Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#143001) Samott válasza Jahno (#142999) üzenetére


Samott
addikt

Nem fosztogatni szokas hanem beragasztani. 😁

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#143002) qnadam válasza Jahno (#142999) üzenetére


qnadam
veterán

nem folyamatosan van benne a kulcs, hanem pár órát, amikor valaki érkezik. plusz ha kiveszed a kulcsot, még nem fogod tudni, hogy mit tudsz nyitni vele

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#143003) eattila


eattila
csendes tag

En meg gurultam a gyerekkel egy 12km-t. Jo volt :) volt nyul, golya, aranyhal meg botsaska.
De azt a btwin hatso valtot nem tudom beallitani, hogy ne ciccegjen…

3-kor meg haverral megyunk egy kort.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143004) zetor2000 válasza qnadam (#143002) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem a kulcs a lényeg sokszor, hanem hogy lehessen rongálni.

Tesóm egy ideig a Matáv érmés fülkéit javítgatta, igazából csak a telefont, ami benne van. Amikor eljött a "kék" telefonok ideje (ami a piros és sárga hazaiak után jött), akkor pár kollegáját kivitték Dél-Afrikába. Ott kérdezték, hogy a telefont hogyan csinálják, hogy vandálbiztos legyen. Azok meg nem értették... hogy de a lényeg a vandálnak a pénz... ezek meg mondták, hogy nem feltétlen, mert volt, akinek az okozott örömet, hogy a fülkében átütött egy csavarhúzót "csak úgy", mert jólesett. A másik meg felmászott a fülke tetejére, hogy telibesz*rja. Másikak a mozdítható alkatrészeket tépték le. Ésatöbbi.
Azok meg váltig esküdtek, hogy ott felesleges rombolás nincs. Aztán végülis lett egy 4-5 mm vastag páncél ház.
Persze ezen is lett vasdarab átütve a kijelzőn, meg körömlakkos huszas...

Szóval az ilyen rejtekhelyeken nem biztos, hogy a kulcs az elsődleges. A beragasztás már egy érdekesebb, és reálisabb megközelítés! :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#143005) Jahno


Jahno
őstag

Ez igen, vidéki sarki krimó, de teljesen kultúr hely. Üdítő, kávé, egy palack víz annyiba került, mint Pesten az üveg üdítő. Kávé nem a kifejezett pecialiti, de jó volt.

(#143006) npera


npera
újonc

Nova, ha 1S AIO boardon gázadásra elmegy a kamera képe, de gázt levéve visszajön (kamera restart), akkor az 5V-os bridge adja meg magát, nem?

(#143007) npera válasza npera (#143006) üzenetére


npera
újonc

(#143008) -NoVa- válasza npera (#143006) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azaz, jujj. Mondjuk az hajlamos.

(#143009) npera válasza -NoVa- (#143008) üzenetére


npera
újonc

A nem túl jól muzsikáló Dave_C LR 1S cuccból maradt egy ilyen HGLRC Zeus 1S AIO, akkor átműtöm bele majd.

Valami minuszkuláris padok vannak rajta, de majd akkor vékony heggyel operálok nagyítóval, mint a nyuggerek.... :U

(#143010) Phülöp válasza eattila (#143003) üzenetére


Phülöp
addikt

nekem ma (is) bohóckodás jutott

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143011) Sipi- válasza Phülöp (#143010) üzenetére


Sipi-
tag

Vasárnap?
Kicsit furcsa formájú tükör, de az látszik, hogy nem amatőr munka (legyen ez bármi is). :R

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#143012) Phülöp válasza Sipi- (#143011) üzenetére


Phülöp
addikt

jaja, hétvégén is
ebből lesz a padlócsere májusban

ez a megrendelőnk amúgy beszállítója egy kvantumszámítógépeket gyártó cégnek
de semmise biztos

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143013) zetor2000 válasza Sipi- (#143011) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem valami hűtőbordának tűnik, a jobbikból. Ráadásul valami olyan, ami folyadékos / gázos (? a folyékony nitrogén az az?), tekintettel a lamellákra, meg a körkörös lyukakra.
Az alap hűtők alu blokosak, de a jobbak "rezesek", azaz a hőcsatorna (heatpipe) rézből szokott lenni, meg pár laptop komplett hűtése is réz. Sőt, a Thermalrightnak és a Scythe-nak is van/volt full réz hűtője, arany áron.

