Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#131001) Jahno válasza Grillo (#130999) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem van egy gépes táskám, Olys meg Liumixos gyári is. Eltarháltam a kifutott modellek repi anyagait.

Multi zsákból ez jó, nem kell levenned a hátadról és ez-az belefér: [link]

Én egy géppel elég ritkán mentem bármerre is, fesztiválra sikerült akkor egy félvállas táskába belefért a minden is.

(#131002) -NoVa- válasza npera (#130967) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na ez komplex téma. A Megatron-t, meg úgy általában a középkategóriás, árukon felül teljesítő dolgokat eladogattam szép sorban, nincs már FiiO Q3, BTR5, S12, stb, "kevés" kivétellel kitakarítottam a gyűjteményt. Így sem lett nagyon minimalista, de ami maradt, azokat többé-kevésbé használom is, és mindet kifejezetten szeretem a maga helyén. Kompromisszummentes cuccok maradtak csak, többféle szempont szerint. Persze ugyanúgy meg lehet magyarázni, miért kell 3 különböző erősítő, meg 6 jó füles, mint azt, miért kell 2.3", 2.75", 3", 5", 5.5" quadcopter, hobbi az ilyen. Ha ésszerűen állnék hozzá, akkor kb az ifi Go Blu + Etymotic ER3XR lenne az elég jó szint, ami még nem extrém drága:

Ezzel kiülök a tengerpartra, és nézem, ahogy arrébb kagylókat keresgél a család, vagy homokoznak a gyerekek, és világbéke.

Aztán azért akad még pár lépcső, mire összeáll, mennyivel jobban közvetít érzelmi mélységeket az énekhangból egy jó, minden fölös sallangot és zajforrást mellőző DAP-pal az RSV pl:

És hogy ezt egy komolyabb külső erősítővel még lehet fokozni:

Az RSV az, aminél az énekes ott áll előtted, és neked tartja a koncertet. Ügyes akkusztikai trükk az enyhe felső-középtartomány kihangsúlyozással. Az EJ egy lépéssel hátrébb a helyén tartja a vokált, míg a Xelentonál kifejezetten a hangszerek között, színpadi távolságból "jeleníti meg". Mindegyik elég univerzális, bármilyen stílusban fantasztikusan zenél, de pont eléggé eltérnek ahhoz, hogy ne tartsam redundánsnak őket. Az EJ hatalmas nagyszínpadot teremt bárhol, de ehhez kell alá az erősítés, nem annyira zsebben hordozható műfaj. Az RSV tökéletes a Hiby RS2-vel, nem kell feltétlenül az extra teljesítmény alá, de a sok driver miatt méretes füles. A Xelento apró, súlytalan, és kényelmes, mintha semmi nem lenne a fülemben. Ha csak egyet tarthatnék meg, nagyon nem tudnék dönteni.

(#131003) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Vidékiek! Ez mi lehet?


Ez volt reggel a kertben, kb csirke méretű tollas valami, fej nélkül. Menyét szokott járni a padláson, de azt hittem az gyümölcsöket eszik, annak ez elég nagy zsákmány, szóval passz.
Tipp? A madarat sem tudom hogy mi, pihetollai alapján ez még fiatal valami, mérete alapján meg elég nagy már most is. WTF?

(#131004) blueboi69 válasza npera (#130971) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ehhez naggyon hasonló volt a dolgozómban pár évig. Összerakás után 1-2hétig van nagyon király illata, aztán elmúlik. Egy ideig szép natúr fa, aztán besárgul. Meg addig jó, amíg ilyen szép rendezett és kevés cuccot tárolsz. Aztán jön az, hogy egymás hegyén hátán van minden. :) Szóval én most nemrég cseréltem le a dolgozóban ikejás lebegő polcokra. Oszt arra van kirakva a drón is egy képkeretben :)

(#131005) Jahno válasza blueboi69 (#131003) üzenetére


Jahno
őstag

Madár volt, esetleg macska. Úgysem fogjuk kideríteni, meg aztán kár meglepődni ilyesmiken, ezzel jár.

