Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47001) zetor2000 válasza qnadam (#46990) üzenetére


zetor2000
senior tag

De nőtt dvd riliz is.
Jahno CRTjére elég az :DDD

Feliratot se láttam még. De az tuti van csehszlovák meg brazil portugál...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47002) zetor2000 válasza BobaHWSW (#46993) üzenetére


zetor2000
senior tag

+1 az argentin kislány mellett. :C

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47003) zetor2000 válasza BobaHWSW (#46992) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Vasarnap motoros vizsga. Az jobban erdekel".

"Ha motorkán mész, legyen nálad hajtási,
Ne száguldozz, nem vagy te Talmácsi"
(C) Belga

Egy kalappal!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47004) ezittketto válasza -NoVa- (#46951) üzenetére


ezittketto
csendes tag

De jó fej vagy!! Köszönöm :R
Ha téged nem zavar, hogy a teszthez a fülembe kell, hogy tegyem (eskü nem zsíros, vagy valami :) :B ), akkor lehet élnék majd vele..
:R

(#47005) eattila válasza zetor2000 (#47003) üzenetére


eattila
csendes tag

Háháháhá :D :DDD :DDD :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47006) ncc1701 válasza BobaHWSW (#46992) üzenetére


ncc1701
veterán

Ügyvéddel azért beszélj. Alapvetően igazad van, de baleknak sem kell lenni. Ami jár az neked is jár. Azért a pénzért szó szerint az életeddel fizettél, neked is ketyeg az órád lefele, pont mint másnak.

[ Szerkesztve ]

(#47007) Samott


Samott
addikt

Tesla, arfolyam zaraskor 580 korul, negyedeves jelentes -> 650 felett. Hullanak a shortolok.

Tesla pénzügyi jelentés: ez áll a tőzsdei szárnyalás mögött

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47008) Bujdy81 válasza BobaHWSW (#46970) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem vagy nagy arcú, sőt! Kifejezetten jófej vagy vele a leírtak alapján!

Viszont az értékrend nem változik. Vagy Te ismerted félre (ennyi évig, nem hiszem), vagy most van durván befolyásolva.

Nem lennék meglepve, ha a számára sikeres alku után az új csávó nagyjából kifosztaná és megpattanna.

Amúgy együtt élnek? Van bármi garancia arra, hogy a vietnami kölök nem fűt másik, hasonló fejőstehenet is? :(

(#47009) Bujdy81 válasza Samott (#47007) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Kérdés, hogy mit fog mondani a Battery day-en?

(#47010) Samott válasza Bujdy81 (#47009) üzenetére


Samott
addikt

Na igen, ha ott valami komoly attorest ertek el, akkor vege a dalnak a shortolok szamara. Marpedig azt lebegtetik. Nagyobb energiasurusegi, gyorsabban toltheto akksit. Azt is irjak, hogy emiatt nem bovitik elegge a kapacitast az akksigyartok. Mert lassu a megterules es nem akarnak a regi technologian ragadni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#47011) -NoVa- válasza Bujdy81 (#47008) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az a jó, hogy ilyen távolságból puszta popcornzabálós nemzetközi kémdrámát tudunk odavetíteni, ami még mindig sokkal érdekesebb, mint egy sima argentin romcom. Bár ha Argentina, a Relatos Salvajes kötelező film tőlük.

(#47012) npera válasza BobaHWSW (#46992) üzenetére


npera
újonc

Ez egy elég húzós történet, de mi itt a fórumon úgyis csak a lelátóról bekiabáló szerepet tudunk betölteni.

Én úgy gondolom, hogy bizonyára voltak szép időszakok a közösen eltöltött időből. Érdemes arra gondolni és nem sokat gyomrozni magadat a negatívummal. Ahogy nézem ez egy teljesen visszafordíthatatlan folyamat most már, legjobb elengedni. A pénzügyi veszteség is egy olyan dolog, hogy lehetne sokkal rosszabb. Amikor már van 1-2 gyerek és úgy jön egy csúnyább válás akkor az elég durva tud lenni. Mert ott bejön az a faktor, amikor a gyerekkel revolverezik egymást a felek. Ehhez képest ez már-már „jónak” számít.

Az ügyvéddel letudjátok a formalitásokat és te pedig előre tekintesz. Ez a legjobb. A motoros vizsgához sok sikert!

(#47013) Jahno válasza ncc1701 (#47006) üzenetére


Jahno
őstag

Ha nem olvastad volna a sztori elejét, ez már folyamatban van.

(#47014) Gabibácsi válasza npera (#47012) üzenetére


Gabibácsi
tag

így van, a gyerek téma nagyon igaz :(

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#47015) FőDudu válasza Gabibácsi (#47014) üzenetére


FőDudu
addikt

Par gyereknek a szulei elvaltak a fiam ismerosei kozul.

