Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#106001) blueboi69 válasza A. Crowley (#105997) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Porfogó :legyint:
:DDD

(#106002) eattila válasza Samott (#106000) üzenetére


eattila
csendes tag

Na ezt nem tudtam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106003) Sipi- válasza Samott (#105995) üzenetére


Sipi-
tag

Ennek az a veszélye megvan, hogy elszoknak onnan az autósok. Meg OMV/Shell-nél a Spar/Tesco sem hiszem, hogy örülne neki.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#106004) npera válasza blueboi69 (#105996) üzenetére


npera
újonc

A Fettec board 2-4S. Erősen gondolkodom a 3S setupon 5000 kv motorokkal.
Lehetőleg rendes tengelyes motort tennék rá, nem T-mountot.

(#106005) npera


npera
újonc

Rivian pickup egy viccesebb emelkedőn, ahol speciális crawler cuccokkal "másznak" az emberek. Elvileg teljesen stock abroncsok és hajtáslánc. Minden keréken egy motor, nem kell felező és diffizár...

(#106006) Sipi- válasza blueboi69 (#105992) üzenetére


Sipi-
tag

Bolti dolgozókon kb. 2-4 hete jelent meg, nem is emlékszek olyan boltra, ahol nem volt a dolgozókon maszk. Vagyis de, egy közeli pékség.
Nekem egyik rokonom került múlt héten kórházba, mert nem kapott levegőt egy hetes 38-39 fokos láz után. Kapott oxigén, most már csak az orrbedugósat, pár nap múlva hazamehet. Egész család nincs beoltva, még a vírus létezésében sem hittek/hisznek :(

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#106007) Samott válasza Sipi- (#106003) üzenetére


Samott
addikt

Igen, es meg csak azt se lehet hogy egysegesen "sztrajkolnak" mert az allami Mol nem fog beleallni, oket gondolom majd kartalanitjak valahogy.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106008) Sipi- válasza npera (#106005) üzenetére


Sipi-
tag

Itt gyalog gyorsabban felérnék :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#106009) eattila válasza Sipi- (#106006) üzenetére


eattila
csendes tag

Én most foglaltam időpontot 3. oltásra.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106010) npera


npera
újonc

Vicces a vágóhíd tőzsdei mozgása. 54 SEK körül indult, most a 80-at nyaldossa. Messze nem Tesla, de ha így emelkedik még egy ideig, akkor nem leszek szomorú.

(#106011) blueboi69 válasza npera (#106005) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ahogy nézem nem ők az elsők itt. És utána hogy jön le? :)

(#106012) Jahno válasza blueboi69 (#105993) üzenetére


Jahno
őstag

Ezért vonogatom a vállam, hogy a szervónál max. a vellanyosságot megnézetem, aztán semerre tovább. Zárak érdekesek, de az is már 1 havi új autó részlet lenne. Bár ezen 1-2 évig még nem fogok aggódni, hogy mi legyen. És később sem :-D

Ember mondta, hogy a légzsák is hibát dobott akkor, amikor kb. a szervó és egy kötegben megy a vezetékezés, annak a közös csatija szokott szétrohadni, de persze előbb meg kell bontani és varázsolni meg méregetni, hogy rendesen kiderüljön. Ezt még rendbe lehet tenni olcsón. ABS már tuti így marad.

(#106013) zetor2000 válasza npera (#106010) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ahogy olvasom / hallom a híreket, lesz még egy Volvo gyár Európában, ez is talán felfelé fogja nyomni a részvényárfolyamot. Asse utolsó...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#106014) Bujdy81 válasza blueboi69 (#105991) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A kutas szerint Magyarországon! A Shell hálózatában mindenhol 480 addig a prémium dízel, amít nem találnak valami fogódzót, ami alapján a prémium megkülönböztethető.
Benzinnél ott az oktánszám (a 95-ös prémium is 480), ott van 100-as is 570-ért, de dízel az dízel.

De mondta, hogy ha a fejesek kitalálnak valamit, akkor délután már lehet, hogy nem 480 lesz...

(#106015) Bujdy81 válasza Samott (#105995) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nos, abban az esetben kapna az üzemeltető egy hatósági ellőrzést. Vagy kettőt. Vagy hatszázkettőt. Persze a két dolog független egymástól, csak most sorsolták ki...

(#106016) Bujdy81 válasza Samott (#106007) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Egy reptérrel? ;)

(#106017) Samott válasza Bujdy81 (#106015) üzenetére


Samott
addikt

Persze, mafia az allam, nem kell magyarazni. Ilyen az amikor bunozoke bizzak a hatalmat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106018) Samott válasza Bujdy81 (#106016) üzenetére


Samott
addikt

A a repter dolog egy nagyon csunya tortenet lesz. A szocik eladtak a 75%-ot 460 milliardert, utana a fidesz a maradek 25%-ot 36 milliardert... es most visszavennek az egeszet 1400 milliardert. A hulyeseg minositett esete.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106019) npera válasza zetor2000 (#106013) üzenetére


npera
újonc

A lepényhal először, a reményhal meg utoljára.

