Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#137001) -NoVa- válasza npera (#136995) üzenetére


-NoVa-
őstag

Erre hajlok, de azért felmérem. Ez egy valid pénzügyi menekülőpont, épp amúgy is kiírta, hogy itt az éves szerviz ideje, majd meghibásodott a szöveges kijelzője, és szétesett a tartalom.

Szóval vagy bontó + fényező + szokásos szerviz, vagy valami 10 évesre frissítem. Azért egy újabb T3 vagy 2 literrel kevésbé éhes, talán az olajat sem csipegeti (átlag 1l/1500km, mint 150k km-el ezelőtt, nem nőtt, nem múlt el), esetleg működik a rádió, és van tempomat.

De ezt a 2.0T motort azért erősen tudom szeretni. Hosszú mérlegelés jön.

(#137002) Sipi- válasza Jahno (#136999) üzenetére


Sipi-
tag

Z-Wave minimálisat fogyaszt, kijelző sem ír ki semmit, ha nem piszkálja senki. Ami problémásabb, hogy május és október között biztos elfelejteném kivenni és feltölteni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#137003) Jahno válasza Sipi- (#137002) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor meg azért tart ki sokáig.

(#137004) eattila válasza Samott (#136994) üzenetére


eattila
csendes tag

:DDD :DDD :DDD :N

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#137005) Jahno


Jahno
őstag

Na, reggel is kicsit nagyobb forgalom volt, meg Törökbálint felé is, erre csak úgy érződött, M0/M7/M1 csomópontok hozzátoldottak 2+ percet, hát nabumm, ott egy lerohadt kamion és árokban hempergő BMW is kicsit akadályozta a menetet, mégis mérve kerek fél óra alatt kiértem a MOM parkból. Visszafelé Csepel meg gyaloggalopp simán. Törökbálintnál volt időm nézelődni, az út jobb odalán csak két futó volt, nulla bicajos, bal oldalon két bicajos hümmögött a kereszteződésben.

És haverhoz az emeletre 1 darab UTP megy fel, a T-s modemet meg bridge módba kértük, hogy saját routert használhasson ezért szoptam kb. 2+3 órát a megfejtéssel, hogy emeleten netje és a settopboxba TVje is legyen, de még semmi okosság nem jött össze. Hátfaszom. Amilyen szerencsétlenek vagyunk véletlenül most döglött meg a T-s doboz és azért nem megy vagy mittomén :-/

Össz kb. 1.5 óra autózás lett és lehet többen az agglomerációból ilyenek miatt viselik ez az ilyen "dugót", mert elég ránézni a napi MÁVra:


Helyi erőt megkérdeztem, csak a vasút egy irányba volt nettó 1.5-2 óra ebben az időszakban.

(#137006) npera válasza Jahno (#137005) üzenetére


npera
újonc

Az a menetidő Törökbálintról durva. Én párszor mentem onnan vonattal. Ha jár, akkor kellemes menetidő van, gyakorlatilag nyílegyenesen be lehet vele gurulni a városba. De ha kimarad, akkor állati kellemetlen azon az állomáson várakozni, ami a "tejgyáras" körforgalom közelében van.

(#137007) npera


npera
újonc

Alighanem van egy lassú defekt jobb-hátul. Tegnap este vittem és hoztam a családot a városból, gyerek klarinét órája. Hazafelé bevillant a TPMS, de megállva nem láttam semmi extra nyomásesést. A kocsi a hazafelé úton nem viselkedett máshogy, így hazaértünk. Garázsban lerakva a csendben hallottam ahogy szuszog a levegő hátul, szóval alighanem begyűjtöttem egy csavart vagy szöget. Volt egy építkezés a zeneiskola mögött, szóval lehet ott dobálták szét szöget vagy csavart a képzett munkások. Sok rakétatudós.

Ha feljön a Nap, akkor megpróbálom körbenézni a kereket. Reggel még nem eresztett le teljesen, de valamennyire azért lejjebb ment az a sarok. 8-kor nyit a gumis, alighanem lesz egy jelenésem náluk. Jeeeeee.

Ha minden jól megy, akkor gjumi kukaccal simán betapasztják. Mivel nem 360 km/h a csúcssebesség, így simán nem aggódom a gumikukac miatt.

