Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#138001) npera válasza sutszi (#137997) üzenetére


npera
újonc

Jó móka ez :B

Van egy Multiplex repülőm talonban, egy Funnystar. A terv az, hogy ha lesz időm (ha-ha!), akkor rittyentek belőle egy iNAV-alapú motoros vitorlázót 250 gramm alatt. Itt egy fiatalasszony repül vele.

iNAV GPS-el megtámogatva tud útvonalat repülni, van return to home, launch mode, meg mindenféle repülési mód. Régen repültem Multiplex Easystar géppel, az teljesen manuális volt. Azzal még offline FPV (!!!!) repülés volt. 15-dolláros és 15-grammos 640x480 felbontású keychain kamerákat raktam rá tépőzárral.

A felvétel mobillal készült. A baseball sapkám napellenzőjén keresztül átküldtem egy negyed collos csavart (fotós állvány méret), ami egy balzafából és ablak szigetelő szivacs tapadós szalagból készült kis mobiltartó állványba ment bele. Abba belecsúsztattam a Zamzung mobilomat és azzal vettem fel a filmet GoPro hiányában. Móka és kacagás.

(#138002) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Nagylány fizika versenyre megy, kell egy kísérletet csinálniuk, a téma: hőtan (hetedik osztály).

Bimetál lett az ötlet. Akkor kéne egy bimetál. Jó, szerzünk. OK, de holnapra kellene leadni a kísérlet dokumentációját, fotókkal. Akkor apám satupadja alól kitúrtunk egy darab vasat, meg egy darab alamóniumot, összecsavaroztam őket, flex-szel méretre igazítottam, be a sűtőbe 300 fokra, aztán fotózzunk. Addig a nagylány megírta a dogát, képlettel, adattal, elméleti felvezetéssel és gyakorlati leírással.

Most elégedett vagyok. Ez jó. Asszony is elégedett velem. Ez még jobb! :D

(#138003) npera válasza Bujdy81 (#138002) üzenetére


npera
újonc

Nájsz!

(#138004) blueboi69 válasza Bujdy81 (#138002) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szép! Nem voltál itt a kápnyéki boltban vagy a másik cégnél amit írtam?

(#138005) zetor2000


zetor2000
senior tag

#örök klasszikus - aki nem látta, annak kötelezővé kéne tenni
Dallas Paródia teljes verzió

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#138006) -NoVa- válasza Phülöp (#137999) üzenetére


-NoVa-
őstag

Linsoul LSC08, feketében, szövetborítással. Puha és jó minőség. MMCX 3.5mm természetesen.

Az earhookot simán levághatod a végéről kisollóval vagy éles hegyű késsel óvatosan megkezded, és letéped. Gondolom az olvasószemüveg + earhook kombinációt nem fogod preferálni.

Én most kicsit több, és tisztább rezet tartalmazó draútból rendeltem , de annyit nem akarsz költeni rá. Az elektrosztatikus fúles - Astell & Kern DAP közé teszek egy odaillőbb Effect Audio Ares Signature 8W-t:

Na az drágaszág.

(#138007) Sipi- válasza Bujdy81 (#138002) üzenetére


Sipi-
tag

:C A kísérlet legalább azt igazolta amit kiszámolt? :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#138008) Bujdy81 válasza blueboi69 (#138004) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem. Elfelejtettem, hogy apám kb. 35 éven keresztül ha végzett a satupadnál a munkával, akkor a lehulló fémdarabokat egy laza "még jó lehet valamire" felkiáltással berúgta a satupad alá.

Ha pedig kellett valamire egy darab vas/alu/rézcső, akkor guberált onnan. Persze nem ilyen két méteres szálakra kell gondolni, hanem ha pl. szerelés közben toldani kellett 20 centit, akkor jó eséllyel talált ott anyagot.

Na, azt túrtam át én is hétfőn este, lett is 2.5 mm-es alu és 2 mm-es acél lemez. Méret nem stimmelt, de az benne volt pont a flexben! :D

(#138009) Bujdy81 válasza zetor2000 (#138005) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ez egy vírus? Vagy hogy indul el?

(#138010) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Ha már drágaszág:

Panelban halk a flex, kell valami komolyabb cucc... :D

SDS Max foglalatot ugortuk ez SDS Hex. Súlya van, de ez tényleg odab@sz, ahova kell...

