Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64001) FőDudu válasza npera (#63999) üzenetére


FőDudu
addikt

Az oldalon csatolt pdf szerint legtobb esetben nem.kell tisztitas. Ez valami ujabb cucc, az enyemnel meg kellett.

FőDudu

(#64002) npera válasza zetor2000 (#64000) üzenetére


npera
újonc

Igen, azt nézem, hogy egyenletes legyen a fényes felület és fusson szét szépen. Aztán amikor opálos lesz, akkor szilárdul. Ha szép feszesen másodfokon is folytonosan fut a felület, akkor bódottá.

(#64003) npera


npera
újonc

Wizard, ez izgalmas. Új VW SUV :C

(#64004) npera válasza zetor2000 (#64000) üzenetére


npera
újonc

Most fürdetés után meg tudtam nézni a videót is.

Az elvet értem, de ez sajnos nem értelmezhető számomra. Nálam leginkább nagyon vékony szilikonos drótokat kell igen pici padokra forrasztani, amik közel vannak egymáshoz.

Mondjuk egy ilyen sémát nézz meg. A lapka mérete 30x30 mm.

A másik lehetőség, hogy akksik DC-kábelére kell új csatlakozó. Vagy a quad flight controller vagy esetleg power distribution board lapjára nagyobb áramot átvivő kábel. Adott esetben AWG14 vagy 18 vagy vékonyabb. Mérettől függ.

A töltőhöz forrasztottam most "sok" csatlakozót is. A banándugóstól kezdve az XT60 és XT30, valamint JST csatlakozókon át többfélét.

Nem vagyok egy nagy májer a forrasztásban, de igyekszem a fontosabb elveket betartani. Eddig leginkább azt ismertem fel akadálynak, hogy ahogy FőDudu is mondta a hőátadás volt csapnivaló. Valamint nem mindig sikerül elég jól időzíteni a két oldal felmelegedését egy időre. És vélhetően gyakran teszek túl sok ónt a padokra.

Igyekszem fejlődni, meglátjuk mire jutok.

(#64005) FőDudu válasza npera (#64004) üzenetére


FőDudu
addikt

Ahogy mar mondtam, a furattal rendelkezo reszeken alulrol dugod at, felul forrasztasz. Igy a kabel nincs utban, siman hozzafersz az osszes forrszemhez.
Kabel nem huzza a forrszemet. Atlathato, egyszeru.

Beforraszthatod az osszes kabelt a fopanelba egyszerre, szinkodolva. Aztan a szines sundisznobol a panelt a helyere csavarozva vagod meretre a drotokat a tobbi panel bekotesekor.

Ha elszurod, meg az onszivo csore is odafer, vagy az onszivo sodrat.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#64006) FőDudu válasza FőDudu (#64005) üzenetére


FőDudu
addikt

Mivel itt 2-3-4-5 er megy egyik panelrol a masikra en akar szalagkabelt is hasznalnek. Mint a floppy kabel.

Azt megfelelo szamu erre bontva a bekotest felirva el se lehet teveszteni. Az ereket megfelelo mereture vagva szep es biztos kabelezest lehet kesziteni.

Nem tudom itt mennyire cel a szel altali atjarhatosag azaz a hutes, max az szolhat a lapos szalagkabel ellen, hogy arnyekolhat.

FőDudu

(#64007) -NoVa- válasza FőDudu (#64006) üzenetére


-NoVa-
őstag

A szalagkábel nehéz oda, sok fölösleges köztes műanyag:)

(#64008) FőDudu válasza -NoVa- (#64007) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig az is van egesz kicsi awg-ben is.
De ehhez ti jobban ertetek.