(#131006) eattila válasza blueboi69 (#131003) üzenetére


eattila
csendes tag

Szárcsa, vizicsirke.... Bár azoknak a lába más színű úgy emlékszem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131007) blueboi69 válasza Jahno (#131005) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jójó,de mi eszi meg a fejét és a többit otthagyja?

(#131008) blueboi69


blueboi69
csendes tag

nova, npera, ez mán döfi

[link]

bringás drónos video, technika is odabasz

(#131009) Jahno válasza blueboi69 (#131007) üzenetére


Jahno
őstag

Nyestfélék, de néha macska is.

(#131010) qnadam válasza Sipi- (#130849) üzenetére


qnadam
veterán

így is gyorsabb, mint a belvárosban a digi :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#131011) eattila válasza blueboi69 (#131007) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem biztos, hogy megette. Csak nincs ott. :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131012) qnadam válasza zetor2000 (#130968) üzenetére


qnadam
veterán

ha kínából épp van valami kuponos akciós xiaomi, az jó lehet, főleg ha van rá openwrt. nálam még egy régebbi mi router 3g van, teljesen jó cucc, bár a wifijét nem használom (egyébként a wifijével sincs probléma). két lan portja csak, de van mögötte egy switch, ha amúgy olcsó, simán jó lehet, 8-900 mbps szépen átmegy rajta.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#131013) qnadam válasza Grillo (#130939) üzenetére


qnadam
veterán

tesóm netje az én nevemen van, idióta telekom meg az egyik smsben kilencjegyű számot ír a szolgáltatás azonosítójának, néha tizenhatjegyűt (ami egyébként a kilencjegyű, csak elöl három, hátul négy számmal kiegészítve, de ez kinek esik le ránézésre?), néha telekom.hu-s linket ír mellé, néha viszont olyat, hogy telekomhu.page.link/blc, én meg ne nézzem scamnek...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#131014) Sipi- válasza Sipi- (#130914) üzenetére


Sipi-
tag

Megválaszolom magamnak: nem, csak hétköznap :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#131015) blueboi69 válasza eattila (#131011) üzenetére


blueboi69
csendes tag

true :DDD

(#131016) Phülöp


Phülöp
addikt

ha esetleg érdekel valakit

Neumann 120

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#131017) zetor2000 válasza blueboi69 (#131003) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valami döglött lény…
kutya is szokott olyat csinálni, hogy odakap, de nem akarja megenni, csak zavarja a köreit az adott lény. Ismerős tacskói ilyenek a tyúkokkal.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#131018) Grillo válasza blueboi69 (#131003) üzenetére


Grillo
senior tag

Sima csirke, esetleg búbos tyúk csirke. Már így fejetlenül bennem ez ötlik fel.
Az a menyét az nem nyest? Csirkét elviszi, ha nagyon olyanja van, bár inkább tojást lop. Menyét szerintem nem viszi el, csak kiszíjja a vérit.

(#131019) Grillo válasza blueboi69 (#131007) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem nem ette meg, hanem ahol elfogta, ott lerágta, aztán otthagyta.
Vannak kölykök mindenfelé, vinné haza neki. A menyét viszont kissebb, bár mondjuk méretarányt nem raktál a képre. :DDD

(#131020) Jahno válasza Grillo (#131019) üzenetére


Jahno
őstag

Róka viszi szinte 100%ban, többi elég hülye bír lenni.

(#131021) Grillo válasza Jahno (#131020) üzenetére


Grillo
senior tag

Hádde leszúrta a menyét... :DDD

(bocs, kb 52 percet aludtam az éjjel).

[ Szerkesztve ]

(#131022) npera válasza Grillo (#130999) üzenetére


npera
újonc

Én nagyon sokat néztem DigitalRev csatornát régen és Kai elültette a bogarat a fülembe. Aztán pár év rágódás után megvettem.

