Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#80001) eattila válasza Jahno (#80000) üzenetére


eattila
csendes tag

Hova? Miért? Milyen burger?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80002) Jahno válasza eattila (#80001) üzenetére


Jahno
őstag

Garage burger. Ránézésre jóféle és szerintem tudják is mit akarnak.

https://burger.blog.hu/2020/10/28/garage_burger_bbq_karcag

(#80003) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Nálunk a faluban is volt panel, úri hely. Somogyvár. A kastélyparkban (ami gyögyörű , tóval, mindennel), van nyilván maga a kastély ami most bentlakásos iskola, és hozzá a szolgaláti lakások a tanároknak kicsi panelek, ilyen 4-6 lakásos kis egyszintes izék.

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80004) Gabibácsi válasza Jahno (#80002) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem rossz, de nálunk a grillesben Dunakeszin szerintem adnak ugyanilyen jót, ráadásul sétára van tőlünk :D A juicy lucy még mindig a kedvencem, chedarral a húsok között

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80005) eattila válasza Jahno (#80002) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja igen, ez fasza hely :)
A tépett malac tál különösen frankó.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80006) eattila válasza Gabibácsi (#80004) üzenetére


eattila
csendes tag

De ha mégis eljöttök kipróbálni, szóljatok :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80007) zetor2000 válasza Jahno (#80002) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hmmm... Jóféle! :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80008) Jahno válasza Gabibácsi (#80004) üzenetére


Jahno
őstag

Asszony is most emlegette, hogy valamikor burgerezhetnénk itt a ház előtt. Én nem tiltakozom. Bár most hétvégén lángosra mozdultam volna rá, csak 20+ fős sor állt a büfé előtt, azt meg nem szerettem volna kivárni. Normafa környékén kavarogtunk, előző büfés már úgyis lesápasztott mikor 4 kávét 20 perc alatt sikerült teljesítenie...

(#80009) zetor2000 válasza Jahno (#80008) üzenetére


zetor2000
senior tag

Annál volt anyósjelöltem kotyogósa is gyorsabb volt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80010) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Audio post, de most más.

A routeres horn-speakeres cuccra még mindig nem volt kreatív szabadidőm, viszont a másik alternatív, egyszerűbb kialakítású hangfalötletre jutott fél órám, megcsináltam.

Nézegettem a Lyngdorf Audio FR-1 -et régebben, ötletes alternatív cucc. Egy lapos, relatív kicsi, zárt, falra szerelős hangszóró, egy apró trükkel. Egy passzív membrán végzi el a csillapítás és a mélyek visszhangjának a fókuszáltabb visszaadását, és lényegesen teltebben szól, mint a méretéből tippelné az ember.
Na ezt próbáltam ki. Kivágtam a magassugárzó helyét nagyobbra 57mm-es lyukfúróval, meg csináltam süllyesztést a 2.3" Cambridge Audio membrán keretéhez fúrógéppel, kézimaró fejjel. Csak a kicsi van csak bekötve, a 4" eredeti passzívan teszi a dolgát, és igazán jól. Kellemesen telt, nem dobozhangú. A magas és középtartomány kifogástalan, basszusban meg az eredeti dobozhangú szarhoz képest tiszta, nem torz, óriási javulás :)
Még van egy kiugró rezonancia 160Hz-en, majd próbálok betenni valami csillapítóanyagot még. Sokkal elégedettebb vagyok most a hangjával, a Roland megy a TV környékére majd. Annak van optikai kimenete, pont jó.
A tapéta szélének a rávasalását/ragasztását meg kihagytam, a burkolat jótékonyan eltakarja.
A marós vágós ragasztós doboz elkészültéig ez lesz az asztalon, legalább dolgozik a kis 20W-os SMSL erősítőm.

(#80011) Jahno válasza Gabibácsi (#80003) üzenetére


Jahno
őstag

Gvadányi úton felszabadul egy szépen felújított 10. emeleti panel albérlet :-P Haver 135+rezsiért bérelte, két háló, nappalikonyhás miazmásos.

