Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103001) Bozek válasza tomy86 (#102999) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Külön elnézést kérek tőled és airtől (aki megint hasznos módon szólt hozzá a témához), hogy nem követem minden kommentedet, főleg azokban a témákban, amik nem érintenek"

Azért is kérj elnézést, hogy nem használod a keresőt, ha esetleg valamelyik témában érintetté válsz. Biztos megtaláltad volna Somatom valamely bejegyzését...

(#103002) tomy86 válasza #79335424 (#103000) üzenetére


tomy86
addikt

Ha nem a "Kb. tizedszer írom le" kioktató stílusban írtad volna le, akkor nem is zavart volna.
Mivel a kérdező írta, hogy a telefonon TC-t használ, ezért írtam le a tippemet (nem gondoltam volna, hogy a TC pont ezt nem tudja). Ok, tévedtem, de nem is írtam, hogy ez is egy működő lehetőség. Mindamellett jogos a kijavítás, csak a stílus nem tetszett, de lehet hogy ma rossz napom van :)

(#103001) Bozek: igazad van. Elnézést kérek mindenkitől, mindenért. A kérdezőtől is, hogy egy működő megoldás mellett írtam egy rosszat is. Azért is, hogy egyáltalán ide írogatok. Ha itt ennyi, mindennel tisztában levő és soha nem tévedő ember van, akkor megyek is a szabás-varrás topikba. :)

[ Szerkesztve ]

(#103003) air válasza tomy86 (#102999) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem a hozzászólásom egyáltalán nem neked (ellened) szólt. De azért oda kell szúrni, mert air-nek beszólni sikk. :C
De ha már megszólítottál, akkor visszakérdeznék.
"a témákban, amik nem érintenek (pl. olyan programok kapcsán, amiket nem használok)"
Miért kell megnyilvánulni, azokban a témákban amik nem érintenek, pl. olyan programok kapcsán, amiket nem használsz? :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#103004) tordaitibi válasza tordaitibi (#102994) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Megoldva, kutakodtam és feldobtam a tabletre egy smb szervert,minden várakozásomat felülmúlja.
MPlayer simán streameli felirattal a filmeket is, a mappakezelés tökéletes.

Ezt megtehettem volna a kérdésem előtt is mondjuk, a kis vita elmaradt volna a topikba. :)

(#103005) #79335424 válasza tordaitibi (#103004) üzenetére


#79335424
törölt tag

A vitát nem a kérdésed okozta, és nem szakmai vita volt. Az ilyesmit nem szabad komolyan venni, egyszerűen át kell lépni rajta.

(#103006) tordaitibi válasza #79335424 (#103005) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Annyira nem vettem komolyan, hogy nem tudtam aludni éjjel :-) de ahogy öregszek, érzékenyebb leszek úgylátszik
70 éves koromra méginkább, érzékenyen érint ha nem cserélik időben a pelenkámat. :D

Amúgy ebbe a topikba, meg még pár másikba olyan érzésem van hogy vagy nem érkezik válasz a problémára, ez ok. is, mert nem tudja. Ha meg tudja, akkor vagy sajnálja/nem akarja/terhes neki megosztani a tudást, vagy élc és bújtatott gúny jön le, hát te még ezt se tudod, láma.
Nem személyre irányult eme megállpításom, általános.
Tudom hogy amit valaki tud, és már 1000x elmondta, akkor megunja, de gondolom azért jönnek ide emberek, mert most kezdik az "ipart", van valamennyi hozzáértésük, azt bővítenék, és nincs még minden a kisujjukba.
Pl. a kérdésem, a tabletet elérni wifin fájlkezelővel is. Konkrét érdemi válasz tán egy érkezett, de semmi olyan hogy ezt és ezt az appot tedd fel, így és így konfigold be stb.
Google ismét segített, és a fordító is (angolból nem vagyok vérprofi) és életemben nem használtam samba servert, de most legalább ilyet is láttam, és használok. Csak akkor minek a fórumok, minden fórumtéma címe a
Keresd meg, oldd meg" lehetne. ;)

Sorry a kisregényért.

(#103007) air válasza tordaitibi (#103006) üzenetére


air
nagyúr

Ilyen alapon minek a kereső a fórumban?
Vannak egyedi, különleges problémák, ezeket sosem pattintjuk le. De amikor 2 naponta ugyanazt a kérdést teszik fel, mert lusták visszaolvasni vagy keresni, vagy hetente legalább egyszer elhangzik ugyanaz a téves információ, akkor kezdi kicsit értelmét veszíteni a fórum.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#103008) galaxys80


galaxys80
veterán

Létezik, olyan Youtube alternatíva ami tud futni a háttérben és lehet állítani felbontást?
Természetesen nem böngészőből való használatra gondolok.

