Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#134001) eattila válasza -NoVa- (#133990) üzenetére


eattila
csendes tag

Annó sufninál jártam úgy (mikor még falun laktunk), hogy láttam, hogy 2-3 fészek van a sufniban. Visszamentem reggel, ajtó mögé betettem a kemotoxot, ajtót résnyire nyitva hagytam. 4-5m-ről légpuskával kilőttem a a flakont (még gyorsan becsuktam az ajtót is), az meg telelőtte a sufnit. Másnap reggel megnéztem az eredményt, win :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#134002) eattila válasza A. Crowley (#133999) üzenetére


eattila
csendes tag

Gázzal fűtök, átalányt fizetek. Határtérték alatt vagyok. Nem tudom van e elszámolás, ha jön számla, kifizetem.... Legutóbb 975 Ft jött 2 napja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#134003) Jahno válasza eattila (#134001) üzenetére


Jahno
őstag

Ez nekem is megfordult a fejemben, hogy szorítóval fixálom a nyomó kupakot és kész.

(#134004) Jahno válasza -NoVa- (#134000) üzenetére


Jahno
őstag

Falum csoportjában bármilyen tanácsot tudnak rá adni, bár én azok alapján semmihez nem nyúlnék :-D

2 napja volt egy ilyen kép:

Elején ketten írtuk, hogy háttérvilágítás lesz ez, környéken többen is vannak akik meg tudják csinálni és elég fix árasra belőhető. Többi 50k omment részéről minden is volt cserélj kábelt, térerő, szar a Digi és egyéb opciókkal telerakva :-/ Én speciel ennek sem látnék neki magamtól, kicsit rosszul fogod meg a panelt és vége is. Bassza el más :-D

Előtte héten égési sérülésekről vitatkoztak a Bethesda ügyeletes orvosával, de már olyan szinten, hogy kb. toporzékolva lehülyézték. Na, ilyen hasznosak lehetnek az egyéb tanácsok is, mikor a kertben található élőlények közül max. a részeg disznót ismerik fel 98%os pontossággal.

(#134005) A. Crowley válasza eattila (#134002) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Onnan érdekes, hogy átléped a határértéket. :)
Nekünk most jött 98k számla. Azért az már nem a 'jön számla és kifizetem'. Úgyhogy eléggé körbejártuk most a témát. Mi havonta 200 m3-t fizettünk eddig télen-nyáron. Ha beleférsz a 63 645 MJ/év értékbe, akkor jó.

(#134006) eattila válasza Jahno (#134003) üzenetére


eattila
csendes tag

Az én módszerem poénosabb :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#134007) eattila válasza A. Crowley (#134005) üzenetére


eattila
csendes tag

Gondoltam, azért tettem hozzá, hogy limiten belül vagyunk elvileg.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#134008) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Index - Belföld - Megjelentek a részletek a státusztörvényről
Kíváncsi leszek, hogy akik belengették a felmondásukat, azok tényleg felmondanak-e. Ez a maffia nem értene másból.

