Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162001) d3tox1c válasza Somatom (#162000) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Teljesen jó 👍
Van olyan ismerősöm, akinek a hatterkepet nem is lehet latni a tabletjén a sok ikontól...
Amikor megkerdem, de miért, a válasz :mert így legalább minden egy helyen van 🤣🤣🤣

(#162002) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

S10e-ről költözök S22-re. A Smart swich átvitte az alkalmazásokat, de az alkalmazás adatokat nem. A legtöbb esetben ez nem gond, mert csak be kell jelentkezni. Viszont van olyan app, aminek csak lokális adata van, pl. megoldott pályák egy játékban. Ezeket hogyan tudnám átvinni az új készülékre?

Próbáltam fájlböngészővel megkeresni az app helyei adatait kézzel történő másoláshoz, de nem találtam meg.
Csináltam Google biztonsági mentést az alkalmazásokról, de nem is értem ez mire való. Az új telefonon nem látszik, hogy lett volna mentés, illetve nincs olyan opció, hogy visszaállítás. Write-only? :F

(#162003) Somatom válasza Celtis (#162002) üzenetére


Somatom
veterán

Buktad. Üdv az erő Android sötét oldalán!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#162004) Celtis válasza Somatom (#162003) üzenetére


Celtis
veterán

Azért hihetetlen hol tart ma már a tudomány. És hogy a userek ezt elfogadják...

(#162005) Oldman2 válasza Celtis (#162004) üzenetére


Oldman2
veterán

A User-ek mit tudnak tenni?
:F

(#162006) Somatom válasza Oldman2 (#162005) üzenetére


Somatom
veterán

Bojkottálják a Google -t. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#162007) weiss válasza Oldman2 (#162005) üzenetére


weiss
addikt

Nem vesznek androidos telefont.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#162009) Oldman2 válasza weiss (#162007) üzenetére


Oldman2
veterán

És akkor mit vegyenek?

(#162010) weiss válasza Oldman2 (#162009) üzenetére


weiss
addikt

Úgy hallottam, iOS átvisz mindent.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#162011) Oldman2 válasza weiss (#162010) üzenetére


Oldman2
veterán

Az Android felhasználók nagy részének ez nem alternatíva. Ott más miatt van szopás...

(#162012) zhorvath válasza Celtis (#162002) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Rootolt telefonra vannak alkalmazások, amik szőröstől-bőröstől lementik az alkalmazás adatait. Root nélküli megoldásról még nem hallottam. :(

(#162013) efi99 válasza d3tox1c (#162001) üzenetére


efi99
senior tag

Mi azzal a probléma, ha valaki telepakolja olyannal, amit napi szintén 5x is megnyit? Nekem is tele van 3 képernyő, - amiből 1 csak névjegyek shortcutjai - nem akarok feleslegesen tapicskolni. Widgetem is van egy csomó, ezek meg pláne kezdőképernyőre valók, hiszen ezek tipikusan valamilyen állapotot monitoroznak.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#162014) d3tox1c válasza efi99 (#162013) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Ízlés dolga.
Kinek mi.
Én rosszul vagyok tőle,de ha valakinek úgy jó, akkor sincs semmi, miért lenne.
Én a kocsiban is, lakásban is a rendet szeretem. És nálam az a rend, ha nincs a szemem előtt minden sz@r.
De ez teljesen megszokás kérdése

(#162016) kano válasza D1L1ZS (#161993) üzenetére


kano
nagyúr

Elvileg most akcióban 6$.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#162017) vacs válasza Celtis (#162002) üzenetére


vacs
veterán

Szia.
Játék mentést a Play Játékok app viszi át, abban az esetben ha az adott játék támogatja!
A Google biztonsági mentés pedig az új telefon első bekapcsoláskor kell "alkalmazni".
Csinálj most egy teljes rendszer visszaállítást és akkor engedni fogja.

(^)(>.<)(^)

(#162018) Celtis válasza zhorvath (#162012) üzenetére


Celtis
veterán

Azért ez elég nyomorult megoldás, hogy nem vagyok jogosult hozzáférni a saját adataimhoz.
Az EU is inkább ilyenekkel foglalkozna, mint kötelező cookie elfogadó kattingatás...

(#162019) Somatom válasza Celtis (#162018) üzenetére


Somatom
veterán

Az alkalmazásoknak nem a tulajdonjogát, hanem a használati jogát vásárolhatod meg. Azok pedig nem a Te adataid, hanem az alkalmazás adatai.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#162020) Celtis válasza Somatom (#162019) üzenetére


Celtis
veterán

Abban, hogy az adatnak (amit adott esetben én hoztam létre vagy a szeméyles adatom) ki a tuljadonosa és ki rendelkezhet vele, nem értünk egyet. De szerintem ne jogászkodjunk. Ez egy rossz felhasználói élmány. Nem hiszem, hogy sokan lennének, akik nem akarnák, hogy telefoncsere után minden app úgy működjön mint a korábban. Lásd pl. iOS.

