Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#66001) Phülöp válasza -NoVa- (#66000) üzenetére


Phülöp
addikt

Jó, de te egy hős vagy.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#66002) JonesC válasza Phülöp (#66001) üzenetére


JonesC
csendes tag

“Egy hős kell, egy igazi állat”

(#66003) -NoVa- válasza Phülöp (#66001) üzenetére


-NoVa-
őstag

3 nap alatt max annyit kérdezek bele, hogy WTF. Választ meg nem kapok. Akkor már kár nekifogni. Amúgy meg annyira nem féltem, hogy hozzá kell nyúlni, az egész cég globálisan taszította a fejlődést és a desktoptól eltérő platformokat, szóval beraktam a fiókomba, bezártam, és amikor jött rá határozott kérés levélben, akkor kitöröltem az appstoreból is az egész kupacot :)
Meg előtte kötelező security updatek, 64 bites build, stb, mikor merre változott az iOS kötelező minimum szintje.
CV-ben ez valahogy úgy mutatna szépen, hogy complete lifetime dev támogatást nyújtottam egy Fortune500 részvénytársaság komplett IOS portfóliójára.

Apache Cordoba alapú alkalmazásnak öltöztetett webes interface volt az egész, a burkolat alatt HTML meg javascript, semmi érdemi programozás, szóval 10 perc ránézés után döntöttem úgy, hogy nem kérdezek semmit, erről minek. Egyenest vágni fába marófejjel bonyolultabb.

Egyelőre az alja a nem egyenes, görbe volt a fa éle, amit odatartottam próbavezetőnek. Majd csinálok pontosabbat. Első kísérletnek elmegy, ha a kanyarok legalább így sikerülnek, elégedett leszek.

(#66004) Jahno válasza -NoVa- (#66000) üzenetére


Jahno
őstag

És mondhatod, hogy nyugodság van, megoldod, vagy agresszívkedtek és követeltek, hogy mikor lesz kész? Esetleg dokumentáld le másnapra és amúgy is. Mert ha csendben el lehet szöszölni itt a sarokban, akkor okés.

Aztán ezek mindenfelé megvannak, csak van aki elképzelni sem bírja. Valamelyik nagyobb góré itt is feltette a költői kérdést valami teljesen nagy kreténségre, hogy vajon ez egy privát cégnél és nagy multinál miképpen működhet? Én csendben maradtam, minek magyarázzam a horror sztorikat? Ki kell találni a szabályt úgy, hogy ide megfelelő legyen és betartatni. Többi nem számít.

(#66005) npera válasza Jahno (#65987) üzenetére


npera
újonc

Legkorábban ősszel tudok csak szerintem, most a házzal van pár projekt amit le kell zongorázni a nyáron. Még nem tudok ígérni semmit.

Legrosszabb esetben késő ősz vagy kora tél. Majd tudósítok.

(#66006) npera válasza Sipi- (#65994) üzenetére


npera
újonc

Igen, tudtam, hogy 440 mm, mivel arra volt beállítva a medence szintszabályozója :B

Ez egy sós vizes sekély medence, amivel lehet alulról locsolni a kocsit sóval. Azon meglehetős tempóval is át lehet haladni.

Sajnos az a kép nem nyilvános, amit kerestem. Egy régi XC70 hajt át tempóval a medencén és le van véve a géptető. Azon spriccel át a víz a motortéren is a különféle réseken át. Elég látványos.

(#66007) Jahno válasza npera (#66006) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem ez tetszik, mikor emelkedőnek nyomja és nem megy semerre, számítógép meg dolgozik erősen, hogy melyik keréken legyen hajtás vagy fék:

Meg amikor a dőlés vektora megfejthetetlen irányokba mutat és kis híján minden kerék a levegőben van.

