Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154551) FeZ... válasza makoss (#154542) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Root nélkül egyelőre nincsen megbízható megoldás, úgy tudom. Ki kell próbálni az összes programot és lehet, hogy szerencséd lesz valamelyikkel. Nálam volt olyan is a Cube-al, hogy ment, egy ideig, majd nem. Leszedtem, feltettem újra 2 nap múlva és akkor meg ment. Aztán elkezdte azt, amit írtam, hogy néha nem tudja- vagy rosszul azonosítja a hívót, de ez nem igazán zavar. Persze csak a mobilos hívásokat tudja rögzíteni, de pl. bluetooth használat esetében azt sem. Most olvastam amúgy, hogy kezdik engedni a gyeplőt a Google-nál és már a Droid 10-en működik a rendszerszintű felvétel, remélhetőleg ez továbbterjed a frissebbekre is. Korábban meg valaki azt csinálta, hogy beletett a telefonba egy taiwani vagy izraeli sim kártyát (azokban a régiókban biztosan nem volt tiltva a hívásrögzítés), majd a telefon bekapcsolása és kikapcsolása után megjelent a rendszerben a hívásrögzítés funkció. Nem tudtam ellenőrizni, úgyhogy lehet mende-monda is, de többen is esküdtek rá, hogy működött.

(#154552) Somatom válasza FeZ... (#154551) üzenetére


Somatom
veterán

A Thai, Izraeli kártya valós, Samsung trükk.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154553) joey04


joey04
titán

Hali!

Szeretném kideríteni, hogy Xiaomi bug, vagy droid (esetleg simple). Van egy revolut és egy otp kártyám. Előbbi gpay utóbbi simple ugyebár. Ha nfc fizetésnél beállítom, hogy a gpay legyen az alapértelmezett, de ha meg van nyitva másik fizetős app, akkor azt használja, akkor is a revolutról von le pénzt a gpay-en keresztül, ha megnyitom a simple-t és rámegyek a kártyára és írja is, hogy érintsem. Szóval másnál is így van ez? Főleg samu érdekelne. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#154554) cidalain válasza joey04 (#154553) üzenetére


cidalain
veterán

Nemtudom, de miért van megnyitva egyszerre több fizetős appod?
Ha mindig csak egy lenne nyitva, amelyikkel fizetni akarsz akkor nem hiszem hogy kavarodna a dolog.
Szerintem amúgy is biztonságosabb, ha ilyenek nem futkároznak csak úgy egy telón, és persze az NFC is jobb, ha mindig offon van. Majd a boltban a pénztárnál sorba állva NFC be, megfelelő fizetős progi elindít, fizet, majd mindent kikapcs.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#154555) vacs válasza cidalain (#154554) üzenetére


vacs
veterán

" és persze az NFC is jobb, ha mindig offon van"

Miért is?
0% az aksi fogyasztása és miért szivassam magam azzal, hogy mindig kézzel kapcsolgassam?
Nekem 4 éve van non stop bekapcsolva az nfc, mert 4 éve fizetek telefonnal!

(^)(>.<)(^)

(#154556) MikeWazowski válasza vacs (#154555) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Speciel én is kikapcsolom. Ha valamit nem használok azt én kikapcsolom. Ha nem töltöm a telefont kihúzom a konektort a falból. Ha elmegyek itthonról pár napra a hosszabbítót is kihúzom. Bt-t is kikapcsolom, ha nem kell. Sőt, a mobil netet is, ha van wifi.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#154557) cidalain válasza vacs (#154555) üzenetére


cidalain
veterán

Mert ha gyors (turbó) fizetés van beállítva, akkor is kell legalább egy ujjenyomat érintés, vagy egy feloldóminta. Innentől meg csak plusz egy bökés az engedélyezés.
Kivéve persze 5000 ft fizetés alatt. Ekkor még a képernyőzárat sem kell feloldani, simán lehet fizetni anélkül, hogy bárki tudná a mintádat. Szóval ha a telód hozzá van ragasztva a kezedhez, és sehol sem hagyod magára 1 percre, akkor mindegy. Egyébként meg nagyon nem, mert ugyis fizethet a teló, hogy észre sem veszed.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#154558) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Chrome-ban hol lehet kikapcsolni ezeket a hülye lapcsoportokat? Elég zavaró.

