Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73001) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#73002) Samott


Samott
addikt

Na, ugy nez ki lesz ujra Pannon GSM - a kisgomboc ezt is szepen felzabalja.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73003) npera válasza BobaHWSW (#72904) üzenetére


npera
újonc

Intenzív volt? Akkor az vélhetően használt.

Mit mondtak mit kell nézni? Csak előre vagy amerre "menekülsz" a szituból?
Nekem az maradt meg, hogy amerre nézel oda mész. Tehát ha meredten nézed az akadályt, akkor vélhetően neki fogsz menni. Ha kikerülted, akkor viszont csak nagyjából fogsz emlékezni a részletekre az akadály tekintetében, mert nem azt bámultad full adrenalin üzemmódban (bullett time)....

(#73004) npera válasza Jahno (#72908) üzenetére


npera
újonc

Bringás GPS is igen pontatlan. A pontok az út körül vannak mindenfelé elszórva.

(#73005) -NoVa- válasza npera (#73003) üzenetére


-NoVa-
őstag

Anno asszonyt felültettem magam elé motorra, annyi feladatot kapott, hogy nagyon lassan menjen egyenesen, majd pár másodpercig aktívan nézelődtem, csak fejmozdulatokkal.
Utána visszaült mögém, és nem hajolt többé az út széle felé jajjgatva, hogy nagyon közel a padka, és mindjárt nekimegyünk :)

(#73006) npera válasza WiZARD (#72920) üzenetére


npera
újonc

Én most kaptam meg a papírt a tetőről. 175k SEK asszem, de ez a 6 házra. Házanként 29k SEK akkor. A munkadíjból lejön 30% kedvezmény, de aztán kell új kupola a tetőre, meg még pár extra dolog. Szóval adókedvezmény után is 30k SEK felett leszünk szerintem.

Viszont akkor legalább 15 évre le van tudva. A mostani 1992-ben lett újrarakva, "picit" túlmentk az ajánlott 15 éven a lakóközösségben.... :B

(#73007) Grillo válasza Gabibácsi (#72995) üzenetére


Grillo
senior tag

Van helyi illetőségű kolléga, beszervezett tapolcai szervizbe. Mester meghümmögte, holnap reggel vigyem vissza, akkor ránéz talán, de bontani kell alulról a kartervédőt legalább. Vagy cső, vagy vízpunepa. Rátölrött desztvízzel, most nézem 5 km után ugyan úgy van, de az útba eső unixban azért vettem utánpótlást.

Szerdáig van szállás, ha maradnia kell, akkor kolléga lejön értünk, úgyis ki kell probálni hosszabb távon is az új mercit. Kormányváltós autómata...

(#73008) npera válasza Phülöp (#72926) üzenetére


npera
újonc

Teljesen patent!

(#73009) Grillo


Grillo
senior tag

Ja, a bringás sisakkal kapcsolatban van havernak elég konkrét tapasztalása. Megúszta, hogy csak az orrnyerge és a hármas csigolya egyik nyúlványa tört. Erdőben kiugrott elé az őz.
link

(#73010) zetor2000 válasza Samott (#73002) üzenetére


zetor2000
senior tag

Gondolod, lesz ebből valami?
Egy modern, 5G hálózatot kiépíteni nem olcsó, még ha az "olcsó" Huawei cuccokból építkeznek, akkor sem. Előfizetői bázis tuti lenne, mert az állami flottákat lehet integrálni, és akkor rengeteg előfizetése lenne majdnem rögtön. Biztos sok a hűséggel rendelkező más mobilszolgáltatónál lévő előfizetés, és arra ki kéne fizetni egy zsák pénzet ha be akarom vonni rögtön, de az "új" előfizetéseket már onnan lehetne / kéne vetetni.
Illetve lehetne ajánlani egy csomó m2m előfizetést, ami mindenféle, csak épp nem beszédcélú.
Kérdés persze a hálózat minősége...
Illetve, hogy a kapcsolóközpont akkor hol is lenne? Úgy tudom, Telenor központ nem nagyon van Magyarországon jelen, itt csak egy hálózatuk van. Vagy csak az antennahálózat lenne érdekes?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#73011) eattila válasza Grillo (#73009) üzenetére


eattila
csendes tag

Aaaaz komoly!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#73012) npera válasza FőDudu (#72953) üzenetére


npera
újonc

Erre ötletem sincs (mármint van, de úgysem tetszene). Kíváncsi leszek a végső megfejtésre.

