Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154401) Baku válasza zeon.hu (#154399) üzenetére


Baku
aktív tag

Köszi!
....És hogyan tudom "odavarázsolni" a letöltött .TimesNewRoman.ttf file-t?

(#154402) Fall-N válasza Baku (#154398) üzenetére


Fall-N
veterán

Rügiófüggő a dolog. Azt hiszem magyar régió alatt nem müködik, de az indiai meg jó.

(#154403) zeon.hu válasza Baku (#154401) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Emlékeim szerint van közte az is, így nem kell külső file.

Ahhoz, ahogy eredetileg akartad, még mindig root kéne :D

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#154404) poirot válasza 7Sony7 (#154393) üzenetére


poirot
senior tag

Most olvastam, hogy egy magyar mese 18-as karikát kapott a Youtube-on, és igazolni kell a korodat, aki még nem igazolta az megnézheti a folyamatát.

[link]

(#154405) Baku válasza zeon.hu (#154403) üzenetére


Baku
aktív tag

Hát igen....
Megcsináltam ahogy leírtad....
Most az egész telón TNR betűkészlet van,
(az ékezetes karakterek jó bénák, mert a BOLD készletből lettek belekucigolva),
De a nagyobb baj, hogy nem tudom hol tárolja a rendszer, mert a System/Fonts maradt ahogy volt, és a Photo Editor sem látja sehol...
Apropó! Mi volt az eredeti fontkészlet a telón? :DD

(#154406) zeon.hu válasza Baku (#154405) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Témáknál nincs ott a saját menü alatt?
Ehhez persze megint Indiai régió kell.

Vagy:
Fejlesztői menü - Cimsor/törzsszöveg, ott talán vissza tudod állítani az alapértelmezettre.
Ha ez az a menü...

#?*@&!

(#154407) HoTaZo válasza poirot (#154404) üzenetére


HoTaZo
őstag

Be

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#154408) Baku válasza zeon.hu (#154406) üzenetére


Baku
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R
Sikerült ezzel az indiai átállítással (ami egy nettó baromság, mármint hogy magyar régiónál nincs karakterkészlet változtatási lehetőség csak így...)
A lényeg, hogy elértem amit akartam:
A Photo Editor alapértelmezetten azt a karakterkészletet látja, (és használja) amire a teló be van állítva.
(Mondjuk ha más karakterkészletet választok a PE-ban, már csak az indiai módszerrel tudok visszatérni a TNR-ra, mert az app csak a System/Fonts könyvtárat látja, és ott csak a gyári készlet van továbbra is.....)

Köszi mégegyszer! :R :DD

(#154409) joey04


joey04
titán

Hali

Az tiszta, hogy a messenger lebutítja a fotókat. De miért van az, hogy ha adott képet androidról küldöm messengeren keresztül egy másik készülékre akkor sokkal rosszabb a minősége, mintha iPhone-ról küldeném? A fogadó készülék típusa mindegy, minden estben ez van.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#154410) zeon.hu válasza Baku (#154408) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem csak magyarnál, nálam Hong-Kong van beállítva, ami azért eléggé kínai, mégsincs font változtatási lehetőség :D

#?*@&!

(#154411) Bozek válasza poirot (#154404) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az egyik fiókkal igazolnom kellett volna magam, de az céges YT-fiók, szóval nehéz is lenne. De a sajátommal simán ment, nem kért semmit most. Bár én használok a Google-fióknál bankkártyát.

[ Szerkesztve ]

(#154412) ollie válasza 7Sony7 (#154391) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nézd, én megértem a felháborodásod, elég szar dolog bizonyítani a nyilvánvalót, ami legalábbis neked az. A szolgáltatók viszont bármikor ellenőrizhetik a szolgáltatást használók jogosultságát. Lásd, ha felszállsz a buszra, jöhet ellenőr, hogy megnézze a bérleted/jegyed, akár többször is.

Lehet, hogy valami változott a szokásaidban, amit kiszűrt egy algoritmus, és tartanak tőle, hogy feltörték az accountod, és most kértnek tőled valami bizonyítékot. De az is lehet, hogy tök véletlenszerűen csinálják ezt, és most a te nevedet dobta ki a gép. Ha lehet, kérdezd meg, hogy erre miért van szükség.

