Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#119901) npera válasza ezittketto (#119897) üzenetére


npera
újonc

Jut eszembe, tegnap felvettem életem első Youtube Short videóját... Kis mjuzikel referencia beágyazva ingress protection code háttérbe...

(#119902) npera válasza npera (#119901) üzenetére


npera
újonc

(#119903) Samott


Samott
addikt

Ez tetszik:

James Webb űrtávcső fotója a Proxima Centaurirol - vagy megse? :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119904) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Én a hét eddigi napjait egy nagyon és egy vérfideszessel töltöttem nagyrészt. És nem az ostoba fideszes, hanem az értelmiségi. Inkább alkalmaztam a hallgatás törvényét. Fanatikusokkal nem érdemes vitatkozni. Most kicsit le vagyok fáradva agyilag. :)

(#119905) WiZARD válasza A. Crowley (#119904) üzenetére


WiZARD
addikt

márpedig a kettő kizárja egymást

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119906) -NoVa- válasza A. Crowley (#119904) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én itt szoktam elkezdeni irányítani a beszélgetést, és érveltetni, mit, miért, mire alapozva, stb. Néha egész érdekes, értelmes beszélgetések jönnek ki belőle, ha tényleg értelmes és megalapozott a másik fél. Persze disznókkal sárdobálásba menni fölösleges, szóval igencsak ritkák az efféle beszélgetések. Meglepőmód sokkal több értelmes KDNP-ssel beszéltem, mint értelmes Fideszessel, mégiscsak az egy vallás, amit lehet valamennyire tisztelni, nem egy szekta. A képviselőiket valahogy mégsem sikerül olyan összeszedett megalapozottan elvekkel rendelkező embernek látni, mint egy-egy random perifériás párttagot.

(#119907) A. Crowley válasza WiZARD (#119905) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

És nem, mindkettő átlag feletti intelligenciával rendelkezik és mégis. Komolyan. Olyan tudással rendelkeznek, hogy le a kalappal. Valahogy aztán mégis itt ragadtak. Igazából a nemzeti érzelmek azok, amik mindkettőjüket ebbe az irányba viszik. Két külhoni magyar, az egyikük végül Mo-n, a másik a messzi északon él.

(#119908) A. Crowley válasza -NoVa- (#119906) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Igazából nem ért annyit az egész, meghallgattam néha a kinyilatkoztatásokat, de szerencsére az idő nagy részében tök más témákról volt szó, így nem volt annyira zavaró. Annyit jegyeztem csak meg egyiküknek, hogy a bevándorláspolitika oké (láttam, mit tett Svájccal a nagy beengedés), de még ennek fényében sem vagyok elnézni az elbszott gazdaságpolitikát és a mérhetetlen lopást.
Egyébként hétköznap esténként tényleg ennyire nehéz beülni valahova vacsorázni? Minden tömve volt. Méghogy nincs lóvé...

[ Szerkesztve ]

(#119909) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Jah, közben finally megérkezett az új kanapé "garanciálisan", miután az előző hibáját tavaly novemberben bejelentettük és képtelenek voltak kicserélni ésvagy megjavítani.

(#119910) npera válasza A. Crowley (#119907) üzenetére


npera
újonc

Két külhoni magyar, az egyikük végül Mo-n, a másik a messzi északon él.

Mielőtt még valaki elkezd extrapolálni fotelből végtelenbe: nem velem beszélt Crowley :B :C

(#119911) A. Crowley válasza npera (#119910) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

:D
És nem is WIZARD-dal. :) Bár a helyek stimmelnek.

[ Szerkesztve ]

(#119912) zetor2000 válasza npera (#119910) üzenetére


zetor2000
senior tag

"És nem, mindkettő átlag feletti intelligenciával rendelkezik" :D
Valóban nem veled beszélt :D :D :D
Bocs, g*ci magas labda, le kell csapni...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119913) Phülöp válasza npera (#119910) üzenetére


Phülöp
addikt

Velem se

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119914) Phülöp válasza zetor2000 (#119912) üzenetére


Phülöp
addikt

Ahhahha :C

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119915) A. Crowley válasza zetor2000 (#119912) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

ÁÁÁÁÁ, LOL

(#119916) Samott


Samott
addikt

Most komolyan mar, ilyen hulyesegekkel szorakozni: Nem egyértelmű a tájékoztató, többen pórul jártak a Mol új tankolási rendjével

Valaki például reggel tíz litert tankolt, és este is kellett tankolnia ugyanennyit. Mindkét alkalommal lecsippantották a forgalmiját a Mol-kútnál, másodjára azonban már nem tankolhatott 480 forintért. ... A tájékoztatóból kimaradt, hogy egy forgalmival egy adott napon csak egyszer lehet olcsón tankolni, és hogy ez akkor is áll, ha nem merítette ki az autós az ötven literes limitet.

