Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22001) npera válasza zetor2000 (#22000) üzenetére


npera
újonc

Egy keskeny DP-port van, amihez nekem nincsen kábel.
És van D-SUB rajta. HDMI nincs.

Most megint szétszedtem és picit gondolkodtam. Ami kábelt a srác 5:30 körül leszed az a hangszórókhoz megy alul. A sárga lapos kis dolog a BIOS eleme, azt is lehúztam pár másodpercre és vártam.

A hűtést leszedtem, mert biztosra akartam menni. A venti teljesen szabadon forog, nincs akadálya a forgásának. Beszerelt állapotban is gyönyörűen fut, ha megforgatom csavarhúzóval és kiszedve sem akad. A kis csatlakozója rendesen be van dugva. Leszedtem azt is, aztán visszaraktam.

Amikor bekapcsolom, akkor a vinyó zaját hallani, de nem érzem a levegő mozgását a kifújó nyílásnál. Amikor vinyó nélkül indítottam el a gépet akkor teljesen néma volt, tehát a venti szerintem nem megy.

Még egy dolgot tudok csinálni. A régi panelt visszarakom, hogy azzal mit muzsikál. Ha azzal is teljesen néma marad, akkor szerintem hazavágtam az alaplapot és vége az egésznek.

(#22002) npera


npera
újonc

Visszaraktam a régi panelt, ugyanúgy semmi reakció, csak a 2 pitty.
Megnéztem extra alaposan a szalagkábel csatlakozását előtte és jól be volt dugva.

Visszaraktam az új panelt, ugyanúgy semmi életjel a 2 pittyen túl. A hűtés fel sem forog. A vinyó alapjáraton surrog és kész.

Szerintem ezt hazavágtam :(

Csak a vicc kedvéért megnézem mennyiért van alaplap hozzá. Talán nekem hobbigépnek jó lesz majd....

(#22003) npera


npera
újonc

Ha alaplapot néznék, akkor mire figyeljek? A mostani gép TYPE 2325-ACG
PK-0W0TN

Látok 27 fontért olyat, amin a portok olyasminek tűnnek, mint ez. Hűtő nélkül csak az alaplap.

(#22004) Gabibácsi válasza npera (#21984) üzenetére


Gabibácsi
tag

Műszaki hibára gyanakszom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22005) zetor2000 válasza npera (#22003) üzenetére


zetor2000
senior tag

IBM / Lenovo cuccoknál van valami FRU, ami olyat eredményez, ami benne van, ez a gyári cseredarab száma (factory replacement unit vagy mi). Ha ilyet rendelsz, nem nyúlsz mellé. Elvileg a proci is ugyanolyan benne, mint eredetileg. Persze lehet, hogy az opció, és csak az alaplap képezi a cseredarabot. Wifi / BT meg pár apró lóf*sz önálló FRU-t kap, mert opció, hogy beépítik e, vagy sem. Ezeket ne keresd.
Ha van esetleg táposabb, de csatlakozók terén ugyanolyan kiosztású, akkor olyat rendelj.

Persze kérdés, hogy nincs e kedvező áron jobb cucc.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22006) zetor2000 válasza npera (#22003) üzenetére


zetor2000
senior tag

Esetleg olyat tehetsz, hogy 1 rammal megy-e, ha netán kettő lenne benne. Ha csak 1 van, akkor azt tedd át a másik slotba, hátha. Vagy akku nélkül, vagy akkuval - ha most nincs benne. Én Dell-em csiporog, hogy nincs, de BIOSból kikapcsolható. Ismerősé meg azért, hogy ugyan van akku, csak nem jó.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22007) npera válasza zetor2000 (#22006) üzenetére


npera
újonc

Már próbáltam kivenni, a másikba még nem raktam át.
Akksi nélkül sem próbáltam, megnézem azt is. Vinyó nélkül próbáltam, akkor teljes a csend.

(#22008) zetor2000 válasza npera (#22007) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, ha semmi nem segít, akkor lehet, tényleg kapufa a lap.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22009) FőDudu válasza npera (#22001) üzenetére


FőDudu
addikt

Proci tetejen a kondikat nem taknyoltad ossze a pasztaval?
A paszta nem csak ho, hanem a benne levo szemcsek miatt elektromos vezeto is lehet.
Annak lehet fura hatasa.

De az tobb mint gyanus, ha nem forog a venti.
Ha nincs sebessegjel az kb fotengely jelado szintu hiba - semmit nem enged a vedelem.

Amikor inditod akkor meg se randul a venti, lehet csak be kene lokni :)

Sony laptopnak, volt olyan kis elbaszott aluminium venti kerete, hogy elvetemedett es latszolag jo volt, de a motor mar nem volt eleg nyomatekos a forgatasahoz. Csavarhuzoval siman ment.
Lazits a venti csavarjain, hatha szorul....