Mindegy, túltettem magam rajta. Mire megint eljön majd a telefoncsere ideje ,elfelejtem és újra bosszankodom egy sort. :)

(#162021) Somatom válasza Celtis (#162020) üzenetére


Somatom
veterán

A többiben maximálisan egyetértek veled. A Google -nek nem lenne szabad lehetőséget adnia a fejlesztőknek a mentés/visszaállítás tiltására.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#162022) kano válasza Celtis (#162020) üzenetére


kano
nagyúr

Pont jó példát írtál, mert az iOS-nél még annyi jogod sincs mint az androidnál. És nem, ez nem a Google sara, hanem a gyártóké. Ők nem szeretik, ha mindenféle h*lye user beleturkál a rendszerbe és utána beadja szervizbe a telefont, hogy most miért nem megy....
Nézőpont kérdése, hogy kinek mi a jó.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#162023) Benoe77 válasza Celtis (#162002) üzenetére


Benoe77
őstag

Próbáld meg ezt
Én legutóbb ezzel vittem át alkalmazás adatokat.

(#162024) svgyula válasza kano (#162022) üzenetére


svgyula
addikt

Ugye tudod, hogy a szervizben azzal kezdik, hogy újrahúzzák az ilyen rendszert? Őket nem szokta érdekelni a rinya herceg a csúcsra tör 20. pálya mentése. Max ha olyan jóindulatú és nem akar direkt kib@szni a kuncsafttal akkor a képeket lementi....... Mert ugye itt a fórumon is lenne igen sok sírás-rívás, ha most minden telefonról a-tól z-ig törlődne minden :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#162025) Somatom válasza kano (#162022) üzenetére


Somatom
veterán

Szerintem meg a Google sara. Közölhetné a fejlesztőkkel, hogy ha a kijelölt dátum után egy app frissítése nem tartalmazza a mentés/visszaállítás lehetőségét, akkor úgy kivágja a Play -ről, mint a huzat. Ennyi, probléma megoldva.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#162026) Celtis válasza Benoe77 (#162023) üzenetére


Celtis
veterán

Köszönöm a tippet. Látszólag sikerül a backup, de gyakorlatilag nincs benne adat, csak a kulcs és pár byte.

(#162027) Landsmann válasza Somatom (#162025) üzenetére


Landsmann
addikt

Ó, hogy várná el mástól, ha ők maguk sem közlik mi a frissítés tárgya. Magához a Google alkalmazás frissítéséhez sem írnak semmit, de a Google térképhez sem, hogy mik azok az újdonságok, változások amik bekerülnek. Az esetek túlnyomó részében észre sem lehet venni még keresve sem, hogy mi az újdonság.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#162028) kress


kress
aktív tag

aki még elég bátor, nova prime 30 ft 😃 [link]

(#162029) Archttila válasza kress (#162028) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem kell ehhez batornak lenni, a legtobb emberet hidegen hagyja a privacy.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#162030) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
Melyik ingyenes vpn alkalmas arra, hogy az Osztrák Google store-ban meg tudjam nézni a Pixel 7 telefon árát?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#162031) Somatom válasza Landsmann (#162027) üzenetére


Somatom
veterán

Többször megtette már. Pl. amikor kitalálta, hogy app nem tölthet le a YT -ról. Ekkor hajította ki a TubeMate -et, mert az nem volt hajlandó fejet hajtani az új regulának. Máskor meg azzal állt elő, hogy a kisegítő lehetőségeket csak a dokumentációnak megfelelően szabad használni. Emiatt többek között a Tasker is lapátra került, de akkora lett a felháborodás, hogy a Google visszakozott. Szóval vannak rá példák és arra is, hogy a felhasználók tudják befolyásolni a Google döntéseit.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#162032) F.E.K.. válasza kress (#162028) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Miért kell hozzá bátornak lenni?

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#162033) sopruk válasza F.E.K.. (#162032) üzenetére


sopruk
aktív tag

(#162034) F.E.K.. válasza sopruk (#162033) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Á köszönöm a linket.

Igazából ez csak a beépített kereső adatait küldi, de azt olyan sokan használják hogy megéri adatokat gyűjteni róla? (Ez csak a fő képernyőn kirakható keresési sáv és a nova-ban lévő keresési sáv ha jól értettem).

Ha se a sesame,se a nova launcher nem kap netet, akkor sokat nem tehet elvileg (a sesame eleve opcionális program csak)

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#162035) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A CamScenner-el beolvastam egy német oldalt, képekkel együtt, majd elmentettem jpg- fájlba.
A Google fordítóval beolvastam, s lefordította magyarra.
Viszont ezt hogyan tudom elmenteni?
Ha másolom, s Word-be illesztem, akkor nem jó a tördelés.
Esetleg a Camscenner is letudja fordítani?
Vagy miként tudnám a jpg vagy pdf-fájlt számítógépen lefordítani, s elmenteni?