***

(#154413) 7Sony7 válasza ollie (#154412) üzenetére


7Sony7
addikt

Értem, köszönöm. Bár a véleményem a dologról nem változott, de megértettem, hogy valamiért kell. De ha küldenek egy levelet, leírhatnák, hogy pontosan mi változik. Mindegy, értem, kérheti.

Poirot: köszi.

[ Szerkesztve ]

-

(#154414) svgyula válasza ollie (#154412) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nagyon nem jó az ellenőrzési rendszer! Tőlem is kért már igazolást. De mi köze a bankkártyámhoz? Miért is kell azt megadnom? Soha nem használtam és nem is fogom a kuglinál de semmilyen android alkalmazásnál sem! Ez nálam alapvető dolog.
A személyigazolványt beszkennelve meg nem fogadta el! Pedig én nagyon nem vagyok 18év alatti már a többszöröse is játszik......
Mindezt úgy, hogy van saját csatornám ahol ott is vagyok és az sem most készült!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#154415) poirot válasza svgyula (#154414) üzenetére


poirot
senior tag

Esetleg megnézhetné, hogy mióta van Gmail-es fiókod, és mondjuk egy 10 éves vagy annál régebbi fiók feltételezhető, hogy felnőttet takar.
Ja és úgy kérte a személyi igazolványról/bankkártyáról a fotót, hogy mind a 4 sarka látszódjon. Itt azért felvett némi GDPR-be ütköző dolgot.

(#154416) BestofJAVA válasza BestofJAVA (#154371) üzenetére


BestofJAVA
tag

Megoldódott a fotók készítése és automatikus beillesztése egyetlen ikonnal az OfficeSuite segítségével. Tökély.

Következő kérdésem ez:

Újabban jegyzetelnem kell, és a Screenshotok beillesztését Samsung tableten szeretném megoldani.

Kérdésem a következő lenne: van valamilyen programozható app jegyzetelési-szövegszerkesztési célra?

Automatizálnám vele a
1 Screenshot készít
2 elkészült kép automatikusan megkeres, beilleszt
3 képfájlt a galériából töröl
cselekvéssort.
Például egy ikon lenyomásával elvégezhető lenne az egész

Vagy van erre esetleg valamilyen kész megoldás?

A legjobb OfficeSuite-on belül lenne, de lehet más app is.

(#154417) ollie válasza poirot (#154415) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Itt azért felvett némi GDPR-be ütköző dolgot.

Nem vet fel. A GDPR azt jelenti, hogy bizalmasan kell kezelniük a személyes adataidat, ill. nem tárolhatják a végtelenségig.

***

(#154418) poirot válasza ollie (#154417) üzenetére


poirot
senior tag

Ettől biztosan megnyugszik az ember.

(#154419) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Bár ezt a témát több, mint túltárgyalta a fórum, annyit megjegyeznék, hogy ebbe a problémába én is belefutottam és érdekes módon ha az ember IP címe nem európai, nem dobálja fel ezt az ablakot. Utána váltottam egy jelszót és egyelőre nem zaklat.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#154420) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Létezik olyan alkalmazás, ami egy program "notification bar"-ra küldött üzenetét képes tovább küldeni akár újabb üzenet, vagy e-mail formájában?

Köszönöm

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#154421) no1r


no1r
őstag

tudtok megbízható és jól működő photogrammetry (3d scan) appot?
galaxy-ra régebben a bixby vision-ön keresztül volt egy, de ahogy nézem S21-ben ez nincs benne.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#154422) Bozek válasza Real_Necro (#154420) üzenetére


Bozek
nagyúr

Például a Join.

(#154423) BestofJAVA


BestofJAVA
tag

Bluetooth headsettel, kikapcsolt telefon mellett működik valakinek a Google assistant?

Legalább a telefonhívások indítása, hangerő kezelés, naptárbejegyzés.

[ Szerkesztve ]

(#154424) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A Tablet-emen (Lenovo Tab3 Essential) Android 5.1 van és régebben tudtam rá telepíteni a PlayStore-ból a hivatalos Microsoft Word-öt. Most se ezt, de a Microsoft PowerPoint-ot, de még csak semelyik másik Microsoft Office-os app-ot nem mutatja a Tablet-en a PlayStore, amikor rájuk keresek. Ezt mégis mire véljem és mi lehet a megoldása?
-----
Amúgy ajánlhattok más Word és PowerPoint doksi nézegetőt is, de gondtam előbb a Microsoftos-okkal futok egy kört, hátha megoldható.

