Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#99001) Jahno válasza ezittketto (#99000) üzenetére


Jahno
őstag

Ez nem olyan mókás, inkább műszaki. Nálunk jéghokinál nincsenek a palánkon fotós lukak. Sokan sírnak is, mert akkor is torzít és nem az igazi, ha éppen tiszta, de persze inkább koszos, karcos, vagy ha tiszta akkor is hamar koszos lesz.

Aztán mikor ilyen képbe futsz bele, akkor hümmögsz, hogy mégsem olyan nagy baj ha nincs luk a plexin, elvégre 100+ km/órával simán jön a korong (és az esély, hogy ezt lekapd):

[link]

Bár szerintem vannak olyan elvetemült arcok akik egy jó képért még a pálya szélére is beállnának fotózni :DD

(#99002) qnadam válasza eattila (#98973) üzenetére


qnadam
veterán

daikin vagy mitsubishi.
itthon daikin van kettő. a régebbi (ftx35k) is egész csendes (a kültéri inkább csak oké, de nem kellemetlen a hangja), de az újabbnak (ftxf25) a kültérije is viccesen halk. nem bántam meg.

a supportot szerencsére még nem kellett kipróbálnom. és persze a klímás azt fogja ajánlani, amin sokat keres :) a greet szokták mondani, hogy a kínaiak közül az még egész oké.

daikin mínusz pontok:
a wifi kontroller akció nélkül drága. persze el lehet lenni nélküle, ízlés dolga.
a terelőizét nem lehet gombnyomásra felső pozícióba állítani, úgy kell idétlenkedni, hogy a felső ponton állítsam meg
a régebbi beltéri fényes felületű, azzal nincs semmi gond, az újabbik viszont már így háromévesen is sárgul egy kicsit. meg úgy általában olyan érzés, mintha tejfölöspohárból lenne. és mindez nem is tűnne fel, ha a terelőlap nem más anyagból lenne, és így nem lenne fehérebb a többi részénél... nem világvége egyelőre, még egyáltalán nem feltűnő, de pár év múlva ki kell találni, hogyan lehet szép fehérre festeni.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99003) NauTiLUS_HUN válasza eattila (#98973) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nálam kettő GREE van, egy 5KWos, meg egy 3(,2?)as teszik a dolgukat. Az egyik szarul lett telepítve és a kondezvízcső nem lefelé nézett, beleköltözött valami rovarcsalád és eldugult, visszafolyt a víz a lakásba. Kellett egy hosszú létra és jó lett.
Bátyánéknál 37m2re volt kettő Mitsubishi 2,1Kw-os, lehet csinálni nyáron 12 fokot, amikor a többi panelban 40 fok van :)

(#99004) Jahno válasza qnadam (#99002) üzenetére


Jahno
őstag

"pár év múlva ki kell találni, hogyan lehet szép fehérre festeni."

Hidrogénperoxidos oldat. Kicsit gyengíti a műanyagot és pár év múlva megint visszasárgul, de időszakosan gyógyítható.

(#99005) qnadam válasza Jahno (#99004) üzenetére


qnadam
veterán

egyelőre nem zavaró, de lehet hogy ez lesz. ugyanakkor a festéssel sincs elvi bajom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99006) eattila


eattila
csendes tag

Szoval akkor megoszlanak a velemenyek :D

Cegnel vestel van. 10+ eves. Megy gond nelkul.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99007) qnadam válasza eattila (#99006) üzenetére


qnadam
veterán

alapvetően mindegyik működik (kivéve ami nem), a különbségek inkább azok, hogy mi van ha valami elromlik, mennyire csendes, ilyesmi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99008) npera


npera
újonc

(#99009) -NoVa- válasza npera (#99008) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#99010) blueboi69 válasza -NoVa- (#99009) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Erről jut eszembe, a fiestaban olajat kell cserélnem, már közel 11ezer km van benne az utolsó csere óta.

(#99011) -NoVa- válasza blueboi69 (#99010) üzenetére


-NoVa-
őstag

A Subaruban is érik, már vagy 1000km van benne :)
A Volvoban meg érik a vezérmű, korban és kilométerben is. Lassan megvan 10 éve, és kilométerre is belegyűlt a csereperiódus. Meg a nyári gumit is át lehetne lassan rakatni, de most hirtelen felindulásból kicsit inkább Bánkon lazítás.

