Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53001) cyberde válasza ncc1701 (#52996) üzenetére


cyberde
csendes tag

Azert ez a fejnehez rendszer kezd megvaltozni. Valoban volt idoszak, amikor tobb tiszt, plane fotiszt volt mint honved.
A mostani hivatasos/szerzodes rendszer, + a szigorubb fizikai felveteli kovetelmenyek, + az elfogadhato berek es juttatasok kezdik felhozni a szinvonalat.

(#53002) FőDudu válasza cyberde (#53001) üzenetére


FőDudu
addikt

Beszelgettem egyszer egy hivatasos katonaval aki kulfoldi missziokon vett reszt (Ifor, stb).

Azt mondta, hogy fizu szempontjabol nagyon rendben vannak az ilyen kulfoldi utak.
Es meg meg is tanuljak az aktualis technikai dolgokat, szoval dupla haszon.

FőDudu

(#53003) ncc1701 válasza cyberde (#53001) üzenetére


ncc1701
veterán

De ettől még kevesen vannak, és elavult az egész. Pláne ilyen agymenésre, h majd ők lezárják bp-et.

(#53004) cyberde válasza FőDudu (#53002) üzenetére


cyberde
csendes tag

A misszio, az sorbanallos/kierdemlos melo es anyagi szempontbol az sem mindegy, hogy Koszovoban vagy sofor, vagy Afganisztanban tuzszeresz.

(#53005) -NoVa- válasza FőDudu (#52995) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szervezés kérdése. Tartós kaját pár nap karanténba pakolsz, 4-5 nap után már nem kell pazarolni rá fertőtlenítőt. Autót szintén nem használod minden nap, szintén kár törölgetni.

(#53006) ncc1701 válasza -NoVa- (#53005) üzenetére


ncc1701
veterán

Pláne, ha kint van a napon a verda úgyis.

(#53007) npera válasza JonesC (#52993) üzenetére


npera
újonc

Ezt én sem értem. Szappan, jó alapos kézmosás az útmutató (vagy józan ész) szerint. Kábé 15-20 másodperc per lépés, az egész kábé 1 perc. Utána megtörlöd a kezed papírral és kész.

Otthon akár még papír sem kell, van törölköző. Amit lehet mosni pár naponta.

Nem az Intel processzorgyárába megyünk látogatóba, egyszerű személyes higiénia...

Dzsízász Krájszt.....

(#53008) cyberde válasza ncc1701 (#53003) üzenetére


cyberde
csendes tag

Budapestrol van kb 100 kivezeto utvonal. Ezt hermetikusan le tudna zarni max 1000 katona. Mobil jarorrel, valtassal, mindennel.
Csak az akarat hianyzik, hogy a megszokasbol szemtelen, szofogadatlan, kihaennem, elllenallo jomunkasembernek kirugjak a labait, arccal a foldre szoriitsak a tarkojan egy gepkarabellyal, neadjisten kilojek az autojanak a gumijat.
Lenne belole visitozas, de 2. 3. eset utan senki nem partizankodna a kijutassal.

(#53009) npera válasza FőDudu (#52995) üzenetére


npera
újonc

Van egy jó hírem:

Járok vásárolni, járok melózni. Megfogok kilincseket, bevásárlókosár fogóját. Kinyitom a hűtőt a boltban, elhúzom a fagyasztó tetejét, stb.

Utána hazamegyek, lerakom a cekkert az előszobában és kezet mosok alaposan.

És kész. Se gumikesztyű, se maszk, se alkoholos kézfertőtlenítő nincs otthon. Szappan van, langyos víz van.

Gyerekek kezét megmossuk oviban még elhozás előtt. Aztán otthon is. És kész.

Semmi bajunk.

Szerintem túlpörgöd, de nem alapfokon.

(#53010) npera válasza JonesC (#52997) üzenetére


npera
újonc

Ja, nem dugdosom a mancsomat különféle testnyílásaimba kézmosás előtt. Igazából utána sem..... :C

(#53011) -NoVa- válasza npera (#53010) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez nem kötelező perk ahhoz, hogy egyáltalán Svédországban élhess? Szabad kilógni ilyen homofób hozzáállással?

