Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#135001) npera válasza Phülöp (#134998) üzenetére


npera
újonc

Ja, jó kis PRO SLD :C

Nagyon durva, hogy 5,5k SEK-ért vettem 2014-ben asszem. És most 13,5k SEK... :Y

A váltókat átvariálták. Nekem Alivio 3x váltó volt elöl, és 9-es Tiagra hátul. Most meg ilyen van:

Framväxel Shimano Tiagra 4700
Bakväxel Shimano Tiagra 4700
Växelreglage Shimano Tiagra SL-4700 2x10
Kassett Shimano HG500 10sp 11-34T
Vevparti Shimano FC-RS400 svart 50/34T 170mm

Igazából a mostani jobb, a 3x-os hajtómű semmire nem volt jó. Már be volt készítve az Excel táblázat, hogy miként tudom átkonvertálni outi 2x-es cyclocross hajtóműre, mikor aztán ellopták.

Volt régen egy archív oldaluk lebontva évjáratra, de most már nem jön fel. :(
Asszem 12-28-as kazetta volt hátul és valami 3x-os lánckerék elöl.

Egy update során Deore XT váltó ment előre és sima mezei Deore hátra. Az jó volt, kedveltem a fém váltófület a váltókaron :wub:

(#135002) Grillo válasza npera (#134966) üzenetére


Grillo
senior tag

Nálunk most a kiscsaj nem volt hajlandó lentmaradni nagyszülőknél. A hétre tervezett kis szülőkelmennekmozibaésilyenek projekt bukó. Na mindegy, pár év múlva meg majd csak szeretném, hogy hazajöjjön (remélem)...

(#135003) Jahno válasza npera (#135001) üzenetére


Jahno
őstag

Á, annó 10es körül vettem a fotós táskám, most valamikor már cserélni kellene mert amortizálódik is, akkor meg legyen tartósabb, esetleg 2 centivel nagyobb. Most ugyanez az akkori olcsó táska is majdnem 40ezer pénz. És nem olyan egyszerű, mint a golyóscsapágy, amit neten megrendelek, hanem oda kell menni és belepróbálni mindent is. Következő "majd" az állványom lesz, aminek kb. 2 éve elrepedt a feje, de ott is 70-100ezres összegekről lehet szó, így mindig mindent csak napolok. Elég durván megszaladt egy csomó cucc.

(#135004) npera válasza Grillo (#135002) üzenetére


npera
újonc

Nekünk ilyen kábé szökőévente jön össze. A nagyszülők gyakorlatilag képtelenek bármiben segíteni. Normál esetben a 2k km távolság miatt, ha pedig ott vagyunk, akkor a totál inkompetencia végett. Anyósom mondjuk idén bevallotta, hogy már nem megy neki a dolog. Túl gyorsak a gyerekek neki, ő pedig túlságosan leépült sajnos.

Anyám próbálkozik, idén egy fokkal jobban ment neki mint tegnap, bár 3 óránál többet nem hagytam egyedül a gyerekekkel.

Szóval nálunk úgy megy a dolog, hogy mindent mi csinálunk és nincsen "szünet" a gyerekekkel.

(#135005) -NoVa- válasza npera (#135004) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nagyszülők hiányában ez a standard, aztán amikor asszony mondja, hogy be kell menjünk az iskolába, és beszélnünk kell az igazgatónővel, azt olyankor értem, hogy be kell menjek az iskolába és beszélnem kell az igazgatónővel.

(#135006) npera


npera
újonc

Asszony tegnap este megkért, hogy segítsek neki kinyitni a "szovernyé kábinyon" üveget. Pedig még nem is volt üzemi nyomáson.... Utána viszont élveztünk egy kis nedűt... :B

(#135007) npera válasza -NoVa- (#135005) üzenetére


npera
újonc

Ja, fejedelmi többes. Vagy addig home office vagy extrém esetben viszem a gyereket melóba magammal. Volt már rá példa.

(#135008) eattila válasza -NoVa- (#135005) üzenetére


eattila
csendes tag

Enyém asszony akkor is többesben beszél, ha másról van szó. Csináljuk ezt meg, tegyük azt el. Jelentés: Csináld meg....

