Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#118601) -NoVa- válasza Bujdy81 (#118598) üzenetére


-NoVa-
őstag

Rosszabb, nemcsakhogy azt kérik, hogy ne lopják el, de azt is, hogy következménye legyen a korrupciónak. Namármost egy jó szülő csak nem záratja börtönbe a lánya férjét úgy kezdésnek, mint az egyik legkiugróbb példa. Szóval inkább az ország szívjon, családvédelem van.

(#118602) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118603) Samott válasza Bujdy81 (#118597) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk az hogy fideszesek az inkabb sulyosbito tenyezo mint felmentes. Ok akartak kaderrendszert, hat most megkaptak mindenestul. Latszott hogy hazugsag az egesz, most borul a bili.

Vannak testvereid vagy majd te oroklod azt a hazat? Zsebbe kell nyulni es szigetelni. Sajat penzbol ahogy mi csinaltuk, nem az allam kegyere varva.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118604) -NoVa- válasza Sipi- (#118600) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezaz, hogy most a szokásosnál is szarabbul kommunikáltak mindent. Pedig nagyon szarhoz szoktattak eleve. Szép hazugságláncot kell most kibogozni.

(#118605) Samott válasza Sipi- (#118600) üzenetére


Samott
addikt

A kormany eddig ennyit mondott: "Az átlagfogyasztás évente 2523 kilowattóra az áramnál, a gáznál 1729 köbméter. Most rezsivédetten 7750 forintot fizet egy ember havonta, enélkül 50 830 forint lenne a villanyszámla. A gáznál 15 800 forint helyett most 131 441 forintot kellene fizetni."

Amit te latsz a szamlan azt a rezsicsokkentes elotti arhoz kepest szamoljak. Nem az aktualis piaci arhoz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118606) A. Crowley válasza Sipi- (#118600) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Kiadott, becsült számokkal nekünk nagyjából 109.000 HUF-fal lesz több a havi rezsink. 450kWh áram és 200 m3 gáz átalánydíjjal.

(#118607) Sipi- válasza -NoVa- (#118604) üzenetére


Sipi-
tag

Vagy ez direkt a kommunikáció része. Teljesen megörülsz, hogy nem 50ezerrel lesz több a számlád, csak 8ezerrel. És boldog, és tapsol :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118608) Sipi- válasza Samott (#118605) üzenetére


Sipi-
tag

De nem tudjuk, hogy ebből mennyi a rendszerhasználati díj.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118609) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

"Ha ma matekozunk egy kicsit, most az jön ki, hogy piaci alapon 912,8 forintba kerülne minden további köbméter gáz, a kilowattóra pedig 242 forintra jön ki. Innentől már mindenki összenézheti ezeket a számokat a saját számláival, az átlag feletti fogyasztását ezekkel a számokkal beszorozva." - index.hu

(#118610) Samott válasza Sipi- (#118608) üzenetére


Samott
addikt

Persze, semmit nem tudni, megint jol felkeszultek, de ennyit mondtak ezzel tudunk szamolni. Magyar Kozlonyben meg nincs semmi.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118611) Jahno válasza -NoVa- (#118604) üzenetére


Jahno
őstag

Valami félremehetett, mert kb. sorban azt valósítják meg, amivel az ellenzéknél behaluztak, hogy mi fog történni ha az a ha ott lenne. Lehet összekevertek pár papírt, valamiátkerült a fenyegetőzős dossziéból a megvalósítósba és most már így adta ki :DD

Nép meg úgyis felejt, azt sem látja, hogy a tegnapi poszt alatt még ment a "semmi pánik, télre is lesz olcsó gáz" duma és megvédős mindenfélét ígértek.

Ellenben ha így van a sor, akkor most jöhet az óvodások átoperálása, oszt a fiúk mehetnek is háborúba.