(#66008) Jahno válasza npera (#66006) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, ezt a pirosat ismerem régről, ez után lévő videókat emlegettem de ebben is szépen lemennek a lépcsőn ha jól emlékszem :wub:

Ott mikor fiatal kölök tekergeti a kormányt a fúvókák közt, annál el lehet gondolkozni a vezetési tudásról. Vagy csak rutinból csinálják mindig ugyanazt? Tetszetős mind :C

Ezeket én nézegettem, említettem is a múltkori tesztelésnél. A kis hullámos út, aztán megpörgetik a kocsit és mindig megáll a "kisétáló" gyalog előtt. Itt el is hiszem, hogy műxik, mert ez nem Tesla :-D

(#66009) Jahno válasza npera (#66006) üzenetére


Jahno
őstag

Bár érdekes módon most akad pár Volvós ismerős, ahova én még bemegyek és nem verem le az alját, ott sziszegnek rendesen, hogy ez már nem vállalták volna be :-O

Én már nem tudom melyik kocsitól mit lehet elvárni, de azt, hogy egy fekvőrendőr előtt kiszálljanak az utasok, azt hááááááát, nem értem na.

(#66010) eattila válasza Jahno (#65981) üzenetére


eattila
csendes tag

Én úgy vagyok vele, hogy ha már leraktam a cigit, és rohamosan hízok, akkor kell valami mánia helyette, meg a hízás ellen is tenni kéne. Szóval futkosok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#66011) eattila válasza Jahno (#66009) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg kell adni a tiszteletet. Meg lehet azért fekszik, mert baj van, meg kell nézni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#66012) Gabibácsi válasza Jahno (#66008) üzenetére


Gabibácsi
tag

mondjuk nemrég olvastam hogy pont a volvónál nem működött a radaros fékezés, de jah :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66013) FőDudu válasza Gabibácsi (#66012) üzenetére


FőDudu
addikt

Biztosan 45 centis vizben jart es csak 44-ig van tesztelve ;)

FőDudu

(#66014) hobizoli válasza npera (#65986) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy ugyanilyen sztitu lejatszottam a telken anno a TD Tipo-val egyik kari es szilveszter kozott

kimentunk faterral agynemukert, mert masik fuvarnal az nem fert be mar az autoba es fuuu ne maradjon kint
telek utcaja foldes ut, ket oldalt hazak, kis pupok vegig, fel-le fel-le....
egyik nagyobb fel utan a le egy 10-12m hosszu tó volt, ami keritestol keritesig tartott ket oldalt
fater: aaaa, nem olyan mely ez, az atmeheszt rajta siman
na, en atmentem
viz szinten a szelvedoig felugrott a gepteton, nyilvan nem 440mm volt a melysege, de azert na...
mondtam is neki, hogy: jo, hogy nem volt benne vmi faronk is
generator tolteshianyat jelzo piktogramcska egybol kigyulladt, es nem akart elaludni, meg az ekszij sem csuszott...
hazaig ugy jottunk a 4-sen, hogy ahogy utolertem vkit, vilagitas le helyzetjelzore
eppen csak hazaertunk ugy 35km-rol, melegen mar nem is indult be, csak kattant az onindito, de nem forgatta at a motort

diag: fesz.szabalyzo elkoszont, mert viz ala kerult
ennel a motornal motor hatuljan a jobb feltengely felett van a generator
fincsi egy melo kiszedni :DDD

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#66015) zetor2000


zetor2000
senior tag

#comic pictures:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66016) npera válasza Jahno (#66007) üzenetére


npera
újonc

Nyitott difi átka. Ha van 3 zárható difi, akkor rögtön más a terepjáró terepjárása. A nézése, meg a járása ...

(#66017) npera válasza Gabibácsi (#66012) üzenetére


npera
újonc

Arra a bemutatóra gondolsz 2010-ből, amikor a leparkolt trélerbe belerongyol a narancs S60 és utána egykedvűen ablaktöröl?

Amennyit én hallottam róla az annyi volt, hogy sokszor (tényleg sokszor) elgyakorolták az újságírós bemutató előtt. Aztán egy technikus az éles teszt előtt valami gyorstöltéssel rátöltött arra az akkumulátorra, ami az aktív biztonsági protó rendszert hajtotta. És a gyorstöltéssel megnyekkentette az akksit, így az addig hibátlanul működő rendszer az éles bemutatón egyszerűen nem kapott áramot. A hibát nem észlelték, amikor kiküldték a kocsit élesben, hanem egyszerűen csak belek*ródott a trélerbe a kábé 120 újságíró előtt.