Ki az a barom, aki naponta ketszer tankol tiz litereket... ok, ertem az en szitum extrem, hogy kb. kethavonta tanlolom tele, de amig rendszeresen kocsival jartam nem haszanaltam el egy tank benzint egy nap alatt. Elvezik a benzinkutra jarast? Es Csak MOL kutnal lehet tankolni? Menthetetlen a vilag...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119917) eattila válasza Samott (#119916) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem csak ott. De tegnap pl itt shell kútnál nem volt benya. Mol-nál igen.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119918) npera válasza zetor2000 (#119912) üzenetére


npera
újonc

Hát igen, itt már gyanakodnom kellett volna, hogy nem rólam volt szó.... :B :C

(#119919) npera


npera
újonc

Ha valaki használ NATO lőszeresládát tárolásra (mondjuk LiPo és LiIon cellák az én esetemben), akkor érdemes kihúzni a tömítést belőle, hogy thermikus esemény esetén le tudjon fújni a fedél mellett és ne gránátként működjön az egész a nyomás miatt.

Ilyenkor a zsanér nem igazán tartja meg magát oldalirányban, könnyen le tud járni a fedél oldalra. Na, erre konstruáltam most kis TPU pöcköket, amiket megfelelő szögben be lehet ügyeskedni a zsanérba és akkor nem jár le oldalra.

Kell valakinek majd a Thingiverse link?

(#119920) -NoVa- válasza eattila (#119917) üzenetére


-NoVa-
őstag

OMW-nél sem volt 95 és dízel, csak 100-as. De.a kományszekta szerint minden rendben, mert stratégiai tartalék is van.

(#119921) npera


npera
újonc

Ki milyen felhős tárhelyet használ? Nem túl sok adat (kritikus doksik és pár fénykép) feltöltése lenne a cél. Nem napi elérésre, hanem inkább vész esetére offsite tár.

Google? OneDrive?

Megpróbálok összepakolni minden fontos dolgot egy helyre a NAS-on, aztán akkor le tudom mérni a méretét. Bőven 1 tera alatt van, ha a fényképeket nem számolom, akkor talán 100 giga sincsen.

(#119922) Samott válasza npera (#119921) üzenetére


Samott
addikt

Office 365-hoz jar 1TB, az ezekre eleg.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119923) npera válasza Samott (#119922) üzenetére


npera
újonc

Megnézem, mert valami Family csomag van belőle.

(#119924) Samott válasza npera (#119923) üzenetére


Samott
addikt

Na az mindjart 5x 1TB, de mintha a napokban irta volna qnadam hogy nem egyszeru osszevonni oket.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119925) Samott


Samott
addikt

#comic pictures


:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119926) Jahno válasza npera (#119921) üzenetére


Jahno
őstag

100 guga az kb. 21 SEK/hó onedrive. Nincs O365 előfizud?

Ezt kb. tervezni kell, ha odahaza letörlöd, akkor felhő is megy kukába. De van ahol nem.

(#119927) Phülöp


Phülöp
addikt

Urak,

napelem használata mellett a villanyóra ilyeneket ír ki léptethető listában:

A: 43kWh
E1: 26kWh
E2: 17kWh
E3: 0kWh
E4: 43kWh

Ezek értelmezésében kérek segítséget.
Szeretném azt gondolni, hogy az E1 a visszatáplált, az E2 a vételezett, az E3 meg a fizetendő :)

A napi átlag termelés 29kWh mostanában, az órát tegnapelőtt kora délután helyezték üzembe.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119928) Samott válasza Phülöp (#119927) üzenetére


Samott
addikt

Itthon mas rendszer van, itt az 1.8.0-at meg a 2.8.0-at kell figyelni. Villanyoran valami szam ami alapjan talalhatunk hozza egy leirast?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119929) Phülöp válasza Samott (#119928) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha van is, hát finnül lelhető fel, Jyväskylä-ban gyártották.

Aidon 6534, csak apró betűkkel írták :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119930) Samott válasza Phülöp (#119929) üzenetére


Samott
addikt

Talaltam angolt, tobbet is. De nem lettem okosabb tole, ennyi mindent nem kellene mutatnia. Bar tud 4 tarifat kezelni, lehet az kavar be, nem tudom nalatok hogy megy ez.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119931) Sipi- válasza Samott (#119916) üzenetére


Sipi-
tag

Mondanám, hogy egy taxis kifogyaszthat egy tankot egy nap alatt, de Ők itt is kivételezettek...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119932) Samott válasza Sipi- (#119931) üzenetére


Samott
addikt

De az se olyan hulye hogy tiz literenkent tankol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119933) Phülöp válasza Samott (#119930) üzenetére


Phülöp
addikt

Ugyanerre jutottam magam is.