(#53012) JonesC válasza npera (#53010) üzenetére


JonesC
csendes tag

Utána már lehet :D

(#53013) Gabibácsi válasza -NoVa- (#52991) üzenetére


Gabibácsi
tag

én a legnagyobb boom vagyok , 76-77-ben, családi pótlék bevezetése után
42-en voltunk egy osztályban általánosban :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53014) Gabibácsi válasza ncc1701 (#53003) üzenetére


Gabibácsi
tag

Már elnézést, de BP lezárását sok agyhalott faszbukrettegő terjeszti.
Semmi nem lesz lezárva, semmilyen város. Ha kijárási tilalom is lesz, az sem azt jelenti hogy akkor körbekerítenek valamit.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53015) ncc1701 válasza cyberde (#53008) üzenetére


ncc1701
veterán

Aha. De ehhez az kell, h kimondják: dolgozni se menj. Agglomeráció, ugye. Kb rögtön fejreállna minden.

(#53016) Gabibácsi válasza npera (#53010) üzenetére


Gabibácsi
tag

utána sem? nagyon aszkéta életet élsz te :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53017) Gabibácsi válasza ncc1701 (#53015) üzenetére


Gabibácsi
tag

már most sem jár be dolgozni senki az agglomerációból kb , jellemzően irodai munkásemberek
én most hazavittem gyereket Dunakesziről Újpestre, autót alig láttam. Viszont kocogókat sétálókat sokat.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53018) ncc1701 válasza Gabibácsi (#53017) üzenetére


ncc1701
veterán

Aha. Tegnap a 31-esen olyan dugó volt befele, mint szokott. Marha sokan járnak befele, m3 bevezetőn is. Kb egy gyengébb nyári napnak megfelelő forgalom van. Sacc/kb 30-50% között azért járnak arra befele, amerre én is járok.

[ Szerkesztve ]

(#53019) Gabibácsi válasza ncc1701 (#53018) üzenetére


Gabibácsi
tag

akkor Dunakeszi egy különleges hely :D én tényleg ezt láttam ma is
akkor nemtudom, passz
mindenesetre ha korlátozás is lesz, az lesz először hogy nem mehetsz ki, csak dolgozni, kajáért, meg gyógyszerért kb

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53020) cyberde válasza ncc1701 (#53015) üzenetére


cyberde
csendes tag

Az volt a felvetes, hogy a Honvedseg nem tudna lezarni Budapestet. Nem az, hogy mi lenne, ha le is zarnak. :)

(#53021) ncc1701 válasza Gabibácsi (#53019) üzenetére


ncc1701
veterán

Én is így gondolom. Aztán, h azt hogy tudják korlátozni, h ne menjenek az emberek futni/bicózni, az más kérdés. Mert bicajjal ha megállítanak, akkor azt mondom, h gyógyszertárba megyek. Vagy a muterhoz.

(#53022) FőDudu válasza npera (#53009) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem aggodok tulsagosan, jol alszom, alapbol nem vagyok egy aggodos tipus.
ismerek aggodost aki mar napok ota nem alszik rendesen, stb.
Mert jajj mi lesz. Mi lenne, tuleljuk.

Inkabb 1-2 hettel elobb lepek a dolgok beszerzeset illetoen, eddig ugyis bejott minden amit vartam. A lista alakul, mindig van valami ami kimaradt - de ettol meg nem megyunk feleslegesen sehova. Amikor majd mindenkeppen szukseges, akkor megyunk.

Sajnos az olaszok kozelsege miatt van mar halott Isztrian - horvat oldalon egyik vendeglos.
Nem lehet tudni hogyan kapta el, vendeglatosnal sokan megfordulnak.
Hetfon jeleztek a doktornak, hogy eros kohogese van, pentekre meg is halt.
Korhazba sem szallitottak. Horvatoknal is megy a nem ide tartozik stb. mentlitas a korhazakban. Azaz majdnem biztosra veheto, hogy a virus a kornyekunkon van.
Persze nem biztos, hogy a koronavirus fertozes okozta a halalat.
Igy az igazolt fertozottek szama kb 10 a 10 kilometeres korzetunkben (Szloven szamokat tudok, horvatokrol nincs megbizhato info).