(#154559) mapalika válasza makoss (#154542) üzenetére


mapalika
csendes tag

Üdv! Nekem is volt s9+-om,de most egy A72-öt használok.Régebben én is sok programot próbáltam,de egyik se volt jó.Az A72 fórumban valaki ajánlotta,hogy az indiai szoftvert kell felrakni és gyárilag benne lesz.És tényleg,azóta is használom.S9+-on is meg kellene próbálni ezt a módszert.

(#154560) vacs válasza cidalain (#154557) üzenetére


vacs
veterán

Több teszt is van, hogy nem olyan egyszerű pénz levenni a telefonodról nfc-n, olvass utána!
Ezt egy kicsit túl gondolod, bár a te döntésed! :K

(^)(>.<)(^)

(#154561) Ubul86


Ubul86
őstag

sziasztok
van egy samsung s20-am, és mindig elfogy a hely. Tudom, ez így elég semmit mondó, de!!!, a 128 GB-os tárhelyből 70GB-ot alkalmazások foglalnak el!!!!! Úgy, hogy facebook (azt ugye törölni se lehet), messenger (töröltem, újratettem), instagram, google alkalmazások, vannak még fent, tehát semmi extra.
Gyorsítótárat töröltem a legtöbb app-ból, meg ha méret szerint rendezem az alkalmazások szerint, akkor sincs ilyen több gigás alkalmazás, ami foglalná a helyet, ha összeadom, max a felét adja ki, még annyit se (legnagyob alkalmazás gyorsítótár nélkül mondjuk a gmail volt a maga 600 mb-jával, de inkább 100-200 mb-osok voltak)

Szóval nem tudom, hogy ez mi, és egyáltalán, hova lehet ezzel írni, de előfordulhat, hogy a sok frissítés, ami jött az idők alatt, az valahogy megmaradt benne, csak nem mutatja a korábbiakat, és foglalja a helyet? Vagy hogy lehetne kideríteni, hogy mi ez a rengeteg dolog, ami majd 70 GB-ot foglal , és akkor még mellette ott a rendszeralkalmazások 20 GB-al, meg a rendszer 17 GB-al...konkrétan alig van hely bármi másra.

gondoltam arra, hogy egy full factory reset, meg wipe data és cache, de azért ez gondolom előjöhet újra, és jó lenne kideríteni, hogy wtf

[ Szerkesztve ]

(#154562) efi99 válasza mapalika (#154559) üzenetére


efi99
senior tag

A72-ön nem megy a Cube ACR? Ez elég furcsa, mert A52-n tökéletesen megy és azért valahol tesók.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154563) cidalain válasza vacs (#154560) üzenetére


cidalain
veterán

Persze, nem olyan egyszerű, de nem lehetetlen. :)
Lehet hogy túlgondolom, de így nagyobb biztonságban érzem magam, és a fizetés előtt a bekapcsolásra elvert +30 másodperc, nekem bőven belefér (NFC be, fizetős app indítása, ujjlenyomatos azonosítás együtt kb fél perc)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#154564) aldebaran


aldebaran
őstag

Olyan alkalmazást keresek, mint a fényképező, csak videó felvevőben. Most ugye rákattintok a fényképező ikonra és utána lehet a videófelvételt kiválasztani. Olyat szeretnék, hogy csak rákattintok az ikonra és már egyből a videófelvevő jöjjön be. (Samsung Galaxy A7 (2018))

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#154565) kovisoft válasza aldebaran (#154564) üzenetére


kovisoft
őstag

Én Open Camera-t használok, ez abban az üzemmódban indul el, ahogy az előző futásnál hagytam: ha előzőleg videófelvétel módban volt, akkor következőleg is úgy indul.