En anno modellauto motorbol letekert vekony (szerintem lakkozott) huzallal is dolgoztam, annal jobb tomegu cucc kb nincs is. Jol megvalasztva eleg merev es tart is. Zarlat kizarhato, csak jol kell legepitkezni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#64009) zetor2000 válasza npera (#64004) üzenetére


zetor2000
senior tag

A lényeg, hogy kedved legyen, meg némi siker. Aztán a többi majd jön :)
A videót azért linkeltem, mert a felületet mutatja, hogyan kéne kinéznie, nagy okosságot nem mondanak benne.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64010) zetor2000 válasza FőDudu (#64008) üzenetére


zetor2000
senior tag

De van... most nézegettem a Nordost szarjait, mert tegnap ismi erősíőjét buzeráltuk. Nos, van a Nordost cégnek valami hangszedő vezetéke, aranynál is drágábban :D Ez az a cég, ahol 3 méter tápkábel 10 milla.

Haver lehívott a garázsba, hogy nézzük meg az erősítőt / hangfalat, mert nem szól csak az egyik oldal. Kiderült, hogy a PCje és a végfok bemenete közt egy szerencsétlen toldott kábel volt. Na, az kábé nem jó. Előszedett egy vatta új kábelt. Azzal se szól, csak az egyik hangfal.
Másik bemenet... ott sem. Megint másik bemenet... ott jó! Aztán sose többet. A gyári. új vezeték kaputt.
Hoztam egy másikat, ő meg egy multimétert, kimértük az eredeti vezetéket, tényleg nem jó. Enyémmel megy minden bemeneten. Végül összelegóztunk egy megfelelő inzert kábelt, most azt használja. Akkor mondtam neki, hogy most vehet sok pénzért ilyen hangfal kábelt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64011) zetor2000


zetor2000
senior tag

Gabibácsi keresett lemezjátszót nemrég.
Na, van egy, amit merek ajánlani...
Ez egy remek termék, limitált, az ára csak nőni fog, de gyorsnak kell lenni, mert kapós a cuccos. Sajnos nem olcsó, de ez fullos, out-of-the-box.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64012) npera válasza FőDudu (#64005) üzenetére


npera
újonc

Itt leginkább az szabja meg a kábelek hosszát, hogy hova sikerül bepasszírozni az alkatrészeket. Többnyire két karbon lap közé megy minden és a koncepciótól függően valami "torony" van vagy esetleg 2 db laposabb torony.

Az én 5"-os gépemben van egy teljesítményt elosztó lapka, a felett pedig a flight controller. És arra kapcsolódik a kamera, a csipogó, a VTX és az RX. Meg a 4 db inverter. És az akksi. És a VTX előtt van egy DC-DC.

Van ami zavarni tudja a másikat, azt nem rakod egymásra. És van ami az antenna miatt valahol "kíván" lenni. Aztán a kábelek ehhez kell idomuljanak. Az 5"-os gépben van egy szalagkábel az FC és a PDB között.

A 3"-os gépben nincsen PDB, ott van 4:1-ben inverter. És arra merev pinekkel kapcsolódik az FC. Ott viszont a váz is jó pici.

Most jönnek az alkatrészek a 2,5"-os géphez. Ott egy 7. generációs torony lesz, amiben még a VTX is benne van, az 3-emeletes torony.

Ezen pirinyó padok vannak. Viszont nem kell olyan sok kábel ide-oda közöttük.

Itt a torony felett csak az RX kell elférjen.

(#64013) Gabibácsi válasza zetor2000 (#64011) üzenetére


Gabibácsi
tag

Köszi, reméltem hogy megveszed szülinapomra :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64014) Phülöp válasza FőDudu (#64008) üzenetére


Phülöp
addikt

"modellauto motorbol letekert vekony (szerintem lakkozott) huzallal is dolgoztam, annal jobb tomegu cucc kb nincs is"

Ugyanaz, csak kifúrva?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#64015) -NoVa- válasza Phülöp (#64014) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csak fel kell füstölni belőle egy keveset, hogy utat mutasson az ampernek, aztán elolvadhat, a plazmaív könnyű.