(#106020) blueboi69 válasza Bujdy81 (#106014) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kemény, kemény.. És ezt csak a shell elemezgeti vagy az omv is? :)
smaxban félig van tank, lehet ráolocsolok prémiumot, csak nehogy hozzászokjon az autó.

(#106021) Vodike válasza Samott (#106018) üzenetére


Vodike
tag

Azért ez nem ennyire triviális. A szoci időkben nem így nézett ki a reptér és nem volt ennyire bejáratva. Nem tudom mennyit jársz ki, de én viszonylag sokat repülök és tényleg érezhetően profibb sok más EU-s reptérhez képest.

Szóval a mai reptér az nem az a reptér amit anno eladtak a szocik és már akkor is gombokért..

A mai repteret nyilván nem tudják annyiért visszavásárolni, mint amennyiért eladták, mert az eladó sem hülye. És még megannyi dolog ami ebbe beleszólhat.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#106022) Samott válasza Vodike (#106021) üzenetére


Samott
addikt

A fidesz 2011-ben adta el 36 milliardert a 25%-at. A szocik 2005-ben. Nem a rendszervaltas elott.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106023) Vodike válasza Samott (#106022) üzenetére


Vodike
tag

2011-ben sem ilyen volt a reptér, mint most. Csak annyit akartam jelezni, hogy biztos, hogy többet ér most, mint anno. Már csak az upgrade miatt is.

exTiga

(#106024) Bujdy81 válasza Samott (#106018) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Anno a Fidesz fikázta - jogosan - Csillag Istvánt, hogy először lenyilatkozta, hogy az M5-ös autópálya koncessziós cégét vissza fogja venni az állam, majd UTÁNA tárgyalt a tulajdonosokkal. Nem lett olcsó...

Most ugyanezt csinálják. Legutóbb már 1600 Mrd volt a licit, de ugye EUR a tranakció devizája, tehát ha nem is nő az összeg EUR-ban, HUF-ban fog nőni...

(#106025) Samott válasza Vodike (#106023) üzenetére


Samott
addikt

Persze, de nem nott tizszeresere az erteke.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106026) WiZARD


WiZARD
addikt

Vki visszaküldött nekem pár óraszíjat amit vett tőlem. Magyar posta pedig megvámolta a termékvisszaküldést.
Telefonos ügyfélszolgálatos nő q nehezen értette meg miről van szó. Ragaszkodott hozzá hogy én előre jelentsem be CN23-on ha valamit visszaküldenek különben megvámolják.
Mondom eleve nem életszerű évi 1500 CN23-at kitölteni és postán leadni hátha abból valaki visszaküldi, meg különben is CN23 az egy kiviteli okmány, mi az hogy adjam le előre a postán?

Abban maradtunk, hogy igazából fogalma sincs mi a teendő, mást nem tud kapcsolni hisz ő van mint ügyfélszolgálat. Írjak emailt.
Ezt meg fizessem be, vagy tagadjam meg az átvételt. :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#106027) Jahno válasza Vodike (#106021) üzenetére


Jahno
őstag

Meg mit jelent a "reptér"? A két terminált, vagy komplett MALÉV maradványt és mindent ami teher is?

(#106028) WiZARD


WiZARD
addikt

Most hívott a teslás ügyintézőm.
azt mondja: "Meg lett mondva a banknak hogy utaljanak ma, mert holnap át akarjuk adni az autót."

Hát persze, ez pont így müxik :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#106029) npera válasza WiZARD (#106028) üzenetére


npera
újonc

Úgy érted, hogy a Zsolt fel lett hívva???? :Y :C

(#106030) hobizoli válasza Bujdy81 (#106024) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amugy ez a repter miert ennyire fontos, ha ilyen 60-80eves megterulesi ideje van?

több drón kell ;P

(#106031) -NoVa- válasza hobizoli (#106030) üzenetére


-NoVa-
őstag

Valamennyire nemzeti stratégiai érdek, mint az autópálya. Legalábbis én amellett hogy szeretek néha random szigetekre elrepülni, azt is értékelem ám, hogy csak úgy ledobják a gépről a nemzetközi csomagjaimat és idejönnek hamar, meg hogy ezt nem csak a vackaimmal, hanem a tetszőleges gazdasági szereplő vackaival is így teszik. Szóval azon kevés dolog része, ami tényleg az állam dolga lenne, az infrastruktúra.