Aztán lehet, hogy tökre tévedek, és gaméskútra súlyt látunk. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#143014) zetor2000 válasza Phülöp (#143012) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szép réz padló lesz ?... :D Az jól vezeti a hőt, praktikus akkor a padlófűtés is alá. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#143015) eattila válasza Phülöp (#143010) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez azert budos jol nez ki!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143016) Jahno válasza Phülöp (#143010) üzenetére


Jahno
őstag

Nem tudom mi ez, de nyilván valami űrtérközi nano-neutrongyorsító kavantumtámogatott gamma-orientált alkatrész. Azon kívül, hogy szíp.

(#143017) Jahno válasza Sipi- (#143011) üzenetére


Jahno
őstag

Háát, erős. Hűtés simán lehet. Prismet régebben basztattam, mert retró. Egy UlraSparcot kiccsávó koromban Hamszterékkel felélesztettünk (erről nincs mozgóképes dóóókument). Akkor Ők ittak, nekem volt hozzá soros kábelem meg agyam. Azóta én is iszom :D Így zanzásítva a kortörténelmet mert pont jó lenne a modern hűtésére. Lehet meg is lesem ezeket a rossz arcokat, hogy azóta rajtam kívül ki mire vitte, mert mindig a háttérben basztam a rezet :-D

[link]

Szerintem nem Prism lesz, de lehet nem is hűtés. Így múlik el a világ dicsősége.

(#143018) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Nah, megcsináltam a Szecső - München - Szecső kört Új-Mexikó érintésével, kiöblögettem megfelelőre hevítve az ótót. Két észrevételem van, az egyik új.

- Mégis mi a francér' nem képesek egy sík, egyenesen illeszkedő útfelületet lerakni ebben az országban? Mindenhol máshol sikerül, még Montenegróban is.

- A rovarlegelők működnek. Avagy nyugatabbra kb 3-4 éve tudatosan tolják a vadvirágos ültetős élőhelybővítést, és a kocsi orrát meg a szélvédőt elnézve sikeresen. 5-6 éve szinte tiszta autóval le tudtam menni Olaszországig, most meg komoly bioréteg fedi a homlokfelületet. Termés, virágporzás, izék, hasznos.
Ellenben mivel itt az ellenzéki önkormányzatok kezdték feszegetni a témát, ezért a kormány ez ellen pozícionálta magát. Bécs után lesikáltam a szélvédőt, aztán hazáig zéró folt. A mini Dubai project jól halad, élettelen sivatag lesz itt körben ameddig a szem ellát.

(#143019) Jahno válasza -NoVa- (#143018) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg belefutottam megint valami nevenincs zenekarba. 80as évek nyálglamm metálrock, de tökre hallgatható. Nulla forintos videoklipp, hangon még lehetne kavarni, de nincs miből. Élőben jobb :-P

[link]

Pozicionálást hagyjuk, csak a fikázás és fröcsögés megy, értelmetlen uszítás, konkrétumok nélkül vagy nettó hazugsággal. Hátevvan, erre van igény és napokban néha belesek Alexandra kampányába, ami legalja lett, de legalább gyűjthető. Itt tartunk.

De hát ilyen egyszerű, jön egy csalós "nyereményjáték" és már írják is a személyes adataikat, telefonszámukat. Rövid idő alatt 1700 komment, 2500 megosztás. Itt tartunk.

(#143020) Phülöp válasza Jahno (#143017) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez azért alapmű.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143021) zetor2000 válasza Jahno (#143017) üzenetére


zetor2000
senior tag

Capanna - Tale of tavasz nincs meg véletlen?

A rajzolt hátterű - szerintem mesekönyvből szkennelt képekkel - lamer demo, amiben az Autodesk 3D kacsa elmegy ide-oda, hogy kell neki ez-az, a végén Gravis kéne, de nem ad neki a kalapos gazda, amíg nem fizet Windows regisztrációs díjat. És ekkor megszólal valami régebbi demóból "egy hang", hogy "nem fizetek semmit, b*szod az 'nyádat!"...
Ez asszem '96-'97 körül lehetett, vagy minimálisan később.

Én valahol elkevertem az idők során, illetve nem tudom, hogy megvolt e valaha. A Scene.hu-n fenn van, hogy volt, de a területe elérhetetlen, a nagyobb scene oldalakon meg nem emlékeznek rá. :(

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#143022) Sipi- válasza -NoVa- (#143018) üzenetére


Sipi-
tag

Tegnap mentünk szüleimhez és vissza (2x100 km M5 autópálya + országút) ==> szélvédőn alig lehet kilátni, néha úgy kopograk, mintha eső esne. Egy hete jelentősen kevesebb bogár volt még, pedig akkor is autóztunk sokat, mégsem lett koszos a kocsi eleje.

