Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#119251) blueboi69 válasza WiZARD (#119250) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És gondolom a korábbi évek eladási számlái megvannak, amivel tudja igazolni, hogy mekkora mennyiséget és milyen áron szokott eladni. :B

(#119252) Phülöp válasza blueboi69 (#119251) üzenetére


Phülöp
addikt

És az természetesen jóval nagyobb termés, hiszen idén aszály van/volt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119253) Samott válasza Phülöp (#119252) üzenetére


Samott
addikt

Az az igazsag, hogy iden (nalunk) joval nagyobb a barack termes mint tavaly, mert nem az aszaly szamit, hanem hogy nem fagyott le tavasszal.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119254) hokuszpk válasza Bujdy81 (#119246) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mennyi palinkat tudunk fozni belole, es azt eladva mennyi a bevetel ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#119255) Jahno válasza WiZARD (#119250) üzenetére


Jahno
őstag

De miért kilóban beszéltek liter helyett?

(#119256) Phülöp válasza Samott (#119253) üzenetére


Phülöp
addikt

Okes, a fagy nem volt a kepletben.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119257) cyberde válasza Phülöp (#119027) üzenetére


cyberde
csendes tag

"Mi most a legfájdalommentesebb útja egy közepes raklapnyi forint euróra váltásának?
Németországban élő cimbora eladta a Magyarországon lévő ingatlanát, forint és euró számla rendelkezésre áll."

Revolut?

Nem tudom mennyi a váltás díja, de most 401,2 rajta a € árfolyama. Az OTPnél 411.

(#119258) Grillo


Grillo
senior tag

Na végrehajtottam életem első biciklis belső javítását, mert a gyerek hátsója elszállt hazafelé. Még szerencse, hogy a 6 kmes távból kb. egy volt már csak vissza, ráadásul siettünk a tesóért.
Persze nem sikerült megjavítani. :DDD Ezek a foltok/ragasztók le tudnak járni? Kiderült, van itthon dacathlonos készlet, még olyan gumifeszítő baszok is voltak, bár kanállal addigra már megoldottam. Vagy 5 éve vehettem.
Még jó, hogy van deca 20ig, elfutottam, vettem belsőt (magaméra is), kicseréltem, már csak a presta szeleppel kellett megismerkednem. Még szerencse, hogy mindkét pumpa kompatibilis ezzel is.

(#119259) Phülöp válasza cyberde (#119257) üzenetére


Phülöp
addikt

nagy a mennyiség ahhoz

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119260) Phülöp válasza Grillo (#119258) üzenetére


Phülöp
addikt

super patch a barátod
de ha van nálad hely, akkor tartalék belső, a lukasat meg otthon megjavítod
csak ne felejtsd el, mint ahogy egyszer én - abból majdnem nagyobb baj lett
presta meg a legnagyobb királyság, ami egy szeleppel történhet

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119261) Grillo válasza Phülöp (#119260) üzenetére


Grillo
senior tag

[Ilyet] vettem kettőt, ilyen külön ragasztó+folt volt, de szerintem vagy nem smirgliztem meg rendesen, vagy keveset nyomtam, vagy nem nyomtam rá elég hosszú ideig. Mindegy.
Ezeknek az önjavító belsőknek van értelme?

(#119262) cyberde válasza Phülöp (#119259) üzenetére


cyberde
csendes tag

???

A Revolut egy 30milliárd dolláros bank, nem egy arab váltós a Keletinél?

Díjmentes devizaátváltás (hétfőtől péntekig díjmentes): 350 000 Ft havi limit – felette 0,5%-os díj hétköznapokon, de minden esetben hétvégén 1%-os díj felszámítása devizaváltások után

Minden Revolut Bank ügyfél 100 ezer € összeggel van biztosítva.