Kornyezo varosokban mar fertotlenitik az utakat, tereket, stb... Azaz amit a kinaiaknal lattunk lassan ide is eljut.

Felkeszulni egy par hetes komlyabb karantenra (nem etel es wc papir tekinteteben) szerintem nem felelsleges lepes. Fejben dol el. Panikolni felesleges - legtobben tul fogjak elni, azert a halalozasi rata eleg alacsony.

Ha panikolasnak tunne amit irok, akkor nem a panik keltes a celom.
Amit leirok az kb. elore jelzese annak ami Magyarorszagon kovetkezik.
Ahogy mar mondtam, kb 3-4 nap elteres van a 2 orszag lepesei kozott (szerintem) - azaz nem lepne meg, ha meg ezen a hetvegen ugyanezen lepeseket megtennek.

FőDudu

(#53023) Gabibácsi válasza ncc1701 (#53021) üzenetére


Gabibácsi
tag

megint rossz felét nézed, az embereknek kéne felelősségteljesebben viselkedniük
nem az a lényeg hogy el tudnának -e kapni meg ilyen marhaságok
én majd magammal viszem a lakásbérleti szerződést, ha ilyen lesz, és kész, de kedvtelésből nem megyek át budapestre

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53024) Gabibácsi válasza FőDudu (#53022) üzenetére


Gabibácsi
tag

Te ott egész jól el vagy zárva nem? Valami falu mellett laksz. Szerintem az a legjobb ilyen szempontból.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53025) FőDudu válasza Gabibácsi (#53014) üzenetére


FőDudu
addikt

Igazabol az itteni lepest is csak helytelenul forditottak kijarasi tilalomra - ez valojaban lakhely elhagyasi tilalom.

A munkaba jarast meg nem korlatozzak - eleg hosszu lista van arrol hova lehet menni es mi lesz nyitva.

Igazabol a gyulekezest tiltottak meg es az esz nelkuli maszkalast.

FőDudu

(#53026) FőDudu válasza Gabibácsi (#53024) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze. De ettol meg szeretek kepben lenni. Es elobb lepni a panikolo tomegnel.
Nem lesz zombitamadas, nem lesz ehinseg, nem lesz durva jarvany - csak az infok alapjan probalom a legtobbet megtenni az elkerules (vagy hatraltatas) erdekeben.

FőDudu

(#53027) qnadam


qnadam
veterán

bp lezárásának ügyében

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53028) Gabibácsi válasza FőDudu (#53025) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az korrekt, itt is az jön, mert hiába kérik az embereket

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53029) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Amúgy a kijárási tilalmat hogy kell értelmezni? Egyáltalán nem lehet kimenni vagy szigorúan ellenőrzik, hogy ki miért megy bárhova is? Csak azért kérdezem, mert tegyük fel nem lehet kimenni ,de elfogy otthon a kaja, kell gyógyszer, akármi, akkor olyankor mi van?

(#53030) Samott válasza Gabibácsi (#53013) üzenetére


Samott
addikt

Dehogy. Mi mar az eggyel kesobbi generacio vagyunk. A "nagy generacio" gyermekei. Kis generacio, ahogy a Gesztiek mondtak... 76-77-el annak is mar a lecsengese.

Amirol Nova irt, az nalunk a Ratko gyerekek, mi azok gyerekei vagyunk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53031) Samott válasza ncc1701 (#53018) üzenetére


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53032) ncc1701 válasza blueboi69 (#53029) üzenetére


ncc1701
veterán

Munkába, kajáért, gyógyszerért, hozzátartozóhoz mehetsz. Aztán, h hogy jönnek rá, hogy én nem oda tartok bicóval, azt én nem tudom. Nyilván ha valaki olyan hülye, h bevallja, h csak úgy fut, h erősebb legyen az immun rendszere, és ne legyen beteg, és nem gyógyszerért, az életképtelen. :)

[ Szerkesztve ]

(#53033) ncc1701 válasza Samott (#53031) üzenetére


ncc1701
veterán

Bejött az 50%.

(#53034) FőDudu válasza blueboi69 (#53029) üzenetére


FőDudu
addikt

Ott a link mintanak. Olvasd el.
Nem kijarasi, lakhely elhagyasi tilalom.
Csak okkal hagyhatod el a lakhelyedet.