(#137008) Bujdy81 válasza Sipi- (#136963) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az megvan, hogy a hatályos jogszabályok szerint már ezt is csak akkor csinálhatjátok, ha a központi NERtársnő megengedi?

(#137009) Bujdy81 válasza -NoVa- (#137001) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Félve kérdezem, hogy van konnektor az utcafronton? ;)

(#137010) blueboi69 válasza Jahno (#136997) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De úgy látom van egy csomó litimus elem ami pont ilyen. Tök jó lenne, ugyanis nálunk a legtöbb játék nem működik jól a tölthető elemmel, pont emiatt.
Jó, hogy írtad, köszi! Viszont akkor ehhez litimos töltő is kell. ehh
Pedig az ikejás töltő rohadtjó

(#137011) -NoVa- válasza Bujdy81 (#137009) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha vellanynak kiépítenék egy kihajtható, lelógatós darus tőtőállomást a padlás felől, akkor szinte garantált, hogy onnantól 50 méternél közelebb nem tudnék parkolni a házhoz. Ez már akkor is megvan, ha legalább 50 kilónyi bármit kéne a csomagtartóból bejuttatni.

(#137012) Samott válasza -NoVa- (#137011) üzenetére


Samott
addikt

Nem azt mondtad, hogy van valami beallod/garazsod csak nem/masra hasznalod?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#137013) Jahno válasza npera (#137006) üzenetére


Jahno
őstag

Hazafelé úgy kellene mennem, hogy buszmegálló az közel van, Újbudáig visz kb. jó fél óra alatt és onnan még jó fél óra hazafelé az út. Ha sörrel a kézben néha turistáskodnék, akkor bele is férne, de ha most csak a tegnapot nézem és haladnék is akkor már nem mindig annyira tetszetős. Sört meg majd beverem odahaza.

Néha variáltunk, hogy haver kitalálta, hogy bejön elém a Törökbálintra az állomásra vagy valameddig, végül Kelenföldig jött aztán meg már a Délihez, mert igazából nem mérvadó, ha forgalom nélkül kb.20 perc, csúcsban kb. 30 perc az út. Ma majd villamossal bemegyek a Café Analógba az biztos.

(#137014) Jahno válasza blueboi69 (#137010) üzenetére


Jahno
őstag

IKEÁS töltő nem processzoros, messze lesz az a jótól, kisebbik verziója ráadásul csak párban tudja tölteni az akkut hátazismilyenmár...

(#137015) npera válasza blueboi69 (#137010) üzenetére


npera
újonc


Ilyenből hajtok 6-csatornásat 18650 cellákkal. A bringalámpámhoz van 6-cellás (2S3P konfig) akksi doboz. Így elkerülöm, hogy a cellák kiesnek balanszból, mivel egyenként töltöm őket a töltőben. Aztán mennek vissza a "dobozba" a bringára. Kábé egy hétig megyek egy töltéssel.

Ezek tudnak AAA-tól egész nagy Li-cellákig bármit kábé.

Kompatibla batterityper
Li-ion / IMR/LiFePO4, 26650, 21700, 20700, 18650, 18490, 18350, 17670, 17500, 16340(RCR123), 14500, 10440
NiMH/Cd
AA, AAA,SC/C

(#137016) npera válasza Jahno (#137014) üzenetére


npera
újonc

iSDT C4 sem rossz. Kisebb töltési melókhoz azt használom.


Van ilyen is a honlapon, ezt most fedeztem fel:


Ezzel lehet appal is szopni, ami van akinek pozitívum. Én maradok az embedded buta megoldásnál, akkor legalább a mobillal nem szopok.

(#137017) Jahno válasza npera (#137015) üzenetére


Jahno
őstag

Lassan le kellene selejteznem a Volcraft töltőm, de nem akarom... Meg akkor megint az lesz, hogy mástól veszem el a tápot a Liitokalához és összevissza fogok keverni mindent :DD

A 4es Liitokalával 2 hete feltöltöttem az összes akkumat, azzal el voltam pár napig.

