Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#139001) npera


npera
újonc

:U

(#139002) eattila válasza npera (#139001) üzenetére


eattila
csendes tag

Homokszem van a gépezetben :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#139003) zetor2000 válasza npera (#138994) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vezeték nélkülit keresett :)
Rode nem rossz, de a belépő mikrofonjaikért is rendes pénzt kérnek, de inkább a felsőkategóriásat szeretném belőlük.

Én egy Sennheiser akármit használok nagyritkán, de az bővn felette van a megcélzott szegmensnek. Cserébe 1 mikrofonos, de az lehet akár kézi, akár csiptetős is. Önálló termék a kézi adó, de a csiptetős mikrofon "szettben" ott a vevő is, ami egy akár rackbe is szerelhető cucc. Akkor mutat jól, ha kettő van, mert csak 1/2 rack széles.

Émúgy én is olyasmi kínait vennék, amit Jahno mutogatott, abból van elég sokféle, és többmikrofonos is - vezeték nélküli.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#139004) zetor2000 válasza npera (#139001) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt valami luftot szívhatott a rendszer, ez nem Európa, hanem inkább Mexikó... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#139005) Phülöp válasza npera (#138992) üzenetére


Phülöp
addikt

Én igazából 1.5L alatti átlaggal számolok elektromos hajtással: cégnél ingyen delej, itthon meg napelemről töltöm nyáron
Ma épp 2 cent volt az áram, úgyhogy gyoprsan tele is raktam (a szembeszomszédtól lejmoltam kábelt hozzá).
Üres akksival, tiszta benzines módra írt nekem 4.2L-es átlagot, amikor első nap mentem vele dolgozni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#139006) Sipi- válasza npera (#138993) üzenetére


Sipi-
tag

Milyen pedállal nyomod majd?
Cipőben. Utcaiban :) Nem makkos fényes kopogós, hanem Decathlonos túracipő :)

Jó tekerést hozzá
Köszi.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#139007) Samott


Samott
addikt

Alakul ez az AI dolog. :DDD Bar a kiejtese jobb mint az eredetinek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#139008) Sipi- válasza Samott (#139007) üzenetére


Sipi-
tag

Ez biztos fake? :F

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#139009) hobizoli


hobizoli
nagyúr

HP Pavilon dv9000
nvidia GF Go7600 win10-x64 driver-re van vmi megoldas? :DDD

a win7-st vmiert nem kapja be :U

F1F1F1

több drón kell ;P

(#139010) npera válasza Phülöp (#139005) üzenetére


npera
újonc

Ja várjál. Ez PHEV? Az teljesen kimaradt. Akkor lesz ebből alacsony fogyi.

(#139011) npera válasza Sipi- (#139006) üzenetére


npera
újonc

Igazából a pedálban sok vitamin van. Ha sima platform pedálban gondolkodol, akkor van sokféle ami jó fogást ad és legtöb cipővel működik. Asszony bringájára vettem olyat, ami fém is vannak rajta kis megmunkált "tüskék", hogy ne csússzon a cipőtalp rajta. Elégedett.

(#139012) eattila válasza npera (#139011) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt en is szerettem az elozon. A mostanin gyari van. Igaz fem, meg nem csuszik. De azert kisebb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#139013) eattila


eattila
csendes tag

Ja, vettem alirol barbag-et. Kormany ele nem tudom felrakni a bowden es csohalozat miatt. De felem nezve is jo lesz ha kell. Turara nem kell majd sokat pakolni a hatizsakba :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#139014) zetor2000 válasza hobizoli (#139009) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elsőre ilyet találtam, hátha:
ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp42501-43000/sp42635.exe

itt

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#139015) hobizoli válasza zetor2000 (#139014) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez a ftp link vmiert nem megy

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#139016) npera


npera
újonc

Make disz heppün

(#139017) Phülöp válasza npera (#139010) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen, kanócos a vas.

Mindeközben sikerült egy kétéves projekt végére érnem. Kész a házimozi. WAF határeset, de ennél kultúráltabban nem tudtam felrakni a hátsó dobozokat. Ráadásul macskabiztosnak is kell lennie, így szétbontottam a régi mászófát, abból lett két fekvőhely, és a maradék is felhasználásra kerül későbben.

