Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#119201) Grillo válasza Grillo (#119198) üzenetére


Grillo
senior tag

Na közben egy jó SketchUp-ban meg is rajzoltam, ha másra nem, legalább arra jó, hogy már ilyet is csináltam.

(#119202) blueboi69


blueboi69
csendes tag

-Hogy hívják a méhek közt a maffiózót?
-Don Go.

(#119203) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#macsek

No description available.

Kicsit csapzott a bundája a parafinolajtól, de ez a legkevesebb. Már jobb kedve van :)

(#119204) eattila válasza blueboi69 (#119203) üzenetére


eattila
csendes tag

Firefox :D :D

A mién szerintem meghallotta, ahogy a feleségemnek mesélem, hogy mikor az egyik haver járt etetni, becsukta az ablakot, ami bukóra volt nyitva, nehogy kiessen a macska. Na azóta a bukóra nyitott ablak tetején mászkál... Eszméletlen.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119205) blueboi69 válasza eattila (#119204) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD
és
:DDD

(#119206) eattila válasza blueboi69 (#119205) üzenetére


eattila
csendes tag

Kb ja :D Azóta éjjel zárjuk, ami nem tesz jót a szellőztetésnek...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119207) Samott


Samott
addikt

#erdemes elolvasni rovat

My missing husband came home, but I just know it isn't him :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119208) WiZARD


WiZARD
addikt

#építkezés #szomszéd
Az egyik oldalon hülye a szomszéd, de nyugiban volt mostanság.
Mára lenyomozott a másik szomszéd, most találkoztam vele. Végre megtalált, mert kiderítette hogy van 2 :Y kávézóm is, és a bejelentett lakcímemen nem tudtak rólam. (tény hogy onnan 2 hónapja ki kellett volna jelentkeznem)
~1 hete le van bontva a kerítés, mert most épül az új. Így szabadon be tudtak menni a telkére és ellopták a 3 barackfájáról a termést, amit ő 450ezerért tudna eladni. Nem tudja hova menjen, jogsegélyszolgálat, stb, gondolta inkáb először velem beszél. Ha adok 200ezret akkor el van rendezve az ügy.
Neki a fia bizony a NAVnál dolgozik, most csinálja a doktoriját, a lánya meg zürichben az "Eszter Laudernél" közgazdász. Ők is mondták, hogy ne hagyja magát.
Mikor lesz kész a kerítés? Mert így a szilva is veszélyben lesz. Mondom hát mi is szeretnénk hogy mihamarabb költözni tudjunk.
Miért? Beköltözünk? Hát akkora ház épül ott úszómedencével, hogy azt hitte szálloda lesz. :W Mondom jah 150m2, meg egy gödör a kertben.
Végül hogy lerázzam, mondtam hogy hazajövök a jogász feleségemmel megbeszélni :D

Szerintem mehet a jogsegélyszolgálathoz.

Pedig a férje korábban tök normális volt, azt mondta csináljunk amit akarunk...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119209) eattila válasza WiZARD (#119208) üzenetére


eattila
csendes tag

Általában a férjekkel csak akkor van gond, ha a feleség vérre szomjazik :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119210) Samott válasza WiZARD (#119208) üzenetére


Samott
addikt

Miert kene fizetned, te loptad el? Tegyen feljelentest, keressek meg a rendorok a tolvajt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119211) eattila válasza Samott (#119207) üzenetére


eattila
csendes tag

Oh no! :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119212) Grillo válasza Samott (#119207) üzenetére


Grillo
senior tag

Van Bradburynek egy jó novellája a Marsbéli krónikákban, ott is van egy hasonló helyzet, bár ott a Marsra leszállók találkoznak egykori rokonaikkal, akik nem is azok...
Meg ugye ott az Expedíció.

