Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19001) FőDudu válasza Sipi- (#19000) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalatok nincs a gyereknek tabletje?
Biztosra veszem, hogy van.

Volt itthon, elkezdte hasznalni.
Mindharmunknak van sajat iPadunk.
Igaz en mostanaban alig hasznalom, eleg a Note9.

Ha nem eleg, akkor kirakom TVre.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19002) FőDudu


FőDudu
addikt

Asus csinalt olyan laptopot ahol a touchpad alatt egy masodik kijelzo van.

Elsore fura, de a tesztelok szerint eleg jo otlet.

https://www.ultrabookreview.com/20504-asus-zenbook-ux580-review/

Grafikusok biztosan orulnek egy 4K felbontasu kijelzonek 100% AdobeRGB szinpalettaval.

Persze messze nem tokeletes a gep, de lehet hasznalhato lesz a masodik kijelzo is.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19003) Jahno válasza FőDudu (#19001) üzenetére


Jahno
őstag

Múltkor írta, hogy nincs semmi ilyesmi.

(#19004) FőDudu válasza Jahno (#19003) üzenetére


FőDudu
addikt

Manapsag ilyen idosen minden osztalytarsanak van. Egy evvel idosebbek mar telefonnal jarkalnak. Nejemet mar telefonon keresik a gyerekek, hogy itthon van-e es kimehet-e a fiam.

Mas idok vannak....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19005) Sipi- válasza FőDudu (#19001) üzenetére


Sipi-
tag

Nincs a gyereknek tabletje. Nekem sincs. Összesen egy Windows-os tabletünk van, de azt is csak a kocsiban használjuk mesét nézni hosszabb úton (>1 óra, autópályás).
Van a nagyobbiknak egy kínai okostelefonja, azon szoktak játszani, de csak hétvégén. Hétköznap csak az angol Duolingo leckéjét csinálja meg, de az csak 5 perc naponta.
Hétköznap tanulás van, mivel mindkét gyerek sulis már (2. és 4. osztály). Ha esetleg van szabadidő még (tehát nincs úszás vagy karate), akkor vagy együtt játszanak a srácok vagy társasjátékozunk.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19006) Phülöp válasza BobaHWSW (#18906) üzenetére


Phülöp
addikt

én akkor szoktam örülni magamnak, amikor rányomok a vásárlásra, és kiderül, hogy dollárban annyi, nem euróban
pedig ugyanannyi euróért is megvenném, hiszen megnyomtam az "addidegombot"

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#19007) npera


npera
újonc

(#19008) Jahno válasza FőDudu (#19004) üzenetére


Jahno
őstag

Én is ezt mondtam valakinek, hogy lemarad. Cégnél akadnak 20 évesek és nem értik a simogatós telefonokat. Értem, hogy nekünk ezzel foglalkozni kell, de nem kevés időt vesz el ez meg az.

(#19009) FőDudu válasza Sipi- (#19005) üzenetére


FőDudu
addikt

Fiam masodikos, kb minden nap van neki valami. Ma volt 1,5 ora kezilabda aztan 1 ora tenisz. Van meg kosarlabda, korus, cserkeszet, nyelv.

Szoval nem er ra azon logni. Leginkabb hetvegen tud egy kicsit ipadezni

FőDudu

(#19010) FőDudu válasza Jahno (#19008) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem is a lemaradas, inkabb az olyan dolgok amiket abbol tanul meg.

Olaszul eleg jol ert, onnan tanulta meg. Van valami olyan autos jatek Ami a levegoben levo pallokon megy es egy urge orakon keresztul kommenteli a torteneseket. Onnan megtanulta az iranyokat/szineket/autos kifejezeseket - amikor jott a szomszed olasz unokaja siman elmagyaraztak egymasnak a dolgokat.
Aztan persze mar a suliban is tanul olaszul, de a kezdest tok egyedul tette meg.

Olvasni is egyedul tanult meg, volt iro tablaja a betukkel meg a sok YouTube bebi video a betukkel. Aztan egyszer furdes kozben elkezdte kibetuzni a tusfurdon a szoveget.

Utana mar celiranyosan keresgelt, ma meg ugy kezeli a TV-t, hogy nezni is rossz...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19011) FőDudu válasza FőDudu (#19009) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy azt gondoltuk sok lesz a masfel ora kezilabda utan a tenisz, de nem tunik faradtnak.