Új Dubai közel van hozzátok?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#143023) npera válasza Phülöp (#143010) üzenetére


npera
újonc

Ezt nem lett volna jobb printelni? :K

(#143024) Phülöp válasza npera (#143023) üzenetére


Phülöp
addikt

Azt szívesen megnézném. :C
100db-is széria, évente minimum 2x.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143025) npera válasza Phülöp (#143024) üzenetére


npera
újonc

Ah! Akkor itt mennyiség is van. Nájsz!

(#143026) Jahno válasza Phülöp (#143020) üzenetére


Jahno
őstag

És 2 hét múlva közönségtalálkozó minimál, meg dedikálás. Mondjuk Ern0vel is inkább innék egy sört, mint aláíratnám az mp3 kiadványát, néhány arccal megint találkoztam, szerintem BasQ is Qualysoftos lett csak nem mertem megkérdezni :C

(#143027) Phülöp


Phülöp
addikt

Tegnap elkezdtem felmérni, hogy mivel is állunk szemben a padlócsere során.
Kiderült, hogy a konyha/nappaliban nem is laminált padló van, hanem 15mm-es igazi fa lapok. Az előszoba viszont linóleum, az csak olyan 2-3mm lehet. Emberünk 50 évvel ezelőtt valamelyest szintbe hozta a kettőt, az előszoba padlóját emelte meg hozzá.
Most ezt a szintkülönbséget (~10mm) kellene valahogy áthidalnom úgy, hogy benne lakunk, a konyha folyamatos használatban van. Felönteni nagyon nem szeretném, annyit nem ér az egész.
Bármi tanács jól jön. Azt látom, hogy otthon lehet akár 7-10mm-es alátétet is kapni, itt viszont nem annyira.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143028) -NoVa- válasza Sipi- (#143022) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem E73, 71, M7, M1, meg némi Zala megyéből van aktuális minta, meg Montenegrótól Felső-Ausztriáig az ellenpélda. Persze egy minta nem minta, de fotelszakértős fotelkövetkeztetéses dolgokra bőven sok.

Nincs annyira közel, hogy rálássunk, de annyira azért igen, hogy esélyesen felfelé befolyásolja az ingatlan/albérletárakat a környéken, ha elkészül. A Váci irodasor felfutása meglátszott.

(#143029) Sipi- válasza Grillo (#142889) üzenetére


Sipi-
tag

Gumi megrendelve, cserére időpont lefoglalva. Május 7-re :Y
Lett volna közelebb is, május 3-án, de akkor csak délutáni időpont, de azt nem kérem, ősszel több, mint egy órás csúszásban voltak már délutánra.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#143030) npera válasza Sipi- (#143029) üzenetére


npera
újonc

Én egyből lecseréltem, amikor 7 fok fölé ment a hőmérséklet. Húsvét vasárnap egy ilyen "beugrós" helyen, ahol nem is kell foglalni.

Másnap leesett a hó, így egy hétig jól nem mentem sehova :C

Most már reggel is 9 fok volt, délutánra meg lesz kábé 15. Kegyetlenül meghajtottam a bringát ma is, jó volt tusolni utána :wub:

(#143031) eattila válasza Phülöp (#143027) üzenetére


eattila
csendes tag

Konyha nappalit nem lenne jobb akkor felcsiszolni és lekezelni?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143032) Phülöp válasza eattila (#143031) üzenetére


Phülöp
addikt

50 éves a cucc, már szét vannak nyílva az eresztékek csúnyán. Főleg a mosogató környékén . A csiszolás akkora kosszal/porral jár,hogy azt nem szívesen vállalnám be. Még akkor a kívánt színárnyalat se biztosított, bár valamennyit lehet vele variálni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143033) Jahno válasza Sipi- (#143029) üzenetére


Jahno
őstag

Dunakeszi parton kisütött a nap, össze teraszos hely tele, ott még jó pár büfét lehetne nyitni, vagy bármi kisebb kiszolgálót, mert mindenre is igény van. Hotdogra 1 órán túli várólistával kezdtek.