(#99012) zetor2000 válasza eattila (#98973) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem LG ArtCool Mirror van, ami szép is, meg jó is. 1x éve megvan, egy költözést átélt, de most is hűt, meg ilyen átmeneti időszakban fűteni is képes (valami inverteres, hőszivattyús valami).
Cégnél Daikineket telepítgettek egy ideig, azok ~5év 24/7 után csapágyasak lettek, én nem hallottam, csak a karbantartók. Akkor cserélték, azt mentek tovább. Aztán irodaházat váltottunk, most LG VRV van, de ilyet nem akarsz. (10+ beltéri/1 kültéri, ~1-2 tonnás ~1köbméteres kültéri.)

Átlag karbantartás a szűrők vízzel kitisztítása volt, ilyen gombaölővel nem mókoltak.

Ami esetleg dönthet, hogy van 1 kültéri - több beltéri megoldású termék is, szerintem minden gyártónál. Ha nincs, akkor ez lehet pro/kontra. A távelérés jó lehet, okosotthonhoz akár, vagy csak annyira, hogy hazafelé menet már be tudod kapcsolni, vagy ha elfelejtetted kikapcsolni, akkor ki tudod. Nekem ez nem volt szempont, de szerintem valami távg*civel meg lehet oldani -3rd party megoldás. Ami még lényeges lehet, hogy hány köbmétert kéne lehűtenie.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99013) WiZARD


WiZARD
addikt

Ami lakást bérlünk abban álmennyezetbe épített samsung cucc van.
Szerintem valami nagyon nem stimmel vele, mert a levegőt ugyan lehűti, de 60% körüli páratartalom van a lakásban ilyenkor.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99014) zetor2000 válasza Sipi- (#98989) üzenetére


zetor2000
senior tag

LG Art Cool. Nekem a Mirror van, ami ilyen szürkés akármi, szálcsiszolt hatású. A képest anno láttam, de nem győzött meg. Kinézetre ez tetszett, persze a legdrágább is volt, amit láttam a boltban. De megvenni nem onnan vettem, hanem valami webklima.hu, azt küldtek 2 hülyét, aki feltette. Az egyik értett hozzá, a másik nem annyira. De Hitachi ipari szerszám cuccaik voltak, szóval haladgattak. Kivéve a csőperemezőt, mert azért el kellett menni Pest másik végére, mert garis, és persze tönkrement, és dugó és akármi... Mindegy feltették.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99015) Jahno válasza blueboi69 (#99010) üzenetére


Jahno
őstag

Én is tegnap néztem meg, még kell kb. 10ezer kilométer vagy 4 hónap.

(#99016) zetor2000


zetor2000
senior tag

LG Art Cool Mirror:

Az eleje lebillen, ha be van kapcsolba, alul meg a légterelő mozog, ha szükséges. Valamennyire oldalirányban is képes, de ez azért nem erőssége. Tisztítani úgy lehet, hogy a szürke előlapot kicsit meg kell emelni, és akkor a két szűrő hozzáférhető. Az egyik valami aktív szenes volt, a másik meg mittoménmi. Valami ionizáló vacak marketingduma. Ezekev felül van 2 porszűrő is, mint az átlagklímákban.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99017) qnadam válasza zetor2000 (#99012) üzenetére


qnadam
veterán

a legtöbb gyártónak van multi split megoldása, aminek előnye, hogy kevesebb kültéri kell hozzá, hátránya viszont, hogy két szimpla kültéri-beltéri szett olcsóbb, mint egy két beltéri + egy kültéri multi :)
a távolról nyomkodás kényelmes, a daikin app felhőn keresztül kicsit talán nehézkes. viszont az eszközt sima http hívásokkal lehet kezelni, (nemhivatalosan) dokumentálva is van, szóval ha Eattila érzi magában a csít, fejleszthet rá bármit is :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99018) zetor2000 válasza qnadam (#99017) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt is figyelembe kell(het) venni, hogy mennyi szabad falfelület van, hogy elférjen a kültéri. A felszerelésnél viszont le kell vajazni a klímással, hogy az egy szerelés, mert 1 kültéri van :D
Árat nem tudok viszonyítani, nekem elég rég szerelték fel ezt utoljára, és akkor ~50 volt. Amikor vettem, az meg ótvar régen volt. ~15 éve, ha nem több. Azóta nem érdekelt a klíma belerülési költség.