Mondjuk nem véletlen, hogy van görgő a kofferen...

(#138011) zetor2000 válasza Bujdy81 (#138009) üzenetére


zetor2000
senior tag

Affene... én adblockerrel (uBlock Origin) nézem Firefox alól, ott semmi.
És valóban, Edge (meg gondolom más, adblocker nélküli) böngészőben meg feldob vagy 20 reklámot... amúgy középen van egy play gomb, és azzal indul.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#138012) Samott válasza Bujdy81 (#138010) üzenetére


Samott
addikt

Ez jó cucc, de ezekből nem eleg berelni? Fogod te ezt eleget használni?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#138013) Phülöp válasza -NoVa- (#138006) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszike, lekattintom :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#138014) npera


npera
újonc

OMG, már csak ez hiányzott. Polestar telefon.... :Y

(#138015) npera válasza Samott (#138012) üzenetére


npera
újonc

Csak szombat reggel 7 előtt, mert akkor puha a beton.

(#138016) -NoVa- válasza Phülöp (#138013) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akad belőle itthon, talán 3 éve nyúzom a legrégebbit, de kinézetre pont olyan, mint az új. Puha az anyaga, nem vezeti úgy a súrlódáshangokat, mint sok szarabb bigyó, nem fonott, szóval merem ajánlani.

A másik Japán Furukawa draútokból fonott jóságot meg pont a felépítése miatt mellőzöm:

Nálam bírják ezek is a végtelenségig, de nem tudom megmondani, mi a recept, egyszerűbb eleve kizárni egy hibalehetőséget.

(#138017) npera


npera
újonc

Én probléma nélkül használok olvasószemüveget és earhookos fülest. Nem akad össze, nem zavar a kábel. Mondjuk lehet a fülforma erősen személyre szabott ebben. Nem áll el túlságosan a fülem, de mivel teljesen más a forma személyenként ezért semmire nincsen garancia.

(#138018) npera válasza -NoVa- (#138016) üzenetére


npera
újonc

Szépek nagyon ezek a cuccok, iparművészet ez már.

(#138019) blueboi69 válasza -NoVa- (#138016) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És úgyamúgy van ebből olyan ami headset is, tehát mikrofon is van rajta? :)

(#138020) Phülöp válasza npera (#138017) üzenetére


Phülöp
addikt

Én olvasáshoz nem használok fülest. Problem solved.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#138021) npera válasza blueboi69 (#138019) üzenetére


npera
újonc

Nekem Qdelix AMP/DAC van, amin mikrofon is van. Tökéletesen működik home office alatt. Jó minőségű mikrofon.


A kis lyuk a mikrofon. A közepes a 2,5 mm-es balanced jack. A nagy lyuk a 3,5 mm-es non-balanced jack.

(#138022) eattila válasza Phülöp (#138020) üzenetére


eattila
csendes tag

Apropó olvasószemüveg. Voltam szemésznél, hogy olyan közelre, mint régen nem látok élesen. Adjon olvasószemüveget. Azt mondta, hogy erre a távra még nincs. Majd ha félig kinyújtott kézzel se lesz éles, akkor lehet.
Életkori sajátosság, hogy vagy nagyítót használok, vagy elfelejtem, hogy olyan közelről nézek meg valamit (gyerek körme, sebe, foga, stb.)
Nem lettem boldog :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#138023) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Erről jut eszembe, Igu mi lett a szemeddel végül? Olvastam a szemműtétes rossz tapasztalatokat, de utána kiesett a többi

(#138024) Phülöp válasza blueboi69 (#138023) üzenetére


Phülöp
addikt

Napközben teljesen jól elvagyok, monitorhoz se kell szemüveg. Olvasni viszont csak szemüvegben tudok - a betűkhöz nincs optimális fókusztáv szemüveg nélkül. Annyi azért változott, hogy már nem 5 perc után fárad el a szemem, néha 15-20 perc is megy.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#138025) blueboi69 válasza Phülöp (#138024) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Még pár éve én is voltam lézeres műtéthez való vizsgálaton, de végül nem műttettem meg. Találtam vmi fb csoportot ahol úgy általában mindenféle vélemény van és nagyon rosszakat is írtak. Mármint tisztában vagyok vele, hogy a sikeres műtétek 10%-a esetében keres fel valaki ilyen csoportot leírni a pozitiv véleményét, viszont akiknek bajuk van azok nyilván összegyűlnek és nem is voltak igazán súlyos problémák, de csomó olyan bosszantó panasz volt... úgyhogy akkor még asszony nem tudott vezetni, a gyerekek is kisebbek voltak, nem engedhettem meg azt, hogy napokra kiesek a mindennapi teendőkből. Akkor még a spar sem volt gyalogos távra, szóval úgy voltam vele, hogy ha hetekig nem látok rendesen a műtét után, akkor jobb nem kockáztatni és elnapoltam a dolgot pár évvel. Ha már 25évig jó volt a kontaktlencse akkor jó lesz még pár évre.