Vagy eleve rakd ugy ossze, hogy a venti nincs rajta a bordan. Nem fog megfoni, a heatpipe eleg nagy hotehetetlenseggel rendelkezik. Latod ha a venti teker, venti nelkul a vedelem nem engedi a gepet bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#22010) npera válasza FőDudu (#22009) üzenetére


npera
újonc

Holnap megnézem ezt is. Hátha. Amikor levettem a hűtőt, akkor tökre össze volt kenve az eredeti pasztával minden körben. De lehet az másik fajta paszta volt.

Letörlöm és újrarakom. Hátha.

A venti nagyon könnyen forog, szerintem pici az esély szorulásra. De lecsavarom és újrarakom azt is. Ne ezen múljon.

(#22011) FőDudu válasza npera (#22010) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindent kiszedhetsz (vinyot, ramot, wifi kartyat) - a ventinek kell eloszor mennie.
Ram nelkul is beindithato - akkor tan harmat sipol ha jol remlik.

Ha a venti megy a tobbi is mehet vissza egyenkent.
Szerintem valami trivialis dolog lesz - egy ennyire bebugyolalt alaplapot nem rovidzar vagy elektrosztatikus toltes nyir ki... Venti kabel nem szakadt ki a motorbol?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#22012) npera válasza FőDudu (#22011) üzenetére


npera
újonc

Megnézem, köszi. Most nincs idegrendszerem már nekiállni, de holnap délelőttre lenyugszom és higgadtan megpróbálom.

(#22013) Phülöp válasza npera (#22003) üzenetére


Phülöp
addikt

Olyat vegyél, ami kompatibilis az új panellel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#22014) FőDudu válasza npera (#22012) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk 3 lany es 3 fiu szaladgalt kb egesz delutan. :)
Ahhoz kepest a laptop szereles halal nyugodalmas melo....

Bujocskazas egymas elol - agy alatt, szekrenyben, ajto mogott, agynemu tartoban, furdokadban, kamraban. Ajtocsapkodas, visitozas, hazon atrohanas, kerten keresztul kirohanas, majd bejarati ajton at ujra berohanas (jo kis 100m-es kor a kertbol korberohanni a hazat es bejonni a bejaraton).

Egymast is osszefirkaltak, lanyok a fiukat termeszetesen jobban.
Belenyirtak egymas hajaba - szerencsere a fiam rovid hajan sokat nem tudtak modositani :)

Hosszu haju lanyok szulei lehet megjelennek holnap nemi WTF kifejezessel az arcukon...
Szomszednak valami kek szinu tortaja volt (kek marcipannal bevont) - a szajuk ugy nezett ki, mintha torpok lennenek...

Szoval zajlik az elet.
Probaltam hurkasutoben csevapcsicsat sutni, arra meg epp jo. Karaj es tarja azonban mar nem sult meg benne rendesen. Serpenyoben fejeztem be.

Jah: vettem kerti asztalt. 140x90 centis, tok jo.

FőDudu

(#22015) FőDudu válasza npera (#22003) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt keresd ki tipusszam (proci is szamit) alapjan milyen FRU az alaplap es olyat vegyel.

Elvileg ez az FRU:
04X4565

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#22016) Sipi- válasza npera (#22012) üzenetére


Sipi-
tag

Ahhoz, hogy kipróbálgass rajta dolgokat nem kell összerakni teljesen, de ezt gondolom tudod :) Ventit akkor látod elindul-e. Dsub-on kellene képet kiadnia elvileg, ha egy kicsit is elindult.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#22017) FőDudu válasza Sipi- (#22016) üzenetére


FőDudu
addikt

Jah. Akku nelkul is elindul kulso taprol.

FőDudu

(#22018) Sipi- válasza FőDudu (#22014) üzenetére


Sipi-
tag

Ma dolgoztam, de csak 8-tól 16-ig. Ilyen rövid sem volt még egy ilyen átállás. Jobban örültem volna, ha tovább tart (=> több duplásan fizetett túlóra).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#22019) npera válasza Sipi- (#22016) üzenetére


npera
újonc

Igen, ha előre tudtam volna, hogy ekkora hibakeresés lesz, akkor lehetett volna. Mondjuk rálógatni a klaviaturát és úgy bekapcsolni, aztán nézni a ventit és hasonlók. Holnap majd próbálkozom.