Még Dudu vett anno valami kínai vackot, ami távirányító jeleket küldött, amire szeretted volna. Egy olyannal ezt is lehet vezérelni. :) Nekem egyáltalán nem volt szempont ez anno, akkor a wifi is még csak tervezőasztalon volt.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99019) Grillo válasza eattila (#98980) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem valami Tosot van, amit a Gree gyárt, klímás szerint fasza. Bár így utólag ez a wifi nem rossz, mert hazafelé beröffented, aztán kellemes belépni a lakásba. Szomszéd használja is.
Mondjuk mi csak ilyen tartós 30 felett szoktuk bekapcsolni, de ilyenkor nagyon kell.

(#99020) qnadam válasza zetor2000 (#99018) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván ha nincs más, marad a multi :) a klímás meg rögtön közli, hogy csak egy kockát kell a falra akasztani, cserébe többet kell csövezni :D konkrét árakat nem tudok, de arra emlékszem, hogy amikor ez aktuális volt, akkor a multis megoldás egyértelműen drágább lett volna.
vezérlésre asszem valami infrás broadlink cuccot szoktak ajánlani, ami jól működik, de a gyári megoldás azért többet tud (leginkább mert kétirányű). én azért szeretem a wifis dolgot, mert teljesen kaotikusan jövök-megyek, így meg pont jól lehet mondjuk hazainduláskor bekapcsolni a hideget.
következő upgrade majd egy vízszintérzékelő lesz az erkélyen lakó kondenzvizes vödörre :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99021) BobaHWSW válasza eattila (#98991) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Koszi:)

(#99022) zetor2000 válasza qnadam (#99020) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem a klímásöcsi bekötötte az ereszcsatornába. Most kopog, mint minden szomszédé, akik hasonlóan gondolkodtak. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99023) eattila válasza qnadam (#99017) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha doksi van, minden van. :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99024) eattila válasza Grillo (#99019) üzenetére


eattila
csendes tag

Koszi a tanacsokat infokat mindenkinek! Kimuveltem magam asszem. Penteken jon a muki es meglatjuk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99025) eattila


eattila
csendes tag

Multi nem kell. Egy belteri lesz. 54nm a keco.

wifi jo lehet ezekszerint.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99026) Sipi- válasza qnadam (#99020) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk pannonklíma csinálta a Daikinokat. 55e/beltéri volt a szerelés (4 beltéri, 2 dual kültéri). Mondtam, hogy oké az 55e, de akkor a wifi modult ingyen adják. Így is lett :DD (utána meg olcsóbbat számláztak végül, mint amiről adta az ajánlatot, de ezt "nem vettem észre" :)) )
Karbantartás viszont keci drága, 4x7e a 4 beltérire. De csak addig, amíg garis, utána majd én is meg tudok annyit csinálni. Másik lakásban is én csináltam.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99027) halapidori válasza blueboi69 (#98998) üzenetére


halapidori
csendes tag

Sokórás szmókolásnál kifejezetten a természetes, nempréselt, hanem forgács, vagy darabka szerű füstfákat szeretik. Szerintem egy próbát megér sima grillen a füstölés, tényleg lehet egy kis plusz a kaja ízében.
Nem próbáltam, de ahogy én csinálnám:
-Jó minőségű keményfaszenet gyújtanék (gyújtófolyadék nélkül), ha ez szépen parázslik, és már nem füstöl, akkor
-rátennék a faszénre egy kis adag (fél csésze) dupla alufóliába csomagolt, előzetesen beáztatott füstfát, a csomag tetejét megszurkálva. Így lassabban ég el, nem kap lángra és szépen jön majd belőle a füst, ez fölé a csomag fölé tenném a húsokat.
-Aztán lefedném a grillt, hogy alaposan megismerkedjenek egymással a hús meg az aromák. (Tennék egy tálba egy kis vizet a hús mellé (vagy almalé, vagy viszki, vagy sör), ez biztos nem árt, de lehet, hogy nem is haszos.)

VAGY

Áztatás után dobd rá a félcsészényi füstfát a parázsra, amúgy szokták ezt is csinálni, csak ilyenkor hamarabb leég, meg a faszén is elkezd újra füstölni, ami változtat(hat) az aromán. Nem rossz ez sem.

(#99028) qnadam válasza zetor2000 (#99022) üzenetére


qnadam
veterán

úgy könnyű, ha van ereszcsatorna :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99029) Jahno válasza halapidori (#99027) üzenetére


Jahno
őstag

Fél csészényivel legalább én is betájoltam, hogy mit érdemes és így már nem is olyan drága a bolti 3-5 literes füstölő por/forgács vagy a 10 kilós pellet.