(#138026) zetor2000 válasza blueboi69 (#138025) üzenetére


zetor2000
senior tag

Emlékeim szerint az ilyesmi beavatkozást 50 éves kor körül kell elkezdeni mérlegelni, mert ezen életkorban változik erősen a látás. Vagy javul, vagy romlik, vagy javul... néha jobb, néha rosszabb, de ingadozik a minősége. Amikor már kábé beállt egy olyan folyamat, hogy na élethosszig csak egyre rosszabb lesz, akkor szokták az első beavatkozást megejteni, akkor cca olyan lesz, mint a "sasé". Aztán ~10-20 év alatt megint romlik, néha rohamosan, néha apránként.
De szemüveggel vagy kontaktlencsével egész sokáig ki lehet kompenzálni. Az 50 év körüli látásminőség érdekes lehet, ott minden bizonnyal furcsa dolgok lesznek.
Nekem még 2-3 év cca. az 50, de én gyerekkoromtól így látok, kellene szemüveg, néha hordom is, de inkább nem. Én messzire nem láttam soha élesen - nem a jövőbe, közelre most a nagyon apróbetűkhöz (mobiltelefonok hátulján az apróbetűkhöz, meg a termékcímkéken az összetételekhez, ilyesmikhez) érzem, hogy nagyon hunyorgok, és oda kéne erős megvilágítás ÉS szemüveg is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#138027) Phülöp válasza blueboi69 (#138025) üzenetére


Phülöp
addikt

Mostanra már ott tart a technológia, hogy nem esel ki egy napra sem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#138028) Phülöp válasza zetor2000 (#138026) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem az 50 még odébb van kicsit, bár tény, hogy közelebb vagyok a 40-hez,mint a 30-hoz.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#138029) eattila válasza Phülöp (#138028) üzenetére


eattila
csendes tag

41 évesen én is :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#138030) blueboi69 válasza Phülöp (#138027) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azt a fajta technológiát nekem nem ajánlotta egyik szemklinika sem. Már nem emlékszem miért.
Nekem a hagyományos maradna, ami azért pár napos kiesést jelent. Aztán valójában lehet abból bármi is.

(#138031) blueboi69 válasza zetor2000 (#138026) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lehet lehet, igazából amióta konktaktlencsém van, azóta nem változott a szemem, de az utóbbi hónapokban azt vettem észre, hogy nagyon nagyon közelre már nem látok olyan élesen. Tehát kb 15cm-nél közelebb már kezd homályosodni és jól esik, inkább 20centire rakni

(#138032) Grillo válasza npera (#138014) üzenetére


Grillo
senior tag

Android? Vagy saját VolvOS? :DDD

(#138033) npera válasza blueboi69 (#138031) üzenetére


npera
újonc

15 cm??? Én reggel felébredés után ha azonnal benyomom a laptopot, akkor nem látom a betűket (13"-os FullHD). Kábé 10 perc után beáll a látásom annyira, hogy ki tudom tölteni az idő riportot mondjuk, mert el tudom olvasni a betűket.

Délutánra ha csak a laptopot nézném, akkor az olvasószemüveg nélkül durván erőltetem a szemem és megfájdul a szemem.

Mobilt nem esik jól nézni délután szemüveg nélkül, túl pici már.

Gyerek körmét olvasószemüvegben vágom. Forrasztás dettó. Arra mondjuk van nagyítóm is világítással, extrém esetben az alatt forrasztok.

14 mm-es nano kameráról leműtöttem az extrém pici csatlakozót, mert a hozzá való kábel eltépődött. Utána pedig direktben forrasztottam. Ez valami elképesztően pici volt...


