Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154851) Csaincsa


Csaincsa
újonc

Sziasztok!
Egy olyan app-ot keresek, ami automatikusan bekapcsolja a "Mobil hotspot"-ot, amiikor a telefon egy meghatározott bluetooth eszközhöz kapcsolódik.

(#154852) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Aki használja aktívan az Ymusic appot, azoktól kérdeznék.
1, Van-e lehetőség arra, h a Download managerben levő letöltött videók sorrendjén változtassak vagy lejátszási listába tegyem őket? Se egyszeri, se hosszan nyomásra ilyen opciók nincsenek. Play-re meg azt játssza le, amire kattintottam, holott van a mappában sok videó rajta kívül.
2, Van-e lehetőség arra, hogy a Library/Playlists-ben létrehozott saját Lejátszási listába betegyem ezeket a videókat? Ott ha belekattintok, egy Reload gomb van, hosszan nyomva meg semmi opció nem jön fel.

Galaxy S10e, Android 11, ymusic 3.7.2.1132

[ Szerkesztve ]

(#154853) mobilizmo válasza F.E.K.. (#154839) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Tehát teherautót veszek és azzal járok nap mint nap a városban, mert nagyjából évente egyszer mondjuk költözés miatt telepakolom. :)

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#154854) tonyrulez válasza seger (#154843) üzenetére


tonyrulez
őstag

Hoppá, valóban ezt is lehet, nem is láttam. Akkor törölgetek :R

4 8 15 16 23 42

(#154855) F.E.K.. válasza mobilizmo (#154853) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Hm... egy inaktív alkalmazás egy telefonon nem foglal erőforrást, tárhelyet kivéve.

Egy teherautó üresen is többet fogyaszt mint a legtöbb személyautó. Még a többnyire divatból vásárolt városi SUV-ok is. Nem éppen a legjobban illeszkedő példát hoztad szerintem...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#154856) mobilizmo válasza F.E.K.. (#154855) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

A hely is erőforrás és egyre kevesebb van belőle a Földön. Egyébként az android rendszer alap filozófiája, hogy kitölti a rendelkezésre álló erőforrásokat, mondván azért vannak, hogy kihasználjuk őket. Nagyjából fogalmunk sincs, hogy mit, mikor indítgat el, még ha nem is használjuk. Ezt ugye ki lehet kerülni az ilyen appok fagyasztásával, de nem hinném, hogy ez a fajta hozzáállás (elfér az) foglalkozna az ilyesmivel. Egyébként a nem használt appok frissen tartása is erőforrást emészt fel. Továbbá a több memóriához jellemzően erősebb proci dukál, tehát alapból nagyobb lesz a fogyasztás, nagyobb akksi is kell.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#154857) Per Me válasza Csaincsa (#154851) üzenetére


Per Me
tag

Én a Carspot Ready-t használom autóhoz.

(#154858) beers


beers
addikt

Sziasztok!

Valaki esetleg tud jól bevált endoscope alkalmazást, ami nem tölteti le a fél internetet és nem okádja a reklámokat?

Köszi
:R

M&N

(#154859) Csaincsa válasza Per Me (#154857) üzenetére


Csaincsa
újonc

Köszönöm megpróbálom

(#154860) F.E.K.. válasza mobilizmo (#154856) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Hát, végül is igaz, az akku nem aggaszt túlzottan (hetente mondjuk rá kell rakni a töltőpadra, de ez még elviselhető számomra). Valójában a többi erőforrás használat sem aggaszt, azért vettem adott specifikációval készüléket, hogy kiszolgálja az igényeimet, némi szerencsével jó pár évig.

Persze most is a föld erőforrásait pazarlom ezzel a post-tal is, ennyivel több erőforrást használ a PH szervere is, és annak a készüléke is (legyen mobil vagy asztali/notebook/tablet, stb.) emiatt fogyaszt többet... nem is szólva annak a plusz terheléséről, aki éppen ezt olvassa... +1 kifli/csoki/kávé legalább ez is...

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#154861) IT user


IT user
tag

Sziasztok!

Aquamail kérdés: ma sürgősen szükségem lett volna arra, hogy a vállalati Outlook levelező beérkezett mappája alatt létrehozott almappák egyikét lássam a telefonomon. Eddig ezt meg tudtam tenni, az egyik ott is van, viszont ma ez nem sikerült. A beállításokban a mappák kezelésénél elindul fent a színes csík, vagyis úgy tűnik, hogy próbálja szinkronizálni a mappák listáját, de nem jelennek meg. A szerver beállításainál az egyéb mappák megjelenítése opció is engedélyezve van.
A hivatalos Aquamail fórumokban nem találtam ilyen témát, Google sem tudott segíteni.
Aki használ ilyet, annak működik? Mi lehet a hiba?