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#139018) Jahno válasza Phülöp (#139017) üzenetére


Jahno
őstag

Mienk befeküdne a hangfal és az alvó közé, az tuti. Kivéve ha max. 2 centi helyet hagysz. Akkor csak megpróbálja. Többször :-D

(#139019) npera válasza Phülöp (#139017) üzenetére


npera
újonc

Ó, ez jó :C

Ameddig a hangszóró nem lesz a kaparó, addig jó igazán... :R

(#139020) zetor2000 válasza hobizoli (#139015) üzenetére


zetor2000
senior tag

így hátha... nem biztos, hogy megy, de mégis:
[link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#139021) hobizoli válasza zetor2000 (#139020) üzenetére


hobizoli
nagyúr

majd holnap megnezem ezzel

egyebkent van egy driver, ami felmegy csont nelkul ra, be is all kep az alap 1024x768-rol, a kijelzo nativ 1440x900-ára, ahogy kell, jo is vele... amig ujra nem indul a gep
(de hivatalosan nem Win10-s megoldas csak Win8x64)

ujrainditas utan az asztal meg a start menu ilyen attetsztos villogos-vibralos
alig birtam visszaallitani a generic driverre :U

erezhetoen gyorsabban is mukodik a szép képet generalos driverrel, csak vmiert nem jo vele

meg hiaba van benne 2x2GB DDR2-800, a Win csak 3GB-t lat belole, mert a Go 7600 lenyal belole maganak 1GB-t
es nem lehet lejjebb venni, hogy 256MB legyen csak, mert siman web-re meg az is tokre eleg lenne
BIOS-a kőbuta, ora/datum meg boot order es viszonlatas

a HWinfo64 mutatja is a 2db 2GB-s PC6400-s RAM modult, szoval tuti az van benne
a 4GB-s ezekbe meg horror

egy 120GB-s SSD-re feltoltam Win10-t, mar az is seggbe rugta a Hitachi HDD helyett
de amig a jo driverrel ment es nem indult ujra addig szinten patent volt

több drón kell ;P

(#139022) zetor2000 válasza hobizoli (#139021) üzenetére


zetor2000
senior tag

Amit találtam / linkeltem, az valami HP support, ahol a nem működő / nincs driver / nem találom a drivert dolgokra adnak választ. Elvileg ez valami meghajtó az adott notihoz.
Aztán hogy működik e, azt nem tudom.

Ilyesmi jelenséggel sem találkoztam még, amit említesz, hogy újraindulásig oké...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#139023) Jahno válasza zetor2000 (#139022) üzenetére


Jahno
őstag

Gyári NVidia tuti van, nem sokat szórakoznék a HP oldalán.

(#139024) hobizoli válasza zetor2000 (#139022) üzenetére


hobizoli
nagyúr

OK

ertsd: megnyitod a start menut es az asztalon latszodnak mogotte az ikonok is
mintha uvegbol lenne
meg a tálca is kék, mint az asztal alapszine, és nem fekete

de amig nem indult ujra, addig minden jo volt vele
éles a kép a kijelzo nativ felbontas miatt, tok gyorsan nyiltak az ablakok is... mert ment a hardveres gyorsitas is

nem surgos ez a gep amugy, mert van helyette mar masik (R3-7320U, 8GB, 256GB SSD), ez mar csak olyan a telekre levisszuk magunkkal tema lenne

--------

regebben egy Toshiba Portege notinal volt olyan szitu, hogy a hozzavalo official drivert tetted fel a WinXP alatt, akkor ujrainditasig az is jo volt
reboot utan kekhalal
egy olyan "rossz" driverrel, amivel az asztal jobb szele nem latszodik (pl a gorgetosav egy web oldalon), azzal hibbbatlanul mukodott...csak a kep szelen fel cm nem latszik :DDD
allitolag ez vmi tipushiba volt ezeknel

több drón kell ;P

(#139025) hobizoli válasza Jahno (#139023) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerinted hol neztem elsonek?

az nvidianal a utso official driver 2009-s a 7600 Go-hoz
...es az nem komazza a Win10-t

több drón kell ;P

(#139026) Jahno


Jahno
őstag

Nyaff, kaptam valami gedvát a kocsira és géptetőtől meg mindenhonnan szépen lekapta a lakkozást:

Sok apró luk mellé nőtt 1-2 bőven nagyobb is....