(#154566) efi99 válasza kovisoft (#154565) üzenetére


efi99
senior tag

A Samsung gyári is abban indul, kivéve ha átállítjuk, hogy mindig a fényképezővel induljon, de szerintem nem ilyet keres.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154567) aldebaran válasza kovisoft (#154565) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát, többször fényképezek, de néha, mikor videóznék, akkor elég idióta rendszer, hogy fényképező, átváltani kamerára, majd elindítani a felvételt. Tegnapelőtt hirtelen kellett volna, hogy videózzak, de helyette egy béna fényképet sikerült csinálni, mert nem a videón volt. :((( Szóval, ezért kellene olyan app, ami egyből a videofelvételt indítaná.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#154568) Per Me válasza aldebaran (#154567) üzenetére


Per Me
tag

Gyári kamera ikonon hosszan nyomsz, feljön egy menü, hogy fotó, vagy videó. A videó ikont kihúzod az asztalra.
Bár lehet, hogy ezt a Nova miatt tudja.

(#154569) ollie válasza Per Me (#154568) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, a Samsung alapból ilyen.

***

(#154570) erahurka válasza ollie (#154569) üzenetére


erahurka
félisten

Wow minden nap tanul valamit az ember! :Y

(#154571) icemad válasza ollie (#154569) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Más telefonnál is működik.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#154572) csipuka válasza Per Me (#154568) üzenetére


csipuka
senior tag

kiraly, de hogy lehet megoldani, hogy a nova alatt felfele wsipe-ra ez meg tudjam oldani?
Vagyis ha rabokok, akkor a fenykepezo jon be, de ha felfele swipe-olok akkor a video.

(#154573) erahurka válasza csipuka (#154572) üzenetére


erahurka
félisten

Samsungon pl. át lehet rendezni a kamerában a funkciók sorrendjét, oda lehet közvetlenül tenni a fotózás mellé a videózást.

(#154574) Somatom válasza csipuka (#154572) üzenetére


Somatom
veterán

A Samsung kamerával csak "erőszakkal" (érintésemulációval). Én legalábbis nem találtam külön meghívható fotó és videó activity -t. Közvetlenül Novaból meghíváshoz a gyári mellé kéne még egy kamera alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154575) Somatom válasza Somatom (#154574) üzenetére


Somatom
veterán

Azé gebedjen meg a Samsung! A fényképező indítójából valóban kirakható videó parancsikon és működik. Az activity listában is van egy videó activity, de az a fényképezőt hívja meg. Talán vki meg tudja nézni, hogy a fényképező videó parancsikonja milyen intentet használ.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154576) joey04 válasza cidalain (#154554) üzenetére


joey04
titán

Nincs megnyitva több. Szóval akkor lehet nem tisztán fogalmaztam: be van állítva alapértelmezettnek a Google Pay, amiben a Revolut kártyám van. Ha fizetni akarok, feloldom, érintem és kész. Semmilyen app indítás nincs. Ha az OTP kártyámmal akarok fizetni, akkor a beállítás szerint, ha elindítom a Simple-t majd az kéri, hogy érintsem a telefont, akkor arról kéne levonnia a pénzt, de ebben az esetben is a Revolutról volnja le. Magyarul minden esetben az alapértelmezett fizetési módot használja. Így ha az OTP kártyát hsználnám, be kell ballagnom az nfc beállításokba, és az alapértelmezett fizetési módot át kell lőnöm Simple-re. Tudom, Curve mögé az OTP és akkor megy Google Pay-ben is, de érdekelne, hogy ez most rendszer bug, vagy Xiaomi. Esetleg Simple bug, mert nem jelzi a rendszer felé, hogy most ő előlép, és azt kell használni.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#154577) Somatom válasza joey04 (#154576) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ez nem bug. Ha van alapértelmezett alkalmazás megadva, akkor a rendszer azt hívja meg. Talán a Simple -be lehetne belefejleszteni, hogy ha aktív, akkor direktben a saját fizetési módját használja. Ennek hiányában legfeljebb megerőszakolni lehetne úgy, hogy a Simple app fókuszeseményére egy automatizáló átváltja az alapértelmezett fizetési módot. Ha megoldható felhasználói jogosultsággal.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154578) aldebaran válasza Per Me (#154568) üzenetére