Igaz a hazaeres utan betolt egy doboz rakot (30dkg) egy adag rizzsel, majd mivel en burgert sutottem abbol is betolt egyet. Nem mekis meret, Angus pogacsa.

Most kezd szloven tevet nezni, hogy tanulja a kifejezeseket amiket tolunk nem tud.

Aztan fel ora mulva furdes/fogmosas/alvas.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19012) Phülöp válasza FőDudu (#19011) üzenetére


Phülöp
addikt

pótolni kell az energiát, nincs ezzel gond
én is ilyen gyerek voltam valamikor

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#19013) FőDudu válasza Phülöp (#19012) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem kutyu fuggo, amint lehet megy a levegore biciklizni.
Van gyerek aki rakattan az kutyukre es onnantol nem akar mozogni - nalunk szerencsere nem ez a helyzet.
Ha azt latnank, hogy zombul, akkor nem hagynank.

A lenyeg az egyensuly.
Lehet iPadezni meg tevet nezni - ha a tanulas es a mozgas is megvolt.

FőDudu

(#19014) BobaHWSW válasza npera (#19007) üzenetére


BobaHWSW
újonc

:)) :DD :C

(#19015) BobaHWSW válasza FőDudu (#19002) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Hm... En nemtudom.

Egy grafikus wilhelm sikolyt ad elo amikor mar 5 centire van egy ujj a kijelzotol es akkor ezt meg tapicskold is?

Tablet az mas, cintiqek azok masfele uveget hasznalnak amin nem jon ki a zsiros ujjlenyomat, ipadra meg folia.

Plusz egy grafikus nem lefele akar nezni ha nem muszaj hanem maga ele mert megfajdul a nyaka.

Nomeg 15 inch az kenyszer... Erre kulso monitor lesz rakva.

A 100%os adobe rgbt betudom marketingnek.

3dre roppant gyenge es a memoria nem bovitheto, jol lattam? 2d melora ok de egyes fura fickok mar ott is huzzam a szajukat 16 gigara.

Amugy ezen kivul sztem eleg baba laptop. En orommel elfogadnam csak 17es meretben. De a professional content creatorok mashol fognak nezelodni szerintem.

(#19016) npera


npera
újonc

Óóóóóó, fabetét :R

Honda Urban EV.

(#19017) FőDudu válasza BobaHWSW (#19015) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez meg eleg messze van a professional mobile workstation kategoriatol (pl Dell Precision sorozat). Nemcsak arban, kivitelben is. Mondjuk a 2 kiloba ennyit bezsufolni szep mutatvany.

4k kijelzo nekem ekkoraban parasztvakitas, lehet olyannak aki akkora felbontason vag videot must-have.

Fix ram az erosen tokonloves, de lassan minden atlagos gepen ez van. Inkabb az a ritka ahol nem.

Ez is a consumer era gyumolcse. Vegyel ujat ha olcso szart vettel.

Sajnos a hutese gyenge...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19018) BobaHWSW válasza npera (#19016) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ez igencsak amerikai piacra designeold muszerf. A sik vegig lap pl.

(#19019) zetor2000


zetor2000
senior tag

Tequila Suicide volt már?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19020) Jahno


Jahno
őstag

Én meg júniusra kb. jó fejségből bevállaltam egy esküvői fotózást. Aztán mire megírtam volna, arra még egyet is :-D Havert akarta megdumálni a tesója, de havernak volt esze és inkább másra mutogatott. Azaz rám :-D Hamar meg is egyeztünk... Most írtam Neki, hogy egy laza és gyors volt, erre írja, hogy itt a következő jelölt. Háááááááááát.

(#19021) FőDudu válasza Jahno (#19020) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk januar 5-en is volt eskuvo. Azt hittek, hogy szilveszterrel befejezodtek a rendezvenyek a januar vegi zarasig, erre jott egy last minute eskuvo.
Szoval nem feltetlenul nyari program...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19022) Jahno válasza FőDudu (#19021) üzenetére


Jahno
őstag

Több haversrác is kampányol, hogy megy az télen és korábban, szervezőkkel dumálva az eddigi június-agusztus szezon már szép lassan május-szeptember/októberre húzódott. Így el lehetne osztani télre is aminek akad műszaki előnye a sok hátránya mellett is. Majd kiderül.

http://penzerpix.hu/blog/bsws_telieskuvo.html

(#19023) WiZARD válasza Jahno (#19022) üzenetére


WiZARD
addikt

Én télre akartam a mienket. Gyűlölöm a meleget, főleg ha 20 fok felett hosszú nadrág/ing van rámkényszerítve. Zakóról, nyakkendőről és hasonló szarokról ne is beszéljünk.

