Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154601) viewdetails válasza Fall-N (#154600) üzenetére


viewdetails
addikt

"A Band 5 sajnos nem megy Zepp alatt, de a 6 igen,"
Ez kimondottan érdekelne, mert nemzetközi szinten sem tudták még eddig megoldani a megjelenése óta és a Zepp-et én is jobban szeretném.

@Tökimanó, nézd meg, hogyha újratelepíted a Mi Fit-et, nincs-e benne a Profil - My Devices alatt, mint Trying to connect.... Ha igen, unpair és utána kapcsolódni fog.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#154602) borix válasza viewdetails (#154601) üzenetére


borix
őstag

Üdv. Létezik olyan mobil hálózat kezelő, hogy mikor bevan kapcsolva a mobilhálózat akkor 4G menjen, mikor meg ki van kapcsolva akkor meg vegye vissza 3g-re?

(#154603) Zozo0525 válasza borix (#154602) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ha kikapcsolod akkor semmi nem lesz. De ez igy logikus, mi ertelme ennek?

(#154604) crok válasza Zozo0525 (#154603) üzenetére


crok
Topikgazda

Annyi az értelme, hogy esetleg tud valamennyi energiát spórolni: addig amíg kell a mobilnet mehet 4G-n a modem hogy legyen gyors, utána meg csak 3G/2G hálózat de mobilnet nélkül vagyis csak hang. Bár nemsoká úgyis kukázzák majd a 3G-t a szolgáltatók (akinél jelenleg van) és marad az 5G / 4G / 2G (ami a visszafelé kompatibilitás és spec. felhasználások miatt megmarad, egyelőre még).

@borix: Mindenesetre automatizálókkal lehet, de szerintem mintha csak root-al lenne ma már csak megoldható a váltás. Automatizálók és topikjaik: összefoglaló.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154605) efi99


efi99
senior tag

A Google Playen manapság, hogy van ez az automatikusan frissítek, nem frissítek automatikusan téma? Régebben kínlódtam vele, de akkor csak igen/nem állapot volt, most mintha cizelláltabb lenne.
Úgy tapasztaltam, hogy ha globálisan kikapcsolom a beállításokban és utána egy appnál visszajelölöm, akkor az csak úgy megy, ha utána leokézom, hogy minden mást is automatikusan frissítsen. Ha viszont globálisan igenre állítom, akkor úgy tűnik, egyesével is ki lehet szedegetni, hogy melyiknél mégse. A másodikkal ugyebár meg tudom kerülni az első korlátozását, ami ellentmondásos, de legalábbis nem logikus. Most akkor lehet a gyakorlatban is úgy engedélyezni, hogy én csemegézzem ki, hogy miket frissítsen magától és mikről csak értesítsen?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154606) aldebaran válasza borix (#154602) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát, a telekom épp mostanában mondta, hogy lekapcsolja a 3G-t, szóval, valszeg az összes többi is ezt fogja hamarosan tenni, szóval nem tudom, mennyi értelme van ennek a kapcsolgatásnak, ha egyáltalán lehetséges...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#154607) borix válasza crok (#154604) üzenetére


borix
őstag

Köszi. Pontosan, kikapcsolt hálózat esetén este 4G hálózaton merül az akku 15-20%-ot, 3G alatt meg szinte semmit (2 SIM).

[ Szerkesztve ]

(#154608) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Gyakran kell file-okat másolnom a Win-es gépről a Tablet-re, eddig ezt a Tabletről kezeltem Total Commander + SMB plugin-nal, tehát onnan nyitottam meg a PC SMB megosztását. Ezt szeretném fordítva tenni, hogy a PC-ről másolhassak a Tablet-re.
Mi erre a legjobb (de biztonságos) megoldás?

Eddig arra gondoltam, hogy PC-n lenne ugye a Total Commander és akkor Android-ra pedig valami file server plugin Total Commander alá. Pl. az SFTP Plugin. Vagy van még logikusabb/egyszerűbb módja?