(#103009) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok

töltötte már le valaki a Remotr alkalmazást?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#103010) #79335424 válasza tordaitibi (#103006) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csak jó kérdésre lehet jó választ adni. A "túrkálásból" én a fájlátvitelre gondoltam, ezért ajánlottam az FTP -t. Azt is leírtam, hogy SolidExplorerben milyen menüpont alatt találod. Ezen kívül, linkeltem egy másik alkalmazást, amit sztem ki sem próbáltál. Ezt azért feltételezem, mert a menüjében talán az első tétel egy "simple server". Ez pontosan azért van, hogy egy ecccerű user is pár kattintással be tudjon üzemelni egy szervert. Ha halványan is megemlítetted volna a médiastreamelés igényét, akkor nyilván nem FTP -t ajánlottam volna. Igaz, a linkem akkor is a Servers Ultimate lett volna, mivel a kb. 60 -féle szerver között természetesen az SMB is megtalálható. Szóval, nem értem, hogy az én válaszom miért nem volt számodra érdemi, amikor konkrétan volt benne link is, meg instrukció is.

[ Szerkesztve ]

(#103011) ityam


ityam
senior tag

Sziasztok!

Van egy ilyen rendszerfolyamatom: com.android.engine amit az AVL Pro Antivirus & Security vírusosnak jelez. Kérdésem hogy ez tényleg rendszerhez tartozó cumó vagy csak egy trójai akarja magát annak álcázni?

most egyelőre lefagyasztottam próbaképp. nem látok problémát. igaz még nem indítottam újra a tabot.

[ Szerkesztve ]

(#103012) tordaitibi válasza #79335424 (#103010) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Elnézést a szentimentális nyavajgásért, mostanában nem iszok rendesen, ez látszik is.. :-)
a stream nem volt tervbe, de mint +funkció nagyon kellemes.
A fő cél, a windows intézővel való teljes együttműködés az tökéletes.
Egyébként a SambaDroid lett a befutó.

(#103013) darvinya válasza ityam (#103011) üzenetére


darvinya
titán

AVL Pro Antivirus & Security kért root jogot?
Ha nem, hogyan tudna fagyasztani rendszerösszetevőt? -Sehogy.
Egy placebo tabletta az egész.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#103014) ityam válasza darvinya (#103013) üzenetére


ityam
senior tag

nem az avl el fagyasztottam le hanem mással. ő uninstalálni akarta.
de mondom nehogy fontos dolgot szedjek le inkább nem uninstaláltam.
Egyébként rootolt a tabom.

telómon nincs olyen rendszerapp. ezért gyanítom hogy nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#103015) ovics


ovics
aktív tag

sziasztok!

android 6.0-án kerestem a vezetés módot mert régebbi verziókban volt ugye, de nem találtam. gondolom kivették (vagy átnevezték és nem tudom hogy keressem). van valami app ami helyettesíteni tudja? vezetés közben vegye fel és hangosítsa ki a telefont. köszi előre is :)

(#103016) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Akinek minimális mobilnet csomagja van, szokta korlátozni a háttér-adatkapcsolatot a következőre:
Google Play-szolgáltatások? (Nekem a Hangouts lenne a lényeg, az külön van feltüntetve.)
Előbbi alatt ezek vannak listázva nálam folyamatként:
Google szolgáltatások keretrendszer
Fiókkezelő
A Google Címtár szinkronizálása
Google Play-szolgáltatások
Hálózati hely

Azért kérdezem, mert háttérben forgalmat csinál. (Android 4.2.2)

[ Szerkesztve ]

(#103017) #79335424 válasza tordaitibi (#103006) üzenetére


#79335424
törölt tag

Leírnám a szitut egy másik nézőpontból megvilágítva. Valaki nem használja a keresőt, ide dob egy pongyolán megfogalmazott kérdést. Az ember megpróbálja kitalálni, hogy vajon mit is szeretne a kérdező, legjobb tudása szerint válaszol, és kap érte egy rinyaözönt. Csodálod, ha elmegy a kedve a segítségnyújtástól, és inkább csendes olvasója lesz a topiknak? Na, ezzel vajon ki jár rosszul?

(#103018) tordaitibi válasza #79335424 (#103017) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Megértettem.