Még EOS-10D-t egy gigantikus hátizsákban vittem, az hatalmas volt.

(#131023) npera válasza blueboi69 (#131008) üzenetére


npera
újonc

Ötletes a mozgó reléállomás. Elég durva felszereléssel nyomulnak.

(#131024) zetor2000 válasza qnadam (#131012) üzenetére


zetor2000
senior tag

Köszi.
Ma voltam MediaMarktban, elég lehangoló volt a választék, de úgy mindenből. Lehet, a húsvét kifosztotta? Régebben volt Bialetti kv főző vagy 5-6 féle, mellé pár másik kotyogós, most volt 2-3 féle. Bialetti sehol.
Router volt, jellemzően TPLink, Asus 1 modell, Mercusys 1-2 modell, Tenda ~2-3, azt kész. Nagy királyság nem volt, hacsak nem a 113E Ft-ért kínált AX3000es TPlink valami.
Hja, Xiaomi is volt, AX1200as, meg AX3000es, 1 és 2 db os szett is, meg TPLink Deco is, de ezeken nincs se LAN port elég, se USB, és a keretbe se nagyon akarom beilleszteni. Persze biztos jó, csak énnekem nem kell mesh cucc még.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#131025) Jahno válasza zetor2000 (#131024) üzenetére


Jahno
őstag

Router ott úgyis drága. Aqua, Alza, Bestmarkt.

KVfőzőt meg Astoria mellett a bótban.

(#131026) -NoVa- válasza zetor2000 (#131024) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bialetti a Müllerben szokott lenni.

(#131027) zetor2000


zetor2000
senior tag

#Mithallgatszmost:
Metallicska - 72 Seasons
[link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#131028) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Asszony összrakta a nyarat. Mivel még csak három gyerek megy táborokba és nincsen végtelen szabadság+nagyszülői kapacitás, ezért fejenként három db egy hetes (öt napos) táborba mennek. Ezek között van lovas tábor (60 ezer Ft) és ingyenes (MCC) is. Szummában a 9 db tábor kerek 400.000 Ft. Négyeske csak pár év múlva csatlakozik a táborozókhoz...

(Igen, nekem is eszembe jutott, hogy egy tanár akinek esetleg átvezényelve július 15-ig kell tanítani, ezt hogyan gazdálkodja ki... :( )

(#131029) blueboi69 válasza Grillo (#131019) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nade ezaz, hogy nálunk nincs ilyen háziállat. Ráadásul körültte ilyen faapríték van (magasított ágyás körül) és ebben minden nyom jól látszódik. De körülötte nem voltak nyomok. Kár, hogy arrafelé nem néz kamera, akkor talán lenne rá magyarázat.

(#131030) Jahno válasza Bujdy81 (#131028) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem nincs gyerek, de éppen elég, hogy falum csoportjában naponta megkérdezi valaki, hogy milyen tábor van és mindig felsorolják ugyanazokat. Ráadásul amennyiért mérik azt nem tartanám drágának, de sokan 1-2 kölökre sem bírják kifizetni.

Május 1től meglátogatjuk Gömbibáékat. Anyám szerene mindenáron Londonba menni pár napra, meg mi is nézegetünk valami melegebb éghajlatot őszre, de jó eséllyel az őszre sem lesz keret. Athénba pld. simán visszamennénk kb. 5 napra, csak úgy lógni a semmiben és nézni ki a fejünkből, meg ide-oda csapódni.

Gyerek nincs, gyagya naptárból ma készült el a vázlat, kevésbé dekódolhatóan, de addig nem látok, jövő hétig kell a Volvós fotózáshoz terepet találnom, mindjárt Parkoló Parádé, jajjanyám....

április 20+,22sz
május 19+,20sz
júni 18p, 19sz
júli 17+ kicsi
aug 16+,19sz
szept 15, 16sz vége

05.19 SS park - péntek
06.16 SS Park - péntek
06.30 SS park - péntek
07.28 SS park - péntek
08.12 SS park - szombat
08.19 Fekete Zaj LIVE - nem tudjuk kell-e
09.16 SS park - szombat

(#131031) Vodike válasza Bujdy81 (#131028) üzenetére


Vodike
tag

Sogornom is ezen panikol, csak kerdem en: az 5 gyerek 1 palcazas eredmenye es egyszerre szulettek?