(#119263) Phülöp válasza cyberde (#119262) üzenetére


Phülöp
addikt

Revolutra nagy pénzt nem bízunk egyszerre, mert bizalmatlanok a botjaik.
Szeretik zárolni a számlát (akár már egy 5k eurós tétel esetén is, ha előtte csak nagyságredekkel kisebb összeg forgott a számlán), aztán lehet bizonygatni, honnan van a pénz.
A kezdetektől fogva van acc-om, de ezres nagyságrendnél nagyobb összeg (euróban) sosincs rajta. Használós számla.
Itt viszont egy ház ára az, amit eurósítani kellene.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119264) cyberde válasza Phülöp (#119263) üzenetére


cyberde
csendes tag

2millió felett a magyar bankok is -jogszabályi kötelezettség miatt- bizalmatlanok.

(#119265) eattila válasza Grillo (#119258) üzenetére


eattila
csendes tag

Foltkeszlet van nalam mindig. Meg kis multitool. De belsobol ketto van itthon tartaleknak.

Van egy lyukas is valahol, a szeleptut akartam kivenni belole de eltunt mire megjott a szerszam.

A folt tartossagarol nincs informaciom meg. Defektturo folyadek a belsobe esetleg?

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119266) WiZARD válasza Phülöp (#119259) üzenetére


WiZARD
addikt

Banknál kérjen egyedi árfolyamot, nem is lesz olyan messze a középtől/revolut-tól.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119267) Phülöp válasza WiZARD (#119266) üzenetére


Phülöp
addikt

:R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119268) Phülöp válasza blueboi69 (#119203) üzenetére


Phülöp
addikt

ez egy jó kép

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119269) Phülöp válasza eattila (#119204) üzenetére


Phülöp
addikt

a bukóra nyitott ablakkal az a baj, hogy kisebb megcsúszás is elég, és lefojtja magát a jószág oldalt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119270) Phülöp válasza Samott (#119207) üzenetére


Phülöp
addikt

pasztmek :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119271) eattila válasza Phülöp (#119269) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez a tetején mászkál. Ha ott megcsúszik, akkor a szúnyogháló bánja. Bár legalább megfogja a macskát. De a tök tudja. Ahol fel tud menni, ott teraszra érkezik. máshol meg nem tud felmenni. Azóta vigyázunk az "okos dögre". Még akkor is, ha a zsellőzés bánja (szerintem vigyázzon magára, de a lányok nem így gondolják :D )

Ma a szendvicsemen vesztünk össze. Nem figyeltem 3 percig, erre már szedte le az asztalról (gyerek folpakkba csomagolt zsemléjét is kilopta a táskájából és kibontotta). De a nézeteltérést követően 1 órágig nem láttuk...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119272) Samott


Samott
addikt

Volt kata, nincs kata, hat megoldjak majd okosba:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#119273) blueboi69 válasza Phülöp (#119268) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszönöm, majd megmondom a kaputelefonomnak is :)

(#119274) blueboi69 válasza Samott (#119272) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És ez jó nekik? Mármint a 4órás bejelentés?
Egyébként tegnap mintha azt olvastam volna,hogy az a kiskapu, hogy a futárok a számlát majd az ügyfelek nevére írják, akiknek kiszállítanak, mivel magáneszemélynek számlázhatnak ugyebár.

(#119275) Bujdy81 válasza hokuszpk (#119254) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Barack olyan 7-9 liter között adja per mázsa, emlékeim szerint.
Tehát 9 mázsa cefre az 63-81 liter. Nyugodtan szorozhatod 4-5 ezerrel, ha eladásra megy...

(#119276) eattila válasza blueboi69 (#119274) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez baromsag. Csak ugy nem szamlazhatsz akrkinek a levegobe.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119277) Jahno válasza blueboi69 (#119274) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor marad, hogy cégeknek nem, de ez is olyan, hogy akkor megrendelőnek majd 2 külön tranzakciója lesz és futárnak az a lóvéja és kész?

(#119278) Jahno válasza eattila (#119276) üzenetére


Jahno
őstag

Papír kérdése.