(#154862) makoss


makoss
addikt

Üdv!
Az Android messengeren merre lehet kikapcsolni ezt az önkényes szöveg módosítót? :R
Idegesít, hogy a leírt szöveget átírja, van amikor csak akkor veszem észre, mikor már elküldtem az üzenetet

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#154863) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok,
Telekomos Honor 20-on neha a gmail app "beragad" es nem szinkronizal csak amikor megnyitom az appot. Napjaban parszor elofordul es eleg idegesito.
Az osszes energiatakarekossagi bizbaszt kikapcsoltam, futhat a hatterben nyugodtan szoval nem ertem megis miert csinalja.
Volt mar cache torles ujratelepites minden. Van valami otletetek?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#154864) kutga válasza makoss (#154862) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezt nem értem. Nem a billentyűzet végzi a javítást?

Let the Zone take me if I am.

(#154865) Viktor0610 válasza makoss (#154862) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Milyen billentyűzetet használsz?

Samsung Galaxy A54

(#154866) Viktor0610 válasza oszi666 (#154863) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez a Gmail app hibája.
Mióta Nine appra váltottam, semmi hiba a Gmail szinkronnal.

Samsung Galaxy A54

(#154867) makoss válasza kutga (#154864) üzenetére


makoss
addikt

...de ne végezze, mert átírja!
példa:
én: Elmentél vásárolni?
teló: Elmentem vásárolni?
nem mindegy!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#154868) makoss válasza Viktor0610 (#154865) üzenetére


makoss
addikt

nem tudom, hagyományost gondolom...
Nem ezt kell kikapcsolni?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#154869) Viktor0610 válasza makoss (#154868) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez a Gboard.
Az Automatikus javítást kapcsold ki.

Amit te jelöltél, az csak a javaslatsávot kapcsolja ki, de a javítást nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#154870) makoss válasza Viktor0610 (#154869) üzenetére


makoss
addikt

Oké, köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#154871) kutga válasza makoss (#154867) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkor kapcsold ki. :)

Let the Zone take me if I am.

(#154872) crok


crok
Topikgazda

Vanced Manager 2.6.1

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154873) zeon.hu válasza oszi666 (#154863) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Töröld a gmail frissítéseit, utána a playen tiltsd le az automatikus frissítést (ha be volt állítva).

#?*@&!

(#154874) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Newpipe-ban be van allitva, h ne kulso alkalmazas nyissa meg a letoltott videokat.
Amikor rakattintok megis felugrik az ablak.
Hogy lehetne megoldani, h a Newpipe jatssza le a tartalmakat?

[ Szerkesztve ]

(#154875) petya2012


petya2012
őstag

Üdv mindenkinek

Azt szeretném kérdezni,hogy valahol találok-e valami leírást mit és hogyan lehet beállítani nova launcherben?

köszi

(#154876) mizoli válasza petya2012 (#154875) üzenetére


mizoli
addikt

Teljesen egyéni dolog, hogy a Novában mit, hogyan állítasz be, nagyon szépen testreszabható.
Javaslom, hogy próbáld ki a lehetőségeket, megéri végignézni.
A beállításaidat el tudod menteni, többet is.

(#154877) IT user


IT user
tag

Erre valakinek ötlete?

(#154878) Fall-N válasza IT user (#154877) üzenetére


Fall-N
veterán

Írták már előzőleg. Nine email kliens az Aquamail helyett.

(#154879) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Az AirDroid-al kapcsolatban lenne kérdésem: eddig be tudtam jelentkezni a gépemen a telefonomra csak a monitoron megjelenő QR kód beolvasásával. Tegnap óta viszont hiába próbálom ezt, folyamatosan azt írja, hogy csak úgy tudok QR kóddal belépni, ha a gépem és a telefonom azonos hálózaton van. Ezt viszont nem értem, mert azon van (ahogy eddig is), hiszen az otthoni router adja a netet a gépemnek is, meg Wi-Fi-n a telefonomnak is. Ezidáig ez nem volt probléma, most meg már csak úgy érem el a gépem, ha e-mail / jelszó használatával bejelentkezem. Tudja esetleg valaki, hogy mi lehet a gond? :F

Mercury

(#154880) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Kétlépcsős azonosításhoz a Google Authenticatort lehet használni? Google, Facebook fiókban pl.

Let the Zone take me if I am.

(#154881) Viktor0610 válasza kutga (#154880) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.
Bár én az SMS-kódban jobban hiszek.

Samsung Galaxy A54

(#154882) g_g_g válasza Mr.Mercury (#154879) üzenetére


g_g_g
őstag

Nekem szintén van gondom pár napja az Airdroid-dal, nem pont ugyanez, de szintén az a gond, hogy úgy érzékeli a gép és a telefon nem ugyanazon a hálózaton van.
Érdekesség, hogy Chrome és Edge esetén van ez a gond, Firefox alatt jól működik.

(#154883) kutga válasza Viktor0610 (#154881) üzenetére


kutga
nagyúr

Mondasz valamit, de próbaképpen beállítottam ehhez a kettőhöz. Azért az sms-t se kapcsoltam ki. :)

Let the Zone take me if I am.

(#154884) Viktor0610 válasza g_g_g (#154882) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs bekapcsolva az Egyszerűsített mód (Chrome)?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#154885) AtHoS válasza Mr.Mercury (#154879) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam ha a telefon a vendég hálón lógott, akkor dobott ilyen üzenetet, normál hálóra csatlakozva eddig mindig működött.

Viszont jó ideje File Manager Pro alkalmazással hozok létre telón FTP szervert és ehhez kapcsolódok TotalCommander-rel. Persze a vendég háló itt is keresztbe vág :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#154886) mekker


mekker
őstag

Sziasztok!

Szerintetek lenne igény egy open-source, telemetria-mentes Android topicra? Még nekem is gyűjteni kéne hozzá infót, de hiánypótló lenne a magyar interneten. Tehát milyen alternatív appok vannak, milyen romok, adblock módszerek, hogyan lehet Google Play services és Google appok nélkül élni, milyen alternatív módok vannak az appok menedzselésére (Fdroid kliensek, Aurora Store, Apkmirror vastagkliensek), hogyan lehet különböző gyári szoftokat debloatolni, hogy kell az adb-t használni, stb.

Kérdés, hogy van-e már ilyen, lehetne neki külön topik, vagy menjen ide, ha megvalósul?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#154887) Mr.Mercury válasza Viktor0610 (#154884) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Nálam sincs bekapcsolva, az viszont tény, hogy Chrome alatt használom, Firefox alatt még nem próbáltam, de ki fogom, már csak kíváncsiságból is.
@AtHoS: nálam nincs aktiválva a vendéghálózat, így még az sem szólhat közbe.

Mercury

(#154888) zolikaDB válasza mekker (#154886) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem ertek hozza, de az elgondolas az en erdeklodesem felkeltette ;) :R

(#154889) Dr.NX válasza mekker (#154886) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szerintem jó ötlet.
Mindenesetre bajt nem okoz, ha lesz ilyen.

Elfogadom a sütiket.

(#154890) crok válasza mekker (#154886) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem is elferne, a gyujteshez ajanlom a Logout blogbejegyzeseim is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154891) puhos363


puhos363
tag

Hali! Szoktam a google maps-ben a saját profilomba fotókat feltölteni. Van arra lehetőség, hogy a feltöltött képek közül egyet letöltsek a telefonomra? Köszi.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#154892) Zozo0525


Zozo0525
őstag

nincs úgy látom, de az a kép nincs meg a google fotók között?

(#154893) puhos363 válasza Zozo0525 (#154892) üzenetére


puhos363
tag

Sajnos nincs. Fényképezőről küldtem át a telefonra, majd drive-ba töltöttem fel. De az a baj, hogy ott sem találom.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#154894) tonyrulez válasza puhos363 (#154891) üzenetére


tonyrulez
őstag

Esetleg itt nincs közte? https://get.google.com/albumarchive/

4 8 15 16 23 42

(#154895) puhos363 válasza tonyrulez (#154894) üzenetére


puhos363
tag

Sajnos a keresett kép nincs, de azért köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#154896) dokee78


dokee78
félisten

VLC videó lejátszóban van rá mód,hogy ki tegyem a következő lejátszása gombot?

Sehol nem találom ezt az opciót.

(#154897) Somatom válasza dokee78 (#154896) üzenetére


Somatom
veterán

Ha nem a fájlnál, hanem a könyvtárnál böksz a lejátszásra, akkor lesz következőre ugrás gomb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154898) lovi27 válasza puhos363 (#154895) üzenetére


lovi27
addikt

Ha PC-n egy böngészőben hívod be a Google Maps-et, akkor annak a cache-ből kinyerhető a képed, ha nagyon szükséged van rá.

(#154899) puhos363 válasza lovi27 (#154898) üzenetére


puhos363
tag

Megpróbálom köszi.

Gigabyte B450, Ryzen 5 2400G, 2*8GB 3000Mhz, MSI RX570 8GB, Seagate Barracuda 2TB Hdd, Kingston 240GB ssd, Fsp Hexa+ 450W, Zalman Z3, Arctic Freezer 12, W10 Home, Philips V243

(#154900) ktomcat


ktomcat
senior tag

Sziasztok!

Instagramon minden reggel jönnek/mennek ezek az üzenetek random embereknek reklámoz random oldalakat úgy, mintha én lennék az üzenet küldő. Ilyennel találkozott már valaki? Tudok valamit kezdeni ezzel?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.