Na mind1, raadasul szerenyebben elnek, mint ti :)

exTiga

(#131032) Bujdy81 válasza Vodike (#131031) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mondjuk amikor fogant a negyedik gyerek (aki amúgy szerelem gyerek, már nem terveztük), akkor szignifikánsan jobbak voltak a kilátások pl. egy tanár számára.

Szóval, aki elhiszi, hogy lehet hosszú távon tervezni ebben az országban, az néha nagyon rábaszik... :(

(#131033) Vodike válasza Bujdy81 (#131032) üzenetére


Vodike
tag

Jaja, egyre jobban várom már, hogy jóváhagyják a svájci kiküldetésem...mondjuk véglegesen :D

exTiga

(#131034) eattila válasza Bujdy81 (#131032) üzenetére


eattila
csendes tag

Bárki számára. De még 2022 elején is szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131035) Jahno válasza Bujdy81 (#131032) üzenetére


Jahno
őstag

Kb. 5+ éve kezdett az egész hóbelebanc egyre jobban elborulni.

(#131036) npera válasza Bujdy81 (#131028) üzenetére


npera
újonc

Svédországban (ami még nem Nyugat, mert az Helsiki) egy csomó család vagy egyáltalán nem tart szülinapi bulit a gyereknek vagy csak kevés gyereket hívnak meg. Másik megoldás, hogy 2 család összeáll és közös zsúr.

Múltkor fiam szülinapi bulija a helyi farmon kábé 3,4k SEK volt mindennel együtt. Sok gyerek jött és akkor ennyi.

Lányom volt olyan szülinapi bulin, ahol csak 6 kislány volt rajta kívül, mert a szülök ennyit szántak rá. És ha nem valami helyen csinálod, hanem saját magad találsz ki aktivitásokat, akkor persze lehet optimalizálni a költséget. De akkor foglalkoztass (és vigyázz rájuk) egy rakás gyereket 3 órán keresztül római arcéllel. Van, akinek megy...

Itt is jól utolérte a valóság a polgárokat. Infláció az egekben (hivatalosan 11-12%, gyakorlatban ennek 3-4x-ese), hitelek kamatai mennek fel és kezdi beszopni elég sok pógár.....

(#131037) eattila válasza npera (#131036) üzenetére


eattila
csendes tag

A gyerek mostani partija közel volt a 100-hoz. 20+ gyereknek innivaló, rágcsa, torta, játszóház.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131038) Jahno


Jahno
őstag

Ááá, én most olyan bonyolult problémákkal szórakozom, hogy végre találtam odahaza egy masszívnak tűnő derékszíjat, csak mégsem lett masszív mert 2 nap után eltört a csatja.

Vettem jómunkás boltban hasonló márkából szerszámtartó övtáska öv részét, hogy az jó lesz, ha ácsoknak bírja, akkor csak nem baszik ki velem. Erre ez meg adott mozdulatnál és/vagy kicsatolódik, de egész nap húzkodtam vissza a gatyámat :-D

Tegnap este odahaza azzal szórakoztam, hogy felhúztam a gatyám, mászkáltam a konyha-nappali közt, leültem a fotelba, felálltam, oda-vissza ismételtem aztán milliméterenként toszogattam, hogy hol optimális és tart is és tán nem nyílik ki. Tesztelés vaze :DD

Még nem akarom elkiabálni, de lehet működik. Megküzdöttünk, szóval ehhez képest egy sok gyerekes zsúrparti meg mindenféle Svejcba költözések sehol nincsenek. Sehol.