A gyerekek szempontjabol lehet jobb megoldas, ha egy jol mukodo kapcsolatot latnak az addigi problemas helyett.

Tobb gyerek is orul, hogy lett masik testvere, minden hetvegere van program (hol egyik hol masik szulovel), ketszer annyit nyaralnak (hol egyik hol masik szulovel).

Nyilvan a valas lehet durva, de attol meg hogy a szulok elvaltak a gyerek nem feltetlenul megy at nehez idokon.

Szerintem jobb elvalni, mint a gyereknek hallgatnia a szulok veszekedeset.

FőDudu

(#47016) eattila válasza FőDudu (#47015) üzenetére


eattila
csendes tag

De, átmegy. És a válás miatt keletkező dupla ajándékkal/nyaralással/programmal nincs egálban az, hogy a gyerek nem akkor láthatja az egyik szülőjét, amikor akarja, nem annyit van vele amennyit akarna és nem akkor mikor akarna.
És ha elmérgesedett kapcsolat végződik válással (tényleg jó, hogy azt nem látja a gyerek utána), általában a kapcsolat utóélete is elmérgesedett lesz. A sértettebb/unintelligensebb fél a gyereket használja zsarolásra, fegyverként, stb.

Szóval a válás sehogy sem jó a gyereknek valójában.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47017) Gabibácsi válasza FőDudu (#47015) üzenetére


Gabibácsi
tag

igen, ezért döntöttem így én is - mármint hogy jobb így
de nagyon nehéz időszakon megy át ő is, de az is igaz, hogy talán őt máshogy/nem annyira viseli meg

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#47018) FőDudu válasza eattila (#47016) üzenetére


FőDudu
addikt

Ertem amit mondasz, de a gyerek szemponjabol jobb a valas es a nyugodtabb elet, mint nezni a szulok veszekedeset es stresszben elni.

Az, hogy az 'unintelligens' szulok meg utana is savazzak egyast nem igazan merheto ossze azzal, amikor a gyerek benne el a rossz kapcsolatban.

En meg nem valtam el, tehat ez egy kivulallo velemenye.

FőDudu

(#47019) FőDudu válasza Gabibácsi (#47017) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem jobb (a szulonek), de talan kevesbe rossz a gyereknek.

Jobb sosem lesz (kiveve ha a gyerek a normalisabb szulonel marad es a bolond/alkoholista/eroszakos tunik el). Akkor lehet uj eletet kezdeni az addigi rossz helyett.

FőDudu

(#47020) Jahno válasza FőDudu (#47015) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg azt látom, hogy a gyereket ide-oda rángatják, aztán apval/anyával akarok lenni opciók ellen szól a papír és akkor a másik félnek kuss van. Mellé jönnek a zsarolási opciók, de eleve nem jó szituáció mikor átveszed/leadod a gyereket a másik fél meg csak duzzog, vágja a pofákat, majd időre hozni-vinni, mint árut a piacon. Legalábbis zanzásítva ilyesmikről szoktam hallani cigiszünetben.

(#47021) FőDudu válasza Jahno (#47020) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor te a rossz peldakat hallod en meg a jokat ;)
Valahol a ketto kozott lesz az atlag....

FőDudu

(#47022) ncc1701 válasza Jahno (#47020) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha együtt maradnak, és az egyik elkezd inni, a másik kurvázni, és állandóan ordibálnak, az viszont tuti nem jó a gyereknek.

(#47023) eattila válasza FőDudu (#47018) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyilván hosszú távon a gyerek lelkének jobb, ha nem előtte ölik egymást.

Több ismerősöm is az exével harcol feszt, mert gyerek van, elváltak. Szülinap, karácsony, üdülés... Mindenbe belerondít az, akinél a gyerek lakik.