(#119279) Sipi-


Sipi-
tag

Kiderült, hogy a Mondeo-m tud 8 liter alatt is fogyasztani :) 7,09 l/100 km lett az ausztriai nyaralás átlaga (1066 km). Ehhez persze az kellett, hogy a sok osztrák nem tud autópályán vezetni (belsőben nyugodtan megy 110-el, még akkor is ha a külső üres vagy pontosan ugyanolyan sebességgel megy a külső sávban is az autó) és sokat mentünk országúton is (max. 100 km/h). Sokkal bénábban vezetnek a helyiek, mint a magyar autópályákon az autósok. Bécs felé haladva Salzburg irányába még az autópályák is rossz minőségűek sok helyen.
Visszafele délebbre jöttünk, többet országúton, azok jobb minőségűek voltak.
Viszont a táj, környezet lenyűgöző... Időjárással szerencsénk volt, odaérkezéskor már éppen nem esett az eső, 2 napig napsütés, meleg, majd elindulás napján megint esett az eső. :R

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119280) blueboi69 válasza eattila (#119276) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Miért?

(#119281) blueboi69 válasza Jahno (#119277) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Neeem. Én úgy csinálnám, hogy a futárcégnek megvannak a címek, hogy adott futár hol járt, azokat kiadja, hogy név-cím, amit amúgyis tud a futár és arra írja a számlát. Futárcég meg kifizeti kp-ban mondjuk.... nemtudom pontosan, hogy életképes-e IRL

(#119282) JonesC válasza blueboi69 (#119281) üzenetére


JonesC
csendes tag

Jól túlbonyolítanád. Most is a futártól kapják a megrendelők a számlát, a futárcégnek van adva jogosultság a szamlazz.hu-n, és a rendszer számláz a futár nevében. A futár cégnek csak egy minimális rész van számlázva havonta, km pénz, meg ilyesmik.

(#119283) blueboi69 válasza Sipi- (#119279) üzenetére


blueboi69
csendes tag

szép vidék! jó túra lehetett :)

(#119284) blueboi69 válasza JonesC (#119282) üzenetére


blueboi69
csendes tag

ahhha, oké ezt nem tudtam hogy jelenleg hogy mukodik

(#119285) JonesC válasza blueboi69 (#119284) üzenetére


JonesC
csendes tag

Az a vicc, hogy a tipik, magánszemélyeknek számlázó brigád a futár. Kiad mondjuk heti 30-100 számlát a privátoknak és kéthetente két aprópénzest a futárcégnek :D

De nem fért bele a kúrmány elképzelésibe ez :D

(#119286) Sipi-


Sipi-
tag

Napelem témához: tegnap hazafelé megálltunk a kedvenc fürdőnkben (Sonnentherme). Itt a medencék fűtöttek, gyerekbarát az egész. Az egész parkolót lefedték napelemekkel. Ilyen sorból van 6, plusz még a dolgozói parkolók. Hatalmas beruházás lehetett, de ez win-win: áramot termel, vannak e-autótöltők és a parkoló kocsik tető alá tudnak állni, így védve is van és nem is melegszik fel annyira a kocsi, mint korábban.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119287) zetor2000 válasza Bujdy81 (#119275) üzenetére


zetor2000
senior tag

A 4-5 ezer az alsó hang, pláne ha ízletes a főzet.
És ja, olyan 6-9 lityi körül / hordó, czukorfok meg minden függvénye is. Szilva kicsit jobb, körte változó. Bodza meg a haverjai (apró bogyósok) űbersz*rok ilyen szempontból.

Amúgy meg bérfőzetésből valót illetve a magánfőzésből való pálinkát tv. szerint asszem nem lehet forgalomba hozni, vagy ha igen, akkor kell rá zárjegy. Elajándékozni lehet.
Persze mindenki árulja, legalábbis hozzá lehet jutni rendes matériákhoz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#119288) blueboi69 válasza Sipi- (#119286) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És télen kevesebb havat kell lapátolni a kocsikról. Mondaná Igu.