THX!

(#154425) ollie válasza SunMount3r (#154424) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gondolom már nem támogatja a Microsoft azt a régi androidot, ezért nem találod. A megoldás az lehet, ha egy régebbi apk-t letöltesz az apkmirror-ról, de úgy sem garantált, hog működni fog.

***

(#154426) crok válasza SunMount3r (#154424) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezek az appok min. Android 8-at kérnek, már a 2020-as APK-k is Android 6-t kértek minimum, utoljára APKMirror szerint utoljára 2018 Aug. 25-n volt olyan kiadás ami tudott még futni Android 4.4 és felette, utána November 18-tól már olyat látok csak ami Android 6 és felette megy - ezért nem látod már.

Sorrendben én ezt ajánlanám:
Softmaker termékek: TextMaker szövegszerkesztő - Planmaker táblázatkezelő - Presentations Prezentációkészítő
ONLYOFFICE Documents
Collabora (Libre)Office
SmartOffice - View & Edit MS Office files & PDFs
AndrOpen Office
Polaris Office
OfficeSuite
WPS Office

#154423 BestofJAVA: "kikapcsolt telefon mellett" -- az még szerintem a Pegasus-al se ;]

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154427) crok válasza no1r (#154421) üzenetére


crok
Topikgazda

Olyasmi ez amit keresel mint a Google Lens?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154428) Real_Necro válasza Bozek (#154422) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm, nem ilyenre gondoltam, hanem ami egy felugró üzenetet forgat át másik felugró üzenetbe vagy emailbe a telefonon. Nem másik géppel szeretném megosztani.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#154429) no1r válasza crok (#154427) üzenetére


no1r
őstag

majdnem.
ugyanúgy a kamerát használnám, azonban azt szeretném, hogy a segítségével ha körüljárom a tárgyat / embert, akkor feldolgozás után egy 3d modellt tudjak kimenteni egy 3d modellező szoftver számára.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#154430) icemad válasza BestofJAVA (#154423) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kikapcsolt telefon mellett nem, de lezárt telefon mellett igen, működik.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#154431) Somatom válasza Real_Necro (#154420) üzenetére


Somatom
veterán

Automatizálók tudnak ilyet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154432) Real_Necro válasza Somatom (#154431) üzenetére


Real_Necro
veterán

Értem, hol tudok találni?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#154433) crok válasza Real_Necro (#154432) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglaló ;)

MacroDroid - Topikja: [link] Összefoglalója: [link]
Tasker - Topikja: [link]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154434) Bozek válasza Real_Necro (#154428) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor azt írd. A "tovább küldeni" nálam azt jelenti, hogy másik eszközre.

(#154435) Real_Necro válasza crok (#154433) üzenetére


Real_Necro
veterán

Köszönöm, nem tudtam pontosan milyen módon valósítható ez meg. Megnézem a linkeket, de most lehet számomra a Notification popup program is tudja már ezt, most tesztelem. :R

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#154436) Zozo0525 válasza BestofJAVA (#154423) üzenetére


Zozo0525
őstag

Kikapcsolt telefon mellett hogy akarsz hivni?

(#154437) kaciokos válasza Zozo0525 (#154436) üzenetére


kaciokos
őstag

Ezen én is töprengtem, de @icemad már megfejtette: lezárt telefonra gondolt.

(#154438) Real_Necro válasza crok (#154433) üzenetére


Real_Necro
veterán

A Macrodroid lett a megoldás, köszönöm szépen, nagy segítség volt. Este még élőben tesztelem.

Bozek: köszönöm neked is a tippet! :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#154439) crok válasza Real_Necro (#154438) üzenetére


crok
Topikgazda

Ne nekem :D Somatomnak! :)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154440) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok!
Egy problémába ütköztem. Nova launchert használok, Android 11, Telefon Poco X3 NFC.
Van az alsó kezelősáv. Előzmények, Kezdőlapra ugrás. A képernyőkön jól jelenik meg, viszont némely programnál átveszi a lap szinét, és szinte láthatatlan. Hol kellene állítanom, hogy mindig a jól látható fekete csík legyen a háttér, a Nova launchernél, vagy a telefon beállításoknál valahol. Mutatom;
[kép]

Köszönöm a válaszokat.

