Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) npera válasza Phülöp (#7991) üzenetére


npera
újonc

Hát, akkor lesz még pár dolog. Majd ha elkezdesz bringázni és a többi bringás veszélyeztet az is jó móka. A közlekedésben nagyon le kell lassulni, nem egy mediterrán tempó megy.

Jobbkézre figyeljetek, a svédeknél gyakorlatilag senki nem adja meg. Megállnak és néznek bután. A buta nézés mondjuk alap... :C

(#8002) FőDudu válasza Jahno (#8000) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindenki maganak kaparja ki a gesztenyet :)
Ha jol erzed magad ott, akkor ne panaszkodj. Ha meg nem, akkor keress mast.

Egy levelezo manageri allas is jobb a mostani 'mindenki engem szopat' jellegu alja munkanal. Szerintem.

FőDudu

(#8003) Phülöp válasza npera (#8001) üzenetére


Phülöp
addikt

melóba járás cinkes kicsit bringával, 2x35 km napi ingázásra annyira nem kellemes, de azért hetente legalább 1x tervbe van véve így is

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#8004) FőDudu válasza Phülöp (#8003) üzenetére


FőDudu
addikt

Foleg ott ahol hideg is tud lenni...

FőDudu

(#8005) Jahno válasza FőDudu (#8002) üzenetére


Jahno
őstag

Nem, nem jobb. Mert másra hivatkoztál és hülyeséget mondasz.

(#8006) hobizoli válasza Jahno (#7984) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kiadasokat inkabb ott kene megfogni, hogy ne pozícióhoz járjon automatice a NASA eromu, hanem legyen egy megfelelo az alap gep is mar, amival valoban lehet dolgozni is, es azon felul legyen indokolt esetben a munkajahoz szukseges egy zoralabb konfig is akar
de azert ne, mert o az akarki a cegnel

az ilyen 4GB RAM-s 120GB SSD-s gepeket nem is birom megerteni, ki gondolja meg komolyan "munkara"
otthon elhobbizgatni vagy utazaskor legyen vmi mobil gep, arra valo az olyan, nem melora
a autobuzeralgatos Dell D630-som ilyen gep kb, Core2Duo CPU, 4GB RAM, 120GB SSD
egy ilyen gep desktopban 5-6 eve is mar csak max egy kozepes konfig volt, nemhogy ma
ma arra eleg egy ilyen konfig, hogy betoltodjon a Win rajta, aztán kb joreggelt
ma 8GB mar az alap kene legyen, 480-500GB SSD sem egy horror ar, huszonparezer forint csak ujan egy 2.5"-s egyseg
ferjen mar bele ennyi
mert végülis ezzel keresik a penzt

nem kell minden csoportvezetonek i7-s 16GB RAM-s 4GB dedikalt VGA-s 1TB SSD-s notit adni, hogy azon nezze az urgent mailjait meg feszbukozzon az asztalanal, amikor eppen nem kavezik meg cigizik, mert az meg egy igazi overkill arra
egy nagy monitoros desktop gep sokkal hasznalhatobb erre amúgyis es egy ilyennek a felebol kijon :DDD

a beosztottjai meg kozben leszopjak magukat kotla 4GB RAM-s Celeron-okkal :U

több drón kell ;P

(#8007) Jahno válasza hobizoli (#8006) üzenetére


Jahno
őstag

"480-500GB SSD sem egy horror ar, huszonparezer forint csak ujan egy 2.5"-s egyseg"

De minek? És nálunk kicsit nagybb a különbésg, amiből a júzer kb. 150 gigát használ, de sokan annyit se. Változó, attól függ kik lépnek be a gépre. Huszonpárezer? Annyi a különbözet, de jövő héten megnézhetem Neked pontosan. Simán 100 Eurós a felár és míg a RAMoot használja, addig a háttértáron semmit. Ennyi felhasználónál kb. 210milliós kiadás. Vállalnád? És megint mondom: azért, hogy ne használja. Vannak szabvány vasak, nagy részének teljesen meg is felel. Pld, sógor most vitt tőlem egy olyan lapost, ami a cégnél kb. 6 éve volt szabvány és örül, mint majom a farkának, mert rendben van, i5, gyors, kész. Ezért ne szóljanak bele a júzerek, hanem mi majd tudjuk és látjuk, hogy hol mi a szűk, max. meg van kötve a kezünk és nem tudunk vele mit csinálni. Az már másik történet, de az 500 gigás SSDvel had röhögjelek már ki, minek?

