Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#155801) fecus


fecus
őstag

Android 11-re keresek Notepad++-hoz hasonló, egyszerű szövegszerkesztőt. Egyet letöltöttem, de minden betöltésnél zenél és úgy reklámoz. :W

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#155802) ollie válasza fecus (#155801) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Google Keep nem jó?

***

(#155803) Oldman2 válasza ollie (#155802) üzenetére


Oldman2
veterán

És abban hogy nyitsz meg egy "egyszerű szövegfájlt"?
:F

(#155804) vacs válasza fecus (#155801) üzenetére


vacs
veterán

Solid Explorer, mondjuk ez fizetős.
Illetve ha megveszed azt az appot amit próbáltál, akkor nem lesznek benne reklámok!
:K

(^)(>.<)(^)

(#155805) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Automatizálásra melyik profi most az ajánlott? 5 éve nem használtam, és nem ismerem az újakat.

(#155806) Somatom válasza nababika (#155805) üzenetére


Somatom
veterán

Ha profi kell, akkor egyértelműen Tasker. Pont a minap szaladtam bele olyanba, amihez a Macrodroid kevés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155807) ollie válasza Oldman2 (#155803) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, hogy olyan kell? Azt hittem, csak jegyzetelésre kell valami. Akkor monospace.

***

(#155808) kaciokos válasza fecus (#155801) üzenetére


kaciokos
őstag

Én a Jota-t használom, illetve a fizetős verzióját (Jota+). Arra már nem emlékszem, az ingyenes mivel tudott kevesebbet.

(#155809) fecus válasza kaciokos (#155808) üzenetére


fecus
őstag

Ez jónak tűnik.
Köszönöm mindenkinek!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#155810) nababika válasza Somatom (#155806) üzenetére


nababika
aktív tag

Koszi megnezem.

(#155811) DrBubo77 válasza Somatom (#155806) üzenetére


DrBubo77
addikt

Mihez volt kevés a Macrodroid?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#155812) Somatom válasza DrBubo77 (#155811) üzenetére


Somatom
veterán

Push üzenet küldése másik készülékre, változóból beillesztett tartalommal. A Join egy beépülő, amit elvileg a MD is kezel. A beépülőben fixen megadott tartalommal el tudja indítani a push -t, de a Tasker fejlesztője írta és változót csak a Tasker -től tud fogadni.
De, arra sincs lehetőség, hogy egy makrót önálló alkalmazásként exportálj. Tasker -hez erre ott az AppFactory.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155813) DrBubo77 válasza Somatom (#155812) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ilyen komoly dolgokhoz nem használtam még a Taskert.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#155814) Somatom válasza DrBubo77 (#155813) üzenetére


Somatom
veterán

Így leírva vmi extrém dolognak tűnik, de valójában csak arról van szó, hogy a telón futó egyik app értesítését azonnal átküldjed egy másik készülékre.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155815) zeon.hu válasza Somatom (#155814) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Joint erre próbálom révenni épp .. :D
Persze változó nélkül.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#155816) Somatom válasza zeon.hu (#155815) üzenetére


Somatom
veterán

Tudom. Azért írtam. :)
De, sztem jobban jársz, ha megadod neki az ADB engedélyt a vágólap hozzáféréshez. A MD vágólapra teszi az értesítés tartalmát, azt meg elküldi a Join.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155817) Kékes525 válasza Somatom (#155806) üzenetére


Kékes525
félisten

Szia!

Lenne egy kérdésem hozzád, te biztosan tudod a megoldást. Hogyan lehetne megcsinálni, hogy a telefon egy adott időben lejátsszon, mintegy ébresztőóraként, egy konkrét zenét, amit én adok meg neki?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#155818) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok, tudtok olyan diktafon appot ajánlani, ami

SMART tehát a csendet nem veszi, csak akkor vesz, ha van jel (stop silence)
REC/STOP egyérintéses felvétel/megállítás, tehát ha vége, nem kell 2-3 x érinteni, jóváhagyni a mentést, fáljnevet stb (auto save beállítható)
FORMAT állítható felvételi formátum/minőség
SHEDULE - időzíthető felvétel
CUT van benne vágási lehetőség
FLAG REC POINT interjú közben kis zászlócskát lehet elhelyezni a fontos részeknél
FREE - reklámmentes vagy megvehető

ezek közül egyik sem ördöngösség de olyat nem találtam, amelyikben mindegyik benne van... tud valaki ilyet?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#155819) kovacs65 válasza Kékes525 (#155817) üzenetére


kovacs65
senior tag

Azt állítod be az ébresztő hangjának?!
Ez miért nem jó?

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#155820) Kékes525 válasza kovacs65 (#155819) üzenetére


Kékes525
félisten

Ja, tényleg, triviális! :R

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#155821) zeon.hu válasza Somatom (#155816) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Megoldottam a Join-al, alkalmazás értesítés átjön.
(Mondjuk nem értem, ez alapértelmezetten miért némán jön, de elvileg már az is át van állítva)
Ettől függetlenül persze ideje lenne megcsinálni az ADB-t.

