Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147001) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Sziasztok!

A Google Háttérképek alkalmazás egy ideje eltűnt, így sajnos nem tudok azóta Élő háttérképeket beállítani...

Van valami más megoldás erre? Másik app?

Vagy valamit nagyon nem veszek észre?

Poco F1 MIUI 11 globaal stabil, Android 10

Előre is köszi a segytséget.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#147002) cidalain


cidalain
veterán

Használ valaki GCam/ GCam Modot? Konkrétan MGC 6.1 vagy valamelyik közeli verziója.
Nagyon érdekele hogy a kameraképernyőn levő S gomb micsoda. az NS és AWB gombot már megfejtettem.
Illetve az is érdekelne hogy a Smartburns hogyan működik, hogy ki lehet e kikapcsolni, és miért csak a fényképezőből indítva a galériát látom a sorozatot, a teló galériájából miért nem. :B

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#147003) Aurig@ válasza cidalain (#147002) üzenetére


Aurig@
őstag

Nekem az MGC 6.1.021 van fent, de ezek a piktogrammok nálam nincsenek. Igaz én a hozzá mellékelt config fájlt betöltve használom, ha használom.
Viszont én minden honnan elérem a képeket.
Remélem jól értelmeztem, amiket kérdeztél.

Más kérdés: az normális, hogy a Messenger a héten már harmadszor akar frissülni? /Csak két ember kedvéért használom egyébként./
Nem hiszem, hogy ennyi baj van vele, hogy heti 2-3 frissítés kell neki.
Ha igen, akkor elég fos egy alkalmazás!

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#147004) cidalain válasza Aurig@ (#147003) üzenetére


cidalain
veterán

akkor leszedem én is hozzá az XML-t.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#147005) Jack Oneill válasza crok (#147000) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Kiprobaltam az androidos Edge bongeszot is. Abban van beepitett reklemblokkolo, ami azt a szintet hozza, mint a Blokada+Chrome kombo. Eddig tetszik. Nekem foleg csak a bongeszo miatt kellett a blokkolas.

(#147006) cidalain válasza cidalain (#147004) üzenetére


cidalain
veterán

frissítés: úgy is ott vannak a gombok. S gomb az Sabre ennyit kiderítettem. Csak nem tudom mit csinál.

Képek: ha a fényképezőből nyitom meg az expo melletti gombbal a képnézegetőt, akkor a Google fotók appot nyitja meg. De nekem van a telón gyári Galéria app is.
Ha a Google fotókban nézek egy képet, akkor látszik hogy bizonyos felvételek tulajdonképpen sorozatfelvételek, és több képből állnak. Ugyanez a fotó a teló Galéria appjában viszont csak egyszer van meg természetesen.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#147007) crok válasza cidalain (#147006) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem értelek, le van írva mi a Sabre a Google Camera Ports honlapjának FAQ részében:

Sabre is a merge method created by Google that improves photo quality on some modes. Some call it "super resolution" because of the sharpness/detail improvements. It's used by Google for Night Sight, but some GCam mods also use it for zoomed photos and HDR+ Enhanced. Works with the RAW10 format (other RAW formats may result in black photos).
Sometimes Sabre isn't supported by all cameras and Google Camera will crash after taking a picture. In this case, the only solution is to disable Sabre (only available on some mods) and restart the app.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147008) Fall-N válasza Jack Oneill (#147005) üzenetére


Fall-N
veterán

Firefox és a Vivaldi is jó reklám blokkolásban. Mindkettőben van hunlist és mindkettőben hozzá lehet adni egyedi szűrőt. Nekem annyira nem jött be az Edge, mert tucat Chromium böngésző, csak MS képére szabva. Mivel nincs PC-m így nem fontos az MS szinkron.

[ Szerkesztve ]

(#147009) Jack Oneill válasza Fall-N (#147008) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Igen, csak korabban irtam, hogy a jelenlegei helyzet kikatastalanna tette a firefox helyzetet. En felek, hogy annyi lesz nekik. Max a google megveszi oket. De a fejlesztesek teren mi felhasznalok szivunk majd.
Ezenkivul en szeretnek a gepen es androidon is ugyanolyan bongeszot hasznalni szinkronnal. Firefox a gépen par megnyitott lapnal mar 3 vagy 4 GB ramot eszik, mig chrome es tarsai 1GB korul.

