Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35001) BobaHWSW válasza Phülöp (#34968) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En meg jatszom a luzert es az NZ Visam csippantom mindenhol.

Csak, hogy ne az legyen a multkor csak a pofam jart, hogy nemkell KP.

(#35002) Jahno válasza Samott (#34998) üzenetére


Jahno
őstag

Uncsi.

(#35003) Jahno válasza BobaHWSW (#35001) üzenetére


Jahno
őstag

Érintős ATMből is kapsz jó magyar forintot.

(#35004) Samott válasza Gabibácsi (#34999) üzenetére


Samott
addikt

Azert elolvastad, meg megnezted ki mondta? Nem eppen zoldharcos a csoka. Csak realista.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35005) Jahno válasza Gabibácsi (#34999) üzenetére


Jahno
őstag

Úgyis abból indul ki, hogy merputyinéslopnak. Valahol már kiszedtem egy sort belőle, mert az újrahasznosítást és a kiégett fűtőelemet kicsit felkerekíti, de mindig ugyanazt a gittet rágjuk. Aztán van annyi elveszett kommentem és képem, hogy már külön dossziéba kezdem rakni, bármilyen ilyen témába 2 hét múlva is beleillik, csak senkit nem érdekel és nem értelmezi.

(#35006) Gabibácsi válasza -NoVa- (#35000) üzenetére


Gabibácsi
tag

De ilyen nem fog senki bevállalni... irreális

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35007) Jahno válasza Samott (#35004) üzenetére


Jahno
őstag

Ok, kapcsoljuk le. Mi a terv?

(#35008) Samott válasza -NoVa- (#35000) üzenetére


Samott
addikt

Engem mondjuk ez lepett meg a legjobban: "A friss amerikai adatok szerint ma már a napenergia a termelési és tárolási költségekkel együtt is versenyképes a működő atomerőművek átlagos költségével."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35009) Gabibácsi válasza Samott (#35004) üzenetére


Gabibácsi
tag

igen.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35010) Jahno válasza Gabibácsi (#35006) üzenetére


Jahno
őstag

Angoloknál most volt egy nagyobb áramszünet, mert kicsit megcsuklott a szél és elhúzta vellanyt. Kaliforniában is bevállalták... Németek meg iszonyat pénzből a kivehető energia 10%át hozzák, amortizáció bazi nagy, és ezek mellé is nyomják a szenet. Nekünk most neki kellene állni 16 blokknak Paksra, mire körbeér az pont jó és el tudjuk látni magukat.

(#35011) Samott válasza Jahno (#35007) üzenetére


Samott
addikt

Olvasd mar el a cikket mielott hulyesegeket beszelsz. Arrol van szo benne, hogy egyre kevesebb atomeromu epul, konkretan kevesebb mint ami kapacitas kiesik belole. Mert nem eri meg, ahol megis epul ott mas megfontolasok allnak a hatterben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35012) Jahno válasza Samott (#35008) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem találtam olyat, ahol ennyi energiát tudták tárolni. Meg kellene kérdezni. Az sem mókás, mikor kevés a nettó kivétel, szar a hatásfok és egy ekkora akku csomag ami nekünk kellene az ugye gigawattnyi hőenergiával fog fűteni. Igen, nyáron is. Hol és mekkora méretről bírunk beszélni?

(#35013) Gabibácsi válasza Samott (#35008) üzenetére


Gabibácsi
tag

ezeket a friss amerikai adatokat megnézném... hogyan számolták ki
lehet mi is tudunk úgy számolni hogy bármi is kijöjjön

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35014) Jahno válasza Samott (#35011) üzenetére


Jahno
őstag

Mi a kevesebb? Most lendül bele Kína. És sokan mások, amúgy ha blokkba számol akkor úgysem látni melyik év alapján mondja, hogy kevesebb. Jövőre még több. Vagy nem. Amúgy mindegy? Aztán mikor megkérdezed, hogy na jó, mit tudnánk itt csinálni a gödör közepén, akkor jönnek az eszetlenségek, mint pld. az árapály erőmű, ami ott sem létezik ahol tenger van :-)

(#35015) Jahno válasza Gabibácsi (#35013) üzenetére


Jahno
őstag

Amerika közepe szép barna...