#?*@&!

(#155822) Somatom válasza zeon.hu (#155821) üzenetére


Somatom
veterán

Írd meg léccci odaát, hogy hogyan sikerült! Hasznos infó lenne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155823) zeon.hu válasza Somatom (#155822) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Privátban, mert a Join ott is off.

#?*@&!

(#155824) lovi27 válasza zeon.hu (#155770) üzenetére


lovi27
addikt

Nézd, miről írtak egy mai cikkben! [link]
Hátha ad valami új ötletet a saomi megoldásról és akkor lesz újra üzenet.

(#155825) zeon.hu válasza lovi27 (#155824) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem látok új infót benne sajnos.

#?*@&!

(#155826) kanyi51 válasza zeon.hu (#155825) üzenetére


kanyi51
senior tag

Mert nincs is

(#155827) fecus


fecus
őstag

Az új telefonom Realm GT Master. Root nincs, a Gpay és a banki appok miatt. Keresek olyan appot:
- Amivel tudok AoD kijelző tartalmat módosítani a gyárin felül. Mindenből nagyobb elemek kellenek, mert így nem tudom elolvasni őket.
- Kijelző fényerő szabályzó. A beépített béna. Éjjel semmi sem látszik hiába van sötét annyira leveszi, hogy semmit sem tudok elolvasni.
- Amivel növelhetném az állapotsor méretét.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#155828) szemy94 válasza fecus (#155827) üzenetére


szemy94
senior tag

Mit mutat az AoD?
Milyen a hátlap?
Alapvető sebesség gondolom jó.
:))

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#155829) fecus válasza szemy94 (#155828) üzenetére


fecus
őstag

Bocs, de nem értem. Az AoD most az órát dátumot, akkut, és a bejövő értesítések ikonjait mutatja. Ezeket egy fix készletből engedi összeválogatni. Az óránál beállítottam a legnagyobbat. A többinél nincs opció a méretre. (pl. nagyobb ikonok)
Olyan appot keresek amivel tudom ezeket módosítani, szerkeszteni.
Hogy jön ide a hátlap meg a sebesség?

Amúgy csalódás mert csak egy lehelettel gyorsabb mint az LgV30 volt amit váltott. Ha nem sérül a másik és nem haldoklik az aksi soha sem cserélem le.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#155830) szemy94 válasza fecus (#155829) üzenetére


szemy94
senior tag

Maga a készülék érdekelt, azért is tettem off-ba 😉
Ugye van a műbőr hátlapos verzió, arra lettem volna kíváncsi :)

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#155831) mobilizmo válasza fecus (#155827) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Root és a GPay, banki appok nem zárják ki egymást.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#155832) bestpixel


bestpixel
tag

Érdekelne, hogy az Android Go-n ugyanúgy futnak-e az (egyszerűbb) appok (sebesség, kezelhetőség, kompatibilitás), mint a normál Androidon? Valamint az akkuhasználat optimalizálást a Go-n is ki lehet kapcsolni? (Egy kisebb, távirányító appal használnék ilyen oprendszeres telefont.)
Köszönöm!

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#155833) Oldman2


Oldman2
veterán

Van egy app, az XXLFotó, amivel gond van egy Xiaomi készüléken.

2021.12.01-én frissült, ha minden igaz a 2.3.2 verzióra.

Van-e valakinek 12.01 előtti apk backup-ja?

Mirror-okon csak 2.3.2 előttit csak 2.2.11-et találok, ami még az év elején lett kiadva.

[ Szerkesztve ]

(#155834) fecus válasza mobilizmo (#155831) üzenetére


fecus
őstag

Annyi problémát olvasok, hogy ez meg az a banki app a frissítés után megállt és akkor hekkelni kell megint.
Ha tudsz valami bevált leírást linkelni akkor elolvasom.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#155835) Viktor0610 válasza Oldman2 (#155833) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mi a hiba vele?
Milyen teló, milyen MIUI, Android verzió?

Nálam (Poco X3 NFC, droid 11, MIUI 12.5.4) elindul, a kosárba tudok tenni képet.

Samsung Galaxy A54

(#155836) Oldman2 válasza Viktor0610 (#155835) üzenetére


Oldman2
veterán

Megváltozott a fájlok kiválasztási/feltöltési módja, csak 1 képet enged feltölteni. Háborognak is miatta. Meg akarjuk nézni hogy a régebbi verzió még jól működik-e? Lehet hogy nem, mert a backend is megváltozott, emiatt keresem az előző verziót.

A MIUI Fájlkezelőt indítja el, és abban nyakatekert módon csak 1 kép jelölhető ki.
"Régebben" a Galériából több kép is kijelölhető volt.