(#134009) Samott válasza A. Crowley (#133999) üzenetére


Samott
addikt

Evente egyszer van ilyenkor elszamolas, nem? Mikor van a fordulonapod? Nekunk valamikor aprilisban es akkor megjott rendesen. Ket vagy 3 honapnyi gazzal kevesebbet fogyasztottunk, kuldtek is a nullas csekkeket esz nelkul.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#134010) A. Crowley válasza Samott (#134009) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Igen, egyszer, nálunk májusban volt (vagy áprilisban, most nem emlékszem). Akkor leírom a sztorit.
Mindig ugyanannyi m3-t fizetünk. Ebből 63645/12=5303 MJ-nyi rezsicsökkentett, a maradék meg piaci áron van a számlán.
Itt jön a csavar. 11. hónap után jön az elszámolás, ahol is azt csinálják, hogy amit összesen elfogyasztottál, azt telibe belerakják rezsicsökkentettbe. Így kijön, hogy sok a túlfizetésed, úgyhogy egy szemmel látható összeget visszautalnak. Hurrá, örül a paraszt. És mint én is, nem néz utána, hogy hogy is van (amúgy ez egy 4 órányi kupaktanács, számolgatás eredménye, amit itt leírok).
Csakhogy a slusszpoén ott van, hogy van még vissza júli 31-ig pár hónap, akkor van a forduló. Így az elszámolás után már csak annyit kapsz rezsicsökkentve, amennyi a 63645-ből megmaradt (úgy, hogy a tavaly aug. 1-től használt mennyiséget kompletten annak számolják). Úgyhogy elszámolás után jött egy 19k számla, majd egy 36k.
Ennél a pontnál lecsökkentettük a számlánkat 150 m3-re, amire azt mondta az ügyintéző, hogy ez olyan 30k számla lesz. Csakhogy kifelejtette a képletből, hogy elfogy a 63645-ünk, így a 150 m3 szinte totál piaci áron 98k ezer HUF.

Szóval nagyon oda kell figyelni, mert nem vagyok benne biztos, hogy ha ezt a 98k számlát most befizetem (feleslegesen, hiszen nem használunk el 150 m3-et nyáron), akkor az valahol majd belekompenzálódik a rendszerbe.

Így az a megoldás, hogy amikor elfogy az éves mennyiség, akkor telefon, számla storno, belőni 20 m3-re, és augusztusban, mikor újraindul, újra felemelni 175 m3-re.

És amikor megint elfogy, újra eljátszani.

Csak kérdezem. Aki nem megy így utána, az befizeti simán?

Nálunk onnan indult el, hogy a szomszédnak már múlt hónapban jött 60ezer, és a következőre meg 120k-t mondtak, úgyhogy elkezdtünk utánamenni a történetnek.

(#134011) WiZARD válasza A. Crowley (#134008) üzenetére


WiZARD
addikt

Birka nép ez, majd páran elmennek máshova, többség puffogva aláírja és csinálja tovább...
Nem várok csodát.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#134012) Jahno válasza A. Crowley (#134008) üzenetére


Jahno
őstag

Eddig sem nagyon érdekelt senkit, néha még le is hírezték, hogy jól áll a létszám, valamikor a jövőben AKÁR ezt meg azt is kaphatNAK, dekülönbenisprüsszel. Ezzel a mantrával legalább nem lepnek meg, mint a kínai-magyar TV-vel. Párttitkár havernál is rákérdeztem, hogy ez az eszement plakátháború és a többi szerinte mennyire túlzás ha 10 másodpercet nem lehet élni rádió/közterület mellett olyan nélkül, hogy orrbavágna, de elintézte valami átlag kommunistázással. Ennyit tudunk.

(#134013) npera


npera
újonc

Ma meló után nekiálltam. Hátsó fal felső fele lepermetezve tisztítóval. Aztán kefével lesikálva sok vízzel. Aztán ablakok lemosva, hogy a tömítéseket nehogy megkezdje a tisztító.

Az első szinten semmi gond, a második szinten szédülök izomból, a gyomrom befeszül és úgy járok, mint egy idős teknős.

Lenézni nem esik jól, mondjuk úgy.....

Pár alkalommal fel-le másztam, mivel ugye vinni kellett a szerszámokat. Valamennyire javul a dolog, szerintem holnap majd javul tovább a dolog. De egyelőre állatira nem érzem jól magam fenn.

(#134014) npera


npera
újonc

Fizu emelés a cégnél ismét tragikomikusra sikeredett. Annyira nem ment könnyen a megállapodás a szakszervezet és a cég között, hogy végül kénytelenek voltak valamit kitalálni, mert teljesen kifutottak az időből. Április elsején fordulna az év, de teljesen lekésték megint. Így idén nincs emelés. Egyszerű.