(#118612) Sipi-


Sipi-
tag

Vodafone vicces. Erre a teljes munkahétre hirdették meg az ügyfélszolgálat leállást, számlát sem lehet befizetni. De hétfőn azért kiküldték a havi számlát :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118613) Sipi- válasza Jahno (#118611) üzenetére


Sipi-
tag

Lassacskán már attól kell félni, hogy mikor lesz Kormányinfó, mert akkor mindig jön valami amivel megizélik az embereket. De majd 3 év múlva eljön ismét a kánaán (választásokig).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118614) blueboi69 válasza Phülöp (#118599) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az órán le tudod olvasni a termelést is külön. Ha igen, akkor nincs gond.
De ha mondasz egy óratípust, akkor segítek.

(#118615) WiZARD válasza Samott (#118605) üzenetére


WiZARD
addikt

Ebből az jön ki hogy ~250 ft /kWh az áram.
Tudtommal a valóság inkább valahol 120-150 ft körül lehet.

(bár nem lepne meg, ha a limit feletti árba lenne beépítve a rezsicsökkentés buktája, tehát jóval a valós piaci ár felett alakulna a "piaci áras" rész)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118616) blueboi69 válasza -NoVa- (#118601) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Persze, hogy családvédelem van, ebben nem hazudtak!!!

Megvédik a saját családjukat.

Egyébként zseniális, már kínomban röhögök csak, most már a katásokról hamar megfeledkezik mindenki.

(#118617) Jahno válasza Sipi- (#118613) üzenetére


Jahno
őstag

Végrehajtják a programot na. Lehet már vakaróznak, hogy valamelyik papír félrement és mivel dumálják ki :DD

(#118618) Samott válasza WiZARD (#118615) üzenetére


Samott
addikt

Sipi irta hogy nem tudjuk hogy a rendszerhasznalati dijjal hogy jatszanak. Es persze az is lehet hogy a "tulfogyasztokkal" fizettetik meg a tobbiek rezsicsokkenteset is...

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118619) Jahno válasza WiZARD (#118615) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt sem értem tegnap óta. Vagy azt, hogy a közületi fogyasztók akiknek eddig emeltek ott mérséklődik-e bármi is?

(#118620) WiZARD válasza Samott (#118618) üzenetére


WiZARD
addikt

Jah, pont ezt szerkesztettem bele én is.

Mondjuk az elszámolásra is kiváncsi leszek. Éves elszámolásban vagyunk. Akkor most jönnek júli 31-én leolvasni pluszban, hogy az eddigi volt olcsó?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118621) Samott válasza WiZARD (#118620) üzenetére


Samott
addikt

Es minden napelemes bukja a nyari termeleset... kifizetik nekik 6 forinttal (mert azt meg levittek 13-rol), aztan termeld meg ujra telen a sotetben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118622) blueboi69 válasza Samott (#118621) üzenetére


blueboi69
csendes tag

de ez csak a bruttoban, nem?

(#118623) -NoVa- válasza Jahno (#118611) üzenetére


-NoVa-
őstag

Á, ők az ellenzék. Állandó harcban állnak, óriásokkal küzdenek hősiesen, és győztek. "Ha az ellenzék győz" listát meg látjuk, tiszta egyenes őszinte program. Bezzeg a Gyurcsányék hazudtak.

Drákói megszorításokat vezettem be, lecsuktam a céges Dell notebookot a picsába, és bepipáltam az M1 MacBook Pro-n a low power mode-t. Úgy is elég gyors arra amire használom. Tidal meg XCode. Desktopgép lekapcsolva, nyáron a 2x15W növényeknek szánt teljes spektrumú lámpa sem ég. Szárítót így is csak télen használjuk, mosógépen nincs hova spórolni, meg a mosogatógépen, kézzel mosogatva az ivóvizet használnám el. T-s settopbox meg telefon kihúzva, a pár telefontöltő meg elhanyagolható egy villanysütő mellett, amit meg nem lehet kihagyni kajarendeléssel, nem lesz futár a Kata kinyírása miatt. Esélytelen elérni az átlag limitet home office mellett 4 fős háztartással. Max napelemmel lehet játszani, amit eddig azért is hanyagoltam, mert van enyhén délkeleti, de inkább keleti tetőfelületem, amire esetleg mehet, az északnyugatit meg az északit meg hagyjuk, ügyesen elérik, hogy mégis hamar megtérülő befektetés legyen?