Végül szeptember második fele lett a kompromisszum, persze még így is elég meleg volt. Ha rajtam múlott volna, akkor december-február közt lett volna.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19024) Jahno válasza WiZARD (#19023) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, haversrác meg tőlem is elvárta a szép ruhát, mikor videózni mentünk, a menyasszony a nagy ruhában szívott és árnyékról árnyékra ugráltak, meg "mikor lesz már vége", bent az egyik helyen is 30 fok, mellé cipelhettem a felszerelést...

(#19025) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Nálunk van a gyereknek ipadja, pár éve (most 5 éves)
jól tanul angolul belőle, játékokkal
meg mesét néz
de le lett szoktatva róla , mert egy időben csak azért könyörgött
szerencsére ő is jobban szeret kimozdulni a reptérre sárkányozni vagy akármi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#19026) Sipi- válasza Jahno (#19024) üzenetére


Sipi-
tag

Fotóstól szép ruhának teljesen jó egy egyszínű szövetnadrág meg egy egyszínű rövidujjú ing (olyan, amin nem látszik, hogy mennyire izzad a fotóscucc cipelése miatt). És persze nem piros sportcipő :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#19027) Gabibácsi válasza Sipi- (#19026) üzenetére


Gabibácsi
tag

nálunk nem is tudom miben volt a Jahno

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#19028) FőDudu válasza Gabibácsi (#19025) üzenetére


FőDudu
addikt

A lenyeg az egyensuly.

Amig a mozgas/tanulas/jatek egyensulya megvan a napi rutinban, addig a kutyuk segitik a tanulast.
Ha bezombul es csak jatszik (a tanulas es mozgas rovasara), akkor mar nem feltetlenul.

Nem azert veszek a gyereknek iPadet mert mindenkinek van, hanem azert mert abbol tanul.

Angolul, olaszul - meg szimplan azon szelesiti a latokoret, hiszen olyan dolgokat lat amit a szulo nem feltetlenul tud megmutatni/elmondani.

Nekem az a velemenyem, hogy amelyik szulo megfosztja a gyereket az uj technologiak hasznalatatol es az azokbol torteno tanulastol, nos az szimplan a gyereke jovojevel jatszik. Lemarad, kimarad, nem ismeri - hulyen fog kinezni a kortarsak kozott a tudatlan gyerek (technologiai analfabeta lesz).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19029) FőDudu válasza Sipi- (#19026) üzenetére


FőDudu
addikt

Hanem 'makkos' cipo :)

FőDudu

(#19030) Jahno válasza Sipi- (#19026) üzenetére


Jahno
őstag

Ismerős simán elmegy rövidnadrágban és teljes szett mellényben, aztán egy csomóan csak köpködnek rá, hogy mit képzel magáról. Ízlések és pofánverések, legtöbb szép cuccban nem lehet rendesen mozogni és az már korlátos. Plusz hosszabb távon az amortizáció hozzádobálna némi összeget a számlákhoz :-D

(#19031) Jahno válasza FőDudu (#19028) üzenetére


Jahno
őstag

Ismerős is mondta, hogy valami olyasmit adjunk a gyerek kezébe, amitől megtanul utcán közlekedni, mert gyalogosként sem tudja felmérni a sebességet, besorolni a másik elé/mögé és hasonlók.

(#19032) npera válasza FőDudu (#19029) üzenetére


npera
újonc

Nyújorkjenkis kabáttal!!!

(#19033) npera válasza Jahno (#19031) üzenetére


npera
újonc

Carmageddon :C

(#19034) -NoVa- válasza npera (#19033) üzenetére


-NoVa-
őstag

Semmi sem tanítja megfelelőbben a különböző sebességű és mennyiségű gyalogos közé besorolást!

(#19035) FőDudu válasza -NoVa- (#19034) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezek szerint a pallokon autoval versenyzos az valojaban koteltancra tanitja oket? :Y

FőDudu

(#19036) npera válasza -NoVa- (#19034) üzenetére


npera
újonc

Artistic bonus. Electric pedestrian bastard ray.... :Y

(#19037) zetor2000 válasza npera (#19036) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nice shot, sir!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#19038) npera válasza WiZARD (#19023) üzenetére


npera
újonc

Július 20. volt a miénk, de én gyakorlatilag teljesen immunis vagyok a melegre.

