Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) petipetya válasza droti25 (#999) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ahogyan azt már megszokhattuk atillaahun részéről. :) Apropó, frissült a Gmaps és bekerült az egykezes nagyítás/kicsinyítés funkció. Tömegközlekedés során történő útvonal tervezés közben hasznos tud lenni. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#1002) kilozsul válasza mttssz (#980) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Ez engem is idegesít... Ráadásul észrevettem egy érdekes dolgot: Ülök a gép előtt, chatelek FBon. (Ha a böngészőben nem veszem észre hogy üzenet jött, a telefon akkor sem jelez.) Majd kimegyek rágyújtani, ilyenkor kisétálok a wifi hatóköréből, átkapcsol mobilnetre, és jelez, hogy új FB messenger üzenetem jött. De azokat ugye már megnéztem. :U

eBuddy-n gondolkozom...

(#1003) mttssz válasza kilozsul (#1002) üzenetére


mttssz
senior tag

Próbáltam, inkább ne. Fagyogat, mem küldi el, ilyenek. Csalódás.

(#1004) fil válasza atillaahun (#970) üzenetére


fil
őstag

Köszi... :R

[ Szerkesztve ]

(#1005) kilozsul válasza mttssz (#1003) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Na a hozzászólásom óta próbálgatom, de igazad van! Már szedem is le... Ennyi idő elég volt, hogy kiakasszon. :DDD

Miket próbáltál eddig?

Szerk.: Nem lenne baj ha sms-eket is kezelné korrektül...

[ Szerkesztve ]

(#1006) Ablakos


Ablakos
őstag

Megvettem a Palmary Weather Premium -ot. Azt mondja letöltés után, hogy nem áll rendelkezésre elég hely a telefonon. (Xperia Arc s LT18i) Már kipusztítottam a telefon számos tartalmát, de semmi. Panasz, support vagy mit szoktak ilyenkor tenni? :F

[ Szerkesztve ]

(#1007) Dottore válasza atillaahun (#979) üzenetére


Dottore
addikt

:R

(#1008) ux1 válasza Ablakos (#1006) üzenetére


ux1
addikt

Ez nem a program hibája, hanem a tied. Alkalmazások áthelyezése SD-re stb. Végső esetben factory reset... :D
Ajánlott programok:

Link2SD
DroidSail
stb.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#1009) Askformore


Askformore
senior tag

Hello! Tudtok nekem mondani olyan programot, amivel be tudom állítani, hogy mikor forgassa el döntésre a képernyőt és mikor ne? Pl, hogy a facebookot ne, de a képeknél fordítson, ha megdöntöm a telefont. Köszi!

(#1010) fil válasza Askformore (#1009) üzenetére


fil
őstag

Talán a Tasker. Az mindenre jó :))

[ Szerkesztve ]

(#1011) Necc válasza Ablakos (#1006) üzenetére


Necc
addikt

Vagy az SD kartya, vagy a beepitett memoria /data particioja nagyon tele van.

Terminalba (nem kell root meg ilyenek):

df

Es a piros sorok ciankek oszlopanak erteket kell figyelned (sajnos az alapertelmezett androidos DF parancs rettenetesen buta, mert IQ nelkul mindent lefele kerekit azaz 1.99GB-ot lekerekiti 1GB-ra, de ez az esetunkben most lenyegtelen):

Ha az esetedben barmelyik tarolo merete keves (kevesebb, mint 30-40MB), akkor:

/mnt/sdcard keves: torolj a memoriakartyarol valamit
/data keves: torolj a feltelepitett alkalmazasok kozul valamit, vagy helyezd at oket SD-re

FONTOS! Nem minden feltelepitett alkalmazas telepul a /data particiora egy az egyben, illetve az SD-re atrakott alkalmazasok egy resze is foglal a /data particiobol helyet! Ha 1-2 alkalmazas athelyezese/torlese nem volt eleg, akkor tobbet kell torolnod.
FONTOS2: az SD-re athelyezett alkalmazasok NEM indulnak el a telefon bekapcsolasakor! Azaz widgetek illetve elo hatterkepeket ne helyezz at, vagy barmi olyat ami szamodra fontos hogy automatikusan elinduljon a telefonnal! (pl. skype kliens)

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1012) darvinya válasza Necc (#1011) üzenetére


darvinya
titán

Kivéve, ha van ext 4 partíció.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1013) Necc válasza darvinya (#1012) üzenetére


Necc
addikt

Marmint mi?
Nalam ext4 particiok vannak.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1014) DS39 válasza atillaahun (#979) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam naponta kétszer indítja be a GMaps-et egy bizonyos TrafficWidgetUpdateService szolgáltatás, és csak kényszerített leállítással lehet kilőni. pedig nem is használok ilyen widgetet, nincs mit frissítsen. ki lehet ezt vhogy kapcsolni a GMaps beállításai között vagy vhol?