(#64016) qnadam válasza hobizoli (#63979) üzenetére


qnadam
veterán

az ilyesmiket nem véletlenül szokták forrasztani, egy tüskesorról simán lerázza a csatlakozót. elég mindenféle rezgések elő tudnak fordulni, főleg egy épített gépnél.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64017) qnadam válasza -NoVa- (#63997) üzenetére


qnadam
veterán

most kedvet kaptam kipróbálni, de igazából az előzőeket se használom, pedig azok között is van, aminek szeretem a hangját :)

maszk: ma délután az aldiban mindenkin volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64018) Jahno válasza zetor2000 (#64011) üzenetére


Jahno
őstag

Ez túl modern, újhullámos kamucucc lesz. Másrészt nekem is másra kellett, mint amire most sokan gondolnak, hogy esetleg jó a hangja. Ez nem hifi, csak strapabíró és legenda.

Egyszer ha nyugger leszek és megérem, akkor elkunyerálom haver szettjét, aztán csapunk valami igazi retró házibanzájt, LPről Boniemmeset és kész is :C

Csak qnadam múltkor nem vette meg a PAR lámpákat, szóval azt még nem tudom kitől lehet tarhálni.

cikkfordítók baze...

u.i.: "Az SL-1210GAE mozgó mágneses JT-1210 patronnal rendelkezik, amelyen egy Technics és Nagaoka mérnökökből álló csapat végzett egyedi hangolást."

(#64019) npera válasza Phülöp (#64014) üzenetére


npera
újonc

:R :R :R

(#64020) Sipi- válasza -NoVa- (#63997) üzenetére


Sipi-
tag

kb 3 óra hallgatva bejáratás után
Méghogy nincs szabadidőd a gyerekek mellett... :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#64021) npera


npera
újonc

Svédország jobban teljesít mindenkinél :C

Szerintem ez nem a legdicsőségesebb statisztika, de majd kimagyarázzák...

(#64022) qnadam válasza Sipi- (#64020) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem munka közben tudja hallgatni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64023) qnadam válasza Jahno (#64018) üzenetére


qnadam
veterán

volt szó arról, hogy part veszek? :Y

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#64024) Sipi- válasza qnadam (#64022) üzenetére


Sipi-
tag

Az is durva, 3 órát napközben, főleg egyben dolgozni. :C
Nekem ritkán adatik meg ilyen este 10 előtt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#64025) -NoVa- válasza Sipi- (#64024) üzenetére


-NoVa-
őstag

A 3 órából több percet is eltölthetett 2 fülben, többnyire csak az egyik fele van bedugva, hogy legalább ott ne gyereküvöltés szóljon:)

(#64026) Phülöp válasza Sipi- (#64020) üzenetére


Phülöp
addikt

Bejáratás kb. 2 perc nettó időráfordítás.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#64027) zetor2000 válasza Jahno (#64018) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az a Nagaoka pickup nem véletlen lehet...
Hifi lemezjátszót ennyiért nem is mernék ajánlani Gabibának, mert az bzuis. Ennyiért max futóművet:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#64028) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Gombavadaszat az erdoben es fenykepezes.

(#64029) eattila válasza BobaHWSW (#64028) üzenetére


eattila
csendes tag

De jó színek vannak! Én ma reggel csak a végre teljesen kész konyhánkat lőttem meg, de kicsi a hely, és így a 35mm is hosszú. És B&W lett, szóval ide enm tolom be :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64030) FőDudu válasza eattila (#64029) üzenetére


FőDudu
addikt

En a medencet akarom befejezni.
Leraktam az EPS lemezt szerdan, kb 90% kesz.
Csak az iveket kell levagni.

Aztan csutortokon es penteken is volt eso :C

Szoval a takaro folian all a viz.
Nem baj, kihuzom a napra, befejezem az EPS-es munkat, aztan vissza az alatet folia, ra a medence, kis viz bele, szivattyu bekotes, finito.

FőDudu

(#64031) FőDudu válasza npera (#64003) üzenetére


FőDudu
addikt

Lassan tenyleg jon a 712 IX ;)

Nezegettem autokat, eleg vegyes a motor paletta.
2 liter vagy a folotti loketterfogat kb feher hollo kategoria a normal autok kozott.

FőDudu

(#64032) JonesC válasza FőDudu (#64031) üzenetére


JonesC
csendes tag

De amúgy minek nagyobb?