(#139027) zetor2000 válasza Jahno (#139023) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, csak a sok "gyártói szabadság" miatt nem biztos, hogy a "gyári" jó. Meg lehet, hogy az már avultság miatt nem elérhető.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#139028) eattila válasza Phülöp (#139017) üzenetére


eattila
csendes tag

Jó! :R A macs meg nagyon szép!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#139029) eattila válasza hobizoli (#139021) üzenetére


eattila
csendes tag

Lehet állítani a dedikált vram-ot. Nekem a notim szenvedett már az asztalnál is, mikor az új (4K-s) monitort akár csak közepes felbontáson is elkezdtem használni.
De van regedites móka, amivel lehet álíltani.

https://www.youtube.com/watch?v=RcV5TzY3ROU

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#139030) blueboi69 válasza Jahno (#139026) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát ez miafasz? :Y

(#139031) npera válasza Jahno (#139026) üzenetére


npera
újonc

Dzsízász. A festékig lejött a lakk? Valami erősebb cuccot ráspricceltek? :(

(#139032) Phülöp válasza Jahno (#139026) üzenetére


Phülöp
addikt

Napasztmek. :F

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#139033) Jahno válasza blueboi69 (#139030) üzenetére


Jahno
őstag

Ezen gondolkozom 2 napja.

(#139034) Sipi- válasza Jahno (#139033) üzenetére


Sipi-
tag

Valahol parkoltál ahol nem szoktál? Közelben építkezés esetleg?
Biztos lejött a lakk és nem csak mész/festék került rá?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#139035) blueboi69 válasza Sipi- (#139034) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Érdekes, hogy olyan mintha elfolyt volna a menetszéltől. Remélem mégis lejön valahogy.
Vagy ideje felmatricázni az autót :)

(#139036) eattila válasza Jahno (#139033) üzenetére


eattila
csendes tag

Kromofágot neki, akkor nem látszik, hogy lejött a lakk :D (Bocsi :) )

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#139037) Jahno válasza Sipi- (#139034) üzenetére


Jahno
őstag

Semmi extra parkolás vagy egyéb. Biztos lejött.

(#139038) Jahno válasza eattila (#139036) üzenetére


Jahno
őstag

Oldala már elég patkánydizájnos, de az más :U

(#139039) blueboi69 válasza Jahno (#139038) üzenetére


blueboi69
csendes tag

bérelj másikat.
szívesen.

(#139040) zetor2000 válasza Jahno (#139026) üzenetére


zetor2000
senior tag

Amennyire rémli a verdád, nem az az autó, amit szívesen átfényeztet az ember, mert khm... azt a pénzt egy másik verdába kéne locsolni. Nincs (eddig nem volt) vele nagy baj, de koros, meg néha mutattál számlákat, és azt az összeget elköltve egy másik autóra egy vállalhatóbb valami a végeredmény.
A telifény gondolom irreális, de azért ez nem a VW Polo Harlekin... a kályhaezüst meg elég furán mutat.
Biztosítót kerested esetleg, hogy ilyened van/lett? Egy próbát megér, hátha.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#139041) blueboi69 válasza zetor2000 (#139040) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ha csak kötelező van rajta, - márpedig sztem erre van esély - akkor az semmit nem fizet.
Sztem casco sem, ha nincs egyértelműen másik hibás fél akire rá lehet terhelni.

Pont ez a baj, hogy ez igazából esztétika és az elmúlt pár évben már beletolta az autó árát, és mindig erre jutottunk, hogy jobb lenne egy másik, de minden esetben az volt a vége, hogy de ezt legalább ismeri, másik autó is lehet lutri, stb.
Sok lakkhibás autó járkál azért az utakon, ennyiért még nem rohannék elkótyavetyélni a hahu-n, de mindenestre több mint bosszantó, mert erősen értékcsökkentést eredményez ez a valami most.