aldebaran
őstag

Hát én hiába nyomok rá hosszan, nem menü jön fel, hanem kijelölhetem, eltávolíthatom a parancsikont... ilyesmi. :F
(Android 10 One UI 2.0) Át kell állítani a launcher-em a gyárira talán? Nekem CM launcher van.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#154579) TODI1111 válasza joey04 (#154576) üzenetére


TODI1111
addikt

Nálad nincs ilyen beállítás? ( galaxy s21 ultra, NFC beállítás )

(#154580) Probert75 válasza csipuka (#154572) üzenetére


Probert75
addikt

Ez így nem elég Novában? Ha hosszan érintem az ikont, akkor a felugró menüből simán indítható egyből a videó.

(#154581) Somatom válasza aldebaran (#154578) üzenetére


Somatom
veterán

Biztos, hogy nem kell gyári. A telómon (A9) és a tabomon (A11) is Nova fut és mindkettőn működik.

Probert75:
Ha kihúzod asztalra, akkor külön parancsikonokként is használhatók, így egybökésessé válik. De, Nova gesztushoz nem lehet hozzárendelni, mert sehol sem jelenik meg. Ami meg megjelenik (Videocamera), az hiába videófelvevő, akkor is a fénykép módot indítja. Sztem ez Samsung hiba.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154582) TODI1111 válasza aldebaran (#154578) üzenetére


TODI1111
addikt

Gyári samsung launcherben működik. Hosszú nyomás:

Ezután kitehető:

(#154583) crok válasza joey04 (#154576) üzenetére


crok
Topikgazda

Beallitasok - Kapcsolat es megosztas - NFC - Erinteses fizetesek

Itt ket menupont van:
- Fizeteskor alapertelmezett app - ez kene legyen a GPay nalad
- Alapertelmezett hasznalata - itt meg hogy Alapertelmezett alkalmazas csereje, ha nyitva van egy fizetesi alkalmazas

Ezt akarod elerni a Simple-el, nem? Hogy igy tudj az OTP kartyaval fizetni ha nyitva van a Simple de minden egyeb esetben GPay es Revolut kartya?

Ha igy van beallitva de nem igy megy akkor vagy MIUI bug.. vagy Simple.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154584) aldebaran válasza TODI1111 (#154582) üzenetére


aldebaran
őstag

És tényleg. Köszi. :R
#154568 Per Me Neked is köszi :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#154585) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Valaki ismer olyan open source email klienst ami meg tud bírkózni a dupla autentikációval.
K9 mail, fairmail nem tudja. Más open source klienst meg nem ismerek.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#154586) joey04 válasza crok (#154583) üzenetére


joey04
titán

Igen erről van szó. Ez érdekelne hogy xiaomi vagy simple bug. Samun néztem ott is van ilyen beállítás, de kipróbálni nem tudom, mert nem az enyém.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#154587) Fall-N válasza Somatom (#154575) üzenetére


Fall-N
veterán

Intent kiderítésére [ezt] szoktam használni.

(#154588) Somatom válasza Fall-N (#154587) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Sejtettem, hogy hol lesz az eb elföldelve. Mindkét parancsikonra ugyanazt az intentet írja. Tehát az, hogy fotóval, vagy videóval induljon az app, az nem nyilvános utasítás, így külsős alkalmazásból nem lehet meghívni. Köszi, Samsung!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154589) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Aki használja a fuelio alkalmazást, kérhetek segítséget?