(#118624) Bujdy81 válasza Samott (#118603) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Egy testvérem van, akik jobban élnek, mint mi.
Tehát ki tudnánk köhögni a szigetelést.

Anyám példája olyan szempontból jó példa, hogy ő a kivétel, nem az átlag! Az ilyen öregek nagy részének nincsen két olyan gyereke, aki fel tudna köhögni pénzt most egy komoly (8-10) milliós beruházásra.

Aki pedig nem tud, az szív, és télen fázik. Egy átdolgozott és végig bejelentett, nem adót csalt élet után. :(

(Anyunak most számoltam át, a napelem kb. 6000 kWh áramot fog termelni, 3000 volt a fogyasztása, két inverteres klímával a fölös áramból kb. bő 1000 m3 gázt tud spórolni és akkor az éves rezsi 200.000 alatt lesz. De ehhez bele kellett tolnia 2,5 millót a napelem+áramhálózat korszerűsítésbe. Azt sem tudja minden kortársa megtenni...)

(#118625) blueboi69 válasza -NoVa- (#118623) üzenetére


blueboi69
csendes tag

DK-i tájolás amúgy nagyon jó, tapasztalatból mondom! Én is oda fogok még bővíteni majd egyszer.

Másrészt szomorú, hogy már te is ilyen pitiáner spórolásokon gondolkodsz. :(

És azokat is végképp sajnálom, akik mondjuk valamilyen nyaralás közepén/elején állnak, nehezen spórolt pénzből.

Baráti körben van két család is, akik villannyal fűtenek. Egyiküknél villanykazán van, másik helyen meg infra vagy milyen hőfilm a padlóban. Ez utóbbi helyen van kandalló is, ma már pánikszerűen keresik a tüzépeket, ahol lehet esetleg tüzifa....
Másik családdal nem beszéltem még, ott alacsonyabb a jövedelem is, durván beszopták. :U

(#118626) blueboi69 válasza Bujdy81 (#118624) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És ha fázik, mert nincs pénze fűtésre, akkor - pláne egy idősebb ember- hajlamosabb lebetegedni is, egy covidos világban, magyar EÜ-ben..... végülis az élet a halál felé vezet végig és előre megyünk nem hátra :( csak most kicsit gyorsabban.

(#118627) Bujdy81 válasza A. Crowley (#118606) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

450 kWh áram, az éves szinten kb. 5400 kWh. Akkor most kell venni egy 6 kWp napelem rendszert szumma 3 millióért és akkor a gázon is tudsz fogni a klímával fűtéssel. Hirtelen vágsz az évi rezsin 1,2-1,5 milliót. Azért a 2-2,5 éves megtérülésű befektetés nem rossz, nem? ;)

(#118628) Bujdy81 válasza WiZARD (#118615) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A zsinóráram tőzsdei ára hétfőre 374 EUR/MWh, azaz kb. 150 Ft/kWh. Erre jön még a rendszerhasználat, stb. Plusz az ÁFA. Kijön a 250...

(#118629) Samott válasza blueboi69 (#118622) üzenetére


Samott
addikt

Ha szaldo elszamolasnal bevetnek egy extra alkalmat akkor bukta van mindenkinek. Neked is nekem is. Kifizetik 6 forinttel es a kovetkezo elszamolasnal meg fizetjuk a kulonbozetet.