(#139042) Bujdy81 válasza Phülöp (#139017) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hogyan reagálják le a macskák, ha ilyenkor megszólal a Sledgehammer? :D

(#139043) Jahno válasza zetor2000 (#139040) üzenetére


Jahno
őstag

És mire biztosítózzam?

Másik autót meg hagyjuk. Még Blubesz is megbírkózott az egésszel, én tuti nagyobbat zakóznék és hiába nagyok a számok, azt bármibe bele lehet önteni akár értelmesen is. Másik sem fog ingyen fenntartódni, sőt. De felőlem kinézhet egyet a piacról és kitalálhatunk hozzá egy képzeletbeli Ekcel táblát, hogy ja Toyota akkor nyilván semmi nem romlik el benne csak nálam, ha szarfranciaolasz akkor meg mittomén. Ugyan. Abban is kell 30ezrenként valamit cserélni, más cucc meg elkopik, ahogy ebben.

(#139044) npera válasza Jahno (#139043) üzenetére


npera
újonc

Toyotában (Verso) két dolog ment tönkre. Japán gyártmány önindító és japán gyártmány kupé venti. Szóval az sem örökélet sajnos. Ha valami nem komplikáltat talál az ember, akkor legalább kevés dolog van benne, ami elromolhat. Egy modern Volvótól például fáznék nagyon. Vagy csúcs prémiumtól úgy általában.

(#139045) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, HDZero v3 kamerák. Amikor a Nap felé repül gyakorlatilag semmi nem változik. Tökéletes a kép. És sötétben is eszetlen jó. Miközben alig van latency. El-ké-pesz-tő.

(#139046) Jahno válasza npera (#139044) üzenetére


Jahno
őstag

Szomszéd egy használt modern Volvót vett, kíváncsi leszek a fenntartására. Szép amúgy meg minden, némi dolgot magának is tud szerelgetni, de hát szerintem egy szinten pont ez lesz az átka és dupla amortizációval jár, meg akna sincs és célszerszám sem.

Most megnéztem fatornyos falum Unix kirfendeltségét, idén már túl vannak a 26ezredik számlán. És akkor van mellette pár márkaker, kisebb bolt, Bárdi is.

Fotós haver aki eddig szerelte a kocsimat az újabb kihívások elé nézett és éppen egy nagyobb flottát üzemeltet. Abból Ő már levonta a következtetést, hogy legjobb autó a céges autó :C Szerdán meghívom egy forralt borra és bölcselkedünk az életről.

Ja, zajlik az élet, megszabadultam a Fujitól. Eddig egész jó áron béreltem. Többivel lehet nem leszek ilyen szerencsés és képzeletben már tegnap nyitottam egy Ekcel táblázatot, amint megláttam az új Sigma Sigma és Brightstar reklámot. Odaúton még gyorsan nyomtam egy művész sorozatot speciálba:

(#139047) eattila


eattila
csendes tag

Én véletlen rendeltem egy akciós 800L-es XOSS lámpát. Én próbáltam ellenállni már 2 hónapja, de most 5k-ért nem tudtam otthagyni :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#139048) Jahno válasza eattila (#139047) üzenetére


Jahno
őstag

Rendeltem egy munkás bakacsot is, de most naponta kétszer megyek Foxpotához. Néha küldök is cuccot, de inkább érkezik a sok ramaty.

(#139049) npera


npera
újonc

Norvégia egy 125cc-s 2-ütemű nem adventure bike motorral. Ígéretes.

(#139050) npera válasza Jahno (#139046) üzenetére


npera
újonc

Volvo is lehet mókás, amikor ahhoz is célszerszám kell, hogy át tudd rakni szerviz üzembe a féket, hogy olajat cserélj vagy fékbetétet. Innentől szép nyerni otthon.

Ma mentem zsírúj Yarissal, éves szervizen volt a kombi. Nagyon kis fürge kocsi, jól gyorsul 70-ig, annál gyorsabban sosem mentem. Majdnem 2 litert tudtam bele tankolni, amikor le kellett adni. Nem túl hangos, elférek és tök rugalmas a hajtáslánc. Nagyon finoman tud gurulni, semmi rántás (szakácsok, figyelem) vagy kényelmetlenség.

Hátul tutira gyász ülni, de első ülésről vezettem... :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.