(#19039) FőDudu


FőDudu
addikt

Gyerek megtalalta a regi T400s notimat. (jo kis gep az meg mindig, 8GB ram, 256Gb SSD, masodik SSD az optikai meghajto helyen)

Most azon nezeget dronokat maganak - amazonon keres, elolvassa, megnezegeti.

Erdekes latni, hogy milyen gyorsan megtanulta hasznalni a bongeszot, a rendes billentyuzetet.
Viszont eleg fura, hogy a kepernyon gorget, mert ugye a gep erintokepernyos es az iPad alapjan is ahhoz szokott. Tehat billentyuzeten gepel, kepernyon gorget :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19040) FőDudu válasza npera (#19038) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezert mentel a hidegbe. Logikus....

FőDudu

(#19041) FőDudu


FőDudu
addikt

Ilyen plazma van ha kene valakinek (par darab meg akad). 1-2 honapig tudom tarolni, szallitani nem tudom. Szoval atvetel Szloveniaban. Hatso ulesre nekem befert 3 darab. Info.

Taviranyitoja nincs, talpa nincs (falra szerelheto, fali tarto van hozza).
Taviranyito kb 3-4 Euro Aliexpresen.
Van meg 32" verzio is. Abbol tobb akad (100+)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#19042) npera válasza FőDudu (#19040) üzenetére


npera
újonc

Nyáron itt is elég meleg tud lenni, a Nap ereje elég durva.

Egyébként a hideg sem árt, maximum piros lesz az arcod tőle. Vagy ráfagy a lehellet a szakállamra. Teljesen immunis vagyok az időjárásra, valami van, aztán haladjunk...

Ahogy a művelt német mondaná, "det finns inget dåligt väder, bara dåliga kläder...."

(#19043) npera


npera
újonc

Nova, az Avant X3 EVO-ra nézek kábé 1 Ah-s 3S akksit, mivel a kis 450 mAh-s akksik nem bírják a vasat. Találtam "némethben" Tattu 3S 1050 mAh 75C pakkot 14 juróért, valamint a Turnigynél van Graphene 1000 mAh 3S 75C 11,5 juróért. Ugyanilyen 4S-ből 16,8 juró.

A 3S Graphene Turnigy csábító. A 4S biztos vicces, de akkor esélyes, hogy megint remegő térdekkel és kicsit citerázó idegekkel szállok le a quaddal :C :Y

(#19044) Samott


Samott
addikt

She's got toblerowned :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#19045) npera


npera
újonc

Wellness etikett...

Nem olvastam el, csak a szaunára reagálnék. Rendesen szaunázni így kell, svéd-finn videó tutorial.

(#19046) FőDudu


FőDudu
addikt

Thai SIM kartyaval megy a hivas rogzites.. Tobb forumozo igazolta.

Vagyis ha Thai SIM kartyaval csinalsz egy resetet a Note9-en,akkor megjelenik a tarcsazoban a hivas rogzites (mas SIM kartyat hasznalva is).
Lehet megsem gyaktak ki az API-t, sot inkabb beepitett hivas rogzitot csinaltak (bizonyos regiokba)?

FőDudu

(#19047) npera


npera
újonc

Aj, amikor 4500/min fordulatig forgatja az ember a dízelt. Ki kell öblíteni a szelepeket, hadd pörögjön az swirl a hengerben és fújja ki a részecskeszűrőt boldogan a motor.....

(#19048) npera válasza FőDudu (#19046) üzenetére


npera
újonc

Óóó, ehhez eléggé elhívatottnak kell lenni. Csak inkább titokban kellett volna tartani, mert most olvassák a HWSW-t az androidos guruk és letiltják az opciót majd..... :Y

(#19049) FőDudu válasza npera (#19047) üzenetére


FőDudu
addikt

X5 M50d az 5500 korul kezdi a piros savot :)

FőDudu

(#19050) WiZARD válasza npera (#19047) üzenetére


WiZARD
addikt

Kiváncsi lennék meddig bírja az új DPF, ha továbbra is eléget 1 liter motorolajat minden 2000 km-en...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.