Kicsi a világ, 2 fotós haverról most derült ki, hogy Tumorék lakásába költöznek át.

(#80012) BobaHWSW válasza Gabibácsi (#79984) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Annyival kevesebb penzem van most hazra, hogy az igenyekbol lejjebb kellett adni. Ha van a haznak teteje akkor az mar a listan van. :D arban kb a legaljan tudok csak keresgelni a dolgoknak, igy nem lesz nagy valogatas.

Nyilvan itt is mehetnek ki Bekapuruttya Alsora es ott tobb eselyem lenne ott viszont elni nem akarok. Nemtom meg mi lesz...

(#80013) BobaHWSW válasza eattila (#79991) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nem. De nem kozvetlen paromnak ment a tranzakcio ugy ertettem, hanem ugyvedi fiokokon keresztul.

(#80014) Phülöp válasza BobaHWSW (#80012) üzenetére


Phülöp
addikt

Mi pont Békapuruttyára költözünk - a ház sokkal jobb állapotban van, mint amire számítottunk, és az eladó nyűglődése okán sikerült még 5k eurót alkudni a vételárból.
Falu, de nagyon fejlődik, nemrég épült meg a gyorsforgalmi út, ami a Helsinkibe vezető autópályára vezet. A falu központja kb. egy otthoni kisváros központjához hasonlít, nagy buszállomás, blokkházak, hipermarketek. Mi a falu szélén találtunk házat, nyugodtabb, csendesebb, de pár percre van minden.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#80015) eattila válasza BobaHWSW (#80013) üzenetére


eattila
csendes tag

Ertem. Akkor is durva. Meg mindig.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80016) eattila válasza Phülöp (#80014) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80017) Phülöp válasza eattila (#80016) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszi. Jövő héten már biztosabb leszek, szerdán szerződünk.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#80018) FőDudu


FőDudu
addikt

(#80019) FőDudu válasza Phülöp (#80014) üzenetére


FőDudu
addikt

Miota kint elek a varoson kivul - de minden max 10 precre van (meg a McDonalds is) egyre inkabb ugy gondolom, hogy ez az idealis megoldas.

Laktam 15 evet kisvarosban, 20-at Budapesten. Es 11. eve elek a vilag vegen.
De egyelore tetszik..

Nektek meg gratula!

FőDudu

(#80020) Jahno válasza FőDudu (#80018) üzenetére


Jahno
őstag

Lassan mi sem maradhatunk ki a sorból, fenemegette.

(#80021) Sipi- válasza Jahno (#80020) üzenetére


Sipi-
tag

Jöhetne már, igény volna rá!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#80022) FőDudu válasza Jahno (#80020) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem ertek hozza - csak a mediaban levo infokat olvasom.
Orvosok szerint durvan szigoritani kellene nalatok is.

Itt hallottam olyat is, hogy 10 napra totalis kijarasi tilalom jon szombattol.
Azaz lakasbol sem lehet kimenni.

Nem tudom mi igaz belole es mennyire remhir - valoszinuleg azzal tenyleg lehetne lassitani a terjedest, hiszen 10 nap alatt kiderulne ki fertozott es ki nem. Viszont nem lenne erintkezes a nem egy lakasban elok kozott (nyilvan a szukseges dologk azok megtehetok ilyenkor is) az meg erosen garantalja a terjedes visszaszoritasat.

FőDudu

(#80023) Jahno válasza Sipi- (#80021) üzenetére


Jahno
őstag

Tudja fene, márciusban már emlegettem, hogy kell korlát, de nem ennyire. Most ott vagyunk, hogy tavasszal becsuktunk, jön a húzd meg és ereszd meg, most becsukunk, majd 6 hónap múlva megint 3 hónapra? Féllábas működéssel jobban lehetnénk, terjedne is de csak módjával. Aztán meglátjuk.