[ Szerkesztve ]

(#147010) Fall-N válasza Jack Oneill (#147009) üzenetére


Fall-N
veterán

A Google nem veszi meg őket, mert nincs szüksége rájuk és amúgy is rászállna a versenyhivatal a monopól helyzet miatt. Pont azért támogatják anyagilag őket, hogy legyen a Chrome mellett más böngésző is és ne büntessék őket a monopol helyzet miatt. Esélyesebb, hogy egy kínai cég veszi őket meg, lásd Opera.

[ Szerkesztve ]

(#147011) cidalain válasza crok (#147007) üzenetére


cidalain
veterán

olvasni én is tudok ;]
ez egy olyan eljárás, ami bizonyos módokban javítja a kép minőségét. de mi a fenét csinál? hogy veszem észre, hogy kell e ez nekem vagy sem, ha a vele és nélküle készített képeken én a saját szememmel nem igazán láttam különbséget.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#147012) crok válasza cidalain (#147011) üzenetére


crok
Topikgazda

Gyanítom a Google magától nem adja ki a kódot ha erre gondolsz.. magic dust és a képek szépek. Ha meg nem láttál különbséget.. akkor szerintem mindegy mit csinált.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147013) cidalain válasza crok (#147012) üzenetére


cidalain
veterán

jaj nem úgy persze, a kód nem érdekel.
csak hogy valósághűbb színeket eredményez, vagy élesebb kontrasztot. vagy mittudomén akkor érdemes használni ha piros hó esik, borult az ég, 3 nap süt egyszerre, mert akkor olyan képet csinál, hogy betojok. különben meg nem.
csak valami olyasmi érdekelt volna, hogy a standard "jobb lesz, hidd el" rizsán kívül mégis miben lesz jobb nekem :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#147014) crok válasza cidalain (#147013) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt nem tudom, mert a Google is csak ennyit pattintott ki magából ezzel kapcsolatban - de ha 3 nap süt és borult az ég akkor szerintem HDR fog kelleni, nem Sabre :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147015) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!
Firefox böngészőben van olyan beállítási lehetőség, hogy kilépéskor zárja be az oldalakat?
Tehát legközelebbi belépés esetén ne legyen nyitva 1-nél több oldal.
Köszönöm

Csak megvan ebben is, tárgytalan!

Viszont van a Firefoxal más kérdésem:
A keresési sávba bármilyen webcímet írok be, mindig a Google találataiban mutatja a keresett oldalt.
Tehát nem megnyitja, hanem Google találataiban nyitható meg.
Azt szetetném, ha a beírt cím rögtön nyíljon meg és ne kelljen a találatok közül megnyitni.
Ez megoldható valahogy?

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#147016) kalasz


kalasz
tag

Üdvözlet mindenkinek!
Aquamaillel lenne olyan prolémám, hogy nemtudok két-három gmailos címet hozzáadni. Valaki tudna esetleg segíteni? Ha rossz helyre írok elnézést. A válaszokat előre is köszönöm.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#147017) Fall-N válasza kalasz (#147016) üzenetére


Fall-N
veterán

Fizetős verzió? Ingyenes verzióban csak egy email címet lehet használni.

(#147018) kalasz válasza Fall-N (#147017) üzenetére


kalasz
tag

Bocs nem írtam de a pro verzió van. Hotmailes címet tudok hozzáadni csak gmailosat nem.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#147019) Bozek válasza kalasz (#147018) üzenetére


Bozek
nagyúr

GMail-en belül engedélyezve van az IMAP?

(#147020) kalasz válasza Bozek (#147019) üzenetére


kalasz
tag

Igen ott nincs probléma csak az aquamaillel.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#147021) Bozek válasza kalasz (#147020) üzenetére


Bozek
nagyúr

Most te nem érted a kérdést, vagy én nem értem a választ? Nem azt kérdeztem, hogy a GMail alkalmazáson belül működik-e, hanem azt, hogy engedélyezve van-e az IMAP.

PC-n a GMail-en belül Beállítások - Átirányítás és POP/IMAP - IMAP-alapú hozzáférés esetében mi van az Állapot után?