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#135009) Phülöp


Phülöp
addikt

#mithallgatszmost

Dob Vylan - We live here

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#135010) Jahno


Jahno
őstag

Tegnap éppen az Üllői útnál nézegettem a bicajsávot, hogy melyik részén kellene felmérni és mekkora bicajos forgalom után lehet azt mondani, hogy ki van használva, elérte a célját meg hasonlók, mikor a járdán odébb lökött egy bicajos...

Érdekes módon tegnap a Petőfi-Margit közt rolleres is kevés volt, összesen csak egyet láttam, vagy nagyon jól sunnyogtak. A helyzet szerintem változatlan.

(#135011) Grillo válasza npera (#135004) üzenetére


Grillo
senior tag

Hja, szüleim nekem is 250 km, majdnem 2k, anyósék itt vnnak pár utcára, oda mennek sokat suli után, de ők is kezdenek fáradni erősen, most anyós szívével kórházban már 2 hete, após meg amúgy is eléggé diktátor, nem mindig megy a kompatibilitás. Mondjuk így 10 felett már elvan a kisebbik is, olvas, felneveli a TV, bármi, nagyobbik meg úgyis kijelzőfüggő, amiatt kell vele küzdeni. De közben foci, meg színjátszás, meg néptánc.

(#135012) Grillo válasza Jahno (#135010) üzenetére


Grillo
senior tag

Esős az idő, féltik a neglizsét.

(#135013) npera


npera
újonc

Blueboi, Nova, izgalom. A XING2 motor elvileg átment a vámon. A svéd posta persze erről még nem tud, mert sem a honlapon, sem az appban nem látszik a tracking. De az Ali szerint már nem csak az országban van a csomag, hanem a vámon is átment. nemecsek........ :B

(#135014) Jahno válasza A. Crowley (#134983) üzenetére


Jahno
őstag

Amíg tetszik Neki, addig csinálni kell, oszt lehet kint még pénzt is tud belőle facsarni. Itt sem tudnám eldönteni, hogy mik a határok, vagy mit lehet túlzásba vinni meg szülők meddig bírják logisztikával és lóvéval.

Mindenki hozzájárul amivel tud és ha azt nézem, hogy 42 kép lesz nagyban kiállítva, akkor ott erős rosta is lehetett. Előnyöm, hogy átlagos elcsépelt giccs látképpel futottam, csak ide meg pont olyanok kellenek és nem szétművészülős cucamucák:

(#135015) A. Crowley válasza Jahno (#135014) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Király vagy! Majd muti meg!

(#135016) npera válasza Jahno (#135014) üzenetére


npera
újonc

Nájsz!

(#135017) Jahno válasza A. Crowley (#134986) üzenetére


Jahno
őstag

Ebben a sportban is van ilyen mindenféle edzőtábor meg egyéb év közbeni mérkőzés?

Semmit nem tudok róla. Úszó és műugró ismerős még akad, kézilabda/karate/jéghoki vonalon meg ugye éves naptár, aztán mennek mindenfelé Európába is.

Fatornyos falum klubja messzebb is, mert megint jól szerepeltek az EB-n és októberben mennek Tókióba a karate VBre. Az szerintem ott nem a kispálya, vagy ha azt nézem, hogy az előző időszakban 50-60 nemzetközi indulóból két dobogós helyet húztak be, akkor meg főleg.

Fociról ha valaki beszélni próbál, akkor felkészült vagyok, Castrum SC, Hatvani Gigászok, Szolnoki Orkák, Vörös Farkasok, Tehenkolmop, jónapot :C Mondom ezt így pár régebbi MTK meccs után.

(#135018) A. Crowley válasza Jahno (#135017) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Mivel beszóltunk anno az edzőnek, és több más ok miatt a gyerek át van téve a hobbi csoportba, szóval vehetjük úgy, hogy nem versenyszerűen sportol, a nyarat meg nyaralással tölti hellyel-közzel, szóval ő hobbi szinten sprinter.

(#135019) eattila válasza Jahno (#135014) üzenetére


eattila
csendes tag

Faszajó!