(#8008) FőDudu válasza Jahno (#8005) üzenetére


FőDudu
addikt

Menthetetlen vagy, maradj droid.

Ugy tunik szeretsz szopni :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8009) FőDudu válasza Jahno (#8007) üzenetére


FőDudu
addikt

120 gigas Ssd boven eleg irodai munkara. Excel/word/Sap levelezes (szigoruan gugli okosziszteman ami nem buzi lokalban kesselos marhasag) es meg van 80Gb szabadon.

Nincs buzi roaming profile, gep 10 masodperc alatt loginnal egyutt munkakesz.

Van felhasznalonkent home drive....meg folder redirection es nincs szivas.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8010) Grillo válasza FőDudu (#8008) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem ezt vagy 2 éve már lejátszottátok egyszer. Te így gondolod, Jahno meg úgy.
Ha neki így jobb, akkor ez van, segítő szándékkal sem fogod megváltoztatni.
Szerintem zárjátok le, mert megint az anyázás felé fog elmenni, tök feleslegesen.

(#8011) -NoVa- válasza Jahno (#8007) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mondjuk nekem az 500-as 90%-a tele a cégesen, pár nagy project pár karbantartott updatelt verziója méretes dolog. Persze felénk ezt tudják, amíg helyben futottak VM-ek, 2 TB volt a desktop I7 alatt 32 GB rammal, a notebookba elég fele ram meg negyedannyi procimag.
Nem átlaguser.

(#8012) FőDudu válasza Grillo (#8010) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor meg mit panaszkodik nonstop, hogy halalba szivatjak. :)

FőDudu

(#8013) FőDudu válasza -NoVa- (#8011) üzenetére


FőDudu
addikt

A fejlesztes az mas teszta. Egy fejlesztoi kornyezet magaban tobbtiz giga lehet es meg nincs benne egy karakternyi fejlesztes se.

FőDudu

(#8014) hobizoli válasza Jahno (#8007) üzenetére


hobizoli
nagyúr

(#8015) Jahno válasza FőDudu (#8008) üzenetére


Jahno
őstag

Amit linkeltél az az igazi droid és lehet szopni. Ahogy ilyen szokásos fórumos megmondásosan szokták adni, hogy Google első találatát különösebb értelmezés nélkül beszórják, nem is a kérdésről vagy a problémáról szól, de biztos jól mutat. És az illető basszon egyedüll. Vagy mondjál valami rendeset, vagy lapíts és maradjunk a kisfröccsnél, mert így nem lehet előbbre lenni.

Aztán el kell matekozni. Amit linkeltem azt mennyire ismered? Dolgoztál ilyen munkakörben? Van legalább 5 ismerősöd különböző cégeknél, akik igen? Van 5 ismerősöd akik annál a cégnél ezen pozíció környékén dolgoznak, vagy vezetők? Kikérdezted a helyi ITs összejövésen a szomszéd cégek szakijait, hogy ésakkor ez meg ez a pozíció amúgy valójában mit is jelent? Elmúlt évben voltál 5nél több interjún különböző cégeknél pozíciókról megfejteni? Elmúlt évben beszélték 5nél több fejvadásszal a lehetőségeidről? Aztán nézzük meg, mert nekem mindegyikre igen a válasz és hazai viszonyok közt.