+ én szüleim is elváltak. Bár ott annyival egyszerűbb volt, hogy rövid idő után apám lelépett (az életemből), és azóta kb 2x láttam 30 év alatt.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47024) -NoVa- válasza FőDudu (#47021) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mivel elképesztően sok volt a válás az utóbbi 10 évben, az iskolában nagyobb arányban vannak reprezentálva az elvált szülős gyerekek, van miből mintát venni.
Egyetlen egyet tudok, akin nincs kívülről jól látható komolyabb nyoma, és normális gyerekként áll hozzá a világhoz (és mindkét szülő elfogadta, hogy együtt nem működnek, külön igen, nincs harag, képesek egy légtérben egymás szemmel gyilkolása nélkül örülni a gyerek rendezvényén, stb), az összes többin érzed, hogy trauma volt ez nekik. Már eleve a kérdések, hogy nem is értik, hogy van akinek mindkét szülője a sajátja, nincs extra 3rd party testvér, meg hogy szeretik egymást a szülei, már a lehetősége is fura nekik. Aztán a veszekedés a szülők között. Nálunk ha épp konfliktus van, rendesen Olasz stílusban levezetjük, aztán mindketten levonjuk a következtetéseket, és kompromisszumot kötök :DDD. Ebből a gyerekek annyit bőven felfognak, hogy konfliktus volt, nehéz, letárgyaltuk, és kerestünk megoldást, találtunk elfogadhatót, konfliktus vége. Szóval energiát beletéve ki lehet jönni a nehezebb dolgokból is, és az élet rendje az, hogy nem kell mindig egyetérteni. És nem az látják, hogy mindig minden jó és könnyű, nem nárcisztikus hülyéket akarunk nevelni.
Ugyanez a többieknél úgy néz ki, hogy bármin kap össze a két szülő, a gyereknél napokig téma és rettegés tárgya, hogy akkor most válni fognak. Aztán a gyerek agresszívebb, szétszórtabb, stb. Szívás az egész, na.

(#47025) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Úgy tűnik eleget szekáltam a Telenort minden platformon, mostanában stabil 70/10MBitet lehet mérni melóhely felé. Most jöhet az otthon mérhető szakadásközeli LTE sávszél miatt ugyanez.

(#47026) FőDudu válasza -NoVa- (#47025) üzenetére


FőDudu
addikt

Kollegano most utazik Kenyaba 1 honapra.
Mondtam neki, roaming off, kulonben draga lesz.

Surfroam.com megoldasaval akar majd netezni - kivancsi leszek milyen sikerrel.
Elmondasa szerint nem szallodaban, de meg csak nem is varosban lesznek, mennek segiteni a szegeny gyerekeknek.

Ott szerintem nem sok net lesz.

FőDudu

(#47027) Jahno


Jahno
őstag

Túl sok pongom lett hirtelen, már csak meg kellene saccolni melyik a legpiacképesebb cucc és azokat eladni. Ez jó eséllyel marad, kicsi, sört sem ér, félig gányolt de hibátlan működés. Szóval enpera drónt épít, én meg most ilyesmiket, igaz a 40+ évvel ezelőtti elektronika is bonyollult számomra, de eddig mindent le bírtunk küzdeni:

(#47028) ezittketto válasza Jahno (#46969) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Lehet késő már, de egy jólbevált [tipp] ;)
A legkirályabb dolog, ami csak létezik.

(#47029) Gabibácsi válasza Jahno (#47027) üzenetére


Gabibácsi
tag

ma lesz a party? mert sajna nem tudok menni, még mindig a taknyosságommal szenvedek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#47030) Jahno válasza Gabibácsi (#47029) üzenetére


Jahno
őstag

Sebajja, csak kisbuli, mert hirtelen mondták páran, hogy ráérnek, akkor meg miért ne. Fakó elvileg jön, ma tartunk egy nulladik napos kispénteket, aztán holnap egy erősebbet.

(#47031) eattila válasza -NoVa- (#47024) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is azt tapasztalom, hogy ahol válás volt, ott kb a nagyobb halmazban utálják egymást a szülők és kényelmetlenkedés van, kis részében apuka nem jelenik meg a gyerek életében, megint kis részében normálisan elvannak egymással a szülők.

+ a minap mondtam a feleségemnek, hogy van pár szülő/szülő pár akiket utcán, oviban látunk, hogy korán reggel tiszta letargia mind. Rossz kedvű, faarcú stb. Úgy sem lehet túl jó élni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47032) -NoVa- válasza eattila (#47031) üzenetére


-NoVa-
őstag

"korán reggel tiszta letargia mind"

Ma még semmi hasznosat nem csináltam, csak megittam 7 kávét. Még ebédelek, megiszok 1-2 kávét. és lesz erőm elkezdeni hatékonyan dolgozni. A reggelt meg hagyjuk meg azoknak, akiknek a bioritmusa átfedésben van azzal a napszakkal.

(#47033) ezittketto válasza -NoVa- (#47025) üzenetére


ezittketto
csendes tag

És ezt vajon, hogy oldották meg? :F

(#47034) Jahno válasza eattila (#47031) üzenetére


Jahno
őstag

"korán reggel"

Ezt konkrétabban meg kellene határozni. Mondjuk úgy, hogy hajnali 11 óráig, vagy inkább 13 óra felé?