Cserébe (hogy ne mondjon fel a fél cég azonnal) kitalálták, hogy jövőre majd emelnek akár 7,6%-ot is, de persze szétkenik úgy, hogy az alacsonyan keresők többet kapjanak, a magasan keresők meg alig valamit. Meg rassz és nem alapján is profilálják persze. Fehér férfi keressen keveset, mulatt nem-bináris sokat.

Idén július végén kifizetnek mindenkinek teljesítménytől függetlenül 3,9%-ot az egész évre egy menetben. Tehát fizu 3,9%-a, 12 hónapnyi pénz egyben. Cserébe a fizetés marad, ami most.

Jövőre pedig majd megpróbálják összegezni a 2022-es és 2023-as teljesítményt (ha-ha), aztán az alapján megálmodni valami kiértékelést (kitalálom, mindenki átlagos lesz, mint eddig), majd szétkenik a 7,6-3,9% maradékát mindenki között a fenti elvek alapján.

Egy röhej. Remélem én már nem sokáig vagyok, aztán akkor tudnak vergődni nélkülem. Szerintem most hamarosan elég sokan fogják bemondani az unalmast, a morál kábé a béka segge alatt van, főleg a szoftveres részlegeknél. Eddig csak akadályozták őket mindenben, most meg tőlük várják a csodát és túlóra úgy, hogy szinte mindenkit beleküldtek a túlóra kifizetése nélküli szerződési formába. De van pizza késő este.... juhé!!!!

(#134015) npera


npera
újonc

(#134016) qnadam válasza npera (#133937) üzenetére


qnadam
veterán

csakis a mikóházi

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#134017) npera


npera
újonc

(#134018) npera válasza qnadam (#134016) üzenetére


npera
újonc

:R

(#134019) NauTiLUS_HUN válasza qnadam (#133924) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Lakik itt a közelünkben egy kiscsaj, van pasija/férje, kisbabája is. 32 fokban is hosszúnadrág, kapucnis polárfelső, természetesen a kapucni a fején. Kíváncsi lennék, ez valami szindróma/betegség vagy mi? van-e valami neve. Ráadásul arc alapján a csaj egyáltalán nem ropi/anorexiás hogy fázzon mindig.

(#134020) blueboi69 válasza A. Crowley (#134005) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Érdekes, mert egy barátomnak is 1 hete jött, pont 98ezres gázszámla...
Ráadásul náluk hőszivattyú van (asszem már 1 éve) szóval nem indokolt

(#134021) npera


npera
újonc

Nova, egy kis 400-as városi rohangászós gép? Igen bejön, ezen lehet váltogatni, meg húzni, aztán mégsem megy 300-al...

(#134022) blueboi69 válasza npera (#134014) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnnye, azért nem csodálom, tudom elég szűk ipari terület ez, meg lehet ott nincs akkora infláció, de ha itthon ilyen emelések lennének évente, akkor nem sokáig maradnék meg azon a helyen.

(#134023) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#134019) üzenetére


blueboi69
csendes tag

jézusom... :Y

anyósom is ma mondta, hogy találkozott egy nővel, akin farmerkabát volt. A nő szerint, most pont jó idő van ehhez, nem fázik.... :W

Én ilyen indokolatlan mennyiségű ruhát csak csöveseken láttam régebben pesten.

(#134024) npera válasza blueboi69 (#134023) üzenetére


npera
újonc

Ma volt csoportos ebéd egy folyóparti vendéglőben. A csoportban van 2 indus, meg egy nepális srác. Elképesztően értelmesen csávók, de szerencsétlenek fáznak, kabátban jöttek. Én simán ingben és irodai nadrágban, páran rövidujjúban. A vicc az, hogy van egy stockholmi srác, az is mellényben jött :Y

(meg is kapta a magáét, hogy nem svéd, hanem stockholmi...... :K )

(#134025) npera válasza blueboi69 (#134022) üzenetére


npera
újonc

Itt ez megy kábé mindenhol, ahol van szakszervezet (kommunista gyökerekkel). Kevés emelés és elvenni azoktól, akik igyekeznek, és odaadni azoknak, akik nem igyekeznek :C

(#134026) npera válasza blueboi69 (#134022) üzenetére


npera
újonc

(#134027) npera


npera
újonc

(#134028) -NoVa- válasza npera (#134025) üzenetére


-NoVa-
őstag

A legutolsó cégtulajváltás óta felénk iz ez megy, évről évre kalibrálom az emelés mértékének a hiányzó részével a munkamorált. Ha hétfőn még nem jön meg, keddre meg már teljesen el is múlik, akkor bértárgyalás vagy felmondás jöhet.