(#8016) Jahno válasza hobizoli (#8014) üzenetére


Jahno
őstag

Mi nem a közértből vásárlunk és nagyban nem így működik, hogy kuglizunk valamit egy noname boltból 1 év garival, ami másnapra nem is létezik, nem lehet utalással fizetni, kiszállítás sincs, vagy most van ennyiért jövő hétre meg nincs. Nagyban alap konfigokra nagyon durván jó árakat kapunk, ha módosítás, egyéni akció és kavarás van akkor az vastagon fizetős. De itt is 16ezer pénz a felára, az is kb. 100 milliós forint. Azért, hogy ne használd. Te elköltenéd a cégedben, csak mert poén és legyen és de jó? Naugye.

(#8017) Jahno válasza FőDudu (#8012) üzenetére


Jahno
őstag

Én csak megírom mi a matek :-D Néha mást joban idegesít, de azért nálam is ki bírják verni a biztosítékot. Ellenben nekem az is tiszta, hogy amin itt felháborodik, az sok cégnél még csak 15%nál tart a mutató szerint, semmi komolyság nincs benne.

(#8018) Jahno válasza FőDudu (#8009) üzenetére


Jahno
őstag

Kivéve, ahol sokan lépnek be egy gépre és van helyi profil. Ki kell ezt találni nahh, úgysem lesz állandó recept. Postafiók is helyi másolatban jobb, azok néha 50 gigásak, ott azért rezeg a léc. Új vasak már 240essel jönnek, max. törölgetjük a profilokat, júzer meg majd vár ha szinkronizálódik. Jobbat kitalálni nehéz.

(#8019) Jahno válasza Grillo (#8010) üzenetére


Jahno
őstag

Nincs olyan, hogy úgy gondolom, írt két olyan pozíciót és számára megoldának tűnő rettenetet, ami tökre nem az és teljesen másról szól.

Eddig az elmúlt 3 cégnél a legnagyobb pofára esésekbe futottunk bele, oszt lehet mondani nagy arccal, hogy keress valami jobb helyet, meg miért nem csinálsz valami rendes munkát meg ilyesmit, azt így fotelből a pálya széléről tök könnyű mondani. Főleg ha az előzők is ilyennek indultak.

De majd ha ki is próbálta akkor beszélgethetünk. Addig úgyis mindegy, elképzel valamit a kis mikroklímájából és csókolom. Én legalább megnéztem, kipróbáltam és előző kérdésekre is igen a válaszom :-D Addig megnézehetjük Ő mit válaszolna rá.

Arról nem is beszélve, hogy interjúzni és azokra járni sem egyszerű dolog.

(#8020) FőDudu válasza Jahno (#8015) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt nem akarod megerteni, hogy egy levelezo manageri allas is jobb a mostani melodtol, mert nem az a legalja munka amit most csinalsz.

Persze ha csavarhuzoval a kezedben akarsz nyugdijba menni az a te dontesed.

Nem veletlenul kerdezgerik a jovokepet. Neked nincs. Mast nem tudsz es nem is akarsz elkepzelni.

Fejvadasz johogy nem kecsegtet, droid is kell mindenhova. Allando droid meg foleg.

Nem bantaskent droidozok, szerintem szomoru ha nem kezdesz magaddal valamit.

A te eleted, nem szolhatok bele.

Itt a tortenet vege, befejeztem.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8021) Jahno válasza FőDudu (#8020) üzenetére


Jahno
őstag

Nem, nem jobb.

Fele ennyiért se, 3 műszakban és telefonos szolgálattal leveleket tolgatni 2 partner közt miért lenne jobb?

Lehet befejezted, de nézd meg a linkjeidet RENDESEN. Van benne ezen felül egy darab haladó Linuxos, egy darab még kezdőbb telefonos és akkor meg sem nyomtam semmit.