Kvarglipot: én igen, és nem csak a háttérkorlátozással, hanem drasztikusabban egy tűzfal programmal.
Apponként állítható a korlátozás, wifi, mobilnet külön-külön beállítható. PlayStore-No Root firewall.
Eredmény, a havi 500 mega nemhogy elfogy, de 100-150 mega marad. Internetezési szokásaim nem változtak.

Ha már itt vagyok, fiam kapott egy vállalati tabletet, az akkuidő 55-60%-a az NFC nevű nemtudommi.
Nem az az nfc, vagyis nem tudjuk, a telefon menüjében nincs semmi nfc menüpont, így kikapcsolni sem tudja. Egy kék bluetooth ikon a jele az akkumulátoridő lapon. De maga a bluetooth ki van kapcsolva. Kissé durva az akkuhasználata, ez mi lehet?

(#103019) kisspall válasza galaxys80 (#103008) üzenetére


kisspall
aktív tag

Youtube a háttérben. Ehhez is jó az OG Youtube, ami letöltő is.

[link]
Kell hozzá a MicroG is, de van videó is a telepítésről.

(#103020) Panthera válasza tordaitibi (#103018) üzenetére


Panthera
őstag

A (beállítások\) kapcsolatoknál be van kapcsolva az NFC?
A Wakelock detector alkalmazással kellene ránézni, mi fut a háttérben.

(#103021) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok.

Mobil internet sebességének korlátozására szeretnék valamit, mit ajánlotok?

root, xposed van

[ Szerkesztve ]

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#103022) #79335424 válasza Armahun (#103021) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudomásom szerint erre csak hotspot esetén van lehetőség.

(#103023) tordaitibi válasza Panthera (#103020) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nincs ilyen menüpont.
A szokásos, és +lan hálózat, gondolom otg usb ethernet adapter, mert ez most szürke.
Nfc sehol.

Bocs hogy elírtam a neved.

(#103024) Jakuu válasza tordaitibi (#103018) üzenetére


Jakuu
őstag

Egyaltalan milyen tabletrol beszelsz? Talan ugy betudjuk hatarolni, hogy az NFC hol talalhato azon, ami fut.

(#103025) Jakuu válasza kisspall (#103019) üzenetére


Jakuu
őstag

Zenere meg az XDArol a Y Music ([APP][4.1+][v1.2.9.1] Y Music - Save 90% data transfer compared with YouTube app) Szinten tud a hatterben futni es letolteni is.

(#103026) Potrien


Potrien
senior tag

Szeretném megkérdezni tőletek,hogy tud-e segíteni valaki nekem a problémámban.
Adott egy O+3-amin ma tejes visszaállítást csináltam, utoljára 6 nappal ezelőtt készült a google szerverre biztonsági mentés.
Ennek ellenére a névjegyzékem negyedét töltötte vissza random módon.
Elvileg az összes beállításomnak is meg kellett volna maradni, de a csengőhangajaim ,tól kezdve a fényképeimen át minden letörlődött.
Előtte volt iphone-om , ott még a képeimet is visszatöltötte.
Volt xiaomim- ott a képekre nem emlékszem, de a névjegyzék tökéletesen visszajött, még az sms-ek is.
Itt csak az appok(azok se mind!),meg pár név.
Biztos én vagyok a hülye, de nem tudom,hogyan lehetne ezen segíteni.
:R

(#103027) Venyera7


Venyera7
senior tag

Sziasztok!

Kellene egy alkalmazás 3D modell (.stp) megnyitásához. Mi ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#103028) tordaitibi válasza Jakuu (#103024) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Na ez jó kérdés.
Még nem jöttünk rá, a cég adta a fiamnak melósgépnek,8 col körüli, brutálisan néz ki, egy vastag gumi veszi körül, a fzikai gombok nagy gumis gombok, valószínűleg valamennyire vízálló is. Az akku hátul egy mozdulattal kipattintható brutál darab. Beépített vonalkód olvasó is van, és külön 3 amperes töltőcsati, akkora majdnem mint a laptopokon.
Arra rrájöttem, MTK soc alapú, 2/16G memóriával.
Sajnos szinte minden le van korlátozva rajta, a gyári böngészőn és a munkával kapcsolatos appokon kívül minden jelszóval indítható, amit nem adnak meg, érthető.

