Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102001) darvinya válasza kiskacz (#102000) üzenetére


darvinya
titán

Minek kapcsolod ki.?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#102002) beg válasza kiskacz (#102000) üzenetére


beg
veterán

Pont ezt akartam kérdezni :)
Root nélkül nem tudod megoldani.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#102003) ollie válasza kiskacz (#102000) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondjuk én nem értem, hogy miért kell ki-be kapcsolgatni. Ettől függetlenül, ha teljesen leveszed a hangerőt kikapcsolás előtt, mi történik bekapcsoláskor?

***

(#102004) kiskacz


kiskacz
senior tag

Azért kapcsolom ki, mert van, hogy napokig nincs a kezemben -- minek menjen? (Van mellette 5,5 colos okostelefon is, inkább azzal nézem a dolgokat - egyből kéznél van.... )

VISZONT: Köszönöm :R az ötletet, ha leveszem a hangot - eltűnik a ki és bekapcsolási hang is... :B
KÖSZI!!! :K

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 8

(#102005) frankstork válasza air (#101970) üzenetére


frankstork
aktív tag

Jó. Mindegy. Teljesen rendben van ez így, legalább is részemről. Töltöm a 40-et egyre inkább megvagyok a telefonom megismerése nélkül. Egyébként ismerem. Cseréltem benne akkut, digitizert. Névjegyek, üzenetek megvannak. Naptár nincs. (wtf???)
Ami a legjobb a könyvjelzők sincsenek (wtfwtf???)
Asztali Chromeban persze megvan, telón csak miután vagy 3x szinkronizálom, de könyörgöm tényleg külön gépész kell ahhoz, hogy a folyamatosan szinkronban lenni akaró okoskütyünek ezt külön jelezni kelljen?
Appok: mint ahogy valaki irta is: állandóan frissít a Play. Tehát tisztában van az applikációim állapotával.
Egyértelmű lenne tehát, hogy amikor egy FR után a fiókom azt látja, hogy nini, itt egy szűz alkalmazás, pedig én tudom hogy másfél éve használja ez a barom, akkor megkérdezem már tőle, ugyan nem e szeretné ha visszaállítanám azt amit én tudok róla? Tudom, és értem, hogy a Play nem tudja ezt, a kérdésem annyi lett volna, hogy MIÉRT? És hogy csak szerintem agyrém e ez, vagy mások szerint is? Azóta jó sokan írtatok, amit köszönök. Valaki ajánlotta az iEszközök használatát. Ha ingyen kapok egyet, azt is eladom. Hiszen akkor meg majd a windowsnak nem fog tetszeni. Xperia Filetransfer sem működött anno. Mint írtátok valamit vissza lehetett vele állítani, valamit nem. Inkább nem, mint igen, ezért most meg sem próbáltam. Titaniumhoz mindenhol azt irták, h kell a robot... Azért próbáltam a My Backup-al. FW nem változott. Mitől változott volna? My Backup mentésem még meg van. Van valakinek ötlete, ismeri e valaki az említett programot, vagy tippje, hogy mit próbáljatok meg, vagy nincs? :R :R :R
Köszönöm

(#102006) air válasza frankstork (#102005) üzenetére


air
nagyúr

Az ember vágyai ritkán találkoznak a valósággal.
Ezeket evidenciának tekinteni pedig minimum naivitás.
A "40 vagyok, nem is érdekel, de úgy működjön, ahogy én akarom" meg külön vicces.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#102007) #33253120


#33253120
törölt tag

Elkövettem azt a hibát, hogy különböző média- és egyéb fájlokat az adott alkalmazásokon belül töröltem.
Így sok esetben maradtak a könyvtárszerkezetből adódóan üres mappák, vagy bennük egyéb szükségtelen fájlok.
Emellett kezd rám gyűlni az eltávolított appok utáni szemét.

Tudtok ajánlani Marshmallow alá valami normális junk removal appot, ami kezeli a telefon memót, és az sd kártyát is?

(#102008) kory24 válasza #33253120 (#102007) üzenetére


kory24
őstag

Ha root van SD Maid jó erre. (root nélkül nemtudom jó-e)

(#102009) air válasza #33253120 (#102007) üzenetére


air
nagyúr

Esetleg CCleaner.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#102010) RVR400 válasza kiskacz (#102000) üzenetére


RVR400
veterán

Némítsd le, mielőtt kikapcsolod, akkor elvileg bekapcsnál sem szabad hangot adnia.