(#1015) ko9 válasza Necc (#1013) üzenetére


ko9
addikt

SD-Ext-re gondolt szerintem.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1016) darvinya válasza ko9 (#1015) üzenetére


darvinya
titán

:K

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1017) doddencs


doddencs
senior tag

melyik a legújabb google play?

(#1018) Frozzy válasza doddencs (#1017) üzenetére


Frozzy
őstag

3.8.17 :R

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#1019) Alg


Alg
veterán

Halihó!

Működő forgalommérő app kellene GB-re, külön mobilnet és wifi.
Network monitor marhaságokat mér (napi=havi, heti>havi, érthetetlen értékek...)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1020) elfelejtette válasza Askformore (#1009) üzenetére


elfelejtette
veterán

Válassz olyan képnézegető programot, ahol bekapcsolható a szenzorvezérlés, pl. Quicpic.
Vagy ha tudod, akkor rakd ki notibar-ra a kapcsolót, és ha adott programnál forgatni akarod, akkor csak roló le, és aktivál. (Vagy esetleg programindítás előtt bekapcsolod.)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1021) xSide válasza Alg (#1019) üzenetére


xSide
őstag

(#1022) Askformore válasza elfelejtette (#1020) üzenetére


Askformore
senior tag

Jelenleg így használom, de nem az igazi :) Azért köszi!

(#1023) echte válasza echte (#808) üzenetére


echte
csendes tag

Nem lehet, vagy nem tudja senki?

(#1024) xSide válasza echte (#808) üzenetére


xSide
őstag

Másik g fiókkal...

(#1025) Oldman2 válasza echte (#808) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Rákattintasz bármely poszton az "Új" linkre?

[ Szerkesztve ]

(#1026) xSide válasza Oldman2 (#1025) üzenetére


xSide
őstag

És a Playen?? :DD

(#1027) #16695808 válasza xSide (#1026) üzenetére


#16695808
törölt tag

egy gyermeteg kérdés:
ezek a kína (egyébként szerintem nem rossz) noname ták telók kompatibilisek a Play Áruházzal? mert azt olvastam hogy nem.
mivel állítólag az alábbi listán szerepelnie kell a készüléknek:
http://support.google.com/googleplay/bin/answer.py?hl=en&answer=1727131

(#1028) xSide válasza #16695808 (#1027) üzenetére


xSide
őstag

Amíg a build.prop trükközés működni fogí bárminek láttathatod a készüléket, gondolom a ták-olók gondoltak erre is illetve létrehoztak egy ták play-t is, amiről letölthető bármi (bár itt a biztonságosság eléggé megkérdőjelezhető).
Általánosságban letölteni is engedhet bármit max csak települni nem fog különböző hibaüzenetekkel vagy települ, de ki is vág egy fc-vel...

[ Szerkesztve ]

(#1029) DS39 válasza echte (#1023) üzenetére


DS39
nagyúr

nem lehet. ezzel védik ki a spammelést. szerintem jó ötlet.
ha vkinek a posztjára reagálnál egyszerűen a régebbi hsz-t szerkesztve hozzáírod a válaszod, és akkor a frissek közé kerül.

(#1030) Oldman2 válasza xSide (#1026) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Bocs, nem figyeltem. A kérdés jogos, de a közben befutott válasz is elfogadhatónak tűnik.

(#1031) pakriksz


pakriksz
őstag

root nélkül hogy lehet legyalulni a beépített alkalmazásokat? (fácsebúk, vodka hír meg időjárásnéző, meg ilyesmik?)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#1032) fatal` válasza pakriksz (#1031) üzenetére


fatal`
félisten

Sehogy.

(#1033) Jim74 válasza pakriksz (#1031) üzenetére


Jim74
nagyúr

Utolsó ismereteim szerint root nélkül sehogyan sem.

(#1034) Necc válasza darvinya (#1016) üzenetére


Necc
addikt

Ahhoz rootolni kell meg particionalni az SD-t elore beallitott sema alapjan, a kernelnek tamogatnia kell az ext3/4 -et ha a juzer el akar terni az ext2-tol, es meg init.d tamogatas is kell.

A juzerek pedig: 1) nem rootolnak 2) nem erdekli oket/nem tudnak utananezni hogy most a keszulekuk rendelkezik-e ext3/4 meg init.d tamogatassal, vagy sem, ok csak azt nezik hogy feltelepitik es "nem mukodik" (aztan mennek anyazni hogy eménemjomost?egycsillagertekelesmerezmostfudeszar!! :DDD )
Ez pedig valamennyire itt is igaz (viszont itt szerencsenkre ismeretlen fogalom az anyazas), csak nezd meg mi tortenik akkor ha valaki egy rootot igenylo appot ajanl valakinek, sokszor dobjak is ra hogy root nelkul nem lehetne?