(A Tablet-en file kezelésre is alapból a Total Commander-t használom, de más file kezelőkkel nem nagyon van tapasztalatom. Az ES-t és Solid annyiban nem tetszik, hogy a TC kétosztatú kijelzése sokkal kézre állóbb (mivel PC-n is azt szoktam meg).

(#154609) crok válasza SunMount3r (#154608) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglalóból
Szerverek fájlátvitelre:
Banana Studio SSH/SFTP Server & [PRO]
..és akkor mellé az említett TotalCommander SFTP plugin
Vagy van még ott pár egyéb lehetőség (:
Mondjuk nekem fura, hogy biztonságról és az ES-ről egy hsz-ben írsz mint alternatíva. Nem véletlen nem érhető el Google Play-ben elég régóta.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154610) efi99 válasza borix (#154602) üzenetére


efi99
senior tag

Az Automate-tel megoldható.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154611) crok válasza efi99 (#154610) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt használtam anno én is hasonlóra (Automate + Teasaver) de én már régen nem foglalkoztam vele és itt arra nincs topik, ellenben a MacroDroid-ra meg a Tasker-re van topik is meg ember is bőven (:

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154612) Dr.NX válasza SunMount3r (#154608) üzenetére


Dr.NX
addikt

WiFi Pro FTP Server telefonra (ingyenes; a Pro 1 USD), Start gombbal indít.
Laptopon TC vagy akár sima Intéző, csatlakozás az FTP címhez, indulhat a féktelen másolgatás.

Elfogadom a sütiket.

(#154613) crok válasza Dr.NX (#154612) üzenetére


crok
Topikgazda

Biztonságosat akart :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154614) SunMount3r válasza crok (#154609) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az általam linkelt TC-s SFTP Plugin ép Android-ra van. Az nem lenne elég jó a Tablet-re?

(ES-ről meg sokáig nem is tudta senki, hogy olyan amilyen, sőt az egyik legnépszerűbb File kezelő volt Android-ra, erről igazán nem tehetek. De írtam is, hogy már nem használom régóta, csak a TC-t Android-on is.)

[ Szerkesztve ]

(#154615) crok válasza SunMount3r (#154614) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem nem elég jó hanem nem erre való: az a TC Android SFTP plugin az szerverhez csatlakozásra való - nem szerver, nem kiszolgáló. Ha a PC-n akarod csinálni az "érdemi" részt akkor a PC-re kellene a kliens és a készülékre a kiszolgáló.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154616) Somatom válasza SunMount3r (#154614) üzenetére


Somatom
veterán

Az a baj, hogy az Androidos TC -nek nincs szerver beépülője. Amit linkeltél, az is kliens.
Én a Servers Ultimate Pro -t használom. Több, mint 60 különböző szervert tud és Tasker beépülő, tehát automatizálóból is indítható.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154617) borix


borix
őstag

Köszönöm az infókat.

(#154618) SunMount3r válasza Somatom (#154616) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az ikonja tévesztett meg, hogy két irányú nyíl van benne, azt hittem Server is egyben. A Banana-val megy most a dolog, de azt még be kell állítanom a Tablet-en, hogy Lock-olt Screen mellett is működjön, mert most ha a képernyő elsötétedik, akkor kikapcsolja a Server-t.

A Windows-os TC SFTP Plugin-jában még ezek a beállítások vannak:

Itt érdemes valami bekapcsolni/átállítani, hogy szebb/jobb/gyorsabb legyen?

(#154619) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Megy már itthon is a Google Pay? Van olyan okosóra, ami tudja ezt?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#154620) Somatom válasza SunMount3r (#154618) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt jótól kérdezed. Nekem a Windows kifejezéshez is idegen szavak szótára kell. :N

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154621) crok válasza SunMount3r (#154618) üzenetére


crok
Topikgazda

Compress meg Use SCP, ha a keszulek birja, ezeket probald ki ha gondod lenne a sebesseggel.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154622) SunMount3r válasza crok (#154621) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És a "System" opció? Unix van még meg Auto. Eredetileg Auto-n volt, ahogy látom magától rakta át Windows-ra.?