(#137018) Jahno válasza npera (#137016) üzenetére


Jahno
őstag

Nem tudom mi a kisebb. Bármit teszek bele azt megküldöm 1 Amperrel és heló. Az AAA Tronic nem is nagyon bírta, lefolyt róla a burkolat :C

(#137019) -NoVa- válasza Samott (#137012) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van egy jóváhagyott átépítési terv papír a házra, amiben van garázs a mostani hálószoba / fürdőszoba helyén, és akkor feljebb kerül a tető, kerül oda pár szoba, meg ilyesmik, de valahogy nem egy diktatúrába forduló, csőd szélén billegő banánköztársaságban akarok százmilliós tételeket elszórni ilyenekre. Mellé még akad lakás a környéken, meg a reptér felé, egyikhez sem tartozik garázs. Azért áll a Subaru is utcai ridegtartásban általában. Külváros, kertes övezet, belső udvarokkal építve/tervezve, szóval az utcán hely van bőven. Azért szoktam finoman megköszörülni a torkom, mikor belvárosi problémákat Budapesti problémaként egész város szinten próbálnak megoldani. Ez itt falu, csak lazább sebességhatár kezeléssel 6 percre bármitől.

(#137020) npera válasza Jahno (#137018) üzenetére


npera
újonc

Ja, érdemes nem túllépni az 1C töltést. iSDT C4 is úgy megküldi az AAA cellákat, hogy kellemetlen fogni. Azokat manuálisan lejjebb veszem mondjuk 200 mA körülre.

(#137021) Sipi- válasza Bujdy81 (#137008) üzenetére


Sipi-
tag

Nem, de nem is én vagyok/leszek a főszervező. Ha kell, akkor megyek segíteni, de nem leszek valami virgonc. De lehet jobb lenne a glettelés-festés részét meghagyni egy festőnek, a ki-bepakolást, fóliázást meg csinálnák az amatőrök :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#137022) Sipi- válasza Sipi- (#137021) üzenetére


Sipi-
tag

Bujdy, Ti is kaptatok kréta üzenetet, hogy lehet laptopot igényelni a 7-es gyereknek?

Nem értem, mert a kiírásban 5. és 9. oszályosok vannak írva, a 9-es gyereknél nem kaptunk ilyen üzenetet, a 7-esnél viszont igen.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#137023) npera


npera
újonc

Gúgül küldi a reklámot, hogy vegyen mindenki Pixel 8 Pro készüléket. Lehet előrendelni. 13k SEK !!!! :Y

Ez több hónapnyi villanyszámla télen vagy egy messziről is látható mennyiségű családi bevásárlás és szezonra ruha szett a gyerekeknek, cipővel együtt. Agyhalál áron mennek ezek a felső polcos készülékek. És tudom, hogy a csúcs Samsung és iPhone az még ennél is drágább.

Megnéztem, iPhone 15 Pro Max 1T memóriával (!!!) 24k SEK. LYéZuS.

(#137024) -NoVa- válasza npera (#137023) üzenetére


-NoVa-
őstag

S21 még jó, de azzal is megvártam, amíg kijött a 22-es széria, és rendeződtek az árak emberibbre. Aztán már a hátlap ragasztása kevésbé tart, körömmel alá tudok nyúlni, szóval az is bejelentkezett egy-két éven belül cserére. Minden szempontból irreális aktuális generációs flagshipet venni a chiphiányos áremelések óta, amik a chiphiány kifutásával nem csökkentek vissza. GPU-ból is még az 1050TI teszi a dolgát, röccenés nélkül scrolloz rajta a fórum.

(#137025) Phülöp válasza -NoVa- (#137024) üzenetére


Phülöp
addikt

4.5 éve van nálam a Galaxy Note 9, azon kívül, hogy a szilikontok alá bekerült por összecsikarta az alu keretet meg az üveg hátlapot, semmi baja.
Akkoriban flagship volt, 700 euró körüli összeg rémlik.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#137026) npera válasza -NoVa- (#137024) üzenetére


npera
újonc

Ja, ugyanez. 1050Ti úgy szkrolloz, hogy még most is megkönnyezem.

(#137027) -NoVa- válasza Phülöp (#137025) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem viszont meg kell indokolni valahogy a cserét egy ép, használható, kvázi hibátlan telefonnál, hogy kiscsaj megkaphassa majd :P

Hurcolni, telefonálni nem kell neki, azt az óráján kiválóan tud, de a Teams/Powerpoint manapság annyira standard iskolai kellék, hogy odarakok egy dokkolót, billentyűzetet, egeret a TV elé, és tud DEX-el nagy képernyőn kényelmesen scratchben programozni, meg házit írni. Ahhoz meg nem árt egy gyorsabb, jobb telefon, mint az S9, amit most használ erre. Ami szintén kiválóan teszi a dolgát, ott már tényleg csak a MicroUSB meg az ősrégi Android és a type-C dokkolási lehetőség hiánya a korlát.