Meg BP TV :DDD

(#119213) Samott válasza Grillo (#119212) üzenetére


Samott
addikt

Meg ugye Philip K. Dick:

But if that's Olham, then I must be --
He did not complete the sentence, only the first phrase. The blast was visible all the way to Alpha Centauri.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119214) WiZARD válasza Samott (#119210) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen, ezt fogom mondani neki. Lehet nekem is ki kéne egészíteni a feljelentést, mert nálam 1 padlószőnyeg darab tűnt el. Hátha ugyanaz vitte el :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119215) eattila válasza WiZARD (#119214) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg lehet o szedte le csak rad akarja verni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119216) hobizoli


hobizoli
nagyúr

biztos emlekeztek arra, hogy irtam van egy munkatarsam aki villannyal futenek egy szigeteletlen '80-s evekben epult 3 szintes kecot

na ma pont megint talalkoztam vele, mert nalunk helyettesitett, aztan szoba kerult ez a mennyi az annyi
kerdeztuk tole, hogy nalatok mennyi villany megy el honapban? (mert amugy foldgaz nincs)

aszondja, telen 5000-5200kWh per ho ;] , azaz 170-180kWh per nap, hidegebb napokon 200kWh :DDD
ilyenkor nyaron csak napi 30-40kWh
nincs klima, nem azert ennyi

van 3 hutogep meg 3 fagyasztolada
de hogy mi a banatnak ennyi, amikor 3-n laknak csak ott... :U

több drón kell ;P

(#119217) WiZARD válasza WiZARD (#119214) üzenetére


WiZARD
addikt

Felhívtam. Kb 10et csengett, úgy voltam nem veszi fel, majd hívom holnap.
Erre visszahív és azzal kezdi hogy én csak megcsöngettem és neki kell visszahívni, ami neki költség és ez milyen dolog már.

Nem akar rendőrségre menni, úgyse lesz meg, blabla, meg a hiányzó kerítés miatt nem akar problémát. Mondom az nem gáz, engem nem zavar a rendőrség, úgyse a kerítést fogják nyomozni hanem a tolvajt :D
De ez megint neki költség. Mondtam hogy ingyen lehet feljelentést tenni.
Hát izéé, akkor a jogsegélyszolgálat. Mondom azok se fognak semmit csinálni, amíg egy feljelentést se tett.
Hát de ő most menne a Balatonra, és akkor várja a rendőröket, meg járkáljon oda?
1 hete nyomoz engem, mennyi ideje ment el. Kérdem miért nem a rendőrséggel kezdte?

Itt feladta, mondta hogy mi aztán milyen emberek vagyunk.

Szomorúnak tűnt a néni hangja, nem jött össze neki ez most :D

Holnap azért odatámasztok egy kerítésdarabot, hogy legalább a szilvát megvédje :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119218) Samott válasza WiZARD (#119217) üzenetére


Samott
addikt

Unatkozik es veled szorakozik. Jol kezeled. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119219) qnadam válasza WiZARD (#119214) üzenetére


qnadam
veterán

vádold meg vele a kretén szomszédot, hogy a kerítés hiányát kihasználva elvitte a padlószőnyegedet.

remélem tömör kerítésed lesz...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119220) WiZARD válasza qnadam (#119219) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerencsére nincsenek ott, ez csak a telek, ahova már ki se járnak mert "messze van" :W
Néha lekaszálják, meg gyümölcsöt leszedik.

Eddig is betonkerítés volt a terv ide, ez most megerősített benne.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119221) hokuszpk válasza blueboi69 (#119203) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

bocsi, ennyit tud a telefon :D

alvas elotti eligazitás.

és a feladat végrehajtása.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#119222) zetor2000 válasza Bujdy81 (#119193) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elvileg 3 fázisra 1-1 mérőóra jut, ami 1-1 "fogyasztási hely". De lehet, rosszul gondolom.
Isminél legalábbis úgy van, hogy per fázis 1 villanyóra, és ránézésre más volt a száma mind3nak.
Az, hogy 1 címen van, az szerintem nem lehet fúdenagy probléma.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119223) zetor2000 válasza Grillo (#119197) üzenetére