Aztán majd később agyalnak, hogy mire gondolt a művész :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#135020) Jahno válasza A. Crowley (#135018) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor itt az ideje majd este a fogadáson előállni a díleri dumával, mikor úgyis be kell mutatkozni 2 mondatban. Csapatot és edzési lehetőséget keresek, hogy még jobban teljesíthessek és elérjük a céljaink :DD Aztán vagy lesz valami vagy nem. Faluban felénk egész normális a PógárJenő, lehetőségeihez képest az ilyen feltörekvő ifjúságot némi KP-val meg ajándékutalványokkal is próbálja támogatni.

(#135021) Phülöp válasza Jahno (#135014) üzenetére


Phülöp
addikt

na
új windows hátterem lesz?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#135022) Jahno válasza Phülöp (#135021) üzenetére


Jahno
őstag

Nem, de most felbátorodtam, van egy újabb fám áldozatnak, azt lehet még mostanában megnézem. Ha már a kocsog Rába és a Duna ki tud önteni, Ipoly meg semerre, akkor valaminek történnie kell :C

(#135023) Jahno válasza eattila (#135019) üzenetére


Jahno
őstag

Ha a nevem oda van írva, akkor egyértelműen sörre :DD

(#135024) Jahno válasza Phülöp (#135021) üzenetére


Jahno
őstag

És lehet kívánságműsor, most ezt néztem ki nagyon kopaszon, vagy ha lehet akkor deresen:

Meg ez itt elég messziről van, valami naplementés vagy esti közeli képet megérne és akkor lehet jobban tudok játszani mögötte a dombokkal ha közelebb megyek:

(#135025) eattila válasza Jahno (#135023) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez volt az első 3 tippem :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#135026) eattila válasza Jahno (#135024) üzenetére


eattila
csendes tag

ilyen fákat kb tejködben, havas tájon jó lőni. (nincs horizont, homogén fehér háttér, csak a fa fekete)

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#135027) Phülöp válasza Jahno (#135024) üzenetére


Phülöp
addikt

szóljál, ha megvan
az alap akár jó is lehet

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#135028) Jahno válasza eattila (#135026) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, úgy a jobb, amit nehezebb szervezni. Az elsőnél ez ki is húzható, ott nincs köd. Második viszont erős mezőnnyel indul benne. Szerencsére térképen látszik, az alapján már oda lehet találni, mert ez a kép kb. 600 méterről készült, annak nehéz lenne ködben nekimenni csak úgy toronyirányt.

Vízben állva, sárga napfelkeltével nem lenne jó?

Tavaszi Ipoly elmaradt, de nem emlegetem mert tuti a leglehetetlenebb időszakban önt ki és verhetem fejem a falba.

(#135029) Jahno válasza Phülöp (#135027) üzenetére


Jahno
őstag

Vidéken is van alap, majd naplementével tán jól néz ki. A másiknál kopaszodásra várok:

Már mondtam haveroknak, hogy kellene 4 telek, ezt át lehetne rakni a közös csücskébe és időnként kicserélni más fajtára :C

(#135030) eattila válasza Jahno (#135028) üzenetére


eattila
csendes tag

De úgy is jó. Ez csak az én vesszőparipám :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#135031) Phülöp válasza eattila (#135030) üzenetére


Phülöp
addikt

vesszőparipát emlegettél?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#135032) Sipi- válasza Phülöp (#135031) üzenetére


Sipi-
tag

:W

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#135033) eattila válasza Phülöp (#135031) üzenetére


eattila
csendes tag

Tudom. Az unokatesóm (14 éves) rengeteg ilyen lovat gyártott. Egyet a lányomnak is....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#135034) zetor2000


zetor2000
senior tag

#vicceskép:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#135035) npera válasza Phülöp (#135031) üzenetére


npera
újonc

A lányomnak szivárványos unikornis van :wub:

(#135036) npera


npera
újonc

Norvégiában gond van. Egy vizierőmű gátja leomlott a Hans vihar miatt.

Valami műszaki hiba történt a leeresztő mechanizmus körül és túl magas lett a vízszint.

Itt egy videó, ahogy a tározó áttörte a gát egy szakaszát.

(#135037) npera


npera
újonc

Kínai Tesla Semi?