(#106032) Samott válasza -NoVa- (#106031) üzenetére


Samott
addikt

Mert az allam amugy olyan nagyon jol intezi a dolgait, hiszen minden arannya valik amire rateszi a kezet. Lasd meg posta meg egyeb allami cegek. :)

Az allam dolga a szabalyozas es a szabalyok betartatasa. Nem kell ahhoz tulajdonjog hogy az elvart szinvonalat megkoveteljek. Egy kanadai nyugdijalap siman jobb gazda mint egy barmilyen suttyo magyar politikus.

Ahhoz kell allami gazda, hogy a bukott politikusoknak meg a csaladnak jol tejelo kifizetohelyek legyenek.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106033) eattila válasza Samott (#106032) üzenetére


eattila
csendes tag

+1

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106034) -NoVa- válasza Samott (#106032) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezzel is egyetértek, de valahogy mégis kellemetlenül érintene mindenkit, ha egyszercsak azt mondaná a reptér tulaja, hogy túl sokat kérnek a légiirányítók, és inkább kirúgja az összeset, az aszfaltból meg gyorsulási versenypályát csinál meg driftpályát. Ok, hogy kb nulla a kockázata ennek, csak próbálok néha mellettük is érvelni, hátha nem minden szar és negatív és csak a lerablásról szól.

(#106035) Phülöp válasza A. Crowley (#105997) üzenetére


Phülöp
addikt

grat, sok kellemes percet kívánok hozzá :)

/én azért inkább egy aktív sztereó hangfalat választottam volna mellé, pl. ezt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#106036) Jahno válasza WiZARD (#106028) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, a lízingcég meg nem hülye, lehet 20 millió nem pénz, 200 millió sem pénz, de árfolyam, csiribiri, ütemezés, teljesítés és különben is joga van azt gondolni, hogy 5 forintjával se szórakozzanak.

(#106037) Jahno válasza Samott (#106032) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen kérdeztem havertól, hogy ha ennek meg minden szabályzásnak annyira tapsol, akkor engem ugye nem szoktak kérdezni, de fizetem itt Postának a vackokat, NAVnak a dupla ÁFÁt és elég unalmas reklamálni, megfejteni, kitalálni, no meg szerintem egy 120 napos ügyintézési idő enyhén szólva is csöppet sok. Miközben nekem van 48 órám (és nem 2 munkanapom) a fizetésre. Engem ugye nem kérdez senki, ezzel is fél ország szop, de gondolom nem érdekük, mert vastagon keresnek rajta.

(#106038) A. Crowley válasza WiZARD (#106026) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nekem haverom küldött levelet Svájcból. 1800HUF vámot kell rá fizetnem.

(#106039) A. Crowley válasza Phülöp (#106035) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Köszi, egyelőre meg vagyok vele elégedve, egész nap hallgatok valamit, most épp Hans Zimmer szól.

(#106040) Sipi- válasza A. Crowley (#106039) üzenetére


Sipi-
tag

Pedig ebből a pénzből milyen sok hónap Spotify előfizetés kijött volna :))

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#106041) eattila válasza A. Crowley (#106038) üzenetére


eattila
csendes tag

Levélre? Normál levélre? Amit papírra írtak?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#106042) WiZARD válasza WiZARD (#106028) üzenetére


WiZARD
addikt

Elvileg sínen az ügy. Majd reggel 10kor a Teslánál kiderül, ha mégse :D

Bár a lízingcég kibökte hogy kellene új NAV igazolás arról hogy a cégnek nincs adótartozása, mert amit az igényléshez beadtam az "lejárt" (30 napos elmúlt).
Ok, beadtuk, holnapra meglesz elvileg.
De mondták hogy nem baj, ha az adófolyószámla egyenleget elküldöm az is jó lesz.
Elküldtem, plusszos.

Most hív, hogy ez nem jó, mert az egyik soron negatív az egyenleg. Igen látja hogy a totál az plusszos, és tudja hogy így is kiadják a tartozásmentes igazolást, de a banknak így mégse jó.
Azt is tudja, hogy 30 nap az átvezetés, szóval elég ha a visszaigazolást elküldjük arról hogy átvezettük. :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#106043) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Iskolai covidhelyzet. 2 gyerek orvos által elvégzett gyorsteszttel pozitív. A szüleik is, őket PCR-el is igazolták, és elrendelt karanténban vannak. Na, mivel az orvos nem végzett PCR-t (merthát minek, ha mindenkije pozitív és a gyorsteszt is), ezek semmilyen statisztikában nincsenek benne, semmilyen elrendelt karantén és lezárás nincs, és semmilyen kontaktkutatási kötelezettség. Az egyik gyerek tegnap születésnapi buliban volt..
Szóval van a Bujdy féle környék hozzáállása, meg van ez. "Tiszta szerencse", hogy kicsicsaj agyrázkódással pihen itthon.