(#134029) hobizoli válasza A. Crowley (#134010) üzenetére


hobizoli
nagyúr

majd akkor lesz erdekes ez, amikor aug-ban megjonnek az elso eves osszesitok tomegesen olyanoknak is, ahol egy ilyen 98k-t kifizetni nem ugyanaz a tortenet, mint pl neked vagy itt akar tobbeknek is...

de majd tuti megy ra a kormanyzati prüsszelezes

több drón kell ;P

(#134030) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#134019) üzenetére


Jahno
őstag

Napra van. Csúnya dolog. Nézd meg, hogy keze végén az ujjai mennyire lógnak ki, meg fekete zoknit összehúzza-e a gatya szárával. Mellé fehér arckrém és opciós a szemüveg. Embertelen lehet, mai buliban is volt egy srác aki ezért hosszú ujjú ingben adta az estét,
ilyennel:

(#134031) Jahno válasza -NoVa- (#134028) üzenetére


Jahno
őstag

Először meglepődtek az elvándorláson, nem értették, pánikoltak és év végén úgy módosították a munkaszerződéseket a gyár nagy részének, hogy ha felmond, akkor máshol csak ugyanennyiért és ugyanezt a beosztást művelheti. Szóval ha itt valaki 200 küvecsért portás volt, akkor máshol is ennyiért portáskodhat, nem lehet pénztáros. Aztán a következő körnél mikor azon vakaróztak, hogy csak úgy lesz pénz ha leépítenek, akkor másképp vakarták a fejüket. Vannak ám itt kitalációk, kell a pénz plakátra.

(#134032) Jahno


Jahno
őstag

Ne, engem meg faterom valamikor 85ben ijesztegetett olyasmikkel, hogy VHK, Kontroll csoport, Creedence Clearwater, URH, ésatöbbi. Igazából nem tudom mennyire hallgatta, vagy volt bulihuligán meg mit tudott ott vidéken. VHK tőlem nagyon távol áll, akkoriban a Dolly Roll is erős volt meg alapban egy fasza diszkó korszakban nőttem fel. Bár már a vége felé.

Na, ma beestem életem első Ági és a fiúk /Kontroll csoport / Satöbbi bulijába úgy, hogy kb. két számot és nagyságrendi munkásságot ismerek az egészből. És egyszerűen zseniális volt. Altergenyót eddig a tesóm hallgatott, de lehet öregszem.

Meg ezek tudnak zenélni. Van megjelenés, hangszerelés, teljesen jó hangosítás volt, az elektromos gitárt meg sokszor olyanra színezték, mint ami a Shadows/Neoton Família/ klasszikus nem gépzenés italo diszkókból kiesett annó. És csak pislogtam, ahogy takkra ütemre megy minden. Azért Aurórás Faterkilleres buliknál nem ehhez szoktam, de azokat nem is ezért szeretjük :-D

Satöbbi egy teljesen jó báli zenekar. Ezekről is csak annyit tudtam, hogy léteznek :-D Nyomtak fél rockot, klasszikus rákenrollt, tele voltak jazzes történetekkel (fújták hozzá a rezet is) és ahány szám, annyiféle.

Most meglesem a naptárat, ha létezik Creedence tribüte zenekar, akkor istenbiz arra is benézek (biztos van, idehaza minden is van), de lehet még idejében megpróbálok behúzni valami Balaton, URH, Európa kiadó, Bizottság bulit, mert miért ne. Ha még léteznek, de most ezeknek reneszánsza van, létezniük kell.