(#80024) -NoVa- válasza BobaHWSW (#80012) üzenetére


-NoVa-
őstag

Viszonylag kevés helyen gondolkozom aktívan, hogy ott élnék pár/sok évet, Wellington eléggé versenyben van Szingapúrral., szóval járasd sokat a motort fordulaton, meg hangos zenét a Hondából, hátha kihat az ingatlanárakra a zajos környék :)

(#80025) zetor2000 válasza -NoVa- (#80024) üzenetére


zetor2000
senior tag

És vehetne már egy Subaru valamit is... van egy eladó, nem túl drágán... ha jól tippelek. Az nem annyira ganaj, mint a Rav4, ott a világvégén. Csak szebben buborog, mint egy kotvák toyota :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80026) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80027) FőDudu válasza zetor2000 (#80025) üzenetére


FőDudu
addikt

Es Wizard oraszijai is belefernenek a szallitasnal. :C

FőDudu

(#80028) Jahno válasza zetor2000 (#80026) üzenetére


Jahno
őstag

Téllleg, egy ideje nem olvastam frontvonalas Ancsát. Ellenben ez szembejött:

[link]

(#80029) eattila


eattila
csendes tag

OTP kicsit rám hozta a frászt. Beállítottam, hogy a 30K feletti terhelésekről küldjön sms-t. Tegnap levettem 30k-t. Most jött sms róla. Be is f_stam hirtelen.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80030) FőDudu


FőDudu
addikt

532 kilo olajbogyobol 59kg olaj lett.

FőDudu

(#80031) BobaHWSW válasza Phülöp (#80014) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Itt forditva megy.

Az elado mondja, hogy ki dob ra a hazra 50 ezret es 60an mondjak, hogy Eeeeennn...

Nem viccelek. Elkepeszto ami itt megy.

(#80032) Jahno válasza eattila (#80029) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem mindig mindenről jött ezer éve :-O

(#80033) Jahno válasza BobaHWSW (#80031) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk most a biztosító csinálja azt., hogy adjunk ajánlatot, amit meghümmög és nem köteles elfogadni :-O November vége felé újra próbálkozunk, mert nem is teljesen értjük.

(#80034) BobaHWSW válasza -NoVa- (#80024) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Gyere. Brutal jo hely azt kell mondjam. Forresterrel is johetsz. Haveromnak is a 2.5xt verzio van a most futo legujabb generaciobol. Igen jo.

(#80035) eattila válasza Jahno (#80032) üzenetére


eattila
csendes tag

Én sosem kértem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80036) eattila válasza Jahno (#80033) üzenetére


eattila
csendes tag

He? Milyen biztosító?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#80037) Jahno


Jahno
őstag

Hátőőő, másik csoport... Mit csinál a mérnök, ha van két felesleges repülőjük amit úgyis le kellene selejtezni?

"két nyúzottabb, nyugdíjazás előtti gépünk is volt, amit megtömtünk mindenféle gyorsulás, nyomás meg vario mérőkkel, eszkábáltak a kollégák hozzá egy olyan autopilotot, ami fel is tud szállni és egy BRS gyártó 1000 láb körül rányitott egy ernyőt. egyet normál repülés mellett, a másiknál meg patronnal ledobták repülés közben a vezérsíkot és rá pár másodpercre nyitottak ernyőt, miközben pörgött a törzs. ezek a gépeink többet már nem repültek."

(#80038) -NoVa- válasza BobaHWSW (#80034) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kicsicsaj már kommunikál alapszinten, a fiam még nem, de hamar felzárkózik. Lefut a pestis, utána lehet reálisan felmérni, addig az ügyintézéstől a távoktatáson át minden esélytelen.

(#80039) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Na, jó volt 50 km-et 25-30-cal jönni, a tejfölben. Aztán a végén a falvaknál kisúton már vonal sem volt, azt sem tudtam követni, a felezővonalra meg felhordták a traktorok a sarat. Már azon gondolkoztam hogy megállok és a kocsiban alszunk a szüleimtől 20km-re...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80040) Gabibácsi válasza zetor2000 (#80026) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez jó.
most olyanokat olvasok, hogy visszalélegzik a széndioxidot, és attól lesz beteg, meg persze a kormány is így irányítja

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80041) Gabibácsi válasza FőDudu (#80022) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nálatok duplázódott az össz fertőzött egy nap alatt, valami ilyesmit hallottam. Szerintem max kijárási korlátozás lesz ott is, az olaszok meg ilyesmi népek nem tudnak viselkedni, ott lesz nagyobb szigor.
lengyeleknél is szombattól lesz szigor, de ők ugye most épp maszk nélkül tüntetgetnek...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#80042) npera


npera
újonc

Tegnap egy enyveskezű elvitte asszony bringás táskáját a városban. Egy helyi vasedényes kábé 100 fabatkát sem érő csomagtartóra felcsatolható 10-literes táska volt. Nem valami csoda Vaude vagy hasonló, hanem Biltema legolcsóbb.