Jövőképet meg hagyjuk, felvázolhatom én, hogy vezérigazgató szeretnék lenni. Ésakkor? Amiket mutattál és amiről beszélsz azoknak meg csavarhúzóst sem adnak, mert a végén még elrontanának valamit :-D

Fejvadász megint más, nem ezt mondtam, hogy rólam beszélgettem, de menj el egy konferenciára.. Apropoopó, elmúlt évet nem mondom mert lazára vettem, de legyen elmúlt 3 év, hogy mit tudsz az itteni piacról és cégekről? Ezekről beszéltem és sok másról, nem a jövőképemről. Nem is nagyon érdekelte Őket, azok el akarnak adni. Néha túlságosan is... Volt akivel megbeszéltem, hogy nem egymást keressük az legalább korrekt volt, meg olyan is aki elmondta, hogy következő körön el ne mondjam, hogy feljebb szeretnék lépni :-D

Feljebb lépés? Erre interjún tök szar válaszokat lehet adni, ki akarod próbálni? Meg nem is érdemes, úgysem az lesz 3 hónap múlva :-D Felvesznek ITsnek és ajtószerelős karbantartós leszel, C++ videójáték programozóból meg Clipperes belső ügyviteli támogató. Nem mindegy?

(#8022) Grillo válasza FőDudu (#8012) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez nem panaszkodás szerintem, csak helyzetjelentés. :DDD
Ha én elkezdeném leírni az elmúlt 8 év szopását a cégnél, az átszervezéseket, a nagy büdös közszférában legyél nagyvállalatok szolgáltatója nulla támogatással és infrastruktúrával, úgy, hogy a háttérrészlegeken csupa olyan Mancika ül, akik negyed ekkora hajtáshoz sem szoktak, akkor hasonló, sőt, sokkal rosszabb képet festenék. Már csak azért is, mert szerintem a ti által alapnak mondott fizetések feléért szopok.
De ez van, ezt szeretem, majd ha megunom, akkor elmegyek zabothegyezni.
Te faszát léptél, szakmádban dolgozol, szép helyen, jól megvan az egész család, és nem szűkölködsz semmiben.
Bármelyikünk hasonlót próbálna, lehet nem jönne be, ennyire meg szinte biztos. Jahno nem tudna egy normális fröccsöt meginni a játékgépes haverjaival fotóklub közben, és meg más miatt érezném magam lehet sokkal rosszabbul.
Nperának is bejött, bár ott mondjuk talán kicsit árnyaltabb a helyzet, meg emlékszem, hogy a vele kiment kollégák közül soknak nem jött így össze.

Épp azért jó itt olvasgatni, mert sokan vagytok sokfelé, más látásmóddal, tapasztalatokkal.

(#8023) -NoVa- válasza Jahno (#8021) üzenetére


-NoVa-
őstag

C++ videojátékprogramozás terén mostanában lepődtem meg, hogy olyan projectre kerestek meg az IBM-től. Azok is nyitnak mindenféle piac felé már.

(#8024) Jahno válasza Grillo (#8022) üzenetére


Jahno
őstag

Nem kell itt 8 év, szerintem átlag pár naptól vagy héttől is feldőlne bárki, aki a rózsaszín világban, tankönyvek által leírt procedúrák közt dolgozik. Én csak kicsit keveredtem bele a Nemzeti Múzeumos zsidók kontra állam és egyéb marhaságokba, az is zseniálisra sikeredett. De legalább idővel kifizettek és akármi. Cska sajnálom, hogy Auschwitz egy része azóta műszakilag tuti leromlott és igazából annak sincs gazdája :-/

(#8025) Jahno válasza -NoVa- (#8023) üzenetére


Jahno
őstag

Mindenki kavar már mindenben, aztán jön a smart és a többi. Vagy ha nem is közvetlen, de háttércégént muszáj zavarosban halászni.