Szerk: Úgy látom, már megoldódott. :)

[ Szerkesztve ]

(#102011) kuksa90 válasza frankstork (#102005) üzenetére


kuksa90
őstag

"Titaniumhoz mindenhol azt irták, h kell a robot..."

Ilyet senki nem írt. Root kell neki. Nem ugyanaz...

»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#102012) tybsen


tybsen
addikt

Üdv. Két dologgal kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.

1. Chrome: hogyan lehetne tartósan eltüntetni a képernyő alsó részén scrollozásnál újra és újra megjelenő, bezárható felugró feliratot (a "mobiltelefonokra optimalizált" szövegre gondolok). Nagyon idegesítő.

2. Google kereső app: amikor a google keresősávba beírok valamit, akkor sajnos nem a chrome böngészőben jelenik meg a találat, hanem magában a google kereső alkalmazásban.. ilyenkor mindig rá kell nyomni a három kis pöttyre és kiválasztani, hogy megnyitás chromeban. Ezt szeretném megszüntetni tehát jó lenne ha azonnal a chrome nyitná meg a keresési találatokat.

Köszi szépen ha van valami ötletek!

(#102013) kory24 válasza tybsen (#102012) üzenetére


kory24
őstag

1re: about:flags itt megkeresed és kikapcsolod.

(#102014) WhiteWalker válasza air (#102006) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Azért valljuk be , azért az hogy a backup nincs megoldva normálisan elég szánalmas és vicc kategória.
Kortól és usertől függetlenül.

(#102015) tybsen válasza kory24 (#102013) üzenetére


tybsen
addikt

Köszi, de nekem nincs ilyen szerintem.

(#102016) pikszel válasza tybsen (#102015) üzenetére


pikszel
őstag

A címsorba (URL) írd be azt.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#102017) kory24 válasza tybsen (#102015) üzenetére


kory24
őstag

Olvasási mód aktiválása sort keresd

(#102018) frankstork válasza air (#102006) üzenetére


frankstork
aktív tag

Fuuuu, te. Pejoratívabban nem ment volna? Amúgy félre olvastad. Eddig érdekelt. Most is érdekel, csak egyre kevésbé. Gondolom azért, mert "kiöregedtem".
A droid nem ismeretlen számomra. Csak korábban nem használtam factory resetet, mert nem volt rá szükség. Mire beállt volna a telóm, régen le volt cserélve. Biztosan jobban értesz hozzá, mélyebb ismeretekkel rendelkezel, mint én, de nem vagyok láma. Ezért fordultam ehhez a fórumhoz. Mindentől függetlenül :
1 mint valaki ez alatt írta, a Backup xarul van megoldva, és kész.
2 öröm, az ürömben, hogy innentől kevesebbet fogok telózni, mert eszem ágában nincs újra kezdeni azokat a játékokat, amiknek a másfél éves mentései elszálltak.
( egyébként windowsban nem megoldhatatlan hogy a játék,és egyéb mentéseimet új és más oprendszer, proci, lap, memócsere után visszamásolva hibátlanul fussanak... Lehet erre gombot varrni, lemosdatni, de ez egy vicc...)
Részemről ennyi, mert a kérdésre érdemi választ hiába várok... Perce.
To: Kory24
Nem robotot akartam írni, hanem rootot, csak kijavította és nem vettem észre.

(#102019) tybsen válasza pikszel (#102016) üzenetére


tybsen
addikt

+ kory24: nagyon szépen köszönöm!! :)) Végre eltűnt az az ablak, köszi mégegyszer! :R

[ Szerkesztve ]

(#102020) kory24 válasza frankstork (#102018) üzenetére


kory24
őstag

To Kory24?