zetor2000
senior tag

Eggyel kevesebb stadiont kellett építeniük :D
Profit.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119224) zetor2000 válasza Grillo (#119198) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha túl akarod gondolni, akkor ArchiCad.
Úgy indul, hogy a terepet megalkotod a térben, hogy a "telek" hogyan van. Tájolás, lejtések, stb. Utána indul, hogy alap, kell-e, ha igen, milyen mély, miből van? Utána falazatot tervezel rétegrenddel: Külső szín, vakolat, alá háló, alá hőszigetelés - mindenféle paraméterrel, aztán falazóanyagot választasz, utána belső vakolatot és színt... Ebből megrajzolod a kerékpártároló határoló falait. Padló is hasonlóan valami rétegrenddel indul, hogy azt meghatározod... Aztán képes a járólapot diagonálban ábrázolni, színekkel. Födémnél is lehet egy csomó okosságot, hogy az milyen födém... Nagy gyártók termékei (de sok kicsié is) megvannak rajzolva előre, "csak ki kell választani", paraméterezni, és behelyezni. Pl. Legrand szerelvények, OBO csatornák / kábellétrák, klf. falazóblokkok, ilyesmik benne vannak.
Cserébe menet közben 3Dben forgathatod / bejárhatod, "gombnyomásra" anyagmennyiséget (is) számol. Ha olyan, akkor légköbmétert és klf. egyéb dolgot is tud. "Konszignációs" listát készít: Milyen beépítendő termékből mennyi kell, az "balos" vagy "jobbos" legyen, kék-zöld-piros mennyi, stb-stb.

Ha valami szerkezeti fém izé, akkor meg AutoCad, de ott asszem nem ennyire vicces. Ott csak macerás.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119225) qnadam válasza zetor2000 (#119222) üzenetére


qnadam
veterán

a három fázisra pont egy óra jut :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119226) -NoVa- válasza zetor2000 (#119224) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nanana, elnagyoltad. Előszöris pythont telepítesz, mert az ArchiCad fordítása egy halom py scripten keresztül történik... :)

(#119227) zetor2000 válasza qnadam (#119225) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet, hogy van olyan mérőóra, én isminél olyat láttam, hogy a szekrényben 3 mérőóra volt. Ez egy elég régi ház, amiben ez a megoldás van. Mióta a faterja meghalt, nincs használva csak 1 fázis... Én innen gondoltam, hogy fázisonként 1 mérőóra, és akkor az 1-1 fogyasztási hely.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119228) Grillo válasza zetor2000 (#119224) üzenetére


Grillo
senior tag

Most mondanám, hogy a MapCAD úgyis fent van, tud 3Dt is, de kicsit túlzás.
Ez SketchUp pont jó, mondjuk izgi lesz pont derékszögben betonozni a kelyhet, dehát legalább nem unatkozom. Egy szintezőt kell szerválnom, vagy lézert.

(#119229) zetor2000 válasza -NoVa- (#119226) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerencsé(m)re a programozáshoz csak kevéssé értek, így nem vettem részt a fejlesztésében :D Innen kiindulva én már egy telepített állapotot feltételeztem.
Az igazat megvallva, van az a sokfelhasználós megoldás, amikor egy USB stick tartalmazza a licenszeket, ami egy "szerverbe" van dugva, és a megfelelő gép felhasználója amikor elindítja, akkor lefoglal 1-1 licenszt, amíg használja az ArchiCadet. Szóval még az árnyalja a képet... :D
1 felhasználóra drága móka az ArchiCad.

Igazából messziről láttam csak, de cégnél van a gépemen :D Használni nagyon nem tudom, csak néha jó lenne. Azt viszont megtapasztaltam, hogy nem egy mezei alkalmazás, hanem egy icipicit összetettebb izéke.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119230) zetor2000 válasza Grillo (#119228) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lidlben most akciós az oszlop vízmérték, és régebbi akcióból maradt még keresztvonalas lézer is. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119231) Samott válasza zetor2000 (#119222) üzenetére


Samott
addikt

Az ott jobba a harom fazis, hol a masik ket ora? ;) (balra az ejszakai aram oraja van, kozepen fent a radifrekvencias vevo hozza, alatta meg a fokapcsolo)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119232) Jahno válasza zetor2000 (#119229) üzenetére


Jahno
őstag

Na, ezzel most eszembe jutott mit hiányolok fél éve. Egyik doboz működése penhez van kötözve. Elveszik, elromlik akkor eléggé lekonyul a világ. És akkor most vakarhatom a fejem a megoldáson, de lehet simán csak tákolok egy helyi admin fiókot, ha sikerül.

