


Phülöp
addikt

párkerék kontent

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118296) Phülöp válasza npera (#118293) üzenetére


Phülöp
addikt

leginkább mászthev

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118297) npera válasza Phülöp (#118292) üzenetére


npera
újonc

(#118298) npera válasza npera (#118275) üzenetére


npera
újonc

Itt egy tutoriál róla. Lehet, hogy Phülöp cirkálójában is hasonló megoldás van...

(#118299) Jahno válasza npera (#118298) üzenetére


Jahno
őstag

Jövő vasárnapról is csinálhatnál egy werk videót :-P

(#118300) npera válasza Jahno (#118299) üzenetére


npera
újonc

Minden IS lehetséges :C :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.