Innentől kezdve történelem, az aktív rendszerek egyik legkomolyabb arcpálmája. Iszonyatos égés volt, de igazából megérdemelték. Ha élőben akarsz demózni, akkor legyen minden részmomentum sokszorosan bebiztosítva.

A vicc az, hogy az éles fejlesztések során sokkal komolyabb fékek és ellensúlyok vannak, mint egy ilyen bemutató teszt során. Ha ugyanazt a minőségügyi biztosítási rutint alkalmazták volna a bemutatóra, mint a fejlesztésre szoktak, akkor nem bőgnek le ilyen durván. De nem csinálták, így lebőgtek, mint az állat....

(#66018) npera válasza hobizoli (#66014) üzenetére


npera
újonc

Ja, ezek jó mókák. Egészen addig, amíg csak elméletben próbált ki valamit az ember elég könnyűnek tűnik. Aztán a gyakorlat többnyire nem egyezik az elmélettel.

Jó, hogy hazaértetek vele.

(#66019) npera


npera
újonc

Ma kisebb sokkot kaptam. Még május 30-án adtam fel rendelést különféle forrasztó ónokra. És ma megjött!!!! :Y

19 nap alatt :Y

Alighanem már majdnem teljesen tele volt a konténer és az én 0,67-liter térfogatú rendelésem még éppen becsúszott a jobb-felső sarokba, aztán rá lehetett csukni az ajtót cuppanósra és be a repülőbe. Aztán puff neki és itt van.

Holnap megpróbálom letesztelni az ónokat. Azt hittem, hogy majd őszre ér ide....

(#66020) Phülöp válasza npera (#66019) üzenetére


Phülöp
addikt

A március 6-án rendelt cuccom nincs mellécsomagolva?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#66021) npera válasza Phülöp (#66020) üzenetére


npera
újonc

Jött mellé valami könyv és egy hengeres tárgy svéd zászlóval, amit nem tudtam mire vélni. Az a te csomagod???? :C :Y

(#66022) Phülöp válasza npera (#66021) üzenetére


Phülöp
addikt

D83?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#66023) zetor2000 válasza Phülöp (#66020) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem februári rendelésem most talán beesik holnap. Ha nem, akkor refund...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66024) zetor2000 válasza npera (#66021) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy garanciajegy, egy svéd gyártmyányú izékéhez, egy számla, Phülöp névre, a svéd gyártmányú izékéről.... És egy könyv, "Én, és a svéd gyártmányú... izéke"... írta Phülöp...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66025) npera válasza Phülöp (#66022) üzenetére


npera
újonc

Átmérő? Nem mértem le :B

(#66026) npera válasza zetor2000 (#66024) üzenetére


npera
újonc

Megnézted a dokumentumfilmet te is? :C :Y :R

(#66027) zetor2000 válasza npera (#66026) üzenetére


zetor2000
senior tag

alap... :)
Az én szakmámban Őfelsége titkolt ügynöke egy kicsit izéke. Na. Nekem kellemetlen, hogyha ilyen kollegáim lennének. Nem, nem Beyoncé-re gondolok... :D vagyis de, csak... mindegy.

Félénk fiú keresi... áh, mindegy, hagyjuk... :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66028) Phülöp válasza npera (#66025) üzenetére


Phülöp
addikt

Típus.
Pontosabban D83V.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#66029) Phülöp válasza -NoVa- (#66003) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha kell rendes fúró, csak szólj.

pont van

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#66030) npera válasza Phülöp (#66029) üzenetére


npera
újonc

Az ilyesmiről az jut eszembe, amikor még régen egy másik galaxisban futott a gyárban sok-sok megmunkáló állomás és egy markoló elvágta a betáp kábelt a közelben. És a gyár megállt. De úgy rendesen. Az összes állomás leállt, a különféle sorok megálltak, a világítás elment, a számítógépek lekapcsoltak, az IP-telefonok leálltak. Csend lett és sötét.