A JAC Motors néhány hónapja mutatta be a legújabb fejlesztésű, full elektromos, nyerges vontatóját a HFC 4259S EV01-est. A típus már ekkor is nagy hasonlóságot mutatott a Tesla Semivel és a kínai cég rá is mutatott, hogy ezek csak prototípus járművek, a végleges, sorozatgyártásba kerülő vontatóra néhány hónapot még várni kell. Innen már sejthető volt, hogy a végleges jármű még jobban fog hasonlítani a Tesla kamionjára.

Még egy jó WIsh-es kiberpickup kell és kész is vannak. A ródsztert utána már röhögve másolják le :B

Ha ezek után Kína belelőne a Holdba mondjuk egy Szemit, akkor utána meg is adták a módját :K :C

(#135038) hobizoli válasza npera (#134997) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igen, lattam 1-2 videot, kb mintha nyitva lett volna a teto :DDD

több drón kell ;P

(#135039) npera


npera
újonc

(#135040) -NoVa- válasza npera (#135039) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#135041) npera válasza -NoVa- (#135040) üzenetére


npera
újonc

Ez igen jó :C

(#135042) hobizoli


hobizoli
nagyúr

"45' utan hirtelen egy naci se volt magyarorszagon, 89' utan egy komcsi se, amikor (es nem HA) a jelenlegi rezsim bukni fog, ki fog derulni hogy nincs egy fideszes sem. Nem csak rablonep ez, hanem gerinctelen csicskanep is, foleg az ilyen both hunorokkal az elen, akik szerint a ket vilaghaboruba mi csak ugy belesodrodtunk, akik kepesek kozel 20 eves gyurcsany-fotokkal haknizni, mikozben a nemzet gazcsohollandere es a miniszterelnok szemelyes jobaratja epp egy 27 milliardos jachton furikazza a kamufeleseget, ami jobb esetben egy fedocege, rosszab esetben egy ruszki oligarchae.Nem baj, sotet farhatzabalok, egynek orulhettek, szerencses esetben titeket nem fognak kirangatni a kadarkockaitokbol mucsarocsogen, mikor elszabadul a pokol (mert el fog), maximum azert hogy vegignezzetek, ahogy a gazdaitokat fellogatjak."

ki irthatta? :DDD

több drón kell ;P

(#135043) -NoVa- válasza hobizoli (#135042) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem én voltam! Bár nem lenne stílusidegen, igényli/megérdemli a megvetést az összes propagandista kártevő.

(#135044) WiZARD válasza hobizoli (#135042) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem lesz itt semmi.
Mitől lenne?
Covid/háború/infláció/EU pénzek megszűnése/hónapokig tartó tanár tüntetés/stb, és közben a fidesz támogatottsága meg se rezzen.

Ülünk a fotelben és kommentelünk. Ettől tényleg senkinek nem kell félni a kádárkockakban ülve.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#135045) Samott válasza WiZARD (#135044) üzenetére


Samott
addikt

Ennyi.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#135046) npera válasza Samott (#135045) üzenetére


npera
újonc

A "nem tudja" ijesztően alacsony :Y

(#135047) -NoVa- válasza Samott (#135045) üzenetére


-NoVa-
őstag

Leginkább? Covid lockdown utóválság a háborús gazdasági feldőléssel súlyosbítva. Erre egy igen komoly súlyosbító tényező a kormány, de... Az ő károkozásuk következménye még inkább csak jön, amikor a kifizetendő hitelkamatok elszállnak kezelhetetlenné, ez a mostani csak laza előzetes.

(#135048) Samott válasza -NoVa- (#135047) üzenetére


Samott
addikt

Persze, most derul ki hogy nincs ingyen penz. Azt inflaljak el.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#135049) Jahno válasza -NoVa- (#135047) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, de akkor mitől lett olcsóbb az SSD? Mondjuk nem baj, csak fura.

(#135050) zetor2000 válasza Jahno (#135049) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az véleményem szerint attól, hogy az egyrétegű integrálás cca 200+ rétegesre hízott, és ennek a tömegtermelése is felfutott. És nem csak egy cég gyárt ilyet, hanem sok. Azaz a piac kellően lefedett, van, ha kérdezik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.