(#103029) zhorvath válasza Potrien (#103026) üzenetére


zhorvath
aktív tag

A teljes visszaállítás törli a userdata részt is. Beleértve a saját csengőhangjaidat, fényképeidet, sms-eket, stb.
Ezeket nem árt előtte menteni.
Mivel ezeket nem szinkronizálja a Google fiókod (mondjuk a fényképeidet feltöltheted a Google Fotókba), nem is fogod tudni visszaállítani, ezek már elvesztek. (Csengőhangot tudsz pótolni, fényképet nem nagyon).
A névjegyzéket - ha a szinkronizálás be volt kapcsolva - akkor teljes egészében menti és vissza is állítja. Én már laktam be néhány telefont, ezzel sosem volt probléma.
Az alkalmazásaid közül csak azokat állítja vissza (rákérdez előtte), amit a Play Áruházból vásároltál, telepítettél. Apk-ból telepített programokat nem.

Iphone-nál más a helyzet, ott az Itunes mindent lement és visszaállít.

Ha legközelebb ilyet teszel, előtte mindent ments le! Vannak rá programok, de ezekhez általában root is kell.

(#103030) Potrien válasza zhorvath (#103029) üzenetére


Potrien
senior tag

Először is nagyon köszönöm ,hogy ilyen kedvesen válaszoltál nekem :R
A névjegyzékem úgy néz ki lassan visszajött,de a képeimet sajnálom nagyon.
Ezek szerint ha teljes mentést szeretnék a telefonról a számítógépre akkor root-olnom kell a telefonomat.
csak úgy tudom akkor már nem fogom ota-n kapni a frissítéseket.
vajon egyszerübb,kevésbé hozzáértő embernek való lehetőség nincsen?
Olyan amit én is meg tudok könnyűszerrel csinálni?

(#103031) beg válasza Potrien (#103030) üzenetére


beg
veterán

Google photos (fotók)
Normál méretben korlátlan tárhely és mindig meglesznek a képeid.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#103032) Jakuu válasza tordaitibi (#103028) üzenetére


Jakuu
őstag

Aida telepitheto ra, vagy az app telepites is korlatozott ?

(#103033) tordaitibi válasza Jakuu (#103032) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Vasarnap du. jon a fiam, akkor tobbet tudok mondani.
Engem is izgat, mi lehet ez a keszulek,'ilyet sose lattam.

Koszi

(#103034) Potrien válasza beg (#103031) üzenetére


Potrien
senior tag

Köszönöm,hogy válaszoltál :R
Igen ez lesz a nyerő.

(#103035) dokee78


dokee78
félisten

Telót cseréltem.
Android 4.4.4--> Android 6.0

MX Playerben már nincs meg az a ficsör,hogy bal oldal fényerőt jobb oldal hangerőt állítok?

(#103036) -juc- válasza dokee78 (#103035) üzenetére


-juc-
aktív tag

Meg kéne lennie, 6.0.1-en működik.

(#103037) vgyuri válasza dokee78 (#103035) üzenetére


vgyuri
őstag

Mx player - Beállítások - Lejátszó - Vezérlés - Hangerő és Fényerő: ezeknél legyen pipa.

(#103038) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy egy reklámokkal tele lévő free alkalmazásból ki akartam irtani a reklámokat, lucky patcher után nem volt hajlandó futni az app (app leállt hibával). Próbáltam újra telepíteni, de nem változott semmi. Majd szintén Lucky Patcher-el eltávolítottam, hátha így leszed mindent. Azóta Play Store-ból nem is lehet telepíteni 24-es hibával. Letöltöttem az APK-t de az sem megy fel.

Mit lehet tenni ez esetben, hogy legalább újra reklámokkal tele de működjön? Telefon rootolt, factory resetet nem szeretném!

Android 4.4.2

Előre is köszönöm a válaszokat!

i9 / 4080 / 32"

(#103039) dokee78 válasza vgyuri (#103037) üzenetére


dokee78
félisten

Egyik inaktív másik pipa,mégsem működik.

(#103040) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Fb messengerben vajon hányas verziótól vannak szakaszok amiben látszik ki van online, stb., es amit el lehet tüntetni egy időre?
Vérszemet kaptam. Vissza raktam a 90.xxx-es verziót emiatt a legújabb live chat fasság miatt, de akkor már legyen még régebbi amiben a másik hülyeség sincs benne.

(#103041) vgyuri válasza dokee78 (#103039) üzenetére


vgyuri
őstag

Fényerőt tudnod kellene állítani. A hangerő miért szürke?

Nálam 6-os androidon rendesen működik. Mentésből visszaállítottad vagy frissen telepítetted play-ről?