(#154441) Fall-N válasza poirot (#154440) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos sehol. Elvileg a rendszernek kellene átállnia fekete színű gombokra automatikusan. Novában sincs erre külön beállítás. Viszont ha kontrasztos a háttér (sötétebb színű ez esetben), akkor látszani fognak.

(#154442) efi99 válasza poirot (#154440) üzenetére


efi99
senior tag

Android 8-on nekem ez működött még a legkulturáltabban (nem duplázódott a régivel, nem kellett előhúzni, kezdőlapon megmaradt az átlátszósága) egy Samsungon:
https://apkpure.com/navbar-tools-customize-navigation-bar/com.gamemalt.navbar.tools
A másik mód, ami viszont natívan is át tudja színezni, az egy megfelelő téma alkalmazása, viszont én mindig gyári Launcherekkel használtam, a Novaban nem tudom hogy megy ez.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154443) poirot válasza efi99 (#154442) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm, kipróbáltam, kiírta nem müködik megfelelően, valóban megadtam mindent amit kért és nem vettem észre változást.

(#154444) efi99 válasza poirot (#154443) üzenetére


efi99
senior tag

Hát sajnálom, tehetsz még próbát pár hasonló alkalmazással esetleg, bár én anno sokat kipróbáltam és a többinek mind volt valami egyéb nyűgje. Szerencsére Android 11 alatt a Samsungnak van olyan saját appja, ami engedi a navigációs bár natív testreszabását, a tiednek nincs hasonlója? Más témát alkalmazni esetleg?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154445) poirot válasza efi99 (#154444) üzenetére


poirot
senior tag

Köszi, én is megnéztem párat, nekem sem jött be egyik sem. Itt az a gond, szerintem, hogy nem a téma határozza, hanem a program, ha olyan amilyen a képmentés, akkor lőttek neki. Érdekes egy e-book olvasónál barnára váltott a navbar háttere. Majd megnézem, hogy ennél lehet-e sötét módra váltani, vagy hasonló. Azért gondolná az ember, hogy lehet fixen tartani, de ezekszerint még sem. Köszi még egyszer.

(#154446) SunMount3r válasza ollie (#154425) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

+ crok: Ez volt az első tippem nekem is, volt már pár app, amivel szintén ez volt a helyzet. Feltettem Word-ből és PP-ből is a legutóbbi még támogatottat, a PP jónak is tűnik, de a Word-el nekem nem stimmel valami, hülyén hozta be az egyik doksit, el és össze voltak rajta csúszva a lapok tartalmai (ez is egy vicc a Microsoft saját app-jával). Majd holnap még ránézek tüzetesebben (az is baj, hogy nincs időm sokat kínlódni az ilyen esetekkel). Ha nem javítható, akkor kezdem holnap az OnlyOffice-al.

THX!

(#154447) Fecogame


Fecogame
veterán

Lehetséges úgy stream-elni egy videót androidos telefonról TV-re, hogy az audio a telefonon maradjon (ott játssza le)?

Egyszer sikerült összehoznom Smart View-el, de szerintem bug volt, mert azóta sem. VLC-vel próbáltam, de folyton a TV-n próbálja meg lejátszani a hangot is, én pedig csak a képet szeretném.

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#154448) krx21


krx21
nagyúr

Sziasztok,
Egy új FiiO M11Plus LTD-n. (Android 10) Vajon hol lehet beállítani, hogy a dupla klikk wake up működjön, ne kelljen mindig felébreszteni egy fizikai gombbal? Fiio M11Pro-n ezt megtaláltam, de az újabb PLUS-on nem… Van itt aki esetleg tudja, mert android profi? :R

(#154449) MeroM


MeroM
senior tag

Sziasztok amióta androdos telót használok nova L. El ment , legfőképp a gesztusvezérlés beálítása miatt. Telefonom frissült android 11 re. Azóta a teló alap gesztusvezérlését letiltja ha launchert használok (probáltam párat) mindegyiknél tiltja és csak az alsó 3 gombos verzióval működnek. Erre van valami megoldás? Telefon : redmi8t (saját topikban azt írták h 3. Féltöl való alkalmazásnál tiltja, nincs rá megoldás) eddig android 10 nél működött.

(#154450) Somatom válasza krx21 (#154448) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem az OS -en múlik. Hardveres támogatás kell hozzá. Ha kikapcsolt kijelzőnél nincs érintésérzékelés, akkor nem tudod aktiválni a duplakoppos ébresztést.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.