(#106044) Bujdy81 válasza -NoVa- (#106043) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Iskolai covidhelyzet.

Teljes egy napot ment mind a három suli így, hogy lejárt a legnagyobb karanténja szombat éjfélkor, mert a középsőnek legalább két osztálytársa produkált otthon pozitív gyorstesztet. Otthon, nem orvosnál! Körzeti doki reakciója: ha otthon kitesztelték, hogy pozitív ÉS tünete is van, akkor nem rendel neki PCR tesztet, minek, úgyis covidos. OK, de akkor most az igazgató "hozomra" tegye digitális oktatásba az osztályt, mint kontaktot?

Igazgatóhelyettes felhívta Zsoltit, vagyis illetékes elvtársat délután négy magasságában, aki akkor dolgozott (!), tájékozódott (!), és döntést hozott (!!!). Holnapra rendkívüli tanítási szünetet rendeltek el az egész osztálynak, hogy holnap meg tudják hozni a határozatot, de közölték, hogy kb. 99%, hogy karantén lesz az utolsó kontakt (nov. 11) utáni 10 napig.

Lehet, hogy Helsinki (szigorúan s-sel) MÉG Nyugat, de most egy picit ez a környék is! Gondolom, mindössze annyi van, hogy van a hivatalban 1-2-3 elhivatott dolgozó, akiket még nem tett tönkre idegileg a rendszer és valamennyire felszín felett tartják, amíg bírják...

(#106045) hobizoli válasza Samott (#106032) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jajaja, a jaffa annyira jol kezelte a zallami vagyont, hogy 25%-t adtak el 36Mrd-ert, a feriek meg 75% 460Mrd-ert
azaz ok a 25%-ert 153Mrd-t kaptak vs 25% 36Mrd-ert
raadasul akkor jobb volt az EURHUF is
2005 juniusban 245 volt az EUR, 2011-ben meg 268

amihez nyulnak sz.rra valik :U

több drón kell ;P

(#106046) Samott válasza -NoVa- (#106034) üzenetére


Samott
addikt

A repter tulajanak koncesszioja van, nem csinalhat barmit. Arra szerzodott hogy repuloteret uzemeltet. Az a problema hogy meg van 60 ev hatra ebbol a szerzodesbol es ebbol akarjak kivasarolni. A legiiranyitokat egy masik, allami ceg kezeli es nekik konkretan annyira a tokukre leptek hogy meg sztrajkolni se engedik oket.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106047) Jahno válasza -NoVa- (#106043) üzenetére


Jahno
őstag

Erre mondtam, hogy aki melóból lógni szeretne annál egyszerű a történet, felhívja a házidokit, hogy jajjj, patikában lőttem egy gyorstesztet és pozitív lett, jajjmilegyen. És már kész is.

Én csak a sztorikat olvasom, hogy most megy mellé valami fosóshányós is. Óvodai év végi fotózás, behozzák a beteg kölköket, hogy meg legyen, aztán 2 napon belül a fél csoport felborul.

Másik ismerősnél gyereket kiírta a gyerekorvos, Ő meg nem tudja mit csináljon, egyelőre üldözi a háziorvosát.

Valaki bedobta gyíkcsoportba a "mi a fene van, hogy mindenki hülye és én is elkaptam a hányósat" aztán jönnek is az esettanulmányok. Csúnya lesz.

(#106048) Samott válasza Bujdy81 (#106044) üzenetére


Samott
addikt

Covid: kollegano labadozik, ferje nehezebben gyogyul. Mondjuk abba az is belejatszik hogy kethete az anyjat, most a hetvegen az apjat vesztette el. Szoval nem varunk mi se tovabb, szombaton megyunk felvenni a harmadik oltast. Pfizerre mit kerjunk, Modernat? Vagy mehet meg egy Pfizer?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#106049) Bujdy81 válasza Samott (#106048) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én vagy Modernát kérnék, de ha lehet, inkább más hatásmechanizmusút, az Astra-Zeneca/Szputnyik párosból választanék, de Szputnyik már nincsen. Asszonynak a két Pfizerre Sinopharmot ajánlottak...

(#106050) eattila válasza Samott (#106048) üzenetére


eattila
csendes tag

En pfizert szeretnek pfizerre. De meggyozheto vagyok.

Itt sincs karanten. Home teszt van es csokolom. Szerintem ez doki fuggo. Az enyem akkor is tesztelne ha a labam tort el. Mas meg teszt nelkul kiir aztan jolvan.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.