(#154590) Viktor0610 válasza Peter.70 (#154589) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Imádom az ilyen hozzászólásokat. ;]
Nehogy leírd a kérdésed/kérdéseid, mert akkor esetleg egyből kapnál választ. :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#154591) Peter.70 válasza Viktor0610 (#154590) üzenetére


Peter.70
őstag

Újra telepítettem az alkalmazást, az adatok meg vannak drive-ban csv fájlban. De miután az alkalmazást újra telepítettem, nem tudom letölteni az adatokat drive-ból. Pontosabban úgy látszik, mintha sikerülne, de mégse látom az alkalmazásban az adatokat

(#154592) Somatom válasza Viktor0610 (#154590) üzenetére


Somatom
veterán

Ha már erre jársz. Köszi a tippet! Megint rájött a telómra a frissíthetnék. Feldühített, megvettem az appot. Eddig hatásosnak tűnik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154593) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Itt is teszek egy próbát. Csak azért mert végülis köze van az Android alkalmazásokhoz is. Konkrétan a Mi Fit alkalmazáshoz. A saját topkijában már feltettem a kérdést ,eddig eredménytelenül. Amiről szó van egy Xiaomi Mi Band 4 karkötő. Új telefonhoz szerettem volna csatlakoztatni a karkötőt,de nem jött össze. Azóta CSAK a képen látható szöveg amit mutat. " Először párosítsd!" De képtelen vagyok rá. Akármit csinálok nem válik be. Töröltem a Mi fit adatait, aztán töröltem az alkalmazást is. Újratelepítés után ugyanez a helyzet. Aztán közel egy hónapot vártam hogy a karkötő lemerüljön,hátha töltés után tiszta lappal indul . A helyzet maradt a régi. Esetleg tud valaki erre megoldást vagy mehet a cucc a kukába?

[ Szerkesztve ]

(#154594) icemad válasza Tökimanó (#154593) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig itt a párosításra vár. Mifit appban nem tudod hozzáadni?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#154595) Tökimanó válasza icemad (#154594) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Nem. Annyit ír hogy a párosítás nem sikerült.

(#154596) punky10 válasza Somatom (#154588) üzenetére


punky10
addikt

Honor -Nova párossal ugyanez a helyzet,tehat nem kimondottan Samsung hiba...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#154597) poirot válasza Tökimanó (#154593) üzenetére


poirot
senior tag

Nekem is van MI Band 2. Na avval is vért izzadtam, a MI Fit nálam nem ismerte fel szintén.

Felraktam MI Bandage-t az felismerte, na és utána érdekes módon a MI Fit-tel is tudtam párosítani.

A régebbi telómmal HONOR 6-tal nem volt ilyen probléma, csak a jelenlegi POCO X3 NFC-vel volt.

[ Szerkesztve ]

(#154598) csipuka válasza Probert75 (#154580) üzenetére


csipuka
senior tag

OP6T a telo, es hosszu nyomasra feljon a menu, ez mukodik.
Csak szerettem volna suhintasra megoldani, akkor nem foglal 2 kockat a kepernyon.

(#154599) cidalain válasza Tökimanó (#154593) üzenetére


cidalain
veterán

A karkötő a párosodáskor egy bizonyos Mi fiókhoz is kapcsolódik. Csak ugyanazzal a Mi fiókkal tudod a másik telón párosítani. Persze ha a régi telón le lett választva a karkötő a Mi fiókból akkor ez nem lényeg - de persze ez szokott elfelejtődni.
Szóval, ha pl használtan vetted, és nem ismered az eladót, és nem lett leváasztva, akkor az elég nagy szívás.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#154600) Fall-N válasza Tökimanó (#154593) üzenetére


Fall-N
veterán

A Mi Band 4 működik a Zeppel is, nem kell feltétlenül a Mi Fit. A Band 5 sajnos nem megy Zepp alatt, de a 6 igen, sőt az a Xiaomi Wearrel is jó.

Én is jobban örülnék a Zeppnek, csak sajnos nekem Band 5 van, ami nem működik vele csak a Mi Fittel.

A Mi Bandaget sajnos a fejlesztője abbahagyta, így nem ajánlom. Van helyette Notify for Mi Band, Tools & Mi Band és a Master for Mi Band. Ezek mind jók, csak pár funkció fizetős (illetve a Tools & Mi Band maga fizetős).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.