(#99030) zetor2000 válasza halapidori (#99027) üzenetére


zetor2000
senior tag

A folyadék a húsok mellé jó ötlet, pláne zárt(abb) térben. Egy idő után elkezd jól-jobban párologni, és ez a pára is segít(het) a húsnak (vagy ami van a tűztérben) puhulni.
Amit én gondolnék, hogy jó lehet, az valami olyan sör, amit már meginnék, de nem sajnálom elfőzni :D Dreher Bak, Krusovice / Budweiser...

Almalét és viszkit nem gondolom, hogy tennék hús mellé - viszki drága, és jobb az bennem, az almalét meg nehezen képzelem el, hogy jó, de még nem próbáltam. Se egyiket, se másikat nem láttam / olvastam, hogy tennének hús mellé. Sört/bort igen.

Ettől független lehet, csak az én műveltségem alacsony, és tuti az alma / viszki a hús mellé. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99031) zetor2000 válasza qnadam (#99028) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van annak hátránya is. Pl. néha eldugul, meg ha van benne egy-két törés, akkor a fentről jövő csepegés az "kopogás" lesz, ami idegesítő tud lenni, pláne, ha a fejedtől nincs messze, és aludnál.
Klímánál annyi előnye van, hogy bele lehet kötni a kondenzvíz elvezető csőt (!), és akkor nincs szükség 30 vagy 300 ezer literes vissztartályra.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99032) blueboi69 válasza halapidori (#99027) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nagyon király, én is így gondoltam, köszi szépen a megerősítést!
Néztem is ezeket a füstfákat, igencsak szép áruk van.

Idén én sem használok gyújtófolyadékot, eddig mindig volt, de most kb 10-15percig egy gázmelegítő lángjával izzítom fel.

Miről ismerhető fel a jó minőségű faszén?

(#99033) Jahno válasza blueboi69 (#99032) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezer éve leszoktam a büdös cuccról. Ház körül mindig van valami aprófa, de ezer éve vettem egy tálca préselt kockát, az még kitart.

Füstölőből a Weber az persze, olyan. Bár ha a rárakott húst és mellette betolt sört nézed, akkor arányaiban lehet nem is drága. Addig az 50 literes zsákban 4-5ezresekért nem olyan vészes, kb. világ végéig kitartana nálam is.

A többi kiderül, egyelőre érkezzen meg a cucc aztán hajtani is kell.

(#99034) blueboi69 válasza Jahno (#99033) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem a gyújtós nem vált be. Hiába ég 10-15percig is, valahogy nem izzítja be a szenet sosem.

(#99035) blueboi69 válasza Jahno (#99033) üzenetére


blueboi69
csendes tag

https://www.grilltarsasag.hu/weber-faszen-5kg

ez inkább 5kg és nem 50L, annyiért. Ez kb 3 sütés...

(#99037) Jahno válasza blueboi69 (#99035) üzenetére


Jahno
őstag

Nem faszénre írtam, hanem füstölősre. Szénből nekem van pár zsák brikett, az tárcsa alá jó volt, rácshoz most megint szívesebben használok sima faszenet. Brikett az zöld tojásba tök jó, felfűtöd, kész, de rács alatt nagyon elindul, aztán mire rá lehetne tenni a cuccot addig csak az idő megy meg igazából azért égeted el, hogy csökkenjen azt ereje, annak meg sok értelme nincs.

(#99038) Jahno válasza blueboi69 (#99036) üzenetére


Jahno
őstag

Vamn az occsóért is:

[link]

[link]

(#99039) blueboi69 válasza Jahno (#99037) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem hordó alakú grillem van, ezáltal zárható is és valamennyire szabályozható a levegő mennyisége is. Szögegyszerű megoldás. Azt a részét nem szeretem csak, hogy ki kell venni a rácsot, ha akarok még faszenet rátenni. Brikketet nem szoktam használni, csak faszenet.

(#99040) blueboi69 válasza Jahno (#99038) üzenetére


blueboi69
csendes tag

3500 a posta... ehh, drágább mint amit linkeltél.

(#99041) Jahno válasza blueboi69 (#99040) üzenetére


Jahno
őstag

Én hétvégén beszélek szomszéddal, időm van kitalálni aztán max. személyes átvétellel ezektől pattintok valamit. Vigyek egy zsákkal? Jó eséllyel megyek arrafelé párszor.