(#73013) Phülöp válasza Grillo (#73007) üzenetére


Phülöp
addikt

Ezért nem vettünk sorházi lakást. Pedig lett volna elég kellemes darab. Csak azt nem annyira szeretem, hogy mások döntik el, hogy mitmikormennyiért újítok fel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#73014) npera válasza -NoVa- (#73005) üzenetére


npera
újonc

Az a legjobb.

Amikor életemben először mentem robogóval Korfun, akkor asszony úgy ült fel mögém, hogy ő gyakorlott motoros utas, mert a korábbi barátai tudtak motorozni és vitték. És az első kanyarban csinált valami súlypontáthelyezést, ami gyakorlatilag pont ellentétes volt a kanyarral.

Nem tudom, hogy a japán motoros rendőr figurát adta elő, de majdnem lementünk az útról.

Akkor megkértem, hogy inkább szépen egyenesen üljön és nézelődjön nyugodtan, de ilyen drasztikus súlypontáthelyezéseket inkább ne.

Pár nappal később beszólt, hogy úgy megyek mint egy nyugger és iszonyatosan unalmasan "motorozok". Én próbáltam minden kanyart úgy bevenni, mintha lenne sóder félúton, mert nyaraláson lehorzsolni a fél oldaladat a legnagyobb baromság.

Na, akkor gondoltam, hogy akkor húzassuk ki az 50-est és döntöm a kanyarban, hadd lássa milyen tempót tud a fiatalos nyugdíjas. Utána meg reszketve bőgött, amikor megálltam megkérdezni, hogy milyen volt.

Legjobb utas nélkül menni, akkor nincs komplikáció. Azóta asszony is belátta, hogy mögém motorra soha többet nem ül fel, mert azt tudja miként megyek bringával.

(#73015) zetor2000 válasza FőDudu (#72953) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt a lakótelepen áll egy BMW 740L vagy 740Li ,xDrive, és zöld rendszáma is van, szóval hibrid lehet. Nekem tetszik.
Fenntartani biztosan nem szeretném, legalábbis annyiból, amennyim most van :D De tetszik.

Illetve most árulják a keszthelyi (?) Cadillac múzeum autóit is, ott is lenne olyan, amibe a 3 canga elfér, csak a csomagtartóban. Max a kormányt kell befordítani.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#73016) Samott válasza zetor2000 (#73010) üzenetére


Samott
addikt

Osszes allami ceg, allami hivatal flottaja atmegy "meszaros lorinchez". Annyit kernek, annyit fizetnek ezert amit akarnak. Szerinted?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73017) zetor2000 válasza Samott (#73016) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez nem feltétlen... mert a cégeknél is van hűségidő, meg miazmás. Ezt ki kell fizetni általában egy összegben, ha fel akarod rúgni a megállapodást. Szóval lehet, hogy nem fog azonnal menni. Persze idehaza lehet, hogy nem kell ezzel az aprósággal foglalkozni...
De igen, én is ezt említettem, cca. közel 1m előfizetés, amit be tud nyelni. Persze sok le is mozsolódik, mert aki eddig a céges flotta előnyei miatt ment / maradt a flottában, de "saját" az előfizu, az ki fogja bulizni, hogy kivihesse, ha "kinn" olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#73019) Samott válasza zetor2000 (#73017) üzenetére


Samott
addikt

Idovel minden szerzodes lejar. De probalj meg a rezsimmel szemben kemenykedni... :) Kulonadot mar most is fizetnek, barmikor megemelhetik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73020) Phülöp


Phülöp
addikt

Elpukkant a vazsgyár Újvárosban.
Nem kicsit.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#73021) Gabibácsi válasza -NoVa- (#73005) üzenetére


Gabibácsi
tag

Van új august video

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73022) Gabibácsi válasza Grillo (#73009) üzenetére


Gabibácsi
tag

Új helyen van egy kolléga akivel még nem találkoztam.
ugyanis elmentek erdőbe bringázni, két másik kollégával
huszonéves, nem akart sisakot felvenni, de ráerőltették
és ezzel megmentették az életét...