Tavaly volt hasonlo (felelem) amikor az elmut megvette az mvm (vagy az eon mittudomen) es a nyar vegen akartak egy ilyet meghuzni. De akkor nem mertek megcsinalni. Most viszont mas helyzet van... most mar barmi lehet.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118630) WiZARD válasza Bujdy81 (#118628) üzenetére


WiZARD
addikt

Akkor már csak az a kérdésem, hogy az EV töltő üzemeltetők hogy adják 150 Ft/kWh körüli áron, hogy keressenek is rajta, rendszert is üzemeltessék, stb.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118631) Jahno válasza WiZARD (#118630) üzenetére


Jahno
őstag

EON kb. leírta, hogy nem tudja mennyi:

(#118632) WiZARD válasza Jahno (#118631) üzenetére


WiZARD
addikt

Ki tudja, hogy mennyi a piaci ár, ha az eon se? :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118633) JonesC válasza WiZARD (#118630) üzenetére


JonesC
csendes tag

Pont ezt mondtam én is tegnap, és még a befektetésük is megtérülési szakaszban van.

(#118634) -NoVa- válasza blueboi69 (#118625) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nagyon kevéssé tér csak el délre a kelettől, de ez van, majd megpróbálom befolyásolni a bolygó mágneses jellemzőit, hátha jó irányba fordul.

Mellesleg nyaralás előtt állok :DDD
Igaz nem ennyiért váltottam az erre is használt Euro-t régesrég.

Azt meg tudtuk eleve, hogy lesz szívás, a választások előtti szja osztogatás sem volt ingyen (szerintem most azt kérik vissza, de az akkori 380 körüli Euro árfolyamkamatával együtt, és azoktól is, akik nem kapták).

Summa, a támogatás eddig is baromság volt ebben a formában, csak pazarlásra ösztönözte az embereket, és nem készítette fel őket a valóságra. Milyen ismerős, pont ebbe a gulyáskommunizmusba születtem bele, és szívtam végig az idióta döntéseik következményeit fiatalon. GOTO 10.

(#118635) Bujdy81 válasza -NoVa- (#118634) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Igen, a Te jövődet már ellopták. A kérdés, hogy a gyerekeink jövőjét is ellopják-e? :(

(#118636) -NoVa- válasza Bujdy81 (#118635) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tudunk morogni, hogy megmondtuk előre. Morgunk, hogy megmondtuk előre. Kihasználjuk a mozgásterünket az ügyben maximálisan :D

Meg persze rákészültünk is előre kb, csak szar nézni, hogy a tömegvonzás így lehúzta az országot. Dehát ugye demokrácia van.

(#118637) Phülöp válasza blueboi69 (#118614) üzenetére


Phülöp
addikt

Órát vegignyomkodtam, rengeteg 10ezres kWh-s fogyasztásokat mutat. Egy gomb van rajta, azzal lehet léptetni ezeket sorba, mindegyik érték ez a nagyságrend.
Tipus jelenleg nem elérhető, nyaralunk.
Pont jól jött, hogy tegnap a szomszédos üres telken nekiálltak bohóCCkodni az elmüsök, egyből jelzett a napelemes app, hogy gyász van, pár percre rá a NAS is bejelzett.
A ket fagyasztó, ha leenged, nagyon hangosan fogok kiabálni 2 hét múlva. Áram elvileg van, de hogy az a napelemről vagy a hálózatról jön, azt nem tudom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118638) Phülöp válasza A. Crowley (#118606) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez a 400 körüli érték volt nekünk is a panelban anno - ezért is csodálkozok rá a mások által fentebb írt töredék értékekre, de a mostani 11500 kWh-s évi fogyasztásunkra is ugyanúgy.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118639) Jahno válasza -NoVa- (#118634) üzenetére


Jahno
őstag

Baz, pénteken én is nyaralni megyek, azért némi Eurót lehet jobb vinnem KP-ban is.

(#118640) Sipi-


Sipi-
tag

Telex is próbál matekozni, értelmesebben, mint mások.
[link]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118641) WiZARD válasza Bujdy81 (#118635) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem állandó kérdésem, hogy mi a gyerek jövője itt, és mennyire b*szok ki vele, hogy ide megszületett.