(#138034) npera válasza Grillo (#138032) üzenetére


npera
újonc

Valami Meizu cucc, ami szintén Geely alatt van. Remélem lesz saját OS és a csengőhang 5-hengeres ordítás lesz 3500/min felett WOT :C

(#138035) -NoVa- válasza blueboi69 (#138019) üzenetére


-NoVa-
őstag

Létezik elvileg mikofonos MMCX kábel, de nagyon a legolcsóbb dolgok között. Egyfelől nem tesz jót annyira a hangnak egy szint felett, ha a kábel egyik ágában nem szimmetrikus a drótszám, árnyékolás, stb, másfelől szintén jellemzőbb egy szint felett a 4.4mm Pentaconn párhuzamos jack, amin mindkét oldal különböző földeléssel, másik, azonos kialakítású erősítővel van hajtva. Szóval nem tartok olyat, de láttam alin mikrofonos kábelt.

Headsetnek igény szerint lehet lépkedni a minőségi lépcsőn végletekig lefelé, de...

A SoftEARS RSV + ifi Go POD az annyira nem áll távol a csúcstól szerencsére, csak végtelenül drága :). Meg meetingekre fölösleges, oda általában szimpla TWS-eket használok, telefonon futó Teams-el. Samsung Buds2 Pro, Sony LinkBuds, LinkBuds S teljesen jók ilyenekre, stabil megbízható eszközök.

(#138036) npera válasza blueboi69 (#138019) üzenetére


npera
újonc

Szerintem érdemes rendes mikrofont használni meetingekre. Az irodában a kollégák alighanem RESPECT-üzemmódban tekintenek rád.



Kellenek lámpák is, meg valami keverőpult, hogy a meetingélmény kiemelkedő legyen.

(#138037) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Oké, jó lesz akkor nekem továbbra is valamelyik régi telefonhoz kapott fülbedugós headset :D
A senheizernek ki kéne cserélni a párnáit, mert foszlanak szét.

(#138038) npera válasza blueboi69 (#138037) üzenetére


npera
újonc

Melóban ilyenem van. Működik évek óta, még a párnája sem esett szét.


Az enyém teljesen fekete, a párna pedig az a fajta ízzasztós "szivacs", amin van valami rettentes bitumen hártya réteg, ami pár év alatt elkezd foszlani és alatta egy matt felület marad. De az elég tartós, mert évek óta nem romlik tovább az állapota.

(#138039) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Most meg fogtok kövezni, de meeting alatt a laptop mikrofonját használom és a Sony hangprojektor hangját. Meeting után is a hangprojektoron megy az Iron Maiden*, csak hangosabban, mint ahogy makognak az ügyfelek.

*: egész jó az Iron Maiden, több szomszédnak tetszik. Néhánynak nem. Evvan. :D

(#138040) npera válasza Bujdy81 (#138039) üzenetére


npera
újonc

(#138041) eattila válasza blueboi69 (#138031) üzenetére


eattila
csendes tag

Öregszel :D Amúgy ez van nálam is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#138042) zetor2000 válasza npera (#138036) üzenetére


zetor2000
senior tag

Volt részem egy kisebb "stúdió" építésében részt venni, ott Elgato mikrofonállvány volt, Shure MV7 mikrofonnal, meg egy ATEM Mini Extreme ISO keverővel. Emellé 3 kamera, meg mittoménmik.

Itt is kéne még egy Rodecaster, mint keverő, esetleg egy nagyobb StreamDeck.

Pont tegnap este nézegettem ilyen videós izéket Aliexpressen, hogyha megbolondulnék, mit kéne venni, és olyan nem túl nagy pénzekért egész vállalható állványok vannak. 40-50E Ft körül teljesen vállalható, többtagból álló, ide-oda mozgatható megoldások vannak. Persze ezek csak fémdarabok, de a célnak ideálisak, és ha studio tour lenne, akkor néznek is ki valahogy.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#138043) WiZARD válasza blueboi69 (#138031) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem is pont mostanság jött elő ez.
Szintén ~20 éve kontaktlencse, változatlan dioptria(távolra -0,75-1 körül meg egy adag cilinder). De az elmúlt hetekben nagyon közelre néha nem az igazi. Először bíztam benne hogy csak fáradtság vagy hasonló, de nem javul, asszem már nem is fog.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#138044) Samott válasza npera (#138036) üzenetére


Samott
addikt

Meg rendes greenscreen, es barhonnet tolhatod virtualisan. Bar mi nem kapocsolunk kamerat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#138045) sutszi válasza -NoVa- (#137998) üzenetére


sutszi
veterán

Van benne valami... :))

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#138046) Jahno válasza npera (#138036) üzenetére


Jahno
őstag

Ezektől a mikrofonoktóül agyfaszt kapok, de már egy csomó YT csatorna is csinálja és nem értik, meg magyarázzák, hogy de Ők értenek hozzá meghátmeg. Mint valami ócska trend, hogy kinek nagyobb a pöcse.