(#119233) Jahno válasza zetor2000 (#119227) üzenetére


Jahno
őstag

Hátőőő, tök tudja, szerintem 40 éve sem így volt, vagy a mittomén. De meg tudom kérdezni :-P

(#119234) Grillo válasza zetor2000 (#119230) üzenetére


Grillo
senior tag

Itt keszin nem, pedig néztem. Lehet holnap ránézek másikra is, csak kéne már betonozni, de majd megoldom valami mással, max az oszlopokat vágom különböző hosszúságúra :DDD

(#119235) blueboi69 válasza WiZARD (#119208) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na még szerencse, hogy nem lakik ott. Jézusom, nagyon erősen próbált pedálozni :D
Mégha igaz is, akkor mivel igazolja, hogy mennyi eladható termés volt a fán? Egyébként láttátok a fát? Tehát lehet reális a követelése?
Nekem így ennyiből az az érzésem, hogy gondolt egy merészet és bepróbálkozott.
Jól kezelted, én is így tettem volna, azt hiszem legalábbis.

(#119236) blueboi69 válasza hobizoli (#119216) üzenetére


blueboi69
csendes tag

fejenként 1 hűtő és 1 fagyasztóláda, teljesen oké :)
3 szint van, 3an vannak, mindenkinek jut 1db szint 1db hűtővel és 1db fagyasztóládával
Gondolom mindenki fűti a saját szintjét.

Elég sok áramnak tűnik. Remélem nappali áramról fűtenek, akkor most ők fizetik ki a lakhelyük környékének a villanyszámla rezsicsökkentését :D

(#119237) blueboi69 válasza hokuszpk (#119221) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Háhá :) Jól lebeszélték :)

(#119238) blueboi69 válasza zetor2000 (#119222) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Neeeem a 3fázis is 1 órához tartozik.

(#119239) qnadam válasza zetor2000 (#119227) üzenetére


qnadam
veterán

egész káposztásmegyer lakásonként 3x16 amperrel épült, és mindenkinek egy órája van. családi háznál meg ki tudja, mit, hogyan, milyen sorrendben csináltak :)
a tűzhely egy külön körön 5 vezetékkel van bekötve

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#119240) hobizoli válasza blueboi69 (#119236) üzenetére


hobizoli
nagyúr

de bammeg...
mondtam neki, hogy csak a rezsijuk arabol, amit erre most majd kitapsolnak, berelhetnenek dunaharasztiban egy kisebb koltsegvetesu keglit, ahonnan nem masfel-ket ora iranyonkent a munkabajaras, hanem 5-10perc alatt megvan

3 szemelynek nemtom minek 250+ m2

meg 3 huto 3 fagyival...vagy havonta 1x mennek vasarolni? :U

több drón kell ;P

(#119241) Jahno válasza hobizoli (#119240) üzenetére


Jahno
őstag

Másnak mindig könnyű megmondani a frankót. Bár anyám is kiszórta a 300 literes nagy fagyót, amire évek óta mondom, hogy érdemes lenne újat venni, mert megtérül és csak a jeget termeli.

(#119242) zetor2000 válasza Samott (#119231) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mondjam, hogy peches vagy?
Vagy ő szerencsés? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119243) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119244) Samott


Samott
addikt

El Risitas osszefoglalja a szitut... :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119245) eattila válasza Samott (#119244) üzenetére


eattila
csendes tag

true story

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119246) Bujdy81 válasza WiZARD (#119208) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

450.000 Ft az 900 kg jó minőségű barack. Három, nagy fán, akár igaz is lehet.

Amúgy hova a picsába tudtatok eltenni 900 kg barackot? :D

(#119247) Bujdy81 válasza hobizoli (#119216) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Sosem értettem, hogy miért jó valakinek, hogy a Tesco fenntart egy konszignációs raktárat a garázsában... :D

(#119248) Jahno válasza Bujdy81 (#119247) üzenetére


Jahno
őstag

Tesónál ott volt a telek, ideje volt valamennyi, megtermelték és nem a Pennybe ment gyalult tökért, hanem csak le a pinyóba. És akkor mindenki lenyugodhat, hogy minőségi csoda szuperbio cuccot ettek. Én csak olyankor lepődök meg az arányokon, mikor így jobban látszik a fogyás, mert tudják mennyit zacskóztak be és egyszer csak elfogyott, menni kell a Pennybe.

(#119249) zetor2000 válasza Bujdy81 (#119246) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az csak pár hordó, egy közepes pincében simán elfér... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119250) WiZARD válasza Bujdy81 (#119246) üzenetére


WiZARD
addikt

És még mennyi idő volt leszedni, alig várom hogy beérjen a szilva...

Amúgy ez valami spéci barack volt, mondta a néni, 1350 kilója ;)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.