(#8026) qnadam válasza Jahno (#7985) üzenetére


qnadam
veterán

vatkájndof monitor?
(kérdezem érdeklődve, miközben az asztali gépem lassan 2 hónapja nem volt bekapcsolva...)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8027) qnadam


qnadam
veterán

és már megint a kísértés, nem lesz ez így jó. inspire 1 pro, 8 akksival, 2 távval, kofferrel, x3 (alap kisérzékelős 4k) és x5 (micro4/3) kamerával plusz egy 15mm obival., 700e...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#8028) npera válasza Phülöp (#8003) üzenetére


npera
újonc

Az 1 óra, ha már jó átlagod van :Y

Mondjuk melóba nekem még sosem volt 30-as átlag sem. Van lámpás kereszteződés, van emelkedő, vannak kereszteződések, meg csirke is vagyok hozzá...

(#8029) npera válasza FőDudu (#8004) üzenetére


npera
újonc

Délen még csak hűvös van. A hideg az Északon jön.

(#8030) npera válasza hobizoli (#8006) üzenetére


npera
újonc

Nálunk van alapvetően 4 variáció:

- 12" i5 8 giga és 250-es ssd
- 14" ugyanez (de lehet i7 is)
- 15,6" már numpaddel és rendes grafkártyával, itt 32 giga ram van és 500-as ssd. Innentől lehet rajta CATIA v5, valamint fullos TeamCenter környezet, valamint CAE-környezet
- 17"-os munkaállomás, ezen asszem 64 giga ram van és nagy SSD. Meg komoly grafkártya. Hátul két akkora kifúvó van, hogy ha oda teszed a KV-t, akkor melegen tartja :Y

Most dolgoznak rajta, hogy bárki különösebb megkötés nélkül rendelhessen MacBook Pro modelleket. Na, erre kíváncsi leszek. Én nem akarok, de valaki a közelben tutira akar majd, aztán nézem, hogy mennyire kompatilibis a dolog a többiekkel. Remélem lesz olyan, aki berendeli, aztán szebesül vele, hogy nincsen jobb klikk :C

(#8031) npera válasza qnadam (#8027) üzenetére


npera
újonc

A micro4/3 miatt izgalmas, akkor tudod variálni az obikat. Elbír egy 75 mm-es cuccot vagy a gimbal lekonyul tőle?

(#8032) FőDudu válasza npera (#8029) üzenetére


FőDudu
addikt

Epp ma gondolkodtam ilyesmin.
Par napja elmentek a fecskek - erre ma reggel megint itt koroznek, csak sokkal tobb. Valoszinuleg ezek eszakabbrol jottek es csak gyulekeznek az indulas elott.

Itt meg most is 25 fok van - nem mondhatnam, hogy lehultunk.
2 napja meg furdott a csalad a tengerben.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8033) FőDudu válasza npera (#8030) üzenetére


FőDudu
addikt

Raknak ra Windowst - vagy az egesz infrastruktura ugy van tervezve, hogy MAC is johet, vagy ordas nagyot fognak szopni :)

Majd erre visszaterunk ha megvan az implementalas ;)

FőDudu

(#8034) npera válasza FőDudu (#8033) üzenetére


npera
újonc

Ezt nem írták, hogy marad-e rajta az OSX vagy megy rá Windows. Abban biztos vagyok, hogy ha valami emulátoros megoldást kiadnak, akkor kábé köbre emelik a szopásfaktort, mert valakinek valami tutira nem fog menni.

(#8035) -NoVa- válasza npera (#8030) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van jobb klikk, 2 ujjal. A magyar billentyűzetkiosztás szivatósabb, mert a @ az alt-q. Természetesen jelölve nincs, úgyhogy az első bekapcsoláakor kért apple id-s emailcím beírásához először kell egy másik gép és a google.
Aztán csak annyi a probléma, hogy a command-q a kilépés, az alt-q a @, és pont fordítva van a billentyűzeten az alt-cmd mint a win-alt a windowsos gépeken, tehát az emailírás mindig káromkodással kezdődik.
Aki tervezte, az volt kollégám több cégnél is, volt lehetőség a személyes felelőst szidni sokat.