És THX!

(#154623) crok válasza SunMount3r (#154622) üzenetére


crok
Topikgazda

Az ugy jo, mast nem kell piszkalni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154624) ollie válasza cellpeti (#154619) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van, a Wear OS-os órákra lehet telepíteni (pl Galaxy Watch 4), de magyar bankok közül egyedül a K&H támogatja jelenleg, bár már az Erste is jelezte, hogy hamarosan ő is fogja (még idén). A többi magyar bankról nem tudok semmit.

***

(#154625) cellpeti válasza ollie (#154624) üzenetére


cellpeti
veterán

Anno Simple-t használtam, de ott mindig újra kellett igényelni a tokent az NFC-s fizetéshez

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#154626) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék. Használtam egy google appot amit most nem találok. Google id néven futott talán. A kártyáim (személyi, jogsi, taj kártya) voltak benne elmentve. Újra raktam a telóm és most nem találom (az előző appok között sem)

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#154627) dajkapeter válasza dajkapeter (#154626) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Meg is van! Nem google id, hanem GoodID :DD

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#154628) Viktor0610 válasza dajkapeter (#154627) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt remélem, látod, hogy ennek nem sok köze van a Google-höz.
(Ettől még persze, lehet szuper program.)

Samsung Galaxy A54

(#154629) Somatom válasza dajkapeter (#154627) üzenetére


Somatom
veterán

Elolvastam a leírását a Playen, de abból nem derül ki, hogy ez felhőbe ment és szinkronizál is? Tehát, ha felrakom a telómra és a tabomra, akkor mindkettőn külön be kell vinnem a kártyáimat, vagy elég az egyiken?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154630) Bozek válasza Somatom (#154629) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az egyik "mintaképen" szerepel, hogy az adataid csak a te telefonodon tárolódnak. Szóval szerintem nincs szinkron.

(#154631) Somatom válasza Bozek (#154630) üzenetére


Somatom
veterán

Attól még kódoltan lehetne szinkronizálni. Abból sem bogoznák ki az adataimat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154632) Somatom


Somatom
veterán

Másnál is lehalt a TVGO?
Screenshot

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154633) Luissimo válasza Somatom (#154631) üzenetére


Luissimo
veterán

Van alternativa, ami a felhobe szinkronizàl.
Èn a StoCard-ot hasznàlom.

Ja,
Ès nàlam megy a tvgo.

[ Szerkesztve ]

(#154634) Somatom válasza Luissimo (#154633) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem úgy tűnik, hogy ez nem igazolványok, bankkártyák tárolására való.
A Pocket magyarított verzióját használom, de ez olyan régi, hogy már a Playen sincs.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154635) kuksa90 válasza Somatom (#154634) üzenetére


kuksa90
őstag

Én is azt használom, annó tőled kaptam. Jól működik de nem szinkronizál felhővel. A tied igen?

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#154636) Somatom válasza kuksa90 (#154635) üzenetére


Somatom
veterán

Dehogy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154637) dajkapeter válasza Somatom (#154629) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Nem felhőbe szinkronizál. Nem is akartam olyan appot keresni anno. Így is lelopják az adatainkat, nem akarom nyilvánosan közzétenni. :DDD
Igen, sajnos külön-külön kell felvenni mindenhová. Nekem csak 1 eszközöm van, így nem probléma.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#154638) Somatom válasza dajkapeter (#154637) üzenetére


Somatom
veterán

Azért, mert egy app felhőbe szinkronizál, még nem feltétlenül teszi közzé az adataidat. Amit linkeltél, az a telón is titkosítva tárolja az adataidat. Ha ezt az állományt feltolná felhőbe, akkor ott ugyanúgy nem lehetne felhasználni, mint ahogy a telón sem az app nélkül.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154639) kopi73


kopi73
tag

Sziasztok!