(#137028) npera


npera
újonc

:Y

(#137029) Phülöp válasza -NoVa- (#137027) üzenetére


Phülöp
addikt

Motorola Thinkphone szerintem alkalmas erre.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#137030) WiZARD


WiZARD
addikt

iOS alatt hogy lehet minden fotót egyszerre törölni?
Nem akarom elhinni hogy ennyire használhatatlan legyen valami amit ennyien használnak és istenítenek.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#137031) eattila válasza WiZARD (#137030) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyomvatartva fel/le húzod az ujjad, hogy görgessen, és kijelöl. Aztán del.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#137032) npera válasza WiZARD (#137030) üzenetére


npera
újonc

Ó, ezzel szoptam nem olyan régen.

Be kell nyomni a select gombot. Nincs select all. De ha leszkrollozol az utolsó képre, akkor arra 2 ujjal (!) rányomva és az ujjaidat lenyomva tartva elkezded széthúzni az ujjaidat oldalra, majd továbbra is lenyomva tartva felfelé (vagy lefelé, ha úgy vagy) húzod.

Erre kijelöli először az egész sort, majd utána elkezd lassan végigszkrollozni az összes képen. Ha nem emeled fel a kezed, akkor egy idő után lassan végigszkrolloz az összesen és ki lesz jelölve az összes.

Nekem a céges telefon "telt be", már tele volt az iCloud. Elsőre gondoltam, hogy majd kábellel letöltöm a laptopra. Aha. Kábé 2 másodperc után dobja a kábelt, hiába jó a kábel. Egyszerűen kifagy az USB kapcsolat és megszakad a transzfer.

Akkor gondoltam, hogy majd iTunes linkkel letöltöm. Az nem működik, mert a bezippelendő fájl is el kell férjen az iCloud kvótában, ami ugye betelt, tehát nem fog elférni benne.

Így akkor letöröltem az összes képet. Közte volt mindenféle prototípusos dolog is, ami elvileg még jó lett volna, de ha ekkora fos az egész, akkor annyira nem izgatom magam rajta. Ment a levesbe minden.

Szerintem ezek direkt szopatják a felhasználókat, mert véletlenül nem lehet ekkora fos a rendszer.

(#137033) A. Crowley válasza -NoVa- (#137027) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

S9 már nem USBC? Itt ül pont előttem egy, és az már az. Nem S7 vagy 8?

(#137034) -NoVa- válasza A. Crowley (#137033) üzenetére


-NoVa-
őstag

Á, de. Akkor a fiam nyúlta le az S9-et, kicsicsaj meg az S7-et anno. És még az is használható cucc.

Amíg nem nyúlják le a DAP-omat, béke van :)

(#137035) WiZARD válasza npera (#137032) üzenetére


WiZARD
addikt

De ez q lassan scrolloz. 13k db képpel holnapig nyomni kéne. :W
Lehet asszonynak lesz igaza és olyan mint a windows95 hogy az újratelepítés a megoldás :Y

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#137036) npera válasza WiZARD (#137035) üzenetére


npera
újonc

13k kép? Ja, nekem volt asszem 470 db. És már ott is csak hüledeztem, hogy ez a megoldás. Lehet 2 db főtt virsliből kell építeni egy "készüléket", ami nyomva tartja a kijelzőt és szkrolloz arra a 2,5 órára, amíg kijelöli az összes képet.... :Y

Szerintem keress rá gúgülön még 1x, hátha találsz jobb megoldást, mint én.

(#137037) Sipi- válasza WiZARD (#137035) üzenetére


Sipi-
tag

Töltsd le webes felületről a képeket és kapcsold ki a képek szinkronját iCloud-ba, majd töröld le webes felületen a képeket. Nekem ez működött.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#137038) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Google Photos app fel, aztán világbéke?