Mostanában megint úgy vagyok, hogy inkább este lennék hatékonyabb. Szomszéd is olyan, éjfél utánfelé elköszöntünk, még valamit babrált magának, aztán valamikor 2:30kor írt, hogy adjak logint, kapok sört és jó magyar forintot aztán persze megint megfejtettük a világot is.

(#47035) eattila válasza -NoVa- (#47032) üzenetére


eattila
csendes tag

Azért mondtam kora reggelt, mert nekem mikor a gyereket oviba kell vinni, az még az :D
Kb 10-11-ig én is zombi módban tudat alatt dogozom.

És ezek már reggel ilyenek, milyenek estére?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47036) Jahno válasza eattila (#47035) üzenetére


Jahno
őstag

Estére kivirulnak :DD

(#47037) eattila válasza Jahno (#47036) üzenetére


eattila
csendes tag

A "vidéki tablettavér" bortól max :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#47038) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Én is zombi vagyok reggel, olyan 5.30-7-ig, aztán már elmúlik :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#47039) npera válasza Gabibácsi (#47038) üzenetére


npera
újonc

Mikor kihajtok a vízszintes ködszitálásba reggel a bringával, akkor lehetetlen elaludni. Mire beérek a melóba már teljes a vitalizáció. Igazából már az első 100 méter után, mert jelentősen felfrissítő hatású a mediterrán esőzés errefelé.

(#47040) npera válasza -NoVa- (#47025) üzenetére


npera
újonc

Én lehet konzerválódom még egy ideig a jelenlegi monopolhelyzetben levő pocsék szolgáltatónál.

Az a cég, ami elvileg csinálna a száloptika lefektetését már sokadik alkalommal jön egy hírlevéllel, hogy különféle adminisztratív nehézségeik vannak, de most már tényleg fognak ásni.

A legutóbbi ígéret tavaszra volt mondva, de állítólag már 3 éve húzzák a rétestésztát. Most nevet váltottak, hogy tovább emeljék a bizodalmat... :Y

Erre a lakóközösség elkezdte pedzegetni, hogy akkor felmondják a szerződést. Szerintem akkor ez további 3-4 év lesz.

Áááááá.... :W

Mondjuk inkább nem mondok semmit, mert még csak 5k SEK-nél van a bekötési díj. Kolléga 75k SEK-ért húzatta ki a házához az optikai kábelt Torslanda falu határában. És ez nem csak 1x 75k volt, hanem az ott lévő kábé tucatnyi házról gomboltak le ennyit.

Drága a svéd melós, na....

(#47041) hobizoli


hobizoli
nagyúr

wow nyitott a NYSE
a TSLA 581-rol 632-n kezdett

asszem a shortosok mar kb azt nezik hanyadik emeletrol kell majd becsapodni a jardaba

es 7perc alatt meg is lett a 640 is... mar 642

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#47042) FőDudu válasza hobizoli (#47041) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor most epp hany VAG konszernt er 1 Tesla? :C

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#47043) Sipi- válasza -NoVa- (#47032) üzenetére


Sipi-
tag

Nálam nincs átfedésben, mégis 5:34-kor szól az ébresztő a telefonon. :O

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#47044) Sipi- válasza hobizoli (#47041) üzenetére


Sipi-
tag

Majd kipukkan ez is...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#47045) FőDudu válasza Sipi- (#47044) üzenetére


FőDudu
addikt

Amikor valaminek az ara masok altal van ertekelve (es nem valamihez fixen kotott), ott mindig fennall a veszely, hogy a hype elmultaval a lufi leereszt.

FőDudu

(#47046) ncc1701 válasza Gabibácsi (#47038) üzenetére


ncc1701
veterán

Én délelött gyengébb vagyok egy 10-20%-al, de ennyi. Nyáron mikor megyünk bicózni, 4:30-kor van kelés, 6:00-kor már 30 körüli tempóval teperünk.

(#47047) hobizoli válasza FőDudu (#47042) üzenetére


hobizoli
nagyúr

116Mrd jelenleg :DDD

több drón kell ;P

(#47048) Jahno válasza ezittketto (#47028) üzenetére


Jahno
őstag

És ez tényleg ennyi? "A szolgáltatás díja az egész ország területére egységesen:
2 390 Ft" Posta is olcsóbb, GLS meg aztán végképp, ha csomagponton adom fel.

(#47049) Phülöp válasza Sipi- (#47043) üzenetére


Phülöp
addikt

Az utóbbi 2 hétben akkortájt érkezem a 35 km-rel odébb lévő, munkára kijelölt objektumba. Előtte korábban kezdtem. Mindezt úgy, hogy másfél hónapja nem iszok kávét.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#47050) FőDudu válasza Phülöp (#47049) üzenetére


FőDudu
addikt

Es vilagos van mar amikor vegzel a munkaval? ;)

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.