ugyanis levett fejjel egy fát, sisak ripitya, eszmélet elszáll
nyakcsigolyatörés... pár hónapig horngyulát játszik, csavarozva a feje egy állványhoz
de utána elvileg teljes gyógyulás lesz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73023) qnadam válasza zetor2000 (#73010) üzenetére


qnadam
veterán

a kapcsolóközpont akkor hol is lenne? Úgy tudom, Telenor központ nem nagyon van Magyarországon jelen, itt csak egy hálózatuk van.

tudomásom szerint a telenor egy komplett kerek egész önálló rendszert tart fenn magyarországon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73024) qnadam válasza zetor2000 (#73015) üzenetére


qnadam
veterán

ma egy egyes béjemvével mentem a gyárba (sharenow). jópofa autó, kényelmes, megy, tök jó. viszont az valami zseniális, hogy a kormány bőrrel van burkolva, de mégis pont olyan a tapintása, mint a suzukimban volt a fröccsöntött műanyag :))

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73025) npera válasza qnadam (#73024) üzenetére


npera
újonc

Ez a prémium brand és a nevéből adódó belépő szint metszéspontja. Autóipari paradoxon.

(#73026) BobaHWSW válasza npera (#73003) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ha kanyarban vagy akkor oda nezz ahova menni akarsz.

Veszfekezeskor viszont meredten elore. Ha "ivben" vagy oldalra nezel akkor elindul a moci egy iranyba es elesel. En ilyen tizedmasodpercnyi elnezes utan mar S ivet irtam a murvaba. Igen erdekes es tanulsagos volt.

Megerte. Es 20 dollar volt az egesz nap. 90%at a helyi allami biztosito allja, csak menjen minel tobb ember.

(#73027) BobaHWSW válasza -NoVa- (#73005) üzenetére


BobaHWSW
újonc

:DD

(#73028) BobaHWSW válasza npera (#73014) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En nem vagyok hajlando utassal motorozni. Gyulolom.

(#73029) Jahno válasza zetor2000 (#73010) üzenetére


Jahno
őstag

" itt csak egy hálózatuk van."

Hjahh, "csak" egy komplett országos minden, ügyfelekkel és infrastruktúrával. Ezen kívül mi kellene még? Szinte csak a pénzt kell számolni :-D

(#73030) Gabibácsi válasza npera (#73025) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tök nehéz lehet műanyagtapintású bőrt gyártani, de a prémium bmw megcsinálta

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73031) Samott válasza Gabibácsi (#73030) üzenetére


Samott
addikt

Amugy van meg egyaltalan bőr a mai autokban? Ugy ertem Bentley-n meg Rollson kivul? Mindenhol textilbort hasznalnak, nem?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#73032) Gabibácsi válasza Samott (#73031) üzenetére


Gabibácsi
tag

Fogalmam sincs, enyém bőrös, de nem értek hozzá

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73033) qnadam válasza Samott (#73031) üzenetére


qnadam
veterán

én valami bőrdarálékról hallottam.
nem hiszem, hogy a hyundaiom kormányára zenével-masszőrrel-szeretettel nevelt bocik bőre van ráhúzva, de annak sokkal jobb a tapintása.
hazafelé euppal jöttem, annak is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73034) hobizoli válasza Samott (#73031) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom, de nekem a Marea-ban meg Punto-ban is kulon paolgatas nelkul is fain volt 15+ evesen is
147-e sincs babusgatva kence-ficekkel es biiiiirgyja

több drón kell ;P

(#73035) -NoVa- válasza Samott (#73031) üzenetére


-NoVa-
őstag

Már a Dartz is levette a bálnapéniszbőr opciót a listájáról, szégyen.

(#73036) Grillo válasza Gabibácsi (#73022) üzenetére


Grillo
senior tag

Télen halt meg egy régész kolléga. Kimentek Ausztriába szánkózni. Aztán beszállt a fák közé. 30 körül volt. Nem volt rajta semmi azt hiszem.