(#64033) FőDudu válasza npera (#64012) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyen szendvics szerkezetnel en ramennek az emlitett motor forgoreszrol letekert rezhuzalos megoldasra. Az jol szigetelt, nincs muanyag kopeny, megfeleloen merev es meretre formazhato (hajlithato) a beforrasztas elott.

Lehet belevagok valami hasonloba, nekem kihivas a forrasztgatas, gyereknek meg jo lesz a dron.

Tello-t eleg sokat hasznalja, heti tobbszor kirepuli mind a 3 akkujat.

FőDudu

(#64034) FőDudu válasza Phülöp (#64014) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha megoldod, hogy ne horpadjon az iveknel... ;)

FőDudu

(#64035) FőDudu válasza JonesC (#64032) üzenetére


FőDudu
addikt

Mert a rovid varosi utakon sosem melegszik be?

Akkor meg mar ne legyen benne mondjuk turbo...
Es marad a nagyobb motor mint lehetoseg, de az meg lassan nem letezik.

Kell az a hibrid/elektromos.
Tenyleg: hibridben van turbo? Gondolom nem mindegyik atkinson ciklusos.

Aztan lehet ramegyegyek egy Prius+-ra. Az bevalt, meretben is jo (szeretem a kombi format), felszereltsegben is akad eleg jo beloluk.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#64036) ncc1701 válasza FőDudu (#64030) üzenetére


ncc1701
veterán

Homokot ne feledd. :)

(#64037) ncc1701 válasza FőDudu (#64035) üzenetére


ncc1701
veterán

Amperát is nézhetsz, az még télen is tud 40km körül elektromosan.

(#64038) eattila válasza FőDudu (#64030) üzenetére


eattila
csendes tag

En sutottem bucikat, olvad a szuzpecsenye.Lassan megyunk a lannyal gurulni egyet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#64039) FőDudu válasza ncc1701 (#64036) üzenetére


FőDudu
addikt

Homok van masfel zsakkal. Ivoviz minosegu szurohomok.
Aztan majd a taviranyitas, programozas, stb...

Mert pl. ezek a szarok is kulon SSID-n vannak.

FőDudu

(#64040) FőDudu válasza ncc1701 (#64037) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd beszelek unokaocsemmel, o olyat vett.

FőDudu

(#64041) JonesC válasza FőDudu (#64035) üzenetére


JonesC
csendes tag

Persze, hogy van. Most egy C200 EQ volt nálam, amíg cserélték a szélvédőt, teljesen kurva jó volt.

(#64042) JonesC válasza FőDudu (#64035) üzenetére


JonesC
csendes tag

De mi értelme a nagy motornak a turbó helyett?

Nyilván van a nagymotornak is helye, de normál esetben egy kétezres turbós mire nem túl sok amúgy is? Főleg hibridben. A C300e ezzel a konfiggal 320 ló, és fogyaszt 7-8 litert.

(#64043) Gabibácsi válasza zetor2000 (#64027) üzenetére


Gabibácsi
tag

Csajok fűtóműveit?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64044) Gabibácsi válasza JonesC (#64042) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mert megbizhatóbb , gondolom.
én is 3.2-t akartam venni csak nem találtam, maradt a 2.8 turbo

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64045) -NoVa- válasza JonesC (#64042) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nagy motor és nagy turbó, azzal nem rekedsz meg 7-8 literes fogyasztásnál. Nem kell egy jó Subaru?:)

(#64046) Gabibácsi válasza -NoVa- (#64045) üzenetére


Gabibácsi
tag

Dudu egy olyanra vágyik pont, nem?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#64047) -NoVa- válasza Gabibácsi (#64046) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mindenki olyanra vágyik.

(#64048) Sipi- válasza -NoVa- (#64045) üzenetére


Sipi-
tag

Az is 7-8 litert fogyaszt, csak nem 100 km-en, hanem 40-en.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#64049) JonesC válasza Sipi- (#64048) üzenetére


JonesC
csendes tag

A boltig, meg vissza 😆

(#64050) JonesC válasza Gabibácsi (#64044) üzenetére


JonesC
csendes tag

Én megbízok ebben is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.