Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#155851) csipuka válasza MC Pite (#155850) üzenetére


csipuka
senior tag

Nem ertem a kerdest. A gmaps-ban mar regota van location sharing.
A gmaps folyamatosan szinkronizal (van 1-2 perc kesleltetes, de nalam annyi belefer).
Tehat ha a csaladbol barki elmegy valahova akkor latom hol vannak, nem kell interakciora varni (vezet, le van nemitva, stb), hanem folyamatosan meg van osztva a poziciojuk velem.
Raadasul ez a google account-on keresztul van megosztva, vagyis az vegzi az autentikaciot.

(#155852) consono válasza csipuka (#155851) üzenetére


consono
nagyúr

+1, ez van nálunk is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#155853) MC Pite válasza Somatom (#155845) üzenetére


MC Pite
veterán

Működik :)
Megpróbálok még egy akkustátuszt is belerakni, egyelőre azt nem találom.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#155854) crok válasza csipuka (#155851) üzenetére


crok
Topikgazda

Nálunk sokat nyesett az akkuból a GMaps pár éve.. átálltunk Life360-ra, kikapcsoltuk pl. a vezetésérzékelést de alapból is sokkal takarékosabb mint a GMaps és ugyanúgy térképre teszi ki merre van, tud értesítéseket is küldeni érkezésről / indlulásról (ingyen korlátozott, csak 2 helyre van értesítés de korlátlan a check-in ha szólni akarsz hogy odaértél valahova). Csak ez az eredeti kérdezőnek nem megoldás ha SMS-es (vagy legalábbis on-demand) lekérdezés kell és nem folyamatos tracking.

@MC Pite:
A Glympse-t használtátok eddig? Ha nem akkor az is megér egy próbát.
Esetleg automatizálóval? Lehet szüttyögősebb de 100% egyedi megoldás. Tasker vagy Macrodroid topikban hátha.. (SMS érkezést úgy tudom tud kezelni mindkettő, arra lehetne alapozni hogy kérjen le egy pozíciót és ugyanúgy küldje is tovább az adatot). Tasker - PH! topik - Kisokos & MacroDroid - PH! topik - összefoglaló

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#155855) Somatom válasza MC Pite (#155853) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, van olyan is. A többit a topikjában.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155856) crok válasza Somatom (#155855) üzenetére


crok
Topikgazda

Dehülyevagyok, hát ott volt fentebb hogy megy is a Tasker*Macrodroid megoldás (bocs, Somatom).

*Elnézést.. kávékonyakcigi.. merugye' kommersz konyak, ettől leszünk mozgékonyak.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#155857) Somatom válasza crok (#155856) üzenetére


Somatom
veterán

Macrodroid volt. Dobj be egy kávét! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155858) MC Pite válasza csipuka (#155851) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha elmennek sétálni, és megosztja nejem a helyzetét, ezt használjuk (vagy ha tudom hogy kések).
De nem ez volt a kérdés.

Ha nincs megosztva velem a hely, és nem érem el nejem e lenémított telefonon, akkor mivel tudom lekérni. Findmyphone jelleggel.

crok: Próbáltam, jóváhagyás kellett, akkor meg gmapson is válaszol aki meghallja a kérést.
De macrodroid megy :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#155859) csipuka válasza crok (#155854) üzenetére


csipuka
senior tag

Epp az elozo heten futottam bele a hirbe a Life360-al. Ugy vagyok vele, ha a gugli mar ugyis tud minden rola, akkor eleg az, nem kell, hogy masok is tudjanak. Foleg, hogy aruljak.

[ Szerkesztve ]

(#155860) crok válasza csipuka (#155859) üzenetére


crok
Topikgazda

Opt-out-os asszem. De engem spec. nem zavarna az se, amerikai paicra lőnek, ezzel az infoval nem tud mit kezdeni (csomagelőfizetésben is olyan biztosítás van amivel itt nem tudsz mit kezdeni). De mindenki ahogy gondolja, igazad van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#155861) nababika


nababika
aktív tag

Melyik fenykepezo app az ajanlott mostansag? Nagyon hianyzik a huawei ota a korpanorama. Nem baj ha fizetos csak reklam ne legyen benne. Koszi.