Milyen életpályát tudok elképzelni? Mit tanuljon, mi az amiből jól fog élni, egyáltalán meg fog élni?
Menni innen most, vagy holnap vagy leginkább tegnap előtt?
Menjen majd középiskolába, egyetemre és maradjon is ott? Skype-on majd úgyis látom?
Vagy majd csak vágyakozzon, hogy hátha el tud menni a balkáni diplomás szerencsétlenként valami jobb helyre, ahol örökre ő lesz az akcentusos balkáni bevándorló?
Vagy maradjon itt, és reménykedjen hátha vmi multiban tud balkáni pénzért robotolni, az indiaiakkal versenyezve? Ha meg bekattan neki, hogy tanár lenne, vagy szociális munkás, nővér, stb akkor meg reménykedjek benne, hogy nekem jól megy és minél tovább tudom támogatni és talán a férjének lesz pénze?

Milyen egyéb, reális lehetőség vár rá?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118642) Sipi- válasza WiZARD (#118641) üzenetére


Sipi-
tag

Ezen én is gondolkoztam már. Nálunk a nagyobbik gyere most 14 éves, tehát kb. 10-12 év múlva dolgozni kezd. Tanár szerencsére nem akar lenni, de nem tudja még, hogy mi érdekli. A "hol?" meg még kérdésesebb...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#118643) Phülöp válasza WiZARD (#118641) üzenetére


Phülöp
addikt

Mivel még pici a gyerek, ne engedd el külföldre, hanem VIGYED CSALÁDOSTUL.
Én a keresztfiamat féltem, az ostoba anyja nem engedte beíratni 2 nyelvű óvodába, pedig a lehetőség megvolt rá. Aggódom, hogy az anyja lehúzza a saját szintjére.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#118644) WiZARD válasza Phülöp (#118643) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen, erre gondoltam az első opció alatt.
Továbbra se tudom, hogy hogy menjünk el innen és máshol mit csináljak. De úgy érzem ezt pár éven belül meg kell oldanom, hogy legalább általános iskolát már ne itt kezdjék. Akkor talán még nem leszünk nagyon elkésve.

A nagyobbik csak angolul néz mindent. Van amit magyarul nem is tud, vagy pl a pingvint angol akcentussal mondja :DDD
A kisebbik meg 1 hét múlva fog megszületni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118645) -NoVa- válasza WiZARD (#118644) üzenetére


-NoVa-
őstag

A nagyobbik alapfokon lazán kommunikál angolul, a kicsi most kezdi a British Council üzemeltetésű kéttannyelvű általánost. Van még kérdés az ország jövőjéről?

(#118646) Samott válasza WiZARD (#118644) üzenetére


Samott
addikt

Mert ezt az oraszijas dolgot nem mindegy hogy hol csinalod? Azt irtad a kavezo majdnem csak hobbi szinten hoz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#118647) A. Crowley válasza WiZARD (#118641) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Mi ezért hagyjuk végig az Audiban. Német és magyar érettségit fog kapni, plusz a felsőfokú német tudást. Még 5 év és utána oda megy egyetemre, ahova akar a kontinensen. Mi meg meglátjuk, hova tovább.

[ Szerkesztve ]

(#118648) WiZARD válasza Samott (#118646) üzenetére


WiZARD
addikt

De.
Csak kérdés máshol mire elég az a pénz amiből itthon jól élek. Mert ez nem olyan mint egy bármi más munkahely hogy nyugaton 5x ennyit keresek vele.
Meg kérdés asszony hol/mit tudna a magyar jogász diplomájával kezdeni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#118649) NauTiLUS_HUN válasza Phülöp (#118599) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Kultúrhelyeken alapban ilyen órát tesznek fel, nálunk egy ELMŰs szerint a mérési hivatal miatt kötelező még az új házakat is "hagyományos" órával szerelni. Én hittem neki, azt lehet hazudott.

(#118650) Samott


Samott
addikt

Es korbe is ertunk:

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.