(#137039) WiZARD válasza npera (#137036) üzenetére


WiZARD
addikt

Azt próbáltam, hogy vmi kapacitív végű reklámtollat rányomtam és odaragasztottam, persze valamiért mindig megállt.
Végül kb 7k képet kijelöltem és töröltem részletekben. Aztán hirtelen üres lett. Nem tudom honnan jött a 13k kép.
Így lett 3.2 GB tárhely foglalásból 2.2 GB foglalás.
Még1x kijelöltem mindent, a következő 10 percben a törölt elemek mappában, onnan is töröltem, így felszabadult még 600mega.
A fotók app még mindig 1.6 GB-t foglal.

Erre kiírta hogy felszabadítható "legfeljebb 4.47 GB" ha engedélyezem a nemrég törölt elemek végleges törlését.
Engedélyeztem.
Felszabadult ~100 mega hely, így már csak 1.5 GB-t foglal a fotók alkalmazás.

A végén tényleg a formatc: az egyetlen megoldás, ha vissza akarom kapni a tárhelyet.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#137040) npera válasza -NoVa- (#137034) üzenetére


npera
újonc

Berajzoltam a RunCam Phoenix 2 kamerát Fusion alatt referenciának, miután lemértem sublerrel. Most majd lehet építeni egy 4"-os toothpick kanopit köré, hogy legyen egy jó minőségű 19 mm-es kamerához is működő kanopi. Hmmmmm..... Kreatív időtöltés :wub:

Kremer repülő összehasonlító rigje elég jó felvételeket csinál nappal és naplemente után is. Hiába, nagy szenzor.

[ Szerkesztve ]

(#137041) Grillo válasza npera (#137023) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, de abban van Lidar, neked még hasznos is lehet az új melóhelyen :DDD
(bár gondolom ceruzából is csak cégeset lehet használni)

(#137042) Grillo válasza -NoVa- (#137024) üzenetére


Grillo
senior tag

Nálam S10e van 2019 ősz óta, céges. Akarták tavasszal cserélni A54-re, de mondtam, hogy nem tud semmivel többet, sőt. Akku kezd kicsit fáradni, de ott a powerbank, meg majdnem mindenhol tudom tölteni, szóval nem vész, meg 15k körül cseréli a Samu, annyit még a cég helyett si kifizetek.
Igazából kéne valakitől csencselni kupont, amit adnak a foldok mellé, azzal 100k-ig felújítja a szerviz ingyen.

(#137043) A. Crowley válasza Grillo (#137042) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Szivesen adnék, de nem kaptam. Meg feleségem sem kapott ilyet az S23-hoz

(#137044) Grillo válasza A. Crowley (#137043) üzenetére


Grillo
senior tag

Köszi! Egy időben azt hiszem volt több új típushoz, már csak a hajtogatósokhoz adnak.

[ Szerkesztve ]

(#137045) Samott válasza Grillo (#137044) üzenetére


Samott
addikt

Az nem ugy van hogy valami kuponkodot kell kunyeralni es azzal venni a telefont, es akkor adnk ilyen felujitos izet? Egyesek durvan le tudjak alkudni az uj telefonok arat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#137046) A. Crowley válasza Samott (#137045) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

790k-s Fold4-et hoztam el 520-ért.
Fiam is vett magának S22-t valami 150k kedvezménnyel, Feleségemnek talán 120ezer kedvezmény volt S23-on.

[ Szerkesztve ]

(#137047) WiZARD válasza A. Crowley (#137046) üzenetére


WiZARD
addikt

Foldot én is hasonlóan vettem. (meg előtte az S22U-t is)
Most asszony szifonjára T csak valami 10k kedvezményt adott, de ha azt nézem hogy 2 év kamatmentes részletre adták és milyen az infláció, akkor az is jó deal ;)
(persze mellé aláírtam 2 év hűséget, így a havidíj is alacsonyabb lett mint eddig volt)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#137048) A. Crowley válasza WiZARD (#137047) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Hogy állsz a fóliával?

(#137049) Jahno válasza A. Crowley (#137046) üzenetére


Jahno
őstag

Én kb. 160-at fizettem a három telefonért.

(#137050) Sipi- válasza Jahno (#137049) üzenetére


Sipi-
tag

Én 1-ért. De kettő kellett. :O
De a srácok is adtak bele, mivel nekik vettük, de így is észrevehető összegbe került nekünk is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.