(#155862) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Tud valaki olyan ingyenes programról vagy beállításról ami ha csinálok okostelón képet autómatikusan az meg is jelenjen a Számítógépemen? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#155863) vacs válasza makoss (#155862) üzenetére


vacs
veterán

Google Photos. :))

(^)(>.<)(^)

(#155864) makoss válasza vacs (#155863) üzenetére


makoss
addikt

Sajnos nem mindig működik jól, mint most sem látom amit csináltam :F
Más esetleg? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#155865) consono válasza makoss (#155864) üzenetére


consono
nagyúr

OneDrive? Tényleg ezek a felhő szinkronos programok a legjobbak...

"In God we trust. All others must bring data"

(#155866) Winnie The P válasza makoss (#155862) üzenetére


Winnie The P
őstag

Google Drive?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#155867) makoss válasza consono (#155865) üzenetére


makoss
addikt

nem jó, hibát ír

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#155868) makoss válasza Winnie The P (#155866) üzenetére


makoss
addikt

olyan mint a google fotó
ha van kedve beteszi a telómon készített képet, van mikor nem :F
nem jó

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#155869) ollie válasza makoss (#155868) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen telefonod van?

***

(#155870) makoss válasza ollie (#155869) üzenetére


makoss
addikt

Xiaomi Redmi Note 10 Pro

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#155871) consono válasza makoss (#155870) üzenetére


consono
nagyúr

És folyamatosan van neted? OneDrive-ban beállítottad a fénykép szinkront?

"In God we trust. All others must bring data"

(#155872) Somatom válasza makoss (#155862) üzenetére


Somatom
veterán

Pontosítsd légyszi a körülményeket és az igényt! Közös hálón van a két eszköz, amikor az átvitelt szeretnéd? Közvetlen átvitel (vagyis a gép be van kapcsolva, vagy kell köztes szerver)?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155873) makoss válasza consono (#155871) üzenetére


makoss
addikt

Onedrive nem megy

#155872 Somatom Nekem elég ha itthon megy az aut küldés, csak ne kelljen mindig az AirDroidot piszkálni, ami jó, csak már macera, hogy mindig párosítani kell :F
Wifi megy itthon, bekapcsolt gép mellett persze

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#155874) Somatom válasza makoss (#155873) üzenetére


Somatom
veterán

Ha Win fut a gépen, akkor azon a megosztott mappa egy SMB szervert jelent. A telón Foldersync -ben megadsz egy mappapárt, aminek a helyi oldala a telód DCIM mappája, a másik pedig a géped megosztott mappája. A protokoll pedig SMB. Megadod az irányt (teló » gép) és ennyi. Kiraksz egy parancsikont a mappapár szinkronjának és ha ráböksz, akkor tolja is át a képeket közvetlenül a gépedre. Persze, lehet automatizálni is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155875) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
A céges telefonon nem szeretnék bejelentkezni google-ba. Tudtok olyat, mint a play áruház, viszont nem kell hozzá fiók és még biztonságos is?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#155876) nababika válasza ArthurShelby (#155875) üzenetére


nababika
aktív tag

apk mirror?

(#155877) crok válasza ArthurShelby (#155875) üzenetére


crok
Topikgazda

Alternatív áruházak vannak, mint pl. az Aurora Store [F-Droid] [GitHub] vagy a Yalp Store [F-Droid] [GitLab] [Weboldaluk] vagy manuálisan leszeded amit akarsz mondjuk az APKMirror.. APKPure.. UpToDown.. oldalakról valamelyikről ha fent van amit keresel.

De ha nem lépsz be akkor még adódnak majd gondok mert olyan app-ek amik kifejezetten építenek pl. a Firebase-re vagy más Google szolgáltatás(ok)ra (vagy pl. licenszelésre) nem vagy nem biztos, hogy tudnak működni. Szerintem paraszt megoldás, de ennyi erővel mi lenne, ha regelnél egy céges "eldobós" semmire se használt Google fiókot?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#155878) szimi57 válasza makoss (#155862) üzenetére


szimi57
őstag

Küld el magadnak e-mailben.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#155879) ollie válasza makoss (#155870) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, MIUI, az szeret minden kivágni a memóriából, ha kell, ha nem. Nem a Google Photos vagy OneDrive hibája, hogy nem minden képet töltenek fel, hanem a MIUI lövi ki azokat (Photos-t és OneDrive-t) a memóriából. Azon a telefonon minden ilyen program megbízhatatlan lesz.