És a megmunkálós mérnökök elég gondterhelt arccal kezdtek el rohangálni, mert a szerszámok úgy álltak meg, ahogy az áram elment, benne az anyagban. Nem 2 forint volt kicserélni a szerszámokat....

(#66031) zetor2000 válasza npera (#66030) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én most elvben olyan helyen dolgozom, hogyha a markolós ember kiássa a betáp kábelt, és azt elvágja, akkor nincs nagy baj. UPS viszi a házat. Szép,. nagy. 1 percet kell bírnia, max 2-t, utána indul az aggregát, ami - ha nem lopták ki - akkor 1000 liter diesel powa... azaz nincs baj, csak tessen szépen visszakötve visszatemetni azt a kábelt. A másikat holnap vágja el.

Én is hümmögtem, hogy Magyarországon ilyen... ez bzuis, meg minden, de megcsinálták. Tesztelve is volt, többször, na nem markolóval, hanem békésebben, de működött. Azóta markolóst a kerületbe nem engednek be :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#66032) FőDudu


FőDudu
addikt

Itt szigoritanak a beutazok szuresen es a karanten kotelezettsegen.

Az elmult 2 hetben szinte csak kulfoldieknel diagnosztizaltak uj meg etegedest, igy szigoritanak a belepesi felteteleken.

Szerb, koszovoi, boszniai, sved, amerikai megbetegedeseket regisztraltak foleg....

Nincs ezutan belepes ha hajoja vagy ingatlanja van.
Csak ha olyan orszagbol jon ami biztonsagosnak szamit.

[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#66033) FőDudu


FőDudu
addikt

Ma ugy dontottek a szulok, hogy kiviszik a gyerekeket a tengerre. 3 orat furodtek a gyerekek. Meg 1 hetig van suli. Ez ilyen evzaro elotti csoport osszeroffenes volt.

FőDudu

(#66034) blueboi69 válasza Phülöp (#65998) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jól kezdődik ez is.

Nekem ennél meredekebb volt, mikor elküldtek a T-betűs kéklogós mobilszolgáltatóhoz, pont 2-2.5 éve, hogy hát az előző üzemeltetés cége becsődölt, a dolgozókat nem fizették, akik bosszúból nem működtek közre. Annyira nem, hogy az átadni vélt dokumentációkat törölték, vagy beletöröltek, vagy csak simán teleírták fals információkkal.
Volt rá igéret, hogy aki linuxos ember volt, az majd segít, aztán 3-4hét keresgélés után végül felvette a telefont és közölte, hogy ne zaklassuk, nem akar és nem is fog segíteni semmiben. :C
Namost így, ilyen feltételekkel, kellett átvenni a rendszert, arra a rövid időre, amíg a szerbek át nem veszik. Namost ők nem tudnak magyarul. Angolul valamennyire. A kapott magyar managerek is valamennyire, és a kettőből olyan halandzsa jött össze, hogy nekem fizikai fájdalmaim voltak hallgatni az "angol" meetingeket...
Szóval pár hónapot le kellett ott húzni, mindenféle átvételszerűség besegítésére, de gyakorlatilag sötétben tapogatózás volt. Aki a legjobban ismerte az infrát, annak még a próbaideje sem járt le... :DD
Éshát nem egy garázscég méretű helyről beszélünk.

(#66035) Jahno válasza blueboi69 (#66034) üzenetére


Jahno
őstag

Én azért az előző cégeim mindig támogattam, sosem bírtam volna vérköcsög lenni.

Pénzügyesekhez meg így estünk be Tumorral. Valami van, nyomkodni kell, heló. Előző gazda mikor dolgozott akkor is beletojós laza gyerek volt, minket meg persze ütöttek. És pénzt sem adtak cuccokra :-D Tumor ma szólt, hogy hálózatnak azt a részét megszüntette, most már modern és átment minden virtuálisba. Az legalább drága lesz. Akkori projektvezetés adott volna rá 1-2 hetet, de asszem most tartunk 2+ évnél.