Olaszok pl. cella informacioval ellenorzik, es tudjak mennyi lakos nem tartja be.

FőDudu

(#53035) Gabibácsi válasza Samott (#53030) üzenetére


Gabibácsi
tag

jah ok, nem néztem utána, de elhiszem
arra emlékszem hogy 42-en voltunk az osztályban

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53036) Gabibácsi válasza blueboi69 (#53029) üzenetére


Gabibácsi
tag

rosszul fordították , az a baj

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53037) blueboi69 válasza FőDudu (#53034) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó, hát mobil nélkül is el tudok menni kaját venni :) Felénk meg nem lepődnék meg, ha összesen lenne 1cella a városra :)

(#53038) Gabibácsi válasza blueboi69 (#53037) üzenetére


Gabibácsi
tag

asszonyt nem tudják követni, én majd elküldöm őt vásárolni :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53039) Samott válasza ncc1701 (#53033) üzenetére


Samott
addikt

Igazabol mar a hetvegi forgalom alatt van a hetkoznapi is. Marc 7-8-hoz hasonlitsd.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53040) cyberde válasza qnadam (#53027) üzenetére


cyberde
csendes tag

Pont az ilyen formakra gondoltam a "megszokasbol szemtelen, szofogadatlan, kihaennem, elllenallo jomunkasember" jelzokkel. O annyival rosszabb, hogy mar elore kigondolta es megideologizalta, hogy miert nem fogja betartani az esetleges lezarast.

(#53041) Gabibácsi válasza qnadam (#53027) üzenetére


Gabibácsi
tag

amúgy bírtam ezt a blogot nagyon eddig, de ezzel a stílussal eléggé leírta magát

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53042) Samott válasza Gabibácsi (#53035) üzenetére


Samott
addikt

Csak azert tudom mert en is kb. ennyi idos vagyok. Felettunk 1-2 evvel meg tobben voltak.

"A családi pótlék és gyes 1973-as emelése után még két évig nőtt a termékenység, az utána következő visszaesés azonban a törvényhozókat arra ösztönözte, hogy a gyermekvállalást további juttatásokkal tegyék vonzóbbá."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53043) qnadam válasza cyberde (#53040) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem ez egy írói alany, nem hiszem hogy pont ez a terve, hogy direkt kikerüli. főleg hogy az egész arról szól, hogy megvalósíthatatlan is, meg igazából értelme se lenne. különösen most, hogy bp-n kívül is van csomó beteg, meg minden logisztika is összedőlne a határ zárásával.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53044) qnadam válasza blueboi69 (#53037) üzenetére


qnadam
veterán

boltba mehetsz telefonnal is, oda szabad. Jahno linkelt éjjel egy hölgyet, aki az ottani mindennapokról ír, ott elég jól le van írva, hogy megy ez.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53045) Samott válasza cyberde (#53040) üzenetére


Samott
addikt

O kigondolta meg megideologizalta hogy miert nem tartja be? Tiburu a szerzo, ex-rendor fejes.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53046) Jahno válasza ncc1701 (#52969) üzenetére


Jahno
őstag

De itt nem a láz volt a kérdés.

(#53047) Jahno válasza ncc1701 (#52967) üzenetére


Jahno
őstag

Fegyvermennyiség kérdése és ha elég hülyék, akkor meg aztán főleg. Ennek a tizede sem kell, hogy az utakat körben lezárják, itt-ott kószálnak a városban és míg joga lesz izomból fejbeverni, akkor max. az első pár eset lesz nehéz, utána a paraszt megtanulja, hogy nem kellene szórakozni.

(#53048) Jahno válasza ncc1701 (#52996) üzenetére


Jahno
őstag

Nem, amíg sorkatonák voltak addig nem volt értelme.

(#53049) Jahno válasza eattila (#52975) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezt sem értem, itt már az orvosoknak szerveznek gyűjtést, mindenki sír, hogy mennyire túlterheltek, semmi nincs, jajjj itt a kór, ésatöbbi. Közben még el sem kezdődött semmi. Mi lesz ha jön az úthenger?

(#53050) Jahno válasza FőDudu (#52984) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, ez békeidőben is ilyen bír lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.