(#8036) -NoVa- válasza npera (#8034) üzenetére


-NoVa-
őstag

A Parallels anno brutáljól oldotta meg a Win integrálását. Konkrétan elrejtette a virtuális OS-t, a start menüt egy taskbar ikonnal OS X-es toolbarként rakta ki, az alkalmazások meg szintén maces ablakban nyíltak, fentre került menüvel. Automatikusan suspendbe ment, ha nem futott wines alkalmazás, a finder meg azokat is listázta, szóval kb egybeforrt. A Crysis is elfutott rajta, szóval idilli cucc volt, gondolom azóta csak rontottak az összképen legalább valami MacOS kernel compatibility updattel, túl jó volt ez így.

(#8037) FőDudu válasza npera (#8034) üzenetére


FőDudu
addikt

Sajat tapasztalatom szerint az Apple fele driverek nem olyan jok Windowson.
A Bootcamp megoldasaiban az alap megoldasok is problemasak. 2 ujjas scrollozas, pinch zoom, stb...
Lagolnak - szerintem direkt. Nem hasznlahatatlanul, de pont annyira, hogy ne legyen meg az OS X-en megszokott smooth erzes. Legalabbis az okon a gepeken amit en eddig probaltam. Nativ bootcamp, nem parallels fele emulalt megoldas.

Ez kulso periferiak hasznalataval javithato - kulso eger/billentyuzet es gepre dugott monitor segithet.
Azonban az Apple gepeit nem szerelik dokkoloval - becsukva meg egyszeruen nem ajanljak a hasznalatukat, holott van ra par dokkolonak tuno megoldas (amikor az adott portokat egyben dugod be).

Teny, hogy egy rendes thunderbolt kabel bedugasaval eszmeletlen mennyisegu periferiat lehet raaggatni egy kabelen - azonban ketlem, hogy minden gep melle adnanak TB dokkolot is (bar nagy cegnel belefer). Viszont abban az esetben mar siman beleferne az arba valami durva mobile workstation is, a gep plusz dokkolo plusz periferiak siman tobbe fognak kerulni almas verzioban. Egy Dell 7720 valoszinuleg jobban megfelelne az altalad leirt tervezoi munkara - igaz nem olyan 'szep' :)

FőDudu

(#8038) zetor2000


zetor2000
senior tag

Nem úgy van, hogy a mighty mouse nál van jobb klikk, meg scroll pucuka? Magicnél meg mégtöbb lehetőség, Meg kell szokni. Ott nincs kiálló cucc, viszont ahogy néztem, touchpad szerű a tetejének egy része, és támogat többérintéses megoldásokat is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#8039) FőDudu válasza -NoVa- (#8036) üzenetére


FőDudu
addikt

Mai napig hasznalok Parallelst - igaz en szeretem elkuloniteni a Windows es OS X cuccokat.
A VM-ben (meg ha csak a Bootcamp fut is) hasznalhatok olyan funkciokat amiket nem szivesen keverek ossze (pl. epp bent logok ceges VPN-en valamelyik szerveren) - igy jobb a teljes ablakba kirakva es 3 ujjas swipe segitsegevel tudok valtani az OS X es az virtualis gep kozott.

A regebben jol mukodo suspend mostanaban nem megy - azaz nincs az ami volt eddig. Marmint hogy ravaltok a VM-re es az epp suspendben vol majd pikpakk visszajott.

Igazabol a VM-et csak akkor inditom ha szukseg van ra - nem ugy mint elotte, hogy kb mindig futott es visszajott suspendbol.

Termeszetesen legujabb Parallels Business Edition, legujabb W10.
Lehet nem ertek hozza :)

FőDudu

(#8040) FőDudu


FőDudu
addikt

Az elmult par hetben elmitette valaki akivel beszelgettem, hogy DELL dokkolot hasznal almas laptophoz.
Arra nem emlekszem USB-C vagy TB volt-e a cucc (de USB-C-re tippelek, mert az tan TB kompatibilis).