Apróbetűssel megírom, hogy ma délután CPG koncert és nem bírom megoldani. Nem lehet mindig mindent.

Északi kollégák kedvéért valami punk-szerű nóta szintén a mai bandától:

[link]

(#134033) Phülöp válasza Jahno (#134031) üzenetére


Phülöp
addikt

"év végén úgy módosították a munkaszerződéseket a gyár nagy részének, hogy ha felmond, akkor máshol csak ugyanennyiért és ugyanezt a beosztást művelheti"

Ezt érdekes lehet betartatni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#134034) blueboi69 válasza Jahno (#134031) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Miafasz??? Ilyen szerződésmódosítás van egyik napról a másikra? Kizárt...

(#134035) blueboi69 válasza Phülöp (#134033) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az meg a másik...

(#134036) blueboi69 válasza npera (#134024) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És mindez milyen időjárási körülmények között történt? :)

(#134037) blueboi69 válasza npera (#134026) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egyébként a különböző juttatások azok jól tudnak működni, de az évek során feljebb tolódott az ingerküszöb és már nem vonzó az irodai gyümölcsnap.

(#134038) eattila válasza blueboi69 (#134034) üzenetére


eattila
csendes tag

Kozszferaban csak egy kinevezes modositas…
De en akkor es ott mondtam volna fel.

Elem it tettek olyan szerzodes egyszer, hogy mashol nem csinalhattam volna azt amit itt. De mondtam, hogy haho. Ez buzisag. Ehez ertek. Ha nem akarunk mar egyutt dolgozni menjek lovasznak?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#134039) Samott válasza Phülöp (#134033) üzenetére


Samott
addikt

Gondolom ha az allami szferaban helyezkedik el. Tudod azok nehezebben mennek ki a szabadpiacra.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#134040) Sipi- válasza eattila (#134038) üzenetére


Sipi-
tag

Lehet olyat, hogy konkurenciánál nem dolgozhatsz 1-2 évig, de akkor arra az időszakra is adniuk kellene fizetést.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#134041) Samott


Samott
addikt

Magic... a csaj arca a vegen, az az oszinte meglepetes. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#134042) zetor2000 válasza Phülöp (#133900) üzenetére


zetor2000
senior tag

Köszi!

Hazaérek meglesem…

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#134043) qnadam válasza Jahno (#134032) üzenetére


qnadam
veterán

az Európa kiadó elég jó élőben, az tetszeni fog.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#134044) eattila válasza Sipi- (#134040) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt nem konkurencia volt. Régió....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#134045) A. Crowley válasza hobizoli (#134029) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Ez csak annál lesz, ahol alapból augusztus a váltás, és mondjuk 10 hónap alatt elhasználja a 60ezer MJ-t.

(#134046) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Német darazsak voltak.
Sokan.

(#134047) Samott válasza -NoVa- (#134046) üzenetére


Samott
addikt

Nezd a jo oldalat, ezen is tulvagytok. Wie viel kostet?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#134048) Sipi- válasza -NoVa- (#134046) üzenetére


Sipi-
tag

Volt szkafander meg vegyi fegyver is?

Lányod alakul már, jobban van?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#134049) -NoVa- válasza Samott (#134047) üzenetére


-NoVa-
őstag

26 pénz. Mesélte a fazon, hogy nemrég volt egy családnál, ahol hasonló fészekre rázavarta az asszony a férjét spray-el, aztán 200 csípéssel vitte el a mentő.

Kicsicsajnál hat az antibiotikum, de a mandulái még mindig óriásiak. A nyakán dudorodik ki, ijesztő tud lenni. Ment már visszább, csak lassan.

(#134050) Samott válasza -NoVa- (#134049) üzenetére


Samott
addikt

Jobbulast a gyermeknek!

Mas, bar lazan kapcsolodik:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.