(#143034) Sipi- válasza npera (#143030) üzenetére


Sipi-
tag

Cseréltem volna, de nem én kezelem. Meg kellett rendelni, de az csúszott, mostanra meg már beteltek a helyek a gumisoknál. Nem vihetem bárhova.
Saját kocsin, amikor még téli-nyáriztam, akkor lecseréltük Apukámmal az udvarban.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#143035) zetor2000 válasza Phülöp (#143027) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nagyon drága és puruttya megoldás, hogy veszel alá legtrágyább akármit (padlószőnyeg, linóleum, alátétfólia...), és arra teszed le az igazi burkolatot?
Ott arrafelé nincs valami hőszigetelő lemez, ami nem padlóra, hanem mondjuk csövekre van? Errefelé akad vastag fekete szivacsos akármi, ami melegvizes csövekre van, tekercsben, és nem vészesen drága.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#143036) Phülöp válasza zetor2000 (#143035) üzenetére


Phülöp
addikt

Szivacsos annyira nem jó, de az irány igen, errefelé gondolkodom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143037) eattila válasza Phülöp (#143032) üzenetére


eattila
csendes tag

Értem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143038) eattila válasza Phülöp (#143036) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy XPS lépésálló szigetelés. Az van sokfajta méretben.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143039) Phülöp válasza eattila (#143038) üzenetére


Phülöp
addikt

Nézem, köszi.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143040) zetor2000 válasza Phülöp (#143039) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mondjuk, ahogy írtad régebben, ~15 évre terveztek itt lakni.
Annyi időre én bevállalnám az aljzatkiegyenlítéssel járó kényelmetlenséget.
1x kell megcsinálni, de utána "örök élet" (persze ehhez úgy kell megcsinálni, hogy az legyen). Lakva mondjuk szar 2-3 napra kerülgetni, ha megoldható egyáltalán.
Pláne, ha nem lehet megúszni, hogy ne járjon ott az ember -az előszoba pont ilyen...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#143041) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Honnan vegyek nyárigumit? Melyik oldal?

(#143042) A. Crowley válasza -NoVa- (#143028) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Győr->Portoroz. Bogarakkal teli autó. Kívül.

(#143043) Phülöp válasza zetor2000 (#143040) üzenetére


Phülöp
addikt

Szeretném megoldani szárazon. :(

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#143044) WiZARD


WiZARD
addikt

Napi öröm

(Minden f*sz ráment, várható volt hogy egyszer beszakad, mert nem férnek el a 7m széles térköves részen. Én hülye eddig nem tettem oda a sziklát. Expressone futár, persze még ő volt felháborodva)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#143045) eattila válasza zetor2000 (#143040) üzenetére


eattila
csendes tag

Padlókiegyenlítő pár óra alatt járhatóra szárad.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143046) eattila válasza WiZARD (#143044) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg az olaja is rácsepegett a kőre!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#143047) npera válasza WiZARD (#143044) üzenetére


npera
újonc

Ez valami vízakna? Rátolatott és beszakadt a kerék alatt a fedele?

(#143048) Jahno válasza WiZARD (#143044) üzenetére


Jahno
őstag

Vasalása is érdekes.

(#143049) WiZARD válasza eattila (#143046) üzenetére


WiZARD
addikt

Az minden foskotróból csöpög, q örülök ám neki, de nem tudok mit kezdeni vele.

videó

Vízóra akna, nyilván az alap verzió, ami nem bír el semmit, nem is arra volt tervezve hogy mindenféle autó ráálljon, de meglepően sokáig bírta a barmokat.
Mert előtte a 7 méter térköves részen nem férnek el, ahhoz túl sokat kellene tekerni a kormányt. :W
Vasalás is ennek megfelelő, csak egy beton keret amire a fém fedél felfekszik.

Asszony ment ki elsőre, mondta hogy jajj erre hétvégén is ráállt faterja, jó hogy nem szakadt be.
Na futár innen kezdve ezt ragozta, hogy már biztos más alatt berogyott és nem csak miatta tört be, ő nem fogja 100% fizetni blabla. Meg nem volt jelezve hogy ott lenne bármi. B+, egyrészt magánterület, másrészt ott a térköves rész ami egyértelmű.
Nem jutottunk sokra, csináltassam meg és majd megbeszéljük, ő nem fog 100-200k-t fizetni.
Mondtam biztos nem annyi, csak egy beton keret, de majd jön holnap úgyis mindennap hoz vmit.

26,9k+áfa, meg el is kell hozni. Meglátom mit tudok vele megbeszélni, nem érzem hogy 1 fillért is nekem kéne fizetni...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#143050) A. Crowley válasza A. Crowley (#143041) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Megoldottam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.