(#147022) kalasz válasza Bozek (#147021) üzenetére


kalasz
tag

Bocsi, hazaértem megnézem, bár PC-n müködik.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#147023) D1L1ZS válasza D1L1ZS (#147001) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Végül megoldódott. Play Áruházban eltávolítottam, majd újra telepítettem Gplayből és így már ok.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#147024) Bozek válasza kalasz (#147022) üzenetére


Bozek
nagyúr

A gyári alkalmazás mást használ, a többi meg IMAP-ot. Ezért van nálam is az, hogy a céges e-mailt hozzá tudom adni a gyári Gmail alkalmazáshoz telefonon, viszont másikkal nem megy, mivel az IMAP tiltott.

(#147025) Szajo


Szajo
őstag

Android 10esen használja valaki az android autót?
Nekem itt nem megy a magyar hangvezérlés, miért? Android 9en ment és magyarul is olvasott fel...

(#147026) csipuka válasza Szajo (#147025) üzenetére


csipuka
senior tag

Hasznalom az AA-t, de angolul.
Viszont a taskerrel beallitottam, hogy a notification listener magyarul olvassa fel az uzenetet.

(#147027) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Nem is annyira vészes ez az új Firefox! Tesztelgetem! :)

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#147028) aicon válasza D1L1ZS (#147027) üzenetére


aicon
senior tag

nem vészes, csak a megszokott funkciók nagy része eltűnt, kiegészítők meg nem mennek rajta
maga az app okosabb akar lenni mint a használója... :DDD

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#147029) D1L1ZS válasza aicon (#147028) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Sosem használtam huzamosabb ideig a korábbi verziókat, mert szerintem nagyon lassú, instabil volt. Néha-néha ránéztem, de sohasem volt elsődleges böngészőként beállítva a telefonon.

uBlock most megy alatta, más kiegészítőt amúgy sem szoktam használni.

Vivaldi mellett elfér egyelőre.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#147030) Somatom válasza aicon (#147028) üzenetére


Somatom
veterán

Valamit lépniük kell. Mindíg van egy-két idióta a Playen, de amit ez az új róka kap, az már a Mozillának is fel kell tűnjön.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#147031) hangyász2 válasza D1L1ZS (#147029) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Pont ugyanezt gondolom. Nekem egyedül az alsó sáv fapados, legalább nyíl és mondjuk home lehetne, és ha frissítene lefelé húzással, meg is tartanám.

Somatom

Az oké, hogy azokat a feature-öket tudta, ami neked kell, de nekem meg az a furcsa, hogy azzal a lassúsággal, instabilitással hogy tudtatok együtt élni, és relatíve erős vas van a telómban. Kb. évek óta bármikor bepróbáltam, egy percet se bírtam vele. Pedig asztalin Firefoxom van, amióta létezik. És ublockért ülni tudnék a másik böngészőmön.

[ Szerkesztve ]

(#147032) Jack Oneill válasza hangyász2 (#147031) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En most tettem egy probat a mobilos Edge bongeszovel. De asztali gepen is kiprobalom eppen. Eddig nagyon pozitivak a tapasztalataim. A mobilos verzioban van reklamblokkolo, ami nem egeszen Ublock Origin teljesitmeny, de eleg jo azert. En most lehet, tobb evnyi Firefox es Chrome hasznalat utan az Edge mellett teszem le a voksomat.

(#147033) Somatom válasza hangyász2 (#147031) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem tapasztaltam ilyet. Otthon a droidos tabletem a PC -m (HDMI -> monitor + BT egér, bill). Volt, hogy tizen órát ment a Firefox. X86 -os PC -n is Androidot használok (Remix OS). Nem is emlékszem, hogy mikor volt utóljára Firefox összeomlásom. Pedig, alap az asztali mód és egy kiegészítővel automatikusan mindent új lapon nyitok meg. Előfordul, hogy 8-10 megnyitott lap fut. Sztem atom stabil a Firefox (mármint a frissítés előttiek, mert az újjal nincs tapasztalatom).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#147034) Probert75


Probert75
addikt

Srácok! Újra használnám a Chrome-ot, de a legfrissebben nem tudom a Home gombot és címsort alulra varázsolni, hogy egy kézzel jobban lehessen használni. A régi módszerrel nem tudtam alulra tenni a chrome://flags-ban, mert nincs meg az a menüpont. Van erre valamilyen más mód?

(#147035) aicon válasza D1L1ZS (#147029) üzenetére


aicon
senior tag

instabilitást nem igazán tapasztaltam, de attól még lehet, a nagyon lassú stimmel,
de ennél az újnál se látok látványos gyorsulást, inkább semmit, vagy csak én vagyok így?