[ Szerkesztve ]

***

(#155880) crok válasza ollie (#155879) üzenetére


crok
Topikgazda

Hát azért vannak módszerek meg beállítások amivel egy jól megírt app bent tartható ;) Mindenesetre tény, hogy most pont úgy jártam, hogy a világon majdnem mindent elkövettem (az uninstall-on kívül és még egy dolgon kívül) hogy a Mi Home app NE küldjön értesítést.. és nem lehet rávenni :D Csak akkor nincs értesítés ha konkrétan kikapcsolom az értesítéseket :D Csak hát ugye Xiaomi :D Hiába, minden szentnek maga felé húz a keze :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#155881) szimi57 válasza ollie (#155879) üzenetére


szimi57
őstag

Az akku optimizáló vágja ki, de azt apponként ki lehet lőni.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#155882) Somatom válasza crok (#155880) üzenetére


Somatom
veterán

Lehet, hogy az ilyeneknek kéne egy másik topik? Úgy tűnik, hogy van az Android és van a MIUI. :( ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155883) crok válasza Somatom (#155882) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem kell másik.. hiszen VAN másik! :DDD Amúgy a többi gyártót se kell félteni..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#155884) Viktor0610 válasza crok (#155883) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Számomra meglepő, hogy a Xiaomi csak a 4.
Ettől függetlenül a többi gyártóval kapcsolatban alig olvasok hasonlókat.

Samsung Galaxy A54

(#155885) szabi__memo válasza Viktor0610 (#155884) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Volt első is

(#155886) Somatom válasza crok (#155883) üzenetére


Somatom
veterán

A többit nem nagyon ismerem, de a Samsung -gal elég pozitívak a tapasztalataim. Nem nagyon találkoztam ilyen problémákkal.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155887) Fall-N válasza Somatom (#155882) üzenetére


Fall-N
veterán

A Samsung, Huawei rosszabb ebből a szempontból. Samsung régebbi telefonjain még be sem lehet(ett) állítani, hogy mit ne piszkáljon a rendszer. Párom S8+ telefonján sincs semmi erre vonatkozó beállítás. Nekem s RN7-en meg 4 GB memória mellett vígan elfut a Mi Fit, MacroDroid, SafeInCloud Pro, eWeLink, Notification Widget, a Nova, Android 12 widgets. Egyiket sem lövi ki, pedig lassan kezd szűk keresztmetszet lenni az a 4 giga.

#155886: Addig pozitív a tapasztalat Samsung esetén, ameddig van elég RAM. Egy kevésbé drága telefonnál, ahol 3-4 GB RAM van, már korántsem muzsikál olyan jól a One UI.

[ Szerkesztve ]

(#155888) Somatom válasza Fall-N (#155887) üzenetére


Somatom
veterán

Erre van az értesítő sávon az ikon. Azzal jelzi egy app a rendszernek, hogy a user számára fontos, ne lőjje ki.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155889) ollie válasza Somatom (#155886) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én sem, sőt még OnePlus telefonnál sem soha, pedig ez a kettő vezeti ott a listát. Xiaomival viszont állandóan gondom volt.

***

(#155890) vacs válasza crok (#155883) üzenetére


vacs
veterán

A lista szerintem is kamu, de most minimum félrevezető...

Itt a topikban is elég gyakori hogy a miui okozza a problémát, Samsungtól nem igen jön ilyen probléma.
Párom Samsung-ot használ, nem korlátozza a rendszer a használatot.
A Oneplus se lövöldözi ki a memóriából a dolgokat, tudom mert nekem 4 éve van OnePlus telefonom!
:U

(^)(>.<)(^)

(#155891) kaciokos válasza Somatom (#155888) üzenetére


kaciokos
őstag

Na jó, de ez mégiscsak kerülő megoldás, hiszen az értesítő sávon levő ikonnak az lenne a célja, hogy nekem jelezzen valami eseményt, ne csak azt, hogy "még élek". :)

[ Szerkesztve ]