(#66036) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Last of us megjelenes miatt ceg fele delutanra lehet lebetegszik. Konkretan a vfx supervisor is akivel dolgozik mondta, hogy kicsit most ne zavarjuk.

(#66037) -NoVa- válasza BobaHWSW (#66036) üzenetére


-NoVa-
őstag

:) Kivárom a cinematic playthrought, úgy is hatalmas élmény volt az 1.

Amikor 120 főből összesen ketten mentünk be dolgozni Word of Warcraft kieg megjelenés másnapján.
A NASA is kiürül majd kicsit, amikor kijön a Kerbal Space Program 2, minden cégnek megvan a maga gyenge pontja.

(#66038) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#66036) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én ettem varázsgombát és elbeszélgettem a lovammal

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66039) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Kiderült, hogy a Bp-Balaton kerékpárút az itt fog elmenni a házunk előtt, ami tök jó, mert akkor végig el tudok menni bringaúton a vasúthoz, vagy a tóhoz, vagy kb bárhová a környéken.
Majd egyszer kész lesz valamikor,de legalább a tudat megnyugtat :)

(#66040) Samott


Samott
addikt

Tulsagosan tul lett meretezve a hutes? Sokat zabál villanyból a Polestar szuperkupéja

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#66041) FőDudu válasza Samott (#66040) üzenetére


FőDudu
addikt

A formaja jo. Kicsit Aston Martin kupes...

FőDudu

(#66042) ncc1701 válasza blueboi69 (#66039) üzenetére


ncc1701
veterán

Arra az útra nagyon kiváncsi leszek.

Zebegénynél most volt egy jó kis földcsuszamlás, kiváncsi leszek, mennyire ment tönkre a bicaj út. Nagymaros-zebegény között van a kedvenc szakaszom, jó minőségű aszfalton lehetett suhanni ezerrel.

[ Szerkesztve ]

(#66043) Bujdy81 válasza Jahno (#66035) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha az előző cég becsődölt és nem fizetett (az is lehet, hogy direkt), akkor azért Te sem lennél annyira lojális, gondolom...

(#66044) Bujdy81 válasza blueboi69 (#66039) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Melyik oldalán az útnak? Mert ha a Ti oldalatokon, akkor szombaton nehéz lesz kiállni a kertből kocsival...

(#66045) Jahno válasza Bujdy81 (#66043) üzenetére


Jahno
őstag

Ahhoz nem, de 3. céget, Nokiát és új Sanyikt miért szopassam, ha nem muszáj?

(#66046) BobaHWSW válasza -NoVa- (#66037) üzenetére


BobaHWSW
újonc

6orat jatszottunk ma. Holnao delelott mindkettonk kicsit dolgozik, aztan ebed utan folyt kov.

(#66047) BobaHWSW válasza Gabibácsi (#66038) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Jol sejtem, hogy ez Zelda? Vagy Skyrim, azt nem jatszottam. Valahogy kimaradt.

(#66048) -NoVa- válasza BobaHWSW (#66047) üzenetére


-NoVa-
őstag

IRL?:)

(#66049) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#66047) üzenetére


Gabibácsi
tag

Witcher 3 :)
megkérdeztem a lovamat hogy miért tud földrészekről ott teremni, ha néha meg elakad a szomszéd kerítésben is. A programban, a programhibáról, érted.. teljesen elborult humor
meg lebaszott hogy ne olvassak hangosak, tud ő olvasni...
:Y

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#66050) Sipi- válasza blueboi69 (#66039) üzenetére


Sipi-
tag

Ha közvetlenül a ház előtt megy el, akkor az szívás. Jó időben szinte folyamatos lesz a forgalom, kocabiciklisek és versenyzők kerülgetik egymást, csengetnek, dumálnak/kiabálnak (éjszaka is).
Tapasztalat, anyósék nyaralója előtt vezet az egyik balatoni bicikliút.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.