(#138047) hobizoli válasza Jahno (#138046) üzenetére


hobizoli
nagyúr

speedzone hetfoi beszelgetos studiojaban is 4 ilyen karos fossal benaztak, arcuk felet kitakarta meg allandoan athallott az egyik a masikba..

nemtom a mikroport amit egybektn a videoik alatt is hasznalnak az miert nem tudott eleg jo lenni oda is

nem neztem oket mostanaban, hogy azota megvilagosodtak-e mar, vagy csak vmi cponzor miatt "kellett" ezt hasznalniuk

több drón kell ;P

(#138048) zetor2000 válasza hobizoli (#138047) üzenetére


zetor2000
senior tag

A "régi" cuccuk Elgato mikrofonokból állt. Az valami borzalmas volt, mert ha nem pont belebeszéltél, akkor a zajzára bekapcsolt és némított, vagy nagyon irányított karakterisztikájú volt. Csomó komment/hozzászólás volt, hogy tré.
Ezt cserélték le cca 1 éve, vagy annyi sem erre a Rode mikrofonra.

Igazából nem értem miért ezt a mikrofonozási megoldást használják. 1-2 belógó gömb karakterisztikás, vagy fejenként 1 puskamikrofon szerintem jobb választás lehet, és a stúdió látványt is "javítja", hogy nincsen annyi állvány, ami kitakarja a résztvevők arcát.
Vagy olyasmi, ami a komolyabb videokonferencia rendszerek része, hogy "'térmikrofon", aminek 3-4-6-x mikrofonja van, és minden irányból veszi a jelet, ebből kevesebb is elég lenne, meg a mérete akkora, mint egy pókerzsetoné, vagy kicsit nagyobb. Ezt egy rendes keverővel össze lehetne tákolni, bele az OBSbe, és mehet a stream.
Az is igaz, hogy mire összeáll(na) a setup, addigra sok óra próbát kéne vele csinálni, ami meg lehet, hogy épp nincs, mert forgatások vannak.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#138049) zetor2000 válasza Jahno (#138046) üzenetére


zetor2000
senior tag

A mikrofonnal vagy a mikrofonkarral van a bajod? :)
Vélhetően egyik sem rossz, csak nem feltétlen élő "videó"adásba való, hanem mondjuk egy rádióműsorba, ahol pont mindegy, hogyan néz ki, mit takar stb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#138050) Jahno válasza hobizoli (#138047) üzenetére


Jahno
őstag

Én is mondtam egy YTos tagnak, hogy a vendég fél arcát kitakarja, nem látni a fejét, idegesít, hogy nem látni a száját meg úgy általában semmit. Akkor azt mondta, hogy nem azért van, hogy nézzék, meg ez podcast, amit hallgatni kell. Akkor nem tudom minek belőle 3-4 kamerás vágott anyag.

Aztán ez megy "szakmai" csoportokban is, ott picsognak, hogy 150-200ezer alatt nincs mikrofon, meg minden is hulladék, megy a nagypofájú fröcsögés, mert mindenki hülye csak Ő ért hozzá aztán nekem is nagy az arcom, de meg is tudom mutatni és ha a BBC, CNN, Eurosport, Euronews meg az összes többi hasonló egy kvázi világipari szabvány 35ezer pénzes mikrofonnal dolgoznak egységesen (ma ez már jóval többe kerül, de még mindig töredéke, mint a "podcast" mikrofonok), akkor talán nekünk is megfelelne hasonló célokra. Sőt. Aztán mint akinek fehér alapon fehérrel írnék, meg sem nézi, vagy ellenkezőjét kezdi el szélsőségesen magyarázni, hogy de mi nem a CNNre szeretnénk hasonlítani és teljesen más. Más ja, de pont ez a szitu, hogy ha valami azon a színvonalon megfelel, akkor mit picsogunk rá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.