Nem volt benne semmi, de bosszantó akkor is.

Ma elmentem a helyi Biltémába, de egy sem volt már a saját márkás táskájukból. Így felmentem az internetre, mint Jeremy Clarkson és találtam ezt.

Asszony megígérte, hogy ezt nem hagyja rajta a bringán. Remélem tartja, mert ezt kábé azonnal vinnék.

Nem drága, de drágább, mint a korábbi. Remélem beválik. Ez 20-literes, így meg kell értenie, hogy ez nem retikül, amit dagadásig telerakunk, mert akkor durva oldalkocsis érzete lesz a bringának.

(#80043) zetor2000 válasza FőDudu (#80030) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát nem egy szőlő...
De ez biztos gci jó. Első préselés, garantáltan első, eredete is ismert, akármi. Olyasmi lehet, mint azok a borok, amiket csak nagy ritkán kínál a pince gazdája.

Nekem volt részem pálinkához, ami kis fahordóban érlelődött, legalább 5 éve. Ótvar törköly, de azért a hordós érlelése azért megsimogatta a torkom... Aztán 1-2 évre rá kaptam 2x éves szilvát, az se volt gyenge.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80044) Jahno válasza zetor2000 (#80043) üzenetére


Jahno
őstag

Az 5 éves hordós érlelés pont el bírja baszni a pálinkát. Persze szar törkőt lehet feljavít valamennyire, de az kinek kell?

(#80045) Phülöp válasza -NoVa- (#80038) üzenetére


Phülöp
addikt

Biciklit nem sok értelme lenne odáig cipelni, ellenben tudok fuvart intézni Pestről Helsinkibe, ha jó kezekben akarnád hagyni a műszert.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#80046) Phülöp válasza npera (#80042) üzenetére


Phülöp
addikt

Sárga táska, ezt én is lopnám.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#80047) FőDudu válasza Gabibácsi (#80041) üzenetére


FőDudu
addikt

Annyira azert nem durva, de napi 2000-2500 fertozottet azert talalnak.
Itt a mi jarasunkban (17e emberre) talaltak legutobb 7 fertozottet.

A baj az, hogy az egyszeru emberek mindenutt lazadoznak.
Mert azt hiszik, hogy oket korlatozzak a maszk viselesevel...
Triesztben is volt tuntetes... Agyament csurhe.

FőDudu

(#80048) FőDudu válasza zetor2000 (#80043) üzenetére


FőDudu
addikt

Kaptam egyszer olyan bort.
A nagy hordok mogul kerult elo cimkezetlen felliteres fekete palackban.
Szigoruan csaladnak es baratoknak felreteve.

91-es Malvazia volt - aromaban a komolyabb Tokaji is elbujhatott mogotte.
Pedig abbol kb 2 eve ittam 72-es evjaratot amit jonak mondanak.

Nem vagyok nagy borszakerto, de az nagyon ott volt.
Arra kaptuk, hogy majd igyuk meg es fiunk szuletik. Bejott.

FőDudu

(#80049) zetor2000 válasza Jahno (#80044) üzenetére


zetor2000
senior tag

Eztet nem sikerült. Ez rendes hordó volt, ezek szerint. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#80050) zetor2000 válasza FőDudu (#80048) üzenetére


zetor2000
senior tag

Általában az a legjobb, amikor már nem is látni a pincében, olyan sötét a vége, és a penész alól kerül elő 1-2 flaska, ismeretlen eredetű folyadékkal tele. Na, ott valami lesz :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.