(#119289) eattila válasza blueboi69 (#119280) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, hogy nem a havi fizuját, hanem alkalmanként? Úgy akár, de mindenképp érdekes.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#119290) Jahno válasza JonesC (#119285) üzenetére


Jahno
őstag

Aki futárokat ismerek azok mindenféle mással is zavarosban halásznak és nem csak 1-1 adott cégnek dolgoznak be. Ezért is van némi felháborodás, mert egyetem mellett mondjuk programozgat és futárkodik, de sok a fotós meg mindenféle rendezvényes, színész, pákás ember és csomó más tag aki nem csak egy helyre és sokfelé cégnek is számláz csak nem túl sokat.

(#119291) Jahno válasza blueboi69 (#119281) üzenetére


Jahno
őstag

Cég nevében akárki nem írhat, kpban kiadni meg iszonyat tranzakció, főleg ha elektronikus minden. Ez megint olyan, mint alkalmazottnak a teljesítmény alapú bér.

(#119292) A. Crowley válasza Sipi- (#119286) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Én úgy bevertem a könyököm a kamikaze csúszdán hónapokkal ezelőtt, hogy még mindig érzem, mikor rátámaszkodok az asztalra.

(#119293) Sipi- válasza A. Crowley (#119292) üzenetére


Sipi-
tag

2 másik családdal voltunk. Ott két gyereknek vettek 1-2 VR szemüveges csúszást. Az egyikőjük élvezte, de a másiknak elrontották a konfigurálást és a 18+ -os, szörnyes vetítést kapta a 8 éves gyerek. Ő nem élvezte a filmet :(

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#119294) WiZARD


WiZARD
addikt

Most hívott a néni, hogy a birtokvédelmi eljáráshoz milyen címet adjon meg ahol engem megtalálnak :D
Hát hajrá.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119295) -NoVa- válasza Jahno (#119290) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az már végképp bonyolult a pici politikusi agynak, hogy valaki több dolgot csinál. Az Alma együttest pl lelkesen hallgatták a gyerekek, miközben a hangosítójuk a kertben a fákat permetezte, stb.

(#119296) Jahno válasza WiZARD (#119294) üzenetére


Jahno
őstag

Miért nem kérdeztél vissza, hogy hát honnan tudnád Te azt kit is szeretne feljelenteni?

(#119297) WiZARD válasza Jahno (#119296) üzenetére


WiZARD
addikt

Igazából azt nem tudom mit vár ettől.
Köteleznek majd engem, hogy állítsam helyre a kerítést? Enélkül is folyamatban van...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119298) blueboi69 válasza WiZARD (#119297) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Elég puruttya környék lehet ez, ha elhordanak ennyi barackot csakmert egy ideje némi kerítés lebontódott :D

Ha nagyon genyózik, akkor tényleg rá lehet térni a korábbi évek eladási számláira, hogy lássuk tényleg annyi szokott-e ott teremni és esetleg az adóbevallásában fel van-e tűntetve ez mint jövedelem... Lehet szívózni..

(#119299) Phülöp válasza blueboi69 (#119298) üzenetére


Phülöp
addikt

Épp akartam mondani, hogy ha ilyen a környék, akkor valószínűleg tavaly is elvitték a termést. Kerítés mióta akadály, ha ekkora a zsákmány?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#119300) WiZARD válasza blueboi69 (#119298) üzenetére


WiZARD
addikt

A múltkori beszélgetésünkkor utaltam már erre, hogy gondolom akkor vannak számviteli bizonylatai a korábbi eladásokról. Nem vette a lapot.
Mondta, hogy van őstermelői igazolványa. Ettől még megnézném, hogy mekkora részéről adott számlát :DDD
Tavaly állítólag elfagyott, de most nagyon jó termés lett. :C

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.