(#102021) air válasza WhiteWalker (#102014) üzenetére


air
nagyúr

Ha sokan, sokszor leírjátok, hogy a backup szarul van megoldva, attól még nem lesz igaz.
Google megoldotta, a lehetőség adott. Hogy a lusta, trehány, f.kalap fejlesztők nem használják, az nem az Android és a Google hibája.
Ennyit a gumicsontról!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#102022) #79335424 válasza air (#102021) üzenetére


#79335424
törölt tag

De igen. Jött az ötlete, hogy Youtube -ról nem lehet letölteni, és amelyik app fejlesztője nem hajlott meg az új regula előtt, azt símán kivágta a Play -ről. Így került számüzetésbe a Tubemate. Nos, ha a Google gondolt volna a backup fontosságára, akkor fel sem engedte volna azokat az appokat, amik nem felelnek meg a backup követelményeinek.

(#102023) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Barclays banking appot is backup-polni tudó progit keresek. Létezik ilyen? Tud valaki segíteni? Esetleg ha valakinek van konkrét tapasztalata a témában, azt megköszönném. Root mentes lenne a legjobb, csak ezért nem szeretnék rootolni. Nem a garival van a gond, mert xiaomi mi5-öm van, de jó lenne valami root-less megoldás.
Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#102024) #79335424 válasza GrooveHero (#102023) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy tudom, hogy a Barclays komoly cucc, nem nagyon lehet kibabrálni vele. Root -tal azonnal bebuknád.

[ Szerkesztve ]

(#102025) frankstork válasza #79335424 (#102022) üzenetére


frankstork
aktív tag

Ott a pont.
Mindig legyél online, de backup nincs. Ez vicc. :W

Kory24 Reagáltam a hozzászólásodra. Mi a kérdés? :)

(#102026) air válasza #79335424 (#102022) üzenetére


air
nagyúr

Rossz a megközelítésed.
A backup funkció használata nem kötelező, hanem lehetőség.
Ha egy program nem használja, attól még lehet jó alkalmazás, és nem kell kivágni a Play-ről.
De ha egy program nem használja, azért nem a Google-t és az Androidot kell szidni.
Ezzel ültök fordítva a lovon.
A Youtube letöltés egy teljesen más tészta.

(#102025) frankstork
Légy szíves ne írd le még egyszer, mert hülyeség!

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#102027) kory24 válasza frankstork (#102025) üzenetére


kory24
őstag

Szerintem valamit elnéztél...

(#102028) frankstork válasza air (#102026) üzenetére


frankstork
aktív tag

Majd ha megoldás a defragmentációt akkor lesz lehetőség. Addig szükséges rossz. Te ülsz fordítva a lovon, nem tudom, pénzel a Google?
Érthetetlen hogy mindenhez kell a google fiók, anélkül ez csak egy drága poháralátét, de hogy vissza töltsön FR előtti állapotot, annak ellenére hogy folyton jelzi, követi az appot, az már nem megy...
Részemről téma lezárt.
Béke. Nem jártam még itt, mert eddig sikerült mindent megoldani, beszerzek egy china phonet, akkor lesz root jogom is, így a jelenlegi probléma is pipa, ezzel kész.
Szevasztok :R

Kory24: tényleg. Igazad van. Kuksa írta.. :)

[ Szerkesztve ]

(#102029) GrooveHero válasza #79335424 (#102024) üzenetére


GrooveHero
addikt

Tudom, a root csak backuphoz kéne most miui-ra ,mert szeretnék cm-et kipróbálni, aztán cm-en már csak addig lenne root, amíg meglenne a testőre, root ki, aztán próba. De ha nem megy, akkor csak azért nem venném még, mert alapból nem használok rootot, pont a barclays miatt. De amúgy nem húzós, valami 4 font körül van. De állítólag van egy régebbi barclays app, az megy roottal, de csak azért nem rákok fel egy húsz évvel ezelőtti verziót.
Köszi egyébként az infót :R
Másvalqki eaetleg? :))

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#102030) #79335424 válasza air (#102026) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miért más tészta? A Google a saját érdekei védelmében kitalálta a regulát, és nem volt apelláta. A Tubemate is egy jó app, mégis mennie kellett. Miért ne tehette volna meg a Google ugyanezt a backup regulával a felhasználók érdekében? Az a kötelező, amiről a Google úgy gondolja, hogy kötelező. Kivéve Kínát, mert abba a regulába beletörött a bicskája. :)

[ Szerkesztve ]