FőDudu

(#8041) Sipi- válasza hobizoli (#8014) üzenetére


Sipi-
tag

Akkor ehhez számold hozzá, hogy Dell/HP/Lenovo beszállítótól van, 3 év garival. És nem Kingston.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#8042) FőDudu


FőDudu
addikt

Nova: a pause mukodik w10-en is, csak csinaltak ra ujabb kapcsolokat a konfigban.

https://kb.parallels.com/en/6860

Vegre nem fozi meg a gepemet a nonstop matatas.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#8043) FőDudu


FőDudu
addikt

28 fok es 88% paratartalom. Kilmakat be kellett kapcsolni, mar a letezes is izzadassal jar....

Gyerek igy volt futoversenyen.

FőDudu

(#8044) npera válasza -NoVa- (#8035) üzenetére


npera
újonc

Ez enterprise szinten jó móka lesz :C

(#8045) npera válasza FőDudu (#8037) üzenetére


npera
újonc

Én 2011-2017 között BootCamp megoldással nyomtam egy iMac gépen Win7-et. A grafikus kártya meghajtója volt bugos, de azt frissítve minden probléma megoldódott.

Ehhoz mondjuk annyi tartozik, hogy csak az alábbit csináltam a géppel:

- AeroFly Professional Deluxe (de hülye neve van) RC-szimulátor
- Sony Vegas videószerkesztő
- GIMP képszerkesztő
- RAW Therapee képszerkesztő
- Firefox főleg Youtube és HWSW irányába
- SMPlayer főleg Top Gearre

Kábé ennyi. Szóval nem egy power user mindenféle szupermodern játékokkal és extra macerás alkalmazásokkal.

(#8046) npera válasza FőDudu (#8043) üzenetére


npera
újonc

14 fok, szikrázó napsütés és fákat cibáló szél. Kint tomboltunk 1 órát a játszótéren, addig asszony tudott aludni. Álomszép idő van, azúrkék az égbolt, tejszínhab felhőkkel. Ha nem lennék ilyen beteg, akkor bringáznék....

(#8047) npera


npera
újonc

Csikós megint vásárol. Lehet figyelmetlenül olvastam, de az asszonyról most egyetlen egy szó nem esett. Lehet, hogy hűvösek a diplomáciai kapcsolatok jelenleg....

(#8048) FőDudu válasza npera (#8045) üzenetére


FőDudu
addikt

En nativban eleg ritkan hasznaltam a Bootcamp-et, pont a maceras touchpad kezeles miatt. Laptopra rtikan dugok kulso egeret vagy billentyuzetet.

Volt valami user altal irt alkalmazas ami kepes megoldani a problemat, de a parallels-es hasznalat egyszerubb volt. Ott meg a nativ OS X driver csinalja a touchpad kezeleset igy nem mukodik maskepp.

FőDudu

(#8049) npera válasza FőDudu (#8048) üzenetére


npera
újonc

Ja igen, nem írtam, hogy Microsoft Intellimouse egérrel nyomtam és az eredeti billetnyűzettel. Talán 5x indítottam el OSX alatt gépet 6 év alatt, valahogy nem voltunk egy hullámhosszon a rendszerrel.

(#8050) zetor2000 válasza npera (#8047) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csak érintőlegesen tesz róla említést.
"...hiszen mindjárt 52 éves leszek, és ha megint valami 10+ év alatt elkészülő projektbe kezdek, a végén már ráülni se tudok, ha rosszul sül el valami. Vagy ha én igen, akkor a Kati nem jön majd rajta velem. Ha esetleg ő még igen, akkor a barátaim már szinte biztosan nem lesznek rávehetők egy jó Dolomitok-túrára. Szóval nem projektelek, élni szeretnék...."
De nagyjából ennyi. A gyáreknek nézelődött valami moped után, de aztán... :) Igaz, hogy a gyereknek idehaza már levajazott valami okosságot, kint meg csak nézelődni akartak, hátha van jobb ahelyett, de csak apának volt jobb. Rohadt önző egy szitu.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.