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1035) darvinya válasza Necc (#1034) üzenetére


darvinya
titán

Hát azért csodát nem lehetett elvárni 1 Stock fw-től. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1036) Necc válasza pakriksz (#1031) üzenetére


Necc
addikt

Ha a /data particion van akkor a szokasos modon legyalulhato (legfeljebb a beallitasokban ki kell szedni a rendszeradminisztracios hozzafereset a programnak), ha a /system particion van, akkor CWM recovery-t kell feltelepitened, be kell bootolnod CWM recovery-be, fel kell mountolnod a /system -et, PC-n elo kell kapnod az ADB shellt (amihez persze az android SDK platform tools-t kell feltelepitened elotte), majd ADB shellbol ki kell torolnod a /system/app mappabol az altalad nem kivanatos programokat, es hogy az alkalmazas altal generalt szemetet is letorold, a /data/data mappaban is meg kell talalnod melyiket hozhatta letre az elobb letorolt alkalmazas, es innen is ki kell torolnod a nyomait.

Hat, igy oldhato meg root nelkul, jo szorakozast hozza. :D

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1037) darvinya válasza Necc (#1036) üzenetére


darvinya
titán

Mezei juzer. :D :))

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#1039) St3ven válasza St3ven (#914) üzenetére


St3ven
addikt

Profile Scheduler-t használja itt valaki?

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1040) Melack válasza St3ven (#1039) üzenetére


Melack
veterán

Én igen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1042) St3ven válasza Melack (#1040) üzenetére


St3ven
addikt

:C Blacklistet hogy lehet beállítani? Azt írja az oldalán, hogy "Can be used as blacklist", de még nem jöttem rá, hogyan. :(

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1044) Melack válasza St3ven (#1042) üzenetére


Melack
veterán

Akiket akarod, hogy csörögjenek, vedd fel Whitelistbe. Ergó akkor a többiek nem fognak csörögni. Én mondjuk ezt a szolgáltatását nem használom, nekem csak a profilok időzítésére kellett :) Remélem neked sikerülni fog.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#1045) punky10


punky10
addikt

Ajjaj,front van.Ingerlékenyebbek az emberek... :((

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#1046) Narxis válasza punky10 (#1045) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jaja, borús az időjárás is. :((

Thanos was right.

(#1047) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!

Remélem jó topicba írom a kérdésem, a legközelebb mindenképp ez áll a témához.
Nem rég vettem egy zsír új, független (Androidos) Sony Ericsson Mini Pro telefont. Arra a fura jelenségre lettem figyelmes, hogy a (T-Mobile-os) Mini Proról kezdeményezek hívást és a hívott fél nem veszi fel, hanem lerakja a telefont, de rögtön utána visszahívja a Minit, akkor a "hívott szám nem elérhető" üzenet hallatszik. De 2 mp múlva újrapróbálva már elérhető. Ez azért érdekes, mert ezt számtalanszor eljátszottuk a Mini Pro előtt használt Badás Samsunggal és sosem volt ilyen probléma. A másik telefon, amit hívnak egy (Telenoros) Nokia E52.
Olyan, mintha nem lenne benne a VLR-ben az előfizető -ki lenne kapcsolva a telefon-, de hát ott kell lennie.Hallottatok már olyat, hogy maga az Android rendszer okozott ilyen hibát?

Kösz! :R

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#1048) St3ven válasza Melack (#1044) üzenetére


St3ven
addikt

Ez OK, de bármilyen furcsán hangzik, én azt szeretném, hogy a számomra ismeretlen hívók tudjanak csak elérni, és a telefonban lévő kontaktjaim pedig ne.

A logika benne az, hogy az előbbiek lehetnek pl. olyan fontos ügyek is, amelyekben nem venné ki jó magát, ha nem tudok rendelkezésre állni (mert pl. még mindig alszom), míg az ismerőseimet, barátaimat bármikor visszahívhatom mindenféle magyarázkodás nélkül.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#1049) -PLevi-


-PLevi-
senior tag

Sziasztok! Régebben csináltam egy titanium backup mentést. Felmásoltam a gépre, de azóta nem kellett, ezért letöröltem. Adatvisszaállító progival sikeresen visszahoztam. Az a probléma, hogy megvan a .tar.gz és a .apk.gz file is,viszont a .properties nincs meg, ezáltal nem tudom visszaállítani a mentést. Hogy lehetne ezt megoldani? Köszönöm!

(#1050) Melack válasza St3ven (#1048) üzenetére


Melack
veterán

A legfrissebb verzióban van egy opció, hogy a Whitelisthez hozzáadhatod az Unknown hívókat. Nézd meg, lehet ez kell neked.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.