(#155892) Somatom válasza kaciokos (#155891) üzenetére


Somatom
veterán

Tudomásom szerint ez a hivatalos módszer.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155893) crok válasza Somatom (#155892) üzenetére


crok
Topikgazda

Rosszul tudod, a permanent notification csak az egyik régóta elterjedt, relatív egyszerű és jellegéből adódóan széles körben "jól" működő programozói workaround és baromira idegesítő ha engem kérdezel (akkor lássak értesítést ha értesíteni akar egy app vagy folyamat). Van rá megfelelő programozási megoldás minden SDK API-ra (csak simán Youtube-on órákig lehet nézni Google alkalmazottakat és igen jó szakembereket ezügyben előadásokat tartani) hogy egy-egy app megfelelő folyamata fusson / bent maradjon. Ja, hogy vannak fejlesztők akik ezzel nem foglalkoznak vagy nem jól.. ja az AOSP forrásba bele-belenyúlnak a gyártók is, főleg pl. a memóriakezelésbe, ActivityManager-be.... ettől még a permanent notification egy borzasztóan idegesítő "megoldás" imho.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#155894) fecus


fecus
őstag

Telefoncsere volt. Az új telefonon beléptem a WhatsApp-ba. Mire észrevettem, hogy a régi cuccok nem jöttek át már jött egy videó. Elolvasva a Netes irodalmat elmentettem az állapotot majd visszamentem a régi telefonra és ott is elmentettem az állapotot. Vissza az újba és beolvasta a mentést. Gyanús volt, hogy csak egy mentés volt.
Most megvan minden régi cserébe elveszett a videó.
Valahogy hozzá tudok még jutni az új telefonon?

A Telegram-on beléptem és minden úgy volt ahogy a másikon kiléptem.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#155895) kaciokos válasza fecus (#155894) üzenetére


kaciokos
őstag

Szerintem azt a videót már buktad, esetleg kérd el újra, ha el tudod.

(#155896) bestpixel


bestpixel
tag

Az Android Go-n ugyanúgy futnak/telepíthetők az appok, mint a normál Androidon? Valamint az akkuhasználat optimalizálást a Go-n is ki lehet kapcsolni?
Köszönöm!

Fotósképzések, workshopok - igényes kezdő és haladó fotósoknak: fotoskepzo.hu. Profi tanár, modern fotóstúdió, mini csoportok. ;)

(#155897) Somatom válasza crok (#155893) üzenetére


Somatom
veterán

Nézőpont kérdése. Én csak fontos dolgokat tartok életben. Azokról meg szeretem tudni, hogy rendben vannak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155898) csipuka válasza Somatom (#155897) üzenetére


csipuka
senior tag

En kifejezetten ruheltem, hogy az idojaras app vagy a tasker csak azert van az ertesitesi savon, hogy ne lojek ki oket. A chat appokbol is van nehany fenn. Ha mindnek kinn lenne az ikonja, akkor a 10"-os tablet is rovid lenne. ;]

(#155899) svgyula válasza bestpixel (#155896) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az android go egy lebutított verzió jellemzően gyenge SOC és kevés memória használatra adták ki. Tehát biztos futnak rajta az alkalmazások de semmi "csodát" ne várj tőle! Nekem is van itthon egy tablet amin android go fut DE inkább hagyták volna a 6-os teljes droidot mint ezt a f..st. Már egy youtube videó is problémás sokszor.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#155900) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim! Lehet nem teljesen ide vág ez a kérdés.
Esetleg tudna valaki egy zavaró dologban segíteni?
Pár napja ha a PC-ról lépek be a google fiókba azonnal ott egy "biztonsági értesítés"!??? Először még elmentem és beállítottam, hogy "igen, én vagyok" De ez már x. alkalomkor rendkívül idegesítő!
Na meg ügye a logika is tipikusan "amerikai" :W Belépek egy fiókba
ahova azt az üzenetet küldik, hogy beléptem :)) Ez mekkora ötlet és adatvédelem már!? Szeretném meglepni ugyanígy azt a barmot aki ezt kitalálta! Ez olyan mintha a saját lakásriasztóm a kód feloldása után GPS pozícióm alapján a lakásban megkérdezné "nincs betörő a lakásban?" Ez mekkora védelem már? Bezzeg azt az eszközt
amiről feltörték anno' a fiókomat nem jelezte!
Tud valaki esetleg megoldást vagy szabaduljak az egész kugli f@szságtól A-Z-ig?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.