(#99042) Vodike válasza blueboi69 (#99034) üzenetére


Vodike
tag

Az előbb kérdezted, hogy miről ismerhető fel a jó faszén...hát erről :-)

Én Landmann Restaurant Grill faszenet használok, ha grillezés van. Kurvajó illata van, magas hőfokon ég és a Metroban egy kurva nagy zsák (10kg) kb. 5-6 rongy.

Brikettből a bbq-ba viszont Webert használok legtöbbet, mert amellett, hogy gyorsan begyullad, stabilan gép és sokáig, pont ami egy bbq-hoz kell és nem kell bele sok.

Füstölőfából nekem be van tárazva alma, körte és cseresznye amiket innen-onnan kaptam, vágtam, szedtem össze. Azokból szoktam vágni, beáztatni és ahogyan Dóri írta vagy alufóliába csomagolom vagy, ha be vagyok baszva, akkor csak rákúrom a brikettre :D

Két külön világ, két külön sütési technikával. Nekem a bbq azért jön be jobban, mert gondozás mentes. Begyújtom az 1/3-át a brikettnek, 2/3-ra csak rárakom, bele a rubolt húst, aztán pár óra múlva ránézek.

Oldalasnál 3+2+1, marhánál 4+2+2 gyakorlatot követem.

Begyújtásra a legjobb dolog:

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#99043) blueboi69 válasza Jahno (#99041) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az igen király lenne, ha nem probléma!
Egy ilyen jöhet:
https://www.kemencemania.hu/termeklap/minden-ami-fustoles/fustolofak/bukkfa-pellet-suteshez-grillezeshez
Nem is baj, ha jössz, itt van még nova-nak motyója

(#99044) blueboi69 válasza Vodike (#99042) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hmmm hmm. Akkor most faszén vagy brikett?
Én nem szeretem ha túl nagy hővel ég, mert odaég minden. Kb 5-10cm van a faszén és a rács között.
Idén használom a teflonlapot a rácsra, mellette van alutálca,de inkább csak melegentartásra. Van öntöttvas lapom is, csak rozsdás, le kéne kaparni róla. Az jól eloszlatja a hőt és tartja is egy darabig. Viszont ha az rajta van, akkor nem tudok faszenet pakolni, mert akkor a ráccsal együtt már nem tudom lesvenni. Kéne valami célszerszám erre.

(#99045) Vodike válasza blueboi69 (#99044) üzenetére


Vodike
tag

Két külön dolog:

- faszén az relatíve gyorsan és magas hőfokon ég - grillezésre jó, tehát, hogy feldobd a flekkent, aztán megsüsd pár perc alatt fedő nélkül
- brikett az lassan, de stabilan ég (tehát stabil hőfokon) - lassú, low and slow technikához kell, tehát feldobsz egy 2-3-5kg-os tarját, oldalast, marhát EGYBEN és 5-8-12 óra múlva ránézel, végig fedő alatt, néha meglocsolod alma+ecet+kóla kombóval, stb. És igen a Weber brikett még 8 óra múlva is stabil hőfokon fog égni, míg akkorra már egy faszén rég kifogy.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#99046) Jahno válasza blueboi69 (#99043) üzenetére


Jahno
őstag

Max. beszélek az arccal és logisztikázzuk. Vagy nézzünk még körbe mit lehetne még.

Azt bírom nagy erőkkel ígérni, hogy jövő pénteken ha van rá opciója akkor felkapom, majd valamikor utána előfordulok feléd. Ha pár nappal előbb ötletelünk ezen a vackon, akkor már most pénteken Nálad lenne a cucc, de így nem tudom begyűjteni.

(#99047) blueboi69 válasza Vodike (#99045) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi köszi így már értem :R
Lehet akkor kombinálom majd őket. Nekem jellemzően 1.5-2órányi égés szokott kelleni.
8órán keresztül vigyázni a gyerekekre, hogy ne akarják magukraborítani az vállalhatatlan :D

(#99048) blueboi69 válasza Jahno (#99046) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ok, semmi gond, évekig elvoltam enélkül, most talán pár napot még kibírok :D
Szóval előre is köszi, közben megnézem, hogy valahol errefelé nincs-e ilyesmi.
Mindjárt jön Bujdy, hogy a szomszédjának van faüzeme és ilyet állítanak elő tonnaszámra. :C

(#99049) Jahno válasza blueboi69 (#99048) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdezni akartam, hogy ott tanyán lehet még aprítója is van valakinek, másik szomszédnak meg éppen egy kitúrni való körtefája...

(#99050) blueboi69 válasza Jahno (#99049) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez itt ilyen úri negyed, itt kb csak én szoktam flexelni. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.