Ez a kép fogad amikor be akarok jelentkezni a gmail fiókba hogy használhassam a play áruházat:
A telefon Poco f2 Pro. Tiszta telepítés után a telefon be bootolt majd az email cím megadás és jelszót követően jött az sms a kettős azonosítás miatt amit automatikusan beilleszt majd jön a fenti kép. Hiába próbálom újra mindig ez a vége. A telefonban két kártya van nem csak wifi de mobilnet is van. Várom az ötleteket. Köszönöm szépen :)

(#154640) crok válasza kopi73 (#154639) üzenetére


crok
Topikgazda

Android szakmaiban es az Azonnali mobilos topikban is elojott, en se tudtam ma belepni (Nexus 6P). Ez van ma, hir nincs rola sehol, penteken voltak gubancok de ma meg nem latok cikkezest ilyesmirol.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154641) Viktor0610 válasza kopi73 (#154639) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Többen jelezték már ezt.
Valami Google oldali hiba van, mert Samsungon is ez van.

Samsung Galaxy A54

(#154642) kopi73


kopi73
tag

Szép,és a legszebb hogy ezzel a bajjal az ember csak ilyen fórumon találkozik sehol nem lehet segítséget kérni vagy tanácsot. Az egész azzal kezdődött hogy nem tudtam online kifizetni a telenor számlát már két napja. Mondom magamba csinálok egy hard resetet hátha az a baj hogy rég volt és ekkor jön hogy nem tudok bejelentkezni :) Akkor várjak türelemmel? Mert jelen pillanatban a telefon vissza süllyedt a régi butafonok szintjére , szinte csak telefonálni lehet vele:)

(#154643) crok válasza kopi73 (#154642) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyelőre én spec. jobbat nem tudok mondani mint várni, én azokon a helyeken amiket általában olvasok nem találok még hivatkozást se ilyen problémára - pedig a probléma létezik.. Egy reddit szál pl. van itt ami hasonló gond. Az még a fura számomra, hogy most tiltotta ki az Android 2.3-t a Google a Play szolgáltatásokból és valahogy kb. egyszerre lett ez a belépési gond meg az Android 2.3 letiltás.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154644) icemad válasza kopi73 (#154642) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Globális a probléma. Kollégám is szenvedett ma ilyesmi problémákkal itt Hollandiában. A céges it szaki azt mondta neki, hogy valami geomágneses vihar okozza, ami most érte el a földet. Hogy ez tényleg így van e, azt nem tudom. Hivatalos bejelentést nem nagyon találtam. Downdetector.com szerint elég sok szolgáltatással van gond.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#154645) Black&White


Black&White
addikt

Nekem is ma jött meg az új teló, aztán 2 órája ezzel szívok...
Bakker, de jó hogy beírtátok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#154646) kopi73 válasza Black&White (#154645) üzenetére


kopi73
tag

Én ma reggeltől szívok vele, már az eladást fontolgattam :) Neked milyen teló az alany?

(#154647) crok válasza kopi73 (#154646) üzenetére


crok
Topikgazda

Nemigen lesz ez gyartofuggo... Nalam egy Nexus 6P (meg Huawei) meg egy Redmi Note 4X de custom ROM, semmilyen ROM semmilyen GApps mellett nem megy, se a Pixel Experience.. es hozzadni se lehet semelyik keszuleken amin mar be vagyunk lepve egyel. Valami a Google-el van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154648) rgeorge válasza crok (#154647) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez a Google hiba okozhat extrém merülést is?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#154649) crok válasza rgeorge (#154648) üzenetére


crok
Topikgazda

Ki tudja.. lehet. Mindenesetre ezt egyelore egyik keszuleken se tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154650) Black&White


Black&White
addikt

Viszont pl. Telegramon egy általam követett custom rom csatin se látok ilyen problémát. Lehet csak pár ország érintett, köztük Mo. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.