(#35016) Gabibácsi válasza Samott (#35011) üzenetére


Gabibácsi
tag

azért épül kevesebb, mert megy a sötétzöld hiszti, meg a fukusima
de nincs komolyan vehető alternatíva, stabil hálózatra
annyira bonyolult az egész villamosenergia hálózat amúgy is, hogy elképzelhetetlen

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#35017) Jahno válasza Gabibácsi (#35016) üzenetére


Jahno
őstag

Idehaza még nem is olyan bonyás, de azért akadnak trükkök. És költségvetés is, ha hozzá kell nyúlni. Meg miazmás. De ezt szerintem tavaly is lejátszottuk.

(#35018) npera válasza Gabibácsi (#34959) üzenetére


npera
újonc

Ja, az nálam is azonnal spam.

(#35019) JonesC válasza Samott (#35008) üzenetére


JonesC
csendes tag

Azért arra a friss amerikai adatokra nem lett volna valami forrás rossz, mert ha valami olyan helyről származik aznadat ahol szarrátámogatják a napelemezést, akkor nem biztos, hogy valid alternatíva világszinten.

(#35020) Samott válasza Gabibácsi (#35016) üzenetére


Samott
addikt

Egyebkent ha olvastad akkor lattad hogy o is azt mondta hogy az atom van es marad. Erdemes ilyen iranyba tanulni mert meg sokaig lesz. De mast is irt, ami szamomra ujdonsag volt, ezert hoztam ide.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35021) npera válasza qnadam (#34966) üzenetére


npera
újonc

Igen, azt én is néztem.

A cucc árába bele sem mertem gondolni, de gyanítottam, hogy nem az utánad vágják kategória....

(#35022) npera válasza Jahno (#34970) üzenetére


npera
újonc

Azért ez így durva.

(#35023) Samott válasza JonesC (#35019) üzenetére


Samott
addikt

Volt link a cikkben az irasra ami az eredeti tanulmanyt ismerteti: 2009 és 2018 között a (nem lakossági) naperőművek fajlagos telepítési költsége 88 százalékkal zuhant, a szélerőműveké pedig 69 százalékkal esett. Eközben az atomerőmű-építés költsége 23 százalékkal nőtt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35024) Jahno


Jahno
őstag

De jó, júzereket kifejezetten hazazavartuk, mert itt leállás lesz, ezek meg szót is fogadtak, de nagy része otthonról melózott, szabit vett ki, irodán kívül van, erre most taláják ki, hogy azonnal hozzak tesztelni ezt meg azt meg amazt és itt ugrálnak, mert miért nem oldom meg. Szerencsére már senki nincs az irodában, fucsán nézett volna rám ha így pénteken 5kor benyögjük, maradni kellene előreláthatólag "valameddig".

És megint az, amit bazmegelés nélkül nem lehet kibírni, hogy erre rákérdeztem múlt hetekben kétszer, hogy mi a terv, mi a teszt kell-e júzer. Nem tudjuk, majd Indiából tudják, megmondják, keci jó lesz. Ez meg, mint egy elbaszott bennihillsó, 8 órója folyamatosan hülyét csinálnak belőem és hétfőn jön a még durvább számonkérés.

Szerintem körbenézek Professionon, de lehet megkérdezem az új sógort, hogy esetleg emelőhátfalas papír nélkül is lehet-e Neki sofőrködni occsóért.

(#35025) npera válasza ncc1701 (#34993) üzenetére


npera
újonc

Olyan durván erős mágneseket kell venni, amit az elektromos motorokba tesznek. Csak nem tudsz sokat egy szobában tartani, mert összecuppan, aztán sosem szeded szét :C :Y

(#35026) Jahno válasza Samott (#35023) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, és miképpen jön ki belőle a megawatt/Euró? 69% elég sok, múltkor átnyálaztam az elmúlt 20+ évet mindenfelé. Kavarodik is az infó rendesen, de elev eott kezdődik, hogy atomerőműnél sokkal kisebb a szórás, mint mondjuk a szélerőműnél. Másikaknál meg látványosan le szokták vonni a bazi nagy állami támogatást :-) Lehet a rendelkezésreállással vagy termeléssel kellene összehasonlítani, és egyből nem lenne olyan vidám a dolog. Talán még vissza tudom keresni hova írtam össze ezt rendesen.