A P+ meg a P- ugyanaz, mint máshol, a 3 fázis jelölése is, csak ez az E1-E4 nem egyértelmű.
Az biztos, hogy a termelés jóval több, mint a fogyasztás, ellenben van fogyasztás akkor is, amikor termelés nincs.
Még mindig nem jött számla, de gyanús, hogy az óracsere előtti időszak termelését nem fogják jóváírni (akár csak a fogyasztás kinullázására se az adott időszakban). Kb 600 kWh jött le a panelekről úgy, hogy abban az időszakban csak a router meg a két hűtő fogyasztott áramot. Jah, meg az alkonyatkapcsolós házszámvilágítás. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119934) npera válasza Jahno (#119926) üzenetére


npera
újonc

Megnéztem, van családi O365. Beléptem és 11 gigát felmásolt már a OneDrive az elérhető 1 terából. Akkor kábé rendben is vagyok. Van valami "vault", ahova az érzékeny (?) adatokat lehet rakni.

Megvizsgálom miként lehet ezt NAS-al hangolni. Ott először össze kell takarítsak egy adatmagot, amit érdemes felrakni. Talán a komplett EOS10D mappát nem, de még átgondolom....

(#119935) -NoVa- válasza Samott (#119932) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van az a pénzügyi határon billegő alkalmi munkás, aki viszont.

(#119936) npera válasza Samott (#119932) üzenetére


npera
újonc

Ha erős a hatótáv rettegés, akkor mindig magas töltöttségi fokon tartja a tankot :B

(#119937) Grillo válasza Sipi- (#119894) üzenetére


Grillo
senior tag

Hálisten!
Bár reggel beszoptam. Már szegénységjelzősen mentem be reggel a fóti MOLra tankolni cégessel, és nem értettem, hogy mikor fél 7kor odaértem, minden fejnél állt a sor, aztán hirtelen már csak 1-2 teherautó maradt. Amikor kiszálltam, akkor látom, hogy 95ös az nincs. Úgyhogy ment 5 liter 100as a Vitarába, azzal el tudtam intézni a mai dolgom, aztán majd szerdán lesz időm tankolni.
Mondta a csaj, hogy elfogyott, ma hoznak is, csak nem volt elég.

Át kell állnom arra, hogy fél tanknál telenyomom, mert ha ez rendszeresedik, meg fogom szívni.
Kocsiügyintéző srác mondta a cégbe, hogy neki a MOLos kapcsolat mondta, hogy a dízelesek pláne tankoljanak amikor csak lehet, mert ott lesznek először ellátási gondok. Ha lesznek.

Meg reggel Fóton a 95ös....

(#119938) Grillo válasza npera (#119921) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem GDrive 2 TB van, ennek kábé fele céges, másikfele van magánra. Működik, egyszerű, évi 30k körül van.

(#119939) eattila válasza -NoVa- (#119920) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt a shellnel semmi. Minden kutfejen kint volt, hogy keszlethiany.

Ma mar bringaval jartam arra.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119940) Sipi- válasza eattila (#119939) üzenetére


Sipi-
tag

Hmm, 150 km-t mentem még csak tankolás óta, de jövő hét végén mennem kell kb. 3/4-ed tanknyit. Valamelyik nap megpróbálok tankolni (OMV-t szoktam, normál 95-öst).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119941) qnadam válasza npera (#119921) üzenetére


qnadam
veterán

google drive, és titkosítva mennek fel a cuccok oda.
mondjuk nekem egy korábbi konstrikciójú korlátlan céges csomagom van, de pár száz gb egészen kicsi pénzbe kerül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119942) qnadam válasza Samott (#119924) üzenetére


qnadam
veterán

neménvótam!
nekem csak annyi dolgom volt a microsoft tárhelyével, hogy egy ideig korlátlan volt, aztán meg nem.

szerk: ráadásul az amazon volt, nem is ms

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119943) NauTiLUS_HUN válasza Samott (#119932) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Én egy esetet tudok elképzelni. Kaptál kölcsönbe egy autót, tele. Tele kell visszadnod, lett még egy kör a kocsival és már szopóág.

(#119944) Samott válasza qnadam (#119942) üzenetére


Samott
addikt

Elnezest kerek az inszinuacio miatt, akkor ugy nez ki mastol/mashol olvastam. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119945) Sipi-


Sipi-
tag

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119946) npera válasza Sipi- (#119945) üzenetére


npera
újonc

Nekem van CC boxom, amit kivételes esetekben olvasgatok. Kábé illik is a kép rám, így szoktam ülni a porta sarkában, amikor értelmes arckifejezést próbálok magamra erőltetni :B

(#119947) npera


npera
újonc

(#119948) Samott


Samott
addikt

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119949) npera válasza Samott (#119948) üzenetére


npera
újonc

Ez gyakorlatilag már eddig is így volt, mindent IS leszarnak.

(#119950) NauTiLUS_HUN válasza npera (#119949) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nem volt a 30as táblánál sebességkorlátjuk eddig!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.