(#102031) no1r


no1r
őstag

szerintem is vicc kategória, hogy a normális backup még mindig nincs megoldva 2016-ban amikor az okosl.f.szok korát éljük.
de hozzáteszem, ez nem csak droidon van rosszul megoldva. WP-ről jövök, ott ugyan az appok és személyes beállítások + sms-ek lementődnek (ami jó dolog, látom pl sms-re még mindig nincs általános alternatíva droidon), de az appok beállításai nem minden esetben. legfőképp a 3rd party cuccok és a játékmentések véreznek el.

nem tudom, így évek múltán droidon hogy működik a backup + restore process, de gyanítom foghíjasabb a Microsoft megoldásánál.
majd kiderül amikor először eljutok a hard resetig :D

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#102032) frankstork válasza no1r (#102031) üzenetére


frankstork
aktív tag

My Phone Explorer régi Sony Ericsson telefonokon 10 éve mindent lementett, és visszatöltött. Persze az még nem android volt. Kellene venni egy k805-öt... :)

(#102033) air válasza #79335424 (#102030) üzenetére


air
nagyúr

"Miért más tészta? A Google a saját érdekei védelmében kitalálta a regulát"

Azért más tészta, mert a Tubemate használatával a Google szabályait sérted. Miért kellene a saját alkalmazás-áruházában helyt adnia egy olyan alkalmazásnak, ami nem tartja tiszteletben a szolgáltató szabályait?
Ő egy videómegosztó szolgáltatást nyújt. Amikor feltöltöd oda a videódat, lényegében lemondasz a szerzői jogaidról. Felhatalmazod a szolgáltatót, hogy saját belátása szerint kezelje. Márpedig ő nem járul hozzá ahhoz, hogy harmadik személy azt offline formában letöltse. Ez egy szabály. Ő hozta a szabályt, mert ő üzemelteti a szolgáltatást. Megteheti, hogy olyan szabályt hoz, amilyent kedve tartja (persze a törvényes keretek között).
Ha valaki nem hagyja, hogy megsértsd a szabályait, akkor még te vagy besértődve? Logikus.
És még én ülök fordítva a lovon. Höhö.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#102034) DrBubo77 válasza frankstork (#102032) üzenetére


DrBubo77
addikt

Vegyél! :C

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#102035) ollie válasza GrooveHero (#102029) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem egészen értem. Miért ne telepíthetnéd CM-re? És mi ez "az akkor nem venném meg"? Ugye nem warezről van szó?

[ Szerkesztve ]

***

(#102036) no1r válasza frankstork (#102032) üzenetére


no1r
őstag

viccen kívül sokáig gondolkodtam egy Nokia E72-n :D
de nem a backup miatt, hanem mert ha jó állapotút találnék a net (csevegők) mennének rajta, és bírná az akksija a 4napot.
-> fesztiválozós készüléknek pont jó lenne. :D

de ez már nagyon OFF topik

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#102037) beg válasza ollie (#102035) üzenetére


beg
veterán

Ha backupolni akarja akkor remélem nem.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#102038) GrooveHero válasza ollie (#102035) üzenetére


GrooveHero
addikt

Jajj hagydmár azt a warezt :DDD
Erről van szó. Keresek éppen eleget, hogy 3-at is vegyek egy óra alatt...nem szarakodok warezzal

[/L

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#102039) WhiteWalker válasza air (#102021) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Pedig igaz! A gugli milyen backupot oldott meg? Segitek , semmilyet.
Amolyan Mátyás királyos. Van is meg nem is.
Néhány dolgot lement, elég sokat nem. Viszont az userről mindent lekövet, azt érdekes meg tudták oldani.

Értem én hogy "ingyen" ad sok dolgoz és ajándék lónak nem illik , de azért ez elég nonszensz ahogy a mentést van "megoldva".

Mindenféle külső alkalmazásokkal lehet megcsinálni, de azokba is sok a hibalehetőség.
Vagy ha kimásolom az adott odd mappát, később visszaírom se működik valami csodával határos módon :U akár játéknál vagy más appnál.

Ebből a szempobtból sehol nincs az almához képest.

[ Szerkesztve ]

(#102040) #79335424 válasza air (#102033) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Megteheti, hogy olyan szabályt hoz, amilyent kedve tartja (persze a törvényes keretek között)."