(#35027) Samott válasza Jahno (#35026) üzenetére


Samott
addikt

Nezd a csokanak ez a szakterulete, neked meg nekem nem. Erdekesnek talaltam, megosztottam, tobbet nem tehetek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35028) Jahno válasza Samott (#35023) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, érdekesen ki lehet ragadni a mondatot:

"A napenergiás létesítmények költségei olyan mértékben estek, hogy mindenfajta támogatás nélkül, tisztán piaci alapon is versenyképessé váltak még a szenes erőművekkel szemben is."

Klasszikus mi van-e este. Tudom, sötét :-D

"Kínában csak a szélerőművekből több energia jön, mint az atomerőművekből, Indiában pedig a szél mellett tavaly már a nap is több áramot szolgáltatott, mint a maghasadás."

A szomszéd kék hordójával előbb tele lehet merni egy úszómedencét, mint a másik szomszéd hordójával. Egyik kék, másik piros. Azért jobb-e mert kék, vagy azért, mert 400szor nagyobb az űrtartalma?

Statsiztikákhoz most nem férek hozzá, de mutathatok azt is, meg most a mátrai és kanizsai után inkább jövő ilyenkor kellene elmélkedni. Előző termelt annyit 1 év alatt, ami csúcsidőben kb. 3 órára lenne elég az országnak. Felőlem nyomhatjuk így is.

(#35029) Jahno válasza npera (#35022) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet lassan kimegyek kajálni, most eltűntek cigiszünetre, ma már volt 4.5 perc nyugodság. Ráadásul belekaptunk három hasonlóan jónak kinéző dologba, hasonlóképpen mókás esetben vagy egy üveg vodkával fogok bejárni, vagy dupla csövűvel. Ma még semmit nem sikerült jól csinálnom, pedig mindig azonnal nekiláttam annak, amit mondtak, hogy dobjak el mindent és álljak neki annak. Sunyiban még júzereknek is segítettem futtában, mert ha a fél ország nem kap most hó végén fizetést, akkor gyanítom hétfőn már az lenne a baj és mindenki elfelejtette, hogy ma az nem volt olyan fontos. Van asap priority meg focus on this. És agyfasz.

(#35030) Samott válasza Jahno (#35028) üzenetére


Samott
addikt

Szelektiven olvasol? Mar ideztem korabban: "napenergia a termelési és tárolási költségekkel együtt is versenyképes" - ez is benne van.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35031) Jahno válasza Samott (#35027) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg kommenteltem ha már itt volt és érdekesnek talátad :-D Túl sok okosság nincs benne, ami miatt levonja a végkövetkeztetést. Megnézem milyen oldal ez. Németek most még jól vannak, 23%-át tudják is a szélerőművek. Majd Bujdy megmondja jó-e számokban :-P Lengyeleknél a fűtést nem is számoljuk, de a szokásos, lassan szénpor fog állni az utcán. Észteknél meg állítólag digitális világ és ingyen tömegköz van. És fulladás:

(#35032) FőDudu válasza -NoVa- (#35000) üzenetére


FőDudu
addikt

meg a tartalek generatorhoz a tartalek akkut keszleten tartni ;)
Nem tudom hol elnek ezek a BCP iro okosok...

Vagy azon brainstormingolnak, ki tud nagyobb marhasagot kerdezni elfogadhato formaban....

FőDudu

(#35033) npera


npera
újonc

Síalagút átértelmezve.

(#35034) Jahno válasza Samott (#35030) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, hát ha nincs kit kérdezni és a tárolásról sem tudunk semmit, vagy melyik farm, úgy elég nehéz. Azért ha belefutsz írd meg, mert érdekelne. És sok mást is :-D

(#35035) JonesC válasza Samott (#35030) üzenetére


JonesC
csendes tag

A számos cikkben nem írta, hogy benne lenne a tárolás. Aztán ha elkezdenének akkora akkukat gyártani, amivel ki tudná váltani az atomot, akkor mi lenne a litium árával.