Ennyire még sosem másztam bele laptopba, picit ingoványos talaj ez nekem. Desktop egyszerű, ott elférnek a dolgok. Itt meg mindenféle törékeny mütyűrke van sok-sok letörendendő minuszkuláris bütyökkel és bizgentyűvel.... :Y

(#22020) zetor2000 válasza npera (#22019) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam. Némi csipesz, jó szem (szemüveg, kontaktlencse, nagyítós lámpa, esetleg mikroszkóp) meg ilyen feszegető cuccok, egy rendes szett apró csavarhúzó garnitúra (lehet cserélhető fejes is) nem ártanak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22021) FőDudu válasza npera (#22019) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem kell beszarni. Billentyuzet levesz, kabellel radug, akkor mar indithato es minden latszik.

FőDudu

(#22022) npera válasza zetor2000 (#22020) üzenetére


npera
újonc

Van a csoda Wiha csavarnyúzó, az csodajó. Van a lányom két kis műanyag tálkája, abba rakom a csavarokat. Van kenőkés lefeszíteni a műanyag keretet és van egy íves csipesz amivel tudok finoman kábelt igazgatni. A maradékot megcsinálom kézzel (ujjal), a szemem még jó.

(#22023) npera válasza FőDudu (#22021) üzenetére


npera
újonc

Igen, holnap már ez lesz.

Az eredeti terv az volt (ha-ha-ha), hogy hűtőpaszta csere, panel csere, aztán egész nap durability test fut rajta, hogy mit csinál a panel. Erre lett inkább 2 rövid pitty :Y :C

(#22024) qnadam válasza FőDudu (#21990) üzenetére


qnadam
veterán

nálam linuxhoz és kábeltévé szintezéséhez nem értés van. előbbinél meghülyülök ettől a ki a tulajdonosa és ki írhat bele és ha 777 akkor mi az anyjáért nem tud az adott könyvtárba írni a tvheadend dologtól.
utóbbinál egy hármas osztóval a két tévén hibátlan a kép, az usb tuneren meg darabos. kisebb frekiken kevésbé, nagyobb frekiken jobban... de elsőre talán azt kellene megtudni, hogy ideális esetben mekkora lenne a jelszint és az snr. 120 MHz környékén van kb 34 dB snr 43 dBm jelszint mellett, 400 MHz körül az snr 30 dB, a szint viszont 128 dBm, 750 felé 28 és 160... mondjuk ez utóbbi értékek nekem már eleve furcsák.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22025) qnadam válasza Phülöp (#22013) üzenetére


qnadam
veterán

ha ügyesen választ, akkor az újabb panel és újabb alaplap akár jó lehet egy újabb házba is :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22026) npera válasza qnadam (#22025) üzenetére


npera
újonc

Ugye hogy? Asszony kettőt pislog és gyakorlatilag összerittyentek egy X280-ast darabokból a végtelen hozzáértésemmel és gyakorlatommal.

(#22027) qnadam válasza npera (#21984) üzenetére


qnadam
veterán

ez alapján ha nem ad képet, akkor alaplap lehet. nem csípted meg statikus elektronyossággal?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22028) zetor2000 válasza npera (#22022) üzenetére


zetor2000
senior tag

Akkor minden IS adott..
Ne mérgelődj "csak úgy", mert felesleges felbaszni az agyad. Ha nem működik, akkor kipurcant, ez a mai világban előfordul. Azért nyúltál hozzá, mert volt baja. Azt lehet, ennyi. Egy esetleges csatlakozási probléma, meg ilyen szétszedem-összerakom alatt adott esetben lehetnek olyan károsodások, amiket nem is lehet szabad szemmel látni, ,mert olyan kicsik a csatlakozók, meg a csatlakozási felületek. Megtalálni a problémát, így látatlanban elég nehéz... Az mindenesetre pozitív, hogy jön belőle életjel. Csipog.
A pasztát alkoholos cuccal fogod tudni lemosni, ha nagyon kifolyt volna, és sokmindent összekent volna. Ilyen fültisztító, vagy hasonló legyen kéznél. Aprólékosan puceváld. És ne idegeskedj... inkább igyál 1-2 sört szerelés előtt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22029) qnadam válasza qnadam (#22024) üzenetére


qnadam
veterán

és tényleg felgyújtom a khecibe. usb vinyó, megformáztam ext4-nek, én vagyok az egész hóbelevancnak a tulajdonosa, de a tvheadend csakazértse tud írni rá. saját eredeti folderjébe bezzeg gond nélkül. rohadjon el az egész.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22030) npera válasza qnadam (#22027) üzenetére


npera
újonc

Igen, viszont akkor simán lehet FőDudu variációja, hogy a paszta túl sok lett és rövidrezárom a procin a kis kondikat (vagy mik vannak ott).

Van egy csomó arcletörlő párnácska (ilyen női dolog), van mosóalkoholom egy egész üveggel, így tudo pucolni rajta és mérsékelt mennyiségű pasztával operálni.

Néha leföldeltem magam a radiátoron, elvileg nem húztam ívet rajta. Persze kizárni nem lehet.