Erről beszélek én is. Ez a Youtube -os regula sem volt mindíg, "menet közben" találta ki.
-Kedves fejlesztők! Ezentúl kötelező ilyen és ilyen formában backupolni. Aki nem teszi, az repül.
Slussz, passz, ennyi.

(#102041) gulac12


gulac12
tag

Sziasztok, kérek javaslatot arra, hogy miképpen lehet megoldani egy olyan weboldalon az előre elkészített kommentek, hozzászólások beillesztését, ahol a kommentelésre kijelölt mezőben a vágólap le van tiltva, így a vágólap tartalma nem illeszthető be és csak billentyűzettel lehet a kommentet beírni, ami kényelmetlen időtrabló stb.

(#102042) air válasza WhiteWalker (#102039) üzenetére


air
nagyúr

Igazad van. Tényleg nem oldott meg semmit. Data backup az adb backup-ról nem is beszélve.
Részemről lezártnak tekintem a témát. Mindenki nyugodtan szidja,köpködje a rendszert és a Google-t, és terjessze a féligazságokat, és a csúsztatásokat! (Magyar mentalitás.)
Sok sikert!

"Ebből a szempobtból sehol nincs az almához képest."
:C :W
Akkor miért nem használsz azt?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#102043) mobilizmo válasza #79335424 (#102024) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Az új CIB Bankos appról van tapasztalat? Próbáltam egy CM-et felrakni (valószínűleg a CIB app még rootolatlan állapotban volt telepítve és regisztrálva), nem jött össze, volt egy TWRP backupom, visszaraktam többek között a CIB-es appot is. Következő alkalommal amikor használni akartam a jelszóra azt mondta hibás, le is tiltott. Jelszó jó volt, nem szoktam elfelejteni. TWRP backupról azt gondoltam, az mindig működik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#102044) #79335424 válasza mobilizmo (#102043) üzenetére


#79335424
törölt tag

Passz. Erste -s vagyok, de az Erste app számomra használhatatlan, mert nem kezeli az Euros bankszámlákat. Ezért webes felületet használok. Az viszont majdnem teljesen rendben van.

(#102045) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

GravityBoxban van olyan lehetoseg, hogy a beallitsokat elmentsem? Vagy csak en nem talalom.
Mint pl. az MxPlayerbe, az egy.xml fajlba ment, es barmikor viszallithatoak a felhasznaloi beallitasok.

Ismerosomnek tetszik a tabletem kezeloi felulete, es at kene exportalni, azt tudom hogy orakig jatszadoztam a beallitasokkal.
Data particion esetleg turkalni?

(#102046) Jakuu válasza tordaitibi (#102045) üzenetére


Jakuu
őstag

Currently there are two premium features: 1) Backup/restore of GB settings

(#102047) WhiteWalker válasza air (#102042) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Miért nem azt használok annak más oka van.
A szemembe egyik marok készülék sem ér több százezret, de még százat sem.
Lehet azon alma rendszer vagy zöld robot. Így a robot maradt , van olcsó alternatíva.

Érdekes, kicsit ilyen mindenki hülye ( nem személyeskedésnek szánom) csak én vagyok helikopter hozzáállásod van a dologhoz.

A kérdés még mindig nyitott, minek kell 3rd party app a mentéshez??

[ Szerkesztve ]

(#102049) darvinya


darvinya
titán

Hagyjuk már alma droid mentés gondjait.

Akkor adok én is egy morzsát:
Alma backup-ot a vállalat látja és használhatja.
És ennyit a biztonságról.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#102050) air válasza WhiteWalker (#102047) üzenetére


air
nagyúr

"A kérdés még mindig nyitott, minek kell 3rd party app a mentéshez??"

Ha még mindig nem lenne világos, azért, mert az adott alkalmazás fejlesztője cseszett megcsinálni. Azért!

"Érdekes, kicsit ilyen mindenki hülye ( nem személyeskedésnek szánom) csak én vagyok helikopter hozzáállásod van a dologhoz."

Nem személyeskedni kellene, hanem olvasni egy kicsit.

(#102048) Somatom
Erre mi szükség volt? Személyeskedtem én veled? :(((

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.