(#162036) tomy86 válasza GEPESZ66 (#162035) üzenetére


tomy86
addikt

Jpg fájl wordbe konvertálása nekem eddig csak az ABBYY Finereader progival hozott használható eredményt (pc-n). Nem mostanában próbálkoztam ilyesmivel, úgyhogy azóta lehet, hogy van más is.
Csak tipp, de jobb megoldás lenne, ha a beolvasott oldalt nem jpg-be mentenéd, hanem pdf-be, ha tud a Camscanner OCR-t és azt lefordíttatni.

[ Szerkesztve ]

(#162037) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!
Régóta használtam az "Okos bérkalkulátor" appot, amit a Play áruházból telepítettem.
Ma jött hozzá egy frissítés, azóta pedig "Engedély megtagadva" üzenezet ugrik fel, megnyitás esetén.
Így meg sem tudja nyitni az alkalmazást.
Lehet valamit tenni, hogy futtatható legyen?
Próbáltam újratelepíteni, eredmény ugyan az.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#162038) efi99 válasza Aurig@ (#162037) üzenetére


efi99
senior tag

A Samsung Galériában a Történeteknél idáig volt (kép)hozzáadás opció meglévő történeteknél, az Android 13 óta eltűnt. Lehet valahogy hozzáadni? A kezelésnél csak átnevezés, törlés, illetve a meglévő képek eltávolítása van.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#162039) Winnie The P válasza efi99 (#162038) üzenetére


Winnie The P
őstag

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#162040) efi99 válasza Winnie The P (#162039) üzenetére


efi99
senior tag

Tovább...
A szerkeszt-ben ki lehet jelölni egy vagy több történetet, aztán csak átnevezési vagy törlés opció van.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#162041) pube111


pube111
senior tag

Van valami app, vagy más megoldás a média hangerő finomabb állítására?
Samsung s10e most 15 lépésben állítható.
Jó lenne lehalább 30, vagy több.
BT hangfal vagy túl hangos, vagy túl halk.

(#162042) Winnie The P válasza efi99 (#162040) üzenetére


Winnie The P
őstag

Igen ez nálam is így van.
De tudsz új történetet létrehozni.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#162043) tarcsihun válasza pube111 (#162041) üzenetére


tarcsihun
csendes tag

Sound Assistant
Galaxy Store

[ Szerkesztve ]

(#162044) pube111 válasza tarcsihun (#162043) üzenetére


pube111
senior tag

Köszi.
Kellett hozzá a fejlesztői beállításokban az abszolut hangerő letiltása is.
Így a bt csak a saját hangerejét állítja.
Jó lett.

(#162045) efi99 válasza Winnie The P (#162042) üzenetére


efi99
senior tag

Szuper. Kíváncsi lennék, milyen felhasználói élményt emelő bullshit marketingrizsa magyarázná meg egy alapfunkció eltávolását.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#162046) Benoe77 válasza efi99 (#162038) üzenetére


Benoe77
őstag

Ott van az, a történet szekesztésénél lehet képet hozzáadni:

(#162047) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Noled app helyett van valami hasonlóan működő app Samsunghoz? Vagy ugyanaz mint a noled csak más néven? Sajnos nem frissítik már régóta :(
Köszi

(#162048) efi99 válasza Benoe77 (#162046) üzenetére


efi99
senior tag

Az én telefonomon meg is találtam ezt végül, de a lányomén - akinél felmerült a probléma - nincs történet szerkesztése opció. Ahogy hiányzik a Video Editor is (ez van az általad belinkelt képen), ahova továbblépne a szerkesztésnél. Felkínlódtam kézzel - Galaxy Storeból egyszerűen nem volt hajlandó felmenni, kompatibilitási problémára hivatkozva, - de ennek ellenére sem lehet tovább lépni rá, mivel továbbra sincs meg az a menüpont. A telefon egy A13.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#162049) efi99 válasza Komi28 (#162047) üzenetére


efi99
senior tag

Mit szeretnél pontosan, hogy tudjon? Ha azt, hogy névvel kitegye, hogy kitől volt nem fogadott vagy küldött sms-t, nos olyan 2022-ben, mindjárt 2023-ban, továbbra sincs, beleértve a gyári rendszereket is, tudtommal.
Ha elég az utolsó értesítés az AOD felett, akkor a LED Me Know-t ajánlom.
Nem mellesleg egyébként a NoLED kiválóan működik Android 13-on is.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#162050) TODI1111 válasza Komi28 (#162047) üzenetére


TODI1111
addikt

[Ezt] az alkalmazást használom, szinte a megjelenése óta. Szinte a végtelenségig testreszabható.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.