(#73037) -NoVa- válasza Gabibácsi (#73021) üzenetére


-NoVa-
őstag

És tényleg, bár kicsit túl normális :)

link

(#73038) NauTiLUS_HUN válasza BobaHWSW (#73026) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ezt még a lovak is tudják, oda megy amerre nézel :)

(#73039) Gabibácsi válasza NauTiLUS_HUN (#73038) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nekünk önvezető lovaskocsink volt, nagyapám full részegen aludt, mégis hazamentünk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73040) zetor2000 válasza Samott (#73031) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pár éve ment egy ismeretterjesztőn a Megafactories, abban volt a Porsche gyár, ott még bőr a bőr. Egy állatról nyúzott valami, présgéppel vágva, ami belefér, előtte szkenner megnézi, nincs e hiba benne, ha van, akkor másmerre kerül a vágószerszám, hogy kihagyják.
Meg a Königsegg is ilyen, de az mégiscsak más kategória.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#73041) zetor2000 válasza Jahno (#73029) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fsz tuggya. Régebben hallottam / olvastam, hogy a kapcsolóközpont kivándorolt a szerbekhez, de lehet, hogy akkor nem. Vagy a számlázás?
Az, hogy előfizető és hálózat van egy adott régióban, nem kell feltétlen minden más ottlétét is jelentse. Azaz a hívás adatok lehet, hogy elhagyják az országot, és mondjuk Norvégiában, vagy akárhol kötik össze a hívót a hívottal.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#73042) hobizoli válasza zetor2000 (#73040) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja meg a vegtermek ara is erosen mas szinten van

több drón kell ;P

(#73043) zetor2000 válasza hobizoli (#73042) üzenetére


zetor2000
senior tag

Alap Porsche "nem olyan vészes", mint egy Rolls. Nekem egyikre sincs pénzem, meg szándékom se, hogy vegyek. Se másmilyet.
Olyat talán, amibe beesek 2-3-10 sör után, felismeri a hangomat, és hazahoz. De olyat is csak talán. Majd egyszer... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#73044) zetor2000 válasza qnadam (#73024) üzenetére


zetor2000
senior tag

A kesztyűdet levetted? :D
Én 7er-t írtam, az talán más liga, mint az 1es. Eleve "picit" nagyobb, hosszabb, talán szélesebb is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#73045) Gabibácsi válasza -NoVa- (#73037) üzenetére


Gabibácsi
tag

Azért az elején az anal intrudertől megijedtem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#73046) Jahno válasza zetor2000 (#73041) üzenetére


Jahno
őstag

Szerbekhez EUn kívülre meg végképp nem viheti, max. az ügyfélszolga egy részét Romániába, ahogy a többiek. Eleve NHMM ugrál, ha ez nem marad országon belül.

(#73047) qnadam válasza Gabibácsi (#73021) üzenetére


qnadam
veterán

megnyugtató, hogy az elmebaj azóta se hagyott alább.
meg hogy a szereplők és a vfx kérdését jelentős részben most is magyarországra szervezték ki.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#73048) FőDudu válasza npera (#73018) üzenetére


FőDudu
addikt

Errol mar hallottam.
Foleg kutyasok hasznaljak, mert a nagytestu kutyabol is befer 2-3 kulon ketrec es ezzel nem gond elmenni a kiallitasokra.

Meglatjuk. Le kell szukiteni az igenyeket, aztan ugyis veszek egy Renault Zoe-t es lehet szarragoskodni az ingyen toltessel. Pfejj, hatam kozepere se kivanom ;)

p.s.: most jottunk szomszedtol, kicsit borozgattunk....
Pentekre van meghivasunk vacsira is.

Kozben assszonynak rendeltem egy sutot - ezzel mar logok egy ideje. Csak Covid idejen nem szallitottak ki a suly miatt.

Gozol, szuvidal, pizzat sut - a regi nem mukodik rendesen.... Majd csinalok benne joghurtot is.

FőDudu

(#73049) FőDudu válasza zetor2000 (#73041) üzenetére


FőDudu
addikt

Nemzetkozi cegnel nem nagy etwas.
HP europai kozpont is Irorszag, de a szamlazas Romaniaban van.
Oracle detto ha jol remlik.

FőDudu

(#73050) FőDudu válasza Jahno (#73046) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk is ajanlkozott vamai felhosmentos ceg, de Svajcba sem exportalhatjuk az adatokat...

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.