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#147036) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
A párom bnőjének a gyereke törölte ezt. /google play játékok profil-t...vagy mit/
Hogy tudja vissza állítani?

(#147037) egykori válasza Jack Oneill (#147032) üzenetére


egykori
őstag

Nekem eszembe sem jutott az Edge telefonra, de most, hogy írtad, felraktam és osztom a véleményed, tényleg elég jól használható. Az elején egy kissé tolakodó, de szerencsére könnyen visszautasíthatóak. Tesztelgetem..., egyelőre még mindig a Firefox a favorit.

(#147038) crok válasza lanszelot (#147036) üzenetére


crok
Topikgazda

A profilt? Azt mar sehogy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147039) Jack Oneill válasza egykori (#147037) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Örülök, hogy tetszik. Mondom, én is világ életemben főleg Firefox párti voltam, egy időben Chrome, de végül vissza Firefox. Csak most annyira süllyedő hajó érzésem van a céggel kapcsolatban, ami most megy náluk, az borzasztó. Mobilon tök jó az UBO-val, csak lassú kicsit, ESET nem működik vele együtt, ezek engem zavarnak. Ezért először Chrome-ra próbáltam térni, de az irdatlan reklám idegileg kikészített. Próbáltam Blokada appot mellette, úgy, ahogy jó volt, de nem blokkolt mindent, sőt zavaró üres reklám helyek voltak. De az Edge beépített blokkolóval nekem most megfelel. Szinkronizálom a dolgaimat a géppel, eddig tetszik, így chromium motorral szerintem nagyot gurítottak.

(#147040) eclipse19 válasza lanszelot (#147036) üzenetére


eclipse19
senior tag

Hát, ha jól tudom a "végleges" szó jelentését :) , akkor sehogy.
Amit vissza lehet állítani az nem lett véglegesen törölve.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#147041) w.miki


w.miki
veterán

Hogyan lehet beállítani, hogy egy file-t adott alkalmazással nyisson meg az Android?
Html fileokat Firefox-al szeretnék megnyitni, viszont hiába kattintok rá a TotalCommander-ben, épp a Firefoxot nem ajánlja fel. Se a Megnyitás, se a Küldés, se sehol... :(
Illetve a Küldésre kattintva elindul a FireFox, de a html lap nem töltődik be

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#147042) egykori válasza Jack Oneill (#147039) üzenetére


egykori
őstag

Ezt nem hittem volna, 1-2 óra alatt meggyőzött az Edge. Könnyedén, szépen működik, és ráadásul meg is tetszett. Ezzel el is pártoltam telefonon a Firefoxtól, de laptopon maradok.
Köszi az ötletet, magamtól biztosan nem telepítettem volna a telefonra az Edge-t, eszembe sem jutott.

(#147043) Somatom válasza w.miki (#147041) üzenetére


Somatom
veterán

Melyik Firefox? Lehet, hogy az újban elcseszték az intent filtert? Az előbb csináltam egy .html fájlt és nálam símán dobja az app chooser a Firefoxot (68.11), ha TC -ben rábökök a fájlra.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#147044) w.miki válasza Somatom (#147043) üzenetére


w.miki
veterán

79.0.4
Csak úgy tudok html-t megnyitni, ha bemásolom a címsorba a pontos helyét :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#147045) Somatom válasza w.miki (#147044) üzenetére


Somatom
veterán

Próbáld ki régebbivel! Ha az megjelenik nálad az alkalmazásválasztóban, akkor ez az új róka bugja.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#147046) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Huawei P9 gyari kamera appja nem az igazi. Sokszor eleg lassu indulaskor, illetve kep keszitesekor.

Milyen kamera appot ajanlanatok fenykepezesre? (akar fizetos is lehet)

(#147047) crok válasza bexinho23 (#147046) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglalóban levőket próbáltad? Nekem a Snap camera és a Footej is tetszett de én 100% mugli vagyok a fotózáshoz..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#147048) bexinho23 válasza crok (#147047) üzenetére


bexinho23
őstag

Megneztem oket, de egyik sem gyozott meg.

(#147049) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Ingyenes egy backup app (nem ismerem, nem használtam)

(#147050) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Blokada-ban hogy lehet alkalmazást fehér listára tenni?

#?*@&!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.