(#131039) Jahno válasza eattila (#131037) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek alapján bezzegsvédben sem relatív drágább. Mondjuk 5 küvecs/gyerek, hát ja, ha most valami vidéki fesztiválnak nekilódulnék az alap hangon 10-20ezer lenne de csak a hétvégi ellátmány meg sör is nyom ennyit játszóház nélkül.

Bár utoljára játszóházba 2300 pénzt fizettem akciósan és így extra gazdaságos lett az este, mert nem volt sörük :DD Gyerek meg inkább ne fogyasszon semmiből annyit amennyit én, mert annak nem lenne jó vége.

(#131040) eattila válasza Jahno (#131039) üzenetére


eattila
csendes tag

A játszóház létszám függetlenül 44k 3 órára. Rágcsa, innivaló, pohár, tányér, villa 20k, torta 10k (tudom, nem drága torának. De kolléga felesége csinálta.). + sallang.
Meg ugye tőlünk is kapott ajándékot. :)

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131041) -NoVa- válasza eattila (#131040) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ilyesmi pénzből nem játszóházat kell bérelni, a vár alatti labirintusban jobban elvoltak 2 órát. Vittem egy tucat ledes kis bringalmápát, pirosat, fehéret vegyesen, animátor párszor körbevitte őket, kaptunk két asztalt tortázni, mégiscsak más kaland. Aztán lehetett az 1DX-el is játszani a sötétben F1.8 85mm-essel.

(#131042) Jahno válasza -NoVa- (#131041) üzenetére


Jahno
őstag

Gondolom kettő közt van kb. 200 km logisztikai nehézség. Én innen a Déli mellől nem jutottam be Grillohoz a várba :DDD

(#131043) eattila válasza -NoVa- (#131041) üzenetére


eattila
csendes tag

Oda-vissza 5h utazással? :) Itt nincs sok lehetőség. Meg elhívta az egész osztályt, azokat szállítani sem egyszerű. Ez van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131044) Jahno válasza eattila (#131043) üzenetére


Jahno
őstag

Piaci rés. Van ásód?

(#131045) npera válasza eattila (#131037) üzenetére


npera
újonc

Ja, ismerős a problematika. A pénz meg csak pattan a konyhaasztalon..... :Y :C

(#131046) eattila válasza Jahno (#131044) üzenetére


eattila
csendes tag

Nincs. Panelban lakok. Felxem van meg baltam. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131047) eattila válasza npera (#131045) üzenetére


eattila
csendes tag

Van penz lovera. Ja, haborusinflacio (sicc) miatt nem annyira

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#131048) Phülöp


Phülöp
addikt

#nyugodjék békében

Meghalt Török Ádám.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#131049) blueboi69 válasza Bujdy81 (#131032) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, én is ezt érzem és baromi elkeserítő. Még amikor asszonnyal összejöttünk, akkor ő pedzegette, hogy miért nem költözünk külföldre. Sok okból nem akartam, köztük volt az, hogy reméltem informatikusként elég jól fogok keresni ahhoz, hogy szépen meg tudjunk élni.
De itt hiába van az embernek pénze (nem, egyébként nincs) marhára szar életszínvonalon tud csak létezni.
Egyébként jó hír, hogy idén eljutottunk oda, hogy tudunk havonta félretenni is. Nem fog ez sokáig tartani, most járt le az 5éves fix törlesztője a háznak és hála a banki kamatoknak, ez most drágulni fog kb 60ezerrel havonta...
Úgyhogy ami van megtakarítás azt évente toljuk bele a hitelbe, hogy csökkenjen a tőketartozás és tudjuk le mielőbb, mert ez a "legjobb befektetési forma"

(#131050) blueboi69 válasza Jahno (#131035) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, még az előző választásoknál bíztam abban, hogy a jobbiknak sikerül, a legutóbbinál bíztam abban, hogy az ellenzéknek sikerül... mostmár abban bízok, hogy ez a vén faszokból álló brigád kihal a gecibe és még a mi életünkben sikerül valakinek kicsit helyrehozni az egészet. Mindjárt kiveszem a kezem a biliből

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.