(#35036) Samott válasza JonesC (#35035) üzenetére


Samott
addikt

Nem csak kemiai uton lehet tarolni, vannak szivattyus eromuvek (erdekesseg: a bos-nagymarosi eromu mellett is epult volna egy ilyen, de nyilvan a zoldek nem engedtek). Illetve ami jopofa volt a multkor egy ilyen is: Itt az energiatárolás jövője: a beton

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35037) JonesC válasza Samott (#35036) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ja a betonost én is néztem múltkor.

(#35038) Jahno válasza Samott (#35036) üzenetére


Jahno
őstag

Szívattyúsnak sem a legjobb a hatásfoka, de akkor nappal azt meg kell termelni, amit éjszaka kivennénk belőle. Akkor meg már egyszerűbb nappal eladni, éjjel mástól vásárolni. Ha lenne mit. Nagyságrendileg 3 teljes Balatont kellene feltolnunk elég magasra, hogy aztán egy este lecsorogjon. Mindent Z mennyiségű napenergiával, amihez szükséges táblák területe kis híján az országot betakarná. Eddig odakint egy helyen van belőle működőképes verzió, de kb. vészmegoldásnak, havonta sem nagyon van használatban, csak eseti jelleggel, ha éppen kicsit túllógna a termelés. Szóval nem 365 napos minden estés üzemre.

(#35039) Jahno válasza JonesC (#35037) üzenetére


Jahno
őstag

Mindenhol végigszaladt, de akkor már miért nem hulladékból épül? Halott látványpékség lesz ez is. Lehet startupkodni meg minden, de ugyanaz lesz pepitában, mint a vízzel. Ketszi nagy, drága, nyűgös, de legalább minimális energiát fog leadni. Már csak a geotermikus hiányzik, ami sznintén nincs túl sok sehol a világon és ott is természeti adottságra épül, mert az azért nem másodlagos szempont.

(#35040) Samott válasza Jahno (#35038) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem tevedsz a szamokkal kapcsolatban, de mivel csak hasonloan hasrautesre mondott dolgokkal tudnek csak vitazni vele inkabb nem teszem. (de ha valos erdekelne honnet vetted oket)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35041) FőDudu válasza npera (#35033) üzenetére


FőDudu
addikt

Scud raketakhoz tervezve?
:DD

FőDudu

(#35042) Jahno válasza Samott (#35040) üzenetére


Jahno
őstag

Megnézel 3 vízierőművet, esési magasságot, turbinák számát és vízhozamot, abból lehet arányosítani. Nagy vonalakban jó lehet, de akkor nézzünk utána. m^3/sec adott sok helyen a világon, abból kijött megwattos terawattóra is, hazai fogyasztás a legegyszerűbb, az milliméterre adott.

(#35043) Samott válasza Jahno (#35042) üzenetére


Samott
addikt

De a Balaton azert eleg nagy...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#35044) Sipi- válasza npera (#34949) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk a "Don't repeat, automate!" szlogen volt a menő. De néhány ellenálló, viszont döntéshozó pozícióban lévő miatt inkább manualizálunk :( :W

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#35045) hobizoli válasza Samott (#35036) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezt mar mondtam regebben ;) :K

több drón kell ;P

(#35046) Sipi- válasza Gabibácsi (#34958) üzenetére


Sipi-
tag

:C meg :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#35047) hobizoli válasza Jahno (#35031) üzenetére


hobizoli
nagyúr

(#35048) Jahno válasza Samott (#35043) üzenetére


Jahno
őstag

110ezer köbméter másodpercenként sem kevés.

(#35049) Jahno válasza hobizoli (#35047) üzenetére


Jahno
őstag

Ez azért jó, mert legalább összehasonlítható az országgal. Fogyasztásilag. Nem, mint Stockholmot Pesthez, amit inkább Erdőkerteshez kellene. Viszont azokhoz képest a napsütéses órákkal is kicsit mínuszban vagyunk és tán széllel is, de a beruházásnak megpróbálok utánajárni. És persze éppen most amikor nézem akkor termelnek gázzal 45%ot.

(#35050) Samott válasza Jahno (#35048) üzenetére


Samott
addikt

Ez mi es honnet?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.