Redmi Note 10 Pro, Global 12.5.6.0 Stabil (RKFEUXM)

Hogy érdekesebb legyen, nem nálam van a teló.

[ Szerkesztve ]

(#155837) Viktor0610 válasza Oldman2 (#155836) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez MIUI oldali változás/beállítás.
Nálam van lehetőség több képet kiválasztani (hosszú nyomással egyet, majd a továbbiakat), de tudok más alkalmazást is kiválasztani.

Samsung Galaxy A54

(#155838) Oldman2 válasza Viktor0610 (#155837) üzenetére


Oldman2
veterán

Oké, de állítólag eddig a Galéria nyílt meg, most meg a Fájlkezelő, abban meg nincs "Megnyitás mással" lehetőség.

Samun nekem is az jön fel, amit beraktál.

[ Szerkesztve ]

(#155839) Oldman2 válasza Oldman2 (#155838) üzenetére


Oldman2
veterán

Megoldottuk, a MIUI Fájlkezelőt kellett downgrade-elni.

Mivel ez Rendszeralkalmazás, csak a frissítések eltávolítása játszott, plusz a Play áruházban az automatikus frissítés kikapcsolása.

(#155840) Viktor0610 válasza Oldman2 (#155839) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szuper!
Köszi az infót!

Samsung Galaxy A54

(#155841) nababika


nababika
aktív tag

Melyik fenykepezo app az ajanlott mostansag? Nagyon hianyzik a huawei ota a korpanorama. Nem baj ha fizetos csak reklam ne legyen benne. Koszi.

(#155842) mobilizmo válasza fecus (#155834) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Általánosan meg a Magisk topik ajánlott. Nagyon részletes leírásokkal, Crok kolléga nagyon odateszi magát.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#155843) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok!

Sok éve olyan alkalmazást használunk a családban egymás pozíciójának lekérésére, ami smsben kapott parancsra sms-ben elküldi a választ (locate driver). Sajnos Android12-vel ez bugosan működik 8néha 10-30 példányban is elküldi az sms-t), így más alternatívát keresnék.
Már az is megfelel ha mobilnetet használ (bár pl erdőben ezt süthetem).

-Akkor küldje a pozíciót, ha lekérjük - a legtöbb family követő app egész nap használja a gps-t, brutál módon zabálja az aksit.
-A (megbízható embereknek) kézi jóváhagyás nélkül küldje el a helyzetet (különben ott a google maps helyzetmegosztása)
-Kétlépcsős azonosítást használó eszközökön is menjen, előny ha nem kell tudni a másik google fiókjának belépési adatait ehhez
Általában olyankor kérjük le a másik helyét, ha nem válaszol valamiért (teker az erdőben, elmentek játszótérre, vezet, vagy csak nem tudni miért nem veszi fel a telefont/ír vissza).

Úgy tűnik, hogy a google a trusted contacts-ot kigyomlálta és már nem használható (?).

Tudnátok segíteni milyen alkalmazás használható a családtagok/telefon megtalálására? :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#155844) fjudors válasza MC Pite (#155843) üzenetére


fjudors
aktív tag

find my phone?

(#155845) Somatom válasza MC Pite (#155843) üzenetére


Somatom
veterán

Macrodroiddal összedobtam egy ilyet. Nem teszteltem, de sztem működnie kell. Bármilyen számról kapja az adott tartalmú SMS -t, arra visszaküldi a pozícióját. Az 1234 használható kódként. A GPS be kell legyen kapcsolva, mert root nélkül az háttérben nem kapcsolható alkalmazással.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155846) csipuka válasza Somatom (#155845) üzenetére


csipuka
senior tag

Ha mar ugyis megy a GPS mindig, akkor eccerubb a gmaps hasznalata. Szerintem.
Nekem tobb eve igy megy, nem tunt fel, hogy tobbet fogyaszt.

(#155847) Somatom válasza csipuka (#155846) üzenetére


Somatom
veterán

A Gmaps nem megy net nélkül. Koordinátákat viszont SMS -ben is el lehet küldeni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155848) csipuka válasza Somatom (#155847) üzenetére


csipuka
senior tag

Ez ok, de ahol van terero ott van net is. Vagy megsem? Nem vagyok extrem turazo.

(#155849) Somatom válasza csipuka (#155848) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyon nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155850) MC Pite


MC Pite
veterán

fjudorsMelyik? A findly fizetős. Az androidos kereső a, kétlépcsős b, kell tudni a másik fiókjának a jelszavát c, nem túl gyorsan lehet ezt elindítani (főleg nejemnél szempont)

Somat: Köszi, holnap kipróbálom!

csipuka: Messze nem :N
GPS mindig be van kapcsolva, de az eredeti kérésre hogy tudom használni a gmapsot? (Ha nejem lenémította a telefont újfent, a kérést a jóváhagyáshoz nem veszi észre; vagy én montizás közben, stb).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.