(#22031) qnadam válasza npera (#22030) üzenetére


qnadam
veterán

milyen paszta volt? ha fém is van benne, az valóban képes rút dolgokra.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22032) npera válasza qnadam (#22031) üzenetére


npera
újonc

Ilyen. Cooler Master.

Cooler Master HTK-002 thermally conductive compounds are grease-like silicone materials, heavily filled with heat conductive metal oxides.

És a lényeg: dielectric

A dielectric (or dielectric material) is an electrical insulator that can be polarized by an applied electric field

Elvileg nem vezet, de persze amilyen szerencsém van valószínűleg mégis....

(#22033) Jahno válasza npera (#22003) üzenetére


Jahno
őstag

Mindjárt jössz, hozd el és ránézünk.

(#22034) Jahno válasza qnadam (#22029) üzenetére


Jahno
őstag

Csak Linuxos arcot ne kérdezz meg róla.

(#22035) FőDudu válasza qnadam (#22029) üzenetére


FőDudu
addikt

Hiaba te vagy a tulajdonosa, nem a te jogosultsagaiddal fut a service....

En mindig csalok, Midnight Commandert felhekkelem az osszes linuxra es abban buzeralom a jogosultsagokat grafikusan.

FőDudu

(#22036) npera válasza Jahno (#22033) üzenetére


npera
újonc

Most felébredtem korán, aztán egyből nem korán lett az óraátállítás miatt. Megölték Kennyt!!!!

Reggeli, aztán lappadás közben nekiállok metodikusan. Teljes pasztaletisztítás, majd minimális paszta, csak a lapkára, de nem körbe. Aztán újabb próba.

Tegnap legrilleztem 1,2 kg karajt, rendesen kiégettem a grillt vele. Most akkor az is be van kalibrálva.

(#22037) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Ina

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22038) zetor2000 válasza Gabibácsi (#22037) üzenetére


zetor2000
senior tag

cs*cs
Sam Fox :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22039) zetor2000 válasza Gabibácsi (#22037) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt most konkrétan lengyel, cseh, szlovák, vagy az orosz? :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22040) eattila válasza npera (#22032) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezzel illik vigyázni, nálunk is csak pöttyöket raknak belőle. A fehér az tuti nem vezet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#22041) eattila válasza qnadam (#22029) üzenetére


eattila
csendes tag

tvservice usere legyen a root csoportban. Vagy add hozzá a mappához a csoportját. mc->f9-f-o asszem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#22042) ncc1701 válasza npera (#22036) üzenetére


ncc1701
veterán

Fsz kivan ezzel az óra állítással. Tegnap póker, kultúrűlt italozással, mert már senki sem bírja a töményt a csapatból. Éjfélre ágyba is kerültem, most indulunk dunakanyarba bicózni. Havernak meg megorrolja rögtön, ha gyenge vagyok, és direkt teper, mint állat. Faja lesz, -2-3 óra alvással.

(#22043) ncc1701 válasza eattila (#22040) üzenetére


ncc1701
veterán

Viszont a fehér általában az a cucc, amit általában valamilyen egyéb elektronika alá tesznek, végfok tranzisztor, ilyesmi. Az eléggé pocsékul tudja amúgy vezetni a hőt, egy mx-4 simán 4-5x úgy vezeti.

(#22044) eattila válasza ncc1701 (#22043) üzenetére


eattila
csendes tag

Igaz, azért szokták ezt preferálni, viszont ebből óvatosabban kell adagolni. De én 3-4 éve szereletem össze gépet utoljára, szóval akkoraiak az emlékeim. De a fehér is CPU paszta.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#22045) Gabibácsi válasza zetor2000 (#22039) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jön vissza az orosz, nagy hatással voltam rá, barinőjével 😍

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22046) Gabibácsi válasza ncc1701 (#22042) üzenetére


Gabibácsi
tag

Teljesen összezavart reggel, mi van, annyira sütött a nap

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#22047) zetor2000 válasza eattila (#22044) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hővezető paszta.
Ha procira kened, akkor cpu paszta, ha tranyóra, akkor az. Ha indukciós főzőlapon vaslemez és réz főző közé, akko meg pálinkafőző paszta :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#22048) Phülöp válasza Gabibácsi (#22046) üzenetére


Phülöp
addikt

én is csak pilláztam, hogy a picsába lett fél 9, amíg aludtam

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#22049) qnadam válasza FőDudu (#22035) üzenetére


qnadam
veterán

ha a tvheadendet teszem meg tulajdonosnak és az egész világnak írási jogot adok, akkor se megy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22050) qnadam válasza eattila (#22041) üzenetére


qnadam
veterán

megpróbálom, bár szerintem nevetséges, hogy egy ilyen miatt rootként kell futnia. így semmi értelme az egész jogosultságkezelésnek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.