(#103042) Burt1793 válasza vadászcsiga (#103040) üzenetére


Burt1793
veterán

Ez engem is érdekelne, próbáltam rágoogle-zni, felraktam pár korábbi verziót, nem leltem meg az igazit, így visszaraktam a 90-est.

(#103043) zhorvath válasza Potrien (#103030) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Esetleg pillants rá erre.
Ez root nélkül is működik.

(#103044) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Frissítettem most a TouchPal és most nincs benne magyar nyelv és megint felugrálnak ilyen teljes képernyős reklámos a képernyő feloldása után. Ezt az előző verziókban a beállításokban ki tudtam kapcsolni. Most ezt merre keressem, milyen név alatt találom? :R

(#103045) dokee78 válasza vgyuri (#103041) üzenetére


dokee78
félisten

Frissen telepített.
Fényerő sem megy hiába van bepipálva.

(#103046) Bozek válasza dokee78 (#103039) üzenetére


Bozek
nagyúr

Beállítások - Lejátszó - Képernyő résznél ki van pipálva a Fényerő? Nekem megy 6.0.1 alatt, bár nem használom, csak a hangerőt.

Arra sajnos nincs tippem, hogy a hangerő miért szürke, nálam az is megy.

(#103047) Jakuu válasza dokee78 (#103045) üzenetére


Jakuu
őstag

Currently, they're buried in Settings -> Apps -> [app name] -> Permissions, which ensures no one will ever find it unless they know it is there. The permissions settings also don't display all the special access an app can have, which is a little confusing. The following special access settings sure feel like "permissions," but they aren't available from the permissions screen:

Draw over other apps: This permission does exactly what it says. It's used for floating apps like Facebook's Chat Heads. You won't find it in the permissions screen, though; this is in "Settings -> Apps -> Configure Apps (the gear button) -> Draw over other apps."
Accessibility: This lets apps "observe" your actions, read the screen, and have a bunch of other access to the system. It was intended for things like screen readers, but a lot of utility apps make use of it. Rather than live on the permissions screen, this one is under "Settings -> Accessibility."
Notification Access: This lets apps read all your notifications and is good for something like Android Wear. This won't be listed in app permissions though, it's off to "Settings -> Sound & notification -> App notifications."
Do Not Disturb Access: This is a new one. We would guess it lets apps change the "Do Not Disturb" settings on your phone. "Settings -> Sound & notification -> Do Not Disturb access."
Modify System Settings: This is another new access setting, and a surprising amount of apps have access to it. This is used to do things like read your current settings, turn on Wi-Fi, and change the screen brightness or volume. It's another permission that isn't in the permissions list. It's in "Settings -> Apps -> Configure Apps (the gear button) ->Modify system settings."
Device Administrators: This is usually for remote wipe apps. This one's in "Settings -> Security -> Device Administrators."
Usage Access: This lets apps track what other apps you're using. "Settings -> Security -> Apps with usage access."
Tap and Pay: Only one app gets to be your default NFC payment app. This is in "Settings -> Tap & Pay."

(#103048) dokee78 válasza Bozek (#103046) üzenetére


dokee78
félisten

jakuu Ez mit jelent röviden?

Ott nincs olyan.

[ Szerkesztve ]

(#103049) Jakuu válasza dokee78 (#103048) üzenetére


Jakuu
őstag

Azt hogy a Marshmallowban kulon allithato az appok engedelye.
Szerintem az app nem kapja meg a megfelelo engedelyt az oprendszertol, ezekre a beallitasokra.
Ezert magan az eszkozon kell szerintem bekonfiguralnod, ami az altalam bekopizott kiemelt sorok aljan talalhatoak:

"Settings -> Apps -> Configure Apps (the gear button) ->Modify system settings."
fogalmam sincs nalad ez, hogyan van forditva, de valoszinuleg Beallitasok - Alkalmazasok - Alkalmazasok beallitasa (Fogaskerek ikon, persze ez lehet a fuggoleges harom pont is) es ott modositani a rendszer beallitasi engedelyeket

(#103050) Bozek válasza dokee78 (#103048) üzenetére


Bozek
nagyúr

Melyik MX Player verzió? Nálam kicsit több beállítási lehetőség van, nálad hiányzik a Tájolás, a Teljes képernyő és a Szoftver gombok is. Az alatt lenne a Fényerő és csak alatta van az Eltelt idő.

A Jakuu által említett engedélyeknek szerintem nincs köze hozzá, nálam is csak a Tárolóeszköz van neki megadva. A Rendszerbeállítások írása menünél nem is